» »

[VBA] Odprt Userform

[VBA] Odprt Userform

avtek ::

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje glede Excel in VBA. Upam, da mi bo kdo od vas "maherjev" znal pomagati :)

Situacija je taka.
Znotraj enega excel dokumenta (.xlsm) imam razvito eno "aplikacijo", ki gre tako:
1. Na gumb v listu (oz na dokumentu) se odpre Userform1, kjer uporabnik izbere kaj želi videti
2. S klikom na en gumb, ki je na Userform1 se odpre Userform2, ki uporabniku izpise določene podatke, ki so vezani na kriterije v Userform1
3. S klikom na en gumb, ki je na Userform2 je želja da se uporabniku izpišejo podatki v novem dokumentu

Kaj imam narejeno:
Excel ustvari nov list, kamor se vsi ti podatki vpišejo (+ oblikovanje itd). Iz tega lista, se zadeva avtomatsko prekopira v nov dokument (z željo, da bi uporabnik zadevo shranil kam želi - ne želim jaz nastavljati poti shranjevanja, niti ni nujno da bo uporabnik shranil - zato "teženje" za povedati pot odpade.
Problem pa nastane, ker je to v isti instanci, in dokler je UserForm aktiven, tistega "novega" dokumenta ne moram uporabljati oz. urejati.

Kako hudiča bi kljub odprtemu UserFormu 1 in 2 ustvaril novo instanco Excela (nov excelov dokument), kamor bi se prepisali vsi podatki (+ oblikovanje) in bi bil pripravljen za uporabo, nadaljno (ročno) urejanje, shranjevanje itd?

Upam, res upam, da sem opisal dovolj razumljivo.

Še enkrat samo jedro: Dokument1, List1 --> Ustvariti novo instanco - Dokument2 (brez določenega imena, poti ipd) --> Prekopirati Dokument1, List1 v Dokument2, List1 (prevzeto ime lista od Dokument1)


Najlepša hvala!

FrEaKmAn ::

Če na hitro razumem problem, ti ne moreš urejati novega dokumenta ker ti UserForm ne dopušča? Če da, probaj odpreti kot vbModeless - https://docs.microsoft.com/en-us/office...

avtek ::

Jesus Christ, Mary and Joseph kaj sem jaz vse ustvarjal, da sem prišel do tega zaključka kot ti (pa še nisem).

Hvala, hvala, hvala še enkrat za razsvetljenje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinhronizacija podatkov iz Excela v Word

Oddelek: Programska oprema
152858 (2397) jukoz
»

Excel, 1 workbook, več gesel (user+admin)

Oddelek: Programska oprema
8938 (828) koli99
»

[Excel]Vrednost celice = ime dokumenta

Oddelek: Programska oprema
314550 (3972) veteran
»

VB6 tezava

Oddelek: Programiranje
6924 (864) Slide
»

Kako "sprogramirat" v Excel-u, če sploh mogoče...

Oddelek: Programiranje
71081 (868) twosocks

Več podobnih tem