» »

majica Gildan

majica Gildan

mulc007 ::

Kakšne imate izkušnje z majico Gildan?
Lani sem kupil dve v temno modri barvi in že novi sta izgledali sprani.
Na označbi je prečrtan znak za likalnik. To je moja prva 100% bombažna majica, ki se naj ne bi likala. Kako naj ne bi likal majice, ki je po pranju grdo zmečkana?

Samael ::

Od vseh "navadnih" t-shirtov so mi zadnja leta najboljše/najkvalitetnejše ravno Gildan. Podobno kot Fruit of the Loom, nimajo stranskega roba (niso sešite iz dveh delov), so iz enega kosa blaga, kar posledicno pomeni, da če pravilno z njimi ravnaš, ne spremenijo obliko. Prihajajo pa, tako kot omenjene Fruit... v razlicni gostoti tkanja. Najraje imam (piše na etiketi) Heavy Cotton. Sofstyle Gildan mi recimo ne leži, ker so v rokavih precej ozke - pa tudi tanjše so.
Imam jih vsaj 50, ker dandanes na teh majicah pride večinoma (rekel bi takole v 80%) metalski merchandise. In ja, če jih po pranju lepo strkaš in obesiš tako, da se robi ujemajo, se praktično ne mečkajo - pridejo povsem "gladke". Ni nobene potrebe po likanju.
Te majice se bodo "obnašale" tako, kot boš ravnal z njimi. Stvari naj ne bi nikoli prav dolgo čakale oprane v pralnem stroju. Če jih obešaš jih nikoli ne obešaš za rob (ker slej ko prej vsaka majica tako dobi obliko "zvonca") temveč prepogneš na polovico. Itd ...

anketar ::

prepogneš po daljši al krajši?

Samael ::

Misliš pri sušenju na štriku? Ja tako kot na splošno obešaš majice, le da ne obesiš s ščipalkama povsem za spodnji rob (ker se tako majice slej ko prej razvlečejo, dobijo obliko zvonca), ampak daš majico počez čez štrik (prepogneš) na pol.
Pri tem bi lahko obdržale črto od štrika, ampak jih (vsaj Gildanove in Fruit of the Loom) ne.
Nekaj teh majic imam 15 oz. še več let, pozna se jim nekoliko "zapranost" (po vse teh pranjih črna ni več tako zelo črna) ampak oblika je pa še vedno prvotna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

mulc007 ::

Prvič slišim da je potrebno majice prepogniti drugače kot po šivih. Imaš kakšen link kjer je to lepo prikazano?

Samael ::

Nimam pojma o kakšnih šivih govoriš :) Mogoče bi si prebral še enkrat kaj sem napisal?
Mislim saj znaš dati majico čez štrik, a? Če ne piha veter še ščipalk ne potrebuješ za to. :)

mulc007 ::

Napisal si:
Podobno kot Fruit of the Loom, nimajo stranskega roba (niso sešite iz dveh delov)

V mislih sem imel ta stranski rob.



Ščipalke pri nas niso nikoli v uporabi ker se suši na podstrešju.
Vsako stvar vržem čez štrik kot brisačo. Verjetno si tako mislil.

Če se obeša s ščipalkami levi in desni rob bi na majico res raztegovala dvakrat večja sila.

radmannsdorf ::

Gildan Heavy Cotton se full hitro sperejo - črne, ostalih ne poznam.
Je pa moja najljubša majica Gildan Performance, narejena iz 100% polyestra, ampak na otip kot bombaž. V njej se človek ne poti, čeprav bi mislil da se, zaradi polyestra. Črne ostajajo veliko dalj časa kot ostali modeli/znamke. Teh sem ravno naročil 10 kom za letošnjo sezono.
Fruit of the loom Valueweight mi gre pa na jetra, ker se raztegujejo full. Ampak tako kot je Samael omenil, metal majice so večinoma FOTL ali Gildan Heavy Cotton, zato jih pač tudi imam.
PS: Peglezen je za babe! :)

Samael ::

mulc007 je izjavil:

Napisal si:
Podobno kot Fruit of the Loom, nimajo stranskega roba (niso sešite iz dveh delov)

V mislih sem imel ta stranski rob.

Aja, to misliš. Sem domneval, da debatiraš o obešanju/sušenju, ko si omenjal neko "prepogibanje drugače kot po šivih" (o tem jaz v zgoraj citiranem nisem govoril, tako da mi tvoje vprašanje ni moglo biti jasno oz. mi še vedno ni).

No, saj tu ni kaj za poslikati. Večina generičnih (cenenih) t-shirtov imajo na boku pod rokavi oz. od pazduhe dol do konca šiv. Sta sprednji in zadnji del majice ob strani na boku skupaj sešita. Te majice hitro spremenijo obliko, se po nekaj pranjih robovi ne ujemajo, jih je skorajda potrebno likati, predno jo zložiš.
Pri zgoraj omenjenih, običajno malce boljših majicah (tudi tvoji Gildanovi) tega ni, so tkane iz enega kosa blaga kot "tuba".
Edino (če putiš ob strani patent okoli vratu in zarobljen del spodaj) kar je prišito so rokavi. Vzemi jo iz omare pa poglej - boš videl, da je v bistvu okoli telesa tkana iz enega samega kosa blaga, ob strani ni šivov.

thetech ::

Matr kakšna drama zaradi majice vredne nekaj EUR..

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Samael ()

Samael ::

radmannsdorf je izjavil:

Gildan Heavy Cotton se full hitro sperejo - črne, ostalih ne poznam.

Daj ne nabijaj, ampak jih peri na max 40C, kot se te reči pere in ne na 60C :)

Saj imam nekaj Gildan Heavy Cotton tudi že nekoliko spranih. Recimo obe Neurosis majici, ki sem ju kupil pred dobrimi 20imi leti, pa Sister of Mercy, ki jo imam enih 25 let :) Ampak večina je pa ... no, saj oglej si:




Ti deluje to sprano? :)

radmannsdorf ::

Ja lej, moje Gildan so ful hitro sprane. Tud kolega se nad tem pritožuje, pa jih ima na desetine.
Drugače se pa majice nosi. Pere se jih pa na 30 ali 40. :)

Samael ::

radmannsdorf je izjavil:

Drugače se pa majice nosi. Pere se jih pa na 30 ali 40. :)

Jasno, da se jih nosi! Poleti, pozimi ... Me je že kdaj kdo zunaj videl brez? :)
Pač, ne sperejejo se nič bolj, kot katera koli druga bombažna črna majica. Im pa še vedno manj, kot marsikatera druga črna bombažna majica.
Ali pa misliš, da se razne bombažne (ja, govora je še vedno o bombažnih) Fruit Of The Loom, Anvil (tudi fajne majice btw.), Sol's (boh pomagi, samo teh ne!), Tee Jays ... obnesejo bolje? :)


thetech je izjavil:

Matr kakšna drama zaradi majice vredne nekaj EUR..

Zgolj debata. Ej, ne boš verjel, en folk na forumu se gre dramo celo o stvareh kot je nek random film, muska, prehranski dodatki in ... troslojni toaletni papir.

Btw. ker so danes orig. merchandise majice v glavnem tiskane na Gildan t-shirtih, dam običajno za majico (zgoraj na sliki) 25€. Pač, takšna je cena, pa četudi gre za obično majico, ki brez tiska stane 3 - 4 eur.

(pa sorry - po pomoti sem kliknil izbris, my bad).

Technics111 ::

za majice Roly lahko napišem,da zadnji dve leti so obupne, na etiketah piše kao fake 100% bombaž,ko pa jo nosiš pa švicaš v njej kot prasec,ker je vmes ziher 30-40% poliestra.

mogoče kdo ve za kakšne majice katere so res 100% bombaž,da so tanjše,ter da so prijetne za nosit ,tja do 10€/komad ?

Samael ::

O, v bombažu se prav fajn in konkretno švica ... Sodobnejši umetni materiali z odvajanjem vlage in hitrim sušenjem (kot so napr. pohodniške majice), ki dandanes ne spominjajo več na "plastiko", bi ti znali to olajšati.
Ampak če že sprašuješ - euroton.si prodaja pri nas 100% bombaž Fruit of the Loom majice po 2 - 3 eur različnih g/m2, habeco.si prodaja pri nas 100% bombaž Gildan majice po 2 - 3 eur razlčnih g/m2, itd ...
Naj te cena ne zavede - toliko kvalitetne bombažne majice dejansko stanejo, tisto kar plačamo kdaj 20 eur in več je brand/tisk/logo :)

blackbfm ::

Ja lej, moje Gildan so ful hitro sprane. Tud kolega se nad tem pritožuje, pa jih ima na desetine.
Drugače se pa majice nosi. Pere se jih pa na 30 ali 40. :)


Nizka temp mora bit da se bombaz ne deformira, spranost pa pride od drgnenja vlaken med pranjem. Sčasoma nastane nek tak puh po povrsini (uničena vlakna) in ko to gledaš od daleč potegne na sivo/sprano.

Naj te cena ne zavede - toliko kvalitetne bombažne majice dejansko stanejo, tisto kar plačamo kdaj 20 eur in več je brand/tisk/logo :)


Če ti resellajo cheap majico z random potiskom za 20+ euro to še ne pomeni da je kvalitetna.

Moja opažanja so da pri pravih brandname originalih npr nike, adidas, .. je bolj fin bombaž in bolj vzdržljiv - recimo tri mesce uporabe namesto tri pranja predno začne izgledat zanič:)), najbolj pa se pozna pri kroju. In ne govorim o majicah za 50 euro, tudi tista za 15 je že na nivoju ki jo neki fruit of the loom ne more dosežt.

Pri generikih je vedno nekaj hudo off, recimo prekratke in preširoke, če greš cifro višje dobiš pa dovolj dolgo in še širšo..take scene:)) Ali pa so off rokavi, grdo narejen ovratnik/izrez za vrat,itd..

husky1 ::

Če kdo hoče kvaliteto, priporočam Continental majice. Po mojih izkušnjah zelo blizu American Apparel.

https://www.continentalclothing.com/

dexterboy ::

Lahk se smejete kolikor hočete, ampak s sodelavcem sva prebrala tele poste pa sva za polovico znamk prvič slišala :))
Kot je nekdo napisal, sto ljudi sto čudi, eni se skregajo okoli tega, če gre pecilni prašek v maso za palačinke :))
Bi pa nekaj vprašal; ne to, katero znamko in majico kupiti, ampak KJE je najbolje kupovati?
So to neke solo trgovine, spletne prodajalne ali pa je vseeno če greš v CityPark?
Oziroma kupujejo prodajalne pri veletrgovcih, ti pa naročijo tri kontejnerje from China...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Samael ::

blackbfm je izjavil:


Če ti resellajo cheap majico z random potiskom za 20+ euro to še ne pomeni da je kvalitetna.

Nisem nikoli trdil drugače :) Ne pomaga pa tudi, če iz celotnega teksta iztrgaš en stavek in mu tako brez konteksta daš drugačen pomen ;-)

blackbfm je izjavil:

Moja opažanja so da pri pravih brandname originalih npr nike, adidas, .. je bolj fin bombaž in bolj vzdržljiv - recimo tri mesce uporabe namesto tri pranja predno začne izgledat zanič:)), najbolj pa se pozna pri kroju. In ne govorim o majicah za 50 euro, tudi tista za 15 je že na nivoju ki jo neki fruit of the loom ne more dosežt.

Pri generikih je vedno nekaj hudo off, recimo prekratke in preširoke, če greš cifro višje dobiš pa dovolj dolgo in še širšo..take scene:)) Ali pa so off rokavi, grdo narejen ovratnik/izrez za vrat,itd..


Tu se do neke mere strinjam, ampak samo do neke mere. Majice, o katerih pišeš običajno niso 100% bombažne, imajo dodan elastan in druge dodatke. Ko gre za 100% bombažno majico, so to pogosto še vedno v osnovi potiskane razne American Apparel, Gildan ipd ... ki jih seveda dobiš v različni g/m2.

Moja definicija generika se nekoliko razlikuje od tvoje. Generične majice so raznorazne random potiskane zadeve, ki jih napr. kupiš v sportdirectsu. Ki so sešite iz dveh delov (kar je skoraj zaščitni znak manj kakovostnih generikov). Jaz ko kupim FOTL, American Apparel, Anvil, Gildan ... skozi leta točno vem, kakšna bo. S tem ne mislim, da so enake, recimo Gildan je malenkost daljša/širša kot FOTL iste cifre, pa tudi več serij glede na g/m2 ima vsaka znamka, pa glede na oblikov rokavov, le pač ... ni nekaj "hudo off", ker za določeno serijo, ki jo skozi leta nosim (ie. Gildan Heavy weigth, Fruit of the Loom Heavy cotton...) točno vem kakšna bo.

Jaz jih smatram za kakovostnejše od generikov. S tem ne trdim da so oh in sploh mega, fancy ... Ničesar fancy ni v 100% bombažni majici, lahko je le dobro/slabo narejena, ima manjšo/večjo debelino (g/m2), mi bolj/manj usteza kroj ... in zgoraj omenjene mi ponujajo točno to, kar od 100% bombažnih majic pričakujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Map ::

Kaj in kje potem kupit za doma, da ima dobro razmerje price/performance? Sicer pa kar se da potiskat(društva, praznovanja itd.) je ponavadi FOTL, pa se mi zdijo za doma čisto dobre. Nimam črnih, da bi lahko opazil kako spranost, lahko pa rečem, da so vzdržljive in jih imaš bp za dela okoli hiše in šravfanje, pa je ne strgaš.

Samael ::

dexterboy je izjavil:


Bi pa nekaj vprašal; ne to, katero znamko in majico kupiti, ampak KJE je najbolje kupovati?
So to neke solo trgovine, spletne prodajalne ali pa je vseeno če greš v CityPark?
Oziroma kupujejo prodajalne pri veletrgovcih, ti pa naročijo tri kontejnerje from China...


Map je izjavil:

Kaj in kje potem kupit za doma, da ima dobro razmerje price/performance?


Tole:

Samael je izjavil:

euroton.si prodaja pri nas 100% bombaž Fruit of the Loom majice po 2 - 3 eur različnih g/m2, habeco.si prodaja pri nas 100% bombaž Gildan majice po 2 - 3 eur razlčnih g/m2, itd ...

Lahko jih dobiš po pošti ali greš prevzeti v njihovo poslovanico (prvi so v LJ, drugi v MB).

radmannsdorf ::

Dobre cene ima tudi Vini.

mulc007 ::

Meni se Fruit of the loom ne dopade. Kupil sem jih nekaj pred 2 letoma- dva različna modela. Ne dopade se mi da je ovratnik ozek. Predvsem pa da je že po prvem pranju postalo kratko in široko.
Vse stvari dam sušit na ta način da jih vržem čez štrik kot brisačo, kar je kot berem najboljši način da se stvari ne nategnejo. Tudi iz pralnega stroja vedno takoj poberem. Ali pa sem imel to nesrečo da sem dobil ponaredke. Ne spomnim se pri kateri temperaturi sem pral - verjetno pri 40. Mogoče na razvlečenje tekstila vpliva tudi likanje.

Naslednjič kupim več različnih znamk in gostot, saj ima vsaka spletna trgovina na voljo vsaj 4 različne znamke.

Lahko napišete s katerimi znamkami ste bili glede obstojnosti zadovoljni in s katerimi ne. Mogoče je dobra tudi majica, ki se prodaja v trgovinah kot so Spar, Kik, Lidl,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvalitetna moška kratka majica

Oddelek: Loža
101017 (738) anketar
»

majice

Oddelek: Loža
81718 (1380) harvey
»

Trenerka (poceni)

Oddelek: Loža
348358 (6954) Ganon
»

Kvalitetne majice?

Oddelek: Loža
51388 (1236) dragana
»

Kvalitetna/nekvalitetna oblačila (kratke majice, hlače)

Oddelek: Loža
82482 (2178) bosmla

Več podobnih tem