» »

24 vs 27 monitor

24 vs 27 monitor

Marko84 ::

menjam bi 24 monitor, igram večinoma v 1080p. Je kakšna posebna razlika, ni mi vseeno, ker mi je 24 načeloma v redu, ampak morda pogrešam malo večjo sliko.

Da ne bo nakup napačen, izkušnje tistih ki ste menjali iz 24 na 27.

Han ::

Če boš gledal 27" 1080p ekran z razdalje dveh metrov, bo slika ok, na pol metra bo pa opazno bolj zrnata kot na 24".

freesty ::

Imam 27inch 1440p primary in 24inch 1080p secondary zaslona. Se mi zdi, da v velikost ni ravno ogromne razlike. Se pa resolucija dost pozna. Za 1080p bi raje obdrzal 24inch.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

DarwiN ::

To ne bo neka nadgradnja.. Vzem 31.5" 1440p za ~230€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

jakan123 ::

DarwiN je izjavil:

To ne bo neka nadgradnja.. Vzem 31.5" 1440p za ~230€.


+1

Sem si ga nabavil en mesec nazaj. Eden boljših nakupov

zuz3k ::

gledam za 27 vs 24 monitor

rabim ga za brskanje po spletu, youtube

pa me zanima ali ste tisti ki imate 27, ali je 27 prevelik? raje 24?


lp
Life is a psychological game.

smacker ::

27 je kul, mora pa bit 1440p.

Han ::

Lahko je tudi 2160p. 8-)

kuall ::

To je smešen mem, da je monitor lahko prevelik.
Monitor ne more biti prevelik, bigger is much better!

Lonsarg ::

Stvar je taka, da za obično rabo rabiš nujno vsaj 1440p pri 27". Pri gamingu pa načeloma, ker je premikajoča slika, bi tudi 1080p bilo super za 27". Pa še precej manj požrešno za grafiko.

Ampak na 1440p monitorju bo 1080p igra grdo izgledala, tako da če misliš v 1080p je bolje, če greš kar 4K kupiti. Na 4K monitorju se namreč da lepo poganjati igre v 1080p, ker bodo točno 4 piksli za enega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

beta1 ::

Če imaš kakšne specifične težave z vidom, obvezno 1080p in 27inch. Neprimerno boljše kot DPI scalling.
Huawei LTE CPE master.

Lonsarg ::

Ravno obratno, vecja resolucija in DPI scaling ti da precej boljso ostrino kot ce je resolicija manjsa in brez scalinga. Tudi zelo slabo viden bo videl to boljso ostrino.

Izjema je sem pa tja kak zelo star program ko slabo to handla, ampak 99% ljudi nobenega takega ne uporablja.

beta1 ::

Specifične težave z vidom!!!

Nisem napisal tipične težave z vidom. To kar si ti napisal, je za tipične težave z vidom.
Huawei LTE CPE master.

Lonsarg ::

Nima prav nobene veze, bolj ostra slika je bolj ostra slika, za nobenega ne more bit to minus (lahko zgolj ne opazi).

zuz3k ::

monitor bom imel na običajni računalniški/pisalni mizi torej
font naj bi bil raje večji/manjša resolucija

verjetno potem raje 24"?
Life is a psychological game.

beta1 ::

Lonsarg je izjavil:

Nima prav nobene veze, bolj ostra slika je bolj ostra slika, za nobenega ne more bit to minus (lahko zgolj ne opazi).


Kar nekaj ljudi bi se sedaj skregalo s teboj. 5kom poznam takih, ki bi jih slisal konkretno.

Ni samo vid in ostrina. Vcasih je boljse da ni prevec ostrine in je malo manj ostro.

Sem ze tudi menjaval 27inche 1440p.nazaj na 1080p. Cudezno trije, takoj 3 dni po menjavi niso vec imeli glavobolov, eden od teh migren. Nikoli vec. To je bil test.

Dva sta mi rekla, da ko gledata preostro, da jih globoko v ocesu not zacne trgat. Kot nek ocesni zivec. Oftamatologi pa niso nic odkrili.

Ni pomagal ne DPI, kontrasti, svetilnosti, ne nic. Rekli so najboljsi downgrade.

Ker sem bil sam tudi skepticen zakaj na takem velikem ekranu imeti 1080p.

Delajo pa vsi office variano, vec ur na dan.

So pa to vsi 45+ let.

Imam pa tudi eno gospo, ko fura 31inch ekran z 1080p. Prej je imela nek drag premium 27 1440p. Odkar ima tega, je rekla da lahko 18ur dela marketing na dan. Miska kar sama leti po ekranu, skadi pa toliko da je kar sivo v prostoru.

Toliko o tem.
Huawei LTE CPE master.

Invictus ::

beta1 je izjavil:


Ni samo vid in ostrina. Vcasih je boljse da ni prevec ostrine in je malo manj ostro.

Bolj debilne izjave pa res ne...

Ostrina na ekranu je vse...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Han ::

Če v Polknih nastaviš 200% merilo za velikost besedila, aplikacij in drugih elementov, Office 2019 na Dell U2720Q in U2718Q izgleda perfektno ostro. Nobenega glavobola, še očal ne rabim....

Za dobro 4K sliko rabiš seveda ustrezno grafično kartico! Na poceni nVidii GT 1030 je npr. zmazek, medtem ko je na Radeonu RX 580 slika odlična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

beta1 ::

Lej. Taki struckoti so hodli z dragimi monitorji in kompjuterji, stelali vse zivo itd... da ne omenjam oftamatologov in ocal itd...

Pol pa prinesem velik ekran z 1080p. Prilklopim.

Cez dva meseca me klice zenska, oglasi se pri meni. Kuverta debela padla pod mizo. Toliko o debilnosti izjave.


Upam da bos imel dolgo oci zdrave, da bol lahko gledal DPIje.

Zato pa sem zgoraj napisal specificne tezave.

Vsake oci imajo svojega malarja. Lep dan
Huawei LTE CPE master.

Han ::

Napiši konkretne modele ekranov in grafičnih. Na glavobol in pekoče rdeče oči lahko vpliva marsikaj, od neprimerne osvetlitve prostora in ekrana (PWM utripanje), kontrasta, ozadja, razdalje, višine, naklona... do npr. frekvence osveževanja, ki je na poceni in integriranih grafikah lahko zgolj 30 Hz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

beta1 ::

Uf.. to je že bilo 2-3 leti nazaj. Vem da ni bilo 30hz. 60hz 100%, roka v ogenj!

Kompjuter je ostal sedaj enak, odkar so internet stručkoti to rihtali. i7, 16gb ram , neka nvidia 1070 (mogoče 1080?). Nisem toliko pažnje dal na to.

Bili so pa prej monitorji vsi 27inch 1440p. Neki dragi Acer, Samsung, Dell, HP. Vsi premium modeli. Nič ni ustrezalo z ničemer. Ne barve, ne nič, nakloni. Doktorirali so zraven. So šli ekrani ven, kot po tekočem traku.

Jaz sem pa pol sam založil in kupil 31/32inch Samsung 1080p. Telekom ga je imel v spletni trgovini. Ne vem več točnega modela. In smo situacijo takoj rešili.
Za Word, Gmail, FB, je totalni overkill s PC konfiguracijo skupaj. Ustrezalo je že na default settings. Ko som prišel na obisk, sem malo še skalibriral barve itd...

Osvetlitev prostora je zmeraj bila enaka. Ni odsevov nikjer.

Specifični primer.


Pa 3 slabovidne osebe poznam in so me klicale za nasvet. Zelo zadovolji z 1080p na 27inch. Potem je tudi to specifični problem. Če si slaboviden si že v drugi skupini.

Aja, točno, slaboviden tak neve kaj gleda. Ne vidi razlike 720p-1080p-4K. Slep pa sploh monitorja ne rabi.
Drugače ta forum tone v kvaliteti. Napišem mnenje in je potem to debilna izjava. Še malo pa bo med-over-net kvaliteta.


Meni se pa super zdi, da obstajajo ekrani 1080p. Pridejo zelo prav, vsaj peščici.

Veliko je nezahtevnih, jim je važna velika slika za filme/igre. Kakšnen FPS imajo zato več. Za Word, Gmail, FB, 24ur je pa tak vsak enkran dober.
Huawei LTE CPE master.

Invictus ::

Sam pod 5k na 49" sploh ne grem več ;)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Han ::

Pomagam invalidu s cerebralno paralizo, ki je slaboviden. Tudi on je zadovoljen s 27" @ 1080p, poleg tega na monitorju gleda TV prek EON. Sam imam še kolikor toliko dober vid, zato mi bolj ustreza 4× višja ločljivost na enaki površini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

zuz3k ::

monitorja sta ta 2

monoprice 27

monoprice 24

27ka je resoulucija 1920x1080, se pravi bo manjša slika slabše vidne črke kot na 24?
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

zuz3k ::

1920 pri 27 je mala resolucija, to pomeni da bo slika velika slaba?
Life is a psychological game.

DarwiN ::

Ne bo povsem ostra, ampak še vedno sprejemljiva.

Ampak danes ni več razloga za nakup 1080p monitorjev, ko vendar 1440p niso veliko dražji. Ga dobiš že za ~230€, 27" ali 32", oboje podobna cena, zato je jasno boljši slednji.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

zuz3k ::

ta monitor 27" je samo 1920 se pravi bo slika manj ostra kot pri 24" 1920?
Life is a psychological game.

Lonsarg ::

Glede na to da monitorji dokaj stagnirajo pri resoluciji/velikost in imas komot lahko 10 let istega ni za kupovati 1920p 27". Ker kljub temu da je to za silo ta trenutek, bo taka mala resolucija prej ko slej povzrocila, da bos novega kupoval in bos na koncu dal vec denarja, kot ce bi ze zdaj boljsega kupil. Ce gledas zelo od dalec bi sicer 27" 1920 bil ok, blizje pa se ze kar opazi, ne samo ostrina ampak ze celo kvadratki.

Torej ce ne zaradi drugega, pa vsaj zaradi future proofinga, naj bo minimum 1440p pri 27" monitorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

zuz3k ::

opcija je 24" 1920 ali 27" 1920

se pravi bo na 24 resolucija boljša, torej 24.
Life is a psychological game.

DarwiN ::

Zakaj pa ne 27@1440p? Omejen budget?

Tukaj ga imaš za 200€ z dostavo iz Nemčije. Razmisli.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alec999 ::

še en glas za 27"@1440p

zuz3k ::

kolk vas ima tukej 27 monitor in vam je ok, pa gledate nanj iz rač. mize od blizu???

zanima me samo resolucija 1920 obeh monitorjev

gledam 24ka je širina 53cm ampak 27ka pa že 60cm
meni se zdi 60 cm širina za na rač. mizi prevelik ekran
Life is a psychological game.

Sc0ut ::

Mene ne moti nič. Pa imam zraven 24 x1200

Je pa res da se nikoli nisem delal na 34 *2160 in ne vem kaj tisto prinaša.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

Magic1 ::

V čem je sploh fora 24" in 1920? Vzemi 27 ali 32" 4K, jih dobiš že za 250€. Za splet, youtube in pisarniško delo bo super, za igre lahko pa še vedno gor 1920 furaš. Pri omejenem $$$ pa itak imaš 60Hz zadosti.
Magic

zuz3k ::

avtorji zgorej so pisali 2 leti nazaj...
Life is a psychological game.

zuz3k ::

kje pridejo večje ikone, vse večje

resolucija 1920

pri monitorju 24 ali 27?

zanima me samo za to resolucijo
Life is a psychological game.

DamijanD ::

če je ista resolucija, potem bo na večjem monitorju vse večje (vključno s posameznimi točkami).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja 27 - prosim za nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
465488 (2964) fopi
»

27'' 1080p monitor

Oddelek: Kaj kupiti
354501 (3594) I7I
»

27inch monitor (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
719196095 (96053) Crni_Dejan
»

4k monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8416113 (13003) Voluharr

Več podobnih tem