» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
635 / 711
»»

tony1 ::

Kakšnih takšnih zgodb, da bi se v prenizko odmero davka posledično vtaknil FURS in sam šel ocenit vrednost nepremičnine (kot se npr. dogaja pri uvozu avtov iz tujine) se pa potem ne dogajajo?

LeQuack ::

'Pravičen nepremičninski davek je tak, da več kot imaš, več plačaš'
A kako bi davek lahko bil pravičen do vseh? "Pravičen bi bil tak, da več kot imaš nepremičnin oziroma premoženja, več davka plačaš," je bil jasen Remec. "To je nekdo, ki je pošten lastnik, pripravljen plačat."
https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...

Primite se za denarnice.
Quack !

Invictus ::

tony1 je izjavil:

Kakšnih takšnih zgodb, da bi se v prenizko odmero davka posledično vtaknil FURS in sam šel ocenit vrednost nepremičnine (kot se npr. dogaja pri uvozu avtov iz tujine) se pa potem ne dogajajo?

Se vtaknejo in ponavadi vzamejo neko povprečno ceno stanovanja glede na prodana stanovanja v bližini.

Sam kateri debil bi v kupoprodajno pogodbo dal nižjo ceno? To meni, kot kupcu, samo pomeni, da gladko zatajim tisto kupnino, ki bi jo moral dati na roke...

Ker po ari, gre podpisana pogodba na FURS, kjer odmerijo davek. Ko je davek plačan, naj bi kupec nakazal preostalo kupnino. Ker plačan davek je pogoj za vpis v ZK.

Sam, ko je davek plačan, preprosto nakažeš preostanek kupnine, ki je navaden v pogodbi, za ostalo si lahko prodajalec obriše pod nosom.

A si upaš izgubiti 100k, da se izogneš 2k davku?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

tony1 je izjavil:

Kakšnih takšnih zgodb, da bi se v prenizko odmero davka posledično vtaknil FURS in sam šel ocenit vrednost nepremičnine (kot se npr. dogaja pri uvozu avtov iz tujine) se pa potem ne dogajajo?

Se vtaknejo in ponavadi vzamejo neko povprečno ceno stanovanja glede na prodana stanovanja v bližini.

Sam kateri debil bi v kupoprodajno pogodbo dal nižjo ceno? To meni, kot kupcu, samo pomeni, da gladko zatajim tisto kupnino, ki bi jo moral dati na roke...

Ker po ari, gre podpisana pogodba na FURS, kjer odmerijo davek. Ko je davek plačan, naj bi kupec nakazal preostalo kupnino. Ker plačan davek je pogoj za vpis v ZK.

Sam, ko je davek plačan, preprosto nakažeš preostanek kupnine, ki je navaden v pogodbi, za ostalo si lahko prodajalec obriše pod nosom.

A si upaš izgubiti 100k, da se izogneš 2k davku?


Zato pa se da keš na roke takrat ko se PODPIŠE pogodba in preden gre na FURS... kaj misliš da so sleparji neumni?

Točno se spomnim kako je bilo nareto...

Pogodba za flet vreden 250k je bila 180k in 20k oprema... to je pisalo not, ko se je pogodba podpisala preden je šla na FURS je tipo ki je ukupoval dal še 50k v kuverti
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Lonsarg ::

Folk ki se gre to tvega 50k da prišpara 5k davka. Jaz bi rekel neumno, ampak eni se pač gredo to, dvomim pa da jih je kaj veliko.

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Folk ki se gre to tvega 50k da prišpara 5k davka. Jaz bi rekel neumno, ampak eni se pač gredo to, dvomim pa da jih je kaj veliko.


Ja kaj pa se na normirancu gre... isto se pizdi folk in proba rešit za 5 ali 10k... noben nerad da denar... sploh ko je enkrat več kot centi in par EUR...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Nositi 50k v kesu po ulici je precej bolj tvegana stvar kot spremeniti zaposlitev na normiranca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

urli ::

gansta je izjavil:

urli je izjavil:

gansta je izjavil:

Pada še ne...samo stagnira in vsekakor ni sedaj čas za nakup!


Za takšne kot si ti tako nikoli ni pravi čas za nakup :))


Za takšne kot si pa ti, je pa vsaka beseda odveč.


Ja tako je to. Brez cagavcev bi bilo tudi hrčkarjem težje, ker bi bilo na voljo še manj nepremični zato živeli cagavci! :))

Telbanc ::

V bistvu zaj ni čas za nakup, je pa čas za prodajo, če zastopte.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

urli ::

Telbanc je izjavil:

V bistvu zaj ni čas za nakup, je pa čas za prodajo, če zastopte.


Za prave slo-tech "nepremičninske eksperte" nikoli ni čas za prodajo, ne za nakup. Vedno pa je pravi čas za cagati. Vedno. :))

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Nositi 50k v kesu po ulici je precej bolj tvegana stvar kot spremeniti zaposlitev na normiranca.


Aja... oropajo jih 50k na leto približno toliko kot normirancev faše inšpekcijo, tako da tu tu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Je malo razlike med FURS kaznijo in med tem da ti izgine 50k ali zaradi ropa ali pa ker jih celo pobase prodajalec brez da podpise pogodbo ane?

Jaz sem komi spal ker sem imel v stanovanju 1500 dva dni zarad prodaja kamere predno sem na banko nesel, kaj sele kaj vec. 50k v kesu ste nori.

Telbanc ::

urli je izjavil:

Telbanc je izjavil:

V bistvu zaj ni čas za nakup, je pa čas za prodajo, če zastopte.


Za prave slo-tech "nepremičninske eksperte" nikoli ni čas za prodajo, ne za nakup. Vedno pa je pravi čas za cagati. Vedno. :))


Ja no, bomo vidli, če bodo garsonjere drugo leto ob tem času še po 250.00 v Ljubljani. :D

Bla je cena tud 400.000. :)) Za malo luknjo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Je malo razlike med FURS kaznijo in med tem da ti izgine 50k ali zaradi ropa ali pa ker jih celo pobase prodajalec brez da podpise pogodbo ane?

Jaz sem komi spal ker sem imel v stanovanju 1500 dva dni zarad prodaja kamere predno sem na banko nesel, kaj sele kaj vec. 50k v kesu ste nori.



Ti si pusic jaz mam vedno doma jurija kaj ves kaj pride
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Recmo pride lokalni cigan mu imaš vsaj kaj za dat k nisi pušionja.

zavajon ::

Invictus je izjavil:


Ampak za nepremičnine je v Sloveniji še dovolj denarja. Zato cene NE padejo...

Dal za foro svojo bajto na net za 800k. Pod Šmarno goro. Brez slik. Kličejo kot nori. Umaknil oglas...

V to nikakor ne dvomim.
Od vedno govorim, da v Sloveniji cene nepremičnin rastejo premosorazmerno s količino akumuliranega kapitala.
Ker slovenski kmetavzar pač kapital vlaga le v nepremičnine, gradnja le-teh pa je počasnejša kot akumulacija kapitala.

Malidelničar ::

johnnyyy je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Podvprašanje: ste morda vi sami, ali pa poznate koga, takrat l. 2014 (ali pa morda še prej) že vedeli, da je že čas, da se gre glede nepremičnin contrarian naproti negativnemu sentimentu, ki da je pretiran in da je dno krize že za nami? Kaj vam je omogočilo, da ste morda šli kontra množičnemu sentimentu?

Kolega je takrat nakupoval 2012, 2015, 2016. In potem še 2019 in 2020. Bil je eden tistih ki so šli gledat Celovške dvore in bi jih kupil, če bi bil finančno bolj močan (torej s svojim kešem). Njegova filozofija/informacija je bila že takrat - da tako slabi spet niso, da bi bila njihova cena 2/3 glede na rabljene bloke čez Celovško. Govorilo se je tudi o kriminalu - a je rekel, da je to bilo po celi LJ - Brilejeva, Fužine, Dravlje itd. vse te soseske so bile včasih "kriminalne" pa so se uredile.


Wow hvala za to zgodbo.
Tvoj kolega je očitno zdaj nepremičninski magnat :))8-)
Mislim, 'če' je tip res zadel l. 2012 je to NORO.

Ampak a torej sploh so kakšne razpoke v SLO bullish tezi, ali se bo trenuten val nadaljeval še enih 10 let (ali bo pa en raztegnjeni vrh več let na teh LJ nivojih, ki se jim lahko približajo ostala urbana območja v SLO)?

Jaz tudi opažam, da ni veliko 'medvedov' glede stanovanjskega trga v SLO zato vztrajam pri moji 'vukojebina-tezi' za mlade.

Sem pa opazil večkrat na Redditu in X-u, da nekako ne morem navdušiti ostalih za mojo tezo in pravijo, da ni realna, da se bo s posegom na trg naredilo tako, da moja teza pade, ker bodo flati v urbanih središčih zopet glede na plače dosegljivi (torej se prisili lastnike da prodajo, ali pa 30.000 stanovanj na trg z minimalnimi najemninami v kratkem času).
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

johnnyyy ::

zavajon je izjavil:

Ker slovenski kmetavzar pač kapital vlaga le v nepremičnine, gradnja le-teh pa je počasnejša kot akumulacija kapitala.

Te zgodbe so mi najbolj fascinantne. Slovenci smo kao nori na nepremičnine, a glede na razmerje s številom prebivalcev nas celotna zahodna evropa prekaša. Gledaš IT, FRA, ESP kjer imaš v vukojebinah cele zapuščene vasi - pri nas takšnih vasi ne prešteješ na prste tišlarske roke.

Koliko smo investirali v novogradnje pove že to, da se je sama država odločila gradit 30k stanovanj...

Tako da ne vem, očitno je prihodnost Slovenije v tem, da začnemo vlagati v kripto in ameriški delniški trg. Nepremičnin imamo očitno dovolj in so v tako dobrem stanju, da mladim bolj priporočam, da se učijo birokratskih opravil, kot storitev v nepremičninski branži.

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

Wow hvala za to zgodbo.
Tvoj kolega je očitno zdaj nepremičninski magnat :))8-)
Mislim, 'če' je tip res zadel l. 2012 je to NORO.

Ampak a torej sploh so kakšne razpoke v SLO bullish tezi, ali se bo trenuten val nadaljeval še enih 10 let (ali bo pa en raztegnjeni vrh več let na teh LJ nivojih, ki se jim lahko približajo ostala urbana območja v SLO)?

Jaz tudi opažam, da ni veliko 'medvedov' glede stanovanjskega trga v SLO zato vztrajam pri moji 'vukojebina-tezi' za mlade.

Sem pa opazil večkrat na Redditu in X-u, da nekako ne morem navdušiti ostalih za mojo tezo in pravijo, da ni realna, da se bo s posegom na trg naredilo tako, da moja teza pade, ker bodo flati v urbanih središčih zopet glede na plače dosegljivi (torej se prisili lastnike da prodajo, ali pa 30.000 stanovanj na trg z minimalnimi najemninami v kratkem času).

Ja, 3 sobno v LJ (sicer razf**) pod 100k :). Tisti časi so bili sorazmerno "enostavni" (če si imel denar), saj se je EU pobrala, mi pa smo bili še vedno v depresiji, ki je trajala. In takrat je rekel, da bo krize prej kot slej konec in da bo potrebno investirati, ter da bodo šle cene konkretno v luft, saj ni logično, da ima neka DE, AT konkretno gospodarsko rast, mi tukaj pa životarimo - preveč smo s temi trgi povezani in prej kot slej je prišel val denarja k nam. Tako, si je malce nabral - 3 stanovanja v LJ, hiša (novogradnja) par 10km izven pa še malce na HR obali.

Kaj veliko medvedov boš težko našel, saj gospodarsko stanje ni slabo. Tudi v sosednjih državah kamor izvažamo ni slabo, čeprav je kazalo ob RU napadu kar na katastrofo.

Sicer mi je tvoja "teza" malce mimo :). Ker kolikor poznam ljudi, tisti, ki nimajo 2 levih rok in znajo marsi kaj postoriti načeloma niso malo plačani. In tistim so po navadi odprte poti tako za gradnjo, nakup kot tudi najem in to kjer koli. Če pa si nek levi delavec v kulturi, ki je vezan na LJ, pa drugje zate ne bo ne službe ne nepremičnine.

miha98 ::

Lonsarg je izjavil:

Je malo razlike med FURS kaznijo in med tem da ti izgine 50k ali zaradi ropa ali pa ker jih celo pobase prodajalec brez da podpise pogodbo ane?

Jaz sem komi spal ker sem imel v stanovanju 1500 dva dni zarad prodaja kamere predno sem na banko nesel, kaj sele kaj vec. 50k v kesu ste nori.


lolek in bolek bi jaz rekel temu... Lol za 1,5 k v sobi ne moreš spat... Kaj bi šele , če bi vedel .... bom raje tiho...

ZveeZ ::

Lonsarg je izjavil:

Je malo razlike med FURS kaznijo in med tem da ti izgine 50k ali zaradi ropa ali pa ker jih celo pobase prodajalec brez da podpise pogodbo ane?

Jaz sem komi spal ker sem imel v stanovanju 1500 dva dni zarad prodaja kamere predno sem na banko nesel, kaj sele kaj vec. 50k v kesu ste nori.

ce res nihce ne ve, da imas doma gotovino, se nimas kaj sekirat.
pred leti sem imel doma cca 30k v kuverti. trajalo je dobro leto, da sem jo izpraznil (placeval material in gradbince z gotovino). spal sem kot bubica in nisem nikomur razlagal kaj imam doma.
ne blef pa nebi nihce ulomil, ker ce vidis bajto, avto in moja oblacila, bi rekel da sem na minimalcu.

miha98 ::

Kje si jih pa staknil, če smemo izvedeti???

matobeli ::

Mene tudi, vsak reče da bo nekaj mesecev za čakat.

ZveeZ ::

miha98 je izjavil:

Kje si jih pa staknil, če smemo izvedeti???

Ne smete;)

miha98 ::

To ni kolegialno. V drugih časih bi bilo drugače verjetno...

ZveeZ ::

Point je bil, da ce nihce ne ve kaj imas pod povstrom, ne bo nihce tega niti iskal ali si pozelel.

miha98 ::

Oja jaz bi si...

redtech ::

Preberi si to zgodbo, da boš izvedel, kako prizadet je lahko folk...

https://www.dnevnik.si/1043051941

Med domačini v Stražišču so se v minulih dneh pojavile govorice, da naj bi pogrešani nedavno podedoval zajeten kos zemlje oziroma večjo vsoto denarja, zaradi česar naj bi pustil službo v kranjskem podjetju Iskra in se nameraval kot samostojni podjetnik lotiti novega posla

Slišal sem, da naj bi bili sodelavci. Truplo naj bi hotela zakopati pa jima je ušel po hribu navzdol, pa sta ga potem tam pustila.

Vedno bolj bo potrebno paziti na lastno varnost in skrivati premoženje.

Primer zobozdravnika iz Žirovnice
https://www.dnevnik.si/1043049326

Krajane Most pri Žirovnici je v ponedeljek pretresla vest o smrti sokrajana, ki so mu tudi vlomili v hišo. Moški naj bi bil tarča nasilnega ropa že lani, ko sta vlomilca na silo stopila v njegovo hišo, ga napadla in pri tem tudi poškodovala, ter iz hiše ukradla vredne predmete.

Po Mostah je sicer kmalu zaokrožila informacija, da naj bi vlomilci starejšega moškega, po naših informacijah starega več kot osemdeset let, pobili do smrti, vendar so policisti, kot že rečeno, nasilno smrt že izključili.

miha98 ::

Smotan folk. Jaz tega nikoli nebi storil. Umora....

Invictus ::

miha98 je izjavil:

Smotan folk. Jaz tega nikoli nebi storil. Umora....

Bi, samo ustrezno situacijo rabiš.

Se je ta teza dokazala v vseh časovnih obdobjih in lokacijah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

miha98 ::

Ajde , če ima kdo kako lepo žensko bi razmislil ja... Lepo manekenko ala Pamela Anderson...

Denji85 ::

Invictus je izjavil:

miha98 je izjavil:

Smotan folk. Jaz tega nikoli nebi storil. Umora....

Bi, samo ustrezno situacijo rabiš.

Se je ta teza dokazala v vseh časovnih obdobjih in lokacijah...



Umora zaradi keša? Yea right. Mogoče govori zase.

Pedofilu bi vzel življenje verjetno, če bi položil roko na otroka. Da pa zaradi keša umoriš človeka je pa...Bog nej jim pomaga. Pokvarjenca in zabita debila.

Tale stric pa tudi ni bil nek intelekt. Hvalit se folku z denarjem res nikoli ni bilo pametno. Ampak res nikoli. 99% folku smrdi, da imaš keš in da ti gre dobro. To sem jaz že zdavnaj skontal.

Jaz osebno glede keša nič nobenemu ne govorim, če že rečem, da sem v kreditih in čao. Pa tudi flashy avtomobili niso ravno pametna stvar. Jaz se bom svojega znebil. Sploh to k sem mal netipičen tip brez šihta in potlej vsak vrta kaj jaz delam in kako lahko živimo...če bi se folk brigal zase bi bilo lepše.

Nevem zakaj imam tako v glavi ampak da imam nekaj več € bi pokazal samo nekje v tujini. A v teh naših vukojebinah pa...več problemov kot koristi. Niti nočem, da kdo kaj ve preveč o meni. Mogoč sem paranoik, nevem.

Mato989 ::

Torej kje je ta famozni 25% padec cen?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

miha98 ::

v Beogradu. Programer , ki to ni...

denabiker ::

feryz je izjavil:

Vedno je ugoden čas za nakup. Ker ceneje ne bo.


saj ni normalno. Kolega je takoj prodal staro garsonjero (jo je obnovil) brez parkirnega mesta v centru LJ za 200k. Ampak pazi to je stara stavba. Klicali kot nori....da daš 200k za eno sobo brez park placa v stari stavbi je malo fuk*eno, saj še plesat ne moreš noter zdaj, ko se že to počne v teh časih:D

torej če je takšen naval, res denar ni problem, lahko vse prodaš za noro ceno.

Po drugi strani pa slišim od žlahte na Primorskem, da veliko mladih si kupuje stanovanja v Italiji, ker je ceneje in boljše.

Mato989 ::

ja v LJ je pač naval in vedno bo ne glede na vse, razen če gre pol služb iz LJ...

Drugje pa razen ekstra obleganih krajev ala bližnja okolica LJ in primorje pa še nekaj elitnih lokacij pač pade število sklenjenih poslov...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Če verjameš, da boš čez 10 let to luknjo lahko prodal za vsaj isti denar, nisi kaj dost izgube naredil. Obresti so vseeno nižje kot najemnina. Če boš prodal za vsaj malo večji denar, si pa sploh zmagal.
Če je to res neka luknja v podrtiji, je vseeno vprašljivo, če boš prodal za večji denar, ampak saj ljudje tako nimajo pojma...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matic492 ::

Res ne vem kako lahko kdorkoli pričakuje, da bo v debt-backed inflationary monetary system-u, kjer se printajo triljoni vsako leto, kaj tako osnovnega, kot so nepremičnine kakorkoli ceneje na dolgi rok.

Sem gledal na FB nek video, kjer mlade sprašujejo kaj je inflacija, pa nimajo blage veze, vsi samo rečejo "cene grejo gor", kot da je to kar magično, kot da ima zlobni Janša nek skrit velik rdeč gumb v kleti, in vsakič, ko stisne gor, se cene dvignejo (kar je sicer skoraj res, ampak nima tega gumba Janša).

Inflacija je neizogibna in logična POSLEDICA.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Telbanc ::

Mato989 je izjavil:

Torej kje je ta famozni 25% padec cen?



V bistvu, one garsonjere u Lipi, so že šle dol, vsaj za inflacijo. V dveh letih.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Mato989 ::

Telbanc je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej kje je ta famozni 25% padec cen?



V bistvu, one garsonjere u Lipi, so že šle dol, vsaj za inflacijo. V dveh letih.


Govora je seveda v FIAT absolutni vrednosti... ne matematično ekonomsko statističnih "trikih" padca cen skozi inflacijo.

Zanima me tudi koliko jamračev je zaradi tega inflacijskega padca ki ga omenjaš zdaj lahko kupilo nepremičnino...

Odgovor je retoričen, ker je verjetno 0.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

ZveeZ je izjavil:

ce res nihce ne ve, da imas doma gotovino, se nimas kaj sekirat.
pred leti sem imel doma cca 30k v kuverti. trajalo je dobro leto, da sem jo izpraznil (placeval material in gradbince z gotovino). spal sem kot bubica in nisem nikomur razlagal kaj imam doma.
ne blef pa nebi nihce ulomil, ker ce vidis bajto, avto in moja oblacila, bi rekel da sem na minimalcu.

Če si si dal toliko dela s temi pičlimi 30k, potem bi zaradi tega človek pomislil, da si na minimalcu, ne pa zaradi avta ali oblek :))

Telbanc je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej kje je ta famozni 25% padec cen?



V bistvu, one garsonjere u Lipi, so že šle dol, vsaj za inflacijo. V dveh letih.

sicer ne spremljam podrobno nepremičninskega trga, ampak one garsonjere v Lipi so bile že pred 15 leti dokaj poceni napram drugim.
Ne vem pa, ali jih že od takrat prodajajo, ali pa se sedaj vrti n-ti krog preprodaj.

matic492 je izjavil:

Res ne vem kako lahko kdorkoli pričakuje, da bo v debt-backed inflationary monetary system-u, kjer se printajo triljoni vsako leto, kaj tako osnovnega, kot so nepremičnine kakorkoli ceneje na dolgi rok.

Sem gledal na FB nek video, kjer mlade sprašujejo kaj je inflacija, pa nimajo blage veze, vsi samo rečejo "cene grejo gor", kot da je to kar magično, kot da ima zlobni Janša nek skrit velik rdeč gumb v kleti, in vsakič, ko stisne gor, se cene dvignejo (kar je sicer skoraj res, ampak nima tega gumba Janša).

Inflacija je neizogibna in logična POSLEDICA.

Pa je inflacija, ki preprečuje padec cen nepremičnin, samo v Sloveniji? Kajti samo tu cene nepremičnin nikoli ne padejo. OK, priznam, da ne vem, kako je glede tega v Burkina Faso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Malidelničar ::

Evo, malo sem šel po kar nekaj časa po najinem nakupu, čisto za foro na Nepremicnine.net prečesat regije, kjer sva z mojo gledala takrat ko sva kupovala (tolminsko-vipavski del S. Primorskea, Litijski konec, Notranjska, Mozirski konec, Postojna, Ilirsko-bistriško) pa se mi zdi, da je št. nepremičnin, ki so na voljo padlo? Imate tudi vi tak občutek?

Jih je še nekaj, ki se svaljkajo od takrat ampak recimo Idrija je imela 2020/2021 neverjeten, OGROMEN bum (totalno neznačilen za Idrijo, prišlo vsaj 100 nepremičnin na trg v pol leta), zdaj pa je nepremičnin na voljo ful manj, podobno Tolmin, pa Soška dolina od N. Gorice naprej gor (Kanal ob Soči, Deskle).
Po drugi strani imaš pa po celotni Sloveniji zdaj dejansko (kamnite, 1950-type) podrtije za 100k (iz let 1900-1970) kjer je edini plus sicer parcela plus res ogromno ekstra dodatnega vključenega kmetijskega zemljišča (govorimo 1000-2500 kvadratov zemlje). Ampak res starejše hiše ki so primerne za vselitev takšnega cenovnega ranga in počasno postopno obnovo (govorimo torej o res max 100k nakupne cene) se morda dobi samo v Prekmurju in Pomurju kar sem gledal! Primorska, Notranjska, velik del Dolenjske je švoh, ne dobiš nič pametnega!

Tako da efektivno smo še vedno na cenovnem plafonu cen - kar se vidi po nerealnih cenah podrtij, ki so 2019 bile tam 25-40k, zdaj so pa 100k - medtem, ko ponudba je šla ful dol. Takrat 2020-2022 je bilo kar nekaj "slabših" - beri: non-LJ; non-your-usual-suspects-Osrednja-Slovenija (Trzin, Domžale, Kamnik, Logatec, Drenov Grič, Medvode, Mengeš, Grosuplje, Višnja Gora) - dejansko prodanih. In dejansko ponudbe ni, ampak padca cen pa ni.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Baja ::

Jaz občasno še malo pogledam kaj se Prekmurju prodaja, pa se mi zdi, da tudi ni več ravno poceni. Vse kar je pod 100k in tam okoli je potrebno še kar nekaj notri zmetati da prides v 21. stoletje.

vidim da sem lani res mel srečo ko sem ubodel bajto l.68, streha, okna, fasada staro cca 20 let, v zadnjih petih letih prenovljena celotna notranjost, tlakovano dvorišče, 1500m2 parcele za slabih 120k.

Telbanc ::

Mato989 je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej kje je ta famozni 25% padec cen?



V bistvu, one garsonjere u Lipi, so že šle dol, vsaj za inflacijo. V dveh letih.


Govora je seveda v FIAT absolutni vrednosti... ne matematično ekonomsko statističnih "trikih" padca cen skozi inflacijo.

Zanima me tudi koliko jamračev je zaradi tega inflacijskega padca ki ga omenjaš zdaj lahko kupilo nepremičnino...

Odgovor je retoričen, ker je verjetno 0.


Če nisi zasledil, se te garsonjere prodajajo pod 60.000. Tko da jamraći sigurno lah to ubodejo.Za 120.000 se okol Ormoža še zmerej dobi solidna Titova bajta z dahpapo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

ZveeZ ::

zavajon je izjavil:


Če si si dal toliko dela s temi pičlimi 30k, potem bi zaradi tega človek pomislil, da si na minimalcu, ne pa zaradi avta ali oblek :))

Koliko dela pa? Imel sem 30k gotovine in mi je bilo najbolj prirocno placevat gradbinca, ker je on zelel sprotno placilo v gotovini, jaz pa je okoli ne nosim in vedno placujem le s kartico.

Malidelničar ::

Baja je izjavil:

Jaz občasno še malo pogledam kaj se Prekmurju prodaja, pa se mi zdi, da tudi ni več ravno poceni. Vse kar je pod 100k in tam okoli je potrebno še kar nekaj notri zmetati da prides v 21. stoletje.

vidim da sem lani res mel srečo ko sem ubodel bajto l.68, streha, okna, fasada staro cca 20 let, v zadnjih petih letih prenovljena celotna notranjost, tlakovano dvorišče, 1500m2 parcele za slabih 120k.


Dobro si se znašel.

Ampak ne vem, kaj je vaša razlaga, zakaj 100k ne kupi več neke realne vrednosti (ena ok hiša, lahko bolj v vukojevini, ki je za obnovit, ampak ne podrtija, torej se lahko notri takoj vseliš), je tu problem inflacija, preračun na višjo minimalno plačo?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Baja ::

strošek gradnje in cene novih so šle gor in posledično potegnile vse skupaj za sabo?

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

Baja je izjavil:

Jaz občasno še malo pogledam kaj se Prekmurju prodaja, pa se mi zdi, da tudi ni več ravno poceni. Vse kar je pod 100k in tam okoli je potrebno še kar nekaj notri zmetati da prides v 21. stoletje.

vidim da sem lani res mel srečo ko sem ubodel bajto l.68, streha, okna, fasada staro cca 20 let, v zadnjih petih letih prenovljena celotna notranjost, tlakovano dvorišče, 1500m2 parcele za slabih 120k.


Dobro si se znašel.

Ampak ne vem, kaj je vaša razlaga, zakaj 100k ne kupi več neke realne vrednosti (ena ok hiša, lahko bolj v vukojevini, ki je za obnovit, ampak ne podrtija, torej se lahko notri takoj vseliš), je tu problem inflacija, preračun na višjo minimalno plačo?



Kaj pa je "realna vrednost" ??? zakaj pa bi moralo 100k kupit realno vrednost v smislu da se takoj not vseliš? Po kateri logiki?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Baja ::

če nimaš kje biti zastonj, je fajn da se lahko za silo vseliš pa obnavlaš sobo po sobo.

Mato989 ::

Baja je izjavil:

če nimaš kje biti zastonj, je fajn da se lahko za silo vseliš pa obnavlaš sobo po sobo.


To se lahko za marsikateri denar, vse je odvisno od vselitvenega standarda.... če je pogoj samo to da je relativno suho, da ne zamaka in da lahko za silo malo ogreješ potem dobiš tudi pod 100k v SLO... če pa je pogoj še žnj alinej pol pa valda ne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
635 / 711
»»