» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
580 / 709
»»

Hangman ::

Recimo, da ti finance niso problem... se nakup stanovanja v Ljubljani res splača?

Beton kamor pogledaš, zvočna onesnaženost (hrup avtomobilov, trobljenje, vsake toliko časa rešilec), vedno več različnih narodov in kultur (ki ne sodijo v Evropo, kaj šele v LJ), šiht zamenjaš prej kot slej in vožnja na drugo stran mesta te hitro stane 1 uro časa... še kakšen minus bi se našel.

Zakaj bi nekdo šel kupit stanovanje v Ljubljani, če ga lahko v kakšnem manjšem, a enako/bolj kvalitetnem mestu dobi po nižji ceni ali pa za isto ceno dobi več kvadratov? Kaj je tisto, kar odtehta, da si ljudje kupijo stanovanje v Ljubljani?

miha98 ::

Tako razmišljajo reveži... Bogataši samo kupijo...

miha98 je izjavil:

Tako razmišljajo reveži... Bogataši samo kupijo...


Naj še omenim, da mi gredo reveži na jetra... Sem omenil že to???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

feryz ::

Pravzaprav je v stanovanju v Ljubljani in zunaj njega prava milina proti bajti na selu.
Mir, tišina, vse urejeno, podnevi živ žav, raznoliki ljudje se šetajo sem ter tja.
Če bi človek imel še kaj za početi, bi bilo prav luštno.
Ampak blok je blok. Par urc vsake kvatre ga je popolnoma dovolj.

johnnyyy ::

Hangman je izjavil:

Recimo, da ti finance niso problem... se nakup stanovanja v Ljubljani res splača?

Beton kamor pogledaš, zvočna onesnaženost (hrup avtomobilov, trobljenje, vsake toliko časa rešilec), vedno več različnih narodov in kultur (ki ne sodijo v Evropo, kaj šele v LJ), šiht zamenjaš prej kot slej in vožnja na drugo stran mesta te hitro stane 1 uro časa... še kakšen minus bi se našel.

Zakaj bi nekdo šel kupit stanovanje v Ljubljani, če ga lahko v kakšnem manjšem, a enako/bolj kvalitetnem mestu dobi po nižji ceni ali pa za isto ceno dobi več kvadratov? Kaj je tisto, kar odtehta, da si ljudje kupijo stanovanje v Ljubljani?

Ti pa očitno nisi bil veliko v LJ, ali pa si bil le v centru. Načeloma imaš precej zelenih površin med bloki, sprehajalnih poti itd. Če greš na Rožnik/Golovec/za Savo ne boš imel občutka, da si v mestu oz. da si le nekaj km oddaljen od centra.

Tujcev sam niti ne opazim. Največ jih je v centru kot turistov, če boš pa šel v Črnuče pa boš ugotovil, da je tam že selo. Največ od tujcev je iz bivših bratskih republik, ki so precej asimilirani.

Zvočna onesnaženost je odvisna od mikrolokacije, če si ob vpadnicah je res lahko hrup, a 100m stran je lahko čisto druga zgodba. Sicer pri zvočni onesnaženosti ljudje pišejo tako, kot bi večina živela nekje na samem kjer nekaj 100m okrog ni nič in nikogar.

Drugače pa v LJ imaš najbolj razvito infrastrukturo. Bicikelj, LPP, veliko podjetij, trgovine na vsakem koraku, bencinske odprte 24h itd.

miha98 ::

johnnyyy je izjavil:

Hangman je izjavil:

Recimo, da ti finance niso problem... se nakup stanovanja v Ljubljani res splača?

Beton kamor pogledaš, zvočna onesnaženost (hrup avtomobilov, trobljenje, vsake toliko časa rešilec), vedno več različnih narodov in kultur (ki ne sodijo v Evropo, kaj šele v LJ), šiht zamenjaš prej kot slej in vožnja na drugo stran mesta te hitro stane 1 uro časa... še kakšen minus bi se našel.

Zakaj bi nekdo šel kupit stanovanje v Ljubljani, če ga lahko v kakšnem manjšem, a enako/bolj kvalitetnem mestu dobi po nižji ceni ali pa za isto ceno dobi več kvadratov? Kaj je tisto, kar odtehta, da si ljudje kupijo stanovanje v Ljubljani?

Ti pa očitno nisi bil veliko v LJ, ali pa si bil le v centru. Načeloma imaš precej zelenih površin med bloki, sprehajalnih poti itd. Če greš na Rožnik/Golovec/za Savo ne boš imel občutka, da si v mestu oz. da si le nekaj km oddaljen od centra.

Tujcev sam niti ne opazim. Največ jih je v centru kot turistov, če boš pa šel v Črnuče pa boš ugotovil, da je tam že selo. Največ od tujcev je iz bivših bratskih republik, ki so precej asimilirani.

Zvočna onesnaženost je odvisna od mikrolokacije, če si ob vpadnicah je res lahko hrup, a 100m stran je lahko čisto druga zgodba. Sicer pri zvočni onesnaženosti ljudje pišejo tako, kot bi večina živela nekje na samem kjer nekaj 100m okrog ni nič in nikogar.

Drugače pa v LJ imaš najbolj razvito infrastrukturo. Bicikelj, LPP, veliko podjetij, trgovine na vsakem koraku, bencinske odprte 24h itd.


Lol jaz sem bil eno soboto ponoči v lj in je bila v celi lj odprta ena petrolova bencinska ... Ona, ko se pelješ po tisti industrijski četrti z Spar skladiščem, derby banane, kobal Transport pol pa zaviješ levo in greš pri semaforju desno 100 m naprej....ne vem ulice nisem z lj jbg...

johnnyyy ::

miha98 je izjavil:

Lol jaz sem bil eno soboto ponoči v lj in je bila v celi lj odprta ena petrolova bencinska ... Ona, ko se pelješ po tisti industrijski četrti z Spar skladiščem, derby banane, kobal Transport pol pa zaviješ levo in greš pri semaforju desno 100 m naprej....ne vem ulice nisem z lj jbg...

Ah daj no - na Celovški je bila sigurno odprta in na Dunajski tudi, pa Barjanski pa Tivoljski. Če bi bil lačen imaš od MC donnaldsa, do hot horsa, kupov kebabov in burekov. Včasih si imel na Brnčičevi Siesto - bar ki je bil odprt 24h.

Na koncu je pač odvisno kaj rabiš in kaj si želiš. Meni precej odtehta bližina lekarn in večjih trgovskih centrov. Če otrok zakuha v petek popoldne pač skočim v lekarno peš. Če rabiš kakšne stvari imaš trgovin "neomejeno". In potem switchaš, če nima Bauhaus v BTCju ima pa Merkur, če ne pa greš še na Rudnik pogledat itd.

Na koncu je tako, da se določene okolice pač navadiš in kaj ti je pomembno in kaj ne spoznaš šele, ko menjaš lokacijo.

zavajon ::

Hangman je izjavil:

Recimo, da ti finance niso problem... se nakup stanovanja v Ljubljani res splača?

Ali se nakup diamantov splača?
Pri kupovanju nepremičnin v Ljubljani ali drugod po Sloveniji ne gre za stvar racionalne odločitve, ampak nagon, fetiš, ...

Beton kamor pogledaš, zvočna onesnaženost (hrup avtomobilov, trobljenje, vsake toliko časa rešilec), vedno več različnih narodov in kultur (ki ne sodijo v Evropo, kaj šele v LJ), šiht zamenjaš prej kot slej in vožnja na drugo stran mesta te hitro stane 1 uro časa... še kakšen minus bi se našel.

To kar so zate minusi, so za prebivalce mest plusi, torej evidentno ne spadaš v mesto.

Zakaj bi nekdo šel kupit stanovanje v Ljubljani, če ga lahko v kakšnem manjšem, a enako/bolj kvalitetnem mestu dobi po nižji ceni ali pa za isto ceno dobi več kvadratov? Kaj je tisto, kar odtehta, da si ljudje kupijo stanovanje v Ljubljani?

Manjše mesto od Ljubljane ne obstaja. Mali manjšemu se reče mestece, še manjšemu pa vas.

miha98 je izjavil:


Lol jaz sem bil eno soboto ponoči v lj in je bila v celi lj odprta ena petrolova bencinska ... Ona, ko se pelješ po tisti industrijski četrti z Spar skladiščem, derby banane, kobal Transport pol pa zaviješ levo in greš pri semaforju desno 100 m naprej....ne vem ulice nisem z lj jbg...

To je sicer res, ampak mi starejši občani se še spomnimo, da je bilo v 80-ih čisto drugače. Torej bi bilo možno iz Ljubljane zopet narediti mesto ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Mato989 ::

Pač dejstvo je da morš bit butl da greš kupit v LJ nepremičnino če imaš recimo samo 400k na TRR... jaz to raje dam v delnice in pobiram dividende ali v crypto in pobiram yield na USDCju ki je cca 5-10%...

Drugo je če imaš 4 mil in pač daš in kupi 2 nepremičnini za 800k in ti še 3mil + ostane..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BuDi79 ::

UK rental costs rise at record 9.2%
https://www.ft.com/content/5ec2740e-5c2...

Oh, če bi le omejili AirBNB ki je vir vsega hudega... AJA SAJ SO! Že od 2017 spadajo med države, kjer je AirBNB najbolj strogo reguliran preden ga popolnoma ukinejo.

vidko54 ::

Mato989 je izjavil:

Pač dejstvo je da morš bit butl da greš kupit v LJ nepremičnino če imaš recimo samo 400k na TRR... jaz to raje dam v delnice in pobiram dividende ali v crypto in pobiram yield na USDCju ki je cca 5-10%...

Drugo je če imaš 4 mil in pač daš in kupi 2 nepremičnini za 800k in ti še 3mil + ostane..



Kaj boš pa naredil po tvoje, če nimaš kje živet, imaš pa denar in želiš živeti v LJ?

Mato989 ::

vidko54 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pač dejstvo je da morš bit butl da greš kupit v LJ nepremičnino če imaš recimo samo 400k na TRR... jaz to raje dam v delnice in pobiram dividende ali v crypto in pobiram yield na USDCju ki je cca 5-10%...

Drugo je če imaš 4 mil in pač daš in kupi 2 nepremičnini za 800k in ti še 3mil + ostane..



Kaj boš pa naredil po tvoje, če nimaš kje živet, imaš pa denar in želiš živeti v LJ?


Predvsem bi spremenil željo/želje... In ja enako velja če bi Ptuj zamenjal z LJ...

Je pa tudi res da bi se težko zgodilo da bi imel nekdo na TRR 400k in bi živel v najemu nekje... razen ajde če si podedoval z danes na jutri 400k, drugače bi že prej vzel kredit in kupil nekaj nekje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

vidko54 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pač dejstvo je da morš bit butl da greš kupit v LJ nepremičnino če imaš recimo samo 400k na TRR... jaz to raje dam v delnice in pobiram dividende ali v crypto in pobiram yield na USDCju ki je cca 5-10%...

Drugo je če imaš 4 mil in pač daš in kupi 2 nepremičnini za 800k in ti še 3mil + ostane..



Kaj boš pa naredil po tvoje, če nimaš kje živet, imaš pa denar in želiš živeti v LJ?

Po Matotovo boš najel stanovanje :))

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

vidko54 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pač dejstvo je da morš bit butl da greš kupit v LJ nepremičnino če imaš recimo samo 400k na TRR... jaz to raje dam v delnice in pobiram dividende ali v crypto in pobiram yield na USDCju ki je cca 5-10%...

Drugo je če imaš 4 mil in pač daš in kupi 2 nepremičnini za 800k in ti še 3mil + ostane..



Kaj boš pa naredil po tvoje, če nimaš kje živet, imaš pa denar in želiš živeti v LJ?

Po Matotovo boš najel stanovanje :))



Dejansko je to kr neumen scenarij...

Ker predpostavlja da

1. živiš v najemu
2. prihranil si 400k
3. želiš živeti v LJ

1. in 2. je neumno da se zgodita ker bi že veliko prej bilo veliko bolj racionalno vzeti kredit in kupit stanovanje...

Tak scenarij je smiseln le ob neki specialni situaciji kjer živiš v LJ v najemu in jutri podeduješ 400k...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

miha98 ::

Mato989 je izjavil:

Pač dejstvo je da morš bit butl da greš kupit v LJ nepremičnino če imaš recimo samo 400k na TRR... jaz to raje dam v delnice in pobiram dividende ali v crypto in pobiram yield na USDCju ki je cca 5-10%...

Drugo je če imaš 4 mil in pač daš in kupi 2 nepremičnini za 800k in ti še 3mil + ostane..


Jaz bi pa kupil stan v lj pa oodajal turistom.. sem bil pred kratkim v Izoli, kjer sem srečal g. Zmagota , ki svojo nepremičnino v lj oddaja turistom... prava debata... ,če verjameš ;)

Mato989 ::

Jaz bi pa kupil stan v lj pa oodajal turistom..


To se sliši zelo lepo dokler ne dojameš da moraš pol za vsakim turistom it v LJ menjat posteljnino itd... pa spet nove sprejemat pol si vsake X dni v LJ
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ginekk ::

Mato989 je izjavil:

Jaz bi pa kupil stan v lj pa oodajal turistom..


To se sliši zelo lepo dokler ne dojameš da moraš pol za vsakim turistom it v LJ menjat posteljnino itd... pa spet nove sprejemat pol si vsake X dni v LJ


A daj, maš vsaj par podjetij, ki lahko to počnejo zate. Celo na ključ, tako da prevzamejo tudi trženje stanovanja
Ni zastonj, je pa komot in s kratkoročnim oddajanjem zaslužiš kar nekajkrat več kot s stalnimi najemniki.

feryz ::

Mato989 je izjavil:

Pač dejstvo je da morš bit butl da greš kupit v LJ nepremičnino če imaš recimo samo 400k na TRR... jaz to raje dam v delnice in pobiram dividende ali v crypto in pobiram yield na USDCju ki je cca 5-10%...
Ok, recimo da nisi butl in imaš 400k in ne kupiš nepremičnine v Ljubljani.
Torej kupiš delnice, kripto in pobiraš yield-e.
Kaj točno vse te zadeve, torej delnice, kritpo in podobno, rabiš? A jih na kruh namažeš, samostojno v solati poješ?

johnnyyy ::

miha98 je izjavil:

Jaz bi pa kupil stan v lj pa oodajal turistom.. sem bil pred kratkim v Izoli, kjer sem srečal g. Zmagota , ki svojo nepremičnino v lj oddaja turistom... prava debata... ,če verjameš ;)

Bi kupil ja ... kot prvo je Ljubljana velika in če hočeš za turizem dober nakup, potem moraš clijati na center ali neke izbrane točke, kjer so stanovanja že po defaultu najdražja. Potem pa si si kupil delo. Pospravljanje, organiziranje itd. Saj lahko dobiš zunanje izvajalce, a to ni "poceni".

LeQuack ::

Bolj je kupit bitcoin s tem denarjem in ima več profita za nič dela.
Quack !

m0LN4r ::

Delež nepremičnin, v katerih živijo lastniki, se na dolgi rok (vsaj v sloveniji) zmanjšuje, torej se povečuje koncentracija.


Aha torej gremo lepo po poteh kapitalizma. Lepa motivacija za "imeti otroke" v prihodnosti.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Malidelničar ::

m0LN4r je izjavil:

Delež nepremičnin, v katerih živijo lastniki, se na dolgi rok (vsaj v sloveniji) zmanjšuje, torej se povečuje koncentracija.


Aha torej gremo lepo po poteh kapitalizma. Lepa motivacija za "imeti otroke" v prihodnosti.


Zakaj se vdaš že vnaprej? V tujini so zadeve bolj diverzificirane. Samsko, urbano življenje v mestnem najemu vs. družinsk življenje na bližnjem/oddaljenem podeželju.
V Sloveniji je dobra izbira Bela Krajina, Koroška, Notranjska, Goričko, Haloze, Ilirska Bistrica itd.
Poceni kmetije, dokupiš zemljišče.
In možnost padca cen nepremičnin na podeželju ob obratu trga v naslednjih 10-15 letih.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

miha98 ::

zavajon je izjavil:

Hangman je izjavil:

Recimo, da ti finance niso problem... se nakup stanovanja v Ljubljani res splača?

Ali se nakup diamantov splača?
Pri kupovanju nepremičnin v Ljubljani ali drugod po Sloveniji ne gre za stvar racionalne odločitve, ampak nagon, fetiš, ...

Beton kamor pogledaš, zvočna onesnaženost (hrup avtomobilov, trobljenje, vsake toliko časa rešilec), vedno več različnih narodov in kultur (ki ne sodijo v Evropo, kaj šele v LJ), šiht zamenjaš prej kot slej in vožnja na drugo stran mesta te hitro stane 1 uro časa... še kakšen minus bi se našel.

To kar so zate minusi, so za prebivalce mest plusi, torej evidentno ne spadaš v mesto.

Zakaj bi nekdo šel kupit stanovanje v Ljubljani, če ga lahko v kakšnem manjšem, a enako/bolj kvalitetnem mestu dobi po nižji ceni ali pa za isto ceno dobi več kvadratov? Kaj je tisto, kar odtehta, da si ljudje kupijo stanovanje v Ljubljani?

Manjše mesto od Ljubljane ne obstaja. Mali manjšemu se reče mestece, še manjšemu pa vas.

miha98 je izjavil:


Lol jaz sem bil eno soboto ponoči v lj in je bila v celi lj odprta ena petrolova bencinska ... Ona, ko se pelješ po tisti industrijski četrti z Spar skladiščem, derby banane, kobal Transport pol pa zaviješ levo in greš pri semaforju desno 100 m naprej....ne vem ulice nisem z lj jbg...

To je sicer res, ampak mi starejši občani se še spomnimo, da je bilo v 80-ih čisto drugače. Torej bi bilo možno iz Ljubljane zopet narediti mesto ;)


Bilo je drugače ja saj so bile ulice prazne , ker ni bilo denarja haha... jugoinflacija...

Malidelničar je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Delež nepremičnin, v katerih živijo lastniki, se na dolgi rok (vsaj v sloveniji) zmanjšuje, torej se povečuje koncentracija.


Aha torej gremo lepo po poteh kapitalizma. Lepa motivacija za "imeti otroke" v prihodnosti.


Zakaj se vdaš že vnaprej? V tujini so zadeve bolj diverzificirane. Samsko, urbano življenje v mestnem najemu vs. družinsk življenje na bližnjem/oddaljenem podeželju.
V Sloveniji je dobra izbira Bela Krajina, Koroška, Notranjska, Goričko, Haloze, Ilirska Bistrica itd.
Poceni kmetije, dokupiš zemljišče.
In možnost padca cen nepremičnin na podeželju ob obratu trga v naslednjih 10-15 letih.


Tako je . Pridite v Haloze se bomo srečal v vaški gostilni. Pravi vaški veljaki....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

zavajon ::

miha98 je izjavil:

Bilo je drugače ja saj so bile ulice prazne , ker ni bilo denarja haha... jugoinflacija...

Povej očetu, da si izvedel, da ti je ves čas lagal :))
Takrat si za uro študentskega dela zaslužil za pet piv v lokalu ali šteko cigaret.

Likalnik ::

johnnyyy je izjavil:

miha98 je izjavil:

Jaz bi pa kupil stan v lj pa oodajal turistom.. sem bil pred kratkim v Izoli, kjer sem srečal g. Zmagota , ki svojo nepremičnino v lj oddaja turistom... prava debata... ,če verjameš ;)

Bi kupil ja ... kot prvo je Ljubljana velika in če hočeš za turizem dober nakup, potem moraš clijati na center ali neke izbrane točke, kjer so stanovanja že po defaultu najdražja. Potem pa si si kupil delo. Pospravljanje, organiziranje itd. Saj lahko dobiš zunanje izvajalce, a to ni "poceni".


sva ravno letos z mojo kupila nepremičnino oziroma garsonjero v centru Ljubljane...za namen oddajanja turistom...cena 200k€ cca 45kvadratov....z balkonom (v stari meščanski hiši)...čisto v centru pri tržnici.
Oddajamo že na Bledu...sedaj bomo še v Ljubljani...in ja kupil si delo...mogoče mi uspe svojo redno zaposlitev zamenjati za urejanje teh dveh apartmajev...ampak, ker se poznam bom vseeno obdržal službo in urejal dva apartmaja...:)
Zakaj stanovanje namesto crypto? pač v cryptu in v delnicah nisem domač...že vložim tja notri kakšnega jurja ali dva na vsake toliko časa (po možnosti takrat, ko je BTC najvišje) ampak, da bi pa vložil 200k€ pa žal nimam jajc. Z nepremičnino jo pa imam in jo v primeru težav lahko prodam oziroma, če se bodo otroci šolali v LJ bodo lahko tam stanovali...pač je več možnosti kaj z njo početi...trenutno se bo oddajala...če bom pa videl, da mi samo pospravljanje v LJ vzame preveč časa, bom pa to dal zunanjemu izvajalcu...dobiš čistilko katera ti čisti in menja posteljnino..vse ostalo, rezervacije, komunikacija z gostom itd. je na tebi....sicer pa na koncu je tako...tudi strošek čiščenja se prenese na gosta:) tako, da bom jaz praktično na istem.

Invictus ::

AirBrb ima celo postavko, da je strošek čiščenja transparenten...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Malidelničar ::

Likalnik: ti je kaj žal, da številni mladi sploh družboslovci in humanisti ne bodo mogli priti do nepremičnin v LJ? Namesto, da imaš ti tole garsonjero, bi notri lahko živel mlad par študentov iz filozofske fakultete. Glede na to, da je dobra lokacija, veliko se dogaja kulturno v centru, alter scena, želi si urbanega življenja.
Ni to krivica?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pač dejstvo je da morš bit butl da greš kupit v LJ nepremičnino če imaš recimo samo 400k na TRR... jaz to raje dam v delnice in pobiram dividende ali v crypto in pobiram yield na USDCju ki je cca 5-10%...
Ok, recimo da nisi butl in imaš 400k in ne kupiš nepremičnine v Ljubljani.
Torej kupiš delnice, kripto in pobiraš yield-e.
Kaj točno vse te zadeve, torej delnice, kritpo in podobno, rabiš? A jih na kruh namažeš, samostojno v solati poješ?



Od obresti lažje in bolj luksuzno živiš z veliko manj truda in dela...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

miha98 ::

zavajon je izjavil:

miha98 je izjavil:

Bilo je drugače ja saj so bile ulice prazne , ker ni bilo denarja haha... jugoinflacija...

Povej očetu, da si izvedel, da ti je ves čas lagal :))
Takrat si za uro študentskega dela zaslužil za pet piv v lokalu ali šteko cigaret.


Kdo bi mi lagal? Z izjemo te jugoinflacije je bilo v Jugoslaviji življenje boljše saj so jo zaznamovala znamenita 60, 70, 80 leta človeške dobe.... to so bila baje najboljši čas na planetu zemlja.... ne rabim starega , da mi pove saj sam vem kako je bilo pred krizo leta 08.... bilo je dosti bolje kot danes....

Utk ::

Malidelničar je izjavil:

Likalnik: ti je kaj žal, da številni mladi sploh družboslovci in humanisti ne bodo mogli priti do nepremičnin v LJ? Namesto, da imaš ti tole garsonjero, bi notri lahko živel mlad par študentov iz filozofske fakultete. Glede na to, da je dobra lokacija, veliko se dogaja kulturno v centru, alter scena, želi si urbanega življenja.
Ni to krivica?

To je vprašanje za prodajalca zakaj ni raje prodal za 150 mlademu paru...
Kdo se pa ne bi odrekel 50 jurjem za tako plemenit cilj.

Mato989 ::

Likalnik je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

miha98 je izjavil:

Jaz bi pa kupil stan v lj pa oodajal turistom.. sem bil pred kratkim v Izoli, kjer sem srečal g. Zmagota , ki svojo nepremičnino v lj oddaja turistom... prava debata... ,če verjameš ;)

Bi kupil ja ... kot prvo je Ljubljana velika in če hočeš za turizem dober nakup, potem moraš clijati na center ali neke izbrane točke, kjer so stanovanja že po defaultu najdražja. Potem pa si si kupil delo. Pospravljanje, organiziranje itd. Saj lahko dobiš zunanje izvajalce, a to ni "poceni".


sva ravno letos z mojo kupila nepremičnino oziroma garsonjero v centru Ljubljane...za namen oddajanja turistom...cena 200k€ cca 45kvadratov....z balkonom (v stari meščanski hiši)...čisto v centru pri tržnici.
Oddajamo že na Bledu...sedaj bomo še v Ljubljani...in ja kupil si delo...mogoče mi uspe svojo redno zaposlitev zamenjati za urejanje teh dveh apartmajev...ampak, ker se poznam bom vseeno obdržal službo in urejal dva apartmaja...:)
Zakaj stanovanje namesto crypto? pač v cryptu in v delnicah nisem domač...že vložim tja notri kakšnega jurja ali dva na vsake toliko časa (po možnosti takrat, ko je BTC najvišje) ampak, da bi pa vložil 200k€ pa žal nimam jajc. Z nepremičnino jo pa imam in jo v primeru težav lahko prodam oziroma, če se bodo otroci šolali v LJ bodo lahko tam stanovali...pač je več možnosti kaj z njo početi...trenutno se bo oddajala...če bom pa videl, da mi samo pospravljanje v LJ vzame preveč časa, bom pa to dal zunanjemu izvajalcu...dobiš čistilko katera ti čisti in menja posteljnino..vse ostalo, rezervacije, komunikacija z gostom itd. je na tebi....sicer pa na koncu je tako...tudi strošek čiščenja se prenese na gosta:) tako, da bom jaz praktično na istem.



Pa saj ne bi rabil kaj dosti jajc... naložil bi 200k v USDC in pobiral yield okrog 6% letno... torej na 200k je to cca 12k/leto ali 1k na mesec... ok če odbijeva 25% je še zmeraj 750 na mesec za 0 dela...

Vse kar maš rizika je da USDC propade (depega) ampak to je ranga potresa ki ti uniči nepremičnino.

Skratka ni smiselno... drugo je če boš potem dal potomcu itd... to je vse ok, ampak da bi imel že lastno nepremičnino pa bi šel še 1 zdaj kupit za 300k+ ni šans... ni smiselno, razen če imaš druge postavke zadaj (dediči itd...) v mislih
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Pa saj ne bi rabil kaj dosti jajc... naložil bi 200k v USD
Vse kar maš rizika je da USDC propade (depega) ampak to je ranga potresa ki ti uniči nepremičnino.

LOL. Vidim da bo veliko mrtvih zarad kripta nekega dne...

LeQuack ::

Je pa zanimivo da ima vsak slo-techovec 200k odveč denarja na računu, oz. še več. Kako to da nismo neka velesila naša država s tem denarjem?
Quack !

Utk ::

Kdo pravi da nismo? Antropološki andragogi, ki so videli pol Azije do 25. leta in jamrajo kako jim je težko?

johnnyyy ::

LeQuack je izjavil:

Je pa zanimivo da ima vsak slo-techovec 200k odveč denarja na računu, oz. še več. Kako to da nismo neka velesila naša država s tem denarjem?

Zato ker vsak teh 200k vrže v nepremičnine. Pa ne vržemo na način, da bi investirali z izgradnjo, ali pa da bi sami kaj primpomogli in vihteli lopato. Ne, mi gremo na volitve volimo struje, ki izgradnjo otežijo z birokracijo, potem pa iz trga pobiramo nepremičnine in jih en drugemu višamo.

Pa najprej volimo ljudi, ki birokaracijo večajo in otežujejo izgradnjo. Potem pa nam obljubijo, da nam bodo naredili "ugodnih" 30k stanovanj, pa jih še 1x volimo. Na koncu ne bodo zgradili nič in bodo rekli, da imamo prezahtevno birokracijo, pa jih bomo še 1x volili :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: johnnyyy ()

Utk ::

No ja, jaz sem vihtel lopato, še malo je bom, ampak ja, vidim da pravi denar je v dilanju. Samo ga moraš najprej imet že nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Malidelničar ::

johnnyyy je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Je pa zanimivo da ima vsak slo-techovec 200k odveč denarja na računu, oz. še več. Kako to da nismo neka velesila naša država s tem denarjem?

Zato ker vsak teh 200k vrže v nepremičnine. Pa ne vržemo na način, da bi investirali z izgradnjo, ali pa da bi sami kaj primpomogli in vihteli lopato. Ne, mi gremo na volitve volimo struje, ki izgradnjo otežijo z birokracijo, potem pa iz trga pobiramo nepremičnine in jih en drugemu višamo.


Zdaj moramo slovenske ljudske množice našuntati na Slo-Tech forum 8-)
Ni čudno, da je vlada udarila po normirancih 8-)

Kako bi po vaših internih informacijah trenutno ocenili, izven Ljubljane, katero mesto v SLO trenutno ponuja 'the most bang for the buck' oz. 'the most value' oz. kje so skrite priložnosti? Še vedno MB?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

zavajon ::

Malidelničar je izjavil:

Kako bi po vaših internih informacijah trenutno ocenili, izven Ljubljane, katero mesto v SLO trenutno ponuja 'the most bang for the buck' oz. 'the most value' oz. kje so skrite priložnosti? Še vedno MB?

Gradec, Trst,... ;)

feryz ::

Mato989 je izjavil:

feryz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pač dejstvo je da morš bit butl da greš kupit v LJ nepremičnino če imaš recimo samo 400k na TRR... jaz to raje dam v delnice in pobiram dividende ali v crypto in pobiram yield na USDCju ki je cca 5-10%...
Ok, recimo da nisi butl in imaš 400k in ne kupiš nepremičnine v Ljubljani.
Torej kupiš delnice, kripto in pobiraš yield-e.
Kaj točno vse te zadeve, torej delnice, kritpo in podobno, rabiš? A jih na kruh namažeš, samostojno v solati poješ?

Od obresti lažje in bolj luksuzno živiš z veliko manj truda in dela...
Kaj pa rabiš obresti, če ne kupuješ nepremičnin, ne kupuješ zafir, ...
Za pašteto za na kruh namazat? To se da kupiti že z mnogo manj.

Zame so butli vsi tisti, ki namesto nepremičnin, avtov in tako dalje, kupujejo delnice, kripto in podobno.
Če pa jih kupujejo poleg vsega naštetega, je pa seveda razumljivo.

enemon ::

Malidelničar je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Je pa zanimivo da ima vsak slo-techovec 200k odveč denarja na računu, oz. še več. Kako to da nismo neka velesila naša država s tem denarjem?

Zato ker vsak teh 200k vrže v nepremičnine. Pa ne vržemo na način, da bi investirali z izgradnjo, ali pa da bi sami kaj primpomogli in vihteli lopato. Ne, mi gremo na volitve volimo struje, ki izgradnjo otežijo z birokracijo, potem pa iz trga pobiramo nepremičnine in jih en drugemu višamo.


Zdaj moramo slovenske ljudske množice našuntati na Slo-Tech forum 8-)
Ni čudno, da je vlada udarila po normirancih 8-)

Kako bi po vaših internih informacijah trenutno ocenili, izven Ljubljane, katero mesto v SLO trenutno ponuja 'the most bang for the buck' oz. 'the most value' oz. kje so skrite priložnosti? Še vedno MB?


Murska Sobota deluje OK, urejena in ima vse, kar imajo veliki, še celo BTC in Cineplexx, trgovin je pa sicer že kar nekoliko preveč. :D
Dostop imaš po AC, blizu do Avstrije, kaj še češ. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Invictus ::

Malidelničar je izjavil:

Likalnik: ti je kaj žal, da številni mladi sploh družboslovci in humanisti ne bodo mogli priti do nepremičnin v LJ? Namesto, da imaš ti tole garsonjero, bi notri lahko živel mlad par študentov iz filozofske fakultete. Glede na to, da je dobra lokacija, veliko se dogaja kulturno v centru, alter scena, želi si urbanega življenja.
Ni to krivica?

Mladi družboslovci?

Bluzatorji prve klase, ki se napajajo iz proračunskega denarja?

Naj gredo delat kaj koristnega....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Likalnik ::

Malidelničar je izjavil:

Likalnik: ti je kaj žal, da številni mladi sploh družboslovci in humanisti ne bodo mogli priti do nepremičnin v LJ? Namesto, da imaš ti tole garsonjero, bi notri lahko živel mlad par študentov iz filozofske fakultete. Glede na to, da je dobra lokacija, veliko se dogaja kulturno v centru, alter scena, želi si urbanega življenja.
Ni to krivica?


NE

naj gre na banko po kredo in naj kupi...tako kot sem šel jaz...kje je težava?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Torrent ::

Likalnik je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Likalnik: ti je kaj žal, da številni mladi sploh družboslovci in humanisti ne bodo mogli priti do nepremičnin v LJ? Namesto, da imaš ti tole garsonjero, bi notri lahko živel mlad par študentov iz filozofske fakultete. Glede na to, da je dobra lokacija, veliko se dogaja kulturno v centru, alter scena, želi si urbanega življenja.
Ni to krivica?


NE


Ti bo kaj žal, če se omeji Airbnb do te mere, da ti ne boš več mogel kratkoročno oddajat?

LeQuack ::

Saj lahko na črno oddaja.
Quack !

Torrent ::

LeQuack je izjavil:

Saj lahko na črno oddaja.


Prek AirBnb težko. Samo dolgoročno. Pa še po te bo enkrat FURS prišel, brez skrbi.

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

Likalnik: ti je kaj žal, da številni mladi sploh družboslovci in humanisti ne bodo mogli priti do nepremičnin v LJ? Namesto, da imaš ti tole garsonjero, bi notri lahko živel mlad par študentov iz filozofske fakultete. Glede na to, da je dobra lokacija, veliko se dogaja kulturno v centru, alter scena, želi si urbanega življenja.
Ni to krivica?

Krivica?! Saj nepremičnine nima tam, da je sama sebi namen ampak jo oddaja turistom. Torej naj raje odda dolgoročno nekemu filozofu ali je bolje oddati nekemu nemškemu inženirju, da si spočije od napornega dela?

Mogoče še vprašnje za vse nas, smo kdaj na dopustu otožni in žalostni, ker smo nekemu domačinu odvzeli prebivališče? Nas kaj peče vest, ker smo onesnažili zrak in okolje, ker je res pomembno videti neomejene količine vode vsako sezono? Si želimo ukiniti turizem oz. zmanjšati naša potovanja?

Torrent ::

johnnyyy je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Likalnik: ti je kaj žal, da številni mladi sploh družboslovci in humanisti ne bodo mogli priti do nepremičnin v LJ? Namesto, da imaš ti tole garsonjero, bi notri lahko živel mlad par študentov iz filozofske fakultete. Glede na to, da je dobra lokacija, veliko se dogaja kulturno v centru, alter scena, želi si urbanega življenja.
Ni to krivica?

Krivica?! Saj nepremičnine nima tam, da je sama sebi namen ampak jo oddaja turistom. Torej naj raje odda dolgoročno nekemu filozofu ali je bolje oddati nekemu nemškemu inženirju, da si spočije od napornega dela?

Mogoče še vprašnje za vse nas, smo kdaj na dopustu otožni in žalostni, ker smo nekemu domačinu odvzeli prebivališče? Nas kaj peče vest, ker smo onesnažili zrak in okolje, ker je res pomembno videti neomejene količine vode vsako sezono? Si želimo ukiniti turizem oz. zmanjšati naša potovanja?


To je noro kaj vse zveš na tem forumu. Očitno je LJ polna samih lenih filozofov, ki iščejo zastonj stanovanje. Od 18k vpisnih mest na UL je 17k za družboslovne vede in 1k za naravoslovne? LOL. Še dobro da pride kak inženir iz Nemčije na dopust, ker drugač Slovenci sploh ne bi vedeli kako izgledajo in kaj to je.

Zakaj bi ukinili dopuste? To je spet nova pogruntavščina na tem forumu. AirBnb ali pa ni dopusta. Še dobro, da je prišel AirBnb, ker drugač bi bili vsi konstantno doma. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Malidelničar ::

Torrent je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Likalnik: ti je kaj žal, da številni mladi sploh družboslovci in humanisti ne bodo mogli priti do nepremičnin v LJ? Namesto, da imaš ti tole garsonjero, bi notri lahko živel mlad par študentov iz filozofske fakultete. Glede na to, da je dobra lokacija, veliko se dogaja kulturno v centru, alter scena, želi si urbanega življenja.
Ni to krivica?


NE


Ti bo kaj žal, če se omeji Airbnb do te mere, da ti ne boš več mogel kratkoročno oddajat?


Likalnik: na to sem namigoval. Recimo, kot piše Torrent, te ne skrbi, da bi zaradi tvojih potez revolucionarno navdahnjeni mladi družboslovci, ki si želijo urbanega življenja in po krivici ne morejo priti do fleta v LJ, ker jih kupujejo premožni IT-jevci, predlagali nacionalizacijo stanovanj (preko davkov ali pa preko puškinih cevi)?

Ker recimo - omenili ste predhodniki Mursko Soboto - za njih je MS predaleč, premalo hip, selo. Oni hočejo izživeti svoje urbane sanje v Ljubljani.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

johnnyyy ::

Torrent je izjavil:

To je noro kaj vse zveš na tem forumu. Očitno je LJ polna samih lenih filozofov, ki iščejo zastonj stanovanje. Od 18k vpisnih mest na UL je 17k za družboslovne vede in 1k za naravoslovne? LOL. Še dobro da pride kak inženir iz Nemčije na dopust, ker drugač Slovenci sploh ne bi vedeli kako izgledajo in kaj to je.

Zakaj bi ukinili dopuste? To je spet nova pogruntavščina na tem forumu. AirBnb ali pa ni dopusta. Še dobro, da je prišel AirBnb, ker drugač bi bili vsi konstantno doma. :))

Malce si napak razumel. Nepremičnin imamo kolikor jih imamo in posameznik in tudi družba s tem ne moremo delati nekih čudežev. Naše potrebe so večje od števila nepremičnin in to nas tepe. Mi nimamo situacije, kjer bi imeli 10 nepremičnin in nekega filozofa in nemškega turista in bi rekli, dobr - ti imaš eno ti imaš drugo. Mi imamo situacijo, da imaš diplomiranega filozofa, študentko, nemškega turista, italjanskega turista, sezonskega delavca nepremičnino pa imaš eno. In nekdo bo ostal na suhem, saj ne moreš vsem ugodit.

Saj dopustov ni potrebno ukiniti. Naj se ukine rbnb po celi EU, podražijo se naj letalske karte, naj se oddajajo le nepremičnine ki so namenjene temu. Pa naj se zaradi povpraševanja cene zvišajo do te mere, da si lahko privoščiš le 1 teden dni dopusta/leto. Boš pač za 1 teden dopusta na HR obali plačal 5k€, če boš hotel pa ceneje pa pojdi januarja na morje.

Mato989 ::

Pošljite domov vse tujce ki nimajo državljanstva SLO in bo v 3 mesecih preveč stanovanj

Samo to pa nočete
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zavajon ()

Likalnik ::

Torrent je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Likalnik: ti je kaj žal, da številni mladi sploh družboslovci in humanisti ne bodo mogli priti do nepremičnin v LJ? Namesto, da imaš ti tole garsonjero, bi notri lahko živel mlad par študentov iz filozofske fakultete. Glede na to, da je dobra lokacija, veliko se dogaja kulturno v centru, alter scena, želi si urbanega življenja.
Ni to krivica?


NE


Ti bo kaj žal, če se omeji Airbnb do te mere, da ti ne boš več mogel kratkoročno oddajat?


Verjamem, da bodo naredili nekaj v tej smeri ampak, tu je potrebno upoštevati, kdo vse se preživlja s turizmom...niso samo sobodajalci, pa so lokalni kmetje, pa gostinci, pa taxisti, pa občina, pa čistilke, pa pralnice, pa organizatorji raznih športov, da o davkih katere se redno plačuje iz naslova turizma sploh ne govorim itd....če bod omejili bodo pač turisti šli drugam in bomo zaradi tega vsi na slabšem...ne samo Likalnik.

je pa potrebno nekaj naredi v širšem smislu zato, da se reši stanovanjsko problematiko....s tem, da bodo oni znižali število letnih nočitev iz 150 na 60, s tem ne bo več nepremičnin na trgu.
Potrebno se je vprašati, zakaj se raje oddaja kratkoročno kot pa dolgoročno? ne zaradi boljšega zaslužka...je potrebno za ta zaslužek kar konkretno delati...verjemi, je lažje ležati doma na kavču pa, da ti vsak mesec kapne tista najemnina na račun pa, da zato nič ne narediš....kot pa, da se celo poletje na vsake dva dni z*jebavaš s čiščenjem dreka za turisti....
vsi vidite samo zaslužek...se kdo vpraša kako je z mojim dopustom/prostim časom čez poletje? verjamem, da se ne, ker vas to nič ne briga oziroma zanima...tako kot mene ne, kje bo študent bival.
««
580 / 709
»»