» »

Električni skiro- lahek, zložljiv, zmogljiv

Električni skiro- lahek, zložljiv, zmogljiv

metsis ::

Pozdravljeni,

kupil sem skiro v Intersparu za 100 evrov. Sicer ni električen, je nožen, a sem navdušen. Za razdalje po Ljubljani od viča do bežigrada, vse to se da tudi na noge.
Če bi kupil še z napihljivimi kolesi, dražjega bi šlo še dlje.


Bom kupil električnega. Vem, da je najbolj prodajan in popularen: XIAOMI M365, a me moti ker se mi zdi da se ga ne da lepo zložiti (ročke štrlijo, ne da se jih prepogniti).

Rabil bi nasvet glede nakupa. Rad bi:

-da ga lahko ročki prepogne, da ne štrlijo, se ga zloži in ima v pisarni in drugod

-nekje povprečni cenovni razred od 200 do 400 ervov

-da se lahko poganja tudi na noge, da ni pretežak
  • zaklenil: bluefish ()

Tomson ::

Preveri Kugoo S1 model, podoben M365 modelu, ročke se zložijo, je 1.5kg lažji, občutno cenejši, ni povsem na nivoju Xiaomija, je pa blizu ...

- Kugoo S1 350W električni skiro + veriga s kodo: S1KUGOO iz 281€ na 272€ (EU Poland skladišče, 2-7dni)

Do 30.6.2019 še akcija za dodaten $30 CashBack Coupon, se izpolni obrazec po opravljenem nakupu ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

metsis ::

Tomson je izjavil:

Preveri Kugoo S1 model, podoben M365 modelu, ročke se zložijo, je 1.5kg lažji, občutno cenejši, ni povsem na nivoju Xiaomija, je pa blizu ...

- Kugoo S1 350W električni skiro + veriga s kodo: S1KUGOO iz 281€ na 272€ (EU Poland skladišče, 2-7dni)

Do 30.6.2019 še akcija za dodaten $30 CashBack Coupon, se izpolni obrazec po opravljenem nakupu ...


Kako pa je glede kvalitete tega modela?

Kako je glede plačilo preko te spl. strani?
Se da z mastercard predplačniško? Carina?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

Tomson ::

Kot rečeno, ni povsem na nivoju Xiaomija, je pa blizu, a je tudi razlika v ceni. Plačilo je seveda možno preko Mastercarda (predplačniška kartica ne igra vloge), Visa, Diners in še mnogo drugih, še bolje je plačilo preko PayPala, ker so vse pošiljke še dodatno zavarovane v primeru izgube paketa. Cena je končna, dodatnih stroškov ni, gre za EU skladišče s hitro dostavo ...

Neposredna primerjava Kugoo S1 in Xiaomi M365:

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

metsis ::

Tomson je izjavil:

Kot rečeno, ni povsem na nivoju Xiaomija, je pa blizu, a je tudi razlika v ceni. Plačilo je seveda možno preko Mastercarda (predplačniška kartica ne igra vloge), Visa, Diners in še mnogo drugih, še bolje je plačilo preko PayPala, ker so vse pošiljke še dodatno zavarovane v primeru izgube paketa. Cena je končna, dodatnih stroškov ni, gre za EU skladišče s hitro dostavo ...

Neposredna primerjava Kugoo S1 in Xiaomi M365:




Hvala. Po moje bom kar vzel, edino je malo rizik, nisam ga ne videl, ne sprobal. Nakup na blef, ampak cena spet ni previsoka.

Kako se takšen elektr. skiro obnese na daljši rok?
A baterija še vedno deluje dobro po enem letu konstantne vožnje? kako je v praksi?



Mimogrede še en model, ki se ga lepo složi:
Električni skiro UrbanRide 80 XL Pro 7.5 AH, Urbanglide
https://eshop.petrol.si/sl/petrol/sport...

Ninebot by Segway Električni skiro Ninebot ES2
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

Tomson ::

UrbanRide deluje precej podobno kot Kugoo (kar se materialov in kvalitete tiče), Ninebot ES2 pa je na enakem nivoju kot Xiaomi, je v osnovi isti proizvajalec. Sicer pa Ninebot nima zložljivih ročk in je enako težek kot Xiaomi, 12.5kg ...

Vsi omenjeni skiroji imajo precej podobne baterije, se pravi da bo baterija na daljši rok podobno degradirala. Po enem letu redne vožnje se skiroji nekoliko razmigajo, niso več tako kompaktni, nič problematičnega, a razlika se pozna (rešuje se lahko s plastičnimi vložki). Podobno je z baterijo, ki z leti izgublja na kapaciteti, a v začetnem obdobju precej počasi, največ baterija izgublja proti koncu, ko se počasi poslavlja, z leti, charge cycle je okoli 500-1000 polnjenj. Po enem letu baterija ne bi smela bistveno izgubiti na kapaciteti, jasno, odvisno je tudi od dejanskega časa uporabe v tem obdobju.

Če ne kupuješ na obroke imaš Segway Ninebot ES2 model ceneje na MiShopu, za 449€, če se ne mudi še ceneje iz tujine, s kodo: 28cabb za 302€, a dostava dobra 2 meseca (brez dodatnih stroškov) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

metsis ::

Hvala.

Povej mi še nekaj. Jaz se vozim iz okolice Ljubljane do Fužin in je razdalja v eno smer nekje 20 kilometrov. Vozil bi se vsak dan, torej naredil 40 kilometrov. Vmes bi skiro dal polnit preden bi se vračal.

Zanimalo bi me: če bi se mi ob vračanju domov, baterija povsem izpraznila in bi imel še ene 8 kilometrov (ali več) do doma, ali lahko na noge pridem do doma?
Predvidevam, da so te skiroji težji od povsem navadnih? Je vožnja na noge težja?


.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

metsis ::

Glede modela: Kugoo S1
če me dež ali naliv dobi? Naj bi bil vodoodporen. Velja tudi v praksi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

All ::

metsis je izjavil:

Glede modela: Kugoo S1
če me dež ali naliv dobi? Naj bi bil vodoodporen. Velja tudi v praksi?


Preverjeno dezja ne mara.
Ujela me je poletna nevihta...pa je usel dim iz kontrolerja.
Mogoce sm mel mal nesrece.
Garancijo bi sicer lahko uveljavljal v sloveniji..sam je kontroler prisel iz kitajske (dhl expres) dejansko v dveh dneh.

Tomson ::

metsis je izjavil:

Hvala.

Povej mi še nekaj. Jaz se vozim iz okolice Ljubljane do Fužin in je razdalja v eno smer nekje 20 kilometrov. Vozil bi se vsak dan, torej naredil 40 kilometrov. Vmes bi skiro dal polnit preden bi se vračal.

Zanimalo bi me: če bi se mi ob vračanju domov, baterija povsem izpraznila in bi imel še ene 8 kilometrov (ali več) do doma, ali lahko na noge pridem do doma?
Predvidevam, da so te skiroji težji od povsem navadnih? Je vožnja na noge težja?
.


Ko ni več baterije se ga normalno poganja naprej. Trenje motorja je minimalno...pač nekaj hitrosti ti vzame pri prostem teku ampak to je pri vseh elektromotorjih...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

metsis ::

Se ga normalno poganja. Ampak a tudi za razdaljo 10 km in več?
Zdi se robustnejši od drugih elektr. skirojev, poleg tega je tudi malo bolj dvignjen od tal. Zaradi tega pač je potrebno z nogo še malo več telovaditi.
Se ti zdi mogoče z njim prevoziti na noge 10-15 km?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

metsis ::

All je izjavil:

metsis je izjavil:

Glede modela: Kugoo S1
če me dež ali naliv dobi? Naj bi bil vodoodporen. Velja tudi v praksi?


Preverjeno dezja ne mara.
Ujela me je poletna nevihta...pa je usel dim iz kontrolerja.
Mogoce sm mel mal nesrece.
Garancijo bi sicer lahko uveljavljal v sloveniji..sam je kontroler prisel iz kitajske (dhl expres) dejansko v dveh dneh.


Sem včeraj kupil firefly 200 skiro "na noge" in je muka voziti po asfaltu, robnikih. Trese.

Ne vem kako se tebi zdi vožnja s tem modelom, če bi delal daljše razdalje cca. 20 km po kolesarski stezi, robnikih. Nima namreč napihljivih koles. Ima amortizerje?

Xiaomi 365 ima napihljiva kolesa in naj bi bila vožnja zaradi tega po robnikih, poločniku ipd. prijetna. Nima pa tudi Xiaomi amortizerjev.

All ::

Xiaomi se lepo pele, kugoo je pa bl k kroska.

metsis ::

All je izjavil:

Xiaomi se lepo pele, kugoo je pa bl k kroska.


Sam bom verjetno enega od teh dveh kupil preko spleta, brez da bi ju dodobra spoznal.
Očitno si oba modela vozil, daj prosim povej s katerim si bolj zadovoljen.

Jaz rad vozim tudi manualno- na noge, brez baterije. S katerim se da lepše voziti na tak način, tudi daljše razdalje 10-15 kilometrov? kugoo s1 ali Xiaomi M365 (pro) ?

All ::

Pesku nism z nobenim vec k 10 metrov.
Kugoo ma nizje stojisce.
Ker je boljsi pa ne bi mogu rect.

iso2000 ::

Za nožno poganjanje je fajn imeti čim nižjo platformo, zato imajo boljši nožni skiroji te ploščadi precej nizke.
Jaz sem poganjal električnega, ki se je spraznil, pa si ne predstavljam to poganjat kam daleč. Smo pa ljudje različni, mogoče bi bilo tebi ok...

2dark ::

Tomson je izjavil:

Ninebot ES2 pa je na enakem nivoju kot Xiaomi, je v osnovi isti proizvajalec.

..



Ko sem sam gledal Seagwayevega Ninebota se mi ni zdel na istem nivoju. Ima veliko dodatne opteme.. tudi dodatno baterijo, ki poveča doseg na 40 km z enim polnjenjem, ABS zavore, amortizerje spredaj in zadaj... To je men daleč od Xiomija..

c3p0 ::

Prednosti je še kar nekaj. Ampak folk še vedno raje na veliko kupuje m365, potem pa menja gume s polnimi in ostane čisto brez vzmetenja. Go figure.

bluefish ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup skiroja

Oddelek: Loža
355608 (1746) Apel

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11620152 (10637) bluefish

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363978 (37904) bluefish

Več podobnih tem