» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
636 / 711
»»

matobeli ::

Lahko si tudi v šotoru, eni celo to za zabavo prakticirajo.

Ali pa greš na Ptuj in ne daješ za pir.

ZveeZ ::

Baja je izjavil:

če nimaš kje biti zastonj, je fajn da se lahko za silo vseliš pa obnavlaš sobo po sobo.

Hja no.. to ni tako romanticno kot se slisi, ker zivis v prahu do konca obnove katera terja veliko vec casa in dela, kot ce prenavljas prazno nepremicnino.
Been there, done that.

miha98 ::

Mato989 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Baja je izjavil:

Jaz občasno še malo pogledam kaj se Prekmurju prodaja, pa se mi zdi, da tudi ni več ravno poceni. Vse kar je pod 100k in tam okoli je potrebno še kar nekaj notri zmetati da prides v 21. stoletje.

vidim da sem lani res mel srečo ko sem ubodel bajto l.68, streha, okna, fasada staro cca 20 let, v zadnjih petih letih prenovljena celotna notranjost, tlakovano dvorišče, 1500m2 parcele za slabih 120k.


Dobro si se znašel.

Ampak ne vem, kaj je vaša razlaga, zakaj 100k ne kupi več neke realne vrednosti (ena ok hiša, lahko bolj v vukojevini, ki je za obnovit, ampak ne podrtija, torej se lahko notri takoj vseliš), je tu problem inflacija, preračun na višjo minimalno plačo?



Kaj pa je "realna vrednost" ??? zakaj pa bi moralo 100k kupit realno vrednost v smislu da se takoj not vseliš? Po kateri logiki?


Sosedi so kupili hiše na ključ. 100 k ena... celo naselje ratalo... pred 4 leti

matobeli je izjavil:

Lahko si tudi v šotoru, eni celo to za zabavo prakticirajo.

Ali pa greš na Ptuj in ne daješ za pir.


Daumen hoch. Rečemo pri nas....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

Telbanc ::

matobeli je izjavil:

Lahko si tudi v šotoru, eni celo to za zabavo prakticirajo.

Ali pa greš na Ptuj in ne daješ za pir.


https://forum.finance.si/?specialid=902...

Zasebna ordinacija, ki opravlja MR, RTG, CT, UZ in podobno na Ptuju dela odlično !!!

Iz celotne Slovenije prihajajo k njim."

"Naročilo v sredo, MR v petek !!!"

NO, če greš na Ptuj, zgleda maš zdravstvo v dost dobri kondiciji, zasebno itak.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

krho ::

Zdej smo offtopica, ampak ja. Tale k dela MRI na Ptuju laufa in res si hitro na vrsti. Tolk hitro pri nas sicer ni bilo, je pa bilo v enenm mesecu. Mislim da je odvisno za točno kaj greš.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Telbanc ::

Ne vem če je jih dost izven teme. Ko si enkrat starejši, je važno, da si blizu trgovin, pošte, zdravstvenega doma, ker je pol life dost bolj na izi. Ko si mlad, je človek pač bolj prilagdljiv. Ko smo že izven teme, na Ptuju ni sam MRI, majo tud vrhunske ortopede. Tud zasebne seveda. Ki majo dosti nižje cene kot so v Ljubljani. In to je samo plus, ko se kupuje nepremičnina, sploh, če si u penzijonu, ker so na Ptuju tud toplice. In edina marina na kopnem u Sloveniji. Sam Mato Ptuja ne zna pohvalit ali noče, morda noče gužve na Ptuju. Ali se boji, da bi mu vrednost nepremičnine "preveč" zrasla in bo moral potem plačevati večji davek. :D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

urli ::

Cena gradnje za 40-50% dražja kot pred 3+ leti, plače šle gor za vsaj 30% (?), gradi se nič prav dosti več, povpraševanje je še vedno veliko, obresti na kredite padajo, gospodarstvu gre dobro - rekordno nizka brezposelnost... zaključek slo-tech "nepremičninarskih exspertov" - cene stanovanj so močno pretirane, zagotovo bodo padle. Naj živijo cagarji, svoboda nepremičninskim hrčkarjem!:)) Slo-tech-butale-cagarija press. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

kriptobog ::

urli je izjavil:

Cena gradnje za 40-50% dražja kot pred 3+ leti, plače šle gor za vsaj 30% (?), gradi se nič prav dosti več, povpraševanje je še vedno veliko, obresti na kredite padajo, gospodarstvu gre dobro - rekordno nizka brezposelnost... zaključek slo-tech "nepremičninarskih exspertov" - cene stanovanj so močno pretirane, zagotovo bodo padle. Slo-tech-butale-cagarija press. :)) Naj živijo cagarji, svoboda nepremičninskim hrčkarjem!:))


Saj to je jasno, da tisti ki vpijejo da bodo kupli ko cene padejo, da tudi takrat ne bodo kupli.

mm&r ::

Cena gradnje po EU mestih
Zanimivo, da nismo prišli na lestvico :)

https://www.statista.com/statistics/898...

solv ::

Gradnja je šla gor abnormalno, mojstra pa moraš dobesedno podkupiti, da ti pride kaj naredit. Težki časi.

Telbanc ::

solv je izjavil:

Gradnja je šla gor abnormalno, mojstra pa moraš dobesedno podkupiti, da ti pride kaj naredit. Težki časi.


https://nival-group.com/vecstanovanjski...

Kako pol tle gradijo po teh cenah, če je šla gradnja "abnormalno ne vem kam".
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

borut_p ::

Telbanc je izjavil:

solv je izjavil:

Gradnja je šla gor abnormalno, mojstra pa moraš dobesedno podkupiti, da ti pride kaj naredit. Težki časi.


https://nival-group.com/vecstanovanjski...

Kako pol tle gradijo po teh cenah, če je šla gradnja "abnormalno ne vem kam".


Kot sem ze zgoraj napisal. Dobis dobesedno pol kar dobis drugje.

Telbanc ::

urli je izjavil:

Cena gradnje za 40-50% dražja kot pred 3+ leti, plače šle gor za vsaj 30% (?), gradi se nič prav dosti več, povpraševanje je še vedno veliko, obresti na kredite padajo, gospodarstvu gre dobro - rekordno nizka brezposelnost... zaključek slo-tech "nepremičninarskih exspertov" - cene stanovanj so močno pretirane, zagotovo bodo padle. Naj živijo cagarji, svoboda nepremičninskim hrčkarjem!:)) Slo-tech-butale-cagarija press. :))


Ni človek cagav, če ne da 250.000 evrov za luknjo v Ljubljani. A ne zastopiš. Folk tega enostavno ne zmore. Zato tud se je že skor prepolovilo število nepremičninskih poslov glede na 2008.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Telbanc ::

borut_p je izjavil:



Kot sem ze zgoraj napisal. Dobis dobesedno pol kar dobis drugje.


Za 3x majnšo ceno po kvadratu.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

urli ::

Telbanc je izjavil:

urli je izjavil:

Cena gradnje za 40-50% dražja kot pred 3+ leti, plače šle gor za vsaj 30% (?), gradi se nič prav dosti več, povpraševanje je še vedno veliko, obresti na kredite padajo, gospodarstvu gre dobro - rekordno nizka brezposelnost... zaključek slo-tech "nepremičninarskih exspertov" - cene stanovanj so močno pretirane, zagotovo bodo padle. Naj živijo cagarji, svoboda nepremičninskim hrčkarjem!:)) Slo-tech-butale-cagarija press. :))


Ni človek cagav, če ne da 250.000 evrov za luknjo v Ljubljani. A ne zastopiš. Folk tega enostavno ne zmore. Zato tud se je že skor prepolovilo število nepremičninskih poslov glede na 2008.


Ti ne zmoreš. Ostali očitno zmorejo. Ponudba in povpraševanje. Nič več, nič manj. Ampak ti tega ne razumeš.

Telbanc ::

urli je izjavil:

----

Ti ne zmoreš. Ostali očitno zmorejo. Ponudba in povpraševanje. Nič več, nič manj. Ampak ti tega ne razumeš.


Teh ki zmorejo te nore cene je vedno manj. Predraga ponudba pač pomeni manj poslov in prej ali slej bo trg reagiral. In bo prišlo do popravka.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

miha98 ::

https://vecer.com/koroska/razkrivamo-ta...

Upam , da se bo kaj dalo narediti da zafrknejo te veljake lopovske...

gruntfürmich ::

Seveda seveda, cigli bodo samo gor šli...
Kdo pa bo živel ko bodo bomerji pomrli?
Naslednjih 20 let se bo sprostilo toliko nepremičnin da bo veselica. Če dodajo davek na prazne cigle bo pa itq pogreb.
Morda ne za ljubljano, v rovtah kjer kmetavzarji precenjujejo grüdo pa zagotovo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kriptobog ::

miha98 je izjavil:

https://vecer.com/koroska/razkrivamo-ta...

Upam , da se bo kaj dalo narediti da zafrknejo te veljake lopovske...

Zakaj da jih zafrknejo? Bile so spekulacija in sta reskirala in kupila. Tokrat se jima je posrecilo. Se spomnim ko se je zacela omenjati obvoznica na Bledu, kako je nekaj kmetov, ki so imeli denar, pricelo kupovati travnike in njive v okolici Bleda, ker so spekulirali da bo sla tam obvoznica. No eden je brcnil v temo, ampak pravi da se ne sekira, ker je dobil poceni in bo zareadi blizine ceste verjetno enkrat mogoce celo zazidljivo.

feryz ::

Špekulacija? Reskiranje?
Očitno ti branje povzroča probleme. Tam sploh izvoza ne rabijo, ampak očitno bo. Zagotovo bo.

kriptobog ::

jaja, v casu ko sta kupovala se se ni vedelo, ce bo prikljucek potreben. torej je slo za cisto spekulacijo. Konec koncov je pa itak vseeno. Ali odkupijo od vec 10 lastnikov ali pa od dveh. Verjetno gre hitreje ce od dveh, se vsaj ne vlece ko kdo vmes ne zeli prodati in gredo v razlastitev itd.

gort ::

gruntfürmich je izjavil:

Naslednjih 20 let

Kdor čaka, dočaka. Če...

miha98 ::

Jah dočakaš že. Samo kaj ko si potem tudi sam star... za 20 let bom proti 50 že...

gruntfürmich ::

ni fora v tem da bomo že stari, ampak da lahko pričakujemo velike pretrese na demografskem in stanovanjskem področju.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Res je. En kup hiš in stanovanj za obnovit, pa tega več nihče noče niti ne zna delat. Da bojo danes 20 letniki šli živet v nerenovirane bajturine njihovih dedkov pa kar pozabi.

Invictus ::

Pa naj se stiskajo v sobicah v Ljubljani.PA 2 ali celo 3, ko jih starci vržejo ven iz otroške sobe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Denji85 ::

Pokupili bodo šiptarji. Kot delajo to sedaj. Haha :D

Invictus ::

Ja, vse te vasice, ki so zdaj skoraj brez prebivalstva, bodo na koncu pokupili šiptarji in tam ustvarili svoje enklave za reprodukcijo še več šiptarjev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

denabiker ::

Vi se zajebavate, samo res masovno kupujejo šiptarji, frišn primer, ko je kolega razlagal za njegove konce, slabih 20 km iz Celja ena starejša hiša s poslopjem šiptar dal 20.000 eur več, če mu jo prišpara in jo je na koncu kupil. Naši so pa ceno zbijali, on je pa sam od sebe ponudil več, dal aro in preostanek plačal.

Invictus ::

denabiker je izjavil:

Vi se zajebavate, samo res masovno kupujejo šiptarji, frišn primer, ko je kolega razlagal za njegove konce, slabih 20 km iz Celja ena starejša hiša s poslopjem šiptar dal 20.000 eur več, če mu jo prišpara in jo je na koncu kupil. Naši so pa ceno zbijali, on je pa sam od sebe ponudil več, dal aro in preostanek plačal.

Ja, tako neakko to poteka po slovenskih vaseh.

Sam šiptar lahko pride s kufrom denarja od drogic, nihče ne preverja od kje mu denar, nas Slovence pa FURS preveri kot da smo največji utajevalci denarja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Pa pejt ti šiptarja vprašat, od kje mu keš.
Ali pa brazilca.

Ni vredno da probaš.

karafeka ::

Ti pohlepneži bodo nam čist zjebali Slovenijo. Sam da dobi par jurjev več, pa proda komorkoli.
Isto z najemodajalci.

denabiker ::

ne vem kako bo to v prihodnosti te vasi izgledale, kdo bo obdeloval zemljo? Šiptarji verjetno ne, oni štancajo otroke, vsepovsod bodo, kako bo to izgledalo nekoč v prihodnosti? Si sploh ne predstavljam...lepa kmečka vas, urejena, lepe njivice, kmetije, cerkev...čez XX let pa bo kaj?

gruntfürmich ::

denabiker je izjavil:

čez XX let pa bo kaj?

narava, tako kot mora biti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ginekk ::

karafeka je izjavil:

Ti pohlepneži bodo nam čist zjebali Slovenijo. Sam da dobi par jurjev več, pa proda komorkoli.
Isto z najemodajalci.


Vsak ki je v poziciji prodaje, bo skušal iztržit čimveč. Lahko pa ti kupuješ in prodajaš stvari pod tržno ceno.
Trg nepremičnin je žal že nekaj časa odprt za tujce in tuja podjetja in nobenega govora ni o omejevanju.

Začelo se je z romantičnimi zgodbicami Britancev v Prlekiji, končalo se bo z albanskimi enklavami, od obale do zabačenih vasic, kjer Slovenci nimajo več želje bit.

denabiker je izjavil:

ne vem kako bo to v prihodnosti te vasi izgledale, kdo bo obdeloval zemljo? Šiptarji verjetno ne, oni štancajo otroke, vsepovsod bodo, kako bo to izgledalo nekoč v prihodnosti? Si sploh ne predstavljam...lepa kmečka vas, urejena, lepe njivice, kmetije, cerkev...čez XX let pa bo kaj?


Džamija namest cerkve verjetno. Motiš se edin, da šiptarji ne bi tega delal. Če bo denar v kmetovanju, bodo tudi to počeli.

Sicer pa še vedno je tipično da so slovenske vasi v lastih dveh, treh veleposestnikov. Takoj vidiš, da prevladuje en priimek ali dva, ki si lasti gozd, kmetije in tudi zazidljiva zemljišča. Tu rabiš kakšno generacijo ali dve, da pridejo bolj leni potomoci in razprodajo najboljšemu ponudniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Invictus ::

ginekk je izjavil:


Sicer pa še vedno je tipično da so slovenske vasi v lastih dveh, treh veleposestnikov. Takoj vidiš, da prevladuje en priimek ali dva, ki si lasti gozd, kmetije in tudi zazidljiva zemljišča. Tu rabiš kakšno generacijo ali dve, da pridejo bolj leni potomoci in razprodajo najboljšemu ponudniku.

Ja, in tudi inbreeding se dostikrat vidi :D.

Sicer je pa ta situacija povsod v Evropi, kjer imajo v vasi kakega kmeta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

Invictus je izjavil:

Ja, vse te vasice, ki so zdaj skoraj brez prebivalstva, bodo na koncu pokupili šiptarji in tam ustvarili svoje enklave za reprodukcijo še več šiptarjev...

In kje je problem? Bodo imele vasi vsaj burekdžinice in pekarne odprte ob nedeljah :))

Invictus ::

Ne rabim burekdžinic in pekarn ob nedeljah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

denabiker ::

Da ne bodo na koncu naši delali na zemlji za šiptarje. Ker denarja imajo polno in samo kupujejo...

c3p0 ::

Telbanc je izjavil:

matobeli je izjavil:

Lahko si tudi v šotoru, eni celo to za zabavo prakticirajo.

Ali pa greš na Ptuj in ne daješ za pir.


https://forum.finance.si/?specialid=902...

Zasebna ordinacija, ki opravlja MR, RTG, CT, UZ in podobno na Ptuju dela odlično !!!

Iz celotne Slovenije prihajajo k njim."

"Naročilo v sredo, MR v petek !!!"

NO, če greš na Ptuj, zgleda maš zdravstvo v dost dobri kondiciji, zasebno itak.


Sistem imajo porihtan in optimizirane procese. Ni videt balasta, fikusov, postajajočih medicincev s kavico v roki in globoko v debati, jamranja kako jih je premalo... Si naročen, prideš tja, te obdela v pol minute, "počakajte par minut", te že pokličejo in to dejansko po par minutah, se vsedeš pred vrati ordinacije in počakaš, da prejšnji pacient zaključi in odide, doktor dela preiskavo, medtem narekuje v speech2text app in te odpravi, na drugem okencu dvigneš izvid. Tekoči trak in efektiva, nič druga.

Aja, pa free parking blizu glavne ceste. Ko sem šel v LJ, sem iskal parking kot lačni v puščavi vodo, medicinski center pa s praktično praznim velikim parkingom, a rampami dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

zavajon ::

Invictus je izjavil:

Ne rabim burekdžinic in pekarn ob nedeljah...

Aja, na to nisem pomislil, priznam.
Morda se bo pa kateri od teh Šiptarjev odločil za semenišče, pa boste tako imeli župnika.

miha98 ::

denabiker je izjavil:

Da ne bodo na koncu naši delali na zemlji za šiptarje. Ker denarja imajo polno in samo kupujejo...


Jaz imam sosede šiptarje. Imajo lepe avte in 2 hiši. Koliko jih pa je tam not pa raje ne povem... Niso tako bogati, kot si nekateri tako predstavljate... Življenje je drago. Vse je treba plačat...

Denji85 ::

Jaz poznam kar neki šiptarjev, tudi z njimi sodelujem, večinoma imajo baze v Švici in Belgiji. Tuki imajo odprto firmo, kupijo stanovanje ali neko nepremičnino po možnosti starejšo, renovirajo, imajo za delavce, ki jih šopajo na veliko potlej po deloviščih v EU. Res pa je, da je to prepovedano, ker če je prijavljen v Slo in mu viza narekuje, da dela tule bi moral tu delati. Saj neke kontrole so, ampak še zmeraj se jim splača. Pač si podajajo in prodajajo delovno silo, razliko pa v svoj žep. Niso neumni. Niso samo kebapđinice in pekarne na sceni.

Jaz imam nekega tečnega soseda pa sem mu rekel, da če mu jaz nisem dober mu bodo albanci. Pa v eni bajti sem jih imel 15 prijavljenih. Vem k je ta tečnoba moral na upravno enoto, če jih res tam toliko živi. No odtlej ni več tečen. Fuck off :D Prodal bi tistemu, ki največ ponudi pa, če je nevem kdo.

Niso vsi šipci enaki, eni so čisto kul. Samo pazi, da se jim ne zameriš. To je pa to :D

miha98 ::

Jaz bi to vse steral nazaj v Albanijo. Pa naj ostanejo tam... Kak sploh lahko delaš z njimi? Zame si manjvreden...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

kriptobog ::

miha98 je izjavil:

Jaz bi to vse steral nazaj v Albanijo. Pa naj ostanejo tam... Kak sploh lahko delaš z njimi? Zame si manjvreden...


Meni so pol bajte siptarji nardili. Pa se po kruh hodim k siptarju.

miha98 ::

Pejt v Albanijo nazaj...

kriptobog ::

miha98 je izjavil:

Pejt v Albanijo nazaj...


Nisem se nikolo bil v Albaniji. Pa ti pojdi delat fasade in keramiko polagat pa bomo rabili kakega manj.

denabiker ::

Da ne bo pomote nisem nacionalist, AMPAK ME FUL moti, ker se večina noče prilagodit nam, tudi v šolah opaziš pri mladini, da se sploh nočejo SLO pogovarjat, ne šmirglajo 5% nas, niti naše kulture, našega jezika nič...in potem bereš, da bi se naši učitelji morali učiti albanščino....jaz ko sem živel v tujini sem se njim prilagajal.

zavajon ::

miha98 je izjavil:

Pejt v Albanijo nazaj...

Mislim da bi bilo bolje razmisliti o tem, da bi ti šel nazaj v tisti gozd, kjer ni interneta.

feryz ::

Koga pa briga, če se hočejo prilagoditi.
Dokler razumejo, kaj pomeni sladoljed, banana, višnja ... in to postrežejo, je več kot zadovoljivo.

Sem že enkrat napisal, mulc dela prek študenta v ljubljanski oštariji. Od 12 redno zaposlenih en govori polomljeno slovenštino. Niso albanci, ampak so nabrani iz celega sveta. Še dobro, da so vzeli štiri naše študente zraven, da se vsaj ve, kaj gosti naročajo.
Zadnjič sem bil, ravno tako v Ljubljani, v oštariji, kjer sem moral v angleščini naročati, ker slovensko ni šlo. Ponovno, ne gre za Albance.
««
636 / 711
»»