» »

Brushless motor, pomoč

Brushless motor, pomoč

husky1 ::

Živjo,

Bi mi kdo znal svetovati glede teh brushless motorjev, ki se uporabljajo za rc čolne/avte. So zelo zmogljivi, in ravno zato bi jih jaz uporabil v eni drugi aplikaciji, kot gonilni motor za stružno gred. Sedaj uporabljam kitajski spindel, in je slaba kvaliteta s premalo navora. Rabil bi točno takle motor (link spodaj), vendar ker se na elektro ne spoznam dovolj, me zanima če tole zdrži 8h na dan, ne da se kvari vsak mesec?

https://www.aliexpress.com/item/SKYRC-P...

mailer ::

Preveč obratov in premalo navora. Popolnoma neuporaben za vsakodnevno delo 8 ur. Kupi nekaj konkretnega.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

husky1 ::

Premalo navora? Kje se da razbrati, koliko ga je?

c3p0 ::

Probleme boš gotovo imel s pregrevanjem.

JeBelaCesta ::

upoštevati moraš da so ti BL motorji za RC hobije pač temu namenjeni. Lahko se jih uporabi tudi pri kakem DIY 3D tiskalniku, res pa je da ta ne dela 8h/dan..
Če bi že kupoval, kupi na HobbyKing, kjer imaš vsaj nekaj feedback-a o kvaliteti posameznega motorja. Povprašaj še na forum.modelarji.com.
lep pozdrav iz višav ;-)

TheBlueOne ::

Verjetno ne bo primerno. Kako velika pa je struznica?

Jaz ti svetujem, da kupis rabljeno struznico.

Premalo navora verjetno ima, ker je mali. Vecji (sirsi) motorji praviloma imajo vec navora. Si niakkor ne predstavljam, da bi taskan igracka vrtela kaj drugega, kot morda model struznice. :)

husky1 ::

Da razložim. CNC stroj uporabljam že 5 let. Trenutni kitajski spindel je 2.2kw / 220V / 8.5A / 24krpm. Ampak ker je slaba kvaliteta, slab runout, glasen in ni avtomatske menjave orodja, sem sam naredil svojo gred, katera pa potrebuje motor da se sploh vrti. Trenutno jo poganja pač ta spindel. Vprašanje: ali bi s temi brushless motorji to šlo? Večji motor kot je trenutni spindel ne pride v poštev, ker ni placa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: husky1 ()

-=Tomaz=- ::

Motor je namenski za RC in najbrž ni mišljen za stalno uporabo v pogojih, kakršne imaš ti. Pri manjših za drone je ravno to problem, da dokaj hito izgubijo na moči, se pregrevajo itd.

Jaz bi na tvojem mestu vprašal na forumu
https://www.cnczone.com/

lp

TheBlueOne ::

Lahko das link na spindel in fotografijo tega, kar imas trenutno?

Zgodovina sprememb…

husky1 ::

Spindel je 2.2kw vodno hlajen, klasika za diy cnc. Saj drugače dela ok, samo jaz rabim upgrade na boljše (avtomasko menjavo orodja, 0.01 ali manj runouta, več navora pri nizkih obratih in tišje delovanje). Random link:

https://www.aliexpress.com/item/3300501...

Moj setup je pa takole:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektromotor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
216347 (657) furkomad
»

Koračni motor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121209 (880) vres.ales
»

Back to robotika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172420 (1686)    -S\/\/-  
»

menjava plusa in minusa

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112039 (1336) TheBlueOne
»

12V DC motor z reduktorjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
144682 (4549) fpbs

Več podobnih tem