» »

Ask Tomson

Ask Tomson

««
9 / 10
»»

RockyS ::

Kak predlog za video domofon, ki ima moznost posiljanja videa/zvoka na android telefon? Smo večkrat izven dosega zvonca, imamo pa povsod mobilni signal, tako da bi bilo super možnost odgovoriti preko telefona, ce kdo pozvoni.

markolino ::

Tomson je izjavil:

markolino je izjavil:

Kje se da najbolj ugodno dobit roborocka S60 v europi??
Hvala


electronics4you za 522€ ...



Hvala tomson.
Kako je pri eletronic for you z uveljavitev garancije? Komplicirajo kej?

Tomson ::

@markolino:
to je trgovina v Avstriji, kjer so zadeve še malo bolj urejene kot v Sloveniji! ;)

@RockyS:
tele modele preveri, nekatere kode še verjetno delujejo ...
- Xiaomi Youpin video zvonec s kodo: OC9BGZCYZA iz 84€ na 53€
- Alfawise L9 Plus video zvonec s kodo: GBBG070901 iz 43€ na 36€
- Alfawise L10 720p video zvonec s kodo: GBSZ42502 iz 34€ na 30€
- StallWall L12 720p video zvonec s kodo: GBAW4443 iz 45€ na 41€
- Xiaomi Lock Smart pametni video zvonec s kodo: TGYQHWJK iz 151€ na 146€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

SuperAti ::

Je kaka koda za Xiaomi Dreame V9 ali za JIMMY JV51.
Hvala.

Tomson ::

Trentno je za Jimmy JV51 res huda cena iz EU skladišča:

- Xiaomi Jimmy JV51 baterijski sesalnik s kodo: 3EBXIX6V za 136€ (EU skladišče)

Za Dreame V9 model pa so najboljše opcije:

- Xiaomi Dreame V9 baterijski sesalnik s kodo: BGDEV906 za 168€ (HK skladišče)
- Xiaomi Dreame V9 baterijski sesalnik v FlashSale za 179€ (HK skladišče)
- Xiaomi Dreame V9 baterijski sesalnik v akciji za 239€ (SLO, 2-3 dni dostava)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

BladE_ ::

Kakšna koda za Xiaomi hub ali pa za senzorje?
Akcija - Reakcija

SuperAti ::

Hvala!

Ali imajo ti sesalci zraven EU adapter?

poweroff ::

Hmm, naletel sem na to temo in moram reči, da je zanimiva. Tomson, ti si kakšen zastopnik za Xiaomi?

Anyway, zanimam se za nakup kakšnega preprostega fotoaparata za sina, ki je v osnovni šoli in bi rad malo fotografiral.

Nič posebnega, toliko da naredi fotografije, ki jih je nato mogoče prenesti na računalnik. Malo sem gledal in za 7-10 EUR se dobijo neke "igračke". Lahko kdo svetuje kaj kupiti? Kot rečeno, nekaj poceni in preprostega...
sudo poweroff

Okapi ::

Vprašaj naokoli, sigurno ti bo kdo z veseljem podaril kakšen star telefon (ali fotoaparat). Bo delal boljše slike od "fotoaparata" za 10 evrov.

Tomson ::

@Blade:
za Xiaomi Hub že dolgo ni bilo kje kakšne kode, za ostale senzorje pa so bile 10.7, a so sedaj že vse potekle ... Trenutno nikjer ne najdem kakšne delujoče ... Kolikor gledam se trenutno najceneje dobi na Aliexpresu ali Gerabestu ...

@SuperAti:
načeloma imajo tile sesalniki CN vtičnik, so pa priloženi poleg poceni EU adapterji, sam vedno dokupim malo bolj kvalitetne EU adapterje ala Bull EU Adapter ...

@Matthai:
ne, nisem zastopnik za Xiaomi, sem pa navdušen nad njihovimi izdelki, ker ponujajo precej za ceno v primerjavi s konkurenco. Na področju fotografije je pa kar @Okapija za poslušat! ;) če že, glede na to, da je sin že v osnovni šoli in je fino da so fotografije uporabne, bi svetoval mogoče kakšno poceni akcijsko kamero, ki zajema tudi fotografije, pa bo še bolj vesel, npr. tale model za 28€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

poweroff ::

Hmm, sem že malo spraševal... se pravi se bolj splača kakšen eBay pogledati?
sudo poweroff

Tomson ::

Na Bolhi boš našel verjetno še kaj cenejšega ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

starfotr ::

Glede akcijske kamere... Tole bi lahko uporabil kot dash cam? Ali imaš kak boljši predlog, bolj primeren in avtomatski?

Tomson ::

Zakaj pa ne bi vzel klasične avto kamere, kjer je funkcionalnost prirejena namenu uporabe? Dobre opcije so npr:

- Xiaomi 70mai Dash 1080p avto kamera za 33€
- Xiaomi 70mai Pro LCD 1080p avto kamera s kodo: BgAuMotor iz 48€ na 43€
- Alfawise G70 F1 1080p avto kamera za 38€ (EU skladišče)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

noob96 ::

Imam iPad ki pa nima opcije za SIM. Potrebovsl bi nek dober prenosni router na baterijo da bi ga lahko uporabljal s data SIM kartico (kot wifi hotspot). Na živce mi gre delanje hotspota s telefonom ker se potem ta greje in zelo hitro porablja baterijo

mp5 ::

Pozdravljen!

Potrebujem nasvet pri nakupu večfunkcijske naprave, ki ponuja tiskanje, skeniranje in kopiranje, po možnosti z varčnimi kartušami. Uporabljal bi ga doma, cena pa okoli 150 EUR.

Hvala

gregor ::

Zdravo

Pametna športna ura. Kaj priporočaš?
Za cca 150 eur oz manj. Se dobi kaj pametnega?

Hvala za analizo. :)

LP

mp5 ::

mp5 je izjavil:

Pozdravljen!

Potrebujem nasvet pri nakupu večfunkcijske naprave, ki ponuja tiskanje, skeniranje in kopiranje, po možnosti z varčnimi kartušami. Uporabljal bi ga doma, cena pa okoli 150 EUR.

Hvala



Malo sem brskal. A je ta zadeva vredu? Predvsem me zanima, ali se barva/tiskalnik zasuši po daljši neuporabi? ):

misek ::

V službi imam EPSON L655 pa so se mu zamašile šobe po 3 letih. Je bilo potrebno ročno čiščenje. Moj mnenje je, da nikoli večć ne kupim EPSON-a :)

Tomson ::

@noob96:
predlagam kakšen model od Huawei, sam bi izbral 4G/LTE model, ki je malo dražji, a so hitrosti precej višje, npr. tale model za 44€ ali TPLink, tale model za 55€ ... Če pa je opcija nakup izven EU, pa tale 4G model za 21€ ...

@mp5:
osebno bi vsekakor predlagal kakšen InkTank model (pri Epsonu ITS linija, pri Canonu G linija), se pravi model, kjer uporabnik sam polni posodice z barvo (kot je tudi model iz povezave), tovrstni tiskalniki so sicer v štartu dražji, je pa strošek črnila bistveno, bistveno nižji, poleg tega pa se barva ne zasuši, kot na klasičnih kartušah. Omenjeni Epson je precej solidna opcija tovrstnega tiskalnika malo nižjega cenovnega ranga, sam imam zelo dobre izkušnje, tudi na dolgi rok s Canon G3411 modelom ...

@gregor:
še vedno bestbuy varianta Xiaomi Amazfit Stratos, ki za ceno nudi največ overall, je nekaj alternativ, a v tem cenovnem rangu je Stratos najboljša opcija ...

- Xiaomi Amazfit Stratos pametna športna ura za 134€ (HK skladišče, 2-3 tedne dostava)
- Xiaomi Amazfit Stratos pametna športna ura za 154€ (SLO, 2-3 dni dostava)

Zelo zanimiva pa je najnovejša Xiaomi Amazfit ura, ki šele prihaja na trg, kakšnih testov še ni, ima pa kar nekaj zanimivih lastnosti napram Stratosu, npr. baterijo ki naj bi zdržala do 2-mesecev, večji, višjeločljivostni AMOLED zaslon, je pa Stratos malce bolj športno naravnan. podpira 16 športnih načinov, medtem ko jih GTR podpira 12, hitra primerjava npr. TUKAJ ...

- Xiaomi Amazfit GTR pmaetna športna ura za 134€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gregor ::

hvala

zakaj pa je GTR cenejša kot Stratos?
nižji rang?

LP

noob96 ::

Tale iz gearbestabza 21eur mi je cist hud https://gearbest.app.link/zkWJ0TdwyY
Ampak ko ga zelim narocit: Sorry this product cannot be shiped to your county.

A je tu kak workaroud?

maslo12 ::

@Tomson, kaj pa UPS? Je kaj pametnega? gledam sicer tole: https://geizhals.at/eaton-5e-850va-5e85...
Hvala.

suhi ::

@Tomson, pozdravljen, še jaz z enim vprašanjem. Kupil bom nov telefon, odločitev je sicer že padla - Xiaomi Redmi Note 7 - rabil pa bi kak nasvet, kje ga je najbolje kupit.

Gledam na nemškem Amazonu (180€ s poštnino vred) in pa Gearbest, kjer je že itak nizka cena še ~30€ nižja. Me pa mal bega, ker bi zadevo poslali iz Hong Konga. Kako je potem s carino, če vzamem priority line shipping? Tistih par dni več čakat mi drugače ni problem. Oz. če vprašam mal drugače - kje bi ti vzel, če bi kupoval?

Tomson ::

@suhi:
osebno bi takole, če bi se mi mudilo in bi finančno šlo skozi bi vzel nekje blizu ali Slo ali Amazon, če pa se mi ne bi mudilo, bi lahko počakal 2-3 tedne pa sigurno Gearbest, ker je razlika v ceni občutna. Kar se naroči preko Prioirty Line poštnine iz HK/CN, je cena končna, ni nobenih dodatnih stroškov ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

firbec ::

noob96 je izjavil:

Tale iz gearbestabza 21eur mi je cist hud https://gearbest.app.link/zkWJ0TdwyY
Ampak ko ga zelim narocit: Sorry this product cannot be shiped to your county.

A je tu kak workaroud?

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R...
https://www.aliexpress.com/item/3296603...

m4cer ::

Thomson pozdravljen,

zanima me ebook reader. Uporaba za epub/pdf knjige.

lep pozdrav.

less ::

Ali je kakšen tv box do 40€, ki predvaja Netflix v HD? Uporabljal bi se še za Plex in EON app, se pravi, box kjer bi ta telemachov app deloval bp.

Mlincek93 ::

Thomson živjo,

imaš kakšen predlog za 20000mAh powerbank,
lep pozdrav

mp5 ::

Sem vzel kar tistega, ki sem ga linkal. Hvala

Imam pa še eno vprašanje. Rad bil kupil rugged "pametni" telefon. Trenutno imam Xcover 3, kateri počasi "odmira", ima pa tudi zelo zelo slabo vidljivost zaslona na prostem oz. ob sončni svetlobi. Ker telefon zelo pogosto uporabljam zunaj (navigacija pri pohodih), bi imel rad takšnega z dobro vidljivosti na sončni svetlobi in seveda trpežnega. Ker je na netu poplava teh telefonov, te prosim za nakup slednjega. Hvala

...za nasvet pri nakupu :))...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mp5 ()

Klemen13 ::

Tomson, oktobra sem narocil Xiaomi Mi Notebook Pro i5, do prejsnjega tedna super zadovoljen, nato pa sem zacel prejemati BSOD na vsake 20 min. Sem sformatiral kompletni disk in hotel na novo naloziti windowse, pa se mi je BSOD pojavil ze med nalaganjem windowsov.Verjetno gre tu za okvaro RAMa ali SSDja. Kaj priporocas da storim? Glede na to da je manj kot 1 leto od nakupa, naj bi spadal racunalnik pod garancijo... Edit: naroceno preko GearBest

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Klemen13 ()

Killermode ::

Klemen13 je izjavil:

Tomson, oktobra sem narocil Xiaomi Mi Notebook Pro i5, do prejsnjega tedna super zadovoljen, nato pa sem zacel prejemati BSOD na vsake 20 min. Sem sformatiral kompletni disk in hotel na novo naloziti windowse, pa se mi je BSOD pojavil ze med nalaganjem windowsov.Verjetno gre tu za okvaro RAMa ali SSDja. Kaj priporocas da storim? Glede na to da je manj kot 1 leto od nakupa, naj bi spadal racunalnik pod garancijo... Edit: naroceno preko GearBest

Odpri ticket na Gearbestu. Naredi video napake, ter jim jo podrobno opiši.
Nato, po njihovem odgovru, če ne boš z njim zadovoljen, še enkrat piši na forumu :)

Tomson ::

@klemen13:
kot je zapisal že @Killermode, le ko boš imel odprt ticket mi pošlji št. Ticketa na ZS, bom še preko svojega kontakta posredoval, da se uredi čim hitreje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Killermode ::

@Tomson ko smo že pri ticketih. A lahko povprašaš zakaj zavlačujejo z nakazilom mojega?
Sedaj so mi že tretjič odgovorili, da bodo uredili. Prvič je šlo kao za nakazilo in bo 48h videno na paypalu, drugič je šlo za eskalacijo, da se vrne v 3 do 5 delovnih dni, sedaj pa so rekli, da je šlo na
"I have escalated and PayPal team is working on the refund issue."

Jutri je že deseti delovni dan od obljube 48h

Tomson ::

Če je Escalated na PayPalu, je potrebno počakat da PayPal zaključi postopek ... Ticket št. prosim na ZS pa preverim ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

JanezH ::

Tomson katere žične in ear slušalke za tek do 20 eur priporočaš?
So Meizu EP2X vredu?
https://www.gearbest.com/bluetooth-head...

SmeskoSnezak ::

Katera je najcenejsa androidna Nokia, Tomson?
@ Pusti soncu v srce... @

Tomson ::

@smukec:
Meizu ima predvsem zelo dobre Bluetooth slušalke do 40€, pri žičnih slušalkah pa je "budget king" podjetje KZ, ki ima res poceni a precej dobre modele:

Kakšen poceni KZ ES3 model za 12€ je kar ok za ceno, če pa greš malo višje npr. KZ ZS5 za 18€, pa so po mnenju mnogih KZ ZS10 za 38€ top slušalke, te bi npr. vzel sam, če bi kupoval ...

@SmeskoSnezak:
od najcenejšega modela: Nokia 1, Nokia 1 Plus, Nokia 2.1, Nokia 2.2, Nokia 3. Nokia 3.1, Nokia 3.2 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kody ::

dron za cca. 200 eurov
Hubsan Zino? ali kaj drugega

Tomson ::

@kody:
Sam bi izbiral med sledečima modeloma, ki sta v omenjenem cenovnem rangu odlična drona:

- Xiaomi A3 RC Drone+ 2x baterija s kodo: 2DFIMIA3GB iz 299€ na 231€
- Hubsan Zino RC Drone + 1x baterija + torba s kodo: GBH117SO iz 268€ na 234€
- Hubsan Zino RC Drone + 1x baterija s kodo: GBH117SN iz 250€ na 218€

V malo nižjem cenovnem rangu pa je npr. odličen MJX Bugs 5W ali Hubsan H501:

- MJX Bugs 5W RC Drone za 110€
- Hubsan H501 X4 RC Drone za 150€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

pedalo ::

Kupujem tablico za mulca. 10-inch mi je malo prevelika, 8-inch bi bila idealna. Tomson kaj je trenutno bestbuy za cca 100 eur?

Tomson ::

@pedalo:
če je le opcija 10.1" je trenutno res nora cena za Teclast T10, ki je odlična tablica:
- Teclast Master T10 10.1" Android tablica s kodo: GB&TATET10 iz 134€ na 130€

Če pa je 10" res preveč, pa so pri 8" do 100€ najboljše opcije:
- Teclast P80 Pro 8" Android tablica za 72€ (EU skladišče) ali HK skladišče s kodo: GBJJBGP80 za 79€ z nižjo poštnino
- Chuwi Hi8 SE 8" Android tablica za 72€

Opcija iz Amazon.de pa npr. Teclast M89 za 139€ ali omenjeni Chuwi Hi8 SE za 103€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

noob96 ::

Kater xiaomi sesalec, ki je primeren tudi za preproge? Robotock S50?

mp5 ::

Imam pa še eno vprašanje. Rad bil kupil rugged "pametni" telefon. Trenutno imam Xcover 3, kateri počasi "odmira", ima pa tudi zelo zelo slabo vidljivost zaslona na prostem oz. ob sončni svetlobi. Ker telefon zelo pogosto uporabljam zunaj (navigacija pri pohodih), bi imel rad takšnega z dobro vidljivosti na sončni svetlobi in seveda trpežnega. Ker je na netu poplava teh telefonov, te prosim za nnasvet pri nakupu slednjega. Hvala

Tomson ::

@noob96:
za omenjeno po eni strani Roborock S50, ki je overall odličen sesalnik, za preproge tudi avtomatsko poveča moč sesanja na max, a nastane težava če se uporablja mokro čiščenje, saj kljub temu, da zazna preprogo, se ji ne bo ognil, ampak bo mokro počistil tudi preprogo. Slednjemu se izognemo z nastavitvijo No Go con v aplikaciji oz. umaknemo preproge. oz. se poslužimo virtualnih zidov z namestitvijo magnetnih trakov pod preproge ali, če ni prekomplicirano preproge enostavno umaknemo.

- Roborock S50 s kodo: GBSTSDJ348 za 306€ (HK skladišče, PrioirtyLine, brez dodatnih stroškov, 7-15 dni)
- Roborock S50 za 355€ (EU Czech skladišče, brez dodatnih stroškov, 4-7 dni dostava)
- Roborock S50 s kodo: Y32A203947D8D001 za 342€ (EU Germany skladišče, brez dodatnih stroškov, 3-5 dni dostava)
- Roborock S50 za 429€ (SLO, 2-letna garancija, 2-3 dni dostava)

Druga odlična opcija je Xiaomi Viomi V2, ki ima še malo močnejši motor in višjo sesalno moč in bo na preprogah še malo bolj učinkovit, sicer z enakimi težavami pri mokrem čiščenju in preprogah a z razliko, da ne sesa in mokro čisti istočasno ampak po sesanju zamenjamo košek s posodico za vodo, na ta račun pa prejmemo robotski sesalnik ki je za mokro čiščenje najboljši na trgu, ima namreč izjemno veliko posodico za vodo in elektronsko tristopensko nastavljanje količine uporabe vode, kar se v praksi precej pozna, dosti bolje namoči tla, priložena pa je tudi dvodelna krpica, ki namoči in istočasno briše na suho, da se površine hitro suhe.

- Xiaomi Viomi V2 s kodo: 3DCV2L4N za 316€ (EU skladišče, 2-7 dni dostava)
- Xiaomi Viomi V2 za 399€ (SLO, 2-3 dni dostava, garancija v Slo)

V praksi sicer precej podobna robotska sesalnika, oba odlična a svojimi specifikami, eden in drugi bo odlično opravil svoje delo, podobna učinkovitost čiščenja, Viomi malo močnejši in z občutno boljšim mokrim čiščenjem a ne sesa in mokro čisti istočasno, Roborock ima bistveno zmogljivejšo baterijo, kar se pri občutno večjih stanovnjih pozna, skratka na koncu odločitev glede na prioritete ...

@mp5:
kakšen pa je max budget?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mp5 ::

Max 300 eur, raje manj. Da se razumeva, največkrat se ravnam po reku, "Nisem tko reven, da bi kupoval poceni", torej dam rajši več za kvalitetni izdelek, ki ga bom uporabljal dalj, zato bi šel tudi čez 300 eur. Hvala

SuperAti ::

21. 7. sem naročil sesalec Dreame V9 na banggood. Piše da odpošljejo v 24 urah in še do danes niso odposlali.

buttcrack ::

Kaj pa piše pod order details?

SuperAti ::

Shipping Method: EU Priority Line
Ship From: GWTR
Expected Shipping Date: 2019-07-22 08:42:53

buttcrack ::

Odpri live chat in jih pobaraj kaj se dogaja. Meni so bili do sedaj vedno ustrežljivi.

Lahko pa da je že na poti in bo vsak čas pred vrati...
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Banggood nasveti, kuponi in čas pošiljanja (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Kaj kupiti
1010100302 (50432) bluefish

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11620319 (10804) bluefish

Več podobnih tem