» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
615 / 708
»»

miha98 ::

Jaz bi kupil stan u novalji. Če bi imel stanovanje viška...

Likalnik ::

miha98 je izjavil:

Kdo pa so bili kupci , če smem vedeti? Kaki rusi ali šejki?? :0


V mojem primeru sem imel ponudbo od Kitajcev...oni bi oddajali

drugi v bloku so se pa zamenjali lastniki pri stanovanjih za oddajanje...pač stari lastniki so oddajali in potem novi nadaljevali dejavnost...tri stanovanja so tako šla....logično...kdo pa bo kupil v turističnem kraju garsonjero, da bo not živel po ceni 200k€...nihče

Utk ::

miha98 je izjavil:

Jaz bi kupil stan u novalji. Če bi imel stanovanje viška...

Ja sej...bi reku da je to en od razlogov, da ga nimaš viška.

Invictus ::

LeQuack je izjavil:

A to da se nepremičnine na Hrvaškem pocenijo je slabo?

Saj so poceni, samo odvisno kje.

Hrvaška ima par centrov civilizacije, ostalo je vukojebina...

Še hujše kot Slovenija, ker so razdalje do civilizacije precej daljše, ali so pa vmes gore, Velebit recimo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

johnnyyy ::

Utk je izjavil:

Kaj ti pomaga, da imaš zdaj 2x več vredno stanovanje, tudi če ga dejansko prodaš? S takim denarjem nimaš kaj dost drugega za naredit kot kupit drugo stanovanje ali hišo, kar boš pa glih tolk dražje plačal kot si več dobil za stanovanje.
No, pa tudi če kupiš delnice, jih boš plačal cca tolk več kot jih bi par let nazaj.

Hja, to je tako kot da si športnik, ne piješ alkohola, ne kadiš in posledično je tvoja ledvica (in ostali organi) veliko vredni. A kaj ti to pomaga, če jih rabiš in brez njih slabše živiš. :D

miha98 ::

johnnyyy je izjavil:

Utk je izjavil:

Kaj ti pomaga, da imaš zdaj 2x več vredno stanovanje, tudi če ga dejansko prodaš? S takim denarjem nimaš kaj dost drugega za naredit kot kupit drugo stanovanje ali hišo, kar boš pa glih tolk dražje plačal kot si več dobil za stanovanje.
No, pa tudi če kupiš delnice, jih boš plačal cca tolk več kot jih bi par let nazaj.

Hja, to je tako kot da si športnik, ne piješ alkohola, ne kadiš in posledično je tvoja ledvica (in ostali organi) veliko vredni. A kaj ti to pomaga, če jih rabiš in brez njih slabše živiš. :D


Velika veerjetnost je da te nebo pobralo pred 90 letom... To ti pomaga...

Utk je izjavil:

miha98 je izjavil:

Jaz bi kupil stan u novalji. Če bi imel stanovanje viška...

Ja sej...bi reku da je to en od razlogov, da ga nimaš viška.


A veš za rek kdo se zadnji smeje se .... Bom prilepil sliko ko bom ga imel...Ti tak ne živiš v Sloveniji , ne vem zakaj se oglašaš pol...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

Utk ::

Živim živim. Res je vukojebina (ker je izven obvoznice), je pa še zmeraj Slovenija.

Problem je v tem, da je stan u novalji čisti strošek, tudi če zanemarimo to, da ga moraš najprej kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

miha98 ::

Tebi je strošek ja. Meni pa ne , če bi bil poleti vsak vikend dol...

Utk ::

Vsak vikend it dol je dodatni strošek.
Če si bolj mlad, boš morda šel parkrat, potem se boš pa naveličal.
Za 150 jurjev če daš vezat dobiš dobre 4 jurje obresti. Nobenga tveganja, nobenga dela. Za 4 jurje imaš kar lep dopust. Ali pa vsaj 12 vikendov nekje, ne nujno, da zmeraj v Novalji.

Malidelničar ::

FireSnake: hvala za razlago. V bistvu lepa zgodba, navdih za marsikoga.

Mislim, da je jasno - frugal lifestyle da dobiš cashflow in nato iz tega naslova prihrankov lahko pokriješ čim večji del kupnine (ali pa tudi celoto, če je cena ustrezno nizka).
To bi bila tudi pot za današnje mlade.

Likalnik: si pomislil, da bi prodal in s tem unovčil dobiček in nato kupil recimo hišo z zemljo na podeželju? To bi bil upgrade.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

miha98 ::

Vidim da ti ni jaasno. Ne bom se prerekal naprej o tem... Kaj ko greš srat prešteješ listeke koliko si jih porabil??

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Kaj ti pomaga, da imaš zdaj 2x več vredno stanovanje, tudi če ga dejansko prodaš? S takim denarjem nimaš kaj dost drugega za naredit kot kupit drugo stanovanje ali hišo, kar boš pa glih tolk dražje plačal kot si več dobil za stanovanje.
No, pa tudi če kupiš delnice, jih boš plačal cca tolk več kot jih bi par let nazaj.


To drži, ampak bistvo je če imaš 2 stanovanji in pač eno prodaš in vložiš recimo kam drugam kjer je podcenjeno... ali pa imaš 5 stanovanj prodaš za 2 mil in greš v penzijo.

Utk je izjavil:

Vsak vikend it dol je dodatni strošek.
Če si bolj mlad, boš morda šel parkrat, potem se boš pa naveličal.
Za 150 jurjev če daš vezat dobiš dobre 4 jurje obresti. Nobenga tveganja, nobenga dela. Za 4 jurje imaš kar lep dopust. Ali pa vsaj 12 vikendov nekje, ne nujno, da zmeraj v Novalji.


Ja to je meni tak smešno, hodit vsak vikend nekam... ok bi razumel če bi jaz imel flet v Novalji recimo in bi moja ki ima 2 mesecap očitnic jaz pa delam od doma bil potem 2 meseca tam... ampak tole furanje gor pa dol na vikend pa je absurd, sem si sprobal z kempom od starih in tete nikol več hvala.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

ali pa imaš 5 stanovanj prodaš za 2 mil in greš v penzijo.

Če imaš 5 stanovanj, si že v penziji.

Ker imaš pred davki vsaj 3k najemnin. Pač, odvisno kje imaš stanovanje...

Seveda pa lahko, če si vešč financ, vse skupaj prodaš in vložiš.

Samo stanovanju ne pade toliko vrednost kolikor lahko finančnim inštrumentom...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ali pa imaš 5 stanovanj prodaš za 2 mil in greš v penzijo.

Če imaš 5 stanovanj, si že v penziji.

Ker imaš pred davki vsaj 3k najemnin. Pač, odvisno kje imaš stanovanje...

Seveda pa lahko, če si vešč financ, vse skupaj prodaš in vložiš.

Samo stanovanju ne pade toliko vrednost kolikor lahko finančnim inštrumentom...


Ja samo če lahko to prodaš za 2 mil (recimo) in vložiš na 4% letno je to 80k letno za nič dela, tudi če se razpolovi je to še zmeraj 40k... seveda 5 fletov za 2 mil je težko prodat ampak ja, hipotetično.

Pa s tem je skor 0 dela z 5 fleti pa ogromno.

Zato pa jaz gravitiram na 2 nepremičnini... 1 za bivanje in 1 za oddajanje za boljši lajf in investiranje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

miha98 je izjavil:

Vidim da ti ni jaasno. Ne bom se prerekal naprej o tem... Kaj ko greš srat prešteješ listeke koliko si jih porabil??

Ne, pri 150 jurjih pa premislim malo, če je to res optimalno zapravljenih. Pa nimam jaz nič proti, da se veliko zapravi za dopust, to je super, ampak 150 jurjev ti brez dela prinese 4 jurje na leto, s čimer si tudi lahko privoščiš kar lep dopust. Ali pa vsaj 12 vikendov v Novalji.
Plus tega da tistih 150 jurjev seveda ni edini strošek. Še vsaj 2 jurja (lahko povejo tisti, ki imajo za kolk se motim) ti dodatno vzame to stanovanje letno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

seveda 5 fletov za 2 mil je težko prodat ampak ja, hipotetično.

Pa s tem je skor 0 dela z 5 fleti pa ogromno.

Zato pa jaz gravitiram na 2 nepremičnini... 1 za bivanje in 1 za oddajanje za boljši lajf in investiranje.

5 fatov v Sloveniji, če ni Ljubljana, ni vredno niti milijon. Sam toliko. 400k stanovanje je na dobri lokaciji z vsaj 70m2 površine.

Napaka je, da z denarjem ni dela. Zato je marsikdo popušil denar v finančnih inštrumentih...

Odvisno kam naložiš, ampak tudi če je vezava v banki, moraš vsaj 1 letno nekaj delat.

Sam s stanovanjem nimam dela. Samo denar leti. 1x na leto pa prijavim davke.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Likalnik ::

Malidelničar je izjavil:

Likalnik: si pomislil, da bi prodal in s tem unovčil dobiček in nato kupil recimo hišo z zemljo na podeželju? To bi bil upgrade.


ne gre tako v izi...ker sem že kupil stanovanje, en del z denarjem, drugi del s kreditom...bi moral najprej ta kredit poplačati (kredit je zavarovan s hipoteko) in bi mi že iz tega naslova ostalo manj kot 200kEUR (cca 150kEUR bi ostalo)
potem druga stvar je, ker ni bil na tej nepremičnini moj stalni naslov bi moral plačati 25% davka na dobiček, kar bi mi še znižalo število EUREUREUREUR v žepu.

Pač, če bi prodal bi mi na koncu pod črto ostalo recimo dobrih 110kEUR s tem pa praktično nimam kaj počet...razen, če bi vse vložil v BTC...za kaj takega pa nimam "jajc"

po premisleku sem se odločil, da stanovanje obdržim in ga oddajam za turiste...tako mi poleg moje redne službe še mesečno kapne cca 1000EUR čistega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

seveda 5 fletov za 2 mil je težko prodat ampak ja, hipotetično.

Pa s tem je skor 0 dela z 5 fleti pa ogromno.

Zato pa jaz gravitiram na 2 nepremičnini... 1 za bivanje in 1 za oddajanje za boljši lajf in investiranje.

5 fatov v Sloveniji, če ni Ljubljana, ni vredno niti milijon. Sam toliko. 400k stanovanje je na dobri lokaciji z vsaj 70m2 površine.

Napaka je, da z denarjem ni dela. Zato je marsikdo popušil denar v finančnih inštrumentih...

Odvisno kam naložiš, ampak tudi če je vezava v banki, moraš vsaj 1 letno nekaj delat.

Sam s stanovanjem nimam dela. Samo denar leti. 1x na leto pa prijavim davke.


Ja to drži da z 1 fletom je minimalno dela ampak če jih maš 5 in če se po nesreči najemniki menjavajo letno pa je dela kar precej... tudi če se ne pri 5 fletih se že zgodi da vsake X mesecev (kjer je X nižji od 4) nekaj crkne ali da bi najemnik se rad nekaj diskutiral itd... skratka poznam enega ki ima 4 flete v MBju pa je rekel da nima 2 mesecev da ne bi rabil nič... res je da ima v 2 študente (po 2 v vsakem 1 sobnem) ampak ja... skoz je nekaj...

Po drugi strani pa letna vezava dejansko pomeni delo 1x letno... razen če banka propade...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

miha98 ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Kaj ti pomaga, da imaš zdaj 2x več vredno stanovanje, tudi če ga dejansko prodaš? S takim denarjem nimaš kaj dost drugega za naredit kot kupit drugo stanovanje ali hišo, kar boš pa glih tolk dražje plačal kot si več dobil za stanovanje.
No, pa tudi če kupiš delnice, jih boš plačal cca tolk več kot jih bi par let nazaj.


To drži, ampak bistvo je če imaš 2 stanovanji in pač eno prodaš in vložiš recimo kam drugam kjer je podcenjeno... ali pa imaš 5 stanovanj prodaš za 2 mil in greš v penzijo.

Utk je izjavil:

Vsak vikend it dol je dodatni strošek.
Če si bolj mlad, boš morda šel parkrat, potem se boš pa naveličal.
Za 150 jurjev če daš vezat dobiš dobre 4 jurje obresti. Nobenga tveganja, nobenga dela. Za 4 jurje imaš kar lep dopust. Ali pa vsaj 12 vikendov nekje, ne nujno, da zmeraj v Novalji.


Ja to je meni tak smešno, hodit vsak vikend nekam... ok bi razumel če bi jaz imel flet v Novalji recimo in bi moja ki ima 2 mesecap očitnic jaz pa delam od doma bil potem 2 meseca tam... ampak tole furanje gor pa dol na vikend pa je absurd, sem si sprobal z kempom od starih in tete nikol več hvala.


Z motorjem se peljes dol . Hempež iz Ptuja. Kje na Ptuju živijo taki ???

Mato989 ::

Likalnik je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Likalnik: si pomislil, da bi prodal in s tem unovčil dobiček in nato kupil recimo hišo z zemljo na podeželju? To bi bil upgrade.


ne gre tako v izi...ker sem že kupil stanovanje, en del z denarjem, drugi del s kreditom...bi moral najprej ta kredit poplačati (kredit je zavarovan s hipoteko) in bi mi že iz tega naslova ostalo manj kot 200kEUR (cca 150kEUR bi ostalo)
potem druga stvar je, ker ni bil na tej nepremičnini moj stalni naslov bi moral plačati 25% davka na dobiček, kar bi mi še znižalo število EUREUREUREUR v žepu.

Pač, če bi prodal bi mi na koncu pod črto ostalo recimo dobrih 110kEUR s tem pa praktično nimam kaj počet...razen, če bi vse vložil v BTC...za kaj takega pa nimam "jajc"

po premisleku sem se odločil, da stanovanje obdržim in ga oddajam za turiste...tako mi poleg moje redne službe še mesečno kapne cca 1000EUR čistega.



Tako... točno tako jaz računam samo manjšo cifro... računam da bom stanovanje na Ptuju oddajal za 500 EUR mesečno brez večjih težav... in bo zraven šihta še cca 400 čistega... ampak to bo šlo vse v investicije (delnice in etf ali crypto) ki se akumulira.

miha98 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Kaj ti pomaga, da imaš zdaj 2x več vredno stanovanje, tudi če ga dejansko prodaš? S takim denarjem nimaš kaj dost drugega za naredit kot kupit drugo stanovanje ali hišo, kar boš pa glih tolk dražje plačal kot si več dobil za stanovanje.
No, pa tudi če kupiš delnice, jih boš plačal cca tolk več kot jih bi par let nazaj.


To drži, ampak bistvo je če imaš 2 stanovanji in pač eno prodaš in vložiš recimo kam drugam kjer je podcenjeno... ali pa imaš 5 stanovanj prodaš za 2 mil in greš v penzijo.

Utk je izjavil:

Vsak vikend it dol je dodatni strošek.
Če si bolj mlad, boš morda šel parkrat, potem se boš pa naveličal.
Za 150 jurjev če daš vezat dobiš dobre 4 jurje obresti. Nobenga tveganja, nobenga dela. Za 4 jurje imaš kar lep dopust. Ali pa vsaj 12 vikendov nekje, ne nujno, da zmeraj v Novalji.


Ja to je meni tak smešno, hodit vsak vikend nekam... ok bi razumel če bi jaz imel flet v Novalji recimo in bi moja ki ima 2 mesecap očitnic jaz pa delam od doma bil potem 2 meseca tam... ampak tole furanje gor pa dol na vikend pa je absurd, sem si sprobal z kempom od starih in tete nikol več hvala.


Z motorjem se peljes dol . Hempež iz Ptuja. Kje na Ptuju živijo taki ???


Hempež si ti... 5 ur vožnje v eno smer torej 10 vse skup za manj kot 48 ur uživanja je debilizem brez primere... razen če se rad vozačkaš in trošiš benz ali nafto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Ja, 2 leti se bi morda vozil z motorjem, potem bi pa prišli otroci...

Mato989 ::

Glej od mojega 15tega leta pa do danes imamo PRIKOLICO v kempu, vse od Pule do Ankarana... ko sem bil manj kot 18 sem s starci moral hodit 10+ vikendov na morje... od petka do nedelje... ni večjega waste of time... pa je bilo samo 2,5 do 3,5h vožnje...

NIKOLI VEČ... ok če produžiš da greš v četrtek in se vračapš v pon še ajde...

Ko sem slišal da je pavšal 4,5k in da koristijo vsi sorodniki skup prikolico 40 nočitev sem preračunal na hitro da je to 100 EUR na noč brez benza in vseh pizdarij... za to bi dobili v 80% Evrope 40 nočitev... Skratka nateg brez primere.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

miha98 ::

Trenutno je drago ja. Ja in druga opcija , ki je boljša da si doma in je to to? Na Ptuju, ki je svetovna metropola...

Mato989 ::

miha98 je izjavil:

Trenutno je drago ja. Ja in druga opcija , ki je boljša da si doma in je to to? Na Ptuju, ki je svetovna metropola...

Na kolo pa je, lepo malo v naravo pa na pirček kje... zakaj bi se vozačkal 1.000 km vsak vikend da bi počel enako?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

Utk je izjavil:

Ja, 2 leti se bi morda vozil z motorjem, potem bi pa prišli otroci...

Kolega ima na Pagu apartma. Pa sva z mojo hodila dol za vikende. Pač mlada, brez otrok, služben avto, goriva neomejeno... V poletnem času pa po šihtu na našo obalo.

Sedaj po "šihtu/kosilu" gremo z otroci samo kamor pridemo peš (lokalna igrišča). Za vikend pa samo toplice, naša obala ali sorodstvo.

miha98 ::

Mato989 je izjavil:

miha98 je izjavil:

Trenutno je drago ja. Ja in druga opcija , ki je boljša da si doma in je to to? Na Ptuju, ki je svetovna metropola...

Na kolo pa je, lepo malo v naravo pa na pirček kje... zakaj bi se vozačkal 1.000 km vsak vikend da bi počel enako?


Iz Ptuja ti je 300 kilometara tja... mogoče zato ker je morje pa ni enako, če si na morjj kot pa doma? Že samo vzdušje je drugačno. Če pa imaš še kako ekipo tam pa je to to... baje da jih ima veliko v novalji iz ptuja stanove tamo...

Mato989 ::

Mislim jaz bi takoj mel apartma manj kot 300m od plaže nekje na Pagu ali blizu Zadra itd... ampak jaz mam unikatno situacijo, kjer je moja učiteljica jaz pa delam od doma, in midva bi dejansko lahko od cca 7.7. do 15.8. bila doli ves čas... to je potem smiselno pa če je blizu lepo morje... (ne nek Ankaran lol)

Samo večina pa nima take situacije... takim pa je to bv...

miha98 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

miha98 je izjavil:

Trenutno je drago ja. Ja in druga opcija , ki je boljša da si doma in je to to? Na Ptuju, ki je svetovna metropola...

Na kolo pa je, lepo malo v naravo pa na pirček kje... zakaj bi se vozačkal 1.000 km vsak vikend da bi počel enako?


Iz Ptuja ti je 300 kilometara tja... mogoče zato ker je morje pa ni enako, če si na morjj kot pa doma? Že samo vzdušje je drugačno. Če pa imaš še kako ekipo tam pa je to to... baje da jih ima veliko v novalji iz ptuja stanove tamo...


Ja ker si preveč zelen ne razumeš da je do tja 300km če greš po regionalki in na trajekt, če pa greš preko paškega mosta pa je 500km... kar je realna pot za nekoga ki se ne misli jebat s trajektom in urami trajekta...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

miha98 ::

johnnyyy je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja, 2 leti se bi morda vozil z motorjem, potem bi pa prišli otroci...

Kolega ima na Pagu apartma. Pa sva z mojo hodila dol za vikende. Pač mlada, brez otrok, služben avto, goriva neomejeno... V poletnem času pa po šihtu na našo obalo.

Sedaj po "šihtu/kosilu" gremo z otroci samo kamor pridemo peš (lokalna igrišča). Za vikend pa samo toplice, naša obala ali sorodstvo.


Tega se lahko greš , če imaš neki veliki krog poznanih. Pa da grilate doma ali pri kom. Drugač je lokalno okolje .. pač navoliš se ga... mojega bmwja sem se navolil po 6 letih.. rabim drugega... tak pač je to v življenju.

400 mi kaže ... pa vozi en dol pa en gor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

LeQuack ::

Pismo sami nepremičninski magnati tukaj, ki služijo na nedostopnosti stanovanj mladim. Ni čudno da Luka Mesec hlepeni po vašem denarju, ko ga imate toliko.
Quack !

Utk ::

To si ti nekaj pomešal. Ali imaš 200 jurjev ali imaš pa stanovanje (po možnosti še da si dolžen 150 zanj). Ne moreš imet obojega, če imaš, potem imaš pač 400 jurjev.
In Mesec hlepeni po tistih 200 jurjih na banki in v skladih, kaj naj država s stanovanji? 200 jurjev na nekem računu, to je pa easy money za državo...

johnnyyy ::

miha98 je izjavil:

Tega se lahko greš , če imaš neki veliki krog poznanih. Pa da grilate doma ali pri kom. Drugač je lokalno okolje .. pač navoliš se ga... mojega bmwja sem se navolil po 6 letih.. rabim drugega... tak pač je to v življenju.

400 mi kaže ... pa vozi en dol pa en gor...

Poznane si pridobiš tekom življenja. Več kot se seliš bolj kot menjaš okolje, več si jih lahko pridobiš na različnih lokacijah.

Ko sem bil mlad sem se prej naveličal lokalnega okolja. Vedno ista šola, ista pot, kolegi, igrišče, športi itd. Sedaj je večina mojega življenja ujetega v "pisarni", in lokalno okolje postane izjemno lokalno. Tako mi ni potrebno menjati lokacije 500km od doma ... par 100m, pa si rečem uf tle pa nekaj dreves ni več, že dolgo nisem bil tukaj :)).

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Ja to drži da z 1 fletom je minimalno dela ampak če jih maš 5 in če se po nesreči najemniki menjavajo letno pa je dela kar precej...

Daš 30 EUR nižjo najemnino kot ostali, najemniki nočejo iti ven :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

Utk je izjavil:

To si ti nekaj pomešal. Ali imaš 200 jurjev ali imaš pa stanovanje (po možnosti še da si dolžen 150 zanj). Ne moreš imet obojega, če imaš, potem imaš pač 400 jurjev.
In Mesec hlepeni po tistih 200 jurjih na banki in v skladih, kaj naj država s stanovanji? 200 jurjev na nekem računu, to je pa easy money za državo...


Razlika je da 200 jurjev lahko skriješ, ali pa jih zapraviš. Stanovanja pa ne moreš skrit.
Quack !

Utk ::

Marsikdo bi tu reku hold my beer...

redtech ::

Pride vojna ... vse premoženje je likvidirano, mogoče bomo še doživeli čas, ko je bolje biti likviden, da lahko greš na bolje :)

johnnyyy ::

redtech je izjavil:

Pride vojna ... vse premoženje je likvidirano, mogoče bomo še doživeli čas, ko je bolje biti likviden, da lahko greš na bolje :)

In v vojni začnejo tiskati denar pa je tvoj denar čez noč vreden manj. Če ga imaš na banki se omeji izplačila in spet ne moreš do njega. Saj lahko imaš zlato, vendar če ne bo hrane, boš lahko zlato prodajal za kos kruha. Lahko imaš bajto, samo je nimaš več če granata prileti v njo. Imaš sicer njivo kjer lahko pridelaš hrano, samo ne moreš ker je 100 tankov čez peljalo.

Vojna večinoma pomeni tudi kaos. In težko je danes iz urejenega sveta gledati in špekulirati kaj ti v tistem kaosu pride prav. Veliko ljudi še v urejenem svetu pušne - delnice, kripto itd. ko imaš na sceni vojno verjemi, da bodo tvoje zmožnosti bogatenja slabše kot sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: johnnyyy ()

Mato989 ::

Zagotovo je najbolje imeti BTC in pobegneš v Salvador =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

miha98 je izjavil:

Mi štajerci za razliko od vas Lubljančanov delamo ko črnci. Samo kaj ko so take plače kot pač so ... v Ljubljani so malo boljše plače a tudi ne tako, da bi se fejst poznalo.... Delamo veliko a ne ostane veliko trenutno... Če nas štajercev nebi bilo sploh nebi bilo ničesar narejenega po Z Sloveniji haha... Mi štajerci praktično držimo gor vsaj pol Slovenije, če ne še več... Tako da prosim , da nam prihraniš te stereotipe tvoje...

Sori, ampak pri nas v Ljubljani delajo Bosanci. In če njih ne bi bilo, ne bi bilo nič narejenega.

miha98 je izjavil:


zavajon je izjavil:

No, moraš priznati, da je v črni kroniki manj novic iz Ljubljane kot s Ptuja.

Dokaži...


Beri črno kroniko.
včeraj zgodba s to plinsko jeklenko, nedavno nazaj mož skupaj z ljubico ubil ženo,...
Take reči se v Ljubljani ne dogajajo.

Malidelničar ::

Kaj menite, kdaj se bo obrnil trend, da mladi iščejo samo nepremičnine v LJ ter Osrednjeslovenski regiji? Oz. se bo ta trend sploh kdaj obrnil?

Ker zanimivo, da osebno v moji družbi kar opažam, niti ni toliko obsedenosti z življenjem v Ljubljani, folk živi v drugih delih Slovenije (bodisi vrnitev v domači kraj po eni strani od para, bodisi preselitev na drugi konec).
Kaj pa če v resnici že sedaj velik del mladih gleda alternativne opcije, ampak so se mediji ozko fokusirali samo na segment hipsterskih mladih, ki dajejo vtis, da se vsa stanovanjska problematika suče okoli LJ?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

BuDi79 ::

LeQuack je izjavil:

Pismo sami nepremičninski magnati tukaj, ki služijo na nedostopnosti stanovanj mladim. Ni čudno da Luka Mesec hlepeni po vašem denarju, ko ga imate toliko.
Verjetno si videl, da Svoodna vlada z Lukcem želi davčno olajšat in pocenit prihod tujih bogatih mladincev, verjetno bodo vsi ti želeli živet v Prekmurju.... kar sploh ne bo vplivalo na ceno nepremičnin v Lj.

zavajon ::

Kakšno zvezo pa imajo mladi s trgom nepremičnin?
Tista Anderličeva elita niso ravno najstniki v povprečju ;)

FireSnake ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Evo, pa si se po 35 letih naučil nekaj novega:

https://hjp.znanje.hr/index.php?show=se...


Zanimivo.
Hvala za tole.

miha98 je izjavil:


Ajde pokaži nam kako se smeješ ti nama... Daj link...


1) Nama? Slovensko ne gre napisati?
2) Kje sem napisal, da se jaz komu smejim?
3) Kdo si ti, da sem jaz tebi kaj dolžen dokazovati? Kdo že?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

redtech je izjavil:


Ker Slovenci predstavljamo velik del kupcev, nam to pove, da so cene dosegle nivo, katerega si ne morejo več privoščiti.

Nemci so se umaknili prvi, ker niso tako navezani na Hrvaško, Slovenec je plačal vse do zadnjega, čustvena navezanost.

Ljudje so plačevali 50-70k za mobilno hišico v kampu, kjer je letno 4-6k pavšala, zanimivo bo gledat, kako vzdržno bo to.


Tole še kako drži.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

miha98 ::

Ptujski magnat. Magnat iz Ptuja. Mato je ništa za mene. Recimo nebodigatreba... dokaži in mi govori. Govori mi...

BuDi79 ::

zavajon je izjavil:

Kakšno zvezo pa imajo mladi s trgom nepremičnin?
Ne spremljaš napovedanih Svobodno-Levičarskih davčnih reform za tuje bogato plačane mlade strokovnjake, ki bi radi živeli in delali v Sloveniji, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

zavajon ::

miha98 je izjavil:

Nič se ne ceni koliko vidim za obalo... Tak kako leto že spremljam cene na Pagu - Novalja pa samo rastejo ... Pred letom je bila cena za stan tam najjeftiniji od oka 120 k zdej pod 150 ni nič več... Kako naj zberem takšno vsoto ? hmm ??

Ja kako neki!? Malo mamo nažicaš pa kredit vzameš. Al si Slovenc al nisi? :))

BuDi79 je izjavil:

zavajon je izjavil:

Kakšno zvezo pa imajo mladi s trgom nepremičnin?
Ne spremljaš napovedanih Svobodno-Levičarskih davčnih reform za tuje bogato plačane mlade strokovnjake, ki bi radi živeli in delali v Sloveniji, ne?

Spremljam. A gre za tuje mladce. Ti pa ne kupujejo npremičnin po dvakratni ceni, kot so v njihovi domovini, ker pač niso Slovenci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

Kaj menite, kdaj se bo obrnil trend, da mladi iščejo samo nepremičnine v LJ ter Osrednjeslovenski regiji? Oz. se bo ta trend sploh kdaj obrnil?

Ker zanimivo, da osebno v moji družbi kar opažam, niti ni toliko obsedenosti z življenjem v Ljubljani, folk živi v drugih delih Slovenije (bodisi vrnitev v domači kraj po eni strani od para, bodisi preselitev na drugi konec).
Kaj pa če v resnici že sedaj velik del mladih gleda alternativne opcije, ampak so se mediji ozko fokusirali samo na segment hipsterskih mladih, ki dajejo vtis, da se vsa stanovanjska problematika suče okoli LJ?

Kaj pa vem, kolikor imam kolegov bi rekel, da se to že dogaja. Recimo v zadnjih 5 letih se je ogromno kolegov selilo iz LJ. Proti gorenjski, postojna, celje itd. Precej je rojenih ljubljančanov ki so tukaj preživeli mladost.

Večina si je ustavarila družine in odidejo zaradi previsokih cen ali pa jim ne odgovarja okolje.

feryz ::

Matr, meni so včeraj priklopili internet v flatu v Lj in sem šel danes nekaj preverit.
Al pa če ne bi šel! V žabarijo se še nekako spustiš, ven iz nje je misija nemogoče priti.
Fuj, ga ni denarja, da bi se smukal tam naokrog. Kar mulci naj visijo v tistem fletu.

redtech ::

To je pa zadel u nulo:

https://www.rtvslo.si/slovenija/jansa-m...

SlovenijaJanša: Mladim se namesto stanovanj ponuja glasovanje o marihuani. Horvat: Dve leti počasnega učenja

Čakamo na 30k stanovanj od Mesca, ki še ni zamešal betona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

matobeli ::

Glih tol stanovanj je Mesec naredil kot Janša poslal migrantov domov :))
««
615 / 708
»»