» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
658 / 715
»»

matobeli ::

Sej v tem je catch, nepremičnin ne primanjkuje, samo uporabljati jih ne smejo tisti ki jih nimajo, ampak jih lahko uporabljajo samo tisti ki jih ne potrebujejo.

Tako nekako butasto kot če bi vsak državljan dobil eno uro pri zdravniku ne glede na to ali je bolan ali ne, saj smo vsi upravičeni do zdravstva in bi potem mladi penzičem prodajali svojo uro zdravnika po 150EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Torrent ::

luli je izjavil:

Torrent tudi nepremičnin ne primanjkuje. Mogoče tebi, ki je ne znaš ustvarit. Da in možnost imet nepremičnino je človekova pravica. Ni pa to nuja, tako kot pivo, cigareti in trimckanje na prostem.

Kaj ima zdaj to z pravico. Jaz sem rekel, da je osnovna človekova potreba, cigareti niso. Ti res ni jasno, zakaj bi državo skrbela dostopnost osnovne človekove potrebe, ne pa cigaretov? Pa še enkrat, cigaret ne primanjkuje mimogrede.



A nismo že prišli do konsenza, da so cene visoke, ker je ponudba premajhna? To so baje osnove kapitalizma. Zdaj pa nas ti prepričuješ, da je ponudbe dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

luli je izjavil:

Torrent tudi nepremičnin ne primanjkuje. Mogoče tebi, ki je ne znaš ustvarit. Da in možnost imet nepremičnino je človekova pravica. Ni pa to nuja, tako kot pivo, cigareti in trimckanje na prostem.


A nismo že prišli do konsenza, da so cene visoke, ker je ponudba premajhna? To so baje osnove kapitalizma. Zdaj pa nas ti prepričuješ, da je ponudbe dovolj.


Ni nujno... lahko so cene previsoke ker je preveč ljudi (beri priseljevanje)

Pošljemo domov vse na delovnih vizah brez slo državljanstva pa ne bo več niti pol toliko težav glede nepremičnin.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

slon4 ::

Pejt ti domov. Bo kakšno stanovanje več.

jabe ::

matobeli je izjavil:



Tako nekako butasto kot če bi vsak državljan dobil eno uro pri zdravniku ne glede na to ali je bolan ali ne, saj smo vsi upravičeni do zdravstva in bi potem mladi penzičem prodajali svojo uro zdravnika po 150EUR


ne ni tako, ker tele ure, o katerih govoriš niso na trgu.

Za to analogijo boš moral dati zdravnika na trgu. In tvoja analogija bi bila, da ker ti ne rabiš zdravnika in ne plačuješ nič, penzič ga pa nonstop rabi in nima, da ti njemu njegove ure plačuješ.

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

luli je izjavil:

Torrent tudi nepremičnin ne primanjkuje. Mogoče tebi, ki je ne znaš ustvarit. Da in možnost imet nepremičnino je človekova pravica. Ni pa to nuja, tako kot pivo, cigareti in trimckanje na prostem.


A nismo že prišli do konsenza, da so cene visoke, ker je ponudba premajhna? To so baje osnove kapitalizma. Zdaj pa nas ti prepričuješ, da je ponudbe dovolj.


Ni nujno... lahko so cene previsoke ker je preveč ljudi (beri priseljevanje)

Pošljemo domov vse na delovnih vizah brez slo državljanstva pa ne bo več niti pol toliko težav glede nepremičnin.


Spet te vleče k nacističnim ukrepom. Tujce sem vleče kapital in mislim, da bi to imelo negativen vpliv na poslovanje podjetij. Ti bi torej rešil stanovanjsko krizo tako, da bi uničil gospodarstvo, te pa izredno moti, da bi posameznike in podjetja obdavčili zarad praznih stanovanjskih nepremičnin? Ma popoln smisel, menda...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

luli je izjavil:

Torrent tudi nepremičnin ne primanjkuje. Mogoče tebi, ki je ne znaš ustvarit. Da in možnost imet nepremičnino je človekova pravica. Ni pa to nuja, tako kot pivo, cigareti in trimckanje na prostem.


A nismo že prišli do konsenza, da so cene visoke, ker je ponudba premajhna? To so baje osnove kapitalizma. Zdaj pa nas ti prepričuješ, da je ponudbe dovolj.


Ni nujno... lahko so cene previsoke ker je preveč ljudi (beri priseljevanje)

Pošljemo domov vse na delovnih vizah brez slo državljanstva pa ne bo več niti pol toliko težav glede nepremičnin.


Spet te vleče k nacističnim ukrepom. Tujce sem vleče kapital in mislim, da bi to imelo negativen vpliv na poslovanje podjetij. Ti bi torej rešil stanovanjsko krizo tako, da bi uničil gospodarstvo, te pa izredno moti, da bi posameznike in podjetja obdavčili zarad praznih stanovanjskih nepremičnin? Ma popoln smisel, menda...


Ljudi sem vleče kapital ja, in ti bi jim ga obdavčil >:D

In ne tujce sem ne vleče kapital ker imajo večinoma zanič plače... če teh tujcev ne bi bilo bi podjetja morala povišat plače in slovenci ne bi masovno odhajali-.... win win
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

luli je izjavil:

Torrent tudi nepremičnin ne primanjkuje. Mogoče tebi, ki je ne znaš ustvarit. Da in možnost imet nepremičnino je človekova pravica. Ni pa to nuja, tako kot pivo, cigareti in trimckanje na prostem.


A nismo že prišli do konsenza, da so cene visoke, ker je ponudba premajhna? To so baje osnove kapitalizma. Zdaj pa nas ti prepričuješ, da je ponudbe dovolj.


Ni nujno... lahko so cene previsoke ker je preveč ljudi (beri priseljevanje)

Pošljemo domov vse na delovnih vizah brez slo državljanstva pa ne bo več niti pol toliko težav glede nepremičnin.


Spet te vleče k nacističnim ukrepom. Tujce sem vleče kapital in mislim, da bi to imelo negativen vpliv na poslovanje podjetij. Ti bi torej rešil stanovanjsko krizo tako, da bi uničil gospodarstvo, te pa izredno moti, da bi posameznike in podjetja obdavčili zarad praznih stanovanjskih nepremičnin? Ma popoln smisel, menda...


Ljudi sem vleče kapital ja, in ti bi jim ga obdavčil >:D

In ne tujce sem ne vleče kapital ker imajo večinoma zanič plače... če teh tujcev ne bi bilo bi podjetja morala povišat plače in slovenci ne bi masovno odhajali-.... win win


Se mi je zdelo, da ne boš raumel. Podjetja vlečejo sem tujce. Bo zdaj šlo?

Mato989 ::

Se mi je zdelo, da ne boš raumel. Podjetja vlečejo sem tujce. Bo zdaj šlo?


Seveda, vlečejo jih pa sem ker Slovenci nočejo delat za manj denarja in grejo v tujino... potem pa ima država 4 problema...

1. tujce ki ne znajo Slo
3. tujce ki izkoriščajo socialo
3. tujce ki zasedajo nepremičnine
4. kako privabit slovence nazaj

Jasno je da bo nepremičnin več če

1. tujci zgubijo delovna dovoljenja in gredo domov

in Jasno je, da se bo marsikateri SLO vrnil v SLO za primerno plačo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

jabe je izjavil:


Za to analogijo boš moral dati zdravnika na trgu.


Ne, ker je sistem zastavljen na način, kdor rabi dobi, plačamo pa vsi.

In kljub temu da ne hodim k zdravniku mi je jasno da ni vse samo moja rit in da ga bom enkrat mogoče potrebova, kar pomeni da podpiram sistem javnega zdravstva za vse, pa čeprav ni nujno da bom kadarkoli imel kaj direktno od njega.

Če prenesemo to analogijo na stanovanja...

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

jabe je izjavil:


Za to analogijo boš moral dati zdravnika na trgu.


Ne, ker je sistem zastavljen na način, kdor rabi dobi, plačamo pa vsi.

In kljub temu da ne hodim k zdravniku mi je jasno da ni vse samo moja rit in da ga bom enkrat mogoče potrebova, kar pomeni da podpiram sistem javnega zdravstva za vse, pa čeprav ni nujno da bom kadarkoli imel kaj direktno od njega.

Če prenesemo to analogijo na stanovanja...



Problem je v tem da kdor rabi ne dobi pravočasno ali dovolj dobro plačamo pa vsi... zato je raje da to skenslamo.

Ker rešitev ki jo dajemo je da bi skoz več plačevali dobli pa skoz manj...

Nekako v stilu analogije da si 2014 dobil več kot danes
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Se mi je zdelo, da ne boš raumel. Podjetja vlečejo sem tujce. Bo zdaj šlo?


Seveda, vlečejo jih pa sem ker Slovenci nočejo delat za manj denarja in grejo v tujino... potem pa ima država 4 problema...

1. tujce ki ne znajo Slo
3. tujce ki izkoriščajo socialo
3. tujce ki zasedajo nepremičnine
4. kako privabit slovence nazaj

Jasno je da bo nepremičnin več če

1. tujci zgubijo delovna dovoljenja in gredo domov

in Jasno je, da se bo marsikateri SLO vrnil v SLO za primerno plačo.


Ajaaaa, ti tujci, ki pridejo delat za drobiž kupujejo nepremičnine in plačujejo drage najemnine. Mene so pa naplahtali, da ti tujci živijo po kontejnerih in v stanovanjih, kjer jih je po več v sobi. Kdo bi si mislil, da oni kupujejo in ne bogataši za investicije. Ti pa res razumeš celo problematiko. So me mediji naplahtali, v bistvu pa tujci na minimalcih brez kredita kupujejo. Hvala, da si mi odprl oči.

Kako pa to, da je prodaja upadla za 25%. So 25% tujcev izselili? Al je pa zdaj komaj predrago postalo za te tujce na minimalcih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Se mi je zdelo, da ne boš raumel. Podjetja vlečejo sem tujce. Bo zdaj šlo?


Seveda, vlečejo jih pa sem ker Slovenci nočejo delat za manj denarja in grejo v tujino... potem pa ima država 4 problema...

1. tujce ki ne znajo Slo
3. tujce ki izkoriščajo socialo
3. tujce ki zasedajo nepremičnine
4. kako privabit slovence nazaj

Jasno je da bo nepremičnin več če

1. tujci zgubijo delovna dovoljenja in gredo domov

in Jasno je, da se bo marsikateri SLO vrnil v SLO za primerno plačo.


Ajaaaa, ti tujci, ki pridejo delat za drobiž kupujejo nepremičnine in plačujejo drage najemnine. Mene so pa naplahtali, da ti tujci živijo po kontejnerih in v stanovanjih, kjer jih je po več v sobi. Kdo bi si mislil, da oni kupujejo in ne bogataši za investicije. Ti pa res razumeš celo problematiko. So me mediji naplahtali, v bistvu pa tujci na minimalcih brez kredita kupujejo. Hvala, da si mi odprl oči.

Kako pa to, da je prodaja upadla za 25%. So 25% tujcev izselili? Al je pa zdaj komaj predrago postalo za te tujce na minimalcih?


Kupujejo ne, najemajo pa in ti praviš da bi rad cenejši najem za Slovence...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Telbanc ::

Torrent je izjavil:



Kako pa to, da je prodaja upadla za 25%. So 25% tujcev izselili? Al je pa zdaj komaj predrago postalo za te tujce na minimalcih?


Prodaja nepremičnin se je skoraj prepolovila. Če štejemo hiše in stanovanja. In primerjamo z l. 2008. Število poslov se še zmajnšuje.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Se mi je zdelo, da ne boš raumel. Podjetja vlečejo sem tujce. Bo zdaj šlo?


Seveda, vlečejo jih pa sem ker Slovenci nočejo delat za manj denarja in grejo v tujino... potem pa ima država 4 problema...

1. tujce ki ne znajo Slo
3. tujce ki izkoriščajo socialo
3. tujce ki zasedajo nepremičnine
4. kako privabit slovence nazaj

Jasno je da bo nepremičnin več če

1. tujci zgubijo delovna dovoljenja in gredo domov

in Jasno je, da se bo marsikateri SLO vrnil v SLO za primerno plačo.


Ajaaaa, ti tujci, ki pridejo delat za drobiž kupujejo nepremičnine in plačujejo drage najemnine. Mene so pa naplahtali, da ti tujci živijo po kontejnerih in v stanovanjih, kjer jih je po več v sobi. Kdo bi si mislil, da oni kupujejo in ne bogataši za investicije. Ti pa res razumeš celo problematiko. So me mediji naplahtali, v bistvu pa tujci na minimalcih brez kredita kupujejo. Hvala, da si mi odprl oči.

Kako pa to, da je prodaja upadla za 25%. So 25% tujcev izselili? Al je pa zdaj komaj predrago postalo za te tujce na minimalcih?


Kupujejo ne, najemajo pa in ti praviš da bi rad cenejši najem za Slovence...


A res najemajo garsonjere v LJ po 1000EUR ali v okolici po 800EUR? Te že, če ti tak praviš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

nejc_nejc ::

Torent
Spet te vleče k nacističnim ukrepom.

A ti veš, kaj je nacizem?

matobeli ::

Totalitarna ideologija ki bazira na sovraštvu do tujcev.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Totalitarna ideologija ki bazira na sovraštvu do tujcev.


Jaz obožujem tujce zato bi jih pa poslal na bolje nazaj domov ker pri nas je baje vse zanič kot pravite vi da nam je slabše kot nekoč
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

digitalcek ::

Telbanc je izjavil:

Torrent je izjavil:



Kako pa to, da je prodaja upadla za 25%. So 25% tujcev izselili? Al je pa zdaj komaj predrago postalo za te tujce na minimalcih?


Prodaja nepremičnin se je skoraj prepolovila. Če štejemo hiše in stanovanja. In primerjamo z l. 2008. Število poslov se še zmajnšuje.


Si bom za trenutek drznil omeniti Hrvaško. Mogoče se le dajo potegniti kakšne vzporednice...

1. Od lani do letos 50.000 ali celo 60.000 novih apartmajev. Tudi za prodajo.
2. Kljub kakih 20-25% slabšem letošnjem obisku turistov je kupcev (kandidatov za nakup apartmaja, hiše) toliko, kot še nikoli.
3. Spet relativno veliko slovenskih kupcev (ki sicer že imajo 120.000 hiš), vsako leto več čeških kupcev, celo čedalje več Srbov.

Ljudje, ki imajo, investirajo, in so brez problema pripravljeni plačevati za neizkoriščen apartma letni davek približno 5 evrov za kvadrat.

Neka se nađe. Naj bo pri roki.

Zgodovina sprememb…

Torrent ::

nejc_nejc je izjavil:

Torent
Spet te vleče k nacističnim ukrepom.

A ti veš, kaj je nacizem?


Vem. Veš ti? Nisem rekel, da je kdorkoli nacist, ampak sem omenjal njihove ukrepe. Izgon vseh "tujcev" se zelo približa takim ukrepom.

digitalcek je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Torrent je izjavil:



Kako pa to, da je prodaja upadla za 25%. So 25% tujcev izselili? Al je pa zdaj komaj predrago postalo za te tujce na minimalcih?


Prodaja nepremičnin se je skoraj prepolovila. Če štejemo hiše in stanovanja. In primerjamo z l. 2008. Število poslov se še zmajnšuje.


Si bom za trenutek drznil omeniti Hrvaško. Mogoče se le dajo potegniti kakšne vzporednice...

1. Od lani do letos 50.000 ali celo 60.000 novih apartmajev. Tudi za prodajo.
2. Kljub kakih 20-25% slabšem letošnjem obisku turistov je kupcev (kandidatov za nakup apartmaja, hiše) toliko, kot še nikoli.
3. Spet relativno veliko slovenskih kupcev (ki sicer že imajo 120.000 hiš), vsako leto več čeških kupcev, celo čedalje več Srbov.

Ljudje, ki imajo, investirajo, in so brez problema pripravljeni plačevati za neizkoriščen apartma letni davek približno 5 evrov za kvadrat.

Neka se nađe. Naj bo pri roki.


Ja, pa ni povsod 5 EUR na kvadrat, ampak imajo to možnost. Kaj ti to pove? Mogoče, da je davek vseeno prenizek? Recimo, da je apartma 50 m2. To je 250 EUR na leto. Kako bi to naj bil problem? 3 družinska kosila v povprečni restavraciji. Tud, če je nakup investicijski, se zarad tega nič manj ne splača. Dost jih pa itak kupi za lastno uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Telbanc ::

digitalcek je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Torrent je izjavil:



Kako pa to, da je prodaja upadla za 25%. So 25% tujcev izselili? Al je pa zdaj komaj predrago postalo za te tujce na minimalcih?


Prodaja nepremičnin se je skoraj prepolovila. Če štejemo hiše in stanovanja. In primerjamo z l. 2008. Število poslov se še zmajnšuje.


Si bom za trenutek drznil omeniti Hrvaško. Mogoče se le dajo potegniti kakšne vzporednice...

1. Od lani do letos 50.000 ali celo 60.000 novih apartmajev. Tudi za prodajo.
2. Kljub kakih 20-25% slabšem letošnjem obisku turistov je kupcev (kandidatov za nakup apartmaja, hiše) toliko, kot še nikoli.
3. Spet relativno veliko slovenskih kupcev (ki sicer že imajo 120.000 hiš), vsako leto več čeških kupcev, celo čedalje več Srbov.

Ljudje, ki imajo, investirajo, in so brez problema pripravljeni plačevati za neizkoriščen apartma letni davek približno 5 evrov za kvadrat.

Neka se nađe. Naj bo pri roki.


https://www.24ur.com/novice/tujina/na-h...

Neke vzporednice so, cene gor, število poslov se znižuje, slovenci kupujejo hrvaške nepremičnine ko frišne žemlje. Se pravi tud za investicijo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

LeQuack ::

Noben drug ni tolk nor da bi po teh cenah kupoval.
Quack !

johnnyyy ::

digitalcek je izjavil:

Si bom za trenutek drznil omeniti Hrvaško. Mogoče se le dajo potegniti kakšne vzporednice...

1. Od lani do letos 50.000 ali celo 60.000 novih apartmajev. Tudi za prodajo.
2. Kljub kakih 20-25% slabšem letošnjem obisku turistov je kupcev (kandidatov za nakup apartmaja, hiše) toliko, kot še nikoli.
3. Spet relativno veliko slovenskih kupcev (ki sicer že imajo 120.000 hiš), vsako leto več čeških kupcev, celo čedalje več Srbov.

Ljudje, ki imajo, investirajo, in so brez problema pripravljeni plačevati za neizkoriščen apartma letni davek približno 5 evrov za kvadrat.

Neka se nađe. Naj bo pri roki.

Tistih 5€/m² ni praktično nič. Potrebno se je zavedati, da so apartma zgradile HR firme, arhitekturo in papirje so čez spravili hrvaški arhitekti. Priklučno moč in vodo, komunalo in odvoz smeti kasirajo HR podjetja. Če bo potrebno kar koli popravljati bodo v večini spet popravljali lokalci. Tudi če se bo apartma oddajal je velika verjetnost da bodo čistili lokalci.

Turizem je biznis in obenem "easy money", saj ne rabiš nekih "dr, mr, fr-jev" pa lahko imaš precejšnje donose in zaposliš slabo izobražen kader.

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Kaksen minimalec? A najemnine so pa zastonj?


Razlika med kreditom in najemnino je za flet z dvema spalnicama, v velikosti nekih 70m2, cca 500eur. Kredit na 20let cca 1400/mesec, najemnina cca 900/mesec ali pa +-kakšen stotak.

Pri dveh povprečnih plačah tako opreriraš z družinskim budgetom v višini ene plače, ali pa ene plače in razliko med kreditom in najemom.

In teh 500eur na podlagi 1.4k pomeni a živiš kot miš ali pa si lahko kaj privoščiš zraven.

Pa dejmo ne pozabit na to da si z povprečno plačo nekje v top 20% ljudi po dohodku. Mediana je še ene dva stotaka nižje.

Kar pomeni, a je razlika med 1k budgeta ali pa 1.5k budgeta.


Raztegnes na 30 let. Obrok kredita bo s fix obrestno mero fiksen, najemnina bo skozi leta sla gor. Placa tudi. Torej kdo bo na boljsem?

gort ::

kriptobog je izjavil:

Raztegnes na 30 let. Obrok kredita bo s fix obrestno mero fiksen, najemnina bo skozi leta sla gor. Placa tudi. Torej kdo bo na boljsem?

Lastnik.

matobeli ::

*Kdo bo na boljšem po 20letih. Fix onrestnih ni na 30let. (afaik)

Prvih 10let bo pa pravi grind, v tem času je treba še otroke gor spravit, če je to želja...

Pol ko si enkrat 45, se pa vse umiri, počas pridejo dedovanja, otroc postanejo večji...

Sam, a je res nujno_nujno da se gre čez ta grind?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

jabe ::

Ja, res... Brez muje se še čevelj ne obuje.

matobeli ::

Sam pol ne jamrat ko Mujo sliš.

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

jernej, ne rabiš nobenih podatkov, poglej število brezposelnih leta 2012, 2014 in danes in boš videl koliko folka 100% ni dobilo niti centa stanovanjskega kredita takrat... + še ostali
Ja, takrat je bilo med 8 in 10% brezposelnih, danes jih je malo več kot 3%. Torej kakšnih 6% je ljudi, ki so takrat bili brezposelni, zdaj pa niso. Ampak ti si tudi danes ne morejo kupit nepremičnine, ker imajo preslabe plače, v teh nekaj letih zaposlitve pa niso prihranili dovolj za polog.

Tisti ki si danes ne zmore kupit nepremičnine si je tudi v času krize ne bo zmogel ko bodo cene šle -10% morda kje tudi -15%... ker
1. bo preveč paničaril zaradi krize
2. bo morda ostal brez šihta
Tisti ki je bil 10 let nazaj brezposeln, danes pa ni, tudi danes ne bo zmogel kupit nepremičnine, ker bo paničaril in se bal izgube zaposlitve. Pa tudi če se ne bi, ima itak preslabo plačo in premalo prihrankov.

Kanban je izjavil:

jernejl je izjavil:

Očitno sta res bisera, če vama je uspelo potrojiti (ali še kaj več) dohodke, medtem ko se je povprečna plača povečala samo za 50%. Normalno, da zdaj za vama mečejo kredite, takrat so pa komplicirali.

Idiotizem prve klase. Pa ni edini. Nisem opazil, da bi jabe zapisal, da sta potrojila prihodke, mogoče sem zgrešil, povsem možno, pa da je to tvoj dodatek, da tvoje nabijanje dobi nek "smisel".
Bravo, zamudil si priložnost, ko bi bilo pametneje, če bi bil tiho. Jabe piše, da je šel prihodek gor bistveno bolj kot so zrasle cene nepremičnin. Cene nepremičnin so se podvojile. Koliko je potem bistveno bolj od 2x? 3x, 4x, morda 10x?
O tvojem nadaljnjem nabijanju z nekimi iz klobuka potegnjenimi ciframi pa sploh nima smisla izgubljati besed. Četudi bi bilo vse tvoje nabijanje resnično, pa ni, se je njima dohodek povečal bistveno bolj, kot si si namislil ti, tako da si dokazal kvečjemu to, da sem imel prav in da si se s svojimi nebulozami osmešil.

Vse, kar si uspel dokazati, je to, da si danes tudi 10 let starejši ljudje v povprečju težje privoščijo nakup nepremičnine kot 10 let nazaj 10 let mlajši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

jernejl ::

Utk je izjavil:

Glede na to, da se zdaj vseeno več kupuje (oz kreditira, če smo natančni) kot takrat, je očitno zdaj lažje.
Število prodanih nepremičnin:
1. kvartal 2024: 2.057
1. kvartal 2014: 2.345
1. kvartal 2012: 2.729
Kolikšen je delež kreditov, ne vem, ampak če bi bilo danes tako lažje dobit kredit ali kupit nepremičnino, kot si nekateri namišljujejo, ne bi bila prodaja najslabša po letu 2011 (takrat je bilo slabše).
Ampak eni bodo še kar nabijali, kako je danes vse fajn in lažje, leta 2014 ali tam nekje pa je bilo ful brezposelnih in ful so bili v paniki in strahu in ful so banke komplicirale, ampak nekako pa se je vseeno prodalo več nepremičnin kot letos :))

jabe je izjavil:

Point je, da nobenemu nikdar, ni bilo lahko do strehe nad glavo priti.
Kaj kdo razume kot lahko, je relativno. Včasih so povprečno ljubljansko stanovanje lahko kupili za ceno povprečnega avta, danes pa za ceno deset povprečnih avtov. Če takrat ni bilo lahko, je danes misija nemogoče.
Point je, da so bile velike razlike, kako "ne lahko" je bilo kdaj priti do nepremičnine in da so trenutne razmere tam nekje med najslabšimi možnimi v zadnjih desetletjih.

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pošljemo domov vse na delovnih vizah brez slo državljanstva pa ne bo več niti pol toliko težav glede nepremičnin.

Spet te vleče k nacističnim ukrepom. Tujce sem vleče kapital in mislim, da bi to imelo negativen vpliv na poslovanje podjetij. Ti bi torej rešil stanovanjsko krizo tako, da bi uničil gospodarstvo
Ko se je govorilo o davku na prazna stanovanja, je Mato težil, da je to uničevanje gospodarske pobude. Ampak taisti Mato bi bankam prepovedal dajati kredite bogatim in hkrati v tujino nagnal cel kup delavcev, ki gospodarstvu pomagajo ustvarjat dodano vrednost :))
In da bi nekako poskusil upravičiti svoje blodnje, nam hoče zdaj prodati trditev, da je preveč ljudi, čeprav je deset tisoče stanovanj praznih, in čeprav je Ljubljana ena najredkeje poseljenih prestolnic v Evropi.

Utk ::

Zakaj ne daš še podatka za 2023 in 2022, ko ste glih tako jamrali, da se nič ne da kupit in je vse predrago?
Morda zato, ker je bilo v Q1 2022 čez 3000 poslov?
Če 5 let nabijate, kako je vse predrago in bo zdaj zdaj padlo, se morda počasi najde kdo, ki vam verjame...

matobeli ::

Korona dodatki in zastonj krediti.

Utk ::

matobeli je izjavil:

Korona dodatki in zastonj krediti.

Naj dajo še podatke o številu kreditov.
Najmanj stanovanj v zadnjih 15 letih se je prodalo 2010 do 2012, ko so bila najcenejša. How so?
No, sej smo rekli že zdavnaj zakaj...zato se samo bedaki veselijo krize zarad katere bi cene padle.

slon4 ::

Telbanc je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Torrent je izjavil:



Kako pa to, da je prodaja upadla za 25%. So 25% tujcev izselili? Al je pa zdaj komaj predrago postalo za te tujce na minimalcih?


Prodaja nepremičnin se je skoraj prepolovila. Če štejemo hiše in stanovanja. In primerjamo z l. 2008. Število poslov se še zmajnšuje.


Si bom za trenutek drznil omeniti Hrvaško. Mogoče se le dajo potegniti kakšne vzporednice...

1. Od lani do letos 50.000 ali celo 60.000 novih apartmajev. Tudi za prodajo.
2. Kljub kakih 20-25% slabšem letošnjem obisku turistov je kupcev (kandidatov za nakup apartmaja, hiše) toliko, kot še nikoli.
3. Spet relativno veliko slovenskih kupcev (ki sicer že imajo 120.000 hiš), vsako leto več čeških kupcev, celo čedalje več Srbov.

Ljudje, ki imajo, investirajo, in so brez problema pripravljeni plačevati za neizkoriščen apartma letni davek približno 5 evrov za kvadrat.

Neka se nađe. Naj bo pri roki.


https://www.24ur.com/novice/tujina/na-h...

Neke vzporednice so, cene gor, število poslov se znižuje, slovenci kupujejo hrvaške nepremičnine ko frišne žemlje. Se pravi tud za investicijo.


Od kod jim toliko penezof , če stana na moru ni izpod 150 k skoraj... ka serjejo denar eni? V IT branži so take plače ???

LeQuack ::

Noben tega denarja nima od rednega dela logično. Ta denar je večinoma sumljivega izvora, zato pa ga hočejo oprati.
Quack !

Kanban ::

jernejl je izjavil:


O tvojem nadaljnjem nabijanju z nekimi iz klobuka potegnjenimi ciframi pa sploh nima smisla izgubljati besed. Četudi bi bilo vse tvoje nabijanje resnično, pa ni, se je njima dohodek povečal bistveno bolj, kot si si namislil ti, tako da si dokazal kvečjemu to, da sem imel prav in da si se s svojimi nebulozami osmešil.

Kaj zdaj, so potegnjene iz klobuka, ali so resnične? Povprečnežu so se povišale za praktično x2. Izpodbijaš jih seveda tako, kot znaš: "pa ni, because me". Ne rabiš bit perla, da se ti v najboljših letih rasti poveča za x3, samo nekoliko nadpovprečen moraš biti. Če že to cifro vzameš kot "bistveno", kar si celo sam priznal, da nimaš pojma kaj je avtor mislil z "bistveno", ampak zgleda da mora biti vsaj x3, še rajši x4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Kanban ::

Utk je izjavil:

Zakaj ne daš še podatka za 2023 in 2022, ko ste glih tako jamrali, da se nič ne da kupit in je vse predrago?
Morda zato, ker je bilo v Q1 2022 čez 3000 poslov?
Če 5 let nabijate, kako je vse predrago in bo zdaj zdaj padlo, se morda počasi najde kdo, ki vam verjame...

Zakaj? Ker je perla, ki ne ve niti koliko se je povprečnežu, ki je bil 2014 star 20-29 v 10 letih povečala plača. No, ve da ne skoraj x2, kot pravi surs, ampak 50%, kot pravi on sam. Kdo si ti, da bi ti moral dati še kak drug podatek? Se bo ugotovilo, da se še kaj ne sklada z njegovimi blodnjami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Utk ::

Imamo samo 2 tipa ljudi, ki niso zadovoljni.
Tisti, ki bi lahko kupili vsaj 4 leta nazaj, pa niso, ker so neodločni pusiji, in tiste, ki so bli 4 leta nazaj premladi, da bi kupili.
Prvi so se dobro zajebali in krivi so si sami, drugi so pa še zmeraj mladi, nekaj bojo našparali in kupili, če bojo hoteli, ker so tudi plače danes bistveno večje kot 4 leta nazaj. No, nekateri, sigurno so tudi med mlajšimi pusiji, ki ne bojo nikoli kupili, bojo pa zmeraj jamrali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

LeQuack ::

Utk je izjavil:


drugi so pa še zmeraj mladi, nekaj bojo našparali in kupili, če bojo hoteli, ker so tudi plače danes bistveno večje kot 4 leta nazaj. No, nekateri, sigurno so tudi med mlajšimi pusiji, ki ne bojo nikoli kupili, bojo pa zmeraj jamrali.


Zakaj bi to naredili, delali za mizerne plače pri nas, zato da nabavijo precenjene nepremičnine od penzičev? Dosti bolj enostavna opcija je da gredo v tujino in imajo dejansko nekaj od življenja.
Quack !

jernejl ::

Kanban je izjavil:

jernejl je izjavil:


O tvojem nadaljnjem nabijanju z nekimi iz klobuka potegnjenimi ciframi pa sploh nima smisla izgubljati besed. Četudi bi bilo vse tvoje nabijanje resnično, pa ni, se je njima dohodek povečal bistveno bolj, kot si si namislil ti, tako da si dokazal kvečjemu to, da sem imel prav in da si se s svojimi nebulozami osmešil.

Kaj zdaj, so potegnjene iz klobuka, ali so resnične? Povprečnežu so se povišale za praktično x2.
Ne drži. Povprečna neto plača se je v 10-ih letih povišala za 50%. Povprečni slovenec pri 10 let višji starosti zasluži neto 20% več kot 10 let mlajši. Z nekaj visokošolske matematike boš ugotovil, da je to vse skupaj kakih 20% manj, kot so šle gor cene nepremičnin. In ja, če nekdo reče, da se je njemu dohodek povečal bistveno bolj, kot so šle gor cene nepremičnin, slednje pa so se znatno bolj povišale, kot povprečnemu slovencu dohodek v 10-ih letih, potem je čisto logične sklep, da je ta nekdo biser.

Ne rabiš bit perla, da se ti v najboljših letih rasti poveča za x3, samo nekoliko nadpovprečen moraš biti.
Šur. Če nekdo več kot bistveno presega povpreček, mora biti samo nekoliko nadpovprečen. Izpustil si že drugo priložnost, ko bi bilo bolje, če bi bil tiho.

Utk je izjavil:

Zakaj ne daš še podatka za 2023 in 2022
Ker si pisal o "zdaj", ko sem ti odpisal z najbolj aktualnimi znanimi podatki, pa se pritožuješ, zakaj nisem odpisal s podatki izpred dveh let. Najprej se moraš sam s sabo zmeniti, kaj sploh hočeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Utk ::

Ker "zdaj" pomeni tudi 2022, 2023, pa še kako leto prej. Ta tema na primer je nastala leta 2019, z isto hipotezo kot je imate danes - cene so previsoke, morajo pasti, ker si ne moremo privoščiti, država pomagaj. V 5 letih se ni spremenilo nič, razen da so cene šle še gor.

LeQuack je izjavil:

Utk je izjavil:


drugi so pa še zmeraj mladi, nekaj bojo našparali in kupili, če bojo hoteli, ker so tudi plače danes bistveno večje kot 4 leta nazaj. No, nekateri, sigurno so tudi med mlajšimi pusiji, ki ne bojo nikoli kupili, bojo pa zmeraj jamrali.


Zakaj bi to naredili, delali za mizerne plače pri nas, zato da nabavijo precenjene nepremičnine od penzičev? Dosti bolj enostavna opcija je da gredo v tujino in imajo dejansko nekaj od življenja.

In kam moraš to it, da si boš lažje kaj kupil? Švico, Nemčijo? Bolgarijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Kanban ::

jernejl je izjavil:

Ne drži. Povprečna neto plača se je v 10-ih letih povišala za 50%. Povprečni slovenec pri 10 let višji starosti zasluži neto 20% več kot 10 let mlajši. Z nekaj visokošolske matematike boš ugotovil, da je to vse skupaj kakih 20% manj, kot so šle gor cene nepremičnin.

Zakaj lažeš (oziroma iz riti vlečeš neke od kurca zaokrožene procente in jih zlagaš skupaj z visokošolsko matematiko in prodajaš za resnico), ko pa sem ti prilepil cifre direktno iz sursa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

jernejl ::

Zakaj lažeš, ko pa sem ti s ciframi direktno iz SURSa dokazal, da tvoje cifre ne držijo, pa četudi bi držale, bi ti imel še zmeraj narobe, jaz pa prav. Če nekdo bistveno presega povpreček, pač ne more biti samo nekoliko nadpovprečen, kot blodiš zgoraj. Zapičil si se v neko mojo trditev, ki je pravilna, zdaj pa poskušaš vse mogoče, da bi to nekako ovrgel, v resnici pa samo dokazuješ, da imam prav, ti pa ne.
Še posebej hecno pa je, da si se šel smešit iz nekega precej nepomembnega detajla, ker se zdaj tukaj z mano pregovarjaš, ali je jabe bistveno nadpovprečen ali samo nekoliko. Pa če bi vsaj imel neke približno smiselne argumente, bi te še razumel, ne vem pa, zakaj nas moraš vse skupaj poneumljati zaradi enega takega detajla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Kanban ::

"50%", "20%", "kakih 20%". Jap, izgledajo kot direktno iz sursa.

To da imaš ti vedno prav pa se v tej temi vidi že od 2019 naprej. Škoda, da te ne zaposlijo na vladi.

Zapel pa sem se na tvojo idiotsko trditev, da je šla nekomu plača v 10 letih gor za 50%, pa ti je z nekaj truda uspelo ugotoviti, da je šla nekomu, ki je bil takrat v svojih dvajsetih, gor v bistvu dvojno tega. To kaj je jabe mislil z bistveno boš vprašal njega, glede na to, da ne znaš povedati kakšnega objektivnega kriterija. Glede na to, da je pri nas nekdo s 5k bruto že nekje v top 10% je "bistveno" precej nižje kot "x3".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

jernejl ::

Kanban je izjavil:

Zapel pa sem se na tvojo idiotsko trditev, da je šla nekomu plača v 10 letih gor za 50%
Izpustil si še tretjo priložnost, ko bi bilo bolje, da bi bil tiho. Tega seveda nisem nikjer trdil, tako da je taka idiotska trditev očitno plod tvojih idiotskih možganskih celic.

pa ti je z nekaj truda uspelo ugotoviti, da je šla nekomu, ki je bil takrat v svojih dvajsetih, gor v bistvu dvojno tega.
Ne drži.

To kaj je jabe mislil z bistveno boš vprašal njega, glede na to, da ne znaš povedati kakšnega objektivnega kriterija
Ti si tisti, ki se je odločil, da je nekdo, ki bistveno odstopa od povprečja, samo malo nadpovprečen. In zdaj smetiš po tej temi in nam želiš to svojo zamisel prodati. Ti se zmeni z njim, ali je bistveno nadpovprečen ali samo malo, če se ti to zdi tako neizmerno pomembno, ne pa da meni utrujaš s takimi neumnostmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Kanban ::

jernejl je izjavil:

Očitno sta res bisera, če vama je uspelo potrojiti (ali še kaj več) dohodke, medtem ko se je povprečna plača povečala samo za 50%.


Potrojila si seveda za nek benchmark postavil ti, kot ultimativna avtoriteta, dokazal pa sem ti, da če se jima je samo podvojila, sta v bistvu bila dokaj povprečna (ta podatek seveda ne velja, ker ni potegnjen iz tvojega klobuka), irelevantnih 50% pa si verjetno rekel za okras, ker nima nobene veze z nekom, ki je bil takrat v svojih 20ih, sedaj pa je v 30ih.

Aja in nekdo v 90. percentilu nima 5k bruto kot sem narobe zapisal, ampak zgolj 60% več kot nek povprečnež. Tako da za "bistveno več" je pri nas res potrebno zelo malo dvigniti dohodek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

jernejl ::

Kanban je izjavil:

jernejl je izjavil:

Očitno sta res bisera, če vama je uspelo potrojiti (ali še kaj več) dohodke, medtem ko se je povprečna plača povečala samo za 50%.


Potrojila si si seveda izmislil, dokazal sem ti, da če se jima je samo podvojila, sta v bistvu bila povsem povprečna (ta podatek seveda ne velja, ker ni potegnjen iz tvojega klobuka)
Povprečnežu se plača seveda ni podvojila, pa četudi bi ta tvoj namišljen podatek držal, je še vedno jabe sam povedal, da se mu je dohodek povečal bistveno več od tega.
In če hočeš bistveno odstopat od povprečja, ni dovolj, da si samo malo nadpovprečen. Slednje je pač nek produkt tvoje mentalne gimnastike, ki je popolnoma nelogičen in nesmiseln.

Aja in nekdo v 90. percentilu nima 5k bruto kot sem narobe zapisal, ampak zgolj 60% več kot nek povprečnež. Tako da za "bistveno več" je pri nas res potrebno zelo malo dvigniti dohodek.
V katerem percentilu pa potem si, če ne dvigneš dohodka zelo malo, ampak bistveno? V 55.? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Kanban ::

55. percentil pri nas na žalost ne bo dovolj niti za biti povprečen, je pa fino da si pokazal nivo razumevanja tematike.

Me tudi veseli, da si sursovs precej natančne podatke o plači, regresu, potnih, malicah demantiral s prav tako natančnimi "50%", "20%", "kakih 20%".

jernejl ::

Kanban je izjavil:

55. percentil pri nas na žalost ne bo dovolj niti za biti povprečen, je pa fino da si pokazal nivo razumevanja tematike.
Hja, jaz nek soliden nivo vedno pokažem, ker na področjih, o katerih nimam pojma, ne pametujem, je pa fino, da si ti pokazal, da nimaš pojma, o čem sploh pišeš.
Še tiste nadvse "zapletene" zagonetke o percentilih, ki sem ti jo predočil v obliki vprašanja v mojem prejšnjem postu, ne zmoreš razrešiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

codeMonkey ::

Utk je izjavil:


In kam moraš to it, da si boš lažje kaj kupil? Švico, Nemčijo? Bolgarijo?


Ze na Dunaj npr.
««
658 / 715
»»