» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
637 / 711
»»

denabiker ::

feryz je izjavil:

Koga pa briga, če se hočejo prilagoditi....


mene osebno to zelo moti, ker sem navajen reda, spoštovanja, bontona,...ker sem še iz starih časov. Zdajle pa gremo samo navzdol na marsikaterem področju...OK, tehnično napredujemo, ostalo pa nazadujemo.

feryz ::

Multi kulti, fant moj dragi.
Vem, v Severni Koreji tega ni, povsod drugod pa je.
Dobrodošel v enaindvajseto stoletje.

Invictus ::

Na Hrvaškem jih je polno po restavracijah.

In že govorijo hrvaško...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Nekam dosti se ti klatiš po Hrvaški, to je že malo sumljivo.

Sicer jih je tudi v naši vasi kar precej. In že govorijo slovensko. Verjeti ali ne.

Invictus ::

Jih vidim tudi tukaj v Ljubljani v moji soseski. Ne vem pa, ali govorijo slovensko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

Invictus je izjavil:

Jih vidim tudi tukaj v Ljubljani v moji soseski. Ne vem pa, ali govorijo slovensko.

Torej se ne pogovarjaš s sosedi, niti ne hodiš v lokale. Ni ti lahka v življenju ... :|

Denji85 ::

miha98 je izjavil:

Jaz bi to vse steral nazaj v Albanijo. Pa naj ostanejo tam... Kak sploh lahko delaš z njimi? Zame si manjvreden...


Hahahah manjvreden. Ok. Tipičen slovencelj. :)

A kaj delam? Nima veze kaj delam. Več biznisa z njimi obrnem kot bi ga z marsikaterim našim tko da...BMK kaj si taki povzdignjenci mislite.

Telbanc ::

https://www.zurnal24.si/pod-streho/grad...

"Domneva gradbenega in uporabnega dovoljenja ne bo veljala le za objekte, zgrajene najkasneje leta 1967, temveč za objekte, ki so bili zgrajeni pred 25. junijem 1991, torej preden je Slovenija uradno postala samostojna in neodvisna država. "

OK. To pomeni, da nekaj ponudbe bo več na trgu.Prav tako bo več ponudbe na najemniškem segmentu (gradbeno,uporabno dovoljenje). Men se zdi v redu. Sploh je to velko presenečenje, ker so do zaj levičarji u glavnem komplicirati na tem področju, desničarji pa ravno obratno. Prava osvežitev.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

tony1 ::

Hm, bolj arbitrarno izbran datum bi bil lahko le še, če bi bil Golobčkov roj. dan...

miha98 ::

kriptobog je izjavil:

miha98 je izjavil:

Pejt v Albanijo nazaj...


Nisem se nikolo bil v Albaniji. Pa ti pojdi delat fasade in keramiko polagat pa bomo rabili kakega manj.


Ja lahko. A sam veš za kakšno ceno a ne?

feryz je izjavil:

Koga pa briga, če se hočejo prilagoditi.
Dokler razumejo, kaj pomeni sladoljed, banana, višnja ... in to postrežejo, je več kot zadovoljivo.

Sem že enkrat napisal, mulc dela prek študenta v ljubljanski oštariji. Od 12 redno zaposlenih en govori polomljeno slovenštino. Niso albanci, ampak so nabrani iz celega sveta. Še dobro, da so vzeli štiri naše študente zraven, da se vsaj ve, kaj gosti naročajo.
Zadnjič sem bil, ravno tako v Ljubljani, v oštariji, kjer sem moral v angleščini naročati, ker slovensko ni šlo. Ponovno, ne gre za Albance.


Pričaj srbski, da te cao svet razumije...

denabiker je izjavil:

feryz je izjavil:

Koga pa briga, če se hočejo prilagoditi....


mene osebno to zelo moti, ker sem navajen reda, spoštovanja, bontona,...ker sem še iz starih časov. Zdajle pa gremo samo navzdol na marsikaterem področju...OK, tehnično napredujemo, ostalo pa nazadujemo.


Tako je Juga je Amerika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

feryz ::

Niso niti Srbi. Neki Mehikanci, Kolumbijci, Venezuelci, Indijci, pač vse kar se tega da nabrati po vsem svetu.

miha98 ::

Beograd torej..

mm&r ::

Baje se nam obeta EU komisar za housing, zdej bo pa težava gotovo rešena :)

Europe faces a housing crisis, with people of all ages and families of all sizes affected. Prices and rents are soaring. People are struggling to find affordable homes. This is why, for the first time, I will appoint a Commissioner with direct responsibility for housing. We will develop a European Affordable Housing Plan, to look at all the drivers of the crisis and to help unlock the private and public investment needed. Typically, housing is not seen as a European issue. Some might say we should not get involved. But I want this Commission to support people where it matters the most. If it matters to Europeans, it matters to Europe.


Vir: https://ec.europa.eu/commission/pressco...

Torrent ::

https://si.bloombergadria.com/ostalo/ne...

"Samo za primer lahko povem, da sem ravno minuli mesec oddal stanovanje, zgrajeno lani v velikosti 110 kvadratnih metrov s 50 kvadratnimi metri veliko teraso. Lastnik je pričakoval okoli štiri tisoč evrov za mesec, po pol leta pa je najemnino spustil na 2.700 evrov," razlaga. Kot je dodal omenjeni nepremičninski posrednik, je za to novogradnjo odštel vsaj 800 tisoč evrov. To pomeni, da bo na leto ustvaril triodstotni donos.


Samo še konkreten davek je treba opalit na te investicije, pa bo veselica. Mogoče 3% letno na prazno nepremičnino? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

kriptobog ::

Torrent je izjavil:

https://si.bloombergadria.com/ostalo/ne...

"Samo za primer lahko povem, da sem ravno minuli mesec oddal stanovanje, zgrajeno lani v velikosti 110 kvadratnih metrov s 50 kvadratnimi metri veliko teraso. Lastnik je pričakoval okoli štiri tisoč evrov za mesec, po pol leta pa je najemnino spustil na 2.700 evrov," razlaga. Kot je dodal omenjeni nepremičninski posrednik, je za to novogradnjo odštel vsaj 800 tisoč evrov. To pomeni, da bo na leto ustvaril triodstotni donos.


Samo še konkreten davek je treba opalit na te investicije, pa bo veselica. Mogoče 3% letno na prazno nepremičnino? :))


Pa prijavis zeno notri pa bo reseno :))

Torrent ::

kriptobog je izjavil:

Torrent je izjavil:

https://si.bloombergadria.com/ostalo/ne...

"Samo za primer lahko povem, da sem ravno minuli mesec oddal stanovanje, zgrajeno lani v velikosti 110 kvadratnih metrov s 50 kvadratnimi metri veliko teraso. Lastnik je pričakoval okoli štiri tisoč evrov za mesec, po pol leta pa je najemnino spustil na 2.700 evrov," razlaga. Kot je dodal omenjeni nepremičninski posrednik, je za to novogradnjo odštel vsaj 800 tisoč evrov. To pomeni, da bo na leto ustvaril triodstotni donos.


Samo še konkreten davek je treba opalit na te investicije, pa bo veselica. Mogoče 3% letno na prazno nepremičnino? :))


Pa prijavis zeno notri pa bo reseno :))


Bo pač plačal več potem za tisto nepremičnino v kateri bo žena dejansko živela. Pa še nekaj za to nepremičnino, ker bo prijavljena ena oseba na 100 m2. Rešeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

kriptobog ::

Torrent je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Torrent je izjavil:

https://si.bloombergadria.com/ostalo/ne...

"Samo za primer lahko povem, da sem ravno minuli mesec oddal stanovanje, zgrajeno lani v velikosti 110 kvadratnih metrov s 50 kvadratnimi metri veliko teraso. Lastnik je pričakoval okoli štiri tisoč evrov za mesec, po pol leta pa je najemnino spustil na 2.700 evrov," razlaga. Kot je dodal omenjeni nepremičninski posrednik, je za to novogradnjo odštel vsaj 800 tisoč evrov. To pomeni, da bo na leto ustvaril triodstotni donos.


Samo še konkreten davek je treba opalit na te investicije, pa bo veselica. Mogoče 3% letno na prazno nepremičnino? :))


Pa prijavis zeno notri pa bo reseno :))


Bo pač plačal več potem za tisto nepremičnino v kateri bo žena dejansko živela. Pa še nekaj za to nepremičnino, ker bo prijavljena ena oseba na 100 m2. Rešeno.


Tudi otroke treba nekje prijavit. Reseno. Pa tudi ce placam 3%. Bolje kot da dam v najem.

Utk ::

Bo pač plačal več potem za tisto nepremičnino v kateri bo žena dejansko živela. Pa še nekaj za to nepremičnino, ker bo prijavljena ena oseba na 100 m2. Rešeno.

Zbudi me ko bo to...

Torrent ::

kriptobog je izjavil:

Torrent je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Torrent je izjavil:

https://si.bloombergadria.com/ostalo/ne...

"Samo za primer lahko povem, da sem ravno minuli mesec oddal stanovanje, zgrajeno lani v velikosti 110 kvadratnih metrov s 50 kvadratnimi metri veliko teraso. Lastnik je pričakoval okoli štiri tisoč evrov za mesec, po pol leta pa je najemnino spustil na 2.700 evrov," razlaga. Kot je dodal omenjeni nepremičninski posrednik, je za to novogradnjo odštel vsaj 800 tisoč evrov. To pomeni, da bo na leto ustvaril triodstotni donos.


Samo še konkreten davek je treba opalit na te investicije, pa bo veselica. Mogoče 3% letno na prazno nepremičnino? :))


Pa prijavis zeno notri pa bo reseno :))


Bo pač plačal več potem za tisto nepremičnino v kateri bo žena dejansko živela. Pa še nekaj za to nepremičnino, ker bo prijavljena ena oseba na 100 m2. Rešeno.


Tudi otroke treba nekje prijavit. Reseno. Pa tudi ce placam 3%. Bolje kot da dam v najem.


Če jih imaš, ja. Zakaj pa ne.

Pa tudi ce placam 3%. Bolje kot da dam v najem.


Odlično. Take rabi država. Več bo takih, manj bojo stegovali prste po plačah.

kriptobog ::

Torrent je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Torrent je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Torrent je izjavil:

https://si.bloombergadria.com/ostalo/ne...

"Samo za primer lahko povem, da sem ravno minuli mesec oddal stanovanje, zgrajeno lani v velikosti 110 kvadratnih metrov s 50 kvadratnimi metri veliko teraso. Lastnik je pričakoval okoli štiri tisoč evrov za mesec, po pol leta pa je najemnino spustil na 2.700 evrov," razlaga. Kot je dodal omenjeni nepremičninski posrednik, je za to novogradnjo odštel vsaj 800 tisoč evrov. To pomeni, da bo na leto ustvaril triodstotni donos.


Samo še konkreten davek je treba opalit na te investicije, pa bo veselica. Mogoče 3% letno na prazno nepremičnino? :))


Pa prijavis zeno notri pa bo reseno :))


Bo pač plačal več potem za tisto nepremičnino v kateri bo žena dejansko živela. Pa še nekaj za to nepremičnino, ker bo prijavljena ena oseba na 100 m2. Rešeno.


Tudi otroke treba nekje prijavit. Reseno. Pa tudi ce placam 3%. Bolje kot da dam v najem.


Če jih imaš, ja. Zakaj pa ne.

Pa tudi ce placam 3%. Bolje kot da dam v najem.


Odlično. Take rabi država. Več bo takih, manj bojo stegovali prste po plačah.


Saj ne bo. Ker se bo vedno nasel obvod.

Torrent ::

Utk je izjavil:

Bo pač plačal več potem za tisto nepremičnino v kateri bo žena dejansko živela. Pa še nekaj za to nepremičnino, ker bo prijavljena ena oseba na 100 m2. Rešeno.

Zbudi me ko bo to...


Zmenjeno.

kriptobog je izjavil:


Saj ne bo. Ker se bo vedno nasel obvod.


Obvodi se ožajo, ko država rabi denar. Bomo videli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

zavajon ::

kriptobog je izjavil:

Tudi otroke treba nekje prijavit. Reseno. Pa tudi ce placam 3%. Bolje kot da dam v najem.

Absolutno bolje. Predvsem za davkoplačevalce ;)

Utk je izjavil:

Bo pač plačal več potem za tisto nepremičnino v kateri bo žena dejansko živela. Pa še nekaj za to nepremičnino, ker bo prijavljena ena oseba na 100 m2. Rešeno.

Zbudi me ko bo to...

Obeta se ti kar dolgo spanje, da ne rečem večno ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

kriptobog ::

Torrent je izjavil:

Utk je izjavil:

Bo pač plačal več potem za tisto nepremičnino v kateri bo žena dejansko živela. Pa še nekaj za to nepremičnino, ker bo prijavljena ena oseba na 100 m2. Rešeno.

Zbudi me ko bo to...


Zmenjeno.

kriptobog je izjavil:


Saj ne bo. Ker se bo vedno nasel obvod.


Obvodi se ožajo, ko država rabi denar. Bomo videli.


TZudi davki se visajo ko drzava rabi denar :))

Torrent ::

kriptobog je izjavil:

Torrent je izjavil:

Utk je izjavil:

Bo pač plačal več potem za tisto nepremičnino v kateri bo žena dejansko živela. Pa še nekaj za to nepremičnino, ker bo prijavljena ena oseba na 100 m2. Rešeno.

Zbudi me ko bo to...


Zmenjeno.

kriptobog je izjavil:


Saj ne bo. Ker se bo vedno nasel obvod.


Obvodi se ožajo, ko država rabi denar. Bomo videli.


TZudi davki se visajo ko drzava rabi denar :))


Sej. Kaj pa sem jaz napisal? :)

Spura ::

Glede na to, da direktorji zasebnih zdravstevnih zavodov in drugi pomembnezi denar nalagajo tako, da kupujejo nepremicnine sredi Ljubljane in jih imajo prazne, se ne bi nadejal kakih davkov na to. Od davcne reforme ta vlada samo tolce po visjih placah in normirancih.

ginekk ::

Spura je izjavil:

Glede na to, da direktorji zasebnih zdravstevnih zavodov in drugi pomembnezi denar nalagajo tako, da kupujejo nepremicnine sredi Ljubljane in jih imajo prazne, se ne bi nadejal kakih davkov na to. Od davcne reforme ta vlada samo tolce po visjih placah in normirancih.


In tisti, ki navijate za to, ste tako naivno slepi da verjamete kako boste lažje prišli do stanovanja.

Tako AirBnB kot tako opevana naložbena stanovanja so vse pljunek v morje v primerjavi s celotnim trgom in dejansko nista velik problem.

Na koncu bo kljub davkom ostalo oboje - kajti tisti z denarjem bo pač zlahka naredil obvod (kup idej se je že tu pojavilo), najebali bodo pa vsi ostali.

Torrent ::

Spura je izjavil:

Glede na to, da direktorji zasebnih zdravstevnih zavodov in drugi pomembnezi denar nalagajo tako, da kupujejo nepremicnine sredi Ljubljane in jih imajo prazne, se ne bi nadejal kakih davkov na to. Od davcne reforme ta vlada samo tolce po visjih placah in normirancih.


Mislim, da bi direktorjem zasebnih zdravstenih zavodov bolj moralo it v nos višja obdavčitev plač, kot pa obdavčitev nepremičnin. Neumni menda niso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

kriptobog ::

Torrent je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Torrent je izjavil:

Utk je izjavil:

Bo pač plačal več potem za tisto nepremičnino v kateri bo žena dejansko živela. Pa še nekaj za to nepremičnino, ker bo prijavljena ena oseba na 100 m2. Rešeno.

Zbudi me ko bo to...


Zmenjeno.

kriptobog je izjavil:


Saj ne bo. Ker se bo vedno nasel obvod.


Obvodi se ožajo, ko država rabi denar. Bomo videli.


TZudi davki se visajo ko drzava rabi denar :))


Sej. Kaj pa sem jaz napisal? :)


Ampak obvodi bodo se vedno. Verjetno manj jasni in jih ljudje ne bodo nasli, ampak bodo in pescica jih bo izkoriscala. Kot povsod in vedno

Torrent ::

ginekk je izjavil:

Spura je izjavil:

Glede na to, da direktorji zasebnih zdravstevnih zavodov in drugi pomembnezi denar nalagajo tako, da kupujejo nepremicnine sredi Ljubljane in jih imajo prazne, se ne bi nadejal kakih davkov na to. Od davcne reforme ta vlada samo tolce po visjih placah in normirancih.


In tisti, ki navijate za to, ste tako naivno slepi da verjamete kako boste lažje prišli do stanovanja.

Tako AirBnB kot tako opevana naložbena stanovanja so vse pljunek v morje v primerjavi s celotnim trgom in dejansko nista velik problem.

Na koncu bo kljub davkom ostalo oboje - kajti tisti z denarjem bo pač zlahka naredil obvod (kup idej se je že tu pojavilo), najebali bodo pa vsi ostali.


Zakaj potem toliko jamranja? Naj bojo tiho in pustijo vlado pri miru pri uvedbi ukrepov. Bodo pač potem zlahka naredili obvod. Res mi ni jasna ta panika in gnev mešetarjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

kriptobog ::

Torrent je izjavil:

ginekk je izjavil:

Spura je izjavil:

Glede na to, da direktorji zasebnih zdravstevnih zavodov in drugi pomembnezi denar nalagajo tako, da kupujejo nepremicnine sredi Ljubljane in jih imajo prazne, se ne bi nadejal kakih davkov na to. Od davcne reforme ta vlada samo tolce po visjih placah in normirancih.


In tisti, ki navijate za to, ste tako naivno slepi da verjamete kako boste lažje prišli do stanovanja.

Tako AirBnB kot tako opevana naložbena stanovanja so vse pljunek v morje v primerjavi s celotnim trgom in dejansko nista velik problem.

Na koncu bo kljub davkom ostalo oboje - kajti tisti z denarjem bo pač zlahka naredil obvod (kup idej se je že tu pojavilo), najebali bodo pa vsi ostali.


Zakaj potem toliko jamranja? Naj bojo tiho in pustijo vlado pri miru pri uvedbi ukrepov. Bodo pač potem zlahka naredili obvod. Res mi ni jasna ta panika in gnev mešetarjev.


Ja gnev na obeh straneh. NA strani za davek in na strani proti.

Torrent ::

kriptobog je izjavil:



Ja gnev na obeh straneh. NA strani za davek in na strani proti.


Ne razumeš. Na strani za davek je gnev, ker se od tega pričakujejo rezultati in da bo država bolje prosperirala. Na strani proti, pa nepremičninski mešetarji že vejo da bo 1001 obvod, tako da ne vem zakaj bi tam bil gnev? Ni logike.

kriptobog ::

Torrent je izjavil:

kriptobog je izjavil:



Ja gnev na obeh straneh. NA strani za davek in na strani proti.


Ne razumeš. Na strani za davek je gnev, ker se od tega pričakujejo rezultati in da bo država bolje prosperirala. Na strani proti, pa nepremičninski mešetarji že vejo da bo 1001 obvod, tako da ne vem zakaj bi tam bil gnev? Ni logike.


Bolje kot ti, ampak ok. In od davka ne bo nobenih rezultatov. Bo samo za krpanje proracuna in nic drugega.

matobeli ::

Bolje krpat proračun iz davkov na investicijska stanovanja kot iz plač redno zaposlenih.

Al kakšen je logični sklep? Če ne bo novih davkov bo pa proračun manjši? Malomorgen.

Torrent ::

kriptobog je izjavil:

Torrent je izjavil:

kriptobog je izjavil:



Ja gnev na obeh straneh. NA strani za davek in na strani proti.


Ne razumeš. Na strani za davek je gnev, ker se od tega pričakujejo rezultati in da bo država bolje prosperirala. Na strani proti, pa nepremičninski mešetarji že vejo da bo 1001 obvod, tako da ne vem zakaj bi tam bil gnev? Ni logike.


Bolje kot ti, ampak ok. In od davka ne bo nobenih rezultatov. Bo samo za krpanje proracuna in nic drugega.


Si ne delam utvar, da ko bo davek, da bo primarno za to, da pridejo ljudje lažje do nepremičnin. Bo definitivno za krpanje proračuna. To pa ne pomeni, da ne bodo stanovanja zarad tega manj privlačna za investicije, kar zna biti dobro tud za gospodarstvo.

Utk ::

Malo morgen je tudi to, da bi zarad tega davka bil kak drug davek kaj nižji.

kriptobog ::

Utk je izjavil:

Malo morgen je tudi to, da bi zarad tega davka bil kak drug davek kaj nižji.


Ali pa da bi ble kaksne storitve boljse :D Pobrali bodo vec, ostalo bo pa vse isto.

Torrent ::

Utk je izjavil:

Malo morgen je tudi to, da bi zarad tega davka bil kak drug davek kaj nižji.


Ne boš vedel, ker se zarad neumnega naroda najprej uvaja višje davke na plače, saj so nepremičnine "svete". Če bi se lotili obratno, bi vsaj bila šansa za nižjo obdavčitev na plače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

matobeli ::

Če davek ni višji, ker se uveljavi drug davek, a to pomen da je, relativno gledano, prvi davek nižji?

ginekk ::

Dokler ne bolj transparentne in efektivne rabe denarja iz davščin, je navijanje za nove davek pljunek v lastno skledo.
Na to transparenetnost in efektivnost bi sestavil KPI in ga z zakonom vezal direkt na vsako vladajočo garnituro, če failajo potem ne smejo naslednjič na volitve, čau adijo.

Zraven gre še izposoja denarja na državni ravni (in zakaj se ta denar porabi seveda; ni problema ga dat za investicije ala NEK2). No to so vse skupaj že kar utopične misli.

Obremenitev plač bi moral znižat na način, da ni pogojevano z dodatno obremenitvijo, pa če gre za kapital ali kaj drugega.
Davke na nepremičnine že imamo; eden je nadomestilo za rabo, ki gre občini. Potem pa je še davek za ekstra kapacitete (dodatna/počitniška stanovanja) v pristojnosti FURSa. Že znotraj teh obstoječih se da marsikaj popravit in drugače regulirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Torrent ::

ginekk je izjavil:

Dokler ne bolj transparentne in efektivne rabe denarja iz davščin, je navijanje za nove davek pljunek v lastno skledo.
Na to transparenetnost in efektivnost bi sestavil KPI in ga z zakonom vezal direkt na vsako vladajočo garnituro, če failajo potem ne smejo naslednjič na volitve, čau adijo.

Zraven gre še izposoja denarja na državni ravni (in zakaj se ta denar porabi seveda; ni problema ga dat za investicije ala NEK2). No to so vse skupaj že kar utopične misli.

Obremenitev plač bi moral znižat na način, da ni pogojevano z dodatno obremenitvijo, pa če gre za kapital ali kaj drugega.
Davke na nepremičnine že imamo; eden je nadomestilo za rabo, ki gre občini. Potem pa je še davek za ekstra kapacitete (dodatna/počitniška stanovanja) v pristojnosti FURSa. Že znotraj teh obstoječih se da marsikaj popravit in drugače regulirat.


Več kot očitno je obstoječ davek pač neustrezen, glede na trenutno situacijo. Je vseeno, če se ta preuredi in rečemo, da gre za reformo davka ali pa ga poimenujemo nov davek. Da sploh ne omenjamo, da so ocenjene vrednosti nepremičnin drastično zastarele. Zato prihajajo novi modeli vrednotenja to leto, ki bodo podlaga tud za reformo oz. "nov" davek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Invictus ::

Meni je všeč davek po francosko...

https://damijan.org/2024/02/06/davek-na...

Več nepremičnin imaš oz. bolj vredne, več davka plačaš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

ginekk je izjavil:

Dokler ne bolj transparentne in efektivne rabe denarja iz davščin, je navijanje za nove davek pljunek v lastno skledo.


In dokler ne bodo stvari bolj transparentne se debelina proračuna in davki na delo ne bodo zviševali. Malomorgen.

Navijanje za davek na prazna stanovanja je pljuvanje... ampak v sosedovo skledo. A jebiga, sosed pljuva v "lastno (mojo) skledo že cel obstoj RS.

ginekk ::

matobeli je izjavil:

ginekk je izjavil:

Dokler ne bolj transparentne in efektivne rabe denarja iz davščin, je navijanje za nove davek pljunek v lastno skledo.


In dokler ne bodo stvari bolj transparentne se debelina proračuna in davki na delo ne bodo zviševali. Malomorgen.

Navijanje za davek na prazna stanovanja je pljuvanje... ampak v sosedovo skledo. A jebiga, sosed pljuva v "lastno (mojo) skledo že cel obstoj RS.


Ne v sosedovo, tudi v lastno. Če najemaš, bo sigurno del tega novega davka prišel v tvoj najem.
A misliš da bomo lastniki nepremičnin razmišljali "uh, zdaj pa je davek na nepremičnine, moram nujno čimprej prodat?" Malo morgen.

Tisti, ki že ne prodaja zaradi tega novega davka sigurno ne bo šel prodajat, ampak bo najprej pogledal kje lahko stisne za ta novi davek. Najlažje ga prelit najemnikom, če že ne najde enostavnega obvoda (s prijavo otrok in ostale žlahte).

Podobno kot s popolnoma napačnim in neumnim davkom na odjavljena vozila. Imam odjavljeno vozilo, ki ga urejam za hobi in projekt. Ne, nisem ga prodal zaradi tega davka, mi tudi na kraj pameti ne pade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

kriptobog ::

Ma davki na premozenje so itak debilni. Placas davek na prihodek. S prihodkom kupis hiso in vikend. In zdaj bi za vikend placal davek. Ceprav sem ga kupil s prihodkom od katerega sem ze placal davek? Stekate? In zaradi takega davka niti ne bodo padle cene.
Prodajali bodo tisti ki bodo rabili prodat in tisti, ki ne rabijo in nastavijo optimisticne cene, ce slucajno kdo pride. Tako kot vedno.

Invictus ::

Davki se itak samo seštevajo. In ne rešijo ničesar, razen služb za luzerje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Torrent ::

ginekk je izjavil:

matobeli je izjavil:

ginekk je izjavil:

Dokler ne bolj transparentne in efektivne rabe denarja iz davščin, je navijanje za nove davek pljunek v lastno skledo.


In dokler ne bodo stvari bolj transparentne se debelina proračuna in davki na delo ne bodo zviševali. Malomorgen.

Navijanje za davek na prazna stanovanja je pljuvanje... ampak v sosedovo skledo. A jebiga, sosed pljuva v "lastno (mojo) skledo že cel obstoj RS.


Ne v sosedovo, tudi v lastno. Če najemaš, bo sigurno del tega novega davka prišel v tvoj najem.
A misliš da bomo lastniki nepremičnin razmišljali "uh, zdaj pa je davek na nepremičnine, moram nujno čimprej prodat?" Malo morgen.

Tisti, ki že ne prodaja zaradi tega novega davka sigurno ne bo šel prodajat, ampak bo najprej pogledal kje lahko stisne za ta novi davek. Najlažje ga prelit najemnikom, če že ne najde enostavnega obvoda (s prijavo otrok in ostale žlahte).

Podobno kot s popolnoma napačnim in neumnim davkom na odjavljena vozila. Imam odjavljeno vozilo, ki ga urejam za hobi in projekt. Ne, nisem ga prodal zaradi tega davka, mi tudi na kraj pameti ne pade.


Te debilizme smo že večkrat slišali, da se bo davek na prazna stanovanja prelil na neobstoječega najemnika. Kje točno je potem problem?

Načeloma je vseeno, kaj bojo lastniki nepremičnin razmišljali. Pač plačali bojo davek za "luksuz" oz. investicijo ali pa oddali/prodali.

Davek ne odjavljena vozila je res neumen, če je od 25EUR do 140EUR glede na velikost motorja. Max davek na avto je manjši, kot NUSZ za 200k vredno stanovanje. Primerjat davek na neodjavljeno vozilo in davek na nepremičnino je preprosto rečeno butasto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Spura ::

Torrent je izjavil:

Spura je izjavil:

Glede na to, da direktorji zasebnih zdravstevnih zavodov in drugi pomembnezi denar nalagajo tako, da kupujejo nepremicnine sredi Ljubljane in jih imajo prazne, se ne bi nadejal kakih davkov na to. Od davcne reforme ta vlada samo tolce po visjih placah in normirancih.


Mislim, da bi direktorjem zasebnih zdravstenih zavodov bolj moralo it v nos višja obdavčitev plač, kot pa obdavčitev nepremičnin. Neumni menda niso.
Zakaj? Sej on ne dobi vecine denarja od place. Ze res, da bi raje videl, da ne rastejo davki na njegovo delovno silo, ampak nekje je treba pokasirat in imajo vseeno raje to, kot da mu private investicije obdavcijo.

ginekk je izjavil:

Spura je izjavil:

Glede na to, da direktorji zasebnih zdravstevnih zavodov in drugi pomembnezi denar nalagajo tako, da kupujejo nepremicnine sredi Ljubljane in jih imajo prazne, se ne bi nadejal kakih davkov na to. Od davcne reforme ta vlada samo tolce po visjih placah in normirancih.


In tisti, ki navijate za to, ste tako naivno slepi da verjamete kako boste lažje prišli do stanovanja.

Tako AirBnB kot tako opevana naložbena stanovanja so vse pljunek v morje v primerjavi s celotnim trgom in dejansko nista velik problem.

Na koncu bo kljub davkom ostalo oboje - kajti tisti z denarjem bo pač zlahka naredil obvod (kup idej se je že tu pojavilo), najebali bodo pa vsi ostali.

Jst nic ne navijam, samo razlagam zakaj nikoli ne bo pravega obdavcevanja teh dodatnih nepremicnin. Pa ne rabim pridet lazje do stanovanja, ga ze imam, brez kredita.

kriptobog je izjavil:

Ma davki na premozenje so itak debilni. Placas davek na prihodek. S prihodkom kupis hiso in vikend. In zdaj bi za vikend placal davek. Ceprav sem ga kupil s prihodkom od katerega sem ze placal davek? Stekate? In zaradi takega davka niti ne bodo padle cene.
Prodajali bodo tisti ki bodo rabili prodat in tisti, ki ne rabijo in nastavijo optimisticne cene, ce slucajno kdo pride. Tako kot vedno.

Te vrste davki imajo pac podobno logiko kot progresivni davek na prihodke. Kdor ima vec se mu lahko vec vzame, brez da bi stradal. Ne mi tuki kotraargumentirat, ker ne zagovarjam, samo pojasnjujem logiko. Drugace bi seveda tut jst najraje videl da davkov na te stvari ni (ali pa kapitalske dobicke, dividende - ista stvar kot davek na premozenje, tudi je bil davek ze placan ko si kapital pridobil, pa tudi firma placa davek na dobicek preden izplaca dividendo).

digitalcek ::

Mogoče kot zanimivost in za primerjavo.

Znanec ima starejšo hišo na hrvaškem otoku, 60 kv. metrov.

Prejšnje poletje je oddal hišo dvema slov. paroma, vsakemu za mesec dni, penziči (en par junija, drugi avgusta) po 40 evrov dnevno, torej po 1200€ na mesec. Skasiral je torej 2400€ (kao znanci), plačal pa 130 evrov davka na posest kot tujec. Hrvaški državljani plačajo dosti manj (mogoče vrednost ribje plošče za dve osebi + vino)...

Torej je za davek zaslužil s tremi dnevi oddajanja. Kuča je (neuradno) ocenjena na 200.000 €.

Letos so mu odmerili davek na 320 evrov, pa puli lase od hude številke...

Je bolna slovenska država, ali hrvaška država?
Se slovenska vlada z davki na OD, dobiček itd. ne boji "ulice", hrvaška pa očitno da, in to zelo...

11.2 litrska (tista oranžna) jeklenka plina pa stane "tam" 17 evrov. Se Hrvatje tudi pri ceni plina bojijo ulice, v Sloveniji pa ne?

ginekk ::

Torrent je izjavil:


Te debilizme smo že večkrat slišali, da se bo davek na prazna stanovanja prelil na neobstoječega najemnika. Kje točno je potem problem?

Načeloma je vseeno, kaj bojo lastniki nepremičnin razmišljali. Pač plačali bojo davek za "luksuz" oz. investicijo ali pa oddali/prodali.

Davek ne odjavljena vozila je res neumen, če je od 25EUR do 140EUR glede na velikost motorja. Max davek na avto je manjši, kot NUSZ za 200k vredno stanovanje. Primerjat davek na neodjavljeno vozilo in davek na nepremičnino je preprosto rečeno butasto.


Kje je problem sprašuješ? V tem za kaj je sploh namenjen posamezen davek (razlog ne more bit striženje ovac)? Torej zakaj bi bremenili nepremičnine, kakšen je točno namen?

Ista logika je za odjavljena vozila, zato sem dal ta primer. Ko so uvajali davek je bilo gonilo in glavni razlog onesnaženje in nenadzorovano kopičenje teh vozil. Prvič ta problem sploh ni bil velik, drugič ta davek ni rešil ničesar.

Torrent ::

ginekk je izjavil:

Torrent je izjavil:


Te debilizme smo že večkrat slišali, da se bo davek na prazna stanovanja prelil na neobstoječega najemnika. Kje točno je potem problem?

Načeloma je vseeno, kaj bojo lastniki nepremičnin razmišljali. Pač plačali bojo davek za "luksuz" oz. investicijo ali pa oddali/prodali.

Davek ne odjavljena vozila je res neumen, če je od 25EUR do 140EUR glede na velikost motorja. Max davek na avto je manjši, kot NUSZ za 200k vredno stanovanje. Primerjat davek na neodjavljeno vozilo in davek na nepremičnino je preprosto rečeno butasto.


Kje je problem sprašuješ? V tem za kaj je sploh namenjen posamezen davek (razlog ne more bit striženje ovac)? Torej zakaj bi bremenili nepremičnine, kakšen je točno namen?

Ista logika je za odjavljena vozila, zato sem dal ta primer. Ko so uvajali davek je bilo gonilo in glavni razlog onesnaženje in nenadzorovano kopičenje teh vozil. Prvič ta problem sploh ni bil velik, drugič ta davek ni rešil ničesar.


Kaj je namen sprašuješ? Namen je, da prazne investicije ne bodo zasedale prostora in povzročale pomanjkanje nepremičnin za produktivno prebivalstvo. No, primarni namen je vedno polnit proračun.

Glede nepremičn8n pa je problem velik in upam, da se ga ne bodo lotili tako polovičarsko, kot so se odjavljenih vozil.
««
637 / 711
»»