» »

Fedex " International shipment release - Import" problem

Fedex " International shipment release - Import" problem

xseki ::

Zdravo, zanima me če je kdo imel že ta problem z Fedex dostavo iz Amerike. Pred enim mesecem sem naročil paket iz nekatere trgovine iz New Yorka, paket je bil v Sloveniji v roku 5ih dneh, ampak potem pa se je zapletlo.

Paket je bil na carini več kot mesec dni, vse do danes. In pred eno uro dobim email, ki piše: "International shipment release - Import".

Sem nekaj googlal in to baje pomeni, da paket čaka na dostavo, ali pa, da bo paket vrnjen v državo iz katere je bil poslan.

Še to, Fedex je zahteval mojo davčno številko, moj račun in moral sem povedat kaj je v paketu. Zelo čudno.

Paket je vreden nekaj manj kot 90eur, ali se tole morda obdavči še enkrat?

Hvala, lp

IL_DIAVOLO ::

Ja ce jim nisi posredoval podatkov narocila. Si dobil po posti obvestilo od carine.

xseki ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ja ce jim nisi posredoval podatkov narocila. Si dobil po posti obvestilo od carine.


Fora je v tem, da sem enak paket naročil že večkrat, in vedno je bil dostavljen v roku sedmih dneh. Ni bilo potrebno posredovati nobenih podatkov, ne davčne, ne ničesar. V ponedeljek naročil, naslednji ponedeljek, ali pa morda že v petek dobil paket na dom. Če se ne motim, je trgovina vedno poslal vse informacije o paketu, in ne jaz. Bom pustil še danes in jutri, če pa se paket "zatakne" še enkrat, pa spet kličem Fedex :D

Daliborg ::

Fedex/tnt izvajajo selitev iz BTC-ja na Brnik in imajo trenutno malo težave.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

showsover ::

najbrž lahko po telefonu preveriš podrobnosti (drugje je mogoče), mogoče bo kaj za počakat, da ti slučajno res ne bodo poslali nazaj, ker ti bo potem žal za čas...

xseki ::

Daliborg je izjavil:

Fedex/tnt izvajajo selitev iz BTC-ja na Brnik in imajo trenutno malo težave.

showsover je izjavil:

najbrž lahko po telefonu preveriš podrobnosti (drugje je mogoče), mogoče bo kaj za počakat, da ti slučajno res ne bodo poslali nazaj, ker ti bo potem žal za čas...



Dobil paket danes zjutraj... Moral doplačati 22eur zaradi "Carine"... Obup.

Dr_M ::

Pri zadevah iz amerike so veliko bolj dosledni pri carinjenju, kot pri robi iz kitajske.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

xseki ::

Dr_M je izjavil:

Pri zadevah iz amerike so veliko bolj dosledni pri carinjenju, kot pri robi iz kitajske.

Ja seveda, ampak nerazumem, naročil sem identičen paket že večkrat, in ga nikoli niso carinili, ampak sedaj v treje pa so ga.

DOOM_er ::

bodi vesel da ga 2x niso.
Robots will steal your job. But that's OK

kixs ::

xseki je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Pri zadevah iz amerike so veliko bolj dosledni pri carinjenju, kot pri robi iz kitajske.

Ja seveda, ampak nerazumem, naročil sem identičen paket že večkrat, in ga nikoli niso carinili, ampak sedaj v treje pa so ga.


Kar napisi jim pritozbo :lol:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499219 (54080) Mare2
»

Naknadno zaračunavanje poštnine

Oddelek: Loža
233982 (3152) bbbbbb2015

Fedex carina

Oddelek: Loža
336751 (5424) Tilen
»

Čas dostave - pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115538 (14479) darkolord
»

Carinjenje darila

Oddelek: Loža
152497 (1764) Gandalfar

Več podobnih tem