» »

Dobri aftermarket parking senzorji

Dobri aftermarket parking senzorji

matobeli ::

Zdravo,

A ima kdo izkušnje z kakšnimi "boljšimi" parking senzorji? Imam ene random kitajske vgrajene ki niso ravno natančni in imajo premalo stopenj piskanja.

Takega ki ima zadnjo stopnjo res par cm, max 10 od ovire, ne pa 20 (kot moj trenutni).

More bit pa na piskanje, pri straneh(spredaj) ne rabim

Utk ::

Takih ni. Ko piska greš še malo in to je to.

Karen ::

Dobri aftermakret ne obstajajo, kot je rekel že predhodnik. Po mojih izkušnjah kar ni original tovarniško notri je enostavno jajc. Mogoče se ti bolj kot iskat nove (poleg teh ki jih imaš) splača pogledat za kakšno vzvratno kamero - tam lahko parkneš v večini okoliščin na 5cm če je treba - če kombiniraš senzorje ki jih imaš pa še vzvratno kamero je zadeva po mojem optimalna.

Tilen ::

Samo v vednost - to moraš imeti homologirano, da ne boš debelo gledal, ko boš ostal brez tablic.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

matobeli ::

Če dobim neke normalno (vsaj tolk kot v 10let starem renoju) dobre jih tudi homologirat lahk dam :))

Sam se mi je zdel da so itak vsi isti kitajski jajc ki je dost brezveze.

Oh well.

Tilen ::

Ja lahko jih daš, samo od Kitajca ne boš dobil dovolj papirjev za realizacijo. Probaš pa seveda lahko. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

darkolord ::

Jaz sem zelo zadovoljen z elektromagnetnim senzorjem. Na notranjo stran odbijača nalepiš samolepilno anteno in je to to. Nobenega vrtanja, deluje pa na celotni dolžini odbijača, brez mrtvih con.

Zame je velika prednost, ker dela res na nekaj centimetrov. Če se približuješ počasneje, začne piskati prej, če se čisto počasi, je zadnja stopnja piskanja na par centimetrov.

Stane okrog 10 eur.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

To sem jih tudi mal gledal, ampak nič pametnega našel, ker model pa imaš?

Sem našel tele za 10eur, bomo vidli čez en mesec kako delajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

OK.d ::

darkolord je izjavil:

Jaz sem zelo zadovoljen z elektromagnetnim senzorjem. Na notranjo stran odbijača nalepiš samolepilno anteno in je to to. Nobenega vrtanja, deluje pa na celotni dolžini odbijača, brez mrtvih con.

Zame je velika prednost, ker dela res na nekaj centimetrov. Če se približuješ počasneje, začne piskati prej, če se čisto počasi, je zadnja stopnja piskanja na par centimetrov.

Stane okrog 10 eur.

Pa to si odbijač dol snel, da si jih prilepil?

https://www.aliexpress.com/item/Hot-Car...
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

EnStot ::

fikus_ ::

Pri teh in podobnih, ki jih je linkal OK.d, zna biti problem montaža, prej preverite, če je možna. Nekateri novejši avtomobili imajo na notranji strani prilepljeno peno, ki onemogoča montažo, pri nekaterih je pena odstranljiva, se da odmontirat in priti do notranje strani odbijača.

aiko ::

Tilen je izjavil:

Samo v vednost - to moraš imeti homologirano, da ne boš debelo gledal, ko boš ostal brez tablic.


Parking senzorjev ni treba homologirat

Je pa kamera 100x boljša od bilokakšnih senzorjev

Tilen ::

aiko je izjavil:

Tilen je izjavil:

Samo v vednost - to moraš imeti homologirano, da ne boš debelo gledal, ko boš ostal brez tablic.


Parking senzorjev ni treba homologirat



Mogoče lahko svojo tezo kako potrdiš? Po zakonu je potrebno vsako spremembo vozila homologirati.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Siddh ::

Torej treba prevleke za sedeže tudi homologirat?


Utk ::

Tilen je izjavil:

aiko je izjavil:

Tilen je izjavil:

Samo v vednost - to moraš imeti homologirano, da ne boš debelo gledal, ko boš ostal brez tablic.


Parking senzorjev ni treba homologirat



Mogoče lahko svojo tezo kako potrdiš? Po zakonu je potrebno vsako spremembo vozila homologirati.

Ne, ni treba "vsake spremembe" homologirati. Je pa treba homologirati senzorje, če jih inštaliraš po pravilih, ker se priklopiš na električno napeljavo v luči. Če jih namestiš brez tega, kako drugače, ti niti po zakonu ni treba. Vseeno pa zarad tega še nihče v Sloveniji ni imel problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Miha 333 ::

Siddh je izjavil:

Torej treba prevleke za sedeže tudi homologirat?

Prevleke sedežev so pri večini novih avtov prepovedane zaradi airbagov.

Tilen ::

Utk je izjavil:

Tilen je izjavil:

aiko je izjavil:

Tilen je izjavil:

Samo v vednost - to moraš imeti homologirano, da ne boš debelo gledal, ko boš ostal brez tablic.


Parking senzorjev ni treba homologirat



Mogoče lahko svojo tezo kako potrdiš? Po zakonu je potrebno vsako spremembo vozila homologirati.

Ne, ni treba "vsake spremembe" homologirati. Je pa treba homologirati senzorje, če jih inštaliraš po pravilih, ker se priklopiš na električno napeljavo v luči. Če jih namestiš brez tega, kako drugače, ti niti po zakonu ni treba. Vseeno pa zarad tega še nihče v Sloveniji ni imel problemov.


Seveda, če te ne dobijo, lahko tudi streho sedaj poleti odrežeš in čez naselje pelješ 100 km/h.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Utk ::

Obstajajo pravila kaj je treba homologirat in kaj ne. In ti jih ne poznaš. Seveda je pa najbolj varno mislit, da je treba homologirat vse. Pa ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Netrunner ::

Zakaj bi potreboval homologirat kamero vgrajeno v okvirju tablice? Kar nekaj...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Utk ::

Kamere vgrajeno v okvir ne rabiš homologirat.

matobeli ::

Odvisno iz kje jo napajaš, če jo iz rikverc luči potem bi v resnici moral homologirat.

Ampak,... pri vseh ljudeh ki furajo kitajske LED predelave ali furajo dejansko tehnično neizpravne avte je to mišji kakec.

Se pa zadeve zaostrujejo, ravno sem peljal službeni avto na TP. Je mel končnik luft, OK, se strinjam da ne nardi. Bil je pa avto tudi podrsan po blatniku in pleh je bil malo ukrviljen, poškodba stara že leta, nič rje, pač enkrat se je podrgnil ob en težji kos železa. Letos je bil tudi to razlog za neopravljeni TP, utemeljitev, če bi prišlo do pobega iz kraja nesreče z enakim avtom v okolici bi lahko najebal...

AMZS. Ko sem bil še mulc mi je pa pline spravil skoz tako da je svoj avto not dal, pa čeprav se nisva poznala :))

Utk ::

Ja, odvisno kje napajaš, ampak v splošnem ne moreš rečt, da je treba kamero v okvirju homologirat. Kot ni treba prevleke ha volan, jo pa moraš, če je priklopiš nekam.

matobeli ::

Btw, kaj pa menjava sedežev? Recmo da so brez elektrike&erbegov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Widebody kit?

Oddelek: Na cesti
61072 (981) N4m31355
»

Pomoč pri nakupu skuterja

Oddelek: Na cesti
9899 (681) msjr
»

Vizualni dodatki na avtu

Oddelek: Na cesti
197434 (6921) St235
»

Alfa Romeo...

Oddelek: Na cesti
132197 (1548) balocom
»

Sprememba homologacije

Oddelek: Loža
82776 (2523) St235

Več podobnih tem