» »

Status invalida na zavodu za zaposlovanje

Status invalida na zavodu za zaposlovanje

Finest ::

Mi lahko kdo razloži zakaj je to dobr in zakaj ni? Namreč po testih sem padu v slabe rezultate. Nisem invalid na vozičku, pisat znam dobr, brat tud...

tikitoki ::

Kaksnih testih?

Finest ::

tikitoki je izjavil:

Kaksnih testih?


psiholoških

MadMen ::

A si se šolal v kakšen posebnem pogramu?

nsa_ag3nt ::

Zakaj in kje si delal ta test ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

tikitoki ::

Finest je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kaksnih testih?


psiholoških


Nisem vedel, da na zavodu to delajo brez kaksnega povoda. Domenvam, da je moral biti razlog.

Mehmed ::

Tezko je zaposljiv pa so ga testirali na avtizem ali pa kaj podobnega.
Poslali te bodo v kako drustvo za podobne. Par ljudi, ki jih ne bos nikoli videl, bo zasluzilo, ko bodo spisali nek zaposlitveni nacrt zate. Na koncu bos sestavljal kulije ali kaj podobno nezahtevnega za polovicni cas. Vsaj tako mi je opisal folk, ki je dal to skozi.

Finest ::

MadMen je izjavil:

A si se šolal v kakšen posebnem pogramu?


ne

nsa_ag3nt je izjavil:

Zakaj in kje si delal ta test ?


na zavodu

Mehmed je izjavil:

Tezko je zaposljiv pa so ga testirali na avtizem ali pa kaj podobnega.
Poslali te bodo v kako drustvo za podobne. Par ljudi, ki jih ne bos nikoli videl, bo zasluzilo, ko bodo spisali nek zaposlitveni nacrt zate. Na koncu bos sestavljal kulije ali kaj podobno nezahtevnega za polovicni cas. Vsaj tako mi je opisal folk, ki je dal to skozi.


drži, pač eni bodo služil s tem, mam že zdej sestavljen zaposlitveni načrt za delavca, nič posebno težkega in zahtevnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Finest ()

s1m0n ::

@Mehmed, pa še to večinoma ni plačano delo... Še slabše bo, ko (če) ukinejo socialne prihodke za delovno aktivnost. Kar se kot sem zasledil na veliko trudijo ukinit.

Mehmed ::

Mislim da ukinjajo dodatke za prostovoljstvo, razen ce je to isto.
Kok tezko in zahtevno bo je pa verjetno odvisno od tega kje koncas. Za eno od teh drustev sem ze slisal da je porabilo ta folk ob zadnjem ledolomu. Ne spomnim se pa a je slo za odpravljanje skode ali sajenje novih dreves, neko delo v gozdu.

Finest ::

Sem jim rekel da za 600 neto ne bom delal, da vsaj mal več hočem pol mi pa začnejo težit s temi testi.

K0l1br1 ::

Imaš več možnosti, kaj bi lahko delal?
Kaj iščeš?

Finest ::

gostinstvo, vrtnarstvo, prevozi, kmetijstvo itd tu mam največ izkušenj.
Sam problem so plače in na zavodu ko jim to rečeš da za tolk mal ne boš delal te pa dajo na teste
Testi so pa taki da na koncu izpadeš slabo.

Invalidi so za moje pojme ljudje, ki ne hodjo in ne znajo brat, pisat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Finest ()

nsa_ag3nt ::

LJ vrtnar
https://www.facebook.com/zaposlitvenice...

Natakarji imajo plačo od 5 eur netto dalje.To nikakor ni 600 eur.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Menda primankuje natakarjev ali so to samo govorice?

nsa_ag3nt ::

Drži.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Alien123 ::

5€ plača kot so notri všteti potni, malca, dodatki?

nsa_ag3nt ::

Brez tega.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Alien123 ::

Bogo je to

tikitoki ::

Pri nas so to sposobni ponuditi tolk za delo, kjr zahtevajpo VII. stopnjo izobrazbe.

Alien123 ::

Katera branža?

Finest ::

pa ne vem sm par dni nazaj opravil razgovor v eni firmi, nas je blo 30+, 28 jih je odšlo v dveh minutah...mal daleč 45km v eno smer

Blinder ::

Par let nazaj so se ljudje tepli za živalsko delo za 3.5 €/h neto.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

radmannsdorf ::

Pri nas je ena firma iskala voznika kombija - pogoj je bil invalidnost III. stopnje(se mi zdi). Ampak voznik je tudi dostavljalec izdelkov/materiala strankam, po stopnicah in ne vem kje vse še, tako da sploh ne paše skupaj s pogojem, ampak baje da zaradi tega da izpolnijo pogoje za subvencije, zaposlujejo invalide. V takem primeru še prej dobiš službo kot sicer. Je pa čudno kot da bi bilo slovensko.

XLapse ::

zanimivo kako se zavodi razlikujejo med sabo od občine do občine...

Jaz, čeprav sem bil nekajkrat v bolnišnici, jih sploh ni brigalo in so zahtevali da si iščem službo, kar sem tudi delal. O invalidnosti niti besede, pa sem sigurno manj sposoben kot OP za delat (bolezen). Najdli so mi eno tono služb katere sem tudi delal nekaj časa.
Dvakrat so me celo vrgli iz zavoda, čeprav sem bil v 2.gem krogu za razgovor za službo na Kp zavodu (jaz sem Lucija).

Če te dajo v trajno nezaposljiv varjanto, bodi pripravljen na 400EUR socjalne podpore, kar je premalo. Nikakor ne se pustit da te tam vržejo...
Jaz sem bil na istem kot ti, navaden delavec, pa sm našel službe za več kot 1.000EUR neto, seveda zaradi moje regije verjetno, al pa nevem.

V kmetijstvu bi ti rekel da prideš delat k nam, ampak imaš konkurenco Bolgare k delajo za 3EUR na uro in so zadovoljni, ker v Bolgariji bi za to dobili 150EUR (tako mi je rekel en od njih).

Želim ti srečo pa vztrajaj

tikitoki je izjavil:

Menda primankuje natakarjev ali so to samo govorice?

mi jih težko dobimo poklicne, zato zaposlimo študente k majo izobrazbo naprimer strojni tehnik, elektrotehnik.... kakšen pa tudi gostinsko ampak redko
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Finest ::

Ne silijo me da kaj podpišem, sam če hočem, ker s tem dobim prednost.
Je pa škoda kolk enih papirjev sestavljajo in so zato plačan.

s1m0n ::

zavod za zaposlovanje ne more dat nben status in še predlog za IK daš ti sam preko osebnega zdravnika, ne zavoda. Resno to upam da trollaš. Preveč SLO1-2, POPTV, KANAL A gledal.


Če imaš vsaj 3 leta delovne dobe! Če ne lahko status invalida dobiš le preko Zavoda za zaposlovanje in ne preko ZPIZ-a. Ni pa to enaka oblika statusa invalida kot pri ZPIZ, a druge izbire nimaš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

XLapse ::

s1m0n je izjavil:

zavod za zaposlovanje ne more dat nben status in še predlog za IK daš ti sam preko osebnega zdravnika, ne zavoda. Resno to upam da trollaš. Preveč SLO1-2, POPTV, KANAL A gledal.


Če imaš vsaj 3 leta delovne dobe! Če ne lahko status invalida dobiš le preko Zavoda za zaposlovanje in ne preko ZPIZ-a. Ni pa to enaka oblika statusa invalida kot pri ZPIZ, a druge izbire nimaš!

na ZPIZ-u ne dajajo kar tako folka v 3. kategorijo al 1. ... moreš imet res malo morje izvidov itd.

če te pa določijo za trajno nezaposljivega na zavodu, se mi zdi da dobiš 400€ soc. podpore in tle se konča.

Če pa si hudo bolan in imaš 1. kategorijo (se pravi nesposoben za delo), kar lahko dobiš tudi preko mentalnih motenj, če si recimo bil več kot 6x v bolnici... Imaš še pravico do varstvenega dodatka in sicer skupaj bi dobil 590€, kar je precej denarja. Ravno zaradi trajno nezaposljivih itd., so hoteli zvišat socjalne transferje.

Jaz če ne bi zalavfal svoj hobi v denar, bi ravno na teh 590€ ostal, bil več kot 5x v bolnici. Ne privoščim nobenemu te bolezni.
alien technology

Finest ::

Ta status na zavodu nima veze s ZPIZ-om.

MIHAc27 ::

Jaz lahko samo za I kategorijo potrdim, da dobiš trenutno 590€ (še 2 leti nazaj je bilo 290) in to je to. Delati ne moreš nič, uradno, niti osebnega dopolnilnega dela ne. Meni je to mimo, je veliko invalidov, ki lahko npr. slikajo, izdelujejo kake gobeline,.. ampak tega ne smejo prodajat.

Za II in III pa ne vem, ne poznam nobenega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S.P. ter zavarovanje izpada dohodkov

Oddelek: Loža
242617 (1733) Mare2
»

Prisilno delo, ki te napoti ZRSZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6723451 (20961) Invictus
»

upokojitev

Oddelek: Loža
84143 (3872) luli

Več podobnih tem