» »

Firma Ledinek

Firma Ledinek

KraitPay ::

Pozna kdo podjetje Ledinek iz Hoč? Ukvarjajo se z lesnoobdelovalnimi stroji.

Kar nekaj časa že iščejo ustrezne kadre, pa zgleda da jih ni za najti, ali pa je prišlo do fluktuacije ljudi. Bi me stvar zanimala ampak rabim insiderske informacije.

Ve kdo kaj več?

borisk ::

Poznam malce, nekaj kolegov tam dela.

solidna družinka firma, mislim da dela že tretja generacija lastnikov, več kot 30 mio€ prometa....

ToniT ::

Moj nečak dela tam. Zadovoljen!

FireSnake ::

Ledinek je legendarna firma na tistem področju. Stabilna.

Moj stric dela tam že vrsto let (uni. dipl. ing. strojništva).
Glede na povpraševanje: če ne bi bil zadovoljen bi že zdavnaj šel (pa se mora voziti skoraj pol ure v eno smer).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

KraitPay ::

A kdo ve zakaj vsaka 2-3 mesece obnavljajo prosta delovna mesta. So ta mesta že zasedena (zgolj formalnost) ali kaj drugega?

TheBlueOne ::

KraitPay je izjavil:

A kdo ve zakaj vsaka 2-3 mesece obnavljajo prosta delovna mesta. So ta mesta že zasedena (zgolj formalnost) ali kaj drugega?


Daj link na delovno mesta. Ne vidim razlogov, da bi imeli delovna mesta odprta kot formalnost.

OldSkul ::

KraitPay je izjavil:

A kdo ve zakaj vsaka 2-3 mesece obnavljajo prosta delovna mesta. So ta mesta že zasedena (zgolj formalnost) ali kaj drugega?


Lahko da pač neprestano iščejo ljudi, sploh če gre za nišne poklice. Saj tudi mi imamo dostikrat kar tako objavljen kakšen razpis, tudi če nobenega ne rabimo. Lahko da se kakšen dober kader prijavi, ga potem vseeno zaposlimo.

TheBlueOne ::

Kakor pravi @OldSkul. Ko gledam stran podjetja in kaj pocnejo, morajo zaposlovati trenutno najbolj iskane kadre oz. kadre, kjer bo deficit samo se vecji.

Zgodovina sprememb…

KraitPay ::

Gre za tole delo

Da ne bo kdo narobe razumel, me ne moti da imajo podjetja neprestano objavlen razpis. Ampak naj v primeru da najdejo kader, to povedo ostalim prijavljenim.

Sam nisem dobil nobenega odgovora in me malo bega.

JH84 ::

Nekaj trenutnih sodelavcev je delalo tam....Negativno opisujejo predvsem 1 osebo na visokem položaju. Ampak to je verjetno subjektivno, ni druge kot probat.

TheBlueOne ::

KraitPay je izjavil:

Gre za tole delo


Ja to se isce povsod. :) Verjetno res nastavljajo vabo, ce se pojavi kdo, ki ga lahko takoj porabijo.

Ce zelis delati to, potem bos hitro kaj nasel, posebej, ce si pripravljen iti na teren. V Grazu imas tega kolikor hoces.

Glej pod IBN Techniker, Inbetriebnahmetechniker, Automationstechniker. Ritem je skoraj vedno tak, da je vseeno, ce je kaksno uro oddaljeno, ker si na koncu hitro 50%+ na tereno po dnevih in potem koristis ure.

Jaz tega ne bi delal v Sloveniji, ker praviloma dobis podobno placo, ce bos delal samo polovico leta v tujini. Nemci in Svicarji to placujejo posebej dobro.

Zgodovina sprememb…

KraitPay ::

Vem da se kader išče. Nekajkrat na teden sem dobil od HH na LinkedInu neke ponudbe, tako da sem moral izklopiti tisto funkcijo da iščem delo, ker je bilo že moteče in škoda mojega časa.

Kar se tiče tujine, vem da so plače zunaj zelo lepe, sploh za ta kader, ampak me trenutno ne mika.
Mogoče čez kakšno leto, ko osvojim še Beckhoffa, kar me tudi zelo zanima in sem že v fazi testiranja opreme.

Omenjeno podjetje me je zanimalo zgolj iz firbca.

TheBlueOne ::

Beckhoff ni kaj posebnega. Ce te samo to drzi nazaj potem si nasel slab razlog. :)

XLapse ::

TheBlueOne je izjavil:

KraitPay je izjavil:

Gre za tole delo

dobis podobno placo,

kolko?
alien technology

TheBlueOne ::

XLapse je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

KraitPay je izjavil:

Gre za tole delo

dobis podobno placo,

kolko?


Tu dobijo kar nekaj dodatkov, ker si dosti na terenu. Osnova je recimo da nekje od 1800€ neto na mesec naprej, potem pa dodaj kaksne 50% za dodatke, plac je 14. Ce nisi zacetnik ampak nisi "velemojster" je cez palec tam do 2500€ + 50% dodatkov 14 plac. Ce imas sreco je lahko placa tudi boljsa.

Je pa lahko vec ali manj dodatkov, se ti zna zgoditi, da jih je vec kot place, ce te posljejo kam dalec.

To je nekje za Avstrijo.

Nemci, s katerimo smo delali projekt, ko sem se delal taksna dela, kar je skoraj 10 let nazaj so govorili, da dobijo do 7000€ neto/mesec, ce so ves cas po svetu, Svicarski tehnik mi je kazal hiso za katero je placal 1mio€ in se mu je zdela poceni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plače - mcdonalds (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9340693 (26427) D3m
»

res nimam možnosti najti dela?

Oddelek: Loža
449287 (6726) m0LN4r
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15832139 (26843) Mr.B
»

Je kdo bil prijavljen na ZRSZ in CSD?

Oddelek: Loža
369617 (8550) jalovec09

Več podobnih tem