» »

Kopalnica bug

Kopalnica bug

sebavet ::

V tuš kabini imam na dveh straneh na steni ploščice. Med ploščico in fugo pojavile špranje. So posledica tresljajev pri zapiranju vrat. Špranje so debele cca 0,1 mm. Dolžine so različne, od 5 do 15 cm. Špranje so idealno mesto za to, da se voda skozi splazi za ploščico in namaka steno. Na drugi strani stene so posledično nastali mehurji in sčasom pričakujem odstop ometa in barve. Iščem način, kako bi zaščitil steno v tuš kabini pred vlago. Trenutno imam v mislih:
1. Easeywall steno v Bauhausu 2x239 eur = cca 480 eur+montaža,
2. nova zaprta tuš kabina od 380 eur naprej,
3. uporaba kita za zaprtje špranj ne pride v poštev,
4. odstranitev in ponovno polaganje ploščic (še poskusil, špranje so zaradi tresljajev ponovno nastale),
5. odstranitev fug (poskusil in ne pride v poštev),
6. pleksi oz kaljeno steklo (ne pride v poštev)

Zanima me ali ima kdo kako idejo, kako rešit zadevo. Razmišljal sem o kakem premazu preko ploščic, ki bi naredil cca 2-4 mm debelo zaščitno kvazi plastično plast, ki bi preprečevala vodi vdor.

fikus_ ::

Nisi napisal kakšna je stena. Če se razpoke pojavljajo zaradi tresljajev, potem pride v poštev kakšna prevleka, kot je npr. plastika. Premaz bi verjetno čudno zgledal.
Mogoče vprašaš se:
http://www.plastika-slabe.net/sl/

K0l1br1 ::

Kvalitetne fugirne mase so vodonepropustne in vsebujejo elastomere.
Ne popokajo in voda ne gre skozi.
Ploščice so položene na podobno lepilo. Tudi tu voda ne gre skozi.
Nato, za ziher imaš hidropremaze, ki so elastični in voda sploh ne gre skozi.Preko položiš ploščice.
Uporabi kakšen silikonski kit boljše kvalitete za kopalnice - sika, različnih barv, morda celo namesto fuge.
Da bi ti skozi lasasto razpoko namočilo steno tako, da bi se videlo na drugi strani stene, kar malo dvomim. Da ne pušča kakšna cev? Kakšna je sestava stene?

sebavet ::

Naj dodam, da tuš uporablja vsakodnevno 5 ljudi. Pred cca 2 letoma so se mi v te težave pojavile prvič. Takrat sem dal odstranit vse ploščice in stvar popravil, kot je opisal KOl1br1. A se je pred mescem težava ponovila, zato zdaj razmišljam o varianti premaza, kerroc, novi zaprti tuš kabini ali pa polaganji kakih plošč preko ploščic.

KAVINSKY ::

Beli kopalniški silikonski kit in greš čez razpoke, če imaš voljo še čez vse fuge znotraj tuš kabine. Tako sem popravil na moji.

tony1 ::

Predvsem pazi, da bo šlo za kislinski silikonski kit.

Navadni je lahko prava hrana za plesen, in bo ta lahko vidna že čez nekaj let, če ravno religiozno ne pucaš kopalnice.

St235 ::

sebavet je izjavil:

Naj dodam, da tuš uporablja vsakodnevno 5 ljudi. Pred cca 2 letoma so se mi v te težave pojavile prvič. Takrat sem dal odstranit vse ploščice in stvar popravil, kot je opisal KOl1br1. A se je pred mescem težava ponovila, zato zdaj razmišljam o varianti premaza, kerroc, novi zaprti tuš kabini ali pa polaganji kakih plošč preko ploščic.


2 leti nazaj ste menjal vse ploščice in so zaradi tresenja vrat popokale nove fuge? Al imate tri tonska vrata, ki jih zapirajo sloni, al pa tukaj nekaj ne pije vode.

sebavet ::

@Lakotnik29

Ja, nekaj od tega je.

dvojka ::

Jaz imam kerrock v tuš kabini in se do sedaj vrhunsko obnese. Brez fug, razen vogale imam posilikonirane. Sigurno bi ga dal še enkrat. Je pa zelo enostavno ga postavit in ni nobene potrebe po kakšnem "majstru". Če je enostavna oblika, se preprosto naroči dve plošči v določeni dimenziji, nalepi z uporabo silikona in posilikonira spoje.

sebavet ::

Kak je pa z odprtinami za pipo? A so ploščo po meri naredili z odprtinami vred?

sebavet ::

Najbolj hecno je, da ne najdeš nekih elementov (pleksi ali alu...) v takozvanih Bau trgovinah, ki bi jih lahko normalno nalepil preko ploščic in nato še zakital po sprejemljivi ceni. So mi za Easywall naračunali cca 480 eur za dve steni 200*80. Drugega nisem našel. V pleksi baje ni preprosto lukenj vrtat, ker naj bi hitro počil.... kaj drugega nisem našel.

dvojka ::

Pipo je čisto enostavno zvrtati. Ni bilo nobenega problema s pokanjem in tudi nobeden me ni kaj hudo opozoril. Ne smeš pa karkoli pričvrstiti z vijaki direktno v kerrock. Hja cena je pa tudi pri kerrocku zelo lepa in ne bo pod 480€.

korenje3 ::

sebavet je izjavil:

V tuš kabini imam na dveh straneh na steni ploščice. Med ploščico in fugo pojavile špranje. So posledica tresljajev pri zapiranju vrat. Špranje so debele cca 0,1 mm. Dolžine so različne, od 5 do 15 cm. Špranje so idealno mesto za to, da se voda skozi splazi za ploščico in namaka steno. Na drugi strani stene so posledično nastali mehurji in sčasom pričakujem odstop ometa in barve. Iščem način, kako bi zaščitil steno v tuš kabini pred vlago. Trenutno imam v mislih:
1. Easeywall steno v Bauhausu 2x239 eur = cca 480 eur+montaža,
2. nova zaprta tuš kabina od 380 eur naprej,
3. uporaba kita za zaprtje špranj ne pride v poštev,
4. odstranitev in ponovno polaganje ploščic (še poskusil, špranje so zaradi tresljajev ponovno nastale),
5. odstranitev fug (poskusil in ne pride v poštev),
6. pleksi oz kaljeno steklo (ne pride v poštev)

Zanima me ali ima kdo kako idejo, kako rešit zadevo. Razmišljal sem o kakem premazu preko ploščic, ki bi naredil cca 2-4 mm debelo zaščitno kvazi plastično plast, ki bi preprečevala vodi vdor.


neumnost. pri meni pralni stroj stalno trese ob steno in ni nobenega odstopanja. preprosto so ploščice šlampasto položene in zafugirane. sploh pri lesenih konstrukcijah je potrebno pred polaganjem vodo-tesno zaščititi stene s posebnimi tkaninami. verjetno se je že tam šparalo. običajno pride do odstopanja v kotih, kjer zaradi posedanja celotne hiše lahko pride do večje dilatacije, zato se ob kotih da silikon in ne fuge.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

mat xxl ::

Dejstvo, je, da če bi bilo pravilno narejeno..., pod ploščicami 1 x ali celo 2 x mapei elastic ali kaj takega, bi lahko ti sedaj izbil par ploščic ven, pa ne bi nikamor puščalo, ker pa zgleda tega ni bilo in je edina zaščita keramika z fugami je pa sedaj problem.....

Po mojem najbolje vse ven in na novo ali pa varianta b flikanje , ki se ne bo končalo......

korenje3 ::

Načeloma bi že lepilo samo moralo blokirat vodo, očitno tip ne zna polagat ploščic ali pa je šparal še na lepilu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

sebavet ::

Ja, nekaj je bilo očitno narobe pri polaganju... verjetno.Ampak bolj kot to mene zanima, kako stvar sanirat z malimi stroški, učinkovito ne da bi se polaganja ploščic lotil znova :) , se pravi 1. plastični premaz, 2. kaka primerna plošča po sprejemljivi ceni ali kaj tretjega.

M-XXXX ::

Spraskati ven fuge (vsaj zgornji sloj) in s silikonom ponovno zasilikonirati fuge? Ne govorim tukaj o vseh ploščicah, predvidevam, da so kritične zgolj tiste bližje vrat?
Čeprav tudi meni ni jasno kako bi tuš kabina s par kilskimi vrati razmajala fuge in ploščice...

korenje3 ::

Kupi fugirno maso mapei, te so najboljše. Uporabljajo se tudi za bazene.

Sicer pa predlagam da razbiješ vse ploščice in najameš izvajalca, ki ti bo pravilno položil.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

sebavet ::

Ok,še enkrat povem: ploščice in fuge in podobno odpade. Ostala alternativa 90ih...

mat xxl ::

Ok, potem pa takole, posuši vse fuge, nato pa jih na debelo premaži z prozornim avtolakom z malim penzličem in čim več naj vpijejo....

Sicer ne bo večno, bo pa bolje......

Tam, kjer ti je pa voda že čez, pa zvrtaj luknje na 10 x 10 cm potem pa z te strani, kjer je omet injeciraj sredstvo, ki zaustavi prodor vode, dobiš v Kema ... to je to, večno ne bo, bo pa vsaj bolje......


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopalnica tus sestavljen iz stekla in brez banje samo odtok v tleh

Oddelek: Loža
167292 (2106) T-Mac
»

Plesen v tuš kabini

Oddelek: Loža
4211199 (9444) louser
»

Cena nove kopalnice

Oddelek: Loža
1514386 (8064) šernk
»

Problem v kopalnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5027551 (24310) Malajlo

Več podobnih tem