» »

Upgrade main workstationa

Upgrade main workstationa

DeeCoy ::

Ker žal zadnja leta ne sledim najbolj vsem novostim, sprašujem vas.
Trenutno:
i7 2600K
12 GB DDR Corsair
GTX 1060 3GB OC
Gigabyte matična (modela se mi res ne da pogledat)
SSD+HDDs
Corsair TX 650 (ne menjam)
Namen:
CS:GO fps 200+
To je edini namen, saj je predpodopni procesor več kot očitno ozko grlo, hkrati pa želim spet zanesljiv build za par let (uporablja se tudi za grafično oblikovanje in druge stvari).
Torej išem cpu+mb+ram.
Želje:
- Gigabyte matična (ker me pač še ni pustila na cedilu)
- Min 8 GB RAM z možnostjo nadgratitve (verjetno v nekaj mesecih)
- Procesor, ki ne bo predstavljal ozkega grla 1060 3GB OC.
Vse skupaj cca 400€.


Iščem samo predloge. Lahko iz katerihkoli trgovin (Mimovrste, Amazon.de, ...)

Hvala

korenje3 ::

Se ne izplača kupovati nove strojne opreme dokler intel ne gre na 10nm. Sploh zato ker bo z najnovejšim hardwerom maks 30% hitrejše delovanje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

DeeCoy ::

korenje3 je izjavil:

Se ne izplača kupovati nove strojne opreme dokler intel ne gre na 10nm. Sploh zato ker bo z najnovejšim hardwerom maks 30% hitrejše delovanje.

Ti si tut en biser?? In jaz naj na intel po skorah 10ih letih čakam še par let? Nakup bo v roku parih dni.

korenje3 ::

Čisto tvoja odločitev, če hočeš nov PC za minimalni profit.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Filip8 ::

mal dvomim da 2600k bottlenecka 1060 3gb.. csgo 200+fps z 2600k ne bi smel biti problem, sam pomoje z boljšo grafično

klinker ::

Bi se kr strinjal. Ce ni navit, ga pa navij.
Za 400€ dobis edino 9400, plato in ram, ki pa po moje ni upravicljiv upgrade 2600K. Ce se ne mores stegnit vsaj do 9600K je brezveze, pa se to je bolj tako. i7 se menja z i7, torej 8700 ali 9700.
Alternativa je se 2600X, ampak v samih igrah spet ne bo nek hud preskok.
Predlagam da se pocakas in se ne zaletavas v nakup. Pred vrati je tudi Ryzen 3xxx, ki obeta. Nasparaj se kakega stotaka in kupi kot se zagre, ker s 400€ ne bos imel mir dosti casa.

DeeCoy ::

Filip8 je izjavil:

mal dvomim da 2600k bottlenecka 1060 3gb.. csgo 200+fps z 2600k ne bi smel biti problem, sam pomoje z boljšo grafično

Bottleneck je 100% cpu, ker je med igro na 100%, fps dropi pa so tudi do 100 fpsja. 2600K je predpotopna zverina. Med GTX 560 (ki je bila prej not) in 1060 je bilo razlike cca 20-30 fpsja, kar je bistveno premalo. Sploh, če je še kaj odprto zraven, so fpsji za to grafično bistveno premali.
Plate žal takrat nisem vzel take, da bi lahko procesor navil.
Ni nujno da se i7 menja z i7. Razmišljal sem o i5 8400 ali fusion 2600X. Budget je lahko tudi do 500EUR, glede denarja ni tak problem, nebi pa noter tiščal nevem kake zverine, ki je ne rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

klinker ::

DeeCoy ::

klinker je izjavil:

Za dobrih 500€ imas...
plata: https://www.computeruniverse.net/en/gig...
cpu: https://www.computeruniverse.net/en/int...
ram: https://www.computeruniverse.net/en/gsk...
cooler: https://www.computeruniverse.net/en/the...

Hvala, odločitev je padla, nov build bo na 9600K

klinker ::

Pravilno. Kar je manj, se res ne bi splacalo kot nadgradnja 2600K.

PS. Ne sparaj na hlajenju, pa glej da ima plata dobro napajanje in hlajene VRMje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Han ::

Če se stegneš še za 100 eur, si lahko na 8700K. V tem primeru lahko vzameš kakšno starejšo in boljšo plato na Z370 čipovju.

9600K ne rabi posebno hudega/dragega hlajenja in napajanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

klinker ::

Han je izjavil:

Če se stegneš še za 100 eur, si lahko na 8700K. V tem primeru lahko vzameš kakšno starejšo in boljšo plato na Z370 čipovju.


Razlika v ceni med 8700K in 9700K je 30€, ce se ze steguje.
Ampak je zacetni budget bil 400€ in se je ze konkretno stegnu nad, zdaj pa naj da samo za CPU 400€?

Han je izjavil:

9600K ne rabi posebno hudega/dragega hlajenja in napajanja.


Ce hoces kaj navit, el cheapo ne bo slo. Pa nisem napisal da rabi top, le da naj ne spara in vzame najceneje.

Han ::

8700K je imel Mindfactory pred dvema tednoma za 359 eur, trenutno je 10 eur več.

9700KF je trenutno 389 eur, 9600KF pa le 239 eur, a je težava v tem, da rabiš plato, ki ima naflešan zadnji bios.

link_up ::

pise workstation...notri pa 1060...workstation za photoshop?!?

moj mlincek core2duo 2.6GHz in 16GB rama laufa v nulo....nimas kaj nadgrajevat...
In and Out

Han ::

2600K retro review, iz katerega se vidi napredek v 8. letih.

https://www.guru3d.com/articles-pages/i...

ALT ::

Han, zanimivo branje, hvala.
Se posebej gaming benchmarki, ze za 1080, sploh pa za 1440px locljivosti cpu sploh ne omejuje niti gtx 1080.

XLapse ::

jelly na i5 9600k
alien technology

DeeCoy ::

ALT je izjavil:

Han, zanimivo branje, hvala.
Se posebej gaming benchmarki, ze za 1080, sploh pa za 1440px locljivosti cpu sploh ne omejuje niti gtx 1080.

CPU bremza igro samo po sebi. Ker se ogromno stvari računa na cpuju (negrafičnih) in enostavno grafična ne more zračunat naslednjega frama, če matematični problem, ki je predpogoj za ta frame, še ni rešen. Tako CPU bremza fpsje. Ne pa same grafične.

ALT ::

DeeCoy je izjavil:

ALT je izjavil:

Han, zanimivo branje, hvala.
Se posebej gaming benchmarki, ze za 1080, sploh pa za 1440px locljivosti cpu sploh ne omejuje niti gtx 1080.

CPU bremza igro samo po sebi. Ker se ogromno stvari računa na cpuju (negrafičnih) in enostavno grafična ne more zračunat naslednjega frama, če matematični problem, ki je predpogoj za ta frame, še ni rešen. Tako CPU bremza fpsje. Ne pa same grafične.


saj se vidi kje je ta bootleneck, pri nizki ločljivosti na 120+ fps, ko ne bremza gramfična. Pri 1440p so vsi cpuji zacementirani pri 80fps, torej 0% vpliva cpuja.. Če igraš na 720p pa obvezno upgrade :P

DeeCoy ::

ALT je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

ALT je izjavil:

Han, zanimivo branje, hvala.
Se posebej gaming benchmarki, ze za 1080, sploh pa za 1440px locljivosti cpu sploh ne omejuje niti gtx 1080.

CPU bremza igro samo po sebi. Ker se ogromno stvari računa na cpuju (negrafičnih) in enostavno grafična ne more zračunat naslednjega frama, če matematični problem, ki je predpogoj za ta frame, še ni rešen. Tako CPU bremza fpsje. Ne pa same grafične.


saj se vidi kje je ta bootleneck, pri nizki ločljivosti na 120+ fps, ko ne bremza gramfična. Pri 1440p so vsi cpuji zacementirani pri 80fps, torej 0% vpliva cpuja.. Če igraš na 720p pa obvezno upgrade :P

Lahko se delaš norce kuker hočeš, CPU je med igro na 100%, fpsji ob veliko "smokih", "molyjih", padejo tudi pod 100, pa mislim da to niti približno ni problem grafične. Lahko brez problema naredim test prej-potem, če ne verjameš. V torek pride roba.

ALT ::

Zgoraj je linkan precej soliden test na to temo, na kar je letel moj komentar.

Tvoje osebne tezave s "smokih" pa so veliko prevec nejasne, da bi bilo smiselno debatriati.

P.s., zgornji link kaze da cpu ni resen bottleneck za 1080, ti pa si s svojim 1060 3gb preprican da je tezava v cpu... >:D

Rok Woot ::

DeeCoy je izjavil:

Filip8 je izjavil:

mal dvomim da 2600k bottlenecka 1060 3gb.. csgo 200+fps z 2600k ne bi smel biti problem, sam pomoje z boljšo grafično

Bottleneck je 100% cpu, ker je med igro na 100%, fps dropi pa so tudi do 100 fpsja. 2600K je predpotopna zverina. Med GTX 560 (ki je bila prej not) in 1060 je bilo razlike cca 20-30 fpsja, kar je bistveno premalo. Sploh, če je še kaj odprto zraven, so fpsji za to grafično bistveno premali.
Plate žal takrat nisem vzel take, da bi lahko procesor navil.
Ni nujno da se i7 menja z i7. Razmišljal sem o i5 8400 ali fusion 2600X. Budget je lahko tudi do 500EUR, glede denarja ni tak problem, nebi pa noter tiščal nevem kake zverine, ki je ne rabim.


Četi špil pade na 100 fps-jev ko šteka je to čisto dovolj dober fps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

bobby ::

A imas vsaj dober monitor? Kakega 120 ali 144hz?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

DeeCoy ::

Rok Woot je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Filip8 je izjavil:

mal dvomim da 2600k bottlenecka 1060 3gb.. csgo 200+fps z 2600k ne bi smel biti problem, sam pomoje z boljšo grafično

Bottleneck je 100% cpu, ker je med igro na 100%, fps dropi pa so tudi do 100 fpsja. 2600K je predpotopna zverina. Med GTX 560 (ki je bila prej not) in 1060 je bilo razlike cca 20-30 fpsja, kar je bistveno premalo. Sploh, če je še kaj odprto zraven, so fpsji za to grafično bistveno premali.
Plate žal takrat nisem vzel take, da bi lahko procesor navil.
Ni nujno da se i7 menja z i7. Razmišljal sem o i5 8400 ali fusion 2600X. Budget je lahko tudi do 500EUR, glede denarja ni tak problem, nebi pa noter tiščal nevem kake zverine, ki je ne rabim.


Četi špil pade na 100 fps-jev ko šteka je to čisto dovolj dober fps.

Nimaš pojma o gamingu očitno, oz. specifično counter strike.

ALT je izjavil:

Zgoraj je linkan precej soliden test na to temo, na kar je letel moj komentar.

Tvoje osebne tezave s "smokih" pa so veliko prevec nejasne, da bi bilo smiselno debatriati.

P.s., zgornji link kaze da cpu ni resen bottleneck za 1080, ti pa si s svojim 1060 3gb preprican da je tezava v cpu... >:D

Lahko dobiš screenshoote in teste, cpu vedno na 100%, fps 160-210 (trenutno, z dropi pod 100). Isto kot z GTX 560. Roba bo zgleda v pon ali jutri že tu, tako da ti poročam. Preberi moj post. Določene stvari se računajo na cpuju, specifično pri tej igri očitno. Imam dovolj kolegov, ki imajo 1060, pa ni problemov s fps dropi.

bobby je izjavil:

A imas vsaj dober monitor? Kakega 120 ali 144hz?

Imam, 144Hz, balzam za oči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

XLapse ::

CS:GO je zelo CPU požrešen, to vsak noob ve. Jaz zmagujem deathmatche na low settings in z i5 8500 integrated GPU... To mi dela nice zato ker mam 'močen' cpu.
alien technology

opeter ::

Eno vprašanje: 9600F procesor nima grafične, posledično nima niti Intel QuickSync fukncije, je tako? Potem je počasen v tistih opravilih, kjer QS naredi velikansko razliko (recimo izvoz videa v zelo visokih ločljivosti). Kaj je potem smisel?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Han ::

Tudi če imaš 9600K, brez F, in ne uporabljaš Intelove UHD 630 grafike, QS ne pride do izraza.

opeter ::

Hvala. Samo zato sprašujem, ker sem razmišljal, da bi nadgradil moj Skylake CPU na šestjedrnika, samo zdaj pa vidim, da nima smisla, če ne kupiš kakšno K varianto (tu pa je cena že v nebesih).

Uporabljam pa integrirano grafično pri izvozu posnetkov in je res velika razlika z QS in brez.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

freesty ::

XLapse je izjavil:

CS:GO je zelo CPU požrešen, to vsak noob ve. Jaz zmagujem deathmatche na low settings in z i5 8500 integrated GPU... To mi dela nice zato ker mam 'močen' cpu.


Telefon za jurja a komp za 300eur :D

Priorities i guess.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

klinker ::

In kaj je tu cudnega?
Ce izvzamem server/WS, je moj daily komp vreden 200€, S8 pa ves kolko je kostal nov :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Daliborg ::

Sicer offtopic, ampak ja to se dogaja danes in ni skoraj nič čudnega. Poznam kar nekaj modelov ki tudi rajši kot za računalnik vržejo 500eur+ za telefon, pa tudi radi igrajo igre. To so lepi pokazatelji zakaj naj bi konzole in stacionarni PC-ji za igranje iger počasi izumrli in bomo preklopili na streaming opcije.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Isotropic ::

korenje3 je izjavil:

Se ne izplača kupovati nove strojne opreme dokler intel ne gre na 10nm. Sploh zato ker bo z najnovejšim hardwerom maks 30% hitrejše delovanje.

to bo za desktop najbrž še kar nekaj časa trajalo.
trenutno je za workstation best buy kakšen i7-9x00 ali ryzen.

XLapse ::

freesty je izjavil:

XLapse je izjavil:

CS:GO je zelo CPU požrešen, to vsak noob ve. Jaz zmagujem deathmatche na low settings in z i5 8500 integrated GPU... To mi dela nice zato ker mam 'močen' cpu.


Telefon za jurja a komp za 300eur :D

Priorities i guess.

komp je bil 850€, ne 300€

In kaj mi bo nek gamerski računalnik, če edino kar igram je CS:GO ?

Na topic : Postaj kako se obnese tale i5 9600k me ful zanima
alien technology

DeeCoy ::

XLapse je izjavil:

freesty je izjavil:

XLapse je izjavil:

CS:GO je zelo CPU požrešen, to vsak noob ve. Jaz zmagujem deathmatche na low settings in z i5 8500 integrated GPU... To mi dela nice zato ker mam 'močen' cpu.


Telefon za jurja a komp za 300eur :D

Priorities i guess.

komp je bil 850EUR, ne 300EUR

In kaj mi bo nek gamerski računalnik, če edino kar igram je CS:GO ?

Na topic : Postaj kako se obnese tale i5 9600k me ful zanima

Danes dobil, javim proti večeru, upam, da se izognem reinstallu w10

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

DeeCoy ::

Update za vse, ki ste trdili nasprotno.. FPS je poskočil za cca. 100.

XLapse ::

i5 9600k je beštja pač, normalno
alien technology

DeeCoy ::

XLapse je izjavil:

i5 9600k je beštja pač, normalno

V to ni bilo dvoma, to je samo update za tiste, ki niso verjeli, da je lahko cpu bottleneck, tudi če v teoriji ni.
Sicer pa naročil iz amazon.de, i5 9600k, 2x8GB Corsair DDR4 3000MHz, GigaByte Z390 Gaming X, ThermalRight Macho Rev.B, bilo je malo čez 500€, dodal sem 15€ za poštnino, naročil v čet proti večeru, dobil v ponedeljek zjutraj. Tako da amazon.de, thumbs up.

D3m ::

Normalno, da bo razlika.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

opeter ::

Kaj pa 2400 MHz-ni RAM ne bi deloval?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DeeCoy ::

opeter je izjavil:

Kaj pa 2400 MHz-ni RAM ne bi deloval?

Zakaj nebi? Sicer na amazonu Corsair Vengeance LPX ne obstaja manj kot 2400GHz.

opeter ::

OK, hvala.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mali upgrade računalnika

Oddelek: Strojna oprema
211497 (975) FiReFTW
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616622 (12260) Predator X
»

Gaming PC za 1400evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8612037 (9210) bojsi
»

Procesor i5 8400 ali i5 9400?

Oddelek: Kaj kupiti
352813 (1752) FejstPoba

Več podobnih tem