» »

C# Top tutoriali

C# Top tutoriali

IceBoX ::

Ojla,

Sem že nekaj gledal po spletu, pa me zanima še vaše mnenje. Iščem spletno stran z C# vsebinami (tutoriali) od samega začetka (HelloWorld programa) do bolj zapletenih programov (povezava z bazo, GUI). Nekaj sem gledal temo "C# povezave", samo kakšne take strani nisem našel. Mogoče je ta še najboljša (http://www.csharp-station.com/Tutorial/.... Ali mi priporočate kakšno knjigo mogoče (link, naslov)? Nisem pa začetnik v programiranju, bi pa se želel naučiti C#.
Huh...

mihy11 ::

Jaz sem začel z tem; http://uranic.tsckr.si/C%23/ Priporočam. Gor imaš .pdf knjigo, v kateri so na precej enostaven način razložen programski jezik C#
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

JesseP ::

Hehe, zanimivo je videti, da še kdo uporablja literaturo mojega profesorja iz srednje šole :)

IceBox, začetniški tutoriali oz. step by step variante, za nekoga, ki že zna programirati je po mojem mnenju brez veze.
Priporočam, da se odločiš spisati aplikacijo najprej mogoče konzolno, in začneš. Tam kjer se ti zatakne, "How to ...." v google.

Jaz osebno, se novih programskih jezikov ne učim več iz tutorialov, zadeve se lotiš, in že recimo samo sintakso googlam po različnih straneh.
Pa seveda, listanje po dokumentaciji.

Mipe ::

Se strinjam, izkušnja je najboljša učiteljica.

Glede knjige pa morda tole: http://www.amazon.com/A-Programmers-Gui...
Ni ravno od začetka, je bolj namenjena tistim, ki že obvladajo osnove programiranja.

Goran's Blog ::

Na moji spletni strani imaš nekaj tutorialov za C# (jih bo še več).
To je recimo enostavno narediti za začetek kalkulator:
http://www.goran.si/enostaven-kalkulato...
Če ti ne bo šlo mi piši, lahko tudi iz spletne strani ;)

amacar ::

Oprosti, ampak ti tvoji "tutoriali" so bolj žalostni, saj učijo prakse slabega programiranja. Že v tem kalkulatorju recimo zaporedni if stavki, ko bi morali biti else if, šumniki v spremenljivkah.

Goran's Blog ::

Ufff sej se nočem kregati vendar tukaj po else if-u ni potrebe, šumniku pa ne vidim ;)

Drgači pa dve spletni strani najbrš že IceBoX poznaš vendar vseeno:
http://www.dreamincode.net/
http://www.codeproject.com/

Lp

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Recimo prvi "if" stavek, iz kalkulator tutoriala

if (radVsota.Checked == true)
                txtRezultat.Text = (a + b).ToString();


Bi lahko napisali tudi tako:

if (radVsota.Checked)
                txtRezultat.Text = (a + b).ToString(); 


Brez "==true", saj kakor jaz vem je ".Checked" že sama po sebi "boolean" in ne zahteva dodatnega preverjanja.

Goran's Blog je izjavil:

šumniku pa ne vidim ;)

Lp


So šumniki

private void btnIzračunaj_Click

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Goran's Blog ::

shadeX je izjavil:

Recimo prvi "if" stavek, iz kalkulator tutoriala

if (radVsota.Checked == true)
txtRezultat.Text = (a + b).ToString();


Bi lahko napisali tudi tako:

if (radVsota.Checked)
txtRezultat.Text = (a + b).ToString();


Brez "==true", saj kakor jaz vem je ".Checked" že sama po sebi "boolean" in ne zahteva dodatnega preverjanja.

Goran's Blog je izjavil:

šumniku pa ne vidim ;)

Lp


So šumniki

private void btnIzračunaj_Click


Hvala bom popravil šumnike, nisem videl kje so.
Drgači se pa prosim držite teme, tema.

P.S Popravil tisti šumnik, mislim da ni nikjer drugje če pa je tell me ;)

Lp

Zgodovina sprememb…

amacar ::

Goran's Blog je izjavil:

Ufff sej se nočem kregati vendar tukaj po else if-u ni potrebe, šumniku pa ne vidim ;)


Kako ni potrebe, če ti za brezveze preverja if stavke, ki ne morejo biti izvedeni in s tem trošiš procesorski čas.
Še tole ima šumnik: if (radKoličnik.Checked)

paco ::

Prav tako recimo double.Parse sesuje program, če v textbox vneseš črke namesto številk. Boljša zadeva je recimo double.TryParse.

Sorry Goran, ampak ti tvoji "tutoriali" so iz nekje prekopirani ter "poslovenjeni".

I ROFLD, ko sem prebral v "Premikajočih balčicah" citiram: "Od tukaj naprej je zelo težko razložiti cel postopek oziroma bi bilo neverjetnih slik zatorej bom prilep kodi kateri se nahajata v Form1.cs ter v Ball.cs."
Če ne moraš razložiti računanja premika po X in Y osi sklepam, da stran iz katere si to prekopiral takisto ni imela dobro razloženega poteka programa.

Pa tudi komentar v članku za kalkulator je OMGWTFBBQ. Če kaj nima veze s tutorialom, poskusiš s čisto napačnim pristopom in svetuješ naj gre na internet pogledat? Zakaj potem niso vsi tvoji "članki" samo enostavčni prispevki v smislu; "drgači je zelo veliko po internetu, glej pod *vnesi naslov članka* ;)"?


Napeljevanje na ontopic pa se mi zdi brezvezno glede na potek debate, ker je popravljanje oz. optimiranje fail tutorialov tudi v bistvu tutorial. Also, OP je dobil IMHO najboljši možni odgovor že s prvim odgovorom, ko pa bo predelal tisto pa si lahko pogleda kakšne naprednejše, ki jih je po spletu veliko morje.
It iz aj.

Goran's Blog ::

paco je izjavil:

Prav tako recimo double.Parse sesuje program, če v textbox vneseš črke namesto številk. Boljša zadeva je recimo double.TryParse.

Sorry Goran, ampak ti tvoji "tutoriali" so iz nekje prekopirani ter "poslovenjeni".

I ROFLD, ko sem prebral v "Premikajočih balčicah" citiram: "Od tukaj naprej je zelo težko razložiti cel postopek oziroma bi bilo neverjetnih slik zatorej bom prilep kodi kateri se nahajata v Form1.cs ter v Ball.cs."
Če ne moraš razložiti računanja premika po X in Y osi sklepam, da stran iz katere si to prekopiral takisto ni imela dobro razloženega poteka programa.

Pa tudi komentar v članku za kalkulator je OMGWTFBBQ. Če kaj nima veze s tutorialom, poskusiš s čisto napačnim pristopom in svetuješ naj gre na internet pogledat? Zakaj potem niso vsi tvoji "članki" samo enostavčni prispevki v smislu; "drgači je zelo veliko po internetu, glej pod *vnesi naslov članka* ;)"?


Napeljevanje na ontopic pa se mi zdi brezvezno glede na potek debate, ker je popravljanje oz. optimiranje fail tutorialov tudi v bistvu tutorial. Also, OP je dobil IMHO najboljši možni odgovor že s prvim odgovorom, ko pa bo predelal tisto pa si lahko pogleda kakšne naprednejše, ki jih je po spletu veliko morje.


Pri premikajočih balčkah ni problem razlaganje kako se stvar premika, problem je pokazati kako sploh do tiste kode prideš saj so še umesne faze da lahko dobro razumeš, če imaš zelo veliko voljo pisat ti ponudim možnost ni panike, na žalsot nimam jaz 24h na dan časa za pisati blog ;)

black ice ::

Kvaliteta pred kvantiteto.

paco ::

Kaj ni namen tutorialov bralcu pokazati kako do nečesa in mu to razložiti tako, da bo to lahko uporabil na drugih projektih?
It iz aj.

Goran's Blog ::

Se kdo javi da bo pisal malo na blogu, da vidim vašo kvaliteto pred kvantiteto? :)

black ice ::

Kakšno je plačilo?

amacar ::

Sori, samo očitno nimaš pojma, kaj dela tvoja koda. Sedaj si kodo "popravil" v nedelujočo, saj ti negativnih cifer ne bo nikoli obarvalo. Prav tako pazi pri uporabi & oz &&. Tudi sam sem še bolj začetnik, ampak vem da če se na začetku naučiš narobe konceptov, se boš tega težko odvadil. Za €/BTC, pa lahko spišem tudi kakšen prispevek za blog.

double a = double.Parse(textBox1.Text);
double b = double.Parse(textBox2.Text);
if (radioButton1.Checked)
   textBox3.Text = (a + b).ToString();
else if (radioButton2.Checked)
   textBox3.Text = (a - b).ToString();
else if (radioButton3.Checked)
   textBox3.Text = a * b + "";
else
   textBox3.Text = a / b + "";
if (checkBox1.Checked && double.Parse(textBox3.Text) < 0)
   textBox3.ForeColor = Color.Red;
else
   textBox3.ForeColor = Color.Black;

Janac ::

In zakaj je DEV C++ "drek"? Ker je najbolj enostaven, klikneš Compile&Run, ti lepo z rdečo označ napako, a v Visual Studio te funkcije nenajdem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

bluefish ::

V VS je opcija Build, ki ti izpiše napake, lahko že med samim pisanjem kode. Nato imaš pa Start Debugging, ki zažene program in omogoča nadaljnjo analizo delovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

black ice ::

Da ne omenjam IntelliSensa. Super fičr.

Janac ::

Oziroma ja, Visual Studio in DEV C++ mi v isti vrstici označta napako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Mesar ::

Ne se hecat, da danes še "profesorji" Dev C++ priporočajo? Že Code::Blocks je obup za resno delo, pa je dosti boljši do Dev C++.
Your turn to burn!

vostok_1 ::

Dejte mi dat kak nasvet. Preizkusil sem C# in Python. Python mi je simpatičen, pa v končni fazi relativno univerzalen. V C# pa hitreje pridem do nekega rezultata, četudi šlampasto.
Za oba nimam časa. Nagibam se k C# ker delam bolj neke pripomočke za delo kot pa nek temeljni software. Običajno gre za nezapletene reči kjer optimizacija ni kritična. Ali naj ostanem, ali mi bo žal čez ca. 5 let?

Mesar ::

Če boš "zaspal" ti bo v obeh primerih žal. Sicer pa odvisno kaj počneš, v neke aplikacije kot si jih opisal se ti ne splača vlagati ne vem koliko časa, niti tega nihče od tebe ne pričakuje, odvisno kakšno aplikacijo delaš...
Your turn to burn!

vostok_1 ::

Pač relativno osnovne zadeve. Mam neke podatke ali račune, ki jih moram spravit v neko obliko aplikacije za interno rabo v podjetju. Ne delam za javnost kar sicer ne pomeni, da ne bom nikoli, ampak nič ne kaže tko. Je pa tko, da delam z excelom, Acadom, in solidworksom. Sem komaj povohal makrote, ampak nevem, če je python kompatibilen z omenjenimi programi.

darkkk ::

Moj "pogled":
C# (oz. .NET) je "pure IT" svet, načeloma lahko vse narediš v njem, ampak zna biti zelo daleč od optimalnega delovnega okolja za neke on the fly probleme.

Python je "dovolj dober" za "pure IT" taske, hkrati pa z numpy-em & scipy-em ipd lahko rešiš 99% problemov - za
razliko od .NET, ki enostavno (vsaj jaz še nisem našel dobrih rešitev) ni primeren, niti mišljen za neke on the fly (oz. znanstvene) probleme. (npr, seštet dva vektorja v .NET je smotan problem :) )

R/Matlab: sta pa malo švoh za "IT taske", težko je razviti aplikacijo v R in jo distribuirati okoli (podobno za matlab).

Načeloma lahko seveda lepiš skupaj .NET & R (statconn) oz. .NET in skompajlane matlabove zadeve ampak je zadeva PITA (pain in the a _ _) pa še Excel lahko utakneš v mix (kot UI).

Načeloma sam prihajam ven iz C# za developement + R za optimizacijo & šraufanje podatkov sveta, ampak bom počasi poskušal prešaltat na Python.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[c#] kako skriti vsebino

Oddelek: Programiranje
342846 (2030) def0r
»

[c#] NaN, not a number

Oddelek: Programiranje
111311 (1070) Infinity
»

[c#] try/catch, v katerem gradniku je napaka

Oddelek: Programiranje
10954 (692) japol
»

[C#] Spreminjanje fahrenheitov v celzije

Oddelek: Programiranje
51283 (1138) blackwing
»

C#, Dodajanje podatkov v Arraylist z Gumbom

Oddelek: Programiranje
82195 (2034) Beezgetz

Več podobnih tem