» »

Box Office - zaslužek filmov

Box Office - zaslužek filmov

Temo vidijo: vsi
««
84 / 126
»»

brett ::

Kot je že znano, je na podeltvi Oskarjev (in še kje) zmagal Vsepovsod naenkrat. Prejšnji teden sem ga želel pogledati, pa sem uspel v treh etapah pogledati slabo uro in pol (vedno zakinkal). Potem sem obupal. Včeraj pa v šusu za šalo Duše otoka, da ne govorim o Na zahodu nič novega, in še katerega od nominirancev.

Pod črto: kaj tako posebnega vidijo(te) na tem filmu?!? Meni (osebna percepcija seveda) je izbira polom. Edino vesel sem za Indiana Jones-ovega pomočnika - Ke Huy Quan! :), čeprav mi je veliko boljši Barry Keoghan v Dušah otoka.

Horas ::

hugh grant edini car si upa. poglejte njegov intervju:D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

oo7 ::

brett je izjavil:

Kot je že znano, je na podeltvi Oskarjev (in še kje) zmagal Vsepovsod naenkrat. Prejšnji teden sem ga želel pogledati, pa sem uspel v treh etapah pogledati slabo uro in pol (vedno zakinkal). Potem sem obupal. Včeraj pa v šusu za šalo Duše otoka, da ne govorim o Na zahodu nič novega, in še katerega od nominirancev.

Pod črto: kaj tako posebnega vidijo(te) na tem filmu?!? Meni (osebna percepcija seveda) je izbira polom. Edino vesel sem za Indiana Jones-ovega pomočnika - Ke Huy Quan! :), čeprav mi je veliko boljši Barry Keoghan v Dušah otoka.



Jaz filma še nisem pogledal. Ocene ima kar dobre.

oo7 ::

Horas je izjavil:

hugh grant edini car si upa. poglejte njegov intervju:D



Kaj je pa rekel ?

BaTeMaN ::

Mah obnašal se je kot da mora biti tam.. saj ok, pač nihče ga ne sili da je tam.
Za nekatere car za druge... kreten. Ziher pa ta k ga intevjuva ni nič kriva...

evo slo članek...

https://siol.net/trendi/svet-znanih/igr...
less then zero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaTeMaN ()

oo7 ::

Ah sem mislil, da je bilo kaj bolj udarnega, da je napadel woke hollywood ali pa kaj takega :)

BaTeMaN ::

oo7 je izjavil:

Ah sem mislil, da je bilo kaj bolj udarnega, da je napadel woke hollywood ali pa kaj takega :)


...izgleda da je bla tolk dolgočasna prireditev, da je to bil vrh :)
less then zero

oo7 ::

BaTeMaN je izjavil:

oo7 je izjavil:

Ah sem mislil, da je bilo kaj bolj udarnega, da je napadel woke hollywood ali pa kaj takega :)


...izgleda da je bla tolk dolgočasna prireditev, da je to bil vrh :)


Ah ja saj te oskarje gleda čedalje manj ljudi. No letos je bilo menda 12% več gledalcev kot lansko leto ampak še vedno tretje naslabše.

2023 gledansot 18 mio

oo7 ::



Kot kaže še en dober john Wick film ? Trenutno 88% na RT - https://www.rottentomatoes.com/m/john_w...

oo7 ::

Kolosej se zapira odpira se Odiseja :|

Ikonični kino Kolosej zapira svoja vrata, potem ko ga je pred časom kupil ugledni slovenski podjetnik Ivo Boscarol. Rojeva se Odiseja ...

https://www.zurnal24.si/slovenija/bosca...


So pa v podjetju Boscarol d.o.o. priložili tudi fotografijo, kako bo Odiseja po novem izgledala. :|

D3m ::

Lepi spomini.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Tudi jaz sem kar nekaj filmov gledal v Koloseju.

mAXTER ::

Ko smo že pri kinih..zadnjič sem hotel it gledat Avatar 2 v naš lokalni Cineplexx (prej Kino Tuš), ker sem videl da še kr igra. Še dobro da sem prej cenik pogledal ker so hoteli imeti 7,50 eur za regularno vstopnico, nato doplačilo za 3D projekcijo (2D projekcij sploh več ne predvajajo) v znesku 1,50€, nato pa še doplačilo za minutažo filma?!? 8-O

Nad 120 minut ter do 150 minut je doplačilo 0,50€
Nad 150 minut ter do 180 minut je doplačilo 1,00€
Nad 180 minut je doplačilo 1,50€

Na koncu če bi želel sedeti na VIP sedežih je bilo doplačilo za tisto še dodatnih 1,50€

Pod črto bi me kino karta prišla 12,00€. Niti se ne gre toliko za denar ampak bolj za princip...da te lupijo za vsako jajco pa se mi tudi ne zdi ravno fer no ;((

oo7 ::

No ne bo treba več dolgo čakati ;)

Avatar 2 pride na TV 28 marca.

Horas ::

kdo še sploh hodi v kine ko maš doma veliko tv, zvok, svoj wc, za ležat sedet, za jest pit...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

mAXTER ::

Pa ne vem no..nazadnje sem šel gledat Top Gun Maverick v kino in sem ga nato še na tv pogledal doma nekaj časa kasneje in morm priznat da pri takih filmih z mogočnimi efekti kino doda neko vrednost tako v zvoku kot sliki. Definitivno pa ne bi zapravljal težko prigaranega denarja za vsak drek ki ga predvajajo v kinih...česar je dandanes na žalost 90% vseh filmov ;((

oo7 je izjavil:

No ne bo treba več dolgo čakati ;)

Avatar 2 pride na TV 28 marca.


Pa je to potrjen datum za DisneyPlus? Ker sem nekje zasledil da naj bi najprej bil na voljo samo proti plačilu, šele nato bodo film predvajali tudi na DisneyPlus platformi v okviru naročnine...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mAXTER ()

scipascapa ::

Previsoke cene, konec....naj daj 5€ max.

Han ::

Poleg lupljenja z doplačili za vsako malenkost najeda slabo ozvočenje, ki je v celjskem Cineplexxu že precej dotrajano in zastarelo. Med Avatarjem 2 je npr. večkrat počilo (zaškrtalo) takrat, ko ne bi smelo, med Iztrebljevalcem 2049 (Blade Runner) pa je zoprno brnelo in vibriralo.

oo7 ::

mAXTER je izjavil:



Pa je to potrjen datum za DisneyPlus? Ker sem nekje zasledil da naj bi najprej bil na voljo samo proti plačilu, šele nato bodo film predvajali tudi na DisneyPlus platformi v okviru naročnine...


Avatar: The Way of Water will be available to buy on digital on March 28.As for Disney+


Ja kot kaže imaš prav.
Ampak na travniku bo verjetno že prvi dan.

oo7 ::



Budget $15 mio
Box office $46.7 mio


Big Lebowsi letos praznuje 25 let zato se 16 aprila vrača v nekatera kina.

oo7 ::



Shazam! Fury Of The Gods za ta vikend v ZDA/ Kanadi napovedujejo skromnih 35-40 mio $.

Scorpy84 ::

Ker je ravno John Wick 4 v kinu, je danes na žalost umrl igralec Lance Reddick.

oo7 ::

Ta vikend 17-19 marec najbolj uspešni filmi v BO ZDA/Kanada

Shazam! Fury of the Gods $30.5M
Scream VI $17.5M
Creed III $15.4M
65 $5.8M
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

oo7 ::

Shazam! Fury of the Gods prvi vikend po celem svetu $65,500,000 kar je zelo slabo. Proračun filma 125 mio $.

Film 65 po 10 dnevih $38,827,395 kar je kar hud flop.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania po 31 dnevih po celem svetu $462,633,350. MCU v prostem padu.

Avatar: The Way of Water po 94 dnevih $2,303,114,154

opeter ::

Shazam 2 bo verjetno dosegel proračun (in presegel). Sicer kakšen velik uspeh ne bo, a ne bodo imeli veliko izgube.

Imam pa občutek, da so se filmi o superjunakih počasi izpeli in se bodo morali bolj potruditi v prihodnosti, če bodo hoteli doseči starejše filme. Ne bodo dovolj samo visoko zveneča imena igrlacev in nešteto vizualnih in zvočnih efektov, potrebno se bo potruditi tudi drugje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

delavec44 ::

Supermana bi šel gledat v kino, če bi bil na nivoju Man Of Steel. Ostali so pa izpeti ja.

oo7 ::

opeter je izjavil:

Shazam 2 bo verjetno dosegel proračun (in presegel). Sicer kakšen velik uspeh ne bo, a ne bodo imeli veliko izgube.

Imam pa občutek, da so se filmi o superjunakih počasi izpeli in se bodo morali bolj potruditi v prihodnosti, če bodo hoteli doseči starejše filme. Ne bodo dovolj samo visoko zveneča imena igrlacev in nešteto vizualnih in zvočnih efektov, potrebno se bo potruditi tudi drugje.



Shazam! Fury of the Gods, da bo na 0 potrebuje okoli 310 mio $.

oo7 ::



Film John Wick 4 je včeraj na predpremierah v BO prinesel 8,9 mio $ kar je največ, do sedaj v franšizi John Wick.


Filmi John wick v BO

John Wick (2014) - $86,013,056

John Wick: Chapter 2 (2017) - $171,539,887

John Wick: Chapter 3 - Parabellum (2019) - $327,777,335


John Wick 4 ima odlične ocene tako, da bi lahko bil še najbolj uspešen film v franšizi.

oo7 ::

John Wick chapter 4 odličen petek $29,400,000. To je 600k manj kot Shazam 2 v celem vikendu.

oo7 ::




Aprila bo imel disney star Wars celebration in glede na govorice naj bi napovedali novo triolgijo.

Tudi glede na govorice naj bi imela Kathleen Kenedy pogoj, da v kino, do Božiča 2025 spravi prvi film Star Wars ali pa bo letela iz mesta predsednice Lucasfilm.

Disney je itak že uničil Star wars tako, da kaj veliko ni za pričakovati razen njihove politike...

oo7 ::

Ta vikend 24-25 marec najbolj uspšeni filmi v BO na domačem trgu (ZDA/Kanada)

John Wick: Chapter 4 $73.5M
Creed III $10.4M
Shazam! Fury of the Gods $9.7M
Scream VI $8.4M
65 $3.3M

oo7 ::

John Wick: Chapter 4 trije dnevi $137,525,000 najboljši otvoritveni vikend v seriji John Wick.

BT52 ::

oo7 je izjavil:

opeter je izjavil:

Shazam 2 bo verjetno dosegel proračun (in presegel). Sicer kakšen velik uspeh ne bo, a ne bodo imeli veliko izgube.

Imam pa občutek, da so se filmi o superjunakih počasi izpeli in se bodo morali bolj potruditi v prihodnosti, če bodo hoteli doseči starejše filme. Ne bodo dovolj samo visoko zveneča imena igrlacev in nešteto vizualnih in zvočnih efektov, potrebno se bo potruditi tudi drugje.



Shazam! Fury of the Gods, da bo na 0 potrebuje okoli 310 mio $.


Tako je. Zlato pravilo, da se budget pomnoži z 2 ali vsaj z 1.8 za končni pozitivni izplen modernega AAA filma.

mAXTER ::

oo7 je izjavil:




Aprila bo imel disney star Wars celebration in glede na govorice naj bi napovedali novo triolgijo.

Tudi glede na govorice naj bi imela Kathleen Kenedy pogoj, da v kino, do Božiča 2025 spravi prvi film Star Wars ali pa bo letela iz mesta predsednice Lucasfilm.

Disney je itak že uničil Star wars tako, da kaj veliko ni za pričakovati razen njihove politike...


Favreau naj dajo v roke projekt, se mi zdi še edini z nekim smislom za Star Wars sago glede na to da mu je kr uspelo s serijo Mandalorian...

BaTeMaN ::

Kolk berem ima Kathleen Kennedy tudi z Favreau-om težave in ga šola glede Mandaloriana... :) Če znaš - znaš. Ženska je prisotna od 80tih... pri mnogih uspešnicah... ampak po 60 se ji je skisal ... moč pa ima.
less then zero

oo7 ::

BT52 je izjavil:

oo7 je izjavil:

opeter je izjavil:

Shazam 2 bo verjetno dosegel proračun (in presegel). Sicer kakšen velik uspeh ne bo, a ne bodo imeli veliko izgube.

Imam pa občutek, da so se filmi o superjunakih počasi izpeli in se bodo morali bolj potruditi v prihodnosti, če bodo hoteli doseči starejše filme. Ne bodo dovolj samo visoko zveneča imena igrlacev in nešteto vizualnih in zvočnih efektov, potrebno se bo potruditi tudi drugje.



Shazam! Fury of the Gods, da bo na 0 potrebuje okoli 310 mio $.


Tako je. Zlato pravilo, da se budget pomnoži z 2 ali vsaj z 1.8 za končni pozitivni izplen modernega AAA filma.




Shazam! Fury of the Gods je čist flop. Trenutno je 10 dni v kinih sem ravno danes bral, da WB misli film po 1 mesecu že predvajati na televiziji.

oo7 ::

mAXTER je izjavil:

oo7 je izjavil:




Aprila bo imel disney star Wars celebration in glede na govorice naj bi napovedali novo triolgijo.

Tudi glede na govorice naj bi imela Kathleen Kenedy pogoj, da v kino, do Božiča 2025 spravi prvi film Star Wars ali pa bo letela iz mesta predsednice Lucasfilm.

Disney je itak že uničil Star wars tako, da kaj veliko ni za pričakovati razen njihove politike...


Favreau naj dajo v roke projekt, se mi zdi še edini z nekim smislom za Star Wars sago glede na to da mu je kr uspelo s serijo Mandalorian...



Za naslednji Star Wars os najeli neko Pakistanko Sharmeen Obaid-Chinoy katera je, do zdaj snemala večinoma dokumentarce in 1 epizodo MS Marvel :|

https://www.imdb.com/name/nm1581464/

mAXTER ::

Sicer pa..če spet dobimo neko scenaristično SJW posiljevanje z močnimi ženskimi liki ter nesposobnimi moškimi liki, kot pri zadnji trilogiji...je itak vseeno če projekt za režijo dobi v roke magari oseba z marsa :))

oo7 ::



Budget $200 mio
Box office $466.9 mio


Ant-Man and the Wasp: Quantumania je že 38 dni v kinih kar pomeni, da film ne bo presegel niti 500 mio $. Film, da bi pokril stroške bi menda moral v BO prinesti okoli 600 mio $.
Torej Ant-Man 3 je eden večjih MCU bomb.

oo7 ::



Budget $350-460 mio
Box office $2.310 mil


Avatar 2 je danes prišel na televizijo in travnike tako, da se BO verjetno ne bo več kaj veliko spremenil.

oo7 ::




Clint Eastwood bo pri 92 letih za WB posnel svoj zadnji film. Naslov film bo Juror #2


Clint Eastwood je rojen leta 1930

Leta 1955 je zaigral v prvem filmu. Kot režiser pa je debutiral leta 1971.

2dark ::

oo7 je izjavil:



Budget $200 mio
Box office $466.9 mio


Ant-Man and the Wasp: Quantumania je že 38 dni v kinih kar pomeni, da film ne bo presegel niti 500 mio $. Film, da bi pokril stroške bi menda moral v BO prinesti okoli 600 mio $.
Torej Ant-Man 3 je eden večjih MCU bomb.


Kakšni stroški so to? Kam vržejo 400 milijonov? Jaz bi pričakoval, da si vsak normalen človek iz razvitega sveta pogleda trailer na youtubu.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

delavec44 ::

Precej gre za marketing ampak pomembno je pa tudi, da si ca. 50% od BO vzame distributer in predvajalec (kinodvorana). Tako da od 600 mio, bi dobili ven le 300 mio čistega. Budget 200 mio in 100 mio za marketing in je 0.

2dark ::

delavec44 je izjavil:

Precej gre za marketing ampak pomembno je pa tudi, da si ca. 50% od BO vzame distributer in predvajalec (kinodvorana). Tako da od 600 mio, bi dobili ven le 300 mio čistega. Budget 200 mio in 100 mio za marketing in je 0.


Tudi ta opcija je možna, ampak potem bi bilo pri vse filmih enako, saj cena najema dvoran se ne razlikuje od filma do filma.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

oo7 ::

V tujini studio dobi manj % od vstopnice kot npr na domačem trgu v ZDA če govorimo za Ameriške filme.

delavec44 ::

2dark je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Precej gre za marketing ampak pomembno je pa tudi, da si ca. 50% od BO vzame distributer in predvajalec (kinodvorana). Tako da od 600 mio, bi dobili ven le 300 mio čistega. Budget 200 mio in 100 mio za marketing in je 0.


Tudi ta opcija je možna, ampak potem bi bilo pri vse filmih enako, saj cena najema dvoran se ne razlikuje od filma do filma.


Saj je pri vseh podobno. Poglej si Avatar 2. Budget 250 mio, pa je Cameron govoril, da rabi 1.4 mrd, da bo break even.

https://www.outlookindia.com/art-entert...

2dark ::

delavec44 je izjavil:

2dark je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Precej gre za marketing ampak pomembno je pa tudi, da si ca. 50% od BO vzame distributer in predvajalec (kinodvorana). Tako da od 600 mio, bi dobili ven le 300 mio čistega. Budget 200 mio in 100 mio za marketing in je 0.


Tudi ta opcija je možna, ampak potem bi bilo pri vse filmih enako, saj cena najema dvoran se ne razlikuje od filma do filma.


Saj je pri vseh podobno. Poglej si Avatar 2. Budget 250 mio, pa je Cameron govoril, da rabi 1.4 mrd, da bo break even.

https://www.outlookindia.com/art-entert...


Men to močno smrdi.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Jarno ::

Ni se za bat, denar vseeno kroži in narobe je gledati na zadevo zgolj s perspektive producentov, ki bodo v tem primeru tudi lepo zaslužili.
BO določenega filma za določene akterje pogosto ne predstavlja večjega tveganja.
#65W!

2dark ::

Jarno je izjavil:

Ni se za bat, denar vseeno kroži in narobe je gledati na zadevo zgolj s perspektive producentov, ki bodo v tem primeru tudi lepo zaslužili.
BO določenega filma za določene akterje pogosto ne predstavlja večjega tveganja.


A je povprečen američan tako omejen z dostopom interneta in ne spremlja nič na youtubu? Zakaj rbaiš v letu 2023 metat ogromno milijonov stran, če lahko oglašuješ skozi youtube in ostala socijalne medije?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

oo7 ::

Za primer film Avengers Endgame

Proračun filma 350-400 mio $
Box office 2,798 miljarde $


Engame naj bi imel čistega dobička 890 mio $.


««
84 / 126
»»