» »

Hekerji izsiljujejo s podatki znanih svetovnih podjetij

Hekerji izsiljujejo s podatki znanih svetovnih podjetij

vir: Max Pixel

vir: vice
vice - Neposredna žrtev napada je sicer nemško podjetje Citycomp, ki zagotavlja strežnike, hrambni prostor in drugo omrežno infrastrukturo številnim svetovno znanim podjetjem. Nepridipravi so po napadu postavili namensko spletno stran z vzročnim prikazom podatkov, Citycomp pa izsiljevali z grožnjo, da bodo podatke o njihovih strankah razširili po spletu.

Kot so zapisali, "So si pridobili 312.570 datotek v 51.025 mapah, skupaj čez 516 gigabajtovfinančnih in osebnih podatkov o vseh njihovih klientih." Našteli so tudi nekaj konkretnih žrtev: Ericsson, Leica, Toshiba, UniCredit, British Telecom, Hugo Boss, NH Hotel Group, Oracle, Airbus, Porsche in Volkswagen. Na prvi pogled se zdi, da gre za podatke nemških poslovalnic omenjenih podjetij. Za vsako od njih je bilo namreč mogoče videti seznam dokumentov, ki pa ga s spleta ni mogoče prenesti, na strani pa je tudi opozorilo, da bodo podatki dani v javnost 31. aprila, torej na dan, ki ne obstaja.

Pri Citycomp oz. njihovih varnostnih podizvajalcih so vdor in izsiljevanje potrdili, pri tem pa poudarili se se ne nameravajo vdati takim zahtevam, pač pa so pričeli s podrobno analizo napada, ki po njihovih besedah še vedno traja. Zadevo so predali preiskovalnim organom, prizadete stranke pa transparentno obveščajo o dogajanju.

10 komentarjev

dexterboy ::

Ne moreš verjameš... dejmo vse kadre tega svet na Amazonov imenovalec!
Res počasi začenjam verjeti, da sta v tem vesolju dve konstanti, ki se širita; prostor in debilnost ljudi.
Še posebej tistih v kadrovskih oddelkih in na vodilnih mestih...
Ko sem prebral podjetja, ki so našteta, me je šokiralo.
Mar je res tako drago poskrbeti za varnost podatkov?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Evolve ::

dexterboy je izjavil:

Ne moreš verjameš... dejmo vse kadre tega svet na Amazonov imenovalec!
Res počasi začenjam verjeti, da sta v tem vesolju dve konstanti, ki se širita; prostor in debilnost ljudi.
Še posebej tistih v kadrovskih oddelkih in na vodilnih mestih...
Ko sem prebral podjetja, ki so našteta, me je šokiralo.
Mar je res tako drago poskrbeti za varnost podatkov?


probaj pa pol pametuj

Tody ::

ko imaš par 1000 zaposlenih je to misija nemogoče

globoko grlo ::

spletno stran z vzročnim


Vzročnim al vzorčnim?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

_0\WA6m7Uzc ::

dexterboy je izjavil:

Ne moreš verjameš... dejmo vse kadre tega svet na Amazonov imenovalec!
Res počasi začenjam verjeti, da sta v tem vesolju dve konstanti, ki se širita; prostor in debilnost ljudi.
Še posebej tistih v kadrovskih oddelkih in na vodilnih mestih...
Ko sem prebral podjetja, ki so našteta, me je šokiralo.
Mar je res tako drago poskrbeti za varnost podatkov?


Jah to je nova moda, vse digitalno, da lahko "obdelujejo", ne vejo kaj, ne vejo kako, ne zakaj (razen amazonovih prascev, kjer AI obdeluje ucinkovitost zaposlanih in jih tudi odpusca. Ravno IT bi se taki obravnavi moral upreti, ampak seveda ne, ker so moderni in skrbijo samo za svojo rit, kot fachidioti brez kakrsnegakoli znanja iz sociologije, filozofije, zgodovine,... (Oz. se slabse, druzboslovce zanicujejo - brez, da bi jim lahko kdo povedal, da so nerazgledani primitivci) ter sanjajo kako bojo lahko kupili teslo. Svet pa drvi v fevdalisticno ureditev s totalnim nadzorom. Ja ljudje so nerazgledani debili, zadnjih 20 let pa se nerazgledani narcisticni debili, da gremo se stopnicko visje - da ne bi kdo mislil, da "napredek" ni nicesar prinesel.

(Tisti promil, ki mu delam s posplosevanjem krivico se opravicujem - ce se bralec sprasujes ali spadas v tisti promil, ne ne spadas)

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Ne moreš verjameš... dejmo vse kadre tega svet na Amazonov imenovalec!
Res počasi začenjam verjeti, da sta v tem vesolju dve konstanti, ki se širita; prostor in debilnost ljudi.
Še posebej tistih v kadrovskih oddelkih in na vodilnih mestih...
Ko sem prebral podjetja, ki so našteta, me je šokiralo.
Mar je res tako drago poskrbeti za varnost podatkov?


Jah to je nova moda, vse digitalno, da lahko "obdelujejo", ne vejo kaj, ne vejo kako, ne zakaj (razen amazonovih prascev, kjer AI obdeluje ucinkovitost zaposlanih in jih tudi odpusca. Ravno IT bi se taki obravnavi moral upreti, ampak seveda ne, ker so moderni in skrbijo samo za svojo rit, kot fachidioti brez kakrsnegakoli znanja iz sociologije, filozofije, zgodovine,... (Oz. se slabse, druzboslovce zanicujejo - brez, da bi jim lahko kdo povedal, da so nerazgledani primitivci) ter sanjajo kako bojo lahko kupili teslo. Svet pa drvi v fevdalisticno ureditev s totalnim nadzorom. Ja ljudje so nerazgledani debili, zadnjih 20 let pa se nerazgledani narcisticni debili, da gremo se stopnicko visje - da ne bi kdo mislil, da "napredek" ni nicesar prinesel.

(Tisti promil, ki mu delam s posplosevanjem krivico se opravicujem - ce se bralec sprasujes ali spadas v tisti promil, ne ne spadas)

Kaj si dobil spodbudi govornika na cankarju ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

_0\WA6m7Uzc ::

Mr.B je izjavil:


Kaj si dobil spodbudi govornika na cankarju ?


Preprican sem, da si hotel nekaj povedati, ampak mi ne rata desifrirat kaj...

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Kaj si dobil spodbudi govornika na cankarju ?


Preprican sem, da si hotel nekaj povedati, ampak mi ne rata desifrirat kaj...

Razlika med Amazonom in Slovenski podjetjem kot je pošta Slovenije, da Amazon bistveno lažje odpusti delavca. Razen če misliš da je stanje pošte Slovenije zaradi amazona Slabše.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

_0\WA6m7Uzc ::

Mr.B je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Kaj si dobil spodbudi govornika na cankarju ?


Preprican sem, da si hotel nekaj povedati, ampak mi ne rata desifrirat kaj...

Razlika med Amazonom in Slovenski podjetjem kot je pošta Slovenije, da Amazon bistveno lažje odpusti delavca. Razen če misliš da je stanje pošte Slovenije zaradi amazona Slabše.


Omg... Ne mi sploh razlagat... Ves cloveski mozgani so evolucijsko narejeni za to, da vidijo vec kot 2mm od nosa (naj pojasnim, uporabil sem frazo, da ne bos z ravnilom dokazoval, da absolutno vidis dlje). Sploh nocem vedeti, ja imas prav, ne razlagaj.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Mr.B je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Kaj si dobil spodbudi govornika na cankarju ?


Preprican sem, da si hotel nekaj povedati, ampak mi ne rata desifrirat kaj...

Razlika med Amazonom in Slovenski podjetjem kot je pošta Slovenije, da Amazon bistveno lažje odpusti delavca. Razen če misliš da je stanje pošte Slovenije zaradi amazona Slabše.


Omg... Ne mi sploh razlagat... Ves cloveski mozgani so evolucijsko narejeni za to, da vidijo vec kot 2mm od nosa (naj pojasnim, uporabil sem frazo, da ne bos z ravnilom dokazoval, da absolutno vidis dlje). Sploh nocem vedeti, ja imas prav, ne razlagaj.

Potem začni v Sloveniji, vsak dan en korak.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Desettisoče osebnih podatkov na internetu, Informacijski pooblaščenec pa ukrepa le mu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
12352061 (35241) Kaboom
»

Nemški telekom omejuje internet

Oddelek: Omrežja in internet
265006 (4131) AndrejO
»

Kiberkriminal pod Alpami

Oddelek: Informacijska varnost
263624 (2559) STASI
»

Obsežen napad na južnokorejski portal

Oddelek: Novice / Varnost
63604 (3260) svetovid
»

Izvedba popolnega MITM napada (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
11619591 (15977) Brane2

Več podobnih tem