» »

Doctor Sleep (The Shining)

Doctor Sleep (The Shining)

oo7 ::




IMDB: https://www.imdb.com/title/tt5606664/

Years following the events of "The Shining", a now-adult Dan Torrence meets a young girl with similar powers as his and tries to protect her from a cult known as The True Knot who prey on children with powers to remain immortal.

DOCTOR SLEEP - Official Teaser Trailer




Je kdo prebral knjigo Dr Sleep od Steven Kinga ?



Doctor Sleep is a 2013 horror novel by American writer Stephen King and the sequel to his 1977 novel The Shining.

oo7 ::

Moram v kratkem spet pogledati film The shining (1980) :)

V trailerju niso vsi prizori iz filma Shinig so nekaj posneli na novo.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Če koga zanima kako so snemali prvi film The Shining

Kubrick's The Shining(1980) - Rare Behind The Scenes Footage

scipascapa ::

katero verzijo The Shininga naj si pogledam? Baje jih je nekaj več.

bambam20 ::

KIngovo obdobje dobrih knjig se je končalo v 90-ih. Je tako čudež, da je imel tako dolgo uspešno kariero. Kasneje je bil trezen in ni več jemal drog.

oo7 ::

scipascapa je izjavil:

katero verzijo The Shininga naj si pogledam? Baje jih je nekaj več.


Shining (1980) si poglej.

Ali obstaja še kaj drugega razen mini Tv serija z leta 1997 ?

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

katero verzijo The Shininga naj si pogledam? Baje jih je nekaj več.


Shining (1980) si poglej.

Ali obstaja še kaj drugega razen mini Tv serija z leta 1997 ?


Ja, obstaja opera, ki je premiero doživela 2016.

Sam sem sicer gledal mini serijo iz 1997 in sploh ni slaba.

oo7 ::

bambam20 je izjavil:

oo7 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

katero verzijo The Shininga naj si pogledam? Baje jih je nekaj več.


Shining (1980) si poglej.

Ali obstaja še kaj drugega razen mini Tv serija z leta 1997 ?


Ja, obstaja opera, ki je premiero doživela 2016.

Sam sem sicer gledal mini serijo iz 1997 in sploh ni slaba.



Jaz sem pa gledal samo film ampak že dolgo nazaj.
Film je dobro sprejet pri kritikih in velja tudi za eno najboljšo grozljivo.
Film pa ni bil najbolj všeč ravno Stephenu Kingu.

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

oo7 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

katero verzijo The Shininga naj si pogledam? Baje jih je nekaj več.


Shining (1980) si poglej.

Ali obstaja še kaj drugega razen mini Tv serija z leta 1997 ?


Ja, obstaja opera, ki je premiero doživela 2016.

Sam sem sicer gledal mini serijo iz 1997 in sploh ni slaba.



Jaz sem pa gledal samo film ampak že dolgo nazaj.
Film je dobro sprejet pri kritikih in velja tudi za eno najboljšo grozljivo.

Film pa ni bil najbolj všeč ravno Stephenu Kingu.


Serija je bila nadzorovana iz strani Stephena KInga. Ne spomnim se, v kakšni meri se razlikujeta mini serija in film. Sem prepričan, da sem gledal obe verzije in obe sta dobri.

Osebno bi si pogledal najprej film, nato pa mini serijo. Tako malo za hec, da lahko potem primerjaš.

oo7 ::

bambam20 je izjavil:

oo7 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

oo7 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

katero verzijo The Shininga naj si pogledam? Baje jih je nekaj več.


Shining (1980) si poglej.

Ali obstaja še kaj drugega razen mini Tv serija z leta 1997 ?


Ja, obstaja opera, ki je premiero doživela 2016.

Sam sem sicer gledal mini serijo iz 1997 in sploh ni slaba.



Jaz sem pa gledal samo film ampak že dolgo nazaj.
Film je dobro sprejet pri kritikih in velja tudi za eno najboljšo grozljivo.

Film pa ni bil najbolj všeč ravno Stephenu Kingu.


Serija je bila nadzorovana iz strani Stephena KInga. Ne spomnim se, v kakšni meri se razlikujeta mini serija in film. Sem prepričan, da sem gledal obe verzije in obe sta dobri.

Osebno bi si pogledal najprej film, nato pa mini serijo. Tako malo za hec, da lahko potem primerjaš.


The Shining (1980/1997) side-by-side comparison

yayo ::

Ne vem, meni so Kingovi romani, kolikor se jih spominjam, v glavnem precej dolgočasni in po enakem kopitu, serije po njih posnete tudi.

c3p0 ::

Kingove knjige se večinoma vlečejo in imajo dosti balasta. Saj marsikomu to paše, očitno.

Original je snemal Kubrick, verjetno najboljši režiser vseh časov. Nadaljevanje pa en brez enega spodobnega filma za pasom. Ne pričakujem nič.

scipascapa ::

mislil sem katero verzijo filma, to vem, da iz 1980


The Shining 1980 International Version 720p BluRay DD5.1 x264-DON
The Shining 1980 US Version 720p BluRay DD5.1 x264-DON

oo7 ::

scipascapa je izjavil:

mislil sem katero verzijo filma, to vem, da iz 1980


The Shining 1980 International Version 720p BluRay DD5.1 x264-DON
The Shining 1980 US Version 720p BluRay DD5.1 x264-DON


Ne vem.

Ampak če kaj pomaga

Running time
146 minutes (Premiere)
144 minutes (American)
119 minutes (European)

oo7 ::

Pogledal po dolgem času spet Shining. Dober film edino konec z tisto sliko mi ni najbolj jasen.

oo7 ::

Film dobil R rating :)

'Doctor Sleep' Officially Rated R for "Disturbing Content" and "Bloody Images"

oo7 ::

Doctor Sleep Final Trailer (2019)

cebelar123 ::

Pred kratkim sem prebral knjigo. Boljsa kot sem pricakoval. Ampak King adaptacije pa so v vecini primerov porazne in zelo odstopajo od knjig.

scipascapa ::

to je "sin", ki je igral v originalenm iz leta 1980?

oo7 ::

scipascapa je izjavil:

to je "sin", ki je igral v originalenm iz leta 1980?


Ja

oo7 ::

DOCTOR SLEEP - Danny's Journey Featurette

oo7 ::



oo7 ::

Cruz ::

Bom šel v kino gledat. The Shining je eden izmed ljubših filmov, ne pričakujem pa od tega filma nič, tako da ja.

Vazelin ::

Še noben gledal?:)

Movie ni slab, je pa seveda daleč od nivoja The Shining - film mi ni zelo dober, je zgolj OK. V določenih delih se zadeva kar malo vleče oz. bi lahko bili kadri malo bolj časovno optimizirani. Reference na enko seveda so, sploh proti koncu (pričakovano) in tudi na začetku.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

oo7 ::

Še vedno mi ni čisto jasna ta slika na koncu filma Shining.

Kurzweil ::

oo7 je izjavil:

Še vedno mi ni čisto jasna ta slika na koncu filma Shining.



Stanley Kubrick said,

“The ballroom photograph at the very end suggests the reincarnation of Jack.”

That means that Jack Torrance is the reincarnation of a guest or someone on staff at the Overlook in 1921. This corroborates many theories involving Charles Grady, the man who went stir crazy and killed his family in the Overlook (which Jack is informed about during his interview for the position) was the reincarnation of Delbert Grady, the ghost butler Jack meets in the hotel bathroom. The Overlook seems to have the power to recall reincarnated versions of its past guests and employees. Delbert Grady tells Jack that he’s “always been the caretaker,” implying the hotel continues to revisit its past inhabitants. It keeps calling back Gradys and Torrances to offer them a good vs. evil scenario, and they choose evil.

A popular conflicting theory is that the photo is effectively a collage of all the guests the hotel has “claimed” over the year - when Jack dies, his spirit gets absorbed into the photo, and thus into the hotel’s history. Even though the reincarnation theory came directly from Kubrick, the absorption theory is still plausible.

Either way, the end result is Jack becoming part of the hotel. Whether he’s on a list of victims or a reincarnation, he’s doomed to be stuck within the walls of the Overlook forever.

oo7 ::

Doctor Sleep 21 januarja digitalno in Blu ray 4 februarja 2020. Director cut bo dolg 3 ure.

Vazelin ::

oo7 je izjavil:

Doctor Sleep 21 januarja digitalno in Blu ray 4 februarja 2020. Director cut bo dolg 3 ure.

dober tisti, ki bo zdržal 3 ure:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Horas ::

jaz imam pripravlen the shining tolk sem bral zadnje mesce o tem filmu da ga pa zdaj res morm pogledat, in seveda kdo igra? eden največjih frajerjev in fac:)

vazelin jaz obožujem filme ki so res dooooolgi.

oo7 ::

Izžarevanje je dober film. Dohtar spanec moram pa še pogledat.

mgermo ::

Zdele sem gledal directors cut in je zelo všečna zadeva. Zelo literarno narejeno, kot bi bral knjigo. Rose the Hat je dober villain in sexy as hell.

dronyx ::

oo7 je izjavil:

Izžarevanje je dober film. Dohtar spanec moram pa še pogledat.

Shining je inteligentno posnet in med drugim izstopa tudi zaradi izvrstne igre Jacka Nicholson-a. Doctor Sleep pa je samo dolgočasen film o nekih psiho vampirjih. V bistvu se Docotor šlepa na Shining in ne razumem zakaj ima tako visoko oceno.

Pri Shining mi je všeč tudi to, da v bistvu ni v njem ni nič nadnaravnega (če odmislimo telepatijo oziroma izžarevanje). Vse je samo v glavah in halucinacije. Pravi psihološki triler. Edino napako je po moje režiser naredil s prizorom, ko Jack Torrance uspe pobegniti iz zaklenjene shrambe s pomočjo "duha" prejšnjega oskrbnika. Ampak recimo da obstaja nek skriti izhod iz te shrambe, ki ga v filmu ne vidimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Kurzweil ::

Men osebno tale Doctor Sleep ni sedel... je šel fully Stephen King... po vseh letih in miljardo adaptacijah imam počasi že dovolj teh njegovih triler/horror nadnaravnih zgodb... praktično je večina ena in isto... podobno kot srbski filmi oz. njihov humor, ko vidiš 3 filme, si videl vse... govorim o produkciji, ki se zelo, morda celo pretirano ceni,.. preprosto se človek naje. Pa da se ne razumemo napak, je povsem soliden film.

scipascapa ::

3 ure je malo dolga, ne?

K0l1br1 ::

Dolga, vendar je vseeno fajn, da se zgodba malo razvija in ne konča v uri 10 minut. Sem pogledal najprej Shyning in nato Doctor Sleep. Meni je bil čisto ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

floyd1 ::

Pogledala z mojo v soboto. Dober film, se splača pogledat. Mogoče res nima take globine, kot kubrickov film, ampak glede na to, kaj vse danes pride v kinodvorane...

Shining pa je itak legenda. Kubrick, Nicholson... kvaliteta že v genih.

oo7 ::

The Shining : Deleted hospital scene reconstruction






Moram ta teden končno pogledat film Dr Sleep :)

Arzen28 ::

Kurzweil je izjavil:

Men osebno tale Doctor Sleep ni sedel... je šel fully Stephen King... po vseh letih in miljardo adaptacijah imam počasi že dovolj teh njegovih triler/horror nadnaravnih zgodb... praktično je večina ena in isto... podobno kot srbski filmi oz. njihov humor, ko vidiš 3 filme, si videl vse... govorim o produkciji, ki se zelo, morda celo pretirano ceni,.. preprosto se človek naje. Pa da se ne razumemo napak, je povsem soliden film.

Knjige so top, ko pa začneš gledat filme pa kot si rekel ja...

oo7 ::

Sem pogledal film Dr sleep.

Ali je Jack Torrence (Jack Nicklson) imel izžarevaje ali ga je imel samo njegov sin Danny?
Zakaj se je Jacku sploh utrgalo kolikor sem razumel zaradi hotela samega, ki je bil zgrajen na pokopališču ?

V Dr sleep filmu reče, da ima veliko ljudi v sebi vsaj malo izžarevanja tiste pare a se tega ne zaveda. Je imel jack kaj te pare/steam v sebi ?

oo7 ::

V nastajanju nova TV serija Overlook. Šlo bo za spinoff filma Izšarevanje in Dr Sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filmski spektakli, ki so definirali desetletje

Oddelek: Sedem umetnosti
434009 (2423) jacal
»

Najbolj grozljiva knjiga

Oddelek: Sedem umetnosti
153216 (2646) Oberyn
»

Psihotrilerji

Oddelek: Sedem umetnosti
253366 (2526) XtodaZ
»

Katero grozljivko mi priporočate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12924552 (12914) barocco
»

Najboljši filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
153565 (3319) Piston

Več podobnih tem