» »

Prenosnik ne dovoli inštalacije Windowsev na SSD

Prenosnik ne dovoli inštalacije Windowsev na SSD

ttommy ::

V hčerkin Toshiba Satellite L50-B bi rad dal SSD disk, pa mi ob inštalaciji Win 10 napiše: "windows cannot be instaled on this disk. This computer's hardware may not supporting booting to this disk. Ensure that the disk's controller is enable in the computer's Bios menu".

V BIOSU je glede HDD načina samo možnost za baterijo ali pa performance. Tudi pri inštalaciji windowsov sem že pritisnil shift in F10 ter počistil disk.
Kaj bi še lahko naredil, da ga lahko uporabil? Ko ga imam priključenega kot zunanji disk preko USB3.0 deluje normalno.
Aja, če pa odprem Crystal Disk Info, pa za njegovo stanje napiše "Neznano".
Gamer

Han ::

Kateri SSD? BIOS je posodobljen? Secure boot si izklopil? Windows 10 je zadnja verzija (1809)?

Daliborg ::

A je to nov SSD?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

ttommy ::

SSD je Kingston, kupljen pred par meseci preko Mimovrste. Enakega imam jaz v svojem PC za sistemski disk in dela super. Na prenosniku ne pridem v BIOS-u do secure boot. So samo osnovne nastavitve. Windows ni zanja verzija, je iz leta 2017 december. Bom poskusil poiskati novejši BIOS, ter novejše windowse.
Gamer

ttommy ::

BIOS je pa na voljo samo 2.0- ta je pa že nameščen v prenosniku.
Gamer

Han ::

Potem ga pa vsaj resetiraj - naloži privzete nastavitve... SSD daš na mesto, kjer je sicer HDD?

MrStein ::

Han je izjavil:

Kateri SSD? BIOS je posodobljen? Secure boot si izklopil? Windows 10 je zadnja verzija (1809)?

Zakaj bi za win 10 izklopil Secure Boot?

Jaz bi poguglal za tisto napako, ki jo izpiše.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Zato, da to (Secure boot) izločiš kot možen vzrok za nezmožnost namestitve sistema...

mihagr ::

In če so na ssd-ju że particije, potem jih ob inštalaciji novega os-a najprej izbriši.

TheBlueOne ::

Instaliraj wins na drugem racunalniku na tale disk in prestavi.

hojnikb ::

pobrisi particije z diskpart - clean
ssd vstavi namesto hddja.

pa seveda up to date windows 10, namescen z microsoftovim toolom!
#brezpodpisa

MrStein ::

Particije se sicer lahko briše kar tam med instalacijo.

(in ni potrebno ročno narediti novih, to vse program sam naredi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

particije lahko, particijske tabele pa ne
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

ttommy ::

hojnikb je izjavil:

pobrisi particije z diskpart - clean
ssd vstavi namesto hddja.

pa seveda up to date windows 10, namescen z microsoftovim toolom!


To sem naredil že pred inštalacijo windowsow (command prompt ter diskpart).

TheBlueOne je izjavil:

Instaliraj wins na drugem racunalniku na tale disk in prestavi.

Hvala- na to sem že pomislil, da bi na svojem PC inštaliral in potem prestavil v prenosnik.
Googlav sem že vse živo.

Han je izjavil:

Zato, da to (Secure boot) izločiš kot možen vzrok za nezmožnost namestitve sistema...

Ampak secure boot opcije sploh ni v BIOS-u.
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

ttommy ::

Še eno vprašanje- sedaj sem na ta SSD Kingston naložil Windows 7 na starem PC Core2duo in dela super. Pred dvema tednoma sem pa imel doma sodelavčev PC (Athlon A4 3400, 4GB DDR3) in sem priklopil ta SSD ter hotel nanj posneti Windows 10, pa nikakor ni šlo, čeprav sem v FDISK pobrisal disk (clean, ter potem še clean all). Vedno mi je napisalo, da se Windows ne more namestiti na ta disk. Pa čeprav sem posodobil BIOS in spremenil vse možno kar sem našel v Googlu...
No, potem sem sodelavcu naložil na novo Windows 10 na njegov star HDD, ki pa ima nekaj slabih sektorjev. Rekel sem mu, da mu ne morem garantirati kako dolgo bo lavfal ta disk. Ali disk sploh lahko crkne zaradi slabih sektorjev, čeprav jih sistem izolira? Njegov disk ima 4900 ur delovanja, moj 12 let star disk pa 44100 ur in je brezhiben... Sodelavcu sem rekel (ko sem bil prepričan, da je nekaj narobe z mojim Kingston SSD), da je njegov sistem lahko precej hitrejši, če si nabavi nov SSD ter dodatna 2GB RAM. Bom sploh uspel namestiti windows na nov SSD na njegovem računalniku? Ali pa bi mogoče šlo tako, da bi Windowse posnel na mojem računalniku na njegov disk, ter ga potem samo priklopil na njegov računalnik?
Gamer

m0LN4r ::

Jaz sem imel tudi negativne izkusnje z dolocenimi kingston, sandisk plus in pa z cenejsimi BX verzijami od Crusial. Isto probal vse zivo, potem pa cist na koncu za foro vtaknil notr en samsung SSD in je delalo v prvo.
Na eni crucial MX pa je bil potreben firware upgrade ssdja, da je delal v enem prastarem laptopu.

En dober trik je, zazenes instalacijo winsov v drugem kompu in ko se tistih 5 kljucih zakljuci in izpise reboot in 10 seconds, izklopis pc in prestavis disk, pa se bo drugi del namestitve lepo zakljucil na drugem pc/laptopu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MrStein ::

Disk s slabimi sektorji lahko crkne jutri, ali pa čez 10 let.
Tu ni nekih prerokovanj.
Ali naj zamenja že danes ali pa vsaj poskrbi, da ima kopije pomembnih podatkov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DeeCoy ::

ttommy je izjavil:

Še eno vprašanje- sedaj sem na ta SSD Kingston naložil Windows 7 na starem PC Core2duo in dela super. Pred dvema tednoma sem pa imel doma sodelavčev PC (Athlon A4 3400, 4GB DDR3) in sem priklopil ta SSD ter hotel nanj posneti Windows 10, pa nikakor ni šlo, čeprav sem v FDISK pobrisal disk (clean, ter potem še clean all). Vedno mi je napisalo, da se Windows ne more namestiti na ta disk. Pa čeprav sem posodobil BIOS in spremenil vse možno kar sem našel v Googlu...
No, potem sem sodelavcu naložil na novo Windows 10 na njegov star HDD, ki pa ima nekaj slabih sektorjev. Rekel sem mu, da mu ne morem garantirati kako dolgo bo lavfal ta disk. Ali disk sploh lahko crkne zaradi slabih sektorjev, čeprav jih sistem izolira? Njegov disk ima 4900 ur delovanja, moj 12 let star disk pa 44100 ur in je brezhiben... Sodelavcu sem rekel (ko sem bil prepričan, da je nekaj narobe z mojim Kingston SSD), da je njegov sistem lahko precej hitrejši, če si nabavi nov SSD ter dodatna 2GB RAM. Bom sploh uspel namestiti windows na nov SSD na njegovem računalniku? Ali pa bi mogoče šlo tako, da bi Windowse posnel na mojem računalniku na njegov disk, ter ga potem samo priklopil na njegov računalnik?



Izgleda imate fetiše na prastare stvari (athlon A4, 12 let stari diski in podobne stvari). Naj človek žrtvuje tistih 600€, sestavi mu soliden sistem in spet bo dober za 10 let (60€ na leto za odlično delujoč računalnik).. Na prastari plati in prastarem procesorju pač ne bo delal nov ssd...

martinko18 ::

Napačna tema (prosim za izbris)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716292 (9784) opeter
»

FORMATIRANJE RABLJEN DISK

Oddelek: Pomoč in nasveti
333667 (2647) opeter
»

Nov prenosnik med inštalacijo ne zazna ssd diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
385206 (4230) solatko
»

Asus G752VW in Sandisk M.2 SSD 256GB AHCI problem

Oddelek: Strojna oprema
9763 (637) promixer
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6518583 (821) Mare2

Več podobnih tem