» »

Kako pravilno zabeležiti rudarjenje kot s.p.

Kako pravilno zabeležiti rudarjenje kot s.p.

hamez66 ::

Zdravo

A ima kdo izmed vas izkušnje ali pa konkretno informacijo, kako se pravilno zabeleži prihodek od rudarjenja, če si normirani s.p. Zdej nekaj časa sem rudaril in se je nabralo, potem sem pa pred kratkim naložil iz Krakna na bančni račun. No, kasneje sem se očitno znašel v inšpekcijskem nadzoru, saj sem vabljen na sestanek. Pa bi rad do takrat stvari naredil kar se da pravilno.

Stvari, ki jih zahtevajo od mene, so med drugim:

1.) izdani računi v 2019
2.) bančni izpisek iz 2019

Izdal nisem nobenega računa, ker coine sem pač prodal na Kraknu neznani osebi. S čim drugim se pa ne ukvarjam, tak da nisem izdajal drugih računov. Ali moram sam sebi izdat račun za narudarjene coine ali kako se to zabeleži? Sem noob s.p, tako da bi prosil, če mi lahko svetujete.

Uporabnik ::

hamez66 ::

Uporabnik je izjavil:

No recimo tule https://data.si/blog/2017/09/25/rudarje...


Hvala. Najbolje, da kar se kar z njimi zmenim, da mi zrihtajo tako, kot je treba.

rudi7x ::

hamez66 je izjavil:

Zdravo

A ima kdo izmed vas izkušnje ali pa konkretno informacijo, kako se pravilno zabeleži prihodek od rudarjenja, če si normirani s.p. Zdej nekaj časa sem rudaril in se je nabralo, potem sem pa pred kratkim naložil iz Krakna na bančni račun. No, kasneje sem se očitno znašel v inšpekcijskem nadzoru, saj sem vabljen na sestanek. Pa bi rad do takrat stvari naredil kar se da pravilno.

Stvari, ki jih zahtevajo od mene, so med drugim:

1.) izdani računi v 2019
2.) bančni izpisek iz 2019

Izdal nisem nobenega računa, ker coine sem pač prodal na Kraknu neznani osebi. S čim drugim se pa ne ukvarjam, tak da nisem izdajal drugih računov. Ali moram sam sebi izdat račun za narudarjene coine ali kako se to zabeleži? Sem noob s.p, tako da bi prosil, če mi lahko svetujete.


Zdravo,

se opravičujem za obuditev teme, vendar bi resnično prosil, če bi bil lahko tako dober in delil z nami, kako si rešil oziroma rešuješ omenjen problem z izdajanjem računov za rudarjenje preko normiranega s.p.. Kaj je nakoncu zahteval FURS oziroma kakšen naj bi bil pravilen postopek?

Ravno tako se priporočam za informacijo, v kolikor ima še kdo drug glede tega izkušnje iz prve roke. Recimo kaj, komu, in kakšen račun izdati, če bi želel rudarit oziroma oddajati svojo računsko moč za rudarjenje preko Nicehasha ali pa kakšnega drugega poola. Najlažje bi bilo verjetno izdati račun Nicehashu, ampak kolikor berem, naj bi bili oni zgolj posrednik, medtem ko plačilo prejmeš od neznanega kupca računske moči (sicer v njihovo denarnico iz katere si lahko izkupiček nato izplačaš).

Hvala še enkrat za pomoč.

Senior Dev ::

Jaz bom verjetno nekaj prijavil, nekaj pa bom utajil. Ni mi všeč da bi mi FURS nesel toliko keša za brezveze.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptovalute v Sloveniji

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3310340 (1534) Mana
»

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
993169747 (80233) CaqKa
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507149569 (113715) Aquafriend

Več podobnih tem