» »

Nakup skiroja

Nakup skiroja

metsis ::

Zdravo

imam namen kupiti skiro- za odrasle, ki ni električen, za vožnjo po mestu Ljubljan.

Ali kdo ve kaj je pametno kupiti? Vem, da so možni naprimer z
-ročno zavoro
-samo z nožno zavoro
-napihljivimi kolesi
...

kow ::

Tema ze obstaja:

Skiro električni

Magic1 ::

Ki ni električni
Magic

metsis ::

Ja, kupujem ne-električnega.

Kakšnega se splača kupiti?

Macketina ::

Glede na moje izkušnje z nekim skirojem za ~30 EUR iz Hoferja: takega s čim večjimi kolesi, drugače čutiš vsako nepravilnost ceste, pri čemer te dva cm roba dobesedno na mestu ustavi.

Invictus ::

Pazi na nosilnost.

Ampak tiste s 120 kg je težko dobiti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

iso2000 ::

Sem ravno 14 dni nazaj kupil. Najprej sem želel takega z napihljivimi kolesi, da bi se dalo z njim voziti tudi po makedamu. Izkazalo se je, da je zelo težko dobiti kar sem si zamislil - relativno kompaktne dimennzije, cena do 150€ in velikost primerna zame (183cm). Ali je bil skiro premajhen za vožnjo, prevelik za v prtljažnik, ali pa predrag.
Potem sem sklenil kompromis in vzel skiro iz Decathlona - je zložljiv, je do višine 190cm, cena pod 150€. Edino kolesa so trda 20cm, torej ni za po makedamu. Vzel sem model z vzmetenjem in zavorno ročico. Ta zavora je v bistvu neke vrste bat, ki pritisne na zadnje kolo, torej podobno kot če z nogo pritisneš zadaj na nožno zavoro. Je pa morda lažje kot z nogo. Preveri še dolžino stojne ploskve, meni je s s plavutko 46 mejno velika. Vzmetenje po moje ni potrebno, ročna zavora mi je pa všeč.

zee ::

Sem ravno hotel predlagati Decathlon ali pa cena ni ovira, pogooglaj za "micro kickscooter".
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

metsis ::

iso2000 je izjavil:

Sem ravno 14 dni nazaj kupil. Najprej sem želel takega z napihljivimi kolesi, da bi se dalo z njim voziti tudi po makedamu. Izkazalo se je, da je zelo težko dobiti kar sem si zamislil - relativno kompaktne dimennzije, cena do 150€ in velikost primerna zame (183cm). Ali je bil skiro premajhen za vožnjo, prevelik za v prtljažnik, ali pa predrag.
Potem sem sklenil kompromis in vzel skiro iz Decathlona - je zložljiv, je do višine 190cm, cena pod 150€. Edino kolesa so trda 20cm, torej ni za po makedamu. Vzel sem model z vzmetenjem in zavorno ročico. Ta zavora je v bistvu neke vrste bat, ki pritisne na zadnje kolo, torej podobno kot če z nogo pritisneš zadaj na nožno zavoro. Je pa morda lažje kot z nogo. Preveri še dolžino stojne ploskve, meni je s s plavutko 46 mejno velika. Vzmetenje po moje ni potrebno, ročna zavora mi je pa všeč.


Živjo, hvala. Sam sem tudi visok 183 ampak imam 41 nogo

Tudi jaz sem razmišljal o napihljivih kolesih, so pa zelo dragi.

Iščem nekaj za do ali okoli 100 evrov.

V Decatholu se kaj najde, ne vem pa kako je z kvaliteto?

jukoz ::

Mam iz Decathlona in je OK, če se pa kaj polomi boš pa lahko kupil rezervne dele pri njih.
Samo pazi na velikost, moj ima malo prenizko balanco in me po ene 4km boli hrbet.

Daliborg ::

Dajte si skate ali pa longboard kupit, hrbtenica vam bo hvaležna še posebej križ. Ta palica ki jo pri skiroju držiš te lepo sili da si vedno malce bolj naprej nagnjen. Se pravi ravno toliko potuhe daje da te vedno sili v nepravilno držo brez da zateguješ mišice ker se na balanco nasloniš. Dočim skate ali longboard ti ne dopusti da glavo izven težišča postaviš, ampak vedno napenjaš mišice okoli trebuha in križa.
Pač moje mnenje...vem da je to sedaj oh in sploh hit ampak jaz teh skirojev (razen tistih s sedeži) že kot otrok v vrtcu nisem maral.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

billy ::

Jaz zaradi tega na pol poti menjam noge. Vozim se vsak dan 2km, že skoraj 2 leti.

Težav s hrbtenico seveda ni.

jukoz ::

Mah, jaz ga ima tako, do železniške in iz nje. In ne uporabljam vsak dan.
Sem pa že gledal kako je z višino belance - ima sosedov tamali podobnega z višjo in je bolje. Tako da jo moram zamenjat.

Longboard bi imel, če bi bil dovolj motorično sposoben, da se ne bi ubil na njem v prvih 15 minutah =)
Skiro ima vseeno belanco =)

DOOM_er ::

Longboarda se hitro navadiš
Robots will steal your job. But that's OK

blackbfm ::

Sam sem imel skiro z 200mm pu kolesi in sem se ga znebil ker je prenašal moteče mikro tresljaje kar je potencialno škodljivo. Roke so mi mravljinčile po eni uri, na dolgi rok je to zdravstveno tveganje >> Vibration white finger @ Wikipedia . To nikjer ne piše, nihče ne omenja, v trgovini na gladki podlagi pred nakupom tudi ne čutiš. Just saying.

Nisem mel možnosti sprobat amortiziranga / z napihljivimi gumami, morda sta manj škodljiva. V bistvu sploh ne razumem poante skirojev, za male relacije je bz kr je vseeno če greš peš, za srednje ali večje je mnogo bolj primerno kolo.

Daliborg ::

billy je izjavil:

Jaz zaradi tega na pol poti menjam noge. Vozim se vsak dan 2km, že skoraj 2 leti.

Težav s hrbtenico seveda ni.

Pa si še kako drugače fizično aktiven ali samo ta skiro?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Invictus ::

blackbfm je izjavil:

Sam sem imel skiro z 200mm pu kolesi in sem se ga znebil ker je prenašal moteče mikro tresljaje kar je potencialno škodljivo. Roke so mi mravljinčile po eni uri, na dolgi rok je to zdravstveno tveganje >> Vibration white finger @ Wikipedia . To nikjer ne piše, nihče ne omenja, v trgovini na gladki podlagi pred nakupom tudi ne čutiš. Just saying..

Eno uro na skiroju ?!?!?! A ni to že malo mazohizem?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

Eno uro na skiroju ?!?!?! A ni to že malo mazohizem?


Zaradi tresljajev je, drugače ne bi blo sile. Ni bilo to eno uro non stop jajcanje s skirojem, nekaj hoje vmes tudi.. Ampak saj pravim, tale problem je grozna pomanjkljivost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

metsis ::

blackbfm je izjavil:

Sam sem imel skiro z 200mm pu kolesi in sem se ga znebil ker je prenašal moteče mikro tresljaje kar je potencialno škodljivo. Roke so mi mravljinčile po eni uri, na dolgi rok je to zdravstveno tveganje >> Vibration white finger @ Wikipedia . To nikjer ne piše, nihče ne omenja, v trgovini na gladki podlagi pred nakupom tudi ne čutiš. Just saying.

Nisem mel možnosti sprobat amortiziranga / z napihljivimi gumami, morda sta manj škodljiva. V bistvu sploh ne razumem poante skirojev, za male relacije je bz kr je vseeno če greš peš, za srednje ali večje je mnogo bolj primerno kolo.


na to nisem niti pomislil.

amortiziran z napihljivimi kolesi.

Daliborg je izjavil:

Dajte si skate ali pa longboard kupit, hrbtenica vam bo hvaležna še posebej križ. Ta palica ki jo pri skiroju držiš te lepo sili da si vedno malce bolj naprej nagnjen. Se pravi ravno toliko potuhe daje da te vedno sili v nepravilno držo brez da zateguješ mišice ker se na balanco nasloniš. Dočim skate ali longboard ti ne dopusti da glavo izven težišča postaviš, ampak vedno napenjaš mišice okoli trebuha in križa.
Pač moje mnenje...vem da je to sedaj oh in sploh hit ampak jaz teh skirojev (razen tistih s sedeži) že kot otrok v vrtcu nisem maral.
lp.


skate ali pa longboard

in kako naj bremzam ? nisem se v življenju s skejtom vozil.


palica skiroja mora biti visoka in je rešeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

billy ::

Daliborg je izjavil:

billy je izjavil:

Jaz zaradi tega na pol poti menjam noge. Vozim se vsak dan 2km, že skoraj 2 leti.

Težav s hrbtenico seveda ni.

Pa si še kako drugače fizično aktiven ali samo ta skiro?


Vaje s telesno težo, tek občasno, nič posebnega.

iso2000 ::

No, jaz ga uporabljam malo, za lov na mulca, ko se sedaj privaja dirkanju na poganjalcu. Pa da greva skupaj na kakšno turco ;-). Več ko 2 km še nisem brcal te skirce. Model je Town 7 XL https://www.decathlon.si/p/8377410_skir...
Kolk te preruka tudi ne znam ocenit, mene še ni. Z napihljivimi kolesi imaš nekaj od Hodura, podobnega formata (in ceni okrog 200€). Zasledil sem še proizvajalca Yedoo, samo tam so že večji skiroji in niso zložljivi. Zložljivi top shit (tudi cena) so pa tile: https://www.mibo.cz/en.

Lp

DeeJay ::

Men so ga kupl za 40ko, pa ga nucam za mulca lovit, k šiba s svojim skirojem ali poganjalcem, poleg tega ga pa parkrat tedensko nucam, da psa zlaufam.... kle kej dost ne poganjam, ker pes nardi svoje :)

metsis ::

iso2000 je izjavil:

No, jaz ga uporabljam malo, za lov na mulca, ko se sedaj privaja dirkanju na poganjalcu. Pa da greva skupaj na kakšno turco ;-). Več ko 2 km še nisem brcal te skirce. Model je Town 7 XL https://www.decathlon.si/p/8377410_skir...
Kolk te preruka tudi ne znam ocenit, mene še ni. Z napihljivimi kolesi imaš nekaj od Hodura, podobnega formata (in ceni okrog 200€). Zasledil sem še proizvajalca Yedoo, samo tam so že večji skiroji in niso zložljivi. Zložljivi top shit (tudi cena) so pa tile: https://www.mibo.cz/en.

Lp



Kako je s tem iz deacthlona? Ali se da krmilo dvigniti visoko da nisi upognjen?

iso2000 ::

metsis je izjavil:


Kako je s tem iz deacthlona? Ali se da krmilo dvigniti visoko da nisi upognjen?

Ja, jaz sem si lahko dvignil krmilo na višino, ki mi ustreza. Pa še kar nekaj je rezerve. Kolegu, ki je ca. 10cm nižji, se je zdela moja nastavitev prenizka. Imajo v Decathlonu vse razstavljene, da lahko probaš.

metsis ::

Električni skiro. Razmišljam o tem:
KUGOO S1
https://www.aliexpress.com/item/3296387...

metsis ::

Električno dvokolo- hoverboard
https://www.bigbang.si/elektricno-dvoko...

Električno dvokolo ONE S2 HOVERBOARD NINEBOT BY SEGWAY
https://www.bigbang.si/elektricno-dvoko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

zee ::

Celo temo imaš o električnih skirojih. Tale je namenjena "ročnim" oz. "nožnim".
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sigmundfreud ::

Živjo,

jaz sem si 9 let nazaj, še preden so bili taveliki skiroji zares popularni (in pred BicikeLJ-jem :) ), za relacijo železniška-faks nabavil Kettler Zero 8 (črnega z zelenim šmirglom), stal je cca 90€. Zanj sem izvedel na sledečem blogu:
http://paradajz.si/2010/03/skiro-xootr/, zaljubil sem se sicer v Xootr-ja, ampak je bil enostavno predrag.

Meni je Kettler služil vsak dan vsaj tri leta (4 km vsak študijski dan). Sedaj sem ga malo postavil v kot, ker se kmhmmmvozimkhmzkhmavtom. Čudovita izkušnja, skiro leti za popenit... Sploh če je asfalt trden, še bolje gre po betonu ali še posebej, - uf -, marmorju. Če pa je karkoli od tega mokro, hitro nogo na tla, če ne se lahko razletiš... :) Večino časa sem na kolesarki stezi kolesarje prehiteval, če pa sem zapeljal na pločnik, sem poskušal mimo peščev brzeti z neko zmerno hitrostjo. Okrog vogalov v mestu moraš pazit, da koga ne snameš :)

Glede vprašanj OP-ja:
-> Zavora - moj Kettler ima samo nožno, ki se hitro segreje - in bolj je vroča, manj zagrabi. Kljub temu bi znova izbral nožno, ker je s tistim kablom in ročico slabše zložljiv (nosil sem ga na vlak in v predavalnice...). Za hitro se ustavit, pač skočiš dol ;)

-> Gume - spet, moja izkušnja - če imaš gumo polno, čutiš sicer vsak tresljaj - vendar ne izgubljaš veliko energije... Efekt polno ali nič vzmetenega cestnega kolesa... Če se večinoma voziš po mestu, kjer so *večinoma* pločniki ok, bi svetoval polno (nenapihljivo) gumo.

Lp!

blackbfm ::

Če se večinoma voziš po mestu, kjer so *večinoma* pločniki ok, bi svetoval polno (nenapihljivo) gumo.


sam sem probal po ljubljani in portorozu, pa sem moral ze po par 100 metrih stopit s skiroja (200mm pu kolesa) ker je grozno neudobno.. redkokje da je gladek asfalt.. tako da nevem kje so pločniki večinoma ok, verjetno nikjer v slo

metsis ::

Sem kupil firefly 200 v intersportu znizan na 70€

Nima napihljivih koles, trese in ruka po asfaltu mi ni prijetno voziti.

Kalsen manualen- na noge skiro kupiti da lahko z njim naredim vec 10km dnevno?

Predvidevam da mora imeti napihljiva kolesa in dobre amortizerje?
Kaksen predlog prosim

metsis ::

Lahko montiram napihljiva kolesa na model:
https://www.intersport.si/firefly-a-200...

fishman ::

Pozdravljeni, iščemo skiro za najstnika, za enkrat je ideja nakup https://www.decathlon.si/rdec-skiro-mid... Zanima me vaše mnenje in alternative je kaj bolšega ali cenejšega na trgu ???

Hvala !!!

Karlos ::

fishman je izjavil:

Pozdravljeni, iščemo skiro za najstnika, za enkrat je ideja nakup https://www.decathlon.si/rdec-skiro-mid... Zanima me vaše mnenje in alternative je kaj bolšega ali cenejšega na trgu ???

Hvala !!!


Gledam isti skiro. Si ga mogoce kupil?
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Apel ::

Daliborg je izjavil:

Dajte si skate ali pa longboard kupit, hrbtenica vam bo hvaležna še posebej križ. Ta palica ki jo pri skiroju držiš te lepo sili da si vedno malce bolj naprej nagnjen. Se pravi ravno toliko potuhe daje da te vedno sili v nepravilno držo brez da zateguješ mišice ker se na balanco nasloniš. Dočim skate ali longboard ti ne dopusti da glavo izven težišča postaviš, ampak vedno napenjaš mišice okoli trebuha in križa.
Pač moje mnenje...vem da je to sedaj oh in sploh hit ampak jaz teh skirojev (razen tistih s sedeži) že kot otrok v vrtcu nisem maral.
lp.


Kupujem skiro in razmišljam danes.. Pa bom s tem kaj za svoje telo naredila? Evo meni odgovor.
Hvala.
V življenju mi rolka na kraj pameti ni prišla. Sedaj pa si mi jo podal v misli. Popolna rešitev za mojo hrbtenico ki vecino sedi da že čutim posledice in zame, ki se veselim takšnih stvari.

Prvič v življenju, da mi je komentar spremenil pogled

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apel ()

mr_chai ::

vzam longboard, se boš lahko po klancih spušal

Apel ::

mr_chai je izjavil:

vzam longboard, se boš lahko po klancih spušal



Waaa noro:) hvala. Raziskujem sedaj, kaj za popolnega začetnika. Se že veselim učenja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824745 (4574) sds
»

Skiro za odrasle - izkušnje?

Oddelek: Na cesti
115092 (2632) BCSman

Električni skiro- lahek, zložljiv, zmogljiv

Oddelek: Na cesti
186610 (5918) bluefish
»

Skiro v mestu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9114988 (10498) bandidosss
»

Zložljivo skiro

Oddelek: Loža
144230 (3728) tigrr

Več podobnih tem