» »

ZDA bodo za izdajo vizumov zahtevale informacije o vseh profilih na družbenih omrežjih

ZDA bodo za izdajo vizumov zahtevale informacije o vseh profilih na družbenih omrežjih

Slo-Tech - ZDA bodo odslej od vseh prosilcev za vizum za vstop v državo zahtevale, da v vlogi navedejo podatke o računih na vseh družabnih omrežjih (Twitter, Instagram, Facebook, YouTube in druga), ki so jih uporabljali v zadnjih petih letih. Sprememba je začela veljati v petek in se nanaša na vse prosilce za vizume, razen posebnih vrst diplomatskih in službenih vizumov. Slovenski državljani lahko na krajša turistična in poslovna potovanja (do 90 dni) v ZDA potujejo brez vizuma, potrebna je le registracija v sistemu ESTA.

Ameriško zunanje ministrstvo je v izjavi za javnost zapisalo, da nenehno iščejo mehanizme, ki bi izboljšali postopke preverjanja, ki so potrebni za zaščito ameriških državljanov, hkrati pa podpirajo zakonita potovanja v ZDA. Državo vsako leto obišče približno 15 milijonov ljudi, ki za vstop potrebujejo vizume. Doslej so morali podatke o družabnih omrežjih razkrivati le potniki, ki so jih opredelili kot vredne posebnega pregleda. Letno jih je bilo okrog 65.000. Odslej pa bodo morali vsi razkriti profile na družbenih omrežjih, vse uporabljene telefonske številke v zadnjih petih letih, elektronske naslove, podatke o preteklem potovanju po svetu in ali je kakšen družinski član vpleten v terorizem.

Organizacije za zaščito pravic so se že oglasile s kritikami na novo politiko. Ob tem so spomnile na že stare argumente, da ni prav nobenih dokazov, da tovrstno preverjanje profilov preprečuje teroristične napade.

36 komentarjev

mwaaa ::

In če podatek zamolčiš?

jype ::

Nima smisla zamolčat. Pokažeš fakiča čez lužo in ne greš tja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

Markoff ::

mwaaa je izjavil:

In če podatek zamolčiš?

Read the fine print. It's Guantanamo for you, tenorist!
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

opeter ::

Odslej pa bodo morali vsi razkriti profile na družbenih omrežjih, vse uporabljene telefonske številke v zadnjih petih letih, elektronske naslove, podatke o preteklem potovanju po svetu in ali je kakšen družinski član vpleten v terorizem.

Kako pa to narediš? Moj telefon shrani samo zadnjih 20 klicanih številk ...
Prijavit družinskega člana zaradi terorizma je tudi malo tak. Če bi vsaj dali kakšen popust pri dohodnini. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

LeQuack ::

Ameriško zunanje ministrstvo je v izjavi za javnost zapisalo, da nenehno iščejo mehanizme, ki bi izboljšali postopke preverjanja, ki so potrebni za zaščito ameriških državljanov


Zakaj pa ne nehajo z invazijami in vojnami? To bo najboljša zaščita svojih državljanov.
Quack !

jype ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj pa ne nehajo z invazijami in vojnami? To bo najboljša zaščita svojih državljanov.
Komu bodo pa prodajali vojaško robo, če ne bodo porabili tiste, ki jo imajo zdaj?

Tomay ::

Zato imam pomisleke povezat vse račune z mobilno številko! Po drugi strani pa kaj mislite, kako dolgo bodo rabili, da povežejo moj domač ip z vsemi prijavami?
Voodoo 4Ever

nekikr ::

Če bi hoteli, potem med malico to naredijo. Ampak ta novi prijem ni mišljen zato, predvsem je mišljen za, no, khm, kaj pa vem, nekaj že najbrž. Sicer je v vsakodnevnih streljanjih v šolah ubitih več ljudi kot bi jih nerazkriti Instagram teroristi lahko kadarkoli pobili, pa se proti temu borijo s predlogom oborožitve učiteljev. Niso najbolj dojeli našega "klin se s klinom zbija"...

Glugy ::

In oni se imajo za boljše od Kitajcev. isti so sam da drug stil uporabljajo; bolj sofisticiran in prefinjen. Treba vse morebitne aktiviste in raziskovalne novinarje pretipat da ja ne bi kkšne sramote razkril ki se v ozadju godi. Treba jm je preprečit vstop tako da če Ameriška vojska strelja civiliste da noben tega ne izvoha ane. Če pa izvoha pa da se ga preganja kot največjega kriminalca in izdajalca naroda kot Assanga. Ker je vse relativno ; ne gre za to kaj je res ampak če si naš ali nisi naš. Tako delujejo kot komunistična partija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

nekikr ::

Oni so boljši od Kitajcev. Svetlobno leto boljši so. Ampak ne zato, ker bi bili zares tako dobri temveč zato, ker so Kitajci toliko slabši.

bbbbbb2015 ::

nekikr je izjavil:

Če bi hoteli, potem med malico to naredijo. Ampak ta novi prijem ni mišljen zato, predvsem je mišljen za, no, khm, kaj pa vem, nekaj že najbrž. Sicer je v vsakodnevnih streljanjih v šolah ubitih več ljudi kot bi jih nerazkriti Instagram teroristi lahko kadarkoli pobili, pa se proti temu borijo s predlogom oborožitve učiteljev. Niso najbolj dojeli našega "klin se s klinom zbija"...


Mišljen je kot način, da te dajo v deportacijo če jim kaj ni všeč. Ko sem bil v ZDA (to je bilo sigurno 10+ let nazaj), so nam dali listek za izpolnit, z vprašanji, kot so:

a) ali ste odvisni od kakšne droge?
b) ali ste storili kakšno kaznivo dejanje zunaj ZDA?
...

Vprašanj je bilo sigurno 20+, vmes je pa pisalo, da ti ta vprašanja ne bi smela predstavljati večje "breme" kot kaj pa vem, 2 minuti časa. Prav pisalo je to.

Pa gledam jaz malo čudno ta listek, pa si mislim, pa četudi je kdo odvisen od droge, se bo pa zlagal in kaj pol? Potem pa mi eden sopotnik razloži, da je sistem naslednji:

Če si odvisen od droge, pa prideš k njim (in te ne bi nič vprašali), pa padeš na tla, pa si potem njihov problem.

Če pa si odvisen od droge, (in te vprašajo) pa se zlažeš, da nisi, ko padeš na tla, oni listič pogledajo. Aha, zlagal se je - deportacija tja, od kod je prišel. In nisi njihov problem.

Ta vprašanja imajo isto naravo, oz. namen.

Zgodovina sprememb…

illion ::

Ok zaenkrat se ne zgleda da bi to zares forsiral, kljub temu da naj bi ze veljal (glede na novico). Sem sel pogledat, ker je blo ze velik recenga okol tega in ko gres potem z odporom delat to eviso ugotovis da ni cist res kar si bral..

 evisa

evisa

Rokec ::

Jaz pa ne razumem, kaj točno je mišljeno pod "informacije o socialnih omrežjih" in "uporabljene telefonske številke". A to pomeni link do javnega naslova mojega FB profila? Ali uporabniško ime in geslo, ali kar cel dump vseh podatkov? Ker je ogromen prepad med tema. Kar se telefonskih številk tiče pa isto - moje telefonske ali tiste, ki sem jih klical? Moje pretekle telefonske številke se ne spomnim... Ampak ja, če bi hotel vizo (trenutno je definitivno ne), potem je to moj problem. Ni človeku prijazen sistem, je pa sistem.

user4683 ::

illion je izjavil:

Ok zaenkrat se ne zgleda da bi to zares forsiral, kljub temu da naj bi ze veljal (glede na novico). Sem sel pogledat, ker je blo ze velik recenga okol tega in ko gres potem z odporom delat to eviso ugotovis da ni cist res kar si bral..

 evisa

evisa


ESTA ni viza. Zahteva po podatkih o družbenih omrežjih in telefonskih se nanaša samo na prosilce za vizo.

p.s. ravno včeraj sem brez problema podaljšal esto, brez da bi vnašal (opcijske) podatke o družbenih omrežjih. Opcijsko so bili na obrazcu tudi že pred dvema letoma, tudi takrat jih nisem vnesel in od takrat že 4x brez kakršnihkoli težav čez mejo.

bf4ed ::

Telefonske št. so mišljene katere si ti uporabljal, ne katere vse si klical.

Pa sem bil pred 4 leti tako v USA kot na kitajskem.
In so bili američani bolj tečni na pregledih na letališčih kot kitajci. Če bi, bi raje šel še enkrat na kitajsko, kot pa v USA.

Tiste listeke si pa naj nekam zataknejo, nekateri cariniki jih sploh niso pogledali.

no comment ::

A se slotek šteje za družabno omrežje?

Bencc ::

Kretenizem do konca...
Je*eš njih in njihovo freedom and democracy...
Močno upam da mi nikol več ne bo potrebno it tja... al pa v Izrael... ki je še rahlo bolj spotenciran kot uni butli...

Furbo ::

Zato pa ZDA potrebujejo zid. Eni moramo lepo legano priti po vseh reglcih, drugi pa kar po domače.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Furbo je izjavil:

Zato pa ZDA potrebujejo zid. Eni moramo lepo legano priti po vseh reglcih, drugi pa kar po domače.

Kdo te sili? Izvoli po domače, čez Mehiško puščavo, če se ti zdi lažje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

magecu ::

Peoples republic of north America

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

mwaaa ::

no comment je izjavil:

A se slotek šteje za družabno omrežje?

Hhaa, dobro vprašanje. Kaj je definicija družabnega omrežja?
Boš moral povedati za vse prijave na vseh portalih, forumih, blogih...

tardusm ::

Taka zahteva po mojem mnenju ni skladna s GDPR uredbo in Slovensko in EU zakonodajo, seveda pa Amerji lahko predpišejo vse
kar se jim zazdi potrebo. Pač ne potuješ v ZDA, če si proti.
Predlagam, da R. Slovenija takoj uvede za ameriške državljane popolnoma enake recipročne ukrepe.

jype ::

tardusm je izjavil:

Predlagam, da R. Slovenija takoj uvede za ameriške državljane popolnoma enake recipročne ukrepe.
Ne more, ker so v nasprotju z GDPR.

Krele ::

Takole na oko se mora tudi okoli 30% slo. državljanov lagati, da lahko potuje v land of the "free", kar pa zna bit zlo tvegano.

tardusm ::

jype je izjavil:

tardusm je izjavil:

Predlagam, da R. Slovenija takoj uvede za ameriške državljane popolnoma enake recipročne ukrepe.
Ne more, ker so v nasprotju z GDPR.

GDPR za ammerje ne velja, ali pač. Torej so nas amerji (ponovno) stisnili ta vrat...?

Krele ::

ker če sem prav seznanjen, odpadeš, če na katerokoli od tistih vprašanj odgovoriš z da (npr. kakršenkoli fizični ali duševni "disorder"). Bi bil pa vesel, da me kdo popravi, če se motim.

Cifix63 ::

Pos**em se na to naci tvorbo!

#000000 ::

Sploh ne vidim problema

"Individuals from certain countries are able to travel to the United States without a visa. Under the Visa Waiver Program (VWP), qualified citizens of 36 countries may enter the United States without a visa for the purposes of tourism, business, or in transit. Countries currently authorized to participate in the VWP are: Andorra, Australia, Austria, Belgium, Brunei, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Japan, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Monaco, the Netherlands, New Zealand, Norway, Portugal, San Marino, Singapore, Slovakia, Slovenia, South Korea, Spain, Sweden, Switzerland, and the United Kingdom."

Swen F@tt ::

Če si v zadnjih 4 letih obiskoval ''riskantne dežele'', kot je Iran, tudi če si iz EU kot je SLO, za ZDA potrebuješ viso. Nekako tako.

EDIT: USA: Show us your social networks:
Me: What if I give you the finger, and you give me my phone call?
WingMan ^^

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Ob tem so spomnile na že stare argumente, da ni prav nobenih dokazov, da tovrstno preverjanje profilov preprečuje teroristične napade.


Zakaj bi katerakoli država sploh potrebovala argumentirat take stvari. Hočeš tja boš delal po njihovih pravilih ki si jih lah potegnejo iz riti ali pa odje*i..

Pri nas ti pa čez vrt nelegalno hodi miljon ljudi pa nihče nikomur nič ne more. Men se zdi da ameriški sistem boljš funkcionira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

vostok_1 ::

Glugy je izjavil:

In oni se imajo za boljše od Kitajcev. isti so sam da drug stil uporabljajo; bolj sofisticiran in prefinjen. Treba vse morebitne aktiviste in raziskovalne novinarje pretipat da ja ne bi kkšne sramote razkril ki se v ozadju godi. Treba jm je preprečit vstop tako da če Ameriška vojska strelja civiliste da noben tega ne izvoha ane. Če pa izvoha pa da se ga preganja kot največjega kriminalca in izdajalca naroda kot Assanga. Ker je vse relativno ; ne gre za to kaj je res ampak če si naš ali nisi naš. Tako delujejo kot komunistična partija.


Preberi si malo o "turn-key dictatorship".

Država je svobodna, until it isn't. Tehnologija pa to blazno akcelerira.

Pod Mongolci je bila Evrazija v praksi svobodna...v smislu, počel si lahko zadeve svobodno toliko časa, dokler ni informacija prišla do horde na drugem koncu sveta in oni nazaj.
Pol so te sicer nataknili na kol, ampak v teoriji si lahko zbežal nekam in se skril, dokler niso spet odšli.
Skratka...se je dalo, če si bil premišljen.

Bistveno drugače bi bilo, če bi Đingiskan imel 24/7 coverage sveta z attack droni. Kmalu po tem ko si naredil greh ti bi hitro padla mesoreznica na glavo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Miha 333 ::

Kaj pa če ne uporabljaš družabnih omrežij? Si avtomatsko sumljiv?

bluefish ::

Seveda. Takoj na vrh takih in drugačnih list sumljivih.

Poldi112 ::

Kaj šele, če uporabljaš enkripcijo. Jim upaš reči, da ne poveš gesla, s katerim je disk zašifriran?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

tardusm ::

Poldi112 je izjavil:

Kaj šele, če uporabljaš enkripcijo. Jim upaš reči, da ne poveš gesla, s katerim je disk zašifriran?

ad "visa free" travel v ZDA: kolegu je tajnica v aplikaciji pozabila napisati, da je bil v eni bivših sovjetskih republik -> vračilo z letališča takoj nazaj domov in seveda uvrstitev na seznam.
V VB moraš gesla na zahtevo policije izpljuniti, sicer te zaprejo do nadaljnjega (Investigative Powers Act); v ZDA te carina ali Dep.of homeland security zadrži po potrebi (menda še do 100 milj od meje). Še najbolje je, da se odpelješ takoj z letališča nazaj domov, sicer ti naprave zapenijo, nato pošljejo v Izrael na odklepanje (seveda , če si zelooo dober), sicer odklenejo vse klasične enkripcije vse po mojem dokaj hitro, po potrebi gor namestijo še kaj obremenilnega in te naženejo domov, če imaš srečo. Sicer pa te z lahkoto posadijo .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tardusm ()

tikitoki ::

blackbfm je izjavil:

Ob tem so spomnile na že stare argumente, da ni prav nobenih dokazov, da tovrstno preverjanje profilov preprečuje teroristične napade.


Zakaj bi katerakoli država sploh potrebovala argumentirat take stvari. Hočeš tja boš delal po njihovih pravilih ki si jih lah potegnejo iz riti ali pa odje*i..

Pri nas ti pa čez vrt nelegalno hodi miljon ljudi pa nihče nikomur nič ne more. Men se zdi da ameriški sistem boljš funkcionira.


V tvoji domijiji mogoce. Istocasno pa ravnokar nekdo nezakonito prestopa njihovo juzno in/ali severno mejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA bodo za izdajo vizumov zahtevale informacije o vseh profilih na družbenih omrežji

Oddelek: Novice / NWO
366624 (4320) tikitoki
»

Donald Trump bi prek Twitterja in FB sledil vsem prosilcem za vizo

Oddelek: Novice / Zasebnost
174908 (2689) Dr_M
»

ZDA ob vstopu vprašajo tudi po družbenih omrežjih

Oddelek: Novice / NWO
4912357 (8342) joze67
»

Biometricni potni listi

Oddelek: Loža
142557 (2223) mile

Več podobnih tem