» »

Samostojno učenje excela

Samostojno učenje excela

Tiha voda ::

Mi morda lahko priporočate kakšno dobro knjigo/serijo tutorialov za samostojno učenje osnov in morda kasneje nadgradnjo znanja excela?

Netrunner ::

Leta nazaj je bila dobra ona serija rumenih knjih za telebane. Imeli so office in tudi excel posebaj. Kaj je trenutno aktualno pa nevem.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

harvey ::

Najbolj se naučiš, tako da realne probleme rešuješ - npr. primerjanje celic, računanje (formule, statistika...), grafi, trendi, pogledaš pa kak filmček, da sploh dobiš občutek kaj vse lahko postoriš z Excelom.

Eni ga uporabljajo zgolj zato, ker je podoben šolskemu karu zvezku - cenike pa recimo potem ročno notri vpisujejo (ceno z DDV zračunajo s kalkulatorjem):)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Daliborg ::

V današnjem času bi si sam pomagal (in si še danes) z google / youtube.
Je pa fino če veš kaj bi želel izdelati mogoče si videl nekaj v excelu in bi rad sam kaj podobnega ustvaril, to te nekako prisili da spoznaš več stvari hkrati in kako medsebojno delujejo.
Sam sem se učil tako, da sem hotel ustvariti nek seznam vseh filmov ki jih imam (VHS , *.avi kompresije,kasneje divx/xvid) Ampak nisem želel samo seznam hotel sem grafični vmesnik in da vsebuje iskanje/filtriranje tudi po žanrih in mi prikazuje razne podatke o filmu (letnica, režiser, igralci, sliko....). Sliši se smešno in samoumevno za današnje čase ampak leta 1998 ni bilo veliko izbire na internetu. Sem pa spoznal s tem veliko osnov in se imam za samouka excel-a, čeprav ne znam veliko iz glave pa znam vsaj najti kako se izdela in razumem postopek. Včasih je ta metoda tudi bolj priporočljiva saj vedno obstaja možnost, da je nekdo to lepše in enostavnejše izvedel.
Teško pa rečt ker tutorial je dober ker jih je kar veliko.
Verjamem da ti bo uspelo tudi brez da bi šel kam na tečaj, jaz sem imel preko firme že 2x nek napredni tečaj excel-a pa se nisem nič novega naučil tam.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

mirator ::

Tiha voda je izjavil:

Mi morda lahko priporočate kakšno dobro knjigo/serijo tutorialov za samostojno učenje osnov in morda kasneje nadgradnjo znanja excela?

Priporočam ti forum Matjazev.Net.

Kekec ::

Jaz ti priporočam nakup kakšnega online tečaja lahko pogledaš na https://www.udemy.com za cca 10$ dobiš veliko. Sicer nevem če je kaj materiala za excel ampak imam kar dobre izkušnje z drugimi temami. Drugače pa knjiga, greš na amazon pa prebereš ocene.

free_rider ::

Jaz pogledam te dve strani, kadar kaj iščem.
Na prvi imaš celo VBA namige za pisanje kode.

https://trumpexcel.com/

https://exceljet.net/

bajsibajsi ::

OP, ce zelis pdf Excel 2019 All-in-One For Dummies https://www.bookdepository.com/Excel-20... , pisi na ZS.

Zgodovina sprememb…

Drevesce ::

Udemy.

Tiha voda ::

Hvala vsem za mnenja in predloge.

Gospod ::

Shegevara ::

Daliborg je izjavil:

Teško

Zakaj si to tako napisal? Resno me zanima.
Ker sem danes dobil ene par mailov od človeka z magisterijem s pisanjem v stilu piši kao što govoriš, še na forumih nisem naletel na kaj takega.
Ni mi jasno kako je prišel do diplome, če še pisat ne zna. Mi je bilo, da bi mu ravno to napisal nazaj, ker me je to precej prizadelo.
Prav tako mi ni jasno kako ljudje ne znajo uporabljat s/z, vse našteto smo mi obdelali do 5. razreda.


Vejic pa več kot očitno niste?


Ta tip na tem forumu samo išče pozornost. Ne nasedat temu ljudje.

Op:
Excelisfun je kanal na youtubu ki te nauči vsega živega.
Vem, da ma morda malo nadležen "geekovski" govor ampak vsako stvar pojasni na enostaven način. Ko sem gledal njegove tutoriale se nisem niti enkrat zgubil vmes, kar se pogosto zna zgodit pri kakšnem drugem kanalu/knjigi, kjer morda kdaj kaj pomembnega izpustijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Python] Povezave

Oddelek: Programiranje
4243650 (4111) A110
»

SQL tečaj

Oddelek: Programiranje
152910 (2214) Invictus
»

Programiranje v prostem času_kje začeti

Oddelek: Programiranje
316178 (4349) krneki0001
»

C# Top tutoriali

Oddelek: Programiranje
252409 (1672) darkkk
»

Tutorial za začetnike php-ja

Oddelek: Izdelava spletišč
383853 (3190) leinad

Več podobnih tem