» »

HDD in SSD v prenosniku

HDD in SSD v prenosniku

polozweii ::

V prenosniku je nameščen HDD. Na voljo imam dodatni SSD in HDD, ki ju lahko uporabim za caddy na mestu DVD enote.
Pri SDD diskih mora biti baje vlopljen AHCI. Ali to pomeni da bom moral vsakič ko ob bootanju izberem drugi disk, v Biosu vklapljati/izklapljati AHCI? Če je to res potem bo bolje da v caddy namestim HDD?

Han ::

AHCI ni nujno potreben, je pa priporočljv. HDD deluje povsem normalno z vklopljenim AHCI.

polozweii ::

Prebral sem da je AHCI namenjen hitrejšemu branju in zapisovanju v primeru SATA priklopa.
- Ali je v primeru IDE diska slabo če imaš vklopljen AHCI?
- Če SSD disk nima vklopjenega AHCI, potem njegova hitrost ne bo veliko večja od navadnega diska kajne?
- Win XP ne podpira AHCI. Ali to pomeni da bi bilo slabo če bi ga imel vklopljenga? ali pa je stvar le v tem da XP prednosti, ki jih ponuja AHCI ne bo znal izkoristit?

-Zanima me tudi ali je potrebno imeti ob nameščanju operacijskega sistema (Win10, WinXP, Linux) AHCI izklopljen, ali je vseeno

Zgodovina sprememb…

Han ::

- Ne. Razen če ne bo deloval.
- Klasičen SATA SSD je v vsakem primeru 5-10× hitrejši.
- WinXP SP3 deluje z vklopljenim AHCI.
- AHCI naj bo vklopljen v štartu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

MIHAc27 ::

Sej od 7 naprej menjava IDE/Sata sploh ni teška. V BIOSu narediš menjavo, nato pa zaženeš sistem v Safe modu. Ko se naloži samo še enkrat resetiraš in sistem kar sam zamenja gonilnik.
XP tega ne zna.

solatko ::

tschuss - Ti sploh ne veš, kaj govoriš. Če imaš prenosnik z IDE diskom, potem je gor xp in SSD disk ne bo deloval, če nimaš caddy-a z IDE-SATA adapterjem. Na prenosnikih s takim diskom, bo tudi zelo težko deloval dual boot.

Napiši tip prenosnika, da ti bomo lahko sploh kaj svetovali, saj so dosedanji posti samo polni buč in ugibanj.
Delo krepa človeka

polozweii ::

Preveril sem prenosnik in je SATA. Sata 1.5Gb/s
Tudi v DVD enoti, ki jo bom zamenjal s Caddyjem je Sata priklop. Inštaliral bom Win10.
Vem da mora biti v primeru SSD diska v windowsu vklopljen Trim da bo disk dlje vzdržal. Je pametno vklopiti še kej drugega?

solatko ::

tschuss - SSD daj namesto HDD-ja, tega pa daj v caddy namesto DVD enote.
Delo krepa človeka

Han ::

TRIM je privzeto "vklopljen" v samem SSD. V polknih 10 ni potrebno nič nastavljat...

hojnikb ::

ce ima tako star prenosnik, da ma se sata1.5gbit, vprasanje ce bo chipset sploh spustil trim ukaz cez.
#brezpodpisa

polozweii ::

solatko je izjavil:

SSD daj namesto HDD-ja, tega pa daj v caddy namesto DVD enote.


Na obeh diskih bom imel naložen svoj OS. Bootal bom disk ki ga bom tisti dan potreboval zato je vseeno kje je kateri disk.

solatko ::

tschuss - Za zagon računalnika imej vedno priključek, kjer je bil HDD, ker ti bo ob posodobitvah vedno instaliral na ta disk, ne na DVD enoto.
Sem imel tako, da sem imel na prvem 8, namesto DVD- ja pa 10 - ko in mi je tako pomešalo, da po nekaj tednih ni delal noben sistem več. Morda bo šlo, če boš imel 10-ko na prvem in linux na caddy-u.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri SSD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
637748 (536) GrimReaper3
»

OS v caddy

Oddelek: Strojna oprema
191412 (1011) mulc007
»

Nadgradnja prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
403099 (1976) turob
»

napaka HDD diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
233233 (2725) Grega255
»

SSD ni možno nastaviti kot Boot Option

Oddelek: Strojna oprema
464151 (3026) BorutK-73

Več podobnih tem