» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
659 / 715
»»

Telbanc ::

Kanban je izjavil:

"50%", "20%", "kakih 20%". Jap, izgledajo kot direktno iz sursa.

To da imaš ti vedno prav pa se v tej temi vidi že od 2019 naprej. Škoda, da te ne zaposlijo na vladi.

Zapel pa sem se na tvojo idiotsko trditev, da je šla nekomu plača v 10 letih gor za 50%, pa ti je z nekaj truda uspelo ugotoviti, da je šla nekomu, ki je bil takrat v svojih dvajsetih, gor v bistvu dvojno tega. To kaj je jabe mislil z bistveno boš vprašal njega, glede na to, da ne znaš povedati kakšnega objektivnega kriterija. Glede na to, da je pri nas nekdo s 5k bruto že nekje v top 10% je "bistveno" precej nižje kot "x3".


V bistvu sem bil sam v situaciji ko sem kupoval flet in ugotovil, da ni enako če gre moja plača gor za 10%, ko gre flet gor za 10%.

V tem smislu se mi zdijo primerjave smešne. Ko so pred nekaj dnevi to počeli na RTV ju. Plača ti gre gor za 200, 400 evrov, flet pa za 30.000. , 40.000. V 10 letih ti gre plača na recimo iz 2000 na 3000 neto, flet pa na iz 200.000 na 400.000.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Lonsarg ::

Temu se rece padec kupne moci, ker gre ekonomiji slabo.

Zadnjih 5 let je pac zal bil konkretni padec kupne moci. Zdaj bo najbrz kupna moc nekaj casa stagnirala, no morda bo stagnirala desetletja, ni na vidiku da bi nasa ekonomija se karkoli izboljsevala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LeQuack ::

Tujcem morajo dati stanovanja, da sploh pridejo, ker so tako mizerne plače.

"Sicer pa so doslej lastnim zaposlenim v uporabo oddali 14 stanovanj, ki jih najemajo od javnega stanovanjskega sklada ljubljanske mestne občine. Do stanovanj so upravičeni deficitarni kadri - družinski zdravniki in pediatri. Ker so tržne najemnine v Ljubljani visoke, brez možnosti najema stanovanja po neprofitni najemnini predvsem tujcev ni mogoče pridobiti za zaposlitev, so pojasnili."
https://www.rtvslo.si/zdravje/v-zd-ljub...
Quack !

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

*Kdo bo na boljšem po 20letih. Fix onrestnih ni na 30let. (afaik)

Prvih 10let bo pa pravi grind, v tem času je treba še otroke gor spravit, če je to želja...

Pol ko si enkrat 45, se pa vse umiri, počas pridejo dedovanja, otroc postanejo večji...

Sam, a je res nujno_nujno da se gre čez ta grind?


So. Sicer se pa se vedno sprasujem od kje misel, da je lastnistvo pravica? Ce se ne mores stegnit za kredit pa pac placuj tistega nekaj manj najemnine.

matobeli ::

Od kje pa ideja da z lastnino ni stroškov kot so recimo davek na lastnino?

Oziroma od kje ideja da je samo delo lahko obdavčeno?

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Od kje pa ideja da z lastnino ni stroškov kot so recimo davek na lastnino?

Oziroma od kje ideja da je samo delo lahko obdavčeno?


Nikjer nisem omenil da ni stroskov, ceprav placujem v hisi veliko manj z stroske, kot sem prej v stanovanju. Kar se tice vzdrzevanja oz. obnov bo pa lep cas mir. Vecina odplaca kredit za novogradnjo prej kot pa na vrsto pridejo obnove.

Obdavceno imamo pa skoraj vse. Tudi nepremicnine so ze bremenjene. nusz recimo. Pa koliko davka placas za sam material in storitve, da sploh postavis eno hiso?

matobeli ::

Ekvivalent temu davku ki ga plačaš za hišo je če bi imeli delo neobdavčeno in bi rabil samo imet dovolilnico za delo ki bi koštala "100k" od tega bi plačal ddv, po možnosti 9%, pol pa z njo lahko delaš kar hočeš 4ever&ever, lahko jo podariš otrokom ko greš v penzijo, lahko jo prodaš z 2% davkom, lahko jo šparaš dokler ne greš iz tega sveta in jo zapustiš mačku...

NUSZ je pa itak nekje na nivoju zdravniškega pregleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Utk ::

Ne, ni res. Ker tisto dovolilnico ti bi izdal en birokrat, hišo ali stanovanje je pa dejansko treba naredit, porabit nek material, to zahteva toliko in toliko človek-ur itd., in nekdo, tvoj prednik, je vso to delo in material na en ali drug način oddelal, in delal je zase in za svoje potomce, ne pa za druge, x ljudi. To ni isto kot štempelj birokrata.

Hiša ali stanovanje pač ni nek shitcoin, ko se nekomu zjutraj malo drugače dvigne in se ustvari 200 jurjev vrednosti.
Hišo je dejansko treba naredit. Pa tudi stanovanje. In vso opremo not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Lonsarg ::

Cela zdravstvena pokojninske in tudi velik del drzavne blagajnje drzavne blagajne je napolnjeno z davki/prispevki od place.

In to je narobe, jaz bi vsaj del pokojnine in celoten zdravstveni prispevek vezal na premozenje, pa se davek na place vsaj razpolovil. Naj se to vse dobi od tistih ki imajo premozenje, ne od tistih ki delajo.

ginekk ::

matobeli je izjavil:



NUSZ je pa itak nekje na nivoju zdravniškega pregleda.


Zate jasno, ker ne daješ ne za zdravstveno zavarovanje, ne za NUSZ, oboje je nič.

Utk ::

Lonsarg je izjavil:

Cela zdravstvena pokojninske in tudi velik del drzavne blagajnje drzavne blagajne je napolnjeno z davki/prispevki od place.

In to je narobe, jaz bi vsaj del pokojnine in celoten zdravstveni prispevek vezal na premozenje, pa se davek na place vsaj razpolovil. Naj se to vse dobi od tistih ki imajo premozenje, ne od tistih ki delajo.

Jaz sem takoj za. To pomeni, da je treba vse nepremičnine obdavčit v povprečju z vsaj jurja davka na leto. Recimo 1200, da zaokrožimo na 100 evrov na mesec. Če najdemo 1 mio takih nepremičnin, je to 100 evrov neto na zaposlenega. Jaz sem takoj za. Samo treba vedet par stvari. To pomeni da vsi plačajo, nobene olajšave, ker drugače ne pridemo do teh 100 evrov mesečno. In to pomeni, da tisti z minimalno plačo dobijo morda 20, 30 evrov več na mesec, ker že itak ne plačajo kaj dost dohodnine, nekdo z visoko plačo bo pa dobil 200, 300, morda tudi 400 evrov več. Tist na minimalcu in tist z veliko plačo bosta pa plačala enak davek na nepremičnine, če imata enako vredno, kar sploh ni redkost v Sloveniji.

Bomo kdaj imeli vlado, ki bo to lahko speljala?

mm&r ::

Iz intervjuja z Boscarolom, kjer se mi zdi, da je kar nekaj vidikov, ki so bili omenjeni tudi tukaj.

Na Dunaju na primer gradijo stanovanja v povprečju za 1.200 evrov na kvadratni meter.


Torej so za relativno visoke cene nepremičnin v Sloveniji odgovorni tudi predragi slovenski gradbinci?

Ne v Slovenji, problem je Ljubljana, kjer je celotna veriga predraga, od ponudnikov zemljišč, projektantov, izvajalcev, do prodajnih posrednikov itd. To sedaj vidim iz prve roke pri adaptaciji Koloseja. Vsak od podizvajalcev bi še kar nekaj dodajal. In če nimaš stvari stoodstotno pod nadzorom, lahko končna cena hitro uide v višave. In tega si pri tako velikih projektih ne morem privoščiti, saj delam s svojim denarjem, zato se sam posvetim vsakemu strošku.

Vir:
https://nepremicnine.siol.net/novice/iv...

CiClon ::

Najjači ste naivci, ki mislite, da bo država znižala druge davke (na plače), če pobere več z davkom na nepremičnine :)) how yes no

In to bodo naredili levaki, ki jih vztrajno volite. :)

matobeli ::

ginekk je izjavil:


Zate jasno, ker ne daješ ne za zdravstveno zavarovanje, ne za NUSZ, oboje je nič.


Ti samo povej če bi rad videl izpiske in odločbe. In ko preveriš da plačam več kot 0, pričakujem da kriješ letni znesek za zavarovanje in nusz.

Drugač pa stfu.

CiClon je izjavil:

Najjači ste naivci, ki mislite, da bo država znižala druge davke (na plače), če pobere več z davkom na nepremičnine :))


Naivni ste tisti ki mislite da kreditov ki jih vzame država za pokritje proračunskih lukenj ni treba odplačati in da je dovolj že to da se davek na delo ne zviša.

Še bolj naivni ste pa tisti ki mislite da bomo kadarkoli imeli neko sorto vitke države, ne glede na politično opcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

gort ::

Zeeeh, nekaksno ropotanje in groznje navadno ni dober indikator, se posebej pri asimetriji 'kazni'...

Se pa strinjam, da Slovenija zelo verjento nikdar ne bo zares vitka drzava, znajo pa ze zmerne razlike biti koristne.

Utk ::

Če že ne bomo nikoli vitki, moramo bit vodilni v vseh davkih? Potem bomo lažje kupovali stanovanja?

gort ::

Ne vem, vecine volivcev to ne moti, kaj pa je se en davek na nepremicnine? Mislis, da bo sel kdo pred parlament? Vsaj transparent drzat, ce ne ze cinglat z biciklom?

matobeli ::

Ker bit vodilni v zapufanosti je pa super in fino.

Že zdej se za penzije doplačuje iz proračuna 30% al nekaj takega. Če bi hotli vse pokrit iz naslova odvoda za zpiz iz plač bi blo treba ta del dvignit.

Lahko vzamemo pufc za pokritje, lahko imamo manj storitev na voljo, lahko pa razliko pridobimo iz, recimo, davka na nepremičnine.

gort je izjavil:

ce ne ze cinglat z biciklom?


Če dvignemo prispevek za zpiz na nivo da pokriva vse penzije bo marsikdo sel zvončkljat pred parlament.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

gort ::

Kolikor poznam odlocitve zadnjih vlad, se trdo odbije ljudstvu nazaj v obraz... Bomo videli, kako bo v prihodnjih dveh letih :D

matobeli ::

gort je izjavil:

Ne vem, vecine volivcev to ne moti, kaj pa je se en davek na nepremicnine?


Točno to, če bo še en davek v višini trenutnega nuszja je čisto vseeno, ker je itak peanuts proti razliki med bruto in neto.

gort ::

matobeli je izjavil:

Točno to, če bo še en davek v višini trenutnega nuszja je čisto vseeno, ker je itak peanuts proti razliki med bruto in neto.

Sarkasticen sem bil :D Dajmo poskusiti, predlagam kaksen mesec pred volitvami...

matobeli ::

gort je izjavil:

Kolikor poznam odlocitve zadnjih vlad, se trdo odbije ljudstvu nazaj v obraz... Bomo videli, kako bo v prihodnjih dveh letih :D


Ja bolje bo ane, manj bomo plačali davkov za višje penzije in trajnostno oskrbo in reševanje poplavljenega premoženja...
/s

gort ::

matobeli je izjavil:

gort je izjavil:

Kolikor poznam odlocitve zadnjih vlad, se trdo odbije ljudstvu nazaj v obraz... Bomo videli, kako bo v prihodnjih dveh letih :D


Ja bolje bo ane, manj bomo plačali davkov za višje penzije in trajnostno oskrbo in reševanje poplavljenega premoženja...
/s

Eh, matobeli, po tvojih razlagah bomo zdaj zdaj kar kaput, ce ne bo se nekih dodatnih davkov, seveda nepremicninskih, ki ti bodo domnevno koristili :D

matobeli ::

gort je izjavil:


Sarkasticen sem bil :D


Ja sej, to je praktično edina opcija ki nam ostane. Davki se bodo pa zviševal tacajt :))

Telbanc ::

Davek na nepremičnine. V bistvu je treba bit tle previden, ker če bo šel folk u najem kot v Nemčija, ker ne bo zmogel davka, bo pol en kup penzićev na socijali, ker jim bodo mogli subvencionirat najemnino. Kot u Nemčiji. In kaj si pol naredu, će dolgoročno ščiješ proti vetru.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Utk ::

Če v zakon o nepremičninskem davku zapišemo še, da je to zadnje povišanje davka, in da se od zdaj država več ne pufa in da mora imet proračun vsaj nulo, potem ok.

Ker drugače je to bluzenje o spizu in ne vem čemu samo to, bluzenje naivnežev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

gort je izjavil:

ki ti bodo domnevno koristili :D


Zame je že mal pozno da bi mi to blazno koristilo, sam nikol ni bil prpblem se borit za nekaj kar bo kolektivna korist.

Utk je izjavil:


Ker drugače je to bluzenje o spizu in ne vem čemu samo to, bluzenje naivnežev.


Denar se bo porabljal, mamo pa možnost stimulirat lastništvo ali delo. Pick one.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

CiClon ::

Mal čudne predstave imate o razmerjih. Zadnjič ko se je probal uvesti nepremičninski davek, je bila ocena, da se bo nabralo 350 milijonov. Pa ni šlo skozi :) Ajde, zdej bi se mal več, ampak ne 100% več. NUSZ se pobere 250 milijonov.

Za penzije gre pa iz proračuna milijardica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

gort ::

Torej, 100% obdavcenost vam prej ali slej ne uide :D

Utk ::

Denar se bo porabljal, mamo pa možnost stimulirat lastništvo ali delo. Pick one.

Jaz sem za delo. Ampak to hočem črno na belem. Tam gre davek na tolk, dohodnina gre na tolk. Brez tega smo spet tam, pri vedno znova nategnjenih naivnežih.

matobeli ::

Sej pravim, lahk se za to miljardico zapufamo, lahko imamo manj infrastrukture za to miljardico, lahko plačamo več od dela, lahko pa poberemo od nepremičnin.

Lahkoctudi od kriptovalut, sam se mi zdi da bo lažje to dosešt pri nepremičninah.

CiClon ::

Kako za boga boš pobral milijardo od nepremičnin lol

A se ti azvedaš kak davek bi moral biti, da bi pobral 1,25 milijarde :D

S tem, da sem podcenil, koliko gre za ZPIZ - 1,4 milijarde. Torej skupaj rabiš pobrat 1,65 haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

matobeli ::

Utk je izjavil:

Ampak to hočem črno na belem.


Sej bi problema, če ne sprejmeš mutibarjenja z nepremičninskom davkom se bo pač črpalo iz ostalih virov.

Niso politiki in kapitalisti tako glupi.

gort ::

Predlagam, da Alenko Bratusek vprasamo za nasvet, zna delati z desetimi milijardami in zelezniskimi postajami.

Razziveli pa ste se, neka manicna faza v nedeljo? :D

Telbanc ::

Bolje zgraditi masovno neprofitna stanovanja in sprostiti Airbn, ki že zaj prinese skor 200 milijončkov.

Davke ki so neprijetni za volilno bazo se sprejema na začetku mandata. Tko da ne verjamem, da se bo kdo zaj usral z novim davkom. V Vsakem primeru bo drugo leto konkretno večji davek, ki ga zaj plačujemo (Uni za zemljišče al kaj je že),, Ker drugo leto s 1 aprilom stopijo v veljavo nove vrednosti nepremični po Gursu. Ki bojo vsaj v Ljubljani konkretno večje. Od 20 do 50% ai celo več.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

matobeli ::

CiClon je izjavil:


A se ti azvedaš kak davek bi moral biti, da bi pobral 1,25 milijarde :D


Iz plač se črpa ostalih 70%, res ne vidim težave če se ta prispevek dvigne za 30%

Nisem preverjal če so prave cifre, ampak če je držijo, je davek ki prinese letno 6MRD že v efektu... https://www.rtvslo.si/slovenija/drzavni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

enemon ::

Telbanc je izjavil:

Bolje zgraditi masovno neprofitna stanovanja in sprostiti Airbn, ki že zaj prinese skor 200 milijončkov.



Neprofitna stanovanja za jugoviče? Se priseljujejo hitreje, kot je kdorkoli zmožen graditi. Najbolje, da prosimo za sofinanciranje Bosno in Kosovo, zakaj bi morali mi vzdrževati njihove prebivalce?

mm&r ::

Pokojninska blagajna bi veliko lažje dihala, če bi iz nje izločili vse, ki vanjo niso vplačevali.

V kolikor pogledate v mesečno poročilo ZPIZa je npr. še vedno 3153 prejemnikov NOB pokojnin.
Tabela prejemnikov je zelo zanimiv material.

Torej prejemniki, ki niso vplačevali v pokojninsko blagajno bi morali dobivati pokojnino iz drugih virov.

Vir: https://www.zpiz.si/cms/content2019/-me...

enemon ::

CiClon je izjavil:



Za penzije gre pa iz proračuna milijardica.


Not bad, upam, da se tudi za nas najde kaj. Ampak kot kaže, bomo delali itak do smrti. Zdaj pa imaš primere, ki več časa vlečejo penzijo kot so jo vplačevali.

matobeli ::

enemon je izjavil:


Neprofitna stanovanja za jugoviče? Se priseljujejo hitreje, kot je kdorkoli zmožen graditi.


Kje pa piše da je potrebno kot glavni faktor dat višino prihodka, rabimo namreč občinska stanovanja in ne "socialnih".

V nekaterih razpisih (ne za stanovanja) so imeli prednost tisti ki že dlje časa bivajo v občini. Drug tak bi lahko bil navezan na nepremičnine ki so jih že lastiš. Če maš parcelo v kočevju se to ne šteje, če si lastnik 1/10 bajte kjer živi nek sorodnik pol tudi ni nek vpliv.

Občinska stanovanja kot sredstvo da lahko ljudje ki imajo večje ambicije po nepremičninah nekaj prišparajo ali pa da penzičem ni treba bit v strahu kako bodo plačali najemnino z penzjonem.

Utk ::

Bolje zgraditi masovno neprofitna stanovanja in sprostiti Airbn, ki že zaj prinese skor 200 milijončkov.

Ja, namesto da bi razmišljali kako zaslužit s tem še več, razmišljajo kako z davki in predpisi uničit ta posel, denar se bo pa že natisnil.
Komot bi uvedli na primer višjo turistično takso ali nekaj, pa iz nje gradili neprofitna stanovanja na obrobju.

matobeli ::

mm&r je izjavil:

Pokojninska blagajna bi veliko lažje dihala, če bi iz nje izločili vse, ki vanjo niso vplačevali.


Za ljudi nad upokojitveno dobo naj se zrihta nek UTD, keš ki ostane se pa razdeli glede na to koliko si vplačeval po današnjih vatlih.

Mato989 ::

mm&r je izjavil:

Pokojninska blagajna bi veliko lažje dihala, če bi iz nje izločili vse, ki vanjo niso vplačevali.

V kolikor pogledate v mesečno poročilo ZPIZa je npr. še vedno 3153 prejemnikov NOB pokojnin.
Tabela prejemnikov je zelo zanimiv material.

Torej prejemniki, ki niso vplačevali v pokojninsko blagajno bi morali dobivati pokojnino iz drugih virov.

Vir: https://www.zpiz.si/cms/content2019/-me...



ZPIZ bi tudi lažje zadihal če ukinemo minimalno zajamčeno pokojnino za 40 let delovne dobe ki je previsoak glede na vplačila... naj pač folk dobi pokojnine 300 eur če je tako malo vplačal.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

mm&r ::

Mato989 je izjavil:

mm&r je izjavil:

Pokojninska blagajna bi veliko lažje dihala, če bi iz nje izločili vse, ki vanjo niso vplačevali.

V kolikor pogledate v mesečno poročilo ZPIZa je npr. še vedno 3153 prejemnikov NOB pokojnin.
Tabela prejemnikov je zelo zanimiv material.

Torej prejemniki, ki niso vplačevali v pokojninsko blagajno bi morali dobivati pokojnino iz drugih virov.

Vir: https://www.zpiz.si/cms/content2019/-me...



ZPIZ bi tudi lažje zadihal če ukinemo minimalno zajamčeno pokojnino za 40 let delovne dobe ki je previsoak glede na vplačila... naj pač folk dobi pokojnine 300 eur če je tako malo vplačal.


O kakšnih zneskih govorimo, če bi to naredili?
Omejene so tudi navzgor, a ta meja pa ostane?

Mato989 ::

mm&r je izjavil:

Mato989 je izjavil:

mm&r je izjavil:

Pokojninska blagajna bi veliko lažje dihala, če bi iz nje izločili vse, ki vanjo niso vplačevali.

V kolikor pogledate v mesečno poročilo ZPIZa je npr. še vedno 3153 prejemnikov NOB pokojnin.
Tabela prejemnikov je zelo zanimiv material.

Torej prejemniki, ki niso vplačevali v pokojninsko blagajno bi morali dobivati pokojnino iz drugih virov.

Vir: https://www.zpiz.si/cms/content2019/-me...



ZPIZ bi tudi lažje zadihal če ukinemo minimalno zajamčeno pokojnino za 40 let delovne dobe ki je previsoak glede na vplačila... naj pač folk dobi pokojnine 300 eur če je tako malo vplačal.


O kakšnih zneskih govorimo, če bi to naredili?
Omejene so tudi navzgor, a ta meja pa ostane?



verjetno o kr konkretnih... ker dejansko redkokdo ki je delal 40 let bi imel pokojnino preračunano višje od 740 EUR na mesec... z zakonom pa jo dobi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

CiClon ::

Eni bi z nepremičninskim davkom pobrali milijardo, drugi bi šli na pokojninski sistem glede na vplačila lol

Ko smo že pri pravljičarjenju, kaj pa če bi nehali plačevati študij 65k študentom od česar jih je verjetno pol na brezveznih smereh in za njih ne bo delovnih mest v Slo?

mm&r ::

Kar nekaj denarja iz pokojnin pa se prelije tudi v nepremičnine.
Dedki in babice zase ne porabijo veliko, torej se denar prelije naprej do vnukov ali pa kasneje v dediščino.

Telbanc ::

Utk je izjavil:

Bolje zgraditi masovno neprofitna stanovanja in sprostiti Airbn, ki že zaj prinese skor 200 milijončkov.

Ja, namesto da bi razmišljali kako zaslužit s tem še več, razmišljajo kako z davki in predpisi uničit ta posel, denar se bo pa že natisnil.
Komot bi uvedli na primer višjo turistično takso ali nekaj, pa iz nje gradili neprofitna stanovanja na obrobju.


Lah bi iz kratkoroćnega oddajanja vzeli 10% in iz tega začeli graditi. Već bi prinesu Airnb, več bi lah takorekoč brez napora zgradili neprofitnih stanovanj. Tisti ki ste proti ćefurjem, pa pejte brisat riti penzičem u dom upokojencev za 800 ojrov. Al pa na gradbišče ganjat 12 ur dnevno in pol zvećer u vilo ali dvorec prenočit na pograde, kjer jih na 20 kvadratov spi po 16.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

feryz ::

Torej bomo nabili davek na nepremičnine, da bomo penzioniste poflikali?
Jaz sem mislil, da boste gratis stanovanja za lenuhe zgradili s tem. Ali lenuhom plače razbremenili, ker drugače ne morejo dobiti večje.
Vi bi pa raje penzije flikali?
Btw, če vam to res uspe, pokriti penzije, bodo že naslednji mesec dobili povišico penzij, da bodo spet v minusu. Zakaj ne, če lahko? Tako javni sektor pelja, a vam to še vedno ni jasno?

Pat_MaGroin ::

Penzionerjem je treba samo milijardo letno vzet, ki jo ukradejo iz proračuna, pa ni treba nobenih davkov.
««
659 / 715
»»