» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
562 / 710
»»

Mato989 ::

Poglej npr. Matota. On navija za čimvečjo rast cen, ker ima eno stanovanje na Ptuju, čeprav ga nikakor ne namerava prodati in ne bo imel nič od tega, tudi ko bo njegovo stanovanje vredno milijon. bo pa takrat milijonar, to pa...


Takoj ti ga danes prodam za milijon, zakaj govoriš nikoli?

Pa pozabljaš da imamo še 3 nepremičnine za naju dva z bratom, zakaj bi si želel da so vredne manj?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

Malidelničar je izjavil:

V Sloveniji trendi gredo ravno v nasprotno smer kot v Nemčiji:

Slovenija: Cene stanovanjskih nepremičnin so bile lani za 6,8 odstotka višje kot predlani, kar je najmanjša podražitev v zadnjih treh letih. (https://siol.net/novice/slovenija/v-zad...
Nemčija: V Nemčiji lani največji upad cen stanovanj po letu 2000 (https://www.finance.si/nepremicnine/v-n...

Gre v našem primeru samo za zamik?
Ali pa so specifike slovenskega trga nekaj povsem drugega kot nemško tržišče?

Ne morem razumeti, kako ti pade na pamet primerjati slovenski in nemški nepremičninski trg :))

Mato989 je izjavil:

Poglej npr. Matota. On navija za čimvečjo rast cen, ker ima eno stanovanje na Ptuju, čeprav ga nikakor ne namerava prodati in ne bo imel nič od tega, tudi ko bo njegovo stanovanje vredno milijon. bo pa takrat milijonar, to pa...


Takoj ti ga danes prodam za milijon, zakaj govoriš nikoli?

Pa pozabljaš da imamo še 3 nepremičnine za naju dva z bratom, zakaj bi si želel da so vredne manj?

Že, ampak ko bo vredno milijon, ga za ta denar ne boš hotel prodati, ampak boš hotel zanj milijon in pol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

ginekk ::

Mato989 je izjavil:



Ampak potem nehamo jemat onim ki majo in dajat onim ki delajo kar je bistvo OECD predloga... babica z 450 penzije in 300k vredno bajto je v enakem košu kot nekdo brezposeln ki ma 3 stanovanja vredna 600k, oba sta lastnika ki nič ne delata, tem je treba jemat in dajat onim ki delajo


Iz tvojih pisarij je razvidno, da ti gredo starci v nos. Ne morejo bit drugi krivi, da si ti nesposoben. Tudi upokojenci so nekoč delal in ko so bli mladi so prispeval za penzijo starim. In zdaj ko niso več delovno aktivni, bi jih steral v neko agregacijo, po možnosti naj umrejo čimprej da se ne bi zažirali v tvoj denar.

Lahko bi se lotli drugače, obdavčit povsod bolj tiste, ki nimajo nobenih otrok torej ne prispevajo k prihodnjemu aktivnemu prebivalstvu in obratno; večje odpustke za tiste, ki so uspeli narest še kakšnega Slovenca za prihodnost.

nekikr ::

Torej brez panike, upočasnitev rasti cen je končana, zdaj pa le še navzgor, do neba in čez...

Danes sem bil z mulcem pri lokalnem šiptarju na sladoledu, prvič letos. Kepica stane 1,9€. Pred tremi leti je bila 1,3€. Naslednje leto bo sigurno 2,1€. A da nepremičnine se bodo pa cenile? Hehe. Sigurno, kar počakajte na znižanje ;)

LeQuack ::

Kepico sladolega požreš podražitev, ne moreš pa požret cene stanovanja, če nimaš toliko denarja, kredit gor ali dol. Tvoja teza je da imajo vsi kupci 200k na lagerju ampak nočejo kupiti iz trme.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Torrent ::

nekikr je izjavil:

Torej brez panike, upočasnitev rasti cen je končana, zdaj pa le še navzgor, do neba in čez...

Danes sem bil z mulcem pri lokalnem šiptarju na sladoledu, prvič letos. Kepica stane 1,9EUR. Pred tremi leti je bila 1,3EUR. Naslednje leto bo sigurno 2,1EUR. A da nepremičnine se bodo pa cenile? Hehe. Sigurno, kar počakajte na znižanje ;)


Več takih rabimo, ki šlogajo kaj bo na trgu nepremičnin, na podlagi cen sladoleda pri lokalnem šiptarju. Daj napiši še kaj več. A v Nemčiji so šiptarji pocenili sladoled? Sicer je to drug trg, ampak me zanima bolj primerjava cen sladoleda in nepremičnin tudi v drugih državah. Tako bomo videli, če vsaj približno ta genijalna teorija pije vodo.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

aviator ::

ginekk je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Ampak potem nehamo jemat onim ki majo in dajat onim ki delajo kar je bistvo OECD predloga... babica z 450 penzije in 300k vredno bajto je v enakem košu kot nekdo brezposeln ki ma 3 stanovanja vredna 600k, oba sta lastnika ki nič ne delata, tem je treba jemat in dajat onim ki delajo


Iz tvojih pisarij je razvidno, da ti gredo starci v nos. Ne morejo bit drugi krivi, da si ti nesposoben. Tudi upokojenci so nekoč delal in ko so bli mladi so prispeval za penzijo starim. In zdaj ko niso več delovno aktivni, bi jih steral v neko agregacijo, po možnosti naj umrejo čimprej da se ne bi zažirali v tvoj denar.

Lahko bi se lotli drugače, obdavčit povsod bolj tiste, ki nimajo nobenih otrok torej ne prispevajo k prihodnjemu aktivnemu prebivalstvu in obratno; večje odpustke za tiste, ki so uspeli narest še kakšnega Slovenca za prihodnost.


Tudi današnji upokojenci so že delali kakor so samo ne dovolj dolgo in ne niso imeli dovolj otrok,da bi balinali že pri 55. Ta problem se ni začel z "tamladimi", ampak našimi boomerji.


Se strinjam, v prihodnosti bo za tiste brez otrok potrebno zmanjšati košarico storitev, oziroma jih obdavčiti tako,da bodo pač solidarnost do njih prinesli noter.

Ljudje brez otrok so bili nekoč največji bozcki, noben jih v družbi ni jemal resno, in dostop do položajev razen verskih je bi vprašljiv.

Mato989 ::

Se strinjam, v prihodnosti bo za tiste brez otrok potrebno zmanjšati košarico storitev, oziroma jih obdavčiti tako,da bodo pač solidarnost do njih prinesli noter.


Dejansko bi take morali nadgradit brez davkov, ker ne bodo okolja svinjali z otroci in nabijali CO2 in plastike ponucali
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

aviator je izjavil:

Se strinjam, v prihodnosti bo za tiste brez otrok potrebno zmanjšati košarico storitev, oziroma jih obdavčiti tako,da bodo pač solidarnost do njih prinesli noter.

Od države bi pričakoval vsaj malce konsistence. Zato IMO te stvari odpadejo, ker se mi ne zdi fer, da ti nekdo celo živeljenje fura "socialno državo", potem ko pa si star, ti pa povedo, znajdi se, ker nisi imel otrok. Če bi se šel to, potem bi moral reči, da to velja za vse ki so danes mlajši od 20 let, zato da lahko nekaj naredijo.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Se strinjam, v prihodnosti bo za tiste brez otrok potrebno zmanjšati košarico storitev, oziroma jih obdavčiti tako,da bodo pač solidarnost do njih prinesli noter.


Dejansko bi take morali nadgradit brez davkov, ker ne bodo okolja svinjali z otroci in nabijali CO2 in plastike ponucali


Vbistvu bi taki morali ostati brez penzije pri trenutnem sistemu.

LeQuack ::

johnnyyy je izjavil:


Od države bi pričakoval vsaj malce konsistence. Zato IMO te stvari odpadejo, ker se mi ne zdi fer, da ti nekdo celo živeljenje fura "socialno državo", potem ko pa si star, ti pa povedo, znajdi se, ker nisi imel otrok. Če bi se šel to, potem bi moral reči, da to velja za vse ki so danes mlajši od 20 let, zato da lahko nekaj naredijo.


In pa seveda ti za katere bi to veljajo ne bi več vplačevali v pokojninsko blagajno, ker tudi to ni fer.
Quack !

aviator ::

LeQuack je izjavil:

johnnyyy je izjavil:


Od države bi pričakoval vsaj malce konsistence. Zato IMO te stvari odpadejo, ker se mi ne zdi fer, da ti nekdo celo živeljenje fura "socialno državo", potem ko pa si star, ti pa povedo, znajdi se, ker nisi imel otrok. Če bi se šel to, potem bi moral reči, da to velja za vse ki so danes mlajši od 20 let, zato da lahko nekaj naredijo.


In pa seveda ti za katere bi to veljajo ne bi več vplačevali v pokojninsko blagajno, ker tudi to ni fer.


Vplacujejo za svoje starše. Sicer pa ne vem..vsi uni brez bojda delajo kariero, tako da bodo pa ja nadvladali z dohodki nas ostale in si omogočili lepo starost. Samo potlej nema penzijskih terencev in Maldivov.

LeQuack ::

Ja v državah kjer ne rabijo vplačevati v ponzi shemo mogoče res našparajo za starost.
Quack !

nekikr ::

Torrent je izjavil:

nekikr je izjavil:

Torej brez panike, upočasnitev rasti cen je končana, zdaj pa le še navzgor, do neba in čez...

Danes sem bil z mulcem pri lokalnem šiptarju na sladoledu, prvič letos. Kepica stane 1,9EUR. Pred tremi leti je bila 1,3EUR. Naslednje leto bo sigurno 2,1EUR. A da nepremičnine se bodo pa cenile? Hehe. Sigurno, kar počakajte na znižanje ;)


Več takih rabimo, ki šlogajo kaj bo na trgu nepremičnin, na podlagi cen sladoleda pri lokalnem šiptarju. Daj napiši še kaj več. A v Nemčiji so šiptarji pocenili sladoled? Sicer je to drug trg, ampak me zanima bolj primerjava cen sladoleda in nepremičnin tudi v drugih državah. Tako bomo videli, če vsaj približno ta genijalna teorija pije vodo.:))

Premlad si, da bi (karkoli) razumel. Minimalna plača gre vsako leto gor, penzijon gre gor, povprečna plača gre gor, plače javnega sektorja gredo kot konstantno, z novimi stebri se predvideva dodatnih 1,3 milijarde (letno), posledično gredo gor tudi plače v privat sektorju. In ja, tudi kepica sladoleda za to ne stane več dober evro ampak skoraj dva. Pa tudi živila, razen vladne košarice, so se podražila za 50%. Nepremičnine bodo pa vsako leto cenejše, ane? :)

Sicer pa, če misliš, da si res pametnejši od vseh ostalih.....daj mi zrihtaj nekaj zazidljive zemlje po ceni izpred petih let? Ti dam konkreten procent zaslužka. Ali pa raje šparaj denar, čez 10 let boš za 250k€ dobil vilo v centru Ljubljane (po tvoje) ;)

Torrent ::

nekikr je izjavil:

Torrent je izjavil:

nekikr je izjavil:

Torej brez panike, upočasnitev rasti cen je končana, zdaj pa le še navzgor, do neba in čez...

Danes sem bil z mulcem pri lokalnem šiptarju na sladoledu, prvič letos. Kepica stane 1,9EUR. Pred tremi leti je bila 1,3EUR. Naslednje leto bo sigurno 2,1EUR. A da nepremičnine se bodo pa cenile? Hehe. Sigurno, kar počakajte na znižanje ;)


Več takih rabimo, ki šlogajo kaj bo na trgu nepremičnin, na podlagi cen sladoleda pri lokalnem šiptarju. Daj napiši še kaj več. A v Nemčiji so šiptarji pocenili sladoled? Sicer je to drug trg, ampak me zanima bolj primerjava cen sladoleda in nepremičnin tudi v drugih državah. Tako bomo videli, če vsaj približno ta genijalna teorija pije vodo.:))

Premlad si, da bi (karkoli) razumel. Minimalna plača gre vsako leto gor, penzijon gre gor, povprečna plača gre gor, plače javnega sektorja gredo kot konstantno, z novimi stebri se predvideva dodatnih 1,3 milijarde (letno), posledično gredo gor tudi plače v privat sektorju. In ja, tudi kepica sladoleda za to ne stane več dober evro ampak skoraj dva. Pa tudi živila, razen vladne košarice, so se podražila za 50%. Nepremičnine bodo pa vsako leto cenejše, ane? :)

Sicer pa, če misliš, da si res pametnejši od vseh ostalih.....daj mi zrihtaj nekaj zazidljive zemlje po ceni izpred petih let? Ti dam konkreten procent zaslužka. Ali pa raje šparaj denar, čez 10 let boš za 250kEUR dobil vilo v centru Ljubljane (po tvoje) ;)


Po moje si ti malo izgubljen in sploh ne veš kaj bi rad povedal. Seveda cena ne bo ista, kot je bila pred 10 leti. Vsi vemo kaj je inflacija. To ne pomeni, da ne more nič past in da cena nič ne niha. Ta del je očitno malo preveč zahteven za tvoje razumevanje. Koliko je padla cena sladoleda v prejšnji nepremičninski krizi pri tvojem šiptarju? Tud za 30%?

Še čakam na odgovor glede Nemčije. Zdaj ko so cene nepremičnin padle, se je pocenil tud sladoled?

Lahko vpišeš doktorat ne ekonomski fakulteti s temo "Cena sladoleda pri lokalnem šiptarju kot pokazatelj kratkoročnega in dolgoročnega gibanja cen nepremičnin na slovenskem trgu".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

nekikr ::

Glej, čisto možno, da imaš več pojma, si le forumski nabijalec, ne oporekam temu. Zato pa le šparaj, da boš čez 10 let lahko kupil za nekaj drobiža vilo v Ljubljani. Cene bodo padle, zdaj-zdaj ;)

Torrent ::

nekikr je izjavil:

Glej, čisto možno, da imaš več pojma, si le forumski nabijalec, ne oporekam temu. Zato pa le šparaj, da boš čez 10 let lahko kupil za nekaj drobiža vilo v Ljubljani. Cene bodo padle, zdaj-zdaj ;)


Jaz sem našparal dovolj, da lahko danes kupim kar mi bo všeč. Ne rabim vile v LJ. Tud ne trdim, da bodo cene padle zdaj-zdaj. To ti banaliziraš, ker nimaš pojma in nakladaš. Drži se ti sladoleda in primerjave s cenami nepremičnin. Še čakam na odgovore. Torej je cena sladoleda v Nemčiji nižja zdaj kot pred 1 letom? Sej če ne veš, vprašaj lokalnega šiptarja. Skoraj zagotovo ima v družini nekoga, ki sladoled prodaja v Nemčiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

nekikr je izjavil:

Glej, čisto možno, da imaš več pojma, si le forumski nabijalec, ne oporekam temu. Zato pa le šparaj, da boš čez 10 let lahko kupil za nekaj drobiža vilo v Ljubljani. Cene bodo padle, zdaj-zdaj ;)


Jaz sem našparal dovolj, da lahko danes kupim kar mi bo všeč. Ne rabim vile v LJ. Tud ne trdim, da bodo cene padle zdaj-zdaj. To ti banaliziraš, ker nimaš pojma in nakladaš. Drži se ti sladoleda in primerjave s cenami nepremičnin. Še čakam na odgovore. Torej je cena sladoleda v Nemčiji nižja zdaj kot pred 1 letom? Sej če ne veš, vprašaj lokalnega šiptarja. Skoraj zagotovo ima v družini nekoga, ki sladoled prodaja v Nemčiji.



Takoj ko to razlozis zakaj ima avstrija ki ima tako fenomenalen trg nepremicnin in najemov se vedno po 50 letih nizjo rodnost kot slovenija
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

link_up ::

Torrent je izjavil:

nekikr je izjavil:

Glej, čisto možno, da imaš več pojma, si le forumski nabijalec, ne oporekam temu. Zato pa le šparaj, da boš čez 10 let lahko kupil za nekaj drobiža vilo v Ljubljani. Cene bodo padle, zdaj-zdaj ;)


Jaz sem našparal dovolj, da lahko danes kupim kar mi bo všeč. Ne rabim vile v LJ. Tud ne trdim, da bodo cene padle zdaj-zdaj. To ti banaliziraš, ker nimaš pojma in nakladaš. Drži se ti sladoleda in primerjave s cenami nepremičnin. Še čakam na odgovore. Torej je cena sladoleda v Nemčiji nižja zdaj kot pred 1 letom? Sej če ne veš, vprašaj lokalnega šiptarja. Skoraj zagotovo ima v družini nekoga, ki sladoled prodaja v Nemčiji.


Kam pa ti malega na sladoled peljes?
In and Out

Torrent ::

link_up je izjavil:

Torrent je izjavil:

nekikr je izjavil:

Glej, čisto možno, da imaš več pojma, si le forumski nabijalec, ne oporekam temu. Zato pa le šparaj, da boš čez 10 let lahko kupil za nekaj drobiža vilo v Ljubljani. Cene bodo padle, zdaj-zdaj ;)


Jaz sem našparal dovolj, da lahko danes kupim kar mi bo všeč. Ne rabim vile v LJ. Tud ne trdim, da bodo cene padle zdaj-zdaj. To ti banaliziraš, ker nimaš pojma in nakladaš. Drži se ti sladoleda in primerjave s cenami nepremičnin. Še čakam na odgovore. Torej je cena sladoleda v Nemčiji nižja zdaj kot pred 1 letom? Sej če ne veš, vprašaj lokalnega šiptarja. Skoraj zagotovo ima v družini nekoga, ki sladoled prodaja v Nemčiji.


Kam pa ti malega na sladoled peljes?


Nikamor. Otrok ima alergijo na laktozo. Kupim sladoled brez laktoze v Sparu.

link_up ::

Torrent je izjavil:



Nikamor. Otrok ima alergijo na laktozo. Kupim sladoled brez laktoze v Sparu.


Lahko tudi kaksen zamrznjen smoothie :) Morda tudi ne bi bilo slabo s kokosovim mlekom...seveda ne v istih razmerjih kot pri kravjem.
In and Out

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

nekikr je izjavil:

Glej, čisto možno, da imaš več pojma, si le forumski nabijalec, ne oporekam temu. Zato pa le šparaj, da boš čez 10 let lahko kupil za nekaj drobiža vilo v Ljubljani. Cene bodo padle, zdaj-zdaj ;)


Jaz sem našparal dovolj, da lahko danes kupim kar mi bo všeč. Ne rabim vile v LJ. Tud ne trdim, da bodo cene padle zdaj-zdaj. To ti banaliziraš, ker nimaš pojma in nakladaš. Drži se ti sladoleda in primerjave s cenami nepremičnin. Še čakam na odgovore. Torej je cena sladoleda v Nemčiji nižja zdaj kot pred 1 letom? Sej če ne veš, vprašaj lokalnega šiptarja. Skoraj zagotovo ima v družini nekoga, ki sladoled prodaja v Nemčiji.



Takoj ko to razlozis zakaj ima avstrija ki ima tako fenomenalen trg nepremicnin in najemov se vedno po 50 letih nizjo rodnost kot slovenija


Kaj se pa ti zdaj vmešavaš? Pa še to postavljaš vprašanja, ki nimajo veze s komentarjem.

Bom ti vseeno odgovoril, čeprav ti še zdaj nisi odgovoril zakaj se več ne strinjamo glede Šušteršičevega predloga, če smo se že strinjali enkrat.

Avstrija ima verjetno nizko rodnost, ker se vedno več ljudi bolj dolgo izobražuje, potem še kariera in s tem podaljšajo čas odločitve za otroke in jih imajo posledično manj. Nekako imam občutek, da ti misliš, da lahko obstaja samo 1 razlog za nizko rodnost. Verjetno ker nimaš mentalnih kapacitet razumet širše slike. Torej lahko teoretično dostopnost nepremičnin dvigne rodnost v Sloveniji. Al hočeš povedat, da je rodnost pri nas trenutno višja, ker so manj dostopne nepremičnine? Razmisli preden kaj butastega spet napišeš.

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

nekikr je izjavil:

Glej, čisto možno, da imaš več pojma, si le forumski nabijalec, ne oporekam temu. Zato pa le šparaj, da boš čez 10 let lahko kupil za nekaj drobiža vilo v Ljubljani. Cene bodo padle, zdaj-zdaj ;)


Jaz sem našparal dovolj, da lahko danes kupim kar mi bo všeč. Ne rabim vile v LJ. Tud ne trdim, da bodo cene padle zdaj-zdaj. To ti banaliziraš, ker nimaš pojma in nakladaš. Drži se ti sladoleda in primerjave s cenami nepremičnin. Še čakam na odgovore. Torej je cena sladoleda v Nemčiji nižja zdaj kot pred 1 letom? Sej če ne veš, vprašaj lokalnega šiptarja. Skoraj zagotovo ima v družini nekoga, ki sladoled prodaja v Nemčiji.



Takoj ko to razlozis zakaj ima avstrija ki ima tako fenomenalen trg nepremicnin in najemov se vedno po 50 letih nizjo rodnost kot slovenija


Kaj se pa ti zdaj vmešavaš? Pa še to postavljaš vprašanja, ki nimajo veze s komentarjem.

Bom ti vseeno odgovoril, čeprav ti še zdaj nisi odgovoril zakaj se več ne strinjamo glede Šušteršičevega predloga, če smo se že strinjali enkrat.

Avstrija ima verjetno nizko rodnost, ker se vedno več ljudi bolj dolgo izobražuje, potem še kariera in s tem podaljšajo čas odločitve za otroke in jih imajo posledično manj. Nekako imam občutek, da ti misliš, da lahko obstaja samo 1 razlog za nizko rodnost. Verjetno ker nimaš mentalnih kapacitet razumet širše slike. Torej lahko teoretično dostopnost nepremičnin dvigne rodnost v Sloveniji. Al hočeš povedat, da je rodnost pri nas trenutno višja, ker so manj dostopne nepremičnine? Razmisli preden kaj butastega spet napišeš.


Ne ker pravite da je rodnost nizka ZARADI težkega dostopa do nepremičnin... v Avstriji je dostop baje najboljši od vseh Zahodnih držav rodnost pa vseeno slabša od SLO... Torej dostop do nepremičnin neposredno ne vpliva na rodnost ampak drugi faktorji bolj in torej to ni dovolj dober izgovor da bi cela država se ukvarjala s tem
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

nekikr je izjavil:

Glej, čisto možno, da imaš več pojma, si le forumski nabijalec, ne oporekam temu. Zato pa le šparaj, da boš čez 10 let lahko kupil za nekaj drobiža vilo v Ljubljani. Cene bodo padle, zdaj-zdaj ;)


Jaz sem našparal dovolj, da lahko danes kupim kar mi bo všeč. Ne rabim vile v LJ. Tud ne trdim, da bodo cene padle zdaj-zdaj. To ti banaliziraš, ker nimaš pojma in nakladaš. Drži se ti sladoleda in primerjave s cenami nepremičnin. Še čakam na odgovore. Torej je cena sladoleda v Nemčiji nižja zdaj kot pred 1 letom? Sej če ne veš, vprašaj lokalnega šiptarja. Skoraj zagotovo ima v družini nekoga, ki sladoled prodaja v Nemčiji.



Takoj ko to razlozis zakaj ima avstrija ki ima tako fenomenalen trg nepremicnin in najemov se vedno po 50 letih nizjo rodnost kot slovenija


Kaj se pa ti zdaj vmešavaš? Pa še to postavljaš vprašanja, ki nimajo veze s komentarjem.

Bom ti vseeno odgovoril, čeprav ti še zdaj nisi odgovoril zakaj se več ne strinjamo glede Šušteršičevega predloga, če smo se že strinjali enkrat.

Avstrija ima verjetno nizko rodnost, ker se vedno več ljudi bolj dolgo izobražuje, potem še kariera in s tem podaljšajo čas odločitve za otroke in jih imajo posledično manj. Nekako imam občutek, da ti misliš, da lahko obstaja samo 1 razlog za nizko rodnost. Verjetno ker nimaš mentalnih kapacitet razumet širše slike. Torej lahko teoretično dostopnost nepremičnin dvigne rodnost v Sloveniji. Al hočeš povedat, da je rodnost pri nas trenutno višja, ker so manj dostopne nepremičnine? Razmisli preden kaj butastega spet napišeš.


Ne ker pravite da je rodnost nizka ZARADI težkega dostopa do nepremičnin... v Avstriji je dostop baje najboljši od vseh Zahodnih držav rodnost pa vseeno slabša od SLO... Torej dostop do nepremičnin neposredno ne vpliva na rodnost ampak drugi faktorji bolj in torej to ni dovolj dober izgovor da bi cela država se ukvarjala s tem


To ni dokaz, da dostopnost nepremičnin ne vpliva na rodnost. To niti ni dokaz za Avstrijo. Lahko da bi bila rodnost še slabša, brez urejenega trga nepremičnin. Zakaj pa smo potem imeli mi nižjo rodnost kot Avstrija, vse do leta 2008? Cela država se sploh ne rabi ukvarjat s tem, ampak izvoljeni politiki in strokovnjaki na tem področju in to ni edini razlog za ureditev trga nepremičnin. Spet, očitno tvoji možgani lahko sprocesirajo samo 1 potencialni razlog, pa še to zelo slabo.

Drugač pa imaš na netu nebroj raziskav, ki so preučevale točno to problematiko v različnih državah in ugotovile točno to, čemur ti nasprotuješ na podlagi nekih polovičarskih analiz in nesmiselnih zaključkov. Tako po domače...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

miha98 ::

Torrent je izjavil:

link_up je izjavil:

Torrent je izjavil:

nekikr je izjavil:

Glej, čisto možno, da imaš več pojma, si le forumski nabijalec, ne oporekam temu. Zato pa le šparaj, da boš čez 10 let lahko kupil za nekaj drobiža vilo v Ljubljani. Cene bodo padle, zdaj-zdaj ;)


Jaz sem našparal dovolj, da lahko danes kupim kar mi bo všeč. Ne rabim vile v LJ. Tud ne trdim, da bodo cene padle zdaj-zdaj. To ti banaliziraš, ker nimaš pojma in nakladaš. Drži se ti sladoleda in primerjave s cenami nepremičnin. Še čakam na odgovore. Torej je cena sladoleda v Nemčiji nižja zdaj kot pred 1 letom? Sej če ne veš, vprašaj lokalnega šiptarja. Skoraj zagotovo ima v družini nekoga, ki sladoled prodaja v Nemčiji.


Kam pa ti malega na sladoled peljes?


Nikamor. Otrok ima alergijo na laktozo. Kupim sladoled brez laktoze v Sparu.


To mi je tak čudno? Od kod dandanes toliko alergij? Pa pri nas doma nima noben nobene alergije pa nič? Smo bolj kmetavzarski zahojeni ali kako? Razen bratranec ima na cvetni prah, ostali pa nič... nada... nula... tota gospodarska kriza je vse spridila očitno...

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Ne ker pravite da je rodnost nizka ZARADI težkega dostopa do nepremičnin... v Avstriji je dostop baje najboljši od vseh Zahodnih držav rodnost pa vseeno slabša od SLO... Torej dostop do nepremičnin neposredno ne vpliva na rodnost ampak drugi faktorji bolj in torej to ni dovolj dober izgovor da bi cela država se ukvarjala s tem

Kakšna je na koncu rodnost nima veliko veze, saj je stvar precej odvisna od same filozofije države. Nove ljudi si lako sami naredimo, lahko pa jih uvozimo. Kakor koli obrnemo, potrebujemo dostopne nepremičnine za obe varianti. In če gledamo AT so kljub majhni rodnosti uspeli med 2011-2021 povišati prebivalstvo za 11%, mi, ki pa imamo boljšo rodnost pa samo slabe 3% (Wikipedia: demograpics of austria/slovenia).

Pa ima AT tudi več ljudi na km² in tudi več nepremičnin na prebivalca. Pa nihče ne govori, da je pa sedaj AT betonska đungla, kjer so vse pozidali za stanovanja.

Na koncu se bomo pač morali odločiti ali bomo država, ki bomo imeli slab sistem (kot Bosna, Kosovo, Albanija) in bomo naredili več otrok, da kljub odhodu v tujino ne bomo propadli. Ali pa bomo naredili dober sistem, kjer bo manj ljudi odšlo in več prišlo in bomo zaradi tega lahko preživeli.

Gregor P ::

Niso v Avstriji veseli vseh tistih zasebnih gradenj okoli jezer ipd., da ljudje praktično nimajo dostopa do vode. Tako da tudi oni so na neki točki morali zaustavito to.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Mato989 ::

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne ker pravite da je rodnost nizka ZARADI težkega dostopa do nepremičnin... v Avstriji je dostop baje najboljši od vseh Zahodnih držav rodnost pa vseeno slabša od SLO... Torej dostop do nepremičnin neposredno ne vpliva na rodnost ampak drugi faktorji bolj in torej to ni dovolj dober izgovor da bi cela država se ukvarjala s tem

Kakšna je na koncu rodnost nima veliko veze, saj je stvar precej odvisna od same filozofije države. Nove ljudi si lako sami naredimo, lahko pa jih uvozimo. Kakor koli obrnemo, potrebujemo dostopne nepremičnine za obe varianti. In če gledamo AT so kljub majhni rodnosti uspeli med 2011-2021 povišati prebivalstvo za 11%, mi, ki pa imamo boljšo rodnost pa samo slabe 3% (Wikipedia: demograpics of austria/slovenia).

Pa ima AT tudi več ljudi na km² in tudi več nepremičnin na prebivalca. Pa nihče ne govori, da je pa sedaj AT betonska đungla, kjer so vse pozidali za stanovanja.

Na koncu se bomo pač morali odločiti ali bomo država, ki bomo imeli slab sistem (kot Bosna, Kosovo, Albanija) in bomo naredili več otrok, da kljub odhodu v tujino ne bomo propadli. Ali pa bomo naredili dober sistem, kjer bo manj ljudi odšlo in več prišlo in bomo zaradi tega lahko preživeli.



Ampak kje je smiselnost štepanja prebivalcev na Zemlji če že zdaj živijo vedno slabše...

Dejansko bi morali EU zapreti (Evropo) nato pa kontrolirano zmanjševati št. ljudi in to zahtevati od celega Sveta... Če RESNIČNO želimo ohranit Planet, bi morali prebivalstvo zmanjšati ne pa se iti prerazporejana bogastva in nanny state kjer ti bo počasi država odrejala koliko vode lahko spiješ na dan.

Ta MANTRA da rabimo vedno več ljudi v državi je kontraproduktivna in ponzi shema ki bi jo morali v kali uničiti pa je niso tam po Bismarcku in zdaj imamo kar imamo... Dejansko je naš celoten sistem delujoč samo na PONZI shemi piramidne sestave prebivalstva kar je NAROBE in neproduktivno in izjemno obremenjujoče in virus like za Planet.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Ampak kje je smiselnost štepanja prebivalcev na Zemlji če že zdaj živijo vedno slabše...

Dejansko bi morali EU zapreti (Evropo) nato pa kontrolirano zmanjševati št. ljudi in to zahtevati od celega Sveta... Če RESNIČNO želimo ohranit Planet, bi morali prebivalstvo zmanjšati ne pa se iti prerazporejana bogastva in nanny state kjer ti bo počasi država odrejala koliko vode lahko spiješ na dan.

Ta MANTRA da rabimo vedno več ljudi v državi je kontraproduktivna in ponzi shema ki bi jo morali v kali uničiti pa je niso tam po Bismarcku in zdaj imamo kar imamo... Dejansko je naš celoten sistem delujoč samo na PONZI shemi piramidne sestave prebivalstva kar je NAROBE in neproduktivno in izjemno obremenjujoče in virus like za Planet.

Absolutno gledano se večinoma živi boljše kot pred 100 leti, je pa res, da napredek povsod ni bil enak, zato pride tudi do takšnih in drugačnih selitev, kjer nekateri oberejo bližnjice.

Bistvo štepanja prebivalcev je v tem, da je naš razvoj in standard odvisen od števila ljudi. Poleg tega moramo na lokalnem nivoju skrbet, da nimamo preveč nihanj, saj nas lahko to v prihodnosti tepe in si standard lahko konkretno zmanjšamo.

Evropa tega ne more narediti, saj izgubljamo na gospodarski moči, vojaške pa itak nimamo. Tako, da če se gremo to, dejansko sami sebi kopljemo jamo. Kar se tiče vode in podobnih stvari, pa je samo pesek v oči. Ko pride do deževja in poplav mimo nas steče ogromno vode, ki je ne moremo poloviti, potem pa bi omejevali. Če bi bili vsaj malce pametni, bi "omejevali seznosko" oz. ko imamo veliko vode, naj bo cena nižja, ko je suša pa naj bo višja.

Če hočeš imeti gospodarski razvoj potem je dobro, da prebivalstvo večamo. Res je da to ne bo šlo v nedogled, a takrat bo potrebno počasi manjšat, da ne pride do prevelikega šoka oz. padca standarda. Za planet to ni kaj veliko obremenjujoče, saj če danes umremo vsi ljudje, čez par 1000 let bodo puščave/gozdovi prekrili vse naše nepremičnine kosti in kar smo naredili.

Mato989 ::

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ampak kje je smiselnost štepanja prebivalcev na Zemlji če že zdaj živijo vedno slabše...

Dejansko bi morali EU zapreti (Evropo) nato pa kontrolirano zmanjševati št. ljudi in to zahtevati od celega Sveta... Če RESNIČNO želimo ohranit Planet, bi morali prebivalstvo zmanjšati ne pa se iti prerazporejana bogastva in nanny state kjer ti bo počasi država odrejala koliko vode lahko spiješ na dan.

Ta MANTRA da rabimo vedno več ljudi v državi je kontraproduktivna in ponzi shema ki bi jo morali v kali uničiti pa je niso tam po Bismarcku in zdaj imamo kar imamo... Dejansko je naš celoten sistem delujoč samo na PONZI shemi piramidne sestave prebivalstva kar je NAROBE in neproduktivno in izjemno obremenjujoče in virus like za Planet.

Absolutno gledano se večinoma živi boljše kot pred 100 leti, je pa res, da napredek povsod ni bil enak, zato pride tudi do takšnih in drugačnih selitev, kjer nekateri oberejo bližnjice.

Bistvo štepanja prebivalcev je v tem, da je naš razvoj in standard odvisen od števila ljudi. Poleg tega moramo na lokalnem nivoju skrbet, da nimamo preveč nihanj, saj nas lahko to v prihodnosti tepe in si standard lahko konkretno zmanjšamo.

Evropa tega ne more narediti, saj izgubljamo na gospodarski moči, vojaške pa itak nimamo. Tako, da če se gremo to, dejansko sami sebi kopljemo jamo. Kar se tiče vode in podobnih stvari, pa je samo pesek v oči. Ko pride do deževja in poplav mimo nas steče ogromno vode, ki je ne moremo poloviti, potem pa bi omejevali. Če bi bili vsaj malce pametni, bi "omejevali seznosko" oz. ko imamo veliko vode, naj bo cena nižja, ko je suša pa naj bo višja.

Če hočeš imeti gospodarski razvoj potem je dobro, da prebivalstvo večamo. Res je da to ne bo šlo v nedogled, a takrat bo potrebno počasi manjšat, da ne pride do prevelikega šoka oz. padca standarda. Za planet to ni kaj veliko obremenjujoče, saj če danes umremo vsi ljudje, čez par 1000 let bodo puščave/gozdovi prekrili vse naše nepremičnine kosti in kar smo naredili.


Vsaka voda ni enako dobra... voda ima vedno več mikroplastike, Zemlja je vedno bolj onesnažena mi se pa ukvarjamo z Co2.. namesto z mikroplastiko ki je veliko bolj problematična.

Ne naš razvoj in standard ni odvisen od števila ljudi... ampak od napredka tehnologije... tudi vojaška moč ne bo odvisna od števila ljudi ko bo enkrat robotika prodrla do meje da je lahko robot human lookaalike in sprejema ukaze...

Gospodarski razvoj je skorajda negativen za Okolje, vire Zemlje porabljamo vedno prej (Dan Zemlje)

The sum of intelligence on the planet is a constant; the population is growing.


Če misliš da je razvoj to da moramo požreti vsako leto VEČ tablet in imeti več zdravstvene oskrbe potem se imo motiš.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Vsaka voda ni enako dobra... voda ima vedno več mikroplastike, Zemlja je vedno bolj onesnažena mi se pa ukvarjamo z Co2.. namesto z mikroplastiko ki je veliko bolj problematična.

Ne naš razvoj in standard ni odvisen od števila ljudi... ampak od napredka tehnologije... tudi vojaška moč ne bo odvisna od števila ljudi ko bo enkrat robotika prodrla do meje da je lahko robot human lookaalike in sprejema ukaze...

Gospodarski razvoj je skorajda negativen za Okolje, vire Zemlje porabljamo vedno prej (Dan Zemlje)

The sum of intelligence on the planet is a constant; the population is growing.


Če misliš da je razvoj to da moramo požreti vsako leto VEČ tablet in imeti več zdravstvene oskrbe potem se imo motiš.

Seveda vsaka voda ni enako dobra, a če ima npr. Kamniška občina pod Veliko Planino zajetje in ko je bolj deževno, vse vode ne morejo poloviti in gre v Kamniško Bistrico naprej do Črnega morja. Večina bo rekla, da je potrebno "šparati", a to varčevanje nič ne koristi - kot bi rekel, da vse strehe ne smejo imeti sončnih celic, ker je treba sonce šparat.

Da je zemlja onesnažena ni tak problem zemlje kot nas. In podobno je z mikroplastiko in CO2jem, saj tudi če ga je ogromno bo zemlja preživela, mi pa ne, ali pa se nam bo standard zmanjšal.

Za napredek tehnologije potrebuješ ljudi. Poglej kitajce in američane kaj so naredili, pa poglej nas Slovence.

Z razvojem se bodo viri začeli reciklirati. Če smo v zadnjih 100letjih kurili drva/premog, gremo sedaj čedalje bolj na elektriko - sončne celice, avtomobili itd. Seveda sedaj še nismo prišli do konca, a trend kaže smer.

Ne pravim, da je potrebno požreti več tablet, saj bolezen po navadi ni enakomerna. Pride do situacije, ko zboliš in takrat rabiš pomoč, pa se te poflika in potem lahko še nadaljnih n-desetletij ustvarjaš in si doprinos družbe.

Invictus ::

johnnyyy je izjavil:


Če smo v zadnjih 100letjih kurili drva/premog, gremo sedaj čedalje bolj na elektriko - sončne celice, avtomobili itd. Seveda sedaj še nismo prišli do konca, a trend kaže smer.

Elektriko pa proizvajajo v termoelektrarnah. Res napredek...

Po navdušenju v 50 letih sem mislil (oz. takrat so mislili), da bomo v današnjih časih imeli že vse na jedrsko energijo, in vsak doma in mini jedrski reaktor....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Malidelničar ::

Morda je pa glavna težava na področju parcel.
Cena zazidljivih parcel, priklopi, dovoljenja itd.
Libertarec je na X-u lepo pisal o trendu mini hišk na Zahodu in kako bi v SLO morali sprostiti neke vrste "svobodno" gradnjo, da bi mladi brez komplikacij postavili na parcele majhne hiške.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

johnnyyy ::

Invictus je izjavil:

Elektriko pa proizvajajo v termoelektrarnah. Res napredek...

Treba se je zavedati, da so to veliki sistemi, ki jih ne moremo čez noč zamenjati. Pa večina jih ne bo menjala, kot nemci - samo da se jih rešijo. Trenutno še obratujejo, kar pa prihaja na novo ven, pa kaže trend kako bo v prihodnosti.

Mato989 ::

johnnyyy je izjavil:

Invictus je izjavil:

Elektriko pa proizvajajo v termoelektrarnah. Res napredek...

Treba se je zavedati, da so to veliki sistemi, ki jih ne moremo čez noč zamenjati. Pa večina jih ne bo menjala, kot nemci - samo da se jih rešijo. Trenutno še obratujejo, kar pa prihaja na novo ven, pa kaže trend kako bo v prihodnosti.


Ni to poanta, bistvo je da je prihodnost danes MANJ optimistična kot leta 1970, 1995 itd... Veliko manj težav bi človeštvo imelo če bi bilo prebivalstvo tam ranga 1-2 milijarde... po moje optimalna številka da ohranimo diverziteto in da ni potrebe po preseljevanju.. Žal je pač tako da bi najbolj morali reducirati prebivalstvo ravno v Aziji, Bližnjem Vzhodu in Afriki in delno v J. Ameriki tam je največ težav, Evropa in USA/kanada/ Avstralija in Japonska to urejajo sami overall...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Ni to poanta, bistvo je da je prihodnost danes MANJ optimistična kot leta 1970, 1995 itd... Veliko manj težav bi človeštvo imelo če bi bilo prebivalstvo tam ranga 1-2 milijarde... po moje optimalna številka da ohranimo diverziteto in da ni potrebe po preseljevanju.. Žal je pač tako da bi najbolj morali reducirati prebivalstvo ravno v Aziji, Bližnjem Vzhodu in Afriki in delno v J. Ameriki tam je največ težav, Evropa in USA/kanada/ Avstralija in Japonska to urejajo sami overall...

Kaj pa vem. V Jugi so imeli "nič nas ne sme presenetiti", pa vojsko, bunkerje itd. Težko bi rekel, da so ob hladni vojni v vseh pogledih optimistično živeli. 1995 pa se je začela vojna v Bosni, pa smo dobili precej beguncev.

Pa včasih so vse kanalizacije šle v potoke/reke, sedaj pa večino prečistimo. Včasih se je vse odpadke zmetalo v razne jame, danes pa večinoma sortiramo in namensko odlagamo. Pa ko so se začeli pesticidi, danes je tega precej manj. Še v LJ je vsako leto manj megle in je manj onesnažena, zaradi dalinjskega ogrevanja. itd. Tehnološko smo šli precej naprej, obnašamo pa se, kot da bi ostali v srednjem veku.

Saj zato pa pravim, da je malce brez veze 2mio slovencem pravit kako se nerazmnoževat, če imaš v drugih delih sveta nove boomerje.

Utk ::

Mislim, leta 1950 bi težko ne bi bili optimistični, ker karkoli bi prišlo po ww2, bi bilo bolje kot ww2. Zdaj smo tu kjer s(m)o si vsi dolgo želeli bit, težko grejo stvari še na veliko bolje. Ok, Rusi ga res malo serjejo, ampak ni Ukrajina spet tako globalna stvar, da bi cel Zahod živel v depri zarad nje.

Malidelničar ::

johnnyyy, Utk: to je vse res, ampak po mojih opažanjih, je dejstvo, da so mladi na Zahodu zaradi nepremičnin v res res res globoki depri.

Slovenski primer ima specifike (!!!), je pa morda kje v tujini isto/ali še bolj težko, kar spremljam odmeve; recimo v ZDA je zelo slabo, ampak tam imajo vsaj opcijo izbire med zveznimi državami (ni ti treba siliti v Kalifornijo, Teksas New York, Florido), Irska je dizaster (30% povečanje prebivalstva zaradi priseljevanja in nedostopnost kakršnihkoli nepremičnin), potem Nizozemska (nepremičnine so za mlade Nizozemce samo še pipe dream), VB je totalen dizaster (Britanci so vedno šli na svoje, zdaj je prvič da jih večina živi s starši, nepremičnine so najmanj dostopne od Viktorijanske dobe oz leta 1870), nemčijo poznate in pišete itak tukaj, kako gredo cene v milijone in se ne dobi nič, potem celo Portugalska je v šitu in mladi v Lizboni in Portu ne morejo kupiti nič, ostalo je slabe kvalitete, aja dodajam: Kanada ima enega največjih nepremičninskih mehurčkov v zadnjih desetletjih, nekoč zaželjena Avstralija je v takem dreku gled enepremičnin, da sploh ne morem opisati (miljone se daje za lesene barake) ...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ni to poanta, bistvo je da je prihodnost danes MANJ optimistična kot leta 1970, 1995 itd... Veliko manj težav bi človeštvo imelo če bi bilo prebivalstvo tam ranga 1-2 milijarde... po moje optimalna številka da ohranimo diverziteto in da ni potrebe po preseljevanju.. Žal je pač tako da bi najbolj morali reducirati prebivalstvo ravno v Aziji, Bližnjem Vzhodu in Afriki in delno v J. Ameriki tam je največ težav, Evropa in USA/kanada/ Avstralija in Japonska to urejajo sami overall...

Kaj pa vem. V Jugi so imeli "nič nas ne sme presenetiti", pa vojsko, bunkerje itd. Težko bi rekel, da so ob hladni vojni v vseh pogledih optimistično živeli. 1995 pa se je začela vojna v Bosni, pa smo dobili precej beguncev.

Pa včasih so vse kanalizacije šle v potoke/reke, sedaj pa večino prečistimo. Včasih se je vse odpadke zmetalo v razne jame, danes pa večinoma sortiramo in namensko odlagamo. Pa ko so se začeli pesticidi, danes je tega precej manj. Še v LJ je vsako leto manj megle in je manj onesnažena, zaradi dalinjskega ogrevanja. itd. Tehnološko smo šli precej naprej, obnašamo pa se, kot da bi ostali v srednjem veku.

Saj zato pa pravim, da je malce brez veze 2mio slovencem pravit kako se nerazmnoževat, če imaš v drugih delih sveta nove boomerje.


ja ampak v Jugi (pa ni to zdaj mišljeno kot samo Juga ampak tisto obdobje) je napredek bil viden na vseh smereh, od telefonije, elektrike, cest, tovarn itd... pa ne pišem to zato ker bi bil kak jugonostalgik... tudi ljudje so bili veliko bolj prijazni in dobre volje kot danes... recimo pred kakim letom sem se pogovarjal s prodajalko v SPARU tik pred penzijo, je rekla pred 30 leti so ljudje bili veliko bolj strpni in pozitivno naravnani...

Ven so prihajale izboljšave za vso prebivalstvo, potem smo dobili računalnike, mobilne telefone, internet... zdaj pa samo novi in novi represijski zakoni in uredbe od prepovedi ICEjev, do prepovedi tega pa onega, pa kazni za to in ono... skratka vedno slabše...

Aja da niti ne omenjamo da je nekoč recimo Drava bila tako čista da so se v 60tih kopali v njej, kaj pa danes? Se otroci hodijo kopat v Dravo?



Kar se pa tiče tega glede razmnoževanja to drži, ampak vcepljat ljudem logiko da rabimo vedno več in več ljudi je napačna... dolgoročno bo to pokopalo nasploh sisteme, ker prihajajo ljudje ki ne doprinašajo k proračunu ampak ven jemljejo. Skratka delamo en velik fuck you ljudem ki tu od začetka vplačujejo da lahko potem socialo in neke procese učenja jezika dobivajo neki ilegalci ki so pol Evrope prepotovali ilegalno in na silo.

Potem pa imamo ironično pomanjkanje nepremičnin? Le zakaj, verjetno pomanjkanja ne bi bilo če bi bilo prebivalstvo enako številčno kot leta 1960...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gregor P ::

Le pomisli na napredek Avstrije, ali pa zbombardirane Nemčije, torej dve totalni poraženki vojne in potem zopet pomisli na nas, koliko izgubljenih priložnosti smo imeli in kje bi lahko bili danes, če nas totalitarni režim ne bi pri tem oviral - govorim za Slovenijo (tiste niže so se očitno hoteli pobiti med seboj slej ko prej). Recimo dunajska socialna stanovanja v Avstriji, potem različne obrti in družinska podjetja itd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

miha98 ::

Mato989 je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ni to poanta, bistvo je da je prihodnost danes MANJ optimistična kot leta 1970, 1995 itd... Veliko manj težav bi človeštvo imelo če bi bilo prebivalstvo tam ranga 1-2 milijarde... po moje optimalna številka da ohranimo diverziteto in da ni potrebe po preseljevanju.. Žal je pač tako da bi najbolj morali reducirati prebivalstvo ravno v Aziji, Bližnjem Vzhodu in Afriki in delno v J. Ameriki tam je največ težav, Evropa in USA/kanada/ Avstralija in Japonska to urejajo sami overall...

Kaj pa vem. V Jugi so imeli "nič nas ne sme presenetiti", pa vojsko, bunkerje itd. Težko bi rekel, da so ob hladni vojni v vseh pogledih optimistično živeli. 1995 pa se je začela vojna v Bosni, pa smo dobili precej beguncev.

Pa včasih so vse kanalizacije šle v potoke/reke, sedaj pa večino prečistimo. Včasih se je vse odpadke zmetalo v razne jame, danes pa večinoma sortiramo in namensko odlagamo. Pa ko so se začeli pesticidi, danes je tega precej manj. Še v LJ je vsako leto manj megle in je manj onesnažena, zaradi dalinjskega ogrevanja. itd. Tehnološko smo šli precej naprej, obnašamo pa se, kot da bi ostali v srednjem veku.

Saj zato pa pravim, da je malce brez veze 2mio slovencem pravit kako se nerazmnoževat, če imaš v drugih delih sveta nove boomerje.


ja ampak v Jugi (pa ni to zdaj mišljeno kot samo Juga ampak tisto obdobje) je napredek bil viden na vseh smereh, od telefonije, elektrike, cest, tovarn itd... pa ne pišem to zato ker bi bil kak jugonostalgik... tudi ljudje so bili veliko bolj prijazni in dobre volje kot danes... recimo pred kakim letom sem se pogovarjal s prodajalko v SPARU tik pred penzijo, je rekla pred 30 leti so ljudje bili veliko bolj strpni in pozitivno naravnani...

Ven so prihajale izboljšave za vso prebivalstvo, potem smo dobili računalnike, mobilne telefone, internet... zdaj pa samo novi in novi represijski zakoni in uredbe od prepovedi ICEjev, do prepovedi tega pa onega, pa kazni za to in ono... skratka vedno slabše...

Aja da niti ne omenjamo da je nekoč recimo Drava bila tako čista da so se v 60tih kopali v njej, kaj pa danes? Se otroci hodijo kopat v Dravo?



Kar se pa tiče tega glede razmnoževanja to drži, ampak vcepljat ljudem logiko da rabimo vedno več in več ljudi je napačna... dolgoročno bo to pokopalo nasploh sisteme, ker prihajajo ljudje ki ne doprinašajo k proračunu ampak ven jemljejo. Skratka delamo en velik fuck you ljudem ki tu od začetka vplačujejo da lahko potem socialo in neke procese učenja jezika dobivajo neki ilegalci ki so pol Evrope prepotovali ilegalno in na silo.

Potem pa imamo ironično pomanjkanje nepremičnin? Le zakaj, verjetno pomanjkanja ne bi bilo če bi bilo prebivalstvo enako številčno kot leta 1960...


Jugoslovanjska industrija je naredila dravo takšno kot ja danes... včasih je bila še bolj onesnažena skoraj rjava od industrije in odplak... Tam je imel svojo čistilno napravo pa te bazene za ph baze kisline preden so spustili naprej...

miha98 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ni to poanta, bistvo je da je prihodnost danes MANJ optimistična kot leta 1970, 1995 itd... Veliko manj težav bi človeštvo imelo če bi bilo prebivalstvo tam ranga 1-2 milijarde... po moje optimalna številka da ohranimo diverziteto in da ni potrebe po preseljevanju.. Žal je pač tako da bi najbolj morali reducirati prebivalstvo ravno v Aziji, Bližnjem Vzhodu in Afriki in delno v J. Ameriki tam je največ težav, Evropa in USA/kanada/ Avstralija in Japonska to urejajo sami overall...

Kaj pa vem. V Jugi so imeli "nič nas ne sme presenetiti", pa vojsko, bunkerje itd. Težko bi rekel, da so ob hladni vojni v vseh pogledih optimistično živeli. 1995 pa se je začela vojna v Bosni, pa smo dobili precej beguncev.

Pa včasih so vse kanalizacije šle v potoke/reke, sedaj pa večino prečistimo. Včasih se je vse odpadke zmetalo v razne jame, danes pa večinoma sortiramo in namensko odlagamo. Pa ko so se začeli pesticidi, danes je tega precej manj. Še v LJ je vsako leto manj megle in je manj onesnažena, zaradi dalinjskega ogrevanja. itd. Tehnološko smo šli precej naprej, obnašamo pa se, kot da bi ostali v srednjem veku.

Saj zato pa pravim, da je malce brez veze 2mio slovencem pravit kako se nerazmnoževat, če imaš v drugih delih sveta nove boomerje.


ja ampak v Jugi (pa ni to zdaj mišljeno kot samo Juga ampak tisto obdobje) je napredek bil viden na vseh smereh, od telefonije, elektrike, cest, tovarn itd... pa ne pišem to zato ker bi bil kak jugonostalgik... tudi ljudje so bili veliko bolj prijazni in dobre volje kot danes... recimo pred kakim letom sem se pogovarjal s prodajalko v SPARU tik pred penzijo, je rekla pred 30 leti so ljudje bili veliko bolj strpni in pozitivno naravnani...

Ven so prihajale izboljšave za vso prebivalstvo, potem smo dobili računalnike, mobilne telefone, internet... zdaj pa samo novi in novi represijski zakoni in uredbe od prepovedi ICEjev, do prepovedi tega pa onega, pa kazni za to in ono... skratka vedno slabše...

Aja da niti ne omenjamo da je nekoč recimo Drava bila tako čista da so se v 60tih kopali v njej, kaj pa danes? Se otroci hodijo kopat v Dravo?



Kar se pa tiče tega glede razmnoževanja to drži, ampak vcepljat ljudem logiko da rabimo vedno več in več ljudi je napačna... dolgoročno bo to pokopalo nasploh sisteme, ker prihajajo ljudje ki ne doprinašajo k proračunu ampak ven jemljejo. Skratka delamo en velik fuck you ljudem ki tu od začetka vplačujejo da lahko potem socialo in neke procese učenja jezika dobivajo neki ilegalci ki so pol Evrope prepotovali ilegalno in na silo.

Potem pa imamo ironično pomanjkanje nepremičnin? Le zakaj, verjetno pomanjkanja ne bi bilo če bi bilo prebivalstvo enako številčno kot leta 1960...


Jugoslovanjska industrija je naredila dravo takšno kot ja danes... včasih je bila še bolj onesnažena skoraj rjava od industrije in odplak... Tam je imel svojo čistilno napravo pa te bazene za ph baze kisline preden so spustili naprej...


Mimogrede naj dodam še da v letnem kopališču v lipnici oz. Leibnitz sem se prvič in zadnjič kopal v Dravi... imajo prav narejen dostop da se kopaš v Dravi... je pa res da moraš iti tja v poletni vročini, ker ne ogrevajo vode...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

aviator ::

Mato989 je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ni to poanta, bistvo je da je prihodnost danes MANJ optimistična kot leta 1970, 1995 itd... Veliko manj težav bi človeštvo imelo če bi bilo prebivalstvo tam ranga 1-2 milijarde... po moje optimalna številka da ohranimo diverziteto in da ni potrebe po preseljevanju.. Žal je pač tako da bi najbolj morali reducirati prebivalstvo ravno v Aziji, Bližnjem Vzhodu in Afriki in delno v J. Ameriki tam je največ težav, Evropa in USA/kanada/ Avstralija in Japonska to urejajo sami overall...

Kaj pa vem. V Jugi so imeli "nič nas ne sme presenetiti", pa vojsko, bunkerje itd. Težko bi rekel, da so ob hladni vojni v vseh pogledih optimistično živeli. 1995 pa se je začela vojna v Bosni, pa smo dobili precej beguncev.

Pa včasih so vse kanalizacije šle v potoke/reke, sedaj pa večino prečistimo. Včasih se je vse odpadke zmetalo v razne jame, danes pa večinoma sortiramo in namensko odlagamo. Pa ko so se začeli pesticidi, danes je tega precej manj. Še v LJ je vsako leto manj megle in je manj onesnažena, zaradi dalinjskega ogrevanja. itd. Tehnološko smo šli precej naprej, obnašamo pa se, kot da bi ostali v srednjem veku.

Saj zato pa pravim, da je malce brez veze 2mio slovencem pravit kako se nerazmnoževat, če imaš v drugih delih sveta nove boomerje.


ja ampak v Jugi (pa ni to zdaj mišljeno kot samo Juga ampak tisto obdobje) je napredek bil viden na vseh smereh, od telefonije, elektrike, cest, tovarn itd... pa ne pišem to zato ker bi bil kak jugonostalgik... tudi ljudje so bili veliko bolj prijazni in dobre volje kot danes... recimo pred kakim letom sem se pogovarjal s prodajalko v SPARU tik pred penzijo, je rekla pred 30 leti so ljudje bili veliko bolj strpni in pozitivno naravnani...

Ven so prihajale izboljšave za vso prebivalstvo, potem smo dobili računalnike, mobilne telefone, internet... zdaj pa samo novi in novi represijski zakoni in uredbe od prepovedi ICEjev, do prepovedi tega pa onega, pa kazni za to in ono... skratka vedno slabše...

Aja da niti ne omenjamo da je nekoč recimo Drava bila tako čista da so se v 60tih kopali v njej, kaj pa danes? Se otroci hodijo kopat v Dravo?



Kar se pa tiče tega glede razmnoževanja to drži, ampak vcepljat ljudem logiko da rabimo vedno več in več ljudi je napačna... dolgoročno bo to pokopalo nasploh sisteme, ker prihajajo ljudje ki ne doprinašajo k proračunu ampak ven jemljejo. Skratka delamo en velik fuck you ljudem ki tu od začetka vplačujejo da lahko potem socialo in neke procese učenja jezika dobivajo neki ilegalci ki so pol Evrope prepotovali ilegalno in na silo.

Potem pa imamo ironično pomanjkanje nepremičnin? Le zakaj, verjetno pomanjkanja ne bi bilo če bi bilo prebivalstvo enako številčno kot leta 1960...


Misli prebivalstvo se je naravno povečevalo po vojni do 80 let. Saj so bile stanovanjske stiske ampak pomisli, folk je imel po 5,6 otrok in vsi so si nekako rešili stanovanjski problem.

Danes bojda ob vsej mehanizaciji ne moremo dovolj sezidati? Dajte ga lomit. Res pa da ni bilo pedigrejem, pa manikerjev in ostalih neumnih pogruntavsin...

Ti govoriš,da zaradi rahlega povečanja prebivalstva primanjkuje nepremičnin.

A le teh ni manjkalo toliko ko se je v Sloveniji najbolj gradilo...

Res avokado toast logika. Drug sistem je. In interes vecine prebivalcev, ki so pač starejši ni ,da bi mladina prišla preveč na izi do nepremičnin. Ker si nas starši želijo "ob sebi".


Nvm ,če gledam svojo, pa se veliko drugih sorodstev je nekako prepričanje, da ta prvi ostane doma pri mami. Odseli se lahko le če gre za župnika.

Invictus ::

Gregor P je izjavil:

Le pomisli na napredek Avstrije, ali pa zbombardirane Nemčije, torej dve totalni poraženki vojne in potem zopet pomisli na nas, koliko izgubljenih priložnosti smo imeli in kje bi lahko bili danes, če nas totalitarni režim ne bi pri tem oviral - govorim za Slovenijo (tiste niže so se očitno hoteli pobiti med seboj slej ko prej). Recimo dunajska socialna stanovanja v Avstriji, potem različne obrti in družinska podjetja itd.

Nemčijo je ZDA postavila nazaj, ker so jo določeni nacistični generali nategnili, da imajo specifično znanje o Sovjetski zvezi in cel kup vohunov tam. Američani so to zagrabili in pustili cel kup vojnih zločincev pri miru. Marshalov plan je pa tako ali tako najbolj koristil ameriški industriji, saj Nemčija tega denarja ni videla... Američani pa pač obsedeni zaradi komunizma, predvsem seveda kapitalisti... ZDA vlada je samo podaljšana roka kapitalistov...

Avstrija je imela po vojni precej omejitev, sploh pri oborožitvi (dovoljenje za rakete zrak zrak so dobili tam v 90tih) in obvezno nevtralnost.

Jugoslavija je dobro plavala med Zahodom in Vzhodom, dobivala keš od obeh. Po drugi svetovni vojni je bilo celo letalstvo oboroženo z ameriškimi letali, plus dobro se je služilo z gibanjem neuvrščenih. Takih gradbenih firm kot jih je imela Juga, ne bomo imeli nikoli več.

Problem je osamosvojitev, ker je pač prinesla na površje cel kup birokratskih debilov, brez ustreznega znanja in splošne razgledanosti. Zato smo, kjer smo... So pa politiki v zadnjih 30 letih dodobra izkoristil glup karakter Slovencev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gregor P ::

Da, so imeli 10-letno okupacijo zaveznikov, da ne bi preveč naciji nazaj zaharali, in pa odločili so se, da ne bodo igrali vloge žrtve in zato so danes tako uspešni, daleč bolj kot smo bili mi "zmagovalci" te vojne, ko so nas še zavezniki pustili na cedilu (in smo v Sloveniji zaradi tega izgubili del ozemlja). Naša največja sreča je bila le, da se je Tito skregal s Stalinom in so nas zato zahodnjaki zalagali s krediti.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

ja ampak v Jugi (pa ni to zdaj mišljeno kot samo Juga ampak tisto obdobje) je napredek bil viden na vseh smereh, od telefonije, elektrike, cest, tovarn itd... pa ne pišem to zato ker bi bil kak jugonostalgik... tudi ljudje so bili veliko bolj prijazni in dobre volje kot danes... recimo pred kakim letom sem se pogovarjal s prodajalko v SPARU tik pred penzijo, je rekla pred 30 leti so ljudje bili veliko bolj strpni in pozitivno naravnani...

Ven so prihajale izboljšave za vso prebivalstvo, potem smo dobili računalnike, mobilne telefone, internet... zdaj pa samo novi in novi represijski zakoni in uredbe od prepovedi ICEjev, do prepovedi tega pa onega, pa kazni za to in ono... skratka vedno slabše...

Aja da niti ne omenjamo da je nekoč recimo Drava bila tako čista da so se v 60tih kopali v njej, kaj pa danes? Se otroci hodijo kopat v Dravo?



Kar se pa tiče tega glede razmnoževanja to drži, ampak vcepljat ljudem logiko da rabimo vedno več in več ljudi je napačna... dolgoročno bo to pokopalo nasploh sisteme, ker prihajajo ljudje ki ne doprinašajo k proračunu ampak ven jemljejo. Skratka delamo en velik fuck you ljudem ki tu od začetka vplačujejo da lahko potem socialo in neke procese učenja jezika dobivajo neki ilegalci ki so pol Evrope prepotovali ilegalno in na silo.

Potem pa imamo ironično pomanjkanje nepremičnin? Le zakaj, verjetno pomanjkanja ne bi bilo če bi bilo prebivalstvo enako številčno kot leta 1960...

Pa saj je sedaj tudi viden, samo gledati moraš. Če pogledamo samo na nepremičnine: toplotne črpalke, n slojna okna, solarne elektrarne, baterije, indukcije, sušilni stroji, prezračevanja itd. V glavnem, če greš na kakšen sejem se težko odločiš kaj bi imel, ker imaš toliko stvari. :)

Kaj je posledica slabe volje in negativnosti ne vem, mogoče ravno to, da imamo preveč stvari pa se je težko odločit. Mogoče tudi to, ker je ogromno stvari, ki so večini posameznikov nedostopne. Včasih si videl kralja enkrat v življenju, ko se je z najlepšo kočijo peljal mimo tebe, danes pa lahko ljudi, ki se s private jat-e vsak dan fijakajo od plaže do plaže gledaš vsakodnevno po FBju.

Včasih tudi niso tako komplicirali. Pri nas je zidar pozidal bajto, vgradil štedilnik pa še ploščice položil. Kolega je pravil, da so v šoli morali jesti neke tablete, za katere se je kasneje izkazalo da so rakotvorne. Pa peska za v peskovnike nihče ni testiral za težke kovine - kasneje se je izkazalo, da je dega praktično povsod precej. Pa smo kljub temu preživeli.

Ja na koncu se bo potrebno odločit. Ker malce je neumno, da najprej prepričujemo ljudi, naj imajo otroke, hočemo dobre kadre iz tujine, potem pa ugotovimo, da še za naš folk nimamo dovolj nepremičnin. To je tako, kot bi v baru bejbo pecal naj gre s tabo domov, pa da imaš veliko hišo in nevem kaj še, potem ko jo pripelješ domov, pa mami rešeš naj se uleže na drugo stran postelje, ker dans boste pa na pojstli 3je spali. :D

Utk ::

Ja, ni dovolj nepremičnin, po drugi strani se pa ljudje zgražajo nad ploščicami za 10 evrov na meter in kuhinjami za 4 jurje. Sej v prvem koraku to niso isti ljudje, ampak postanejo pa isti takoj ko končno uspejo nekaj nabavit. Ampak morda bi uspeli tudi kaj prej kaj nabavit, če se ne bi tako zgražali nad ploščicami za 10 evrov.

Malidelničar ::

Slovenija ima tu več faktorjev. Zelo podobni kot na Zahodu (kar sem pisal zgoraj) so sicer centralizacija, birokratizacija in padanje vrednosti denarja.

Ekstra faktorji so pa sledeči:
1. Pomanjkanje zazidljivih parcel zaradi administrativnih ovir
2. Draga gradnja zaradi majhnosti trga, kar draži vse vrste vgradnih materialov
3. Davčna obremenitev ljudi, kar zmanjšuje cashflow za nepremičnino ob njeni gradnji
4. Časovna obremenitev ljudi, ki izhaja iz nizke produktivnosti gospodarstva, kar onemogoča ljudem, da bi gradili v samoizvedbi (samo ob vikendih je zelo težko)
5. Nerealne zahteve pri gradnji zaradi ekologije in zelenega prehoda, kar zvišuje stroške gradnje

Slovenija tu nima nekaterih plusov alternative izbir, ki jih imajo nekatere države na Zahodu:
1. Velike država - primarno ZDA, Kanada - nudijo alternativno izbire izven urbanih zahodnih metropol in izbiro cenejših zveznih držav z nižjimi cenami
2. Velike evropske države - primarno Francija, Italija, Španija nudijo alternativo res cheap podeželja vs. draga urbana območja

Posledično v Sloveniji faktorji dražitve nepremičnin delujejo skorajda na celotnem trgu.
Zato morajo mladi v SLO res razmišljati out-of-the-box ko pride do naslavljanja nepremičninskega vprašanja.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Torrent ::

miha98 je izjavil:

Torrent je izjavil:

link_up je izjavil:

Torrent je izjavil:

nekikr je izjavil:

Glej, čisto možno, da imaš več pojma, si le forumski nabijalec, ne oporekam temu. Zato pa le šparaj, da boš čez 10 let lahko kupil za nekaj drobiža vilo v Ljubljani. Cene bodo padle, zdaj-zdaj ;)


Jaz sem našparal dovolj, da lahko danes kupim kar mi bo všeč. Ne rabim vile v LJ. Tud ne trdim, da bodo cene padle zdaj-zdaj. To ti banaliziraš, ker nimaš pojma in nakladaš. Drži se ti sladoleda in primerjave s cenami nepremičnin. Še čakam na odgovore. Torej je cena sladoleda v Nemčiji nižja zdaj kot pred 1 letom? Sej če ne veš, vprašaj lokalnega šiptarja. Skoraj zagotovo ima v družini nekoga, ki sladoled prodaja v Nemčiji.


Kam pa ti malega na sladoled peljes?


Nikamor. Otrok ima alergijo na laktozo. Kupim sladoled brez laktoze v Sparu.


To mi je tak čudno? Od kod dandanes toliko alergij? Pa pri nas doma nima noben nobene alergije pa nič? Smo bolj kmetavzarski zahojeni ali kako? Razen bratranec ima na cvetni prah, ostali pa nič... nada... nula... tota gospodarska kriza je vse spridila očitno...


Tak pač je. Očitno nima encima za razgradnjo laktoze. Sej to si nismo izmislili. Po mleku je dobila rdeče fleke po telesu in tud bruhala celo noč, ko je več mleka/sira pojedla. Tako da smo jo peljali na testiranje, čeprav smo že sumili kaj je razlog in je testiranje potrdilo alergijo na mleko in jajca. Ne vem, kaj bi to naj imelo z gospodarsko krizo, še manj pa s cenami nepremičnin. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

johnnyyy ::

Utk je izjavil:

Ja, ni dovolj nepremičnin, po drugi strani se pa ljudje zgražajo nad ploščicami za 10 evrov na meter in kuhinjami za 4 jurje. Sej v prvem koraku to niso isti ljudje, ampak postanejo pa isti takoj ko končno uspejo nekaj nabavit. Ampak morda bi uspeli tudi kaj prej kaj nabavit, če se ne bi tako zgražali nad ploščicami za 10 evrov.

To sem tudi sam opazil, da imamo pri nas ogromno populacijo ljudi, ki hočejo "kvalitetno ali nič". Rečeš da si v IKEi kupil kuhinjo, ker ti je sekundarna in jo rabiš res samo za kavo, pa dobiš kup pametovanja kako je to zanič da ni kvalitetno, da mora biti masiva, marmor ali pa nič. Pa to tudi s strani stroke - arhitektov. Ko sem arhitekti rekel, da bi imel laminat v otroških sobah me je gledala, kot da bi si želel imeti zemljo po tleh :D. Pa pri oknih podobno - morajo biti lesena in potem argumenti ker dihajo. Pa govorim z proizvajalcem pa pravi, da oni uporabljajo lepljence in da je vprašanje koliko to res diha.

Pa občasno pogledam oddajo ambienti ali preberem na rtvslo "lepoto bivanja", pa imam občutek, da arhitekti oz. oblikovalci, kar tekmujejo, kdo bo zapravil več denarja na kvadrat. In imam občutek, da pri teh stvareh tako kompliciramo, kot bi bili vsi gospodinje - 24/7 le doma, ne da potem večina hodi domov "samo spat".

Mato989 ::

johnnyyy je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja, ni dovolj nepremičnin, po drugi strani se pa ljudje zgražajo nad ploščicami za 10 evrov na meter in kuhinjami za 4 jurje. Sej v prvem koraku to niso isti ljudje, ampak postanejo pa isti takoj ko končno uspejo nekaj nabavit. Ampak morda bi uspeli tudi kaj prej kaj nabavit, če se ne bi tako zgražali nad ploščicami za 10 evrov.

To sem tudi sam opazil, da imamo pri nas ogromno populacijo ljudi, ki hočejo "kvalitetno ali nič". Rečeš da si v IKEi kupil kuhinjo, ker ti je sekundarna in jo rabiš res samo za kavo, pa dobiš kup pametovanja kako je to zanič da ni kvalitetno, da mora biti masiva, marmor ali pa nič. Pa to tudi s strani stroke - arhitektov. Ko sem arhitekti rekel, da bi imel laminat v otroških sobah me je gledala, kot da bi si želel imeti zemljo po tleh :D. Pa pri oknih podobno - morajo biti lesena in potem argumenti ker dihajo. Pa govorim z proizvajalcem pa pravi, da oni uporabljajo lepljence in da je vprašanje koliko to res diha.

Pa občasno pogledam oddajo ambienti ali preberem na rtvslo "lepoto bivanja", pa imam občutek, da arhitekti oz. oblikovalci, kar tekmujejo, kdo bo zapravil več denarja na kvadrat. In imam občutek, da pri teh stvareh tako kompliciramo, kot bi bili vsi gospodinje - 24/7 le doma, ne da potem večina hodi domov "samo spat".



V osnovi je tako da se moraš vprašat kaj dejansko želiš... recimo jaz zase vem da ne bom kupil poceni shita že zato ker ko prenavljam stanovanje ali posamezno sobo, delam to z mislijo 15+ let ne mordanja, potem pa spet pobelit in vse novo... (razen podna in kablovja podometnega seveda)

Recimo zdaj me čaka čez par let kuhinja za uredit v fletu ker je z leta 2011...tam čez ene 2-4 leta bom komplet vrgel vse ven dal nov poden ker tale je bil cheap shit in nato novo top shit kuhinjo za katero imam namen da bo ostala vsaj 15-20 let... podn pa upam da skor do moje penzije 30 let...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
562 / 710
»»