» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
656 / 715
»»

Excalibur ::

Torrent je izjavil:

In kolk m2 ima to stanovanje za 260k - 270k, ki ni starejše od 20 let?


Sem edital post z dodatnimi info

Torrent ::

Excalibur je izjavil:

Torrent je izjavil:

In kolk m2 ima to stanovanje za 260k - 270k, ki ni starejše od 20 let?


Sem edital post z dodatnimi info


Govorim o stanovanju, ki ga bost prodajali. Ne najdem tega podatka v prejšnjem postu.

zavajon ::

energetik je izjavil:

Lej, živimo v iznakaženem denarnem sistemu, kjer kredit napihuje cene, sploh nepremičnin. Dokler bo tako, bolje ne bo. Še huje, gre v smeri, ko bo par ogromnih firm posedovalo večino nepremičnin in jih oddajalo za astronomske najemnine.

Sam ne vidim, da bi šlo v tej smeri, ker ne poznam nobene take firme.
Bi pa bilo bolje, da bi šlo v to smer. Kajti tiste firme bi pazile, kako visoko najemnino nastavit, ker če bi bila ta previsoka, ne bi oddale, praznih stanovanj pa si take firme ne morejo privoščiti, ali bi najemniki imeli težave s plačevanjem, kar ne bi bilo dobro niti za firmo.
Zdaj pa je tako, da nekdo kupi stanovanje, nato da oglas za oddajanje za astronomsko najemnino, ko po pol leta ne odda, zniža najemnino za 10%, nato pa reče "Fak, za tako malo ne bom oddajal, raje imam prazno". In ima prazno, saj ga to nič ne stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

jabe ::

...Slabih 70m2...

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

energetik je izjavil:

Lej, živimo v iznakaženem denarnem sistemu, kjer kredit napihuje cene, sploh nepremičnin. Dokler bo tako, bolje ne bo. Še huje, gre v smeri, ko bo par ogromnih firm posedovalo večino nepremičnin in jih oddajalo za astronomske najemnine.

Sam ne vidim, da bi šlo v tej smeri, ker ne poznam nobene take firme.
Bi pa bilo bolje, da bi šlo v to smer. Kajti tiste firme bi pazile, kako visoko najemnino nastavit, ker če bi bila ta previsoka, ne bi oddale, a praznih stanovanj pa si take firme ne morejo privoščiti, ali bi najemniki imeli težave s plačevanjem, kar ne bi bilo dobro niti za firmo.
Zdaj pa je tako, da nekdo kupi stanovanje, nato da oglas za oddajanje za astronomsko najemnino, ko po pol leta ne odda, zniža najemnino za 10%, nato pa reče "Fak, za tako malo ne bom oddajal, raje imam prazno". In ima prazno, saj ga to nič ne stane.



Pa kako ga NIČ ne stane, stane ga ogromno, samo je problem da oddajanje in zjeban flet je še dražji... prazn flet je minus... samo problem je če bi oddal in imel dobre najemnike bi bilo ok, ker pa je šansa da niso pa je pač raje manjši minus kot večji.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MadMen ::

Excalibur je izjavil:

Torrent je izjavil:

In kolk m2 ima to stanovanje za 260k - 270k, ki ni starejše od 20 let?


Sem edital post z dodatnimi info

Sem za foro pogledal podatke na ETN(Ljubljana Prule in Trnovo, cca okoli 70m2 ter izgradnja 2000 ali novejše), večina stanovanj je daleč nad tvojimi 270kEUR. To so dejansko cene opravljenih nepremičninskih poslov, ne anekdotični primeri. Cena se je gibala med 350-440kEUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

Torrent ::

No Excalibur, kdaj lahko pridem pogledat to stanovanje za 260k - 270k?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Excalibur ::

Torrent je izjavil:

No Excalibur, kdaj lahko pridem pogledat to stanovanje za 260k - 270k?


Ce si resen ti lahko javim ko gre v prodajo. Iscemo trenutno nekaj vecjega. Ko najdemo gre v prodajo.

Torrent ::

Excalibur je izjavil:

Torrent je izjavil:

No Excalibur, kdaj lahko pridem pogledat to stanovanje za 260k - 270k?


Ce si resen ti lahko javim ko gre v prodajo. Iscemo trenutno nekaj vecjega. Ko najdemo gre v prodajo.


Približna lokacija je kje?

jabe ::

A ga mislis kupit, ali samo cloveku cajt krasti, potem pa tu naprej jamrat?

Torrent ::

jabe je izjavil:

A ga mislis kupit, ali samo cloveku cajt krasti, potem pa tu naprej jamrat?


Če mi bo všeč, ga mislim kupit in naprej tu zagovarjat davke na prazne nepremičnine in ostale ukrepe. Vi temu pravite jamranje, ker sami jamrate nad davki in ostalimi potencialnimi ukrepi za izboljšanje nepremičninske situacije, kar je še bolj patetično, ker jamrate o nečem, kar sploh še ne obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

energetik je izjavil:

Kar bi naredil jaz, bi omejil talanje kreditov za 2., 3.+ napremičnino. S tem se omeji investiranje, kjer ti najemnina poplačuje kredit, in hkrati zajezi inflacijo.
Jap, dejansko bi bilo to veliko bolje kot pa davke na nepremičnine...
O, glej ga komunista, ti bi zasebnim firmam kar predpisal, komu smejo prodajati svoje izdelke ali usluge :)) A ne bi bilo potem boljše, če bi kar prepovedali prodajo nepremičnin tistim, ki jih že imajo?

energetik je izjavil:

Torrent je izjavil:

energetik je izjavil:

Kar bi naredil jaz, bi omejil talanje kreditov za 2., 3.+ napremičnino. S tem se omeji investiranje, kjer ti najemnina poplačuje kredit, in hkrati zajezi inflacijo.

To ne more država naredit. Kaj si s tem naredil glede praznih nepremičnin? Nič. S tem si samo nagradil tiste, ki so to že delali in seveda omogočil tistim, ki kupujejo na keš, da se še bolj splača vlagat v nepremičnine.
Kako ne more? Banka SLO je v lasti države Slovenije.
Niti Banka Slovenije (BSI), še manj pa zasebne komercialne banke, nimajo med nalogami skrbi za nepremičninski trg in dostopne nepremičnine. Naloga Banke Slovenije je med drugim skrb za stabilni bančni sistem. Recimo tako, da bankam omejijo delež tveganih posojil, ker bi sicer slednje preveč tvegale, saj vedo, da jih bo v primeru težav reševala država (davkoplačevalci) - kar se je v preteklosti že dogajalo, ker BSI tedaj ni dovolj pazila na preveliko izpostavljenost bank.
Če bi BSI bankam omejila dajanje kreditov tistim, ki so najmanj tvegane stranke, bi s tem v resnici delovala proti svojemu poslanstvu.

Excalibur je izjavil:

samo marsikomu ne potegne to, kar praviš, da ni potrebno na Tajsko zato da se imaš fajn.
V resnici je lahko dopust na Tajskem cenejši kot poležavanje na kamniti plaži nekje v hrvaški Istri in prenočevanje v hotelu s tremi zvezdicami. Pot na Tajsko je sicer nekaj sto evrov dražja, je pa tam vse nekajkrat ceneje, in na hrani in pri bivanju hitro noter spraviš ceno letalske karte. Seveda zaplankani slovenceljni, ki nikdar v življenju niso šli dlje od obale jadranskega morja, tega ne bodo vedeli in bodo znova in znova ponavljali, kako da je tak dopust blazno drag in da če bi letovali v Poreču, bi pa prihranili za stanovanje :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

johnnyyy ::

Torrent je izjavil:

Torej, ker si ti bil dovolj star in imel priložnost kupit hišo na dnu prejšnje krize, so tisti, ki danes ne morejo, pač zapravljivci.

Jaz sem imel vedno neko smolo ali pa tudi ne, da sem pristal v družbi ljudi, ki so bili malce starejši. In ko sem 2012 štartal z delom prek študenta sem imel v ekipi 2 ki sta bila dobrih 30 in sta kupovala hišo/stanovanje. Visoke OM, nejasna prihodnost, finančna kriza, problemi s šihti itd. Ogromno debat, skrbi itd. Ko sem menjal službo in je drug sodelavec kupoval 2014 - ista zgodba. Pa tudi ko sem sam 3 leta kasneje kupoval je bilo enako - kup problemov in dvomov.

Eden boljših komentarjev na to temo mi je dal kolega, ki je rekel, da nikoli ni pravi čas za nakup stanovanja ali da imaš otroke. Vedno imaš nekaj - ali nimaš dobre službe, ali se ti obeta boljša zaposlitev, ali partnerka ni čist ziher, ali imaš težave z boleznimi, ali finančna situacija ni OK, ali nimaš denarja, ali pa imaš finance nekje, pa misliš da bodo tam bolj rasle itd. Potem je podal še rešitev - pač narediš ali so bile stvari dobre ali ne pa bo pokazal čas.

Torrent ::

johnnyyy je izjavil:

Torrent je izjavil:

Torej, ker si ti bil dovolj star in imel priložnost kupit hišo na dnu prejšnje krize, so tisti, ki danes ne morejo, pač zapravljivci.

Jaz sem imel vedno neko smolo ali pa tudi ne, da sem pristal v družbi ljudi, ki so bili malce starejši. In ko sem 2012 štartal z delom prek študenta sem imel v ekipi 2 ki sta bila dobrih 30 in sta kupovala hišo/stanovanje. Visoke OM, nejasna prihodnost, finančna kriza, problemi s šihti itd. Ogromno debat, skrbi itd. Ko sem menjal službo in je drug sodelavec kupoval 2014 - ista zgodba. Pa tudi ko sem sam 3 leta kasneje kupoval je bilo enako - kup problemov in dvomov.

Eden boljših komentarjev na to temo mi je dal kolega, ki je rekel, da nikoli ni pravi čas za nakup stanovanja ali da imaš otroke. Vedno imaš nekaj - ali nimaš dobre službe, ali se ti obeta boljša zaposlitev, ali partnerka ni čist ziher, ali imaš težave z boleznimi, ali finančna situacija ni OK, ali nimaš denarja, ali pa imaš finance nekje, pa misliš da bodo tam bolj rasle itd. Potem je podal še rešitev - pač narediš ali so bile stvari dobre ali ne pa bo pokazal čas.


Lahko postrežeš z anekdotami, ampak realni podatki so pač taki kot so. Tud če bi danes bilo enako razmerje med plačo in cenami nepremičnin kot med letom 2012 in 2015, bi obstajali različni strahovi, ker ljudje pač različno to doživljajo. To ne spremeni dejstva, da je stanje konkretno slabše. Za mnoge do te mere, da se sploh ne rabijo ukvarjat s temi strahovi, ker nimajo te možnosti. Za druge, ki pa imajo to možnost, pa so samo potencirani, ker morejo dat še večji delež plače, na daljše obdobje in za manj kvalitete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

johnnyyy ::

Torrent je izjavil:

Lahko postrežeš z anekdotami, ampak realni podatki so pač taki kot so. Tud če bi danes bilo enako razmerje med plačo in cenami nepremičnin kot med letom 2012 in 2015, bi obstajali strahovi, ker ljudje pač različno to doživljajo. To ne spremeni dejstva, da je stanje konkretno slabše. Za mnoge do te mere, da se sploh ne rabijo ukvarjat s temi strahovi, ker nimajo te možnosti.

Če bi bil realen potem bi gledal iz več spektrov, ne le iz enega. Res je da je danes razmerja slabše, a glede zaposlitev in kreditov ni takšnih problemov kot takrat. Sedaj se je ta problem popravil, je pa večji na strani cen in dostopnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: johnnyyy ()

jabe ::

Torrent je izjavil:



Lahko postrežeš z anekdotami, ampak realni podatki so pač taki kot so. Tud če bi danes bilo enako razmerje med plačo in cenami nepremičnin kot med letom 2012 in 2015, bi obstajali različni strahovi, ker ljudje pač različno to doživljajo. To ne spremeni dejstva, da je stanje konkretno slabše. Za mnoge do te mere, da se sploh ne rabijo ukvarjat s temi strahovi, ker nimajo te možnosti. Za druge, ki pa imajo to možnost, pa so samo potencirani, ker morejo dat še večji delež plače, na daljše obdobje in za manj kvalitete.


Realnost je, da cagav fant ni še nikdar pri punci spal.

Tisti, ki nimajo nic drugega na temo za povedat, kot da se ne da, so brez danes in so bili brez 10 let nazaj. In bodo se vedno brez cez 10 in tebi razlagali, kako ti je bilo v letu 2 pa 24 fajn pa na izi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Torrent ::

johnnyyy je izjavil:

Torrent je izjavil:

Lahko postrežeš z anekdotami, ampak realni podatki so pač taki kot so. Tud če bi danes bilo enako razmerje med plačo in cenami nepremičnin kot med letom 2012 in 2015, bi obstajali strahovi, ker ljudje pač različno to doživljajo. To ne spremeni dejstva, da je stanje konkretno slabše. Za mnoge do te mere, da se sploh ne rabijo ukvarjat s temi strahovi, ker nimajo te možnosti.

Če bi bil realen potem bi gledal iz več spektrov, ne le iz enega. Res je da je danes razmerja slabše, a glede zaposlitev in kreditov ni takšnih problemov kot takrat. Sedaj se je ta problem popravil, je pa večji na strani cen in dostopnosti.


Ja, je blo težje, ampak če si imel službo, pač ni bil tak problem. Raje to, kot pa nore cene.

jabe je izjavil:

Torrent je izjavil:



Lahko postrežeš z anekdotami, ampak realni podatki so pač taki kot so. Tud če bi danes bilo enako razmerje med plačo in cenami nepremičnin kot med letom 2012 in 2015, bi obstajali različni strahovi, ker ljudje pač različno to doživljajo. To ne spremeni dejstva, da je stanje konkretno slabše. Za mnoge do te mere, da se sploh ne rabijo ukvarjat s temi strahovi, ker nimajo te možnosti. Za druge, ki pa imajo to možnost, pa so samo potencirani, ker morejo dat še večji delež plače, na daljše obdobje in za manj kvalitete.


Realnost je, da cagav fant ni še nikdar pri punci spal.

Tisti, ki nimajo nic drugega na temo za povedat, kot da se ne da, so brez danes in so bili brez 10 let nazaj. In bodo se vedno brez cez 10 in tebi razlagali, kako ti je bilo v letu 2 pa 24 fajn pa na izi.


Zakaj pa ne bi olajšali živeljenje tistim, ki pravijo da se da, ampak je težko? Zarad praznih nepremičnin in omejitev gradnje, za katere poskrbijo razni interesni lobiji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

tony1 ::

Nekoč smo, pa pa ne bomo več, ker je današnjim odločevalcem vseeno.

In ne bomo tudi, ker je unim tako bolj udobno (vsak direktor SSRS faše ovadbo čisto mimogrede, toliko da ve, koliko je ura v tej državi.

matobeli ::

Zakaj pa potem taka nastrojenost nekaterih ljudi, ki niso odločevalci, proti urejenosti, če je problem v odločevalcih?

luli ::

jernejl je izjavil:

Mato989 je izjavil:

energetik je izjavil:

Kar bi naredil jaz, bi omejil talanje kreditov za 2., 3.+ napremičnino. S tem se omeji investiranje, kjer ti najemnina poplačuje kredit, in hkrati zajezi inflacijo.
Jap, dejansko bi bilo to veliko bolje kot pa davke na nepremičnine...
O, glej ga komunista, ti bi zasebnim firmam kar predpisal, komu smejo prodajati svoje izdelke ali usluge :)) A ne bi bilo potem boljše, če bi kar prepovedali prodajo nepremičnin tistim, ki jih že imajo?

energetik je izjavil:

Torrent je izjavil:

energetik je izjavil:

Kar bi naredil jaz, bi omejil talanje kreditov za 2., 3.+ napremičnino. S tem se omeji investiranje, kjer ti najemnina poplačuje kredit, in hkrati zajezi inflacijo.

To ne more država naredit. Kaj si s tem naredil glede praznih nepremičnin? Nič. S tem si samo nagradil tiste, ki so to že delali in seveda omogočil tistim, ki kupujejo na keš, da se še bolj splača vlagat v nepremičnine.
Kako ne more? Banka SLO je v lasti države Slovenije.
Niti Banka Slovenije (BSI), še manj pa zasebne komercialne banke, nimajo med nalogami skrbi za nepremičninski trg in dostopne nepremičnine. Naloga Banke Slovenije je med drugim skrb za stabilni bančni sistem. Recimo tako, da bankam omejijo delež tveganih posojil, ker bi sicer slednje preveč tvegale, saj vedo, da jih bo v primeru težav reševala država (davkoplačevalci) - kar se je v preteklosti že dogajalo, ker BSI tedaj ni dovolj pazila na preveliko izpostavljenost bank.
Če bi BSI bankam omejila dajanje kreditov tistim, ki so najmanj tvegane stranke, bi s tem v resnici delovala proti svojemu poslanstvu.

Excalibur je izjavil:

samo marsikomu ne potegne to, kar praviš, da ni potrebno na Tajsko zato da se imaš fajn.
V resnici je lahko dopust na Tajskem cenejši kot poležavanje na kamniti plaži nekje v hrvaški Istri in prenočevanje v hotelu s tremi zvezdicami. Pot na Tajsko je sicer nekaj sto evrov dražja, je pa tam vse nekajkrat ceneje, in na hrani in pri bivanju hitro noter spraviš ceno letalske karte. Seveda zaplankani slovenceljni, ki nikdar v življenju niso šli dlje od obale jadranskega morja, tega ne bodo vedeli in bodo znova in znova ponavljali, kako da je tak dopust blazno drag in da če bi letovali v Poreču, bi pa prihranili za stanovanje :))

Stalno znova sem navdušen nad tvojimi posti. Tudi sam razmišljam o kakšnem daljšem potovanju z družino, vendar mi ga nikakor ne uspe sestaviti. Glede zaplankanih slovencev pa eno vprašanje. A si že na svojem?

matobeli ::

A šele pol ko si na svojem rataš zaplankan?

johnnyyy ::

Torrent je izjavil:

Ja, je blo težje, ampak če si imel službo, pač ni bil tak problem. Raje to, kot pa nore cene.

Malo morgen. Moral si imeti službo v JS ali v kakšnem velikem podjetju z dobro boniteto pa še NDČ. Če si bil zaposlen prek agencije, v nekem ne najboljšem podjetju si lahko pozabil na kredo. Celovški dvori so se prodajali za drobiž, a je bilo novinarsko stanje predstavljeno, kot da se je včeraj vse podrlo. Janša je klical trojko, banke so šle v stečaj. In vprašanj povezanih z vsem je bilo ogromno.

jabe ::

Ah... Anekdote... Obrestne mere so bile s pribitkom 3%, fix sploh ponujal niso, ker so bile 6-7%. Jamstva so bila ubitacna. Marsikdo je ni dobil, ce ni se ata pa mame nastimal, naj dajo se njihovo nepremičnino pod hipoteko.

Na splosno je veljala klima, da ne iti v kredo, ker bos vse izgubil in zapravil, ker so sluzbe tako negotove. Za obdrzat in dobit. S tem smo se ubadali vsi. ce je imel pa za na piko na "i" se kakega jamraca tipa torrentka in jerneja v familiji, kot jaz v obliki svoje mat, ki je prilagala k tem pritiskom, kako je praktično nemogoce do nepremicnine priti, sva se pa sploh veliko smejala,kako fajn pa na izi nama je...

Pac, bajte ne bi imela, ce bi vse kar bi naredila, tulila, da nama pripada. In danes ni nic drugače. In ne more biti in kdor bo nadaljeval zgolj s tem, bo razocaran še en čas...

Telbanc ::

V bistvu če kdo kupuje bajta za not stanovat z familijo, je zmeraj pravi cajt, ker je zadeva dolgočna in dolgoročno bo šel cegu zmerej gor. Za investicijo je pa zdejle vprašanje. Će se splača.

Prosim, da se tolsti komunisti vzdržijo odgovorov na post, . Hvala. :D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

jabe ::

V bistvu, ce se kupuje bajta za not stanovat, je vedno ta prav cajt, ker moraš pac nekje živet...

Torrent ::

johnnyyy je izjavil:

Torrent je izjavil:

Ja, je blo težje, ampak če si imel službo, pač ni bil tak problem. Raje to, kot pa nore cene.

Malo morgen. Moral si imeti službo v JS ali v kakšnem velikem podjetju z dobro boniteto pa še NDČ. Če si bil zaposlen prek agencije, v nekem ne najboljšem podjetju si lahko pozabil na kredo. Celovški dvori so se prodajali za drobiž, a je bilo novinarsko stanje predstavljeno, kot da se je včeraj vse podrlo. Janša je klical trojko, banke so šle v stečaj. In vprašanj povezanih z vsem je bilo ogromno.


Celovški dvori so se prodajali na dražbi, zato je bil problem. Si moral imet na računu za kupnino. Tud v Črnučah so se oni bloki iz 2009 prodajali na dražbi. Enak problem. Tisti, ki so imeli zaledje so kupili, ali pa si sposodili od staršev in potem brez problema vzeli kredit ter vrnili denar.

Excalibur ::

MadMen je izjavil:

Excalibur je izjavil:

Torrent je izjavil:

In kolk m2 ima to stanovanje za 260k - 270k, ki ni starejše od 20 let?


Sem edital post z dodatnimi info

Sem za foro pogledal podatke na ETN(Ljubljana Prule in Trnovo, cca okoli 70m2 ter izgradnja 2000 ali novejše), večina stanovanj je daleč nad tvojimi 270kEUR. To so dejansko cene opravljenih nepremičninskih poslov, ne anekdotični primeri. Cena se je gibala med 350-440kEUR.


Glej ne rabiš mi vrjet, nismo sicer v trnovem, ampak take so cene. Trnovo ima pa višje ja. A če ti povem, da ZELO dobro poznam oba prodajalca (živimo tu od vsega začetka) in sem bil zraven pri prodaji bo zadoščalo. No, če se kdo najde, in našega kupi za tako ceno 300k+ naj se javi. To se bomo pa kar jutri izselili :)

Zgodovina sprememb…

Excalibur ::

Torrent je izjavil:

Približna lokacija je kje?


Sem že preveč info podal na forumu, me bo kdo še prepoznal počasi :) Ko bomo prodajali in če si resen mi povej pa ti takrat pošljem oglas.

johnnyyy ::

Torrent je izjavil:

Celovški dvori so se prodajali na dražbi, zato je bil problem. Si moral imet na računu za kupnino. Tud v Črnučah so se oni bloki iz 2009 prodajali na dražbi. Enak problem. Tisti, ki so imeli zaledje so kupili, ali pa si sposodili od staršev in potem brez problema vzeli kredit ter vrnili denar.

Ja zraven pa so 1x na teden na TV srali kako bodo šli CD v stečajno maso skupaj s kupninami. V glavnem čudni cajti :).

Torrent ::

Excalibur je izjavil:

Torrent je izjavil:

Približna lokacija je kje?


Sem že preveč info podal na forumu, me bo kdo še prepoznal počasi :) Ko bomo prodajali in če si resen mi povej pa ti takrat pošljem oglas.


Ja, povej na zs več, ko se odločiš. Pomembno je, da ma garažo.

LeQuack ::

Za zapornike bo bolje poskrbljeno kot za mlade:
https://www.rtvslo.si/slovenija/perse-n...

Bivalni kompleks novega zapora je razdeljen na 23 modulov: 18 večjih in pet manjših. Večji moduli bodo imeli 11 bivalnih prostorov (sedem samskih sob, tri dvoposteljne sobe in eno štiriposteljno sobo) in dnevni prostor z izhodom na sprehajališče. "Glede na organizacijo dela bomo, če bo sistem zdržal in ne bo varnostnih incidentov, med seboj čez dan povezali štiri module, kar pomeni, da se bodo lahko zaprte osebe prosto gibale med njimi," pristavi Kužnik. Takšen večji modul bi bil za 16 zaprtih. "Imeli bomo tudi modul za nego oziroma bolnišnični modul, kjer bo lahko hkrati nameščenih 12 oseb", dodaja Kužnik. Na voljo jim bodo notranje in zunanje športne površine, prostor za duhovno oskrbo in vrt za pridelavo različnih vrtnin. Okna ne bodo imela rešetk, a bodo vseprisotni najsodobnejši sistemi varovanja. Kateri?

Mladim brez nepremičnin pa vlada sporoča: Fuck off, pejte v tujino.
Quack !

jernejl ::

jabe je izjavil:

Ah... Anekdote... Obrestne mere so bile s pribitkom 3%, fix sploh ponujal niso, ker so bile 6-7%. Jamstva so bila ubitacna. Marsikdo je ni dobil, ce ni se ata pa mame nastimal, naj dajo se njihovo nepremičnino pod hipoteko.
Euribor je bil bistveno nižji (okrog 4 odstotne točke) kot je danes, krediti torej bistveno ugodnejši. Leta 2019 je Banka Slovenije zaostrila pogoje kreditiranja, tako da marsikdo od teh, ki so predtem lahko dobili kredit, danes tega ne morejo več dobiti. Kar sem navedel so dejstva, tvoj post pa lep primer anekdot, ki z dejstvi nima nobene veze.

Pac, bajte ne bi imela, ce bi vse kar bi naredila, tulila, da nama pripada. In danes ni nic drugače.
Danes je marsikaj drugače, cene nepremičnin so se v nekaj letih podvojile (tudi to je dejstvo in ne anekdota). Res sicer je, da če takrat ne bi naredila/kupila bajte, je tudi danes ne bi. Res pa je tudi, da če si takrat naredila/kupila bajto, niti približno ne pomeni, da bi jo lahko tudi danes. Pravzaprav je velika verjetnost, da bi lahko samo tulila.
Še en primer anekdote, ki se je nekateri vedno znova poslužujete in z realnostjo nima nobene veze, je to, da ljudje danes tulijo, da jim nepremičnine kar pripadajo, brez da bi morali za to karkoli sami narediti. No, v resnici taka trditev sicer drži, ampak ne tako, kot si nekateri domišljate. Predvsem obstoječi lastniki nepremičnin tulijo, da jim nepremičnine kar avtomatsko pripadajo, ne da bi morali za to karkoli narediti ali državi plačevati davke, da jim njihove nepremičnine varuje. Če bi država vaše nepremičnine nehala varovati, bi kaj hitro ugotovili, da bi se morali precej potruditi za to, da bi v vaših nepremičninah lahko uživali tudi jutri, pa čez en mesec in čez eno leto.

Utk ::

Ti mater kako nas varuje, pred vsako hišo vidim 2 policaja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

tony1 ::

Tri strani nazaj sta 2 zahtevala točno to. Kje si bil pa takrat?

Utk ::

Narobe si razumel. Država naj najprej dela korektno tisto za kar je že plačujemo, ne pa da si izmišlja nove davke za nekaj kar naj bi enkrat delala, pa ne bo, ker ne dela niti danes tega za kar je plačana.
Če ti nekdo nekaj ukrade, naredi škodo, ga itak moraš tožit, in država ni tu na nobeni izgubi, sodne stroške zmeraj nekdo plača. Sodišča so čisti biznis. Ampak sodne stroške zdaj že plačaš, ni pa koristi od tega, ker sodba pride čez 2 leti, izvršitev pa še kakšno leto za njo. Če sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

tony1 ::

"Narobe si razumel. Država naj najprej dela korektno tisto za kar je že plačujemo, ne pa da si izmišlja nove davke za nekaj kar naj bi enkrat delala, pa ne bo, ker ne dela niti danes tega za kar je plačana."

Točno tak argument sem uvedel v sosednji temi, kjer sem citiral Kebra, da se v javnem zdravstvi polovica denarja izgubi (rešitev problema je torej odpravljati (nedovršni glagolski vid) korupcijo in poiskati notranje rezerve. Ni bilo odziva (razen forumskega norčka, ki je trdil, da izjavo diskreditira že njegov avtor).

"Če ti nekdo nekaj ukrade, naredi škodo, ga itak moraš tožit, in država ni tu na nobeni izgubi, sodne stroške zmeraj nekdo plača. Sodišča so čisti biznis. Ampak sodne stroške zdaj že plačaš, ni pa koristi od tega, ker sodba pride čez 2 leti, izvršitev pa še kakšno leto za njo. Če sploh."

Ne. Če ne bo davkov, tudi sodišč ne bo. In ne ljudi, ki bi se šli tožit, ker se jih v anarhiji mimogrede pospravi.

jabe ::

jernejl je izjavil:

jabe je izjavil:

Ah... Anekdote... Obrestne mere so bile s pribitkom 3%, fix sploh ponujal niso, ker so bile 6-7%. Jamstva so bila ubitacna. Marsikdo je ni dobil, ce ni se ata pa mame nastimal, naj dajo se njihovo nepremičnino pod hipoteko.
Euribor je bil bistveno nižji (okrog 4 odstotne točke) kot je danes, krediti torej bistveno ugodnejši. Leta 2019 je Banka Slovenije zaostrila pogoje kreditiranja, tako da marsikdo od teh, ki so predtem lahko dobili kredit, danes tega ne morejo več dobiti. Kar sem navedel so dejstva, tvoj post pa lep primer anekdot, ki z dejstvi nima nobene veze.


Kaj v mojem citatu ni res? In kdor ima se vedno tisti kredit, pa se ni zrajtal pred letom 2019 za refinanciranje (kar se iz meni neznanega razloga vecina ne), placuje danes kake obresti? Ugoden kredit se zmeraj?

Kar se drugega odstavka tiče... Napacna tarca sem jaz za tole... Druzinski prihodek je sel bistveno bolj gor kot cene nepremicnin. Takrat sva bila zacetnika, s prvo službo in hkrati v najemu... Kaj si pa ti kaj pocel zadnjih 10 let? Ker jaz si danes bistveno lazje in manj stresno privoscim bajto v kateri zivim, kot sem si jo takrat.

Utk ::

tony1 je izjavil:

"Narobe si razumel. Država naj najprej dela korektno tisto za kar je že plačujemo, ne pa da si izmišlja nove davke za nekaj kar naj bi enkrat delala, pa ne bo, ker ne dela niti danes tega za kar je plačana."

Točno tak argument sem uvedel v sosednji temi, kjer sem citiral Kebra, da se v javnem zdravstvi polovica denarja izgubi (rešitev problema je torej odpravljati (nedovršni glagolski vid) korupcijo in poiskati notranje rezerve. Ni bilo odziva (razen forumskega norčka, ki je trdil, da izjavo diskreditira že njegov avtor).

"Če ti nekdo nekaj ukrade, naredi škodo, ga itak moraš tožit, in država ni tu na nobeni izgubi, sodne stroške zmeraj nekdo plača. Sodišča so čisti biznis. Ampak sodne stroške zdaj že plačaš, ni pa koristi od tega, ker sodba pride čez 2 leti, izvršitev pa še kakšno leto za njo. Če sploh."

Ne. Če ne bo davkov, tudi sodišč ne bo. In ne ljudi, ki bi se šli tožit, ker se jih v anarhiji mimogrede pospravi.

Če ne bo nepremičninskega davka, ne bo več sodišč?

Keber ima tu prav, čeprav je svoj domet že pokazal.

tony1 ::

Ker ni volje nekaj narediti pri korupciji ali pa v JU več narediti v istem delovnem času, bo država iskala samo načine kako pobrati več davka, tako in drugače, da sploh lahko obstaja.

Kdor pričakuje manj davkov, naj pričakuje tudi manj države.

Utk ::

Kje podpišem?

tony1 ::

V kakšni drugi državi :-)

"Keber ima tu prav, čeprav je svoj domet že pokazal."

Absolutno. Kaj bo pa en dohtar vedel o upravljanju zdravstva? Ekonomija (menedžment?) je povsem druga stroka od medicine. Ampak, tudi to je ideja za eno drugo državo...

Telbanc ::

jernejl je izjavil:

.......
Še en primer anekdote, ki se je nekateri vedno znova poslužujete in z realnostjo nima nobene veze, je to, da ljudje danes tulijo, da jim nepremičnine kar pripadajo, brez da bi morali za to karkoli sami narediti. No, v resnici taka trditev sicer drži, ampak ne tako, kot si nekateri domišljate. Predvsem obstoječi lastniki nepremičnin tulijo, da jim nepremičnine kar avtomatsko pripadajo, ne da bi morali za to karkoli narediti ali državi plačevati davke, da jim njihove nepremičnine varuje. Če bi država vaše nepremičnine nehala varovati, bi kaj hitro ugotovili, da bi se morali precej potruditi za to, da bi v vaših nepremičninah lahko uživali tudi jutri, pa čez en mesec in čez eno leto.


Sej plačujemo davke, kaj je zaj narobe. Zakaj mentalno mučenje folka? Men ni problem, če mi kdo pride u bajta, sam rotvalerju ne dam dva nič jest. Upam, da prideš ti vdret in mi vzet nepremičnino.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

jernejl ::

Utk je izjavil:

Ti mater kako nas varuje, pred vsako hišo vidim 2 policaja...
Očitno se oglašaš iz kake države tretjega sveta, kjer morajo policaji pred vrati tvoje bajte streljat glavorezce. V Sloveniji - ne boš verjel - policajev pred hišo praviloma ne boš videl. Glavorezcev praviloma tudi ne, res pa je, da za varnost namenimo precej denarja, samo za vojsko gre približno milijarda. Lastniki nepremičnin sicer od premoženja plačujejo nekajkrat manj kot v drugih razvitih državah, vseeno pa v zameno za to dobijo eno izmed najvarnejših držav na svetu.

Če ti nekdo nekaj ukrade, naredi škodo, ga itak moraš tožit, in država ni tu na nobeni izgubi
Mah, čemu bi morala država nudit javne uslužbence za spore okrog premoženja, itak se v državi vse pokrade, storilnost je slaba in stroški previsoki. Kar sami si naredite zasebno Sodišče d.o.o. in tam presojajte, kdo vam je kaj dolžan, in se sami ukvarjajte s tem, kako boste dolg izterjali, državo pa pustite pri miru - naj bo vitka, brez nepotrebnih javnih uslužbencev, in naj pobira manj davkov.

jabe je izjavil:

Kaj v mojem citatu ni res? In kdor ima se vedno tisti kredit, pa se ni zrajtal pred letom 2019 za refinanciranje (kar se iz meni neznanega razloga vecina ne), placuje danes kake obresti? Ugoden kredit se zmeraj?
Ni res to, da so bili krediti dragi in jih je bilo težko dobiti. Krediti so bili rekordno poceni, dobiti jih je bilo pa lažje kot danes. Tisti, ki so vzeli kredit z variabilno OM ne plačujejo danes nič višjih obrestnih mer od teh, ki so tak kredit vzeli pred kratkim, s to razliko, da so nekaj glavnice (po ugodnejših pogojih) že odplačali in je zato vpliv višje OM v znesku nižji.

Kar se drugega odstavka tiče... Napacna tarca sem jaz za tole... Druzinski prihodek je sel bistveno bolj gor kot cene nepremicnin.
Iskrene čestitke, večini slovencev to ni uspelo. V času, ko so se cene nepremičnin v povprečju približno podvojile, so se neto plače v povprečju povečale za 50%. Zgleda so deset let nazaj ljudje še bili pametni in sposobni, do danes pa jih je masovno popadla neumnost ali pa nesposobnost, da jim ni uspelo plač povišati za več, kot so se podražile nepremičnine. Morda kak virus, za katerega javnost še ne ve.

Utk ::

Ti si veliko prebedast, da ti bi še kdaj kaj konkretnega odgovoril.

tony1 ::

Utk je izjavil:

Ti si veliko prebedast, da ti bi še kdaj kaj konkretnega odgovoril.


Zdi se mi, da vam *kolektivno* glava deluje na komando, in vam, ko srečate nekoga, ki vas presega, preklopi na plazilski del možganov, ki ne zmore drugega kot diskreditacijo brez argumentov ali pa žalitve.

Podobno kot tisti, ki se niso hoteli cepiti. Dokler jim je pasalo so lahko bili razsodni, razumni in so znali ločiti bulšit vire od resničnih. Od momemnta, ko jih je volja minila, so pa glumili glivo v nedogled.

Smešni ste. Kolektivno.

Utk ::

Že leta piše iste nesmiselne neumnosti. Enkrat ima človek pač dovolj. Enako kot tist inženirček. Tudi če bi kdaj slučajno imel prav, nihče normalen več ne bere njegovega bullshita.

In da ne bo pomote, njegove bedaste teorije smo že stokrat razsuli s konkretnimi številkami. On ni dal še nobene s katero bi pokazal, da ima karkoli prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jabe ::

jernejl je izjavil:

.

jabe je izjavil:

Kaj v mojem citatu ni res? In kdor ima se vedno tisti kredit, pa se ni zrajtal pred letom 2019 za refinanciranje (kar se iz meni neznanega razloga vecina ne), placuje danes kake obresti? Ugoden kredit se zmeraj?
Ni res to, da so bili krediti dragi in jih je bilo težko dobiti. Krediti so bili rekordno poceni, dobiti jih je bilo pa lažje kot danes. Tisti, ki so vzeli kredit z variabilno OM ne plačujejo danes nič višjih obrestnih mer od teh, ki so tak kredit vzeli pred kratkim, s to razliko, da so nekaj glavnice (po ugodnejših pogojih) že odplačali in je zato vpliv višje OM v znesku nižji.



Klicem bullshit... Sva ga vzela takrat, kaj sva pa hotla, in je bil pribitek malo pod 3%. Sva ga refinancirala in je zdaj pribitek 1,3%. Razlika ali ne? 10 let nazaj sva ga sicer dobila, ko ga marsikdo ni. Cenili so nepremicnine tako, da je bilo treba se od starsev pod hipoteko dat. Vrednost krede za povprecneza ni bila vec kot 50% ocenjene vrednosti nepremicnine, ki se je cenila adijo pamet podcenjeno --> Spet, kje sta ata pa mama s svojo nepremicnino. Tezenje z zavarovanji, varcevanji, poroki in ne vem kaj... Krede so bile drage in ni bilo lazje do nje priti, ker so vsakega tretirali, kot da bo jutri na cesti nezmozen placevat.

Refinancirala sva pa leta 2020 ali 21, ne vem, vem pa, da so bile maske obvezne in po tem, ko so bila neka nova pravila. Ko je bilo treba k notarju iti, me je en dan prej referent klical, da ne more zip fajla s placilnimi listami odpret (sva menjala banko, ni vedel, kake so place). Razgovor je potekal v smislu, kak bi rada (OM, dodatne morebitne zahteve, ki so mi ali pa niso sprejemljive) in cez pol ure je klical, da ok. Kreditojemalec je le moj in sploh nobenemu ni na misel prislo, da bi zahteval se kaj vec, kot da on prenese placo. Meni ni bilo treba nic, niti porok nisem. Kaj sele, da bi mi kdo mamo pa ata vpletal.

Brez zamere, jaz sem dala obe zgodbi cez, in sito je bilo bistevno bolj na gosto tkano 10 let nazaj. Tezje je slo skozi...

Nabijaj komu drugemu okoli stanovanjskih kred v teh 10 letih, ker spremljam budno in predvsem aktivno, ker se me mocno tice. Tko zares, ne samo na teoretski ravni.

tony1 ::

Po mojem ste že tako skregani ko naši politiki, in sploh ne zmorete več vpogleda v uvid drugega, kar je nujno za vsako komunikacijo. Torej sploh ne zmorete več komunicirati. Kolektivno to počnete, kot tulijo psi v luno. (No, spet, v parlamentu ni nič drugače.)

"Ni res to, da so bili krediti dragi in jih je bilo težko dobiti. Krediti so bili rekordno poceni, dobiti jih je bilo pa lažje kot danes. "

Ja, ni se jih dalo enostavno dobiti od bančne krize naprej. In res je veljalo, da so težili s poroki in kaj še vsem ne. (Sodelavec je za poroka moral najti svojo mamo, ki je bila že v penziji. Danes je to slišati popolnoma bizarno, ampak je bilo res.)

Kar pa zgoraj piše OP (in, presneto, za to razumeti ni treba biti posebno moder), je o času pred krizo. Ko so kredite talali s takim veseljem, da smo morali potem sanirati bančno luknjo, ker se je vmes zgodila kriza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Telbanc ::

tony1 je izjavil:



Podobno kot tisti, ki se niso hoteli cepiti. Dokler jim je pasalo so lahko bili razsodni, razumni in so znali ločiti bulšit vire od resničnih. Od momemnta, ko jih je volja minila, so pa glumili glivo v nedogled.

Smešni ste. Kolektivno.


Necepljeni, pač nismo upogljive sorte in kimači. Da to mnoge moti je zelo verjetno. Ostalo nas je le 700.000 v Sloveniji.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

tony1 ::

Haha, v Ameriki je 700.000 necepljenih že 6 čevljev pod rušo.

Dajte si no izmisliti kakšno drugo cifro. ROFL.
««
656 / 715
»»