» »

Avengers - Endgame (!SPOILER alert!)

Avengers - Endgame (!SPOILER alert!)

Fifajezakon ::

Živijo!
Za tiste, ki niste videli oznake SPOILER, vas še enkrat opozarjam, da če niste gledali filma, ne berite in ne sodelujte v tej temi.

Zanima me kakšen se je vam zdel konec te sage? Res sem navdušen kako je Marvel uspel vse skupaj povezati, ampak me je konec čisto presenetil. Kakšen se je pa vam zdel konec filma? Kot rečeno, mene je šokiral, sem bil od lani prepričan, da bo moral Ironman žrtvovati Captain Americo za soul stone. Res nisem pričakoval, da bo Ironman umrl in da bo to njegov konec. Sem nekako pričakoval, da ne bo več toliko sodeloval v filmih kot je do zdaj, ampak sem mislil, da pa se bo vseeno pojavljal v nekaterih filmih in da bo še naprej mentor Spider-manu, ali pa da bo pomagal pri izgradnji novih Avengerjev itd...
Me pa bega samo ena stvar. Ko se je Capatain America vrnil nazaj v čas, da bi vrnil vse kamne, in je v preteklosti dejansko ostal, ali to pomeni, da obstaja še en Tony Stark? Ker pač Captain America se je vrnil ravno v času, ko naj bi se Tony Stark rodil. Torej je Captain America moral živeti v času ko se je Tony Stark rodil in pač živel, torej bi po tej neki logiki moral Tony obstajati? :D Iz filma ni bilo razvidno, da bi se Captain vrnil nazaj skozi čas, ampak je čakal na klopci (je pač vedel, datum in čas kdaj so ga nazaj poslali in jih je potem tam počakal). Pa iz svojega časa je prinesel svoj ščit, ki ga je Thanos uničil. Se pravi, če je lahko iz preteklosti shranil ščit, ki je bil ustvarjen takrat in uničen v sedanjosti, potem bi pač moral biti nekje Tony Stark :D možno pa je da si vse skupaj narobe razlagam in si samo vlivam upanje, ker ne bi rad da je to konec najboljšega Avengerja :D
Malo pa me je tudi zmotilo, da so Thora skozi celoten film pustili debelega. Sej ne rečem, scena, ko pridejo k njemu domov je bila res smešna :D ampak bi ga dejansko lahko vrnili v suhega s pomočjo mašine, kokr so recimo Ant-mana spreminjali v otroka, dedka, najstnika itd.. :D
Se bomo pa verjetno lahko vsi skupaj strinjal, da je najboljša scena od vseh Marvelovih filmov ta, ko je Captain America vzel Thorovo kladivo :D

Tko da me zanima vaše mnenje. Mislite, da je kaj na tem, da bi obstajala možnost, da se Tony Stark vrne, ali sem si zadevo narobe razlagal?
Sem kar žalosten, da je vsega skupaj konec. Spider-man naj bi bil še zadnji film, ki je povezan s to fazo Marvela, po tem filmu pa naj bi bili vsi filmi v naslednji fazi. Si res ne morem predstavljati Avengerjev brez Ironmana in Captaina Americe :(
  • zaklenil: BigWhale ()

T-Back ::

Fifajezakon je izjavil:


Se bomo pa verjetno lahko vsi skupaj strinjal, da je najboljša scena od vseh Marvelovih filmov ta, ko je Captain America vzel Thorovo kladivo

Ne, meni je pa ravno to največja bedarija, Thorovo kladivo naj bi bilo Thorovo in od nobenega drugega. Sedaj ga pa na koncu lahko že kar vsi vihtijo in dvignejo. Še Thor ga ni mogel, dokler si ga ni zaslužil. Tukaj ga pa vihti še Thanos, kr neki, od kje si je on to zaslužil.
V glavnem boljše, da sploh nič ne razmišljaš, ker več razmišljaš več failov najdeš in na koncu spoznaš, da je to vse skupaj en bullshit.
Tudi CM bi lahko prej uletela ne pa čist na koncu. Jaz osebno sem prej čakal, da bo CM vletela s kakšno svojo vojsko, kot pa to kar je bilo.
Kot sem že v sosednji temi povedal meni je bil film top do tiste bitke, potem so pa vse zasrali.
Ali zanalašč, da lahko zgodbo naprej prilagajajo ali pa se jim je preveč mudilo zaključit zgodbo in so vse skupaj nametal v en koš potem naj si pa vsak sam razlaga kako in kaj. Vse skupaj pa bomo izvedeli čez čas.

Drevesce ::

No to ni ravno res, da je kladivo od Thora. Njemu je samo namenjeno. "The side of the hammer carries the inscription "Whosoever holds this hammer, if he be worthy, shall possess the power of Thor."
Da ga je Captain dvignil meni niti ni bilo takšno presenečenje, se pa strinjam, da je bilo bedasto, ko je to lahko storil tudi Thanos in to brez kamnov.

Ostalo misel pa delim skupaj z T-backom. Film mi je bil zelo všeč, dokler niso nastopile te scene. O feminističnih točkah v filmu pa raje nebi, to enostavno sovražim. Povsem posiljeno in nepotrebno.
Mi je pa bila všeč izpeljava na kakšen način je umrla Nat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

oo7 ::

Thorovo kladivo lahko dvigne vsak, ki je tega vreden.
Se je pa tudi že zgodilo v stripih, da je Odin za kratek čas z kladiva umaknil (kdo je vreden ga bo lahko vihtel) ker je v tistem trenutku to bilo potrebno.

Phantomeye ::

Fifajezakon je izjavil:

Živijo!
Za tiste, ki niste videli oznake SPOILER, vas še enkrat opozarjam, da če niste gledali filma, ne berite in ne sodelujte v tej temi.

Zanima me kakšen se je vam zdel konec te sage? Res sem navdušen kako je Marvel uspel vse skupaj povezati, ampak me je konec čisto presenetil. Kakšen se je pa vam zdel konec filma? Kot rečeno, mene je šokiral, sem bil od lani prepričan, da bo moral Ironman žrtvovati Captain Americo za soul stone. Res nisem pričakoval, da bo Ironman umrl in da bo to njegov konec. Sem nekako pričakoval, da ne bo več toliko sodeloval v filmih kot je do zdaj, ampak sem mislil, da pa se bo vseeno pojavljal v nekaterih filmih in da bo še naprej mentor Spider-manu, ali pa da bo pomagal pri izgradnji novih Avengerjev itd...
Me pa bega samo ena stvar. Ko se je Capatain America vrnil nazaj v čas, da bi vrnil vse kamne, in je v preteklosti dejansko ostal, ali to pomeni, da obstaja še en Tony Stark? Ker pač Captain America se je vrnil ravno v času, ko naj bi se Tony Stark rodil. Torej je Captain America moral živeti v času ko se je Tony Stark rodil in pač živel, torej bi po tej neki logiki moral Tony obstajati? :D Iz filma ni bilo razvidno, da bi se Captain vrnil nazaj skozi čas, ampak je čakal na klopci (je pač vedel, datum in čas kdaj so ga nazaj poslali in jih je potem tam počakal). Pa iz svojega časa je prinesel svoj ščit, ki ga je Thanos uničil. Se pravi, če je lahko iz preteklosti shranil ščit, ki je bil ustvarjen takrat in uničen v sedanjosti, potem bi pač moral biti nekje Tony Stark :D možno pa je da si vse skupaj narobe razlagam in si samo vlivam upanje, ker ne bi rad da je to konec najboljšega Avengerja :D
Malo pa me je tudi zmotilo, da so Thora skozi celoten film pustili debelega. Sej ne rečem, scena, ko pridejo k njemu domov je bila res smešna :D ampak bi ga dejansko lahko vrnili v suhega s pomočjo mašine, kokr so recimo Ant-mana spreminjali v otroka, dedka, najstnika itd.. :D
Se bomo pa verjetno lahko vsi skupaj strinjal, da je najboljša scena od vseh Marvelovih filmov ta, ko je Captain America vzel Thorovo kladivo :D

Tko da me zanima vaše mnenje. Mislite, da je kaj na tem, da bi obstajala možnost, da se Tony Stark vrne, ali sem si zadevo narobe razlagal?
Sem kar žalosten, da je vsega skupaj konec. Spider-man naj bi bil še zadnji film, ki je povezan s to fazo Marvela, po tem filmu pa naj bi bili vsi filmi v naslednji fazi. Si res ne morem predstavljati Avengerjev brez Ironmana in Captaina Americe :(



pač vse bi lahko teoretično potegnili iz preteklosti, ki so umrli. tony stark, nataša itd. kot so potegnil gomoro in tisto brez las (no tista je prišla sama). thanosa pa tudi ni več v tistem časovju.

je blo pa kar malo weird, nek "ogromen" pogreb za tony starka... nataša pa kot da ne bi obstajala. bi pričakoval dvojni pogreb ...

pa zanima me kaj je z lokijem, ki je dejansko spizdil tokrat.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Totally unrealistic.

T-Back ::

Jaz sem bil takoj po filmu dokaj pozitivno zadovoljen. Sedaj pa bolj premišljujem slabše je.
Film kot film posnet odlično, odlični kadri, odlični efekti, sama zgodba na koncu-endgame oz. zaključek pa razočaran, cel kup nelogičnih zaključkov.

yoco ::

A mi kdo zna razložit, kaj se zgodi s Thorom iz preteklosti? Če prav razumem, mu je Thor iz prihodnosti vzel kladivo! Razen, če jih nima en kup na voljo???

oo7 ::

yoco je izjavil:

A mi kdo zna razložit, kaj se zgodi s Thorom iz preteklosti? Če prav razumem, mu je Thor iz prihodnosti vzel kladivo! Razen, če jih nima en kup na voljo???


Kladivo je samo eno tako, da najbrž je ostal brez.

yoco ::

oo7 je izjavil:

yoco je izjavil:

A mi kdo zna razložit, kaj se zgodi s Thorom iz preteklosti? Če prav razumem, mu je Thor iz prihodnosti vzel kladivo! Razen, če jih nima en kup na voljo???


Kladivo je samo eno tako, da najbrž je ostal brez.

Če za to sceno ne znajo razložit, je kar velik fail.

VaeVictis ::

Kot prvo, it is just a movie!

Kot drugo, v večini primeov, kjer film vsebuje time-travel je zadeva ponavadi stupid in bolj kot razmišljaš več plot holov boš našel.


Sedaj pa gremo na Endgame, tako nekako si sam predstavljam:

Različne ekipe gredo nazaj v čas.

Thor in Rocket Racoon gresta v preteklost v Asgard, kjer Thor vzame kladivo - Mjolnir.

Thor se v sedanjosti tolče s Thanosom.

Captain America dvigne Mjolnir in se fajta s Thanosom, zmagajo, ko se Tony Stark žrtvuje.

Captain America gre v pretklost z "stone-i" in kladivom in začne vračati kamne, od kjer so jih vzel, Voromir zna biti zelo zanimiv.

Recimo takoj, ko Natasha umre in Hawkeye dobi "soul stone", se pojavi Captain America in vrne "soul stone" Red Skull-u.

Captain America gre na Asgard, kjer takoj, ko Rocket Racoon vzame "reality stone - Aether" in Thor vzme kladivo, se pojavi Captain America in vrne "reality stone - Aether" in kladivo in Thor ima spet kladivo v preteklosti.

Potem, ko vrne vse kamne in kladivo, gre nazaj v preteklost in živi svoje življenje z Peggy, potem pa počaka na klopci oz. se vrne v sedanjost.


Mjolnir lahko vsakdo dvigne, ki je worthy, recimo med drugim, ga je v MCU tudi Vision dvignil, v stripih je Mjolnir kar nekaj ljudi dvignilo.

Je pa kar nekaj prizorov v Endgame čisti fan service, "Hail Hydra", "Professor Hulk", "Ronin", ...

ps: Se pa strinjam 100%, da bi lahko dal še kak venec za Natasha-o Romanoff in da bi lahko Tony dobil konec z družinskim življenjem in upokojitvijo.

Robert Downey Jr. Iron Man je zame bil MCU.

FlyingBee ::

Zatakne se že pri tem kaj Redskull dela na Vormirju? Wtf? BTW, povsem so zasrali, na trenutke je zgledalo kot parodija avenđerjev, Thor je sicer že v zadnjem delu 2017 bil na pol smešnica, ampak na pravi način, kot recimo Guardians of the Galaxy. Thanosa ne more premagati ne Thor, ne CM, bi ga pa lahko Wanda, če je ne bi hellfire zmotil? Impresivno, da jim je vse uspelo povezati, ampak to je celotno franšizo stalo dobrega slovesa, filmi so dejansko bili narejeni za široko množico, ampak jih je preveč zaneslo, za mladino je to verjetno še ok.

jype je izjavil:

Totally unrealistic.

V Bibliji je še več nerealističnega pa se še vedno drži franšiza.

Zgodovina sprememb…

svecka ::

Captain america je na koncu poleg kamnov vzel tudi Thorovo kladivo in ga vrnil nazaj v prekeklost na svoje mesto.

Phantomeye ::

Drgač tole s Soul stone je bilo rahlo bizarno. Pustmo, da sta slučajno onadva šla tja. Ampak cel point, da se odrečeš nečemu je, da to storiš zavestno. Torej Hawkeye bi moral Natašo praktično pahnit v prepad. Ne da sta se šla, kdo bo prvi naredil samomor. Kako lahko samomor šteje?

T-Back ::

T-Back je izjavil:


V glavnem boljše, da sploh nič ne razmišljaš, ker več razmišljaš več failov najdeš in na koncu spoznaš, da je to vse skupaj en bullshit.

gendale2018 ::

Gledal film, pać not je time travel tako da če preveč razmišljaš sigurno najdeš dosti lukenj.

Na redditu nekje jih je nekdo celo uspel razložit tako da ni blo več nekih hudih paradoksov (s pomočjo več kot enega timelina).

Zdj pa o samem filmu, meni je bil všeč, čeprav mi je bil infinity war boljši.

Me pa zanima par reči, če je imal Stark 5 let časa da naredi nov gauntlet a ni mogel naredit takega ki je varen za uporabo?

A ti ne da super soldier serum od Captaina amerike tudi daljše življenske dobe, tako da na koncu na bi smel bit tolk postaran, ampak recimo samo kakih 10 let, razen če ni bil samo s Peggy ampak še s kupom žensk (al pa s Peggy večkrat)?

Škdoa da je umrl Iron Man, sj vem da je RDJ drag za plačevat, ampak menda imajo dovolj denarja da mu plačajo še za kak nastop v katerem od naslednjih filmov, ne kot glavni igralec ampak kot stranski (recimo kot v spidermanu) pa mogoče kot glavni v avengers 5.

Thor bo mogu mal pojačat trenbolon (asgardski je baje še posebej dober) da bo do Guardiansov 3 tak kot prej.

Pa zanimivo da niso nazaj vrnili Visiona. Sj men je on tak lik za katerega mi je ubistvu vseeno a ga ali ga ne vrnejo, ampak sem bil siguren da ga bodo.

Glede na to da je Pepper zdaj glavna pri Stark industries (no sej podjetje je prepisal nanjo že prej) + podedovala je ves njegov denar. A ona sedaj financira Avengerje (oziroma bodoče Avengerje)? Prof. Hulk pa je glavni pri razvoju?

Zemlja rabi planetarni ščit in svoja medzvezdna plovila, tehnologijo že imajo če skombinirajo Starkovo, Wakandino, Pymovo in kar so dobili z ostankov nezemeljskih plovil od raznih napadov.

Kdo bo naslednji big bad? Galactus? Annihilus?

Nebula je vohunila za Thanosa cel čas, zakaj je niso zaprli dokler ne bi bili 100% da so ji odstranili vohunsko napravo oziroma preko nje Thanosu pošiljali fake informacije in ga na koncu zvabili v past, da bi jih fasal kak drug planet in da bi imeli čas da pripravijo obrambo?

Če seštejemo se skupaj je dober film če ti je všeč zvrst (za vse ki niso fani od Starka še posebej).
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Linko ::

Pogledal film, vse OK le big lebowski mi ni sedel :))

Omenjate, da je thanos dviginil kladivo... a ni samo sekire? Kladiva ni dvignil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

BigWhale ::

Eno temo o filmu ze imamo, dovolj je.

abyssus ::

Dober film, vseeno razočaran - predvsem nad koncem. RDJ in Iron Man sta zame bila MCU in to načeloma pomeni nek konec.

Po vrsti:
- nekako sem pričakoval neko epsko vrnitev Starka na zemljo, z uporabo svoje iznajdljivosti, pa se je slučajno nekdo mimo pripeljal in ga rešil - sploh sem pričakoval več, glede na to, kako so vse skupaj pokazali v prvem trailerju
- na splošno mi je začetek filma bil slab, občasno se mi je zdelo, da je na silo raztegnjeno
- going back in time (ta me vedno vseka :))
- Thor (v AoU so pili neko pijačo, ki se je 1000 let starala itd, hudo močna zadeva, tukaj pa pijan zaradi "par" pirov pa še debel)
- celoten "Asgard" je predstavljen mimo, bi si mislil, da bo kaj bolj zanimivega/lepega/epskega
- smrt Black Widow (ok, smrti mi grejo precej na živce, zakaj bi mogel iz kina oditi depresiven? Zakaj sploh videti njen film, če na koncu vem, kaj bo?)
- Thorov hamer "potegnjen" iz preteklosti izključno zato, da ga je lahko CA dvignil
- epski končni battle in ko že misliš, da je to sedaj to, ubijejo še Starka - nisem si mislil, da Disney je sposoben nekomu dati družino, nato pa ga ubiti - kakšen konec v stilu The Dark Knight Rises bi več kot pasal.
- In še končno potovanje v preteklost CA - tukaj mi je pa precej vse skupaj ceneno izpadlo, pa še milijon vprašanj imam.
- Prejemnik shielda - just why?

Najbolj me pa moti, da sem prepričan, da sem celoten film nekje prebral; na redditu - in to še preden je uradno sploh se predvajal. Dobesedno se mi zdi, da so pisci zgodbe pogledali, kaj je bilo najbolj zaželeno na redditu in tisto spravili v film.

Potem pa je tukaj še zaključna zgodba CA - torej, v kateri čas točno se je vrnil? Koliko preteklosti je drugačne? Se je serija Agent Carter po tej novi zgodovini sploh zgodila? Ali potem S.H.I.E.L.D sploh obstaja - agentka Carter je namreč ključni člen za nastanek?

Pa še ena luknja, ki mi ni čisto jasna; za skok skozi čas je bil potreben Pym particle - kje pa ga je Thanos dobil zase in svojo vojsko?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Captain America : Civil War (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12235209 (11238) opeter
»

Spider-Man (2017) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5216256 (13179) oo7
»

Iron Man 3

Oddelek: Sedem umetnosti
456012 (4152) vostok_1
»

Marvel's The Avengers

Oddelek: Sedem umetnosti
242751 (1873) oo7

Več podobnih tem