» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
654 / 715
»»

dronyx ::

kriptobog je izjavil:

Jamrajo vsepovprek.

Jamrajo tudi tisti, ki so kupili par stanovanj v Villa Schellenburg. Jamranje absolutno ni merilo za nič. Tudi SURS tega nikjer ne meri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

denabiker ::

te cene pa "elitne" lokacije, ki jih omenjate....pa najlepše mesto...to je sam za bruhat in to lahko upravičeno napišem, ko sem bil marsikje po svetu. Tudi v LJ sem živel eno obdobje.

energetik ::

Kar bi naredil jaz, bi omejil talanje kreditov za 2., 3.+ napremičnino. S tem se omeji investiranje, kjer ti najemnina poplačuje kredit, in hkrati zajezi inflacijo.
vires in numeris

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Kar bi naredil jaz, bi omejil talanje kreditov za 2., 3.+ napremičnino. S tem se omeji investiranje, kjer ti najemnina poplačuje kredit, in hkrati zajezi inflacijo.



Jap, dejansko bi bilo to veliko bolje kot pa davke na nepremičnine...

Preprosto ukinemo stanovanjske kredite čim si lastnik 1 nepremičnine (tudi če si 2x po 50% ali 4x po 125%) čim si procentualno lastnik 100% nepremičine v procentih je to to...

Pol pa naj kupuje folk s kešom če hoče
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Cilj davkov ni, da se točno temu paru izpolnijo sanje, ampak, da se uredi bolan nepremičninski trg.


Seveda cilj davkov ni to, ampak to je večinski outcome davka...

Si kdaj videl kje koga jamrat v Halozah da si ne more kupit nepremičnine? Ne jamrajo samo oni na Obali v LJ in okolici(Bled, Kranj, Domžale)... pa morda še kdo v Celju, pol se pa konča...


Torej ti sedaj trdiš, da bo "outcome" davka to, da bota ta dva poceni (karkoli že to za koga pomeni) prišla do hiše na elitni lokaciji. Kako zdaj skačemo iz skrajnosti, da davek ne bo čisto nič spremenil, v skrajnost, da bodo cene stromoglavile?

Ne, v Halozah nisem nobenga slišal jamrat, ker ne poznam nobenga iz Haloz. Si pa predstavljam, da je tam hiš in zemlje dovolj na razpolago. Poleg tega kar si ti naštel, sem pa slišal jamranje ljudi še v štajerski, dolenjski in goriški regiji. Torej smo skoraj vse regije našteli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Mato989 ::

Torej ti sedaj trdiš, da bo "outcome" davka to, da bota ta dva poceni (karkoli že to za koga pomeni) prišla do hiše na elitni lokaciji. Kako zdaj skačemo iz skrajnosti, da davek ne bo čisto nič spremenil, v skrajnost, da bodo cene stromoglavile?


Ne trdim da se zapičite v napačne parametre ko razlagate razloge zakaj nepremičninski davek... zaradi takih ki imajo 4,2k neto na mesec in bi radi še več kto zmorejo (novogradnja v LJ) pač ni potrebnega davka...

Poleg tega kar si ti naštel, sem pa slišal jamranje ljudi še v štajerski, dolenjski in goriški regiji. Torej smo skoraj vse regije našteli.


In skupno vsem tem je da v veliki večini imajo vsi prenizko plačo in previsoke želje (novogradnja, lokacija) To pa nima s socialnostjo nič...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Torrent ::

energetik je izjavil:

Kar bi naredil jaz, bi omejil talanje kreditov za 2., 3.+ napremičnino. S tem se omeji investiranje, kjer ti najemnina poplačuje kredit, in hkrati zajezi inflacijo.


To ne more država naredit. Kaj si s tem naredil glede praznih nepremičnin? Nič. S tem si samo nagradil tiste, ki so to že delali in seveda omogočil tistim, ki kupujejo na keš, da se še bolj splača vlagat v nepremičnine.

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

energetik je izjavil:

Kar bi naredil jaz, bi omejil talanje kreditov za 2., 3.+ napremičnino. S tem se omeji investiranje, kjer ti najemnina poplačuje kredit, in hkrati zajezi inflacijo.


To ne more država naredit. Kaj si s tem naredil glede praznih nepremičnin? Nič. S tem si samo nagradil tiste, ki so to že delali in seveda omogočil tistim, ki kupujejo na keš, da se še bolj splača vlagat v nepremičnine.


Folka ki kupi na keš je načeloma manj kot na kredit... ne glede na neke sanje shellenburgovcev ki so izjema
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torej ti sedaj trdiš, da bo "outcome" davka to, da bota ta dva poceni (karkoli že to za koga pomeni) prišla do hiše na elitni lokaciji. Kako zdaj skačemo iz skrajnosti, da davek ne bo čisto nič spremenil, v skrajnost, da bodo cene stromoglavile?


Ne trdim da se zapičite v napačne parametre ko razlagate razloge zakaj nepremičninski davek... zaradi takih ki imajo 4,2k neto na mesec in bi radi še več kto zmorejo (novogradnja v LJ) pač ni potrebnega davka...

Poleg tega kar si ti naštel, sem pa slišal jamranje ljudi še v štajerski, dolenjski in goriški regiji. Torej smo skoraj vse regije našteli.


In skupno vsem tem je da v veliki večini imajo vsi prenizko plačo in previsoke želje (novogradnja, lokacija) To pa nima s socialnostjo nič...


V to ste se zapičili ti in tvoji somišljeniki. Ne, zdaj trdiš, da bojo cene strmoglavile zarad davka.

Skupno vsem tem je, da so nepremičnine predrage, kar bo glede na tvoje trditve davek uredil brez problema. Jaz sicer mislim, da so potrebni še ostali ukrepi. Ko izkoreninimo investicijko nakupovanje nepremičnin, olajšamo gradnjo in zgradimo socialna stanovanja ter študentske domove, pa bo cena pač taka, kaka bo.

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

energetik je izjavil:

Kar bi naredil jaz, bi omejil talanje kreditov za 2., 3.+ napremičnino. S tem se omeji investiranje, kjer ti najemnina poplačuje kredit, in hkrati zajezi inflacijo.


To ne more država naredit. Kaj si s tem naredil glede praznih nepremičnin? Nič. S tem si samo nagradil tiste, ki so to že delali in seveda omogočil tistim, ki kupujejo na keš, da se še bolj splača vlagat v nepremičnine.


Folka ki kupi na keš je načeloma manj kot na kredit... ne glede na neke sanje shellenburgovcev ki so izjema


Nepremičninski agenti se ne strinjajo s tabo. Kakorkoli, cilj je, da se prazna nepremičnina ne splača kot investicija. To očitno lahko po tvoje dosežemo že samo z davkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Mato989 ::

Cilj je da folk zasluži toliko da si lahko kupi kar želi... če ne zmore pa naj kupi kar lahko... to je osnovni cilj... ostalo je samo državna intervencija pri rihtanju lenuhom nepremičnin v zameno za volilne glasove.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Torrent je izjavil:

energetik je izjavil:

Kar bi naredil jaz, bi omejil talanje kreditov za 2., 3.+ napremičnino. S tem se omeji investiranje, kjer ti najemnina poplačuje kredit, in hkrati zajezi inflacijo.


To ne more država naredit. Kaj si s tem naredil glede praznih nepremičnin? Nič. S tem si samo nagradil tiste, ki so to že delali in seveda omogočil tistim, ki kupujejo na keš, da se še bolj splača vlagat v nepremičnine.
Kako ne more? Banka SLO je v lasti države Slovenije.
Kdor ima keš, naj vlaga v cegle, če je tako neumen. Kakor mi je znano, večina "investitorjev" nabavlja na kredit, katerega obrok mu plačujejo najemniki.
vires in numeris

Invictus ::

energetik je izjavil:

Kakor mi je znano, večina "investitorjev" nabavlja na kredit, katerega obrok mu plačujejo najemniki.

In kaj je narobe s tem?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dronyx ::

energetik je izjavil:

Kar bi naredil jaz, bi omejil talanje kreditov za 2., 3.+ napremičnino. S tem se omeji investiranje, kjer ti najemnina poplačuje kredit, in hkrati zajezi inflacijo.

Herezija! To te takoj obsodijo da sodiš v severno korejo. Za banke so seveda najboljši kreditojemalci tisti, ki že imajo nekaj MIO kapitala in kupujujejo peto ali šesto nepremično. Ti lahko tudi dajo najkvalitetnejše zavrovanje, riziko, da ne bi mogli vračati kredita pa majhen. Takim so pred par leti dlai kredit tudi po 0% obrestbni meri. ;)

damirj79 ::

energetik je izjavil:

Kar bi naredil jaz, bi omejil talanje kreditov za 2., 3.+ napremičnino. S tem se omeji investiranje, kjer ti najemnina poplačuje kredit, in hkrati zajezi inflacijo.


Banke živijo od kreditov in ti bi jim to vzel?

dronyx ::

energetik je izjavil:

Kako ne more? Banka SLO je v lasti države Slovenije.

Si prepričan da lahko banka slovenije kar omeji, komu se lahko podeli kredit? Recimo potem bi šlo tudi to, da ne kredita bosancem in kosovarjem? Vem pa da je imela Japonska nekaj časa glede kreditov t.i. Window guidance. Tam so dejansko regulirali (BoJ) za kaj se lahko uporablja kredite. Recimo so želeli okrepit avtomobilsko industrijo in zmanjšat kreditiranje nepremičnin. Zadeva se mi niti ne zdi neumna, ampak to je spet nek državni intervencionizem. Problem nepremičnisnkega kreditiranja in posledičnega napihovanja cen bi se lahko rešil delno že tako, da bi se nepremičnine ustrezno upoštevale v izračunu inflacije in bi se obresti dvignile, če bi bila inflacija previsoka. To bi verjetno tudi preprečilo zadnje napihovanje cen nepremičnin, saj so bili predolgo krediti prepoceni. sedaj se pa centralna banka dela, kot da ne vidi kaj se dogaja na nepremičnisnkem trgu. Je pa res, da tako stanje številnim zelo ustreza in zato mižijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

damirj79 je izjavil:

energetik je izjavil:

Kar bi naredil jaz, bi omejil talanje kreditov za 2., 3.+ napremičnino. S tem se omeji investiranje, kjer ti najemnina poplačuje kredit, in hkrati zajezi inflacijo.


Banke živijo od kreditov in ti bi jim to vzel?



Nikakor, vzeli bi jim samo dajanje STANOVANJSKIH kreditov... če živijo le od stanovanjskih kreditov za 2. 5. 11to nepremičnino potem naj propadejo.

Lahko še naprej dajejo na tisoče potrošniških.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Kanban ::

Ne vem kje vi živite, ampak bankam se že sedaj precej omejuje komu lahko podelijo kredite in komu ne.

dronyx ::

Kanban je izjavil:

Ne vem kje vi živite, ampak bankam se že sedaj precej omejuje komu lahko podelijo kredite in komu ne.

Ja, samo omejujejo tistim, ki bi radi da jim dajo kredit in nič en omejujejo tistim, katerim bi radi, da jim ne dajo kredita za deseto investicijsko nepremčnino. :)

slon4 ::

Mato989 je izjavil:

denabiker je izjavil:

en, ki se ukvarja z nepremičninami, je razlagal, da je največji problem sedaj, ker veliko GD stoji, nič se kaj ne izdaja, veliko projektov stoji, zato novih nepremičnih ni na trgu, cene starih lukenj pa gredo v nebo, ker je pač močno povpraševanje. Potem je še očital sedanji vladi, ker je totalno pasivna in da so na to problematiko opozarjali in nobenih povratnih informacij. Da je v prejšnji vladi veliko bolj šlo, pa čeprav je bil še covid.


Največji problem je ker se folk ni pripravljen preselit 50, 100km stran in jamra kako mora dobit vse pred nosom, niti pa ni sposoben prihranit 50k kaj šele 100k, in hkrati pričakuje novogradnjo v okolici LJ...

Tu so glavne težave, to kar ti pišeš je pa pol sekundarna


In kak češ prihraniti 50 k pri plači 2k ali še to ne... To mi nebo jasno nikdar...

dronyx ::

slon4 je izjavil:

In kak češ prihraniti 50 k pri plači 2k ali še to ne... To mi nebo jasno nikdar...

Dva nimata skupaj nikdar tako nizke plače, ker to je pod minimalno plačo. Dva recimo da imata skupaj mesečno cca. 4.000€ prihodkov. Varčevati moraš z minimalno 2.000 € na mesec in ta denar nekam jasno vlagat, ne imet na banki po 0% (že zlato je samo v par letih naraslo za 30%). V 2 letih si na 50 k€. Je pa res, da večina tega ne zmore, ker potem odpade vsak vikend letanje naokrog, smučanje v bad kleinckerhaimu, 14 dni počitniške hišice v medulinu...To je psihično kar zajeban, sploh ker potem sledi še visok kredit in novo odrekanje. Življenje pa leti, znanci potujejo, na FB fotke z maldivov, vikend v Londonu, road trip po Andaluziji... V bistvu te ubijejo socialna omrežja. Pa pozabili smo že, da lahko vmes pride še kakšna huda finančna kriza, ki ti podre shemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

slon4 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

denabiker je izjavil:

en, ki se ukvarja z nepremičninami, je razlagal, da je največji problem sedaj, ker veliko GD stoji, nič se kaj ne izdaja, veliko projektov stoji, zato novih nepremičnih ni na trgu, cene starih lukenj pa gredo v nebo, ker je pač močno povpraševanje. Potem je še očital sedanji vladi, ker je totalno pasivna in da so na to problematiko opozarjali in nobenih povratnih informacij. Da je v prejšnji vladi veliko bolj šlo, pa čeprav je bil še covid.


Največji problem je ker se folk ni pripravljen preselit 50, 100km stran in jamra kako mora dobit vse pred nosom, niti pa ni sposoben prihranit 50k kaj šele 100k, in hkrati pričakuje novogradnjo v okolici LJ...

Tu so glavne težave, to kar ti pišeš je pa pol sekundarna


In kak češ prihraniti 50 k pri plači 2k ali še to ne... To mi nebo jasno nikdar...


Pri plači 2k nikakor, vsaj ne v nekem doglednem time framu 3-5 let...

Pri plači 2 oseb 3,8k+ pa brez večjih težav v 4 letih...

Če imata 2 skupaj plače 3,8k+ morata vsak mesec dat 1.100 EUR na stran (ali pa 1k + regres) in imata v 4 letih 50k... tudi če ne investirata... ko pa imaš 1x 50k na TRRju pa lahko kupiš karkoli do 250k... ker imaš pologa 20%... Potem pa moraš samo se prilagodit lokaciji da najdeš nekaj za 250k...

Seveda pa za 250k ne moreš živet v LJ v primernem fletu za družino, ampak za 1,9k na mesec si tudi butl če delaš v LJ...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Cilj je da folk zasluži toliko da si lahko kupi kar želi... če ne zmore pa naj kupi kar lahko... to je osnovni cilj... ostalo je samo državna intervencija pri rihtanju lenuhom nepremičnin v zameno za volilne glasove.


Cilj česa točno je to? Sej to že sedaj velja, kar pa ne pomeni, da ne sme bit regulacije trga, še sploh pa ne ko se ta izrodi in gre za osnovno človekovo potrebo. To se ne dela za glasove, ker je v tem primeru prej kontraproduktivno. Problem je, da si preveč omejen, da bi razumel kako dostopnost stanovanj vpliva na družbo kot celoto. Me pa zanima, kje je meja, da nekdo postane lenuh? A to prav samo cene nepremičnin lahko določijo kdo je lenuh? A to je na Ptuju kak župan določil v javnem glasilu?

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Jamrajo vsepovprek.

Jamrajo tudi tisti, ki so kupili par stanovanj v Villa Schellenburg. Jamranje absolutno ni merilo za nič. Tudi SURS tega nikjer ne meri.

SURS meri tudi jamranje na področju nepremičnin, ampak je treba brati med vrsticami (naravni prirastek slovencev, odhod izobraženih slovencev v tujino...), ampak če je folku vseeno za slovenski narod ker je retardiran in egoističen ker so jih oblastniki skregali med sabo, da lahko oni nemoteno vladajo tem prestrašenim ovcam, je pač stanje takšno kot je...

Torrent je izjavil:

Me pa zanima, kje je meja, da nekdo postane lenuh? A to prav samo cene nepremičnin lahko določijo kdo je lenuh? A to je na Ptuju kak župan določil v javnem glasilu?

lenuh si ko ne zmoreš dati 50kEUR+ samo za birokracijo in neke brezvezne papirje da dobiš soglasja da se vržeš v novogradnjo...
no, sj zato pa ima mato samo stanovanje...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Cilj je da folk zasluži toliko da si lahko kupi kar želi... če ne zmore pa naj kupi kar lahko... to je osnovni cilj... ostalo je samo državna intervencija pri rihtanju lenuhom nepremičnin v zameno za volilne glasove.


Cilj česa točno je to? Sej to že sedaj velja, kar pa ne pomeni, da ne sme bit regulacije trga, še sploh pa ne ko se ta izrodi in gre za osnovno človekovo potrebo. To se ne dela za glasove, ker je v tem primeru prej kontraproduktivno. Problem je, da si preveč omejen, da bi razumel kako dostopnost stanovanj vpliva na družbo kot celoto. Me pa zanima, kje je meja, da nekdo postane lenuh? A to prav samo cene nepremičnin lahko določijo kdo je lenuh? A to je na Ptuju kak župan določil v javnem glasilu?



Meje da nekdo postane lenuh je ko aktivno z 99% opcijami ne rešuje svojega problema ampak pričakuje da mu ga bodo drugi rešili...

Len je tisti ki ne naredi in kontinuirano počne nečesa kar mu pomaga na dolgi rok k rešitvi problema ampak namesto tega porablja čas in denar v drugo smer ki ne doprimore k rešitvi problema...


Enostavno se za vsako stvar ko daš denar vprašaš če te pelje korak bližje ali stran od rešitve problema osnovne dobrine kot je nepremičnina... in če da, potem se vprašaj ali dejansko to res potrebuješ BOLJ kot nepremičnino... In če da potem pač ne zmoreš imeti nepremičnine ker imaš preveč bolj pomembnih potreb ali prenizko plačo... your pick.

Torej moraš delat na plači ali na zmanjšanju bolj nujnih potreb od nepremičnine.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

matobeli ::

Korak 1: podeduj

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

SURS meri tudi jamranje na področju nepremičnin, ampak je treba brati med vrsticami (naravni prirastek slovencev, odhod izobraženih slovencev v tujino...), ampak če je folku vseeno za slovenski narod ker je retardiran in egoističen ker so jih oblastniki skregali med sabo, da lahko oni nemoteno vladajo tem prestrašenim ovcam, je pač stanje takšno kot je...

Dober point. Je pa res, da je ta narod skregan že zelo dolgo, vsaj iz ačsov 2. svetovne vojne ali še prej. To tradicijo sedaj samo nadaljujejo. Če bi prišlo spet do vojne sem prepričan, da se mi najprej začnemo pobijati med seboj. To je slovenska realnost.

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

Folka ki kupi na keš je načeloma manj kot na kredit... ne glede na neke sanje shellenburgovcev ki so izjema

Kaj naj bi tu pomenilo "načeloma" ne vem, a nekje sem zasledil podatek, da se 2/3 nepremičnin pri nas kupijo brez kredita.

energetik ::

Invictus je izjavil:

energetik je izjavil:

Kakor mi je znano, večina "investitorjev" nabavlja na kredit, katerega obrok mu plačujejo najemniki.

In kaj je narobe s tem?
Ob vsakem odobrenem kreditu se v obtok spusti na sveže "naprintane" evriče. Ti jasno najprej napihujejo cene nepremičnin na trgu, kmalu za tem pa še cene ostalega blaga in storitev. Ne mi rečt, da tega nisi vedel :P
Meni je to povsem narobe svet.
vires in numeris

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Korak 1: podeduj


Tudi če podeduješ se je pač moral nekdo takrat odrekat in gradit ali varčevat in kupit... če predniki jamračev to niso storili nismo krivi danes mi vsi kolektivno ampak se naj zgražajo nad predniki.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

damirj79 je izjavil:

energetik je izjavil:

Kar bi naredil jaz, bi omejil talanje kreditov za 2., 3.+ napremičnino. S tem se omeji investiranje, kjer ti najemnina poplačuje kredit, in hkrati zajezi inflacijo.


Banke živijo od kreditov in ti bi jim to vzel?
Seveda, naj pocrkajo. Banke mislim.
vires in numeris

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Folka ki kupi na keš je načeloma manj kot na kredit... ne glede na neke sanje shellenburgovcev ki so izjema

Kaj naj bi tu pomenilo "načeloma" ne vem, a nekje sem zasledil podatek, da se 2/3 nepremičnin pri nas kupijo brez kredita.


NOVOGRADENJ... ostalega pa ne.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

dronyx je izjavil:

energetik je izjavil:

Kako ne more? Banka SLO je v lasti države Slovenije.

Si prepričan da lahko banka slovenije kar omeji, komu se lahko podeli kredit? Recimo potem bi šlo tudi to, da ne kredita bosancem in kosovarjem?
Če se ne motim, je Banka SLO ravno pred leti sprejela nove smernice in omejitve za talanje kreditov. Če se ne motim, so najbolj nasrkali ravno tisti, ki imajo premale plače in si kupujejo 1. nepremičnino. Ravno obratno, kot bi moralo biti.
vires in numeris

Mato989 ::

energetik je izjavil:

dronyx je izjavil:

energetik je izjavil:

Kako ne more? Banka SLO je v lasti države Slovenije.

Si prepričan da lahko banka slovenije kar omeji, komu se lahko podeli kredit? Recimo potem bi šlo tudi to, da ne kredita bosancem in kosovarjem?
Če se ne motim, je Banka SLO ravno pred leti sprejela nove smernice in omejitve za talanje kreditov. Če se ne motim, so najbolj nasrkali ravno tisti, ki imajo premale plače in si kupujejo 1. nepremičnino. Ravno obratno, kot bi moralo biti.



BS je ravno takrat ko sem jaz kupoval nepremičnino spremenila pogoje za izračun kreditne sposobnosti iz povprečja 3 mesecev na povprečje 12 mesecev... in ker sem prvih 6 mesecev bil še na polovički mi je kreditna sposobnost padla toliko da sem moral vzet kredit na 29 let namesto na 15...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Excalibur ::

dronyx je izjavil:

slon4 je izjavil:

In kak češ prihraniti 50 k pri plači 2k ali še to ne... To mi nebo jasno nikdar...

Dva nimata skupaj nikdar tako nizke plače, ker to je pod minimalno plačo. Dva recimo da imata skupaj mesečno cca. 4.000EUR prihodkov. Varčevati moraš z minimalno 2.000 EUR na mesec in ta denar nekam jasno vlagat, ne imet na banki po 0% (že zlato je samo v par letih naraslo za 30%). V 2 letih si na 50 kEUR. Je pa res, da večina tega ne zmore, ker potem odpade vsak vikend letanje naokrog, smučanje v bad kleinckerhaimu, 14 dni počitniške hišice v medulinu...To je psihično kar zajeban, sploh ker potem sledi še visok kredit in novo odrekanje. Življenje pa leti, znanci potujejo, na FB fotke z maldivov, vikend v Londonu, road trip po Andaluziji... V bistvu te ubijejo socialna omrežja. Pa pozabili smo že, da lahko vmes pride še kakšna huda finančna kriza, ki ti podre shemo.


Tole 👆 to jaz trobim širšemu krogu znancev že leta. Vse se da, samo ne gre pa vse naenkrat. Pri nama samo vidijo, da imava flet odplačan, noben pa noče slišat kako je bilo leta pred tem, ko sva se marsičemu oz. kar vsemu odpovedala za kar nekaj časa. Zdej pa tudi mi uživamo na polno.

Če vse skupaj raztegneš na malo daljšo časovnico, dodaš to, da si pametno investiral denar pa prilezeš tudi do 200k.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

energetik je izjavil:

Če se ne motim, je Banka SLO ravno pred leti sprejela nove smernice in omejitve za talanje kreditov. Če se ne motim, so najbolj nasrkali ravno tisti, ki imajo premale plače in si kupujejo 1. nepremičnino. Ravno obratno, kot bi moralo biti.

Seveda, samo oni gledajo s stališča stabilnosti bančnega sistema. Prav malo briga zaposlene na Banki Slovenije za te z majhnimi pačami in brez llastne nepremičnine.

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Cilj je da folk zasluži toliko da si lahko kupi kar želi... če ne zmore pa naj kupi kar lahko... to je osnovni cilj... ostalo je samo državna intervencija pri rihtanju lenuhom nepremičnin v zameno za volilne glasove.


Cilj česa točno je to? Sej to že sedaj velja, kar pa ne pomeni, da ne sme bit regulacije trga, še sploh pa ne ko se ta izrodi in gre za osnovno človekovo potrebo. To se ne dela za glasove, ker je v tem primeru prej kontraproduktivno. Problem je, da si preveč omejen, da bi razumel kako dostopnost stanovanj vpliva na družbo kot celoto. Me pa zanima, kje je meja, da nekdo postane lenuh? A to prav samo cene nepremičnin lahko določijo kdo je lenuh? A to je na Ptuju kak župan določil v javnem glasilu?



Meje da nekdo postane lenuh je ko aktivno z 99% opcijami ne rešuje svojega problema ampak pričakuje da mu ga bodo drugi rešili...

Len je tisti ki ne naredi in kontinuirano počne nečesa kar mu pomaga na dolgi rok k rešitvi problema ampak namesto tega porablja čas in denar v drugo smer ki ne doprimore k rešitvi problema...


Enostavno se za vsako stvar ko daš denar vprašaš če te pelje korak bližje ali stran od rešitve problema osnovne dobrine kot je nepremičnina... in če da, potem se vprašaj ali dejansko to res potrebuješ BOLJ kot nepremičnino... In če da potem pač ne zmoreš imeti nepremičnine ker imaš preveč bolj pomembnih potreb ali prenizko plačo... your pick.

Torej moraš delat na plači ali na zmanjšanju bolj nujnih potreb od nepremičnine.


O kakšnih problemih sedaj govoriš? Zdaj že kr na splošno? Če je problem ustvarila ali dopustila država (politika), potem je prav, da ga ta tud reši z mehanizmi, ki jih ima na voljo.

Glede na to, da po tvoje ne bodo obdavčeni lenuhi, bodo že nekako plačali ta davek in preživeli zagotov padec cen (po tvojih trditvah). Od tega bodo najmanj pridobili lenuhi, ki itak nič ne prišparajo in si tud v primeru padca cen ne bi mogli privoščit nepremičnin (spet po tvojih besedah). To je super potem za vse.

Torej morajo tisti, ki imajo prazne nepremičnine več delat na plači za plačilo davka, ali pa na zmanjšanju nujnih potreb po večih nepremičninah. Naj se tud odločijo, ali bojo raje plačali davek za dodatno nepremičnino ali pa imajo več bolj pomembnih prioritet. Sami se lahko odločijo oz. po tvoje "their pick".

Te tvoje mahinacije so itak brezpredmetne. Če ne bi bilo problema, potem se niti ne bi omenjal in to v večini držav po svetu. Daj nam zdaj razloži kako teorijo zarote, kako za temi podatki in novicami stojijo kuščarji, ki se želijo polastiti tvoje nepremičnine na Ptuju, da jo bodo dali lenuhom zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Torrent ::

Excalibur je izjavil:

dronyx je izjavil:

slon4 je izjavil:

In kak češ prihraniti 50 k pri plači 2k ali še to ne... To mi nebo jasno nikdar...

Dva nimata skupaj nikdar tako nizke plače, ker to je pod minimalno plačo. Dva recimo da imata skupaj mesečno cca. 4.000EUR prihodkov. Varčevati moraš z minimalno 2.000 EUR na mesec in ta denar nekam jasno vlagat, ne imet na banki po 0% (že zlato je samo v par letih naraslo za 30%). V 2 letih si na 50 kEUR. Je pa res, da večina tega ne zmore, ker potem odpade vsak vikend letanje naokrog, smučanje v bad kleinckerhaimu, 14 dni počitniške hišice v medulinu...To je psihično kar zajeban, sploh ker potem sledi še visok kredit in novo odrekanje. Življenje pa leti, znanci potujejo, na FB fotke z maldivov, vikend v Londonu, road trip po Andaluziji... V bistvu te ubijejo socialna omrežja. Pa pozabili smo že, da lahko vmes pride še kakšna huda finančna kriza, ki ti podre shemo.


Tole 👆 to jaz trobim širšemu krogu znancev že leta. Vse se da, samo ne gre pa vse naenkrat. Pri nama samo vidijo, da imava flet odplačan, noben pa noče slišat kako je bilo leta pred tem, ko sva se marsičemu oz. kar vsemu odpovedala za kar nekaj časa. Zdej pa tudi mi uživamo na polno.

Če vse skupaj raztegneš na malo daljšo časovnico, dodaš to, da si pametno investiral denar pa prilezeš tudi do 200k.


Dost takih zgodb o nenormalnem odrekanju smo že slišali, dokler se ni šlo v podrobnosti in se izkazalo, da jih je večina "bullshit". Še posebej zato, ker večina teh zgodb nastaja za izogovor, da se ne bi nič storilo na tem področju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

BS je ravno takrat ko sem jaz kupoval nepremičnino spremenila pogoje za izračun kreditne sposobnosti iz povprečja 3 mesecev na povprečje 12 mesecev... in ker sem prvih 6 mesecev bil še na polovički mi je kreditna sposobnost padla toliko da sem moral vzet kredit na 29 let namesto na 15...

To je zato, ker preveč trošiš, namesto da bi varčeval, kajti potem sploh ne bi potreboval kredita :))

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

BS je ravno takrat ko sem jaz kupoval nepremičnino spremenila pogoje za izračun kreditne sposobnosti iz povprečja 3 mesecev na povprečje 12 mesecev... in ker sem prvih 6 mesecev bil še na polovički mi je kreditna sposobnost padla toliko da sem moral vzet kredit na 29 let namesto na 15...

To je zato, ker preveč trošiš, namesto da bi varčeval, kajti potem sploh ne bi potreboval kredita :))


Saj jaz nisem bil jezen, jebiga adapt and it is. Jaz nisem zahteval da bi nek no name davkoplaečvalec za mene plačeval kot hoče to Torrent.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Excalibur ::

Torrent je izjavil:


Dost takih zgodb o nenormalnem odrekanju smo že slišali, dokler se ni šlo v podrobnosti in se izkazalo, da jih je večina "bullshit". Še posebej zato, ker večina teh zgodb nastaja za izogovor, da se ne bi nič storilo na tem področju.


Mah, jaz pa mislim, da z jamranjem nikamor ne bomo prišli in jih veliko išče izgovore drugje kot pri sebi. Pri nas v službi jih kar nekaj, pod 30, kupuje sedaj prva stanovanja. In so jih kupili - v LJ. Poznam dva primera iz službe zelo dobro tudi privat in vem kaj je bilo v ozadju. Imamo pa tudi primer, kjer sodelavka skoz jamra, kako je vse drago ampak kot malo več pove o privat življenju ti je jasno, da ji bo vedno predrago - nespametne finančne odločitve ki jo vlečejo nazaj (drag najem - visoka pričakovanja kaj je dovolj dobro zanjo, predrag avto itd.)

Tudi zase vem kako je bilo. Ni potrebno verjeti, papir oz. internet prenese vse tko da marsikdo lahko nabija, je pa res, da brez muje se še čevelj ne obuje.

Kot je že dronyx napisal. Tukaj gre za mindset, ki ga moraš pri sebi spremenit. Pač odpadejo določene stvari, če hočeš na kup zbrati večjo vsoto denarja. Povsem simpl matematika. Dokler hodijo pari 2x, 3x na leto na dopust in avto za 30k+ na leasing ne bo šlo skozi - pač matematika se ne izzide. Tak človek nima možganov nastavljenih da bo varčeval in se odrekal, da bi si kaj sam ustvaril. Enostavno nima in drugega kot da jamra in išče razloge drugje ne ostane.

Lepo se sedaj vidi v moji družbi kjer smo cca ~35let stari. Nekateri smo v svojih odplačanih stanovanjih, nekateri doma pri starših, nekateri v najemu. Če pogledam, kako so živeli prej, mi je povsem jasno zakaj smo pristali tu kjer smo. Je pa sedaj tem pri ~35 težko sprejeti da bi se morali do 45leta npr. fejst odpovedati stvarem, da si bodo kaj ustvaril. Takrat ne bodo več prav mladi, tudi kredita takrat za 30 let ne bodo vzeli. In sedaj iščejo bližnjice, krivijo druge in jih stiska - poslušam to tedensko. Seveda so se apetiti tudi povečali - sedaj se glede hiše, ne stanovanja, kar je še bolj utopično. Ampak, če omeniš, da bi downsizali avto / najemniško stanovanje je pa reakcija kot da se je hudič prikazal :)
Na drugi strani pa tisti ki smo se vzeli v roke pri 20, 25 letih in do 35 planirali "vsak cent" pa je zgodba druga. Seveda je bilo takrat lažje, ker ni bilo še otrok itd.

EDIT: Nič nimam proti, da so ljudje živeli na visoki nogi v mladosti in veliko doživeli, česar mi ne bomo nikoli ker smo ta čas zamudili. Sedaj to mi kombiniramo / probamo nadoknaditi z otroci kar je svoj izziv in ima pluse in minuse. Katera pot je bila prava je vprašanje, ker vsak počne to kar se mu zdi v danem prenutku pravilno in za to je potrebno odgovarjati in sprejeti posledice svojih odločitev. Kakorkoli obrneš je dejstvo da je vsak svoje usode kovač. End of story :)

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Lepo se sedaj vidi v moji družbi kjer smo cca ~35let stari. Nekateri smo v svojih odplačanih stanovanjih, nekateri doma pri starših, nekateri v najemu. Če pogledam, kako so živeli prej, mi je povsem jasno zakaj smo pristali tu kjer smo. Je pa sedaj tem pri ~35 težko sprejeti da bi se morali do 45leta npr. fejst odpovedati stvarem, da si bodo kaj ustvaril. Takrat ne bodo več prav mladi, tudi kredita takrat za 30 let ne bodo vzeli. In sedaj iščejo bližnjice, krivijo druge in jih stiska - poslušam to tedensko. Seveda so se apetiti tudi povečali - sedaj se glede hiše, ne stanovanja, kar je še bolj utopično. Ampak, če omeniš, da bi downsizali avto / najemniško stanovanje je pa reakcija kot da se je hudič prikazal :)
Na drugi strani pa tisti ki smo se vzeli v roke pri 20, 25 letih in do 35 planirali "vsak cent" pa je zgodba druga. Seveda je bilo takrat lažje, ker ni bilo še otrok itd.


Lepše bi težko povedal...

To najbolj boli te jamrače, ker vidijo da so 30-37 in vidijo da bi morali zdaj stisnit 5-10 let da bi nadoknadili zamujeno v 20-30 in pol so krivi vsi drugi samo oni ne.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Furbo ::

Ja ne no, žurati in živeti do skrajnosti financ je bilo pač ful pomembno.

Morda bi Banka Slovenije lahko naredila kak program za menjavo Instagram lajkov v eur?
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


To najbolj boli te jamrače, ker vidijo da so 30-37 in vidijo da bi morali zdaj stisnit 5-10 let da bi nadoknadili zamujeno v 20-30 in pol so krivi vsi drugi samo oni ne.


A tistih ki so šparal od 25 do 35, pa majo zdej tistih 50k, pa nič ne boli ko si jih lahko sam nekam ftaknejo?

matic492 ::

Kdo dafak pa lahko našpara za skeširat stanovanje v glavnem mestu države v katerih živi, v 10 letih v začetku kariere?

Kot sem že 100x napisal. Capitalism + inflationary fiat valute.

Nehaš scat proti vetru in vzameš kredit, takoj, ko ga lahko, za nekaj, kar lahko, ker denar bo vsak dan manj vreden, PO DEFINICIJI SISTEMA.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:


To najbolj boli te jamrače, ker vidijo da so 30-37 in vidijo da bi morali zdaj stisnit 5-10 let da bi nadoknadili zamujeno v 20-30 in pol so krivi vsi drugi samo oni ne.


A tistih ki so šparal od 25 do 35, pa majo zdej tistih 50k, pa nič ne boli ko si jih lahko sam nekam ftaknejo?


Zakaj bi bolelo ko imajo pa za polog.

Excalibur ::

Pa mogoče še to, preden me kdo polije z bencinom, da je spet samo to žuranje problem in samo to ne more bit razlog ampak še kaj drugega. Evo, ker si že 15 let beležim finance vržem malo kost za glodat, kje lahko 50k zapraviš oz. privarčuješ če se mu odpoveš.

Odkar smo na svoje je šlo v 5 letih precej dodatnega denarja za (prej pač ni šlo oz. ni bilo potrebe):
- Športna oprema oz. hobiji - 15k
- Dodatni dopusti (torej 2. ali 3. dopust v letu) - 15k
- Restavracije - 12k
- Gadgeti - 5k
- Privat zdravstvo - 5k

Pa recimo še za bolj nazaj
- 5 let najemnine v LJ je bilo 18k (300eur/mesec - mini garsonjera). Tukaj bi komot bila cifra 36k, če bi šla v tako kot so vsi pričakovali da bova. Skratka, se začne nabirat.

Kaj hočem s tem seznam povedat je, da prej teh izdatkov nismo imeli oz. so bili zreducirani na bare minimum. Pač nisva si privoščila ne dodatnega dopusta, ne restavracij, ne gadgetov za zabavo, ne privat zobarja, ne nove športne opreme itd. And the list go on.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:


To najbolj boli te jamrače, ker vidijo da so 30-37 in vidijo da bi morali zdaj stisnit 5-10 let da bi nadoknadili zamujeno v 20-30 in pol so krivi vsi drugi samo oni ne.


A tistih ki so šparal od 25 do 35, pa majo zdej tistih 50k, pa nič ne boli ko si jih lahko sam nekam ftaknejo?



Vedno je bolje imeti 50k na TRR kot 0... ampak levičarju to seveda ni jasno... z 0 EUR na TRR si veliko težje karkoli kupiš tudi s kreditom kot z 50k na TRR nekje v SLO pač...

Če pa ti pričakuješ da bo nekdo ki je 24-34 šparal da bi moral v LJ(glavnem emstu države ali bližnji okolici) skeširat nepremičnino pa mi prosim pokaži za podobne primere znotraj EU and S: Amerike...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Excalibur ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:


To najbolj boli te jamrače, ker vidijo da so 30-37 in vidijo da bi morali zdaj stisnit 5-10 let da bi nadoknadili zamujeno v 20-30 in pol so krivi vsi drugi samo oni ne.


A tistih ki so šparal od 25 do 35, pa majo zdej tistih 50k, pa nič ne boli ko si jih lahko sam nekam ftaknejo?


S 50k lahko kupiš nekaj kar je 250k ~ 300k brez težav. Kje je tu problem?

energetik ::

Excalibur je izjavil:

EDIT: Nič nimam proti, da so ljudje živeli na visoki nogi v mladosti in veliko doživeli, česar mi ne bomo nikoli ker smo ta čas zamudili. Sedaj to mi kombiniramo / probamo nadoknaditi z otroci kar je svoj izziv in ima pluse in minuse. Katera pot je bila prava je vprašanje, ker vsak počne to kar se mu zdi v danem prenutku pravilno in za to je potrebno odgovarjati in sprejeti posledice svojih odločitev. Kakorkoli obrneš je dejstvo da je vsak svoje usode kovač. End of story :)
Ni nujno, da rabiš za veliko doživeti tudi veliko denarja...
Veliko doživiš lahko tudi na druge načine. Jaz sem v npr. svojih 20ih prehodil in turno presmučal 2/3 slovenskih hribov in v okolici SLO (avto - skupna uporaba s starši), kampiral, kolesaril itd. Vse kar sem porabil, je bilo nekaj denarja za benz in vzdrževanje, pa par 100€ za opremo.
Ni treba vsako leto na Tajsko, da kaj doživiš...
vires in numeris

zavajon ::

matic492 je izjavil:

Kdo dafak pa lahko našpara za skeširat stanovanje v glavnem mestu države v katerih živi, v 10 letih v začetku kariere?

Kot sem že 100x napisal. Capitalism + inflationary fiat valute.

Nehaš scat proti vetru in vzameš kredit, takoj, ko ga lahko, za nekaj, kar lahko, ker denar bo vsak dan manj vreden, PO DEFINICIJI SISTEMA.

In to predlaga nekdo, ki je vse podedoval ali mu je bilo poklonjeno... :))
««
654 / 715
»»