» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
655 / 715
»»

Mato989 ::

Excalibur je izjavil:

Pa mogoče še to, preden me kdo polije z bencinom, da je spet samo to žuranje problem in samo to ne more bit razlog ampak še kaj drugega. Evo, ker si že 15 let beležim finance vržem malo kost za glodat, kje lahko 50k zapraviš oz. privarčuješ če se mu odpoveš.

Odkar smo na svoje je šlo v 5 letih precej dodatnega denarja za (prej pač ni šlo oz. ni bilo potrebe):
- Športna oprema oz. hobiji - 15k
- Dodatni dopusti (torej 2. ali 3. dopust v letu) - 15k
- Restavracije - 12k
- Gadgeti - 5k
- Privat zdravstvo - 5k

Pa recimo še za bolj nazaj
- 5 let najemnine v LJ je bilo 18k (300eur/mesec - mini garsonjera). Tukaj bi komot bila cifra 36k, če bi šla v tako kot so vsi pričakovali da bova. Skratka, se začne nabirat.

Kaj hočem s tem seznam povedat je, da prej teh izdatkov nismo imeli oz. so bili zreducirani na bare minimum. Pač nisva si privoščila ne dodatnega dopusta, ne restavracij, ne gadgetov za zabavo, ne privat zobarja, ne nove športne opreme itd. And the list go on.


Seveda ampak babnca joka ko gleda instagram vsi nekje ona pa celo leto doma razen tistih 9 nočitev... OJOJ... saj to je to... samski moški imajo itak največ keša... čim maš babo se začnejo pa te pizdarije in pol otroci...

Špartansko treba vodit finance v zvezi to vidim pri moji, to bi kr zapravljalo... pa darilca pa cote, pa 2x na leto nekam ker 1x ni dovolj pa vozačkanje z avtom,
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

zavajon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

BS je ravno takrat ko sem jaz kupoval nepremičnino spremenila pogoje za izračun kreditne sposobnosti iz povprečja 3 mesecev na povprečje 12 mesecev... in ker sem prvih 6 mesecev bil še na polovički mi je kreditna sposobnost padla toliko da sem moral vzet kredit na 29 let namesto na 15...

To je zato, ker preveč trošiš, namesto da bi varčeval, kajti potem sploh ne bi potreboval kredita :))


Saj jaz nisem bil jezen, jebiga adapt and it is. Jaz nisem zahteval da bi nek no name davkoplaečvalec za mene plačeval kot hoče to Torrent.


Adapt? :)) Seveda ne, ker si bil na mamini zizi vsaj 10 let odraslega življenja in še fehtal za keš od staršev. Pomaga pa tud to, da si se rodil v vukojebini, faliral faks, mel tam službo in se niti nisi rabil odločat, al bi ostal v bližini mamine zize in verjetno ene in edine ženske na Ptuju, ki te lahko prenaša, ali pa se selil npr. v Kočevje, da bi si lahko privoščil stanovanje, kjer pa verjetno monkey testerjev ne rabijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Excalibur ::

energetik je izjavil:

Excalibur je izjavil:

EDIT: Nič nimam proti, da so ljudje živeli na visoki nogi v mladosti in veliko doživeli, česar mi ne bomo nikoli ker smo ta čas zamudili. Sedaj to mi kombiniramo / probamo nadoknaditi z otroci kar je svoj izziv in ima pluse in minuse. Katera pot je bila prava je vprašanje, ker vsak počne to kar se mu zdi v danem prenutku pravilno in za to je potrebno odgovarjati in sprejeti posledice svojih odločitev. Kakorkoli obrneš je dejstvo da je vsak svoje usode kovač. End of story :)
Ni nujno, da rabiš za veliko doživeti tudi veliko denarja...
Veliko doživiš lahko tudi na druge načine. Jaz sem v npr. svojih 20ih prehodil in turno presmučal 2/3 slovenskih hribov in v okolici SLO (avto - skupna uporaba s starši), kampiral, kolesaril itd. Vse kar sem porabil, je bilo nekaj denarja za benz in vzdrževanje, pa par 100€ za opremo.
Ni treba vsako leto na Tajsko, da kaj doživiš...


Seveda, se strinjam, opisuješ najin način življenja takrat samo marsikomu ne potegne to, kar praviš, da ni potrebno na Tajsko zato da se imaš fajn. Naši hribi so fantastični, sploh v tej vročini :)

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

zavajon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

BS je ravno takrat ko sem jaz kupoval nepremičnino spremenila pogoje za izračun kreditne sposobnosti iz povprečja 3 mesecev na povprečje 12 mesecev... in ker sem prvih 6 mesecev bil še na polovički mi je kreditna sposobnost padla toliko da sem moral vzet kredit na 29 let namesto na 15...

To je zato, ker preveč trošiš, namesto da bi varčeval, kajti potem sploh ne bi potreboval kredita :))


Saj jaz nisem bil jezen, jebiga adapt and it is. Jaz nisem zahteval da bi nek no name davkoplaečvalec za mene plačeval kot hoče to Torrent.


Adapt? :)) Seveda ne, ker si bil na mamini zizi vsaj 10 let odraslega življenja in še fehtal za keš od staršev. Pomaga pa tud to, da si se rodil v vukojebini, faliral faks, mel tam službo in se nisi rabil odločat, al bi ostal v bližini mamine zize in interesnega območja, ali pa se selil npr. v Kočevje, da bi si lahko privoščil stanovanje, kjer pa verjetno monkey testerjev ne rabijo.


Ne jokaj, jaz sem poskrbel za sebe, ti kvazi sposobneži pa ne zmorejo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nokken ::

matic492 je izjavil:

Kdo dafak pa lahko našpara za skeširat stanovanje v glavnem mestu države v katerih živi, v 10 letih v začetku kariere?

Vsak ki mu je stanovanje v glavnem mestu drzave namenjeno. In ne to nisi ljudje z minimalci, niti tisti s povprecno placo. Ne v Ljubljani, ne na Dunaju in ne v Helsinkih, pa v Tokiu ali Washingtonu prav tako ne. Enkrat se boste ze morali sprijazniti, da center glavnega mesta nikjer na svetu ni za reveze. Ne vem zakaj bi bila Ljubljana izjema. Ja revezi se v sluzbe vozijo od drugod, tudi po par ur dalec. Sreco imate, da v Sloveniji ni vec kot 1h do Ljubljane ne glede na to kje zivis.
Malo poglej od kje se vozijo recimo v Silicon valley povprecni usluzbenci (ne tistih s 500k USD/ letne place). Boste kmalu nehali jokati in premisljevati kako nas boste vse zjebali in sli v tujino, ker se moras pri nas voziti iz Skofljice do Ljubljane in to nikamor ne gre, saj je tvoja ustavna pravica zastonj stanovanje na Tromostovju.

zavajon ::

energetik je izjavil:

Veliko doživiš lahko tudi na druge načine. Jaz sem v npr. svojih 20ih prehodil in turno presmučal 2/3 slovenskih hribov in v okolici SLO (avto - skupna uporaba s starši), kampiral, kolesaril itd. Vse kar sem porabil, je bilo nekaj denarja za benz in vzdrževanje, pa par 100€ za opremo.
Ni treba vsako leto na Tajsko, da kaj doživiš...

Ampak moraš razumeti tudi take, ki jim lazenje po slovenskih hribih ne pomeni nekega blaznega doživetja.

CiClon ::

Excalibur je izjavil:

Torrent je izjavil:


Dost takih zgodb o nenormalnem odrekanju smo že slišali, dokler se ni šlo v podrobnosti in se izkazalo, da jih je večina "bullshit". Še posebej zato, ker večina teh zgodb nastaja za izogovor, da se ne bi nič storilo na tem področju.


Mah, jaz pa mislim, da z jamranjem nikamor ne bomo prišli in jih veliko išče izgovore drugje kot pri sebi. Pri nas v službi jih kar nekaj, pod 30, kupuje sedaj prva stanovanja. In so jih kupili - v LJ. Poznam dva primera iz službe zelo dobro tudi privat in vem kaj je bilo v ozadju. Imamo pa tudi primer, kjer sodelavka skoz jamra, kako je vse drago ampak kot malo več pove o privat življenju ti je jasno, da ji bo vedno predrago - nespametne finančne odločitve ki jo vlečejo nazaj (drag najem - visoka pričakovanja kaj je dovolj dobro zanjo, predrag avto itd.)

Tudi zase vem kako je bilo. Ni potrebno verjeti, papir oz. internet prenese vse tko da marsikdo lahko nabija, je pa res, da brez muje se še čevelj ne obuje.

Kot je že dronyx napisal. Tukaj gre za mindset, ki ga moraš pri sebi spremenit. Pač odpadejo določene stvari, če hočeš na kup zbrati večjo vsoto denarja. Povsem simpl matematika. Dokler hodijo pari 2x, 3x na leto na dopust in avto za 30k+ na leasing ne bo šlo skozi - pač matematika se ne izzide. Tak človek nima možganov nastavljenih da bo varčeval in se odrekal, da bi si kaj sam ustvaril. Enostavno nima in drugega kot da jamra in išče razloge drugje ne ostane.

Lepo se sedaj vidi v moji družbi kjer smo cca ~35let stari. Nekateri smo v svojih odplačanih stanovanjih, nekateri doma pri starših, nekateri v najemu. Če pogledam, kako so živeli prej, mi je povsem jasno zakaj smo pristali tu kjer smo. Je pa sedaj tem pri ~35 težko sprejeti da bi se morali do 45leta npr. fejst odpovedati stvarem, da si bodo kaj ustvaril. Takrat ne bodo več prav mladi, tudi kredita takrat za 30 let ne bodo vzeli. In sedaj iščejo bližnjice, krivijo druge in jih stiska - poslušam to tedensko. Seveda so se apetiti tudi povečali - sedaj se glede hiše, ne stanovanja, kar je še bolj utopično. Ampak, če omeniš, da bi downsizali avto / najemniško stanovanje je pa reakcija kot da se je hudič prikazal :)
Na drugi strani pa tisti ki smo se vzeli v roke pri 20, 25 letih in do 35 planirali "vsak cent" pa je zgodba druga. Seveda je bilo takrat lažje, ker ni bilo še otrok itd.

EDIT: Nič nimam proti, da so ljudje živeli na visoki nogi v mladosti in veliko doživeli, česar mi ne bomo nikoli ker smo ta čas zamudili. Sedaj to mi kombiniramo / probamo nadoknaditi z otroci kar je svoj izziv in ima pluse in minuse. Katera pot je bila prava je vprašanje, ker vsak počne to kar se mu zdi v danem prenutku pravilno in za to je potrebno odgovarjati in sprejeti posledice svojih odločitev. Kakorkoli obrneš je dejstvo da je vsak svoje usode kovač. End of story :)


To me spominja na jamranje samskih 30+ oz. 35+. Čudno da ti še ne jočejo, da jim mora država rešit problem.

Torrent ::

Excalibur je izjavil:

Torrent je izjavil:


Dost takih zgodb o nenormalnem odrekanju smo že slišali, dokler se ni šlo v podrobnosti in se izkazalo, da jih je večina "bullshit". Še posebej zato, ker večina teh zgodb nastaja za izogovor, da se ne bi nič storilo na tem področju.


Mah, jaz pa mislim, da z jamranjem nikamor ne bomo prišli in jih veliko išče izgovore drugje kot pri sebi. Pri nas v službi jih kar nekaj, pod 30, kupuje sedaj prva stanovanja. In so jih kupili - v LJ. Poznam dva primera iz službe zelo dobro tudi privat in vem kaj je bilo v ozadju. Imamo pa tudi primer, kjer sodelavka skoz jamra, kako je vse drago ampak kot malo več pove o privat življenju ti je jasno, da ji bo vedno predrago - nespametne finančne odločitve ki jo vlečejo nazaj (drag najem - visoka pričakovanja kaj je dovolj dobro zanjo, predrag avto itd.)

Tudi zase vem kako je bilo. Ni potrebno verjeti, papir oz. internet prenese vse tko da marsikdo lahko nabija, je pa res, da brez muje se še čevelj ne obuje.

Kot je že dronyx napisal. Tukaj gre za mindset, ki ga moraš pri sebi spremenit. Pač odpadejo določene stvari, če hočeš na kup zbrati večjo vsoto denarja. Povsem simpl matematika. Dokler hodijo pari 2x, 3x na leto na dopust in avto za 30k+ na leasing ne bo šlo skozi - pač matematika se ne izzide. Tak človek nima možganov nastavljenih da bo varčeval in se odrekal, da bi si kaj sam ustvaril. Enostavno nima in drugega kot da jamra in išče razloge drugje ne ostane.

Lepo se sedaj vidi v moji družbi kjer smo cca ~35let stari. Nekateri smo v svojih odplačanih stanovanjih, nekateri doma pri starših, nekateri v najemu. Če pogledam, kako so živeli prej, mi je povsem jasno zakaj smo pristali tu kjer smo. Je pa sedaj tem pri ~35 težko sprejeti da bi se morali do 45leta npr. fejst odpovedati stvarem, da si bodo kaj ustvaril. Takrat ne bodo več prav mladi, tudi kredita takrat za 30 let ne bodo vzeli. In sedaj iščejo bližnjice, krivijo druge in jih stiska - poslušam to tedensko. Seveda so se apetiti tudi povečali - sedaj se glede hiše, ne stanovanja, kar je še bolj utopično. Ampak, če omeniš, da bi downsizali avto / najemniško stanovanje je pa reakcija kot da se je hudič prikazal :)
Na drugi strani pa tisti ki smo se vzeli v roke pri 20, 25 letih in do 35 planirali "vsak cent" pa je zgodba druga. Seveda je bilo takrat lažje, ker ni bilo še otrok itd.

EDIT: Nič nimam proti, da so ljudje živeli na visoki nogi v mladosti in veliko doživeli, česar mi ne bomo nikoli ker smo ta čas zamudili. Sedaj to mi kombiniramo / probamo nadoknaditi z otroci kar je svoj izziv in ima pluse in minuse. Katera pot je bila prava je vprašanje, ker vsak počne to kar se mu zdi v danem prenutku pravilno in za to je potrebno odgovarjati in sprejeti posledice svojih odločitev. Kakorkoli obrneš je dejstvo da je vsak svoje usode kovač. End of story :)


Uf, v 10 letih ste z varčevanjem in odplačanim kreditom kupili nepremičnino? To pa je top. Povej nam več. Koliko je stala nepremičnina, kako velika je bila, v katerem mestu in kdaj je bila kupljena?

matic492 ::

zavajon je izjavil:

matic492 je izjavil:

Kdo dafak pa lahko našpara za skeširat stanovanje v glavnem mestu države v katerih živi, v 10 letih v začetku kariere?

Kot sem že 100x napisal. Capitalism + inflationary fiat valute.

Nehaš scat proti vetru in vzameš kredit, takoj, ko ga lahko, za nekaj, kar lahko, ker denar bo vsak dan manj vreden, PO DEFINICIJI SISTEMA.

In to predlaga nekdo, ki je vse podedoval ali mu je bilo poklonjeno... :))


Ne vem koga ciljaš ali si me zamešal, ker sem v življenju podedoval do danes točno 500€ po prababici, imam pa kredit za 130 jurjev. Je pa ta kredit verjetno ena izmed najboljših investicij, kar sem jih oziroma jih bom naredil v življenju
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

zavajon ::

nokken je izjavil:

matic492 je izjavil:

Kdo dafak pa lahko našpara za skeširat stanovanje v glavnem mestu države v katerih živi, v 10 letih v začetku kariere?

Vsak ki mu je stanovanje v glavnem mestu drzave namenjeno. In ne to nisi ljudje z minimalci, niti tisti s povprecno placo. Ne v Ljubljani, ne na Dunaju in ne v Helsinkih, pa v Tokiu ali Washingtonu prav tako ne. Enkrat se boste ze morali sprijazniti, da center glavnega mesta nikjer na svetu ni za reveze. Ne vem zakaj bi bila Ljubljana izjema.

Zato ker Ljubljana ni glavno mesto v pomenu, ki ga navajaš ti. Formalno je res glavno mesto, čeprav žepne države, a v resnici v tem glavnem mestu ni velikega povpraševanja po nepremičninah, ki ga v glavnih mestih običajno ustvarijo korporacije, ki ustanavljajo predstavništva, pa diplomatske službe. V Ljubljani ni predstavništva nobene pomembne svetovne firme, za to regijo grejo vse v Zagreb. Tudi diplomatska predstavništva so bolj redka in na minimumu.

Tako da nehajte Ljubljano primerjati z glavnim mestom, gre za eno navadno podeželsko mestece.

energetik ::

zavajon je izjavil:

energetik je izjavil:

Veliko doživiš lahko tudi na druge načine. Jaz sem v npr. svojih 20ih prehodil in turno presmučal 2/3 slovenskih hribov in v okolici SLO (avto - skupna uporaba s starši), kampiral, kolesaril itd. Vse kar sem porabil, je bilo nekaj denarja za benz in vzdrževanje, pa par 100EUR za opremo.
Ni treba vsako leto na Tajsko, da kaj doživiš...

Ampak moraš razumeti tudi take, ki jim lazenje po slovenskih hribih ne pomeni nekega blaznega doživetja.
Lahko jih razumem, ne morem pa potem razumeti da jamrajo da nič nimajo pri 35ih. Jaz sem pri 20ih letih vedel, da hočem samostojno bajto, zato so šli vsi viški v depozit, nato sva seveda vzela tudi kredit, kakor hitro sva našla primerno zadevo. Pri slabih 40ih smo bili brez kredita z lastniško bajto v okolici LJ. Pa še zdaj kot drugi avto vozimo staro kanto, ker se mi zdi škoda denarja za novega, čeprav bi lahko nabavil 3 komade na keš.
To mora biti nekaj v zvezi z mindsetom.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Torrent ::

energetik je izjavil:

zavajon je izjavil:

energetik je izjavil:

Veliko doživiš lahko tudi na druge načine. Jaz sem v npr. svojih 20ih prehodil in turno presmučal 2/3 slovenskih hribov in v okolici SLO (avto - skupna uporaba s starši), kampiral, kolesaril itd. Vse kar sem porabil, je bilo nekaj denarja za benz in vzdrževanje, pa par 100EUR za opremo.
Ni treba vsako leto na Tajsko, da kaj doživiš...

Ampak moraš razumeti tudi take, ki jim lazenje po slovenskih hribih ne pomeni nekega blaznega doživetja.
Lahko jih razumem, ne morem pa potem razumeti da jamrajo da nič nimajo pri 35ih. Jaz sem pri 20ih letih vedel, da hočem samostojno bajto, zato so šli vsi viški v depozit, nato sva seveda vzela tudi kredit, kakor hitro sva našla primerno zadevo. Pri slabih 40ih smo bili brez kredita z lastniško bajto v okolici LJ. Pa še zdaj kot drugi avto vozimo staro kanto, ker se mi zdi škoda denarja za novega, čeprav bi lahko nabavil 3 komade na keš.
To mora biti nekaj v zvezi z mindsetom.


No in koliko je bila cena hiše in kdaj ste jo kupili?

zavajon ::

energetik je izjavil:

Lahko jih razumem, ne morem pa potem razumeti da jamrajo da nič nimajo pri 35ih. Jaz sem pri 20ih letih vedel, da hočem samostojno bajto, zato so šli vsi viški v depozit, nato sva seveda vzela tudi kredit, kakor hitro sva našla primerno zadevo. Pri slabih 40ih smo bili brez kredita z lastniško bajto v okolici LJ. Pa še zdaj kot drugi avto vozimo staro kanto, ker se mi zdi škoda denarja za novega, čeprav bi lahko nabavil 3 komade na keš.
To mora biti nekaj v zvezi z mindsetom.

Medtem ko si ti od 20. do 40. leta "jebal ježa", so oni živeli. Ja, definitivno bo nekaj v zvezi z mindsetom. ;)

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Excalibur je izjavil:

Pa mogoče še to, preden me kdo polije z bencinom, da je spet samo to žuranje problem in samo to ne more bit razlog ampak še kaj drugega. Evo, ker si že 15 let beležim finance vržem malo kost za glodat, kje lahko 50k zapraviš oz. privarčuješ če se mu odpoveš.

Odkar smo na svoje je šlo v 5 letih precej dodatnega denarja za (prej pač ni šlo oz. ni bilo potrebe):
- Športna oprema oz. hobiji - 15k
- Dodatni dopusti (torej 2. ali 3. dopust v letu) - 15k
- Restavracije - 12k
- Gadgeti - 5k
- Privat zdravstvo - 5k

Pa recimo še za bolj nazaj
- 5 let najemnine v LJ je bilo 18k (300eur/mesec - mini garsonjera). Tukaj bi komot bila cifra 36k, če bi šla v tako kot so vsi pričakovali da bova. Skratka, se začne nabirat.

Kaj hočem s tem seznam povedat je, da prej teh izdatkov nismo imeli oz. so bili zreducirani na bare minimum. Pač nisva si privoščila ne dodatnega dopusta, ne restavracij, ne gadgetov za zabavo, ne privat zobarja, ne nove športne opreme itd. And the list go on.


Seveda ampak babnca joka ko gleda instagram vsi nekje ona pa celo leto doma razen tistih 9 nočitev... OJOJ... saj to je to... samski moški imajo itak največ keša... čim maš babo se začnejo pa te pizdarije in pol otroci...

Špartansko treba vodit finance v zvezi to vidim pri moji, to bi kr zapravljalo... pa darilca pa cote, pa 2x na leto nekam ker 1x ni dovolj pa vozačkanje z avtom,


Lol, boga tvoja. Ne privoščiš ji več kot en dopust na leto. Socialkar lifestyle.

energetik ::

Torrent je izjavil:

No in koliko je bila cena hiše in kdaj ste jo kupili?
2014 185k v 3PGF ~10km zračne od Tromostovja.

zavajon je izjavil:

energetik je izjavil:

Lahko jih razumem, ne morem pa potem razumeti da jamrajo da nič nimajo pri 35ih. Jaz sem pri 20ih letih vedel, da hočem samostojno bajto, zato so šli vsi viški v depozit, nato sva seveda vzela tudi kredit, kakor hitro sva našla primerno zadevo. Pri slabih 40ih smo bili brez kredita z lastniško bajto v okolici LJ. Pa še zdaj kot drugi avto vozimo staro kanto, ker se mi zdi škoda denarja za novega, čeprav bi lahko nabavil 3 komade na keš.
To mora biti nekaj v zvezi z mindsetom.

Medtem ko si ti od 20. do 40. leta "jebal ježa", so oni živeli. Ja, definitivno bo nekaj v zvezi z mindsetom. ;)
Ni bilo nobenega "ježa", sploh nisem vedel da imam kredit, živeli smo povsem normalno, vključno z dopusti, smučanjem, morjem.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

My god, ne vem a ste eni tok razvajeni ali sploh nimate predstave, kakšno je življenje večine slovencev.

Niti 1x nisem smučal v otroštvu, na dopust smo šli "samo" 1x na leto (omg nenormalno basically mučli so me starši). Tudi igrače nisem dobil vse, ki sem jih hotel. Žepnine nisem dobival nikoli v življenju.

Kristus, kaj eni smatrate kot normalno življenje, ni čudno, da ne morete razumeti "odrekanja". Upam da trollate, ker tole je žalostno.

Go touch grass, literally.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

matobeli ::

energetik je izjavil:

2014 185k v 3PGF ~10km zračne od Tromostovja.


Pa parcela?

Torrent ::

energetik je izjavil:

Torrent je izjavil:

No in koliko je bila cena hiše in kdaj ste jo kupili?
2014 185k v 3PGF ~15km zračne od Tromostovja.


Torej, ker si ti bil dovolj star in imel priložnost kupit hišo na dnu prejšnje krize, so tisti, ki danes ne morejo, pač zapravljivci.

Ok. Pa poglejmo številke:

Hiša: 185k
Povprečna neto plača v SLO: 1.005 EUR

185 neto plač. Ok. Tud takrat ni bilo poceni za 3pgf, ampak je hiša v bližini LJ.

Danes je povprečna neto plača v SLO 1.486. Koliko bi danes bila taka hiša v 3pgf? 400k? To bi blo 270 povprečnih neto plač. Pa verjetno sem prenizko ugibal ceno.

A zdaj razumeš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

kriptobog ::

matic492 je izjavil:

My god, ne vem a ste eni tok razvajeni ali sploh nimate predstave, kakšno je življenje večine slovencev.

Niti 1x nisem smučal v otroštvu, na dopust smo šli samo 1x na leto (omg nenormalno basically mučli so me starši). Tudi igrače nisem dobil vse, ki sem jih hotel. Žepnine nisem dobival nikoli v življenju.

Kristus, kaj eni smatrate kot normalno življenje, ni čudno, da ne morete razumeti "odrekanja". Upam da trollate, ker tole je žalostno.

Go touch grass, literally.


Kot normalno življenje smatram, da ne rabiš gledat na vsak evro ko si želiš nekaj privoščiti

matic492 ::

kriptobog je izjavil:

Kot normalno življenje smatram, da ne rabiš gledat na vsak evro ko si želiš nekaj privoščiti


News flash, večina mora gledati na vsak evro. Mogoče ne vsak evro, ampak vsaj vsakih deset evrov.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

energetik ::

matobeli je izjavil:

energetik je izjavil:

2014 185k v 3PGF ~10km zračne od Tromostovja.


Pa parcela?
Kaj parcela?
vires in numeris

matobeli ::

kriptobog je izjavil:

da ne rabiš gledat na vsak evro ko si želiš nekaj privoščiti


In pol me sprašuješ zakaj si 50k lahko sam nekam porineš? Valda na njih vzameš še 250k krede in naslednjih 30 let živiš tako kot si prejšnih 10, na minimalcu.

In ja, to je en izmed smislov življenja, da ne rabiš na vsak EUR gledat, k drugač končaš tko kot mato.

energetik je izjavil:

matobeli je izjavil:

energetik je izjavil:

2014 185k v 3PGF ~10km zračne od Tromostovja.


Pa parcela?
Kaj parcela?


Kolk EUREUREUR je koštala. Predvidevam da imaš bajto, ker si rekel da boš imel bajto. Bajte rabjo parcelo, stanovanja ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

kriptobog ::

matic492 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Kot normalno življenje smatram, da ne rabiš gledat na vsak evro ko si želiš nekaj privoščiti


News flash, večina mora gledati na vsak evro. Mogoče ne vsak evro, ampak vsaj vsakih deset evrov.


News flash. To je tvoja večina. Isto kot nekdo z minimalko pravi, da je skoraj cela slovenija na minimalki. Moja večina pa ne gleda na vsak evro, niti na vsakih deset evrov.

energetik ::

Torrent je izjavil:

energetik je izjavil:

Torrent je izjavil:

No in koliko je bila cena hiše in kdaj ste jo kupili?
2014 185k v 3PGF ~15km zračne od Tromostovja.


Torej, ker si ti bil dovolj star in imel priložnost kupit hišo na dnu prejšnje krize, so tisti, ki danes ne morejo, pač zapravljivci.

Ok. Pa poglejmo številke:

Hiša: 185k
Povprečna neto plača v SLO: 1.005 EUR

185 neto plač. Ok. Tud takrat ni bilo poceni za 3pgf, ampak je hiša v bližini LJ.

Danes je povprečna neto plača v SLO 1.486. Koliko bi danes bila taka hiša v 3pgf? 400k? To bi blo 270 povprečnih neto plač.

A zdaj razumeš?
Meni se je že takrat zdela bajta noro draga. Šparala sva 2 in morala vzeti še kredit.
vires in numeris

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

energetik je izjavil:

Torrent je izjavil:

No in koliko je bila cena hiše in kdaj ste jo kupili?
2014 185k v 3PGF ~15km zračne od Tromostovja.


Torej, ker si ti bil dovolj star in imel priložnost kupit hišo na dnu prejšnje krize, so tisti, ki danes ne morejo, pač zapravljivci.

Ok. Pa poglejmo številke:

Hiša: 185k
Povprečna neto plača v SLO: 1.005 EUR

185 neto plač. Ok. Tud takrat ni bilo poceni za 3pgf, ampak je hiša v bližini LJ.

Danes je povprečna neto plača v SLO 1.486. Koliko bi danes bila taka hiša v 3pgf? 400k? To bi blo 270 povprečnih neto plač. Pa verjetno sem prenizko ugibal ceno.

A zdaj razumeš?


Pa ti razumeš da današnji loleki hočejo bajto dosti boljšo kot pred 10, 20, 50 leti... To pač stane...

Sploh pa stane lokacija, eni pravite kot da Zemljo okrog ljubljane delajo in se veča namesto manjša oz ostaja enaka...



BAJTA BLIZU LJ JE LUKSUZ NE USTAVNA PRAVICA.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

da ne rabiš gledat na vsak evro ko si želiš nekaj privoščiti


In pol me sprašuješ zakaj si 50k lahko sam nekam porineš? Valda na njih vzameš še 250k krede in naslednjih 30 let živiš tako kot si prejšnih 10, na minimalcu.

In ja, to je en izmed smislov življenja, da ne rabiš na vsak EUR gledat, k drugač končaš tko kot mato.

energetik je izjavil:

matobeli je izjavil:

energetik je izjavil:

2014 185k v 3PGF ~10km zračne od Tromostovja.


Pa parcela?
Kaj parcela?


Kolk EUREUREUR je koštala. Predvidevam da imaš bajto, ker si rekel da boš imel bajto. Bajte rabjo parcelo, stanovanja ne.


A če plačuješ jurja najemnine, namesto jurja krede je pa bolje? Pa tudi a boš imel 30 let enako plačo? Ne boš menjal službe, ne boš napredovla, itd?

energetik ::

matobeli je izjavil:

energetik je izjavil:

matobeli je izjavil:

energetik je izjavil:

2014 185k v 3PGF ~10km zračne od Tromostovja.


Pa parcela?
Kaj parcela?


Kolk EUREUREUR je koštala. Predvidevam da imaš bajto, ker si rekel da boš imel bajto. Bajte rabjo parcelo, stanovanja ne.
185k je bila jasno v kompletu parcela + bajta 3PGF.
vires in numeris

slon4 ::

zavajon je izjavil:

nokken je izjavil:

matic492 je izjavil:

Kdo dafak pa lahko našpara za skeširat stanovanje v glavnem mestu države v katerih živi, v 10 letih v začetku kariere?

Vsak ki mu je stanovanje v glavnem mestu drzave namenjeno. In ne to nisi ljudje z minimalci, niti tisti s povprecno placo. Ne v Ljubljani, ne na Dunaju in ne v Helsinkih, pa v Tokiu ali Washingtonu prav tako ne. Enkrat se boste ze morali sprijazniti, da center glavnega mesta nikjer na svetu ni za reveze. Ne vem zakaj bi bila Ljubljana izjema.

Zato ker Ljubljana ni glavno mesto v pomenu, ki ga navajaš ti. Formalno je res glavno mesto, čeprav žepne države, a v resnici v tem glavnem mestu ni velikega povpraševanja po nepremičninah, ki ga v glavnih mestih običajno ustvarijo korporacije, ki ustanavljajo predstavništva, pa diplomatske službe. V Ljubljani ni predstavništva nobene pomembne svetovne firme, za to regijo grejo vse v Zagreb. Tudi diplomatska predstavništva so bolj redka in na minimumu.

Tako da nehajte Ljubljano primerjati z glavnim mestom, gre za eno navadno podeželsko mestece.


Še dobro, da je Zagreb takšna metropola te regije. Vse staro, umazano... dvomim , da je v Lj tako usrano kot v Zagrebu.

Mato989 ::

Moj kolega je začel gradit 2018 in končal 2023 konec leta in je dosti delal sam

Parcela: 16.000 EUR (1.000 m2) okolica Ptuja
Bajta cca. 165m2 + garaža cca. 25m2m = 125.000 3PGF

Je pa res da je pač mel kolege štromarje, vodovodarje itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Torrent ::

energetik je izjavil:

Torrent je izjavil:

energetik je izjavil:

Torrent je izjavil:

No in koliko je bila cena hiše in kdaj ste jo kupili?
2014 185k v 3PGF ~15km zračne od Tromostovja.


Torej, ker si ti bil dovolj star in imel priložnost kupit hišo na dnu prejšnje krize, so tisti, ki danes ne morejo, pač zapravljivci.

Ok. Pa poglejmo številke:

Hiša: 185k
Povprečna neto plača v SLO: 1.005 EUR

185 neto plač. Ok. Tud takrat ni bilo poceni za 3pgf, ampak je hiša v bližini LJ.

Danes je povprečna neto plača v SLO 1.486. Koliko bi danes bila taka hiša v 3pgf? 400k? To bi blo 270 povprečnih neto plač.

A zdaj razumeš?
Meni se je že takrat zdela bajta noro draga. Šparala sva 2 in morala vzeti še kredit.


Jaz to razumem, da se ti je takrat zdela bajta noro draga. A si lahko sploh predstavljaš, kake se potem zdijo cene danes mladim, ki sploh ne gledajo hiš, ampak socialistična stanovanja v LJ po cenah 300k - 400k.

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

energetik je izjavil:

Torrent je izjavil:

No in koliko je bila cena hiše in kdaj ste jo kupili?
2014 185k v 3PGF ~15km zračne od Tromostovja.


Torej, ker si ti bil dovolj star in imel priložnost kupit hišo na dnu prejšnje krize, so tisti, ki danes ne morejo, pač zapravljivci.

Ok. Pa poglejmo številke:

Hiša: 185k
Povprečna neto plača v SLO: 1.005 EUR

185 neto plač. Ok. Tud takrat ni bilo poceni za 3pgf, ampak je hiša v bližini LJ.

Danes je povprečna neto plača v SLO 1.486. Koliko bi danes bila taka hiša v 3pgf? 400k? To bi blo 270 povprečnih neto plač. Pa verjetno sem prenizko ugibal ceno.

A zdaj razumeš?


Pa ti razumeš da današnji loleki hočejo bajto dosti boljšo kot pred 10, 20, 50 leti... To pač stane...

Sploh pa stane lokacija, eni pravite kot da Zemljo okrog ljubljane delajo in se veča namesto manjša oz ostaja enaka...



BAJTA BLIZU LJ JE LUKSUZ NE USTAVNA PRAVICA.


Ja očitno včasih to ni bil tak luksuz. Zakaj bi danes moral bit? A socialistična stanovanja po 400k so tud luksuz? Daj ne nabijaj in se ukvarjaj raje s svojim Ptujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Mato989 ::

Ampak bistvo je da energetik ni jamral in klical države da čeprav se mu je zdelo drago da morajo zdaj vsi davkoplačevalci njemu socialna gradit da bo on ceneje kupil... tu je bistvena razlika.

On je pač se potrudil in zdaj ima kar želi čeprav se je odrekal

Mladi pa so razvajeni pa ne bi nič.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matic492 ::

kriptobog je izjavil:

matic492 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Kot normalno življenje smatram, da ne rabiš gledat na vsak evro ko si želiš nekaj privoščiti


News flash, večina mora gledati na vsak evro. Mogoče ne vsak evro, ampak vsaj vsakih deset evrov.


News flash. To je tvoja večina. Isto kot nekdo z minimalko pravi, da je skoraj cela slovenija na minimalki. Moja večina pa ne gleda na vsak evro, niti na vsakih deset evrov.


In kaj naj bi bila "moja večina", kaj pa tvoja? Sej tudi mojim staršem gre dandanes 10x bolšje, kot nam je šlo med mojim otroštvom (kriza 2008). Pa še hišo imata zdaj v celoti odplačano. Sej vem na kak način pišeš, si malo trola, samo point je, da je smučanje vsako leto, in VEČKRATNI dopust na leto + ne vem kakšne vse ostale zadeve, to je nadpovprečno oziroma nadstandardno življenje. In nekdo, ki pri takem življenju jamra, da zraven ne zmore še našparat za hišo, je razvajena rit do amena. V restavracijo smo šli MOGOČE 3x na leto. Dostavo hrane nisem poznal, dokler nisem imel študentskih bonov.

Meni to ni bilo normalno, danes imam toliko denarja, da se lahko odločim vsak mesec it skočit s padalom in vsak drugi vikend nekam na dopust, pa mi je tega škoda, oziroma ne čutim potrebe po tem preveč. Ker pač nisem navajen tega, mi tudi ne manjka nič. Smučat še kar ne znam, me niti malo ne vleče. Je pa res, da sem si kupil neracionalno drag avto, ampak to me veseli.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

nokken ::

zavajon je izjavil:


Zato ker Ljubljana ni glavno mesto v pomenu, ki ga navajaš ti. Formalno je res glavno mesto, čeprav žepne države, a v resnici v tem glavnem mestu ni velikega povpraševanja po nepremičninah, ki ga v glavnih mestih običajno ustvarijo korporacije, ki ustanavljajo predstavništva, pa diplomatske službe. V Ljubljani ni predstavništva nobene pomembne svetovne firme, za to regijo grejo vse v Zagreb. Tudi diplomatska predstavništva so bolj redka in na minimumu.

Tako da nehajte Ljubljano primerjati z glavnim mestom, gre za eno navadno podeželsko mestece.

Ljubljana JE glavno mesto drzave ne glede na to kako ti gledas na to. Ce ti mislis da ni predstavnistva nobene pomemembe svetovne firme se ne pomeni da ga zares ni. Ima ambasade vseh pomembnih drzav, ja glede na velikost in potrebe drzave je velikost le teh primerna temu. Najbrz ne pricakujes, da bo imelo amerisko veleposlanistvo v Ljubljani 1000 zaposlenih kot jih imajo v Londonu. Ampak so. Tudi vecina najpomembnejsih svetovnih firm ima svoje pisarne v Ljubljani.
Tako da ja je glavno mesto. Ni miljonsko, ni primerljivo z Berlinom, je pa se vedno glavno mesto in cene v glavnem mestu so drugacne kot na vasi. Povsod. Ce ti pravis da je navadno podezelsko mestece in da bi morale biti cene primerne ne vem... Bad Tolzu v Nemciji, potem se pac motis. In potem pac jamraj kako si ne mores privosciti stanovanja v Ljubljani. Tudi kjerkoli drugje v glavnem mestu si ga ne bi.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Moj kolega je začel gradit 2018 in končal 2023 konec leta in je dosti delal sam

Parcela: 16.000 EUR (1.000 m2) okolica Ptuja
Bajta cca. 165m2 + garaža cca. 25m2m = 125.000 3PGF

Je pa res da je pač mel kolege štromarje, vodovodarje itd...


165m2 do 3PGF je takrat stala toliko, če nisi niti mignil sam... Mene je prišla do 3PGF 700eur/m2 pa sem samo gledal. Nisem se ukvarjal ne z majstri ne z delom. Če je veliko delal sam in imel kolege štromarje in vodovodarje bi rekel da je za končano hišo plačal 125k.

zavajon ::

matic492 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Kot normalno življenje smatram, da ne rabiš gledat na vsak evro ko si želiš nekaj privoščiti


News flash, večina mora gledati na vsak evro. Mogoče ne vsak evro, ampak vsaj vsakih deset evrov.

Ne vem, če res večina, gotovo pa je takih veliko, preveč.
K tem pa je treba dodati še tiste, ki morajo gledati na vsak evro zato, ker varčujejo za nepremičnino. Ti so si pa sami krivi za svojo nesrečo.

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Ampak bistvo je da energetik ni jamral in klical države da čeprav se mu je zdelo drago da morajo zdaj vsi davkoplačevalci njemu socialna gradit da bo on ceneje kupil... tu je bistvena razlika.

On je pač se potrudil in zdaj ima kar želi čeprav se je odrekal

Mladi pa so razvajeni pa ne bi nič.


Ti nimaš pojma kaj je bistvo. On ni klical države, ker je bila takrat drugačna situacija. A ti ne razumeš celih števil, al v čem je problem? Danes se morejo še bolj odrekat in to za pajzl.

kriptobog ::

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ampak bistvo je da energetik ni jamral in klical države da čeprav se mu je zdelo drago da morajo zdaj vsi davkoplačevalci njemu socialna gradit da bo on ceneje kupil... tu je bistvena razlika.

On je pač se potrudil in zdaj ima kar želi čeprav se je odrekal

Mladi pa so razvajeni pa ne bi nič.


Ti nimaš pojma kaj je bistvo. On ni klical države, ker je bila takrat drugačna situacija. A ti ne razumeš celih števil, al v čem je problem? Danes se morejo še bolj odrekat in to za pajzl.


Včasih so se morlai pa manj. Še prej pa celo več kot zdaj. Še kdaj prej pa mogoče tudi manj. Lahko gremo do srednjega veka nazaj ali pa še dlje. Situacija je kot je, potem je pa na tebi kaj boš naredil in ustvaril. Jamrati je pač vedno najlažje. Če bi vsi toliko delali kot jamrali, bi vsi imeli vile.

CiClon ::

Jaz furam skotaj 20 let staro kripo in hočem, da mi država omogoči, da v anno domini 2024 vozim nov beemve za 50 al pa 60k kako bog zapovijeda.

Naj se obdavči tiste, ki mate nova kola pa tiste, ki mate dva in več. Vsak enga jurja po avtu letno, da bo za nas socialkarje.

Torrent ::

kriptobog je izjavil:

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ampak bistvo je da energetik ni jamral in klical države da čeprav se mu je zdelo drago da morajo zdaj vsi davkoplačevalci njemu socialna gradit da bo on ceneje kupil... tu je bistvena razlika.

On je pač se potrudil in zdaj ima kar želi čeprav se je odrekal

Mladi pa so razvajeni pa ne bi nič.


Ti nimaš pojma kaj je bistvo. On ni klical države, ker je bila takrat drugačna situacija. A ti ne razumeš celih števil, al v čem je problem? Danes se morejo še bolj odrekat in to za pajzl.


Včasih so se morlai pa manj. Še prej pa celo več kot zdaj. Še kdaj prej pa mogoče tudi manj. Lahko gremo do srednjega veka nazaj ali pa še dlje. Situacija je kot je, potem je pa na tebi kaj boš naredil in ustvaril. Jamrati je pač vedno najlažje. Če bi vsi toliko delali kot jamrali, bi vsi imeli vile.


Ja, bi imeli več, če bi bili leta 2015. Pa ljudje sploh ne pričakujejo, da bo pa danes razmerje enako kot na dnu krize. Sploh niso požrešni. Bi bili zadovoljni po moje že z 10 - 20% nižjimi cenami nepremičnin in najemov, kot so danes. To, da bi šla v srednji vek gledat kake so bile cene imata skupno z Matotom, tako da lahko vidva nadaljujeta s temi idiotizmi.

Jamranje sploh ne bi smelo bit potrebno, ampak na žalost se v državi stvari spremenijo na boljše samo z jamranjem, če sploh. Brez tega se sigurno ne. Lahko pa uvedejo davek, ki bo po Matotovo drastično zbil cene in vi pač nehajte jamrat. Pač pišite kako lepo je bilo včasih, primerjajte davek s srednjim vekom in sprejmite, da je danes pač tak kot je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

energetik ::

Torrent je izjavil:

energetik je izjavil:

Torrent je izjavil:

energetik je izjavil:

Torrent je izjavil:

No in koliko je bila cena hiše in kdaj ste jo kupili?
2014 185k v 3PGF ~15km zračne od Tromostovja.


Torej, ker si ti bil dovolj star in imel priložnost kupit hišo na dnu prejšnje krize, so tisti, ki danes ne morejo, pač zapravljivci.

Ok. Pa poglejmo številke:

Hiša: 185k
Povprečna neto plača v SLO: 1.005 EUR

185 neto plač. Ok. Tud takrat ni bilo poceni za 3pgf, ampak je hiša v bližini LJ.

Danes je povprečna neto plača v SLO 1.486. Koliko bi danes bila taka hiša v 3pgf? 400k? To bi blo 270 povprečnih neto plač.

A zdaj razumeš?
Meni se je že takrat zdela bajta noro draga. Šparala sva 2 in morala vzeti še kredit.


Jaz to razumem, da se ti je takrat zdela bajta noro draga. A si lahko sploh predstavljaš, kake se potem zdijo cene danes mladim, ki sploh ne gledajo hiš, ampak socialistična stanovanja v LJ po cenah 300k - 400k.

Stanovanja V LJ so bila že takrat, ko sem jaz gledal, na nivoju bajt v 3PGF v okolici LJ. Ampak jaz sploh nikoli nisem sprejel stanovanja kot opcije. Največ kar bi spustil kriterij bi bila vrstna hiša. Raje bi šel živet v staro bajto v vukojebini kot v stanovanje sredi LJ. Ja, v LJ in okolici se nepremičnine očitno dražijo bolj kot se veča povprečna plača. V takem primeru pač ne greš gledat LJ znotraj obroča, ampak morda nekaj v Borovnici z okolico. Oziroma poskušaš delat nekaj, kar prinaša več kot povprečno plačo.

Evo jo, povsem dosegljivo:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

V 20min si v LJ z avtom, sicer pa imaš 3min stran železniško z zastonj parkiriščem, vlak pride v 20min na glavno LJ železniško.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Excalibur ::

energetik je izjavil:

Meni se je že takrat zdela bajta noro draga. Šparala sva 2 in morala vzeti še kredit.


Se spomnim, ko sva z mojo gledala vrstno hišo v LJ 3GP za 175k ~ 15 let nazaj. Takrat je bilo to noro velik denarja, se nama še sedaj kovca po tisti hiši. Žal premlada, da bi se v to spustila.

Torrent ::

energetik je izjavil:

Torrent je izjavil:

energetik je izjavil:

Torrent je izjavil:

energetik je izjavil:

Torrent je izjavil:

No in koliko je bila cena hiše in kdaj ste jo kupili?
2014 185k v 3PGF ~15km zračne od Tromostovja.


Torej, ker si ti bil dovolj star in imel priložnost kupit hišo na dnu prejšnje krize, so tisti, ki danes ne morejo, pač zapravljivci.

Ok. Pa poglejmo številke:

Hiša: 185k
Povprečna neto plača v SLO: 1.005 EUR

185 neto plač. Ok. Tud takrat ni bilo poceni za 3pgf, ampak je hiša v bližini LJ.

Danes je povprečna neto plača v SLO 1.486. Koliko bi danes bila taka hiša v 3pgf? 400k? To bi blo 270 povprečnih neto plač.

A zdaj razumeš?
Meni se je že takrat zdela bajta noro draga. Šparala sva 2 in morala vzeti še kredit.


Jaz to razumem, da se ti je takrat zdela bajta noro draga. A si lahko sploh predstavljaš, kake se potem zdijo cene danes mladim, ki sploh ne gledajo hiš, ampak socialistična stanovanja v LJ po cenah 300k - 400k.

Stanovanja V LJ so bila že takrat, ko sem jaz gledal, na nivoju bajt v 3PGF v okolici LJ. Ampak jaz sploh nikoli nisem sprejel stanovanja kot opcije. Največ kar bi spustil kriterij bi bila vrstna hiša. Raje bi šel živet v staro bajto v vukojebini kot v stanovanje sredi LJ. Ja, v LJ in okolici se nepremičnine očitno dražijo bolj kot se veča povprečna plača. V takem primeru pač ne greš gledat LJ znotraj obroča, ampak morda nekaj v Borovnici z okolico. Oziroma poskušaš delat nekaj, kar prinaša več kot povprečno plačo.


Sej razumem, da je glavni point argumentov tipa "nam je tud bilo težko" to, da se nič ne spremeni. Pač bi radi na račun mladih povečevali vrednost premoženja, pa tud če samo na papirju in se počutili večvredne. S tem pa jete iz rok točno tem, ki poskrbijo, da se nič spremeni, ker imajo več nepremičnin in to prazne. Dolgoročno slaba taktika za državo. Je pa standard, da se vedno argument vrne ne to, da pač naj bo vsak direktor podjetja, ki želi živet v LJ, čeprav večina prebivalcev pač to ni rabila bit v preteklosti. Ne samo to, niso bili niti blizu temu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Invictus ::

Jaz sem gledal 2017 hišo pod Šmarno za 350k. Skoraj vila, veliko zemlje okoli, parkirišča, igrišča, se tudi usral. Mi je še danes žal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Excalibur ::

Torrent je izjavil:


Jaz to razumem, da se ti je takrat zdela bajta noro draga. A si lahko sploh predstavljaš, kake se potem zdijo cene danes mladim, ki sploh ne gledajo hiš, ampak socialistična stanovanja v LJ po cenah 300k - 400k.


Čak, 300-400k gledajo stanovanja mladi? Hold your horses. Pa to gledajo precej velika stanovanja. za 250-280k dobiš spodobono ~ do 20 let staro stanovanje v velikosti 60-65m2. Če to ni dovolj za dva z otrokom ali dvema manjšima otrokoma potem ne vem kdo je tu nor. Če pa si razvajen in gledaš 100m2 potem pa vrjamem, da te na rit vrže.

Torrent ::

Excalibur je izjavil:

Torrent je izjavil:


Jaz to razumem, da se ti je takrat zdela bajta noro draga. A si lahko sploh predstavljaš, kake se potem zdijo cene danes mladim, ki sploh ne gledajo hiš, ampak socialistična stanovanja v LJ po cenah 300k - 400k.


Čak, 300-400k gledajo stanovanja mladi? Hold your horses. Pa to gledajo precej velika stanovanja. za 250-280k dobiš spodobono ~ do 20 let staro stanovanje v velikosti 60-65m2. Če to ni dovolj za dva z otrokom ali dvema manjšima otrokoma potem ne vem kdo je tu nor. Če pa si razvajen in gledaš 100m2 potem pa vrjamem, da te na rit vrže.


Od tebe še čakamo naslednje podatke. Koliko je stala nepremičnina, kako velika je bila, v katerem mestu in kdaj je bila kupljena?

A res? Pokaži mi do 20 let staro 3 sobno stanovanje v LJ za 250k? Drugač pa ne, mladi ne gledajo stanovanj od 300k do 400k. To so stanovanja, ki so včasih bila dosegljiva mladim, sedaj pa so 300k+. Drugač pa je stanovanje, ki ga ti omenjaš 4200 na m2. Za to dobiš staro socialistično podrtijo, ki je znotraj samo še za rušit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

energetik ::

Torrent je izjavil:

Sej razumem, da je glavni point argumentov tipa "nam je tud bilo težko" to, da se nič ne spremeni. Pač bi radi na račun mladih povečevali vrednost premoženja, pa tud če samo na papirju in se počutili večvredne. S tem pa jete iz rok točno tem, ki poskrbijo, da se nič spremeni, ker imajo več nepremičnin in to prazne. Dolgoročno slaba taktika za državo. Je pa standard, da se vedno argument vrne ne to, da pač naj bo vsak direktor podjetja, ki želi živet v LJ, čeprav večina prebivalcev pač to ni rabila bit v preteklosti. Ne samo to, niso bili niti blizu temu.
Lej, živimo v iznakaženem denarnem sistemu, kjer kredit napihuje cene, sploh nepremičnin. Dokler bo tako, bolje ne bo. Še huje, gre v smeri, ko bo par ogromnih firm posedovalo večino nepremičnin in jih oddajalo za astronomske najemnine.
Ja, ni v redu, vprašanje pa je, če se vsaj glede nepremičnin to da uredit z davki. Največji problem je, kako določit kdo zares kupuje 1. nepremičnino za življenje, in kdo za investicije. Ker veš da se folk znajde in dela razne prepise na družinske člane.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

damirj79 ::

Torrent je izjavil:

Excalibur je izjavil:

Torrent je izjavil:


Jaz to razumem, da se ti je takrat zdela bajta noro draga. A si lahko sploh predstavljaš, kake se potem zdijo cene danes mladim, ki sploh ne gledajo hiš, ampak socialistična stanovanja v LJ po cenah 300k - 400k.


Čak, 300-400k gledajo stanovanja mladi? Hold your horses. Pa to gledajo precej velika stanovanja. za 250-280k dobiš spodobono ~ do 20 let staro stanovanje v velikosti 60-65m2. Če to ni dovolj za dva z otrokom ali dvema manjšima otrokoma potem ne vem kdo je tu nor. Če pa si razvajen in gledaš 100m2 potem pa vrjamem, da te na rit vrže.


Od tebe še čakamo naslednje podatke. Koliko je stala nepremičnina, kako velika je bila, v katerem mestu in kdaj je bila kupljena?

A res? Pokaži mi do 20 let staro 3 sobno stanovanje v LJ za 250k? Drugač pa ne, mladi ne gledajo stanovanj od 300k do 400k. To so stanovanja, ki so včasih bila dosegljiva mladim, sedaj pa so 300k+. Drugač pa je stanovanje, ki ga ti omenjaš 4200 na m2. Za to dobiš staro socialistično podrtijo, ki je znotraj samo še za rušit.


Si en tistih, ki jim je treba vse dat pred nos in vodit za rokico? Če ne najdeš v LJ, potem pa izven LJ. Sej ne obstaja samo LJ...

Excalibur ::

Torrent je izjavil:

Excalibur je izjavil:

Torrent je izjavil:


Jaz to razumem, da se ti je takrat zdela bajta noro draga. A si lahko sploh predstavljaš, kake se potem zdijo cene danes mladim, ki sploh ne gledajo hiš, ampak socialistična stanovanja v LJ po cenah 300k - 400k.


Čak, 300-400k gledajo stanovanja mladi? Hold your horses. Pa to gledajo precej velika stanovanja. za 250-280k dobiš spodobono ~ do 20 let staro stanovanje v velikosti 60-65m2. Če to ni dovolj za dva z otrokom ali dvema manjšima otrokoma potem ne vem kdo je tu nor. Če pa si razvajen in gledaš 100m2 potem pa vrjamem, da te na rit vrže.


Od tebe še čakamo naslednje podatke. Koliko je stala nepremičnina, kako velika je bila, v katerem mestu in kdaj je bila kupljena?

A res? Pokaži mi do 20 let staro 3 sobno stanovanje v LJ za 250k? Drugač pa ne, mladi ne gledajo stanovanj od 300k do 400k. To so stanovanja, ki so včasih bila dosegljiva mladim, sedaj pa so 300k+.


manjše 3 sobno (slabih 70m2) / 200k leta 2020 / Ljubljana blizu centra / stanovanje je mlajše od 20 let - v našem naselju sta se letos dve prodali za 270k. Mi ga bomo tudi prodajali, vrjetno še letos, cena bo med 260k in 270k. Se dobi, samo tisto kar se svaljka mesece na nepremičninah je precenjeno. Če pride OK oglas, gre isti dan.

Zgodovina sprememb…

Torrent ::

energetik je izjavil:

Torrent je izjavil:

Sej razumem, da je glavni point argumentov tipa "nam je tud bilo težko" to, da se nič ne spremeni. Pač bi radi na račun mladih povečevali vrednost premoženja, pa tud če samo na papirju in se počutili večvredne. S tem pa jete iz rok točno tem, ki poskrbijo, da se nič spremeni, ker imajo več nepremičnin in to prazne. Dolgoročno slaba taktika za državo. Je pa standard, da se vedno argument vrne ne to, da pač naj bo vsak direktor podjetja, ki želi živet v LJ, čeprav večina prebivalcev pač to ni rabila bit v preteklosti. Ne samo to, niso bili niti blizu temu.
Lej, živimo v iznakaženem denarnem sistemu, kjer kredit napihuje cene, sploh nepremičnin. Dokler bo tako, bolje ne bo. Še huje, gre v smeri, ko bo par ogromnih firm posedovalo večino nepremičnin in jih oddajalo za astronomske najemnine.
Ja, ni v redu, vprašanje pa je, če se vsaj glede nepremičnin to da uredit z davki. Največji problem je, kako določit kdo zares kupuje 1. nepremičnino za življenje, in kdo za investicije. Ker veš da se folk znajde in dela razne prepise na družinske člane.


Vse to se da uredit z voljo. Da se uredit tud, da bo veljalo za podjetja, kar je še bolj ključno. Zanimivo, kako je vedno na tem forumu mentaliteta, kako se nič ne da in nič ni mogoče, ko pa kdo omeni previsoke cene, pa se pričakuje, da naj si vsak mlad pač zrihta plačo direktorja in je to to. Simpl ko pasulj. Če ne je pač nesposoben lenuh, ki si zasluži živet samo na Ptuju.

Excalibur je izjavil:

Torrent je izjavil:

Excalibur je izjavil:

Torrent je izjavil:


Jaz to razumem, da se ti je takrat zdela bajta noro draga. A si lahko sploh predstavljaš, kake se potem zdijo cene danes mladim, ki sploh ne gledajo hiš, ampak socialistična stanovanja v LJ po cenah 300k - 400k.


Čak, 300-400k gledajo stanovanja mladi? Hold your horses. Pa to gledajo precej velika stanovanja. za 250-280k dobiš spodobono ~ do 20 let staro stanovanje v velikosti 60-65m2. Če to ni dovolj za dva z otrokom ali dvema manjšima otrokoma potem ne vem kdo je tu nor. Če pa si razvajen in gledaš 100m2 potem pa vrjamem, da te na rit vrže.


Od tebe še čakamo naslednje podatke. Koliko je stala nepremičnina, kako velika je bila, v katerem mestu in kdaj je bila kupljena?

A res? Pokaži mi do 20 let staro 3 sobno stanovanje v LJ za 250k? Drugač pa ne, mladi ne gledajo stanovanj od 300k do 400k. To so stanovanja, ki so včasih bila dosegljiva mladim, sedaj pa so 300k+.


manjše 3 sobno / 200k leta 2020 / Ljubljana blizu centra / stanovanje je mlajše od 20 let - v našem naselju sta se letos dve prodali za 270k. Mi ga bomo tudi prodajali, vrjetno še letos, cena bo med 260k in 270k. Se dobi, samo tisto kar se svaljka mesece na nepremičninah je precenjeno. Če pride OK oglas, gre isti dan.


In kolk m2 ima to stanovanje za 260k - 270k, ki ni starejše od 20 let?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

gruntfürmich ::

nokken je izjavil:

matic492 je izjavil:

Kdo dafak pa lahko našpara za skeširat stanovanje v glavnem mestu države v katerih živi, v 10 letih v začetku kariere?

Vsak ki mu je stanovanje v glavnem mestu drzave namenjeno. In ne to nisi ljudje z minimalci, niti tisti s povprecno placo. Ne v Ljubljani, ne na Dunaju in ne v Helsinkih, pa v Tokiu ali Washingtonu prav tako ne. Enkrat se boste ze morali sprijazniti, da center glavnega mesta nikjer na svetu ni za reveze. Ne vem zakaj bi bila Ljubljana izjema. Ja revezi se v sluzbe vozijo od drugod, tudi po par ur dalec. Sreco imate, da v Sloveniji ni vec kot 1h do Ljubljane ne glede na to kje zivis.
Malo poglej od kje se vozijo recimo v Silicon valley povprecni usluzbenci (ne tistih s 500k USD/ letne place). Boste kmalu nehali jokati in premisljevati kako nas boste vse zjebali in sli v tujino, ker se moras pri nas voziti iz Skofljice do Ljubljane in to nikamor ne gre, saj je tvoja ustavna pravica zastonj stanovanje na Tromostovju.

wtf?
a niso zato rastla blokovska naselja, da imajo delavci blizu šiht, da ne zgubljajo lajfa s cijazenjem po cestah in železnicah in si delajo stroške s tem, ker ti stroški potem itq postanejo stroški celotne države?
to so vedeli pred 200 leti v začetkih kapitalizma in industrijske revolucije, to so vedeli v socializmu, a sedaj pa to kar pozabimo?
industrije ne rabimo več, vse lahko delajo kitajci, da bo v ljubljani živel samo višji razred? kaj pa bo ta višji razred v ljubljani delal? imamo 300.000 aristokracije? 300.000 birokratov?
btw, bogate zalivske države imajo visoko stopnjo depresije, ker poznajo samo bullshit-jobs in nič smisla v lajfu...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
655 / 715
»»