» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
265 / 599
»»

Invictus ::

sci3nc3 je izjavil:

Na osnovno vprašanje teme smo odgovorili, zanima pa me nekaj drugega.

Vsi vemo, da se osrednja Slovenija (Ljubljana z okolico) razvija hitreje kot katerakoli druga regija. Niti največja mesta teh regij niso primerljiva z Ljubljano - na šihtu imam ogromno Koprčanov in Novomeščanov, ki samo zaradi dela tedensko migrirajo v Ljubljano. Denar pa smo v državno blagajno prispevali vsi - Primorci, Gorenjci, Štajerci, Dolenjci itd. Sedaj ti ljudje migrirajo v Ljubljano, plačujejo Ljubljančanom drage najemnine in kupujejo nepremičnine po prenapihnjenih cenah - čeprav so tudi ti ljudje omogočili razvoj Ljubljane. Na drugi strani imamo Ljubljančane, ki jim na srečo ni treba nikamor migrirati (razen v sosednjo ulico), nekateri imajo po 2 nepremičnini in lepo služijo na račun ljudi, ki so prispevali k razvoju njihove Ljubljane.

Sedaj vas vprašam: Se vam to zdi pošteno? Če menite da ni, zakaj nikoli nismo šli na ulico in rekli "zahtevamo enakomeren razvoj vseh slovenskih regij"?

Ti, ki se vozijo na delo v Ljubljano, ne pispevajo nic k ljubljanskemu proracunu, ampak k koprskemu ali novomeskemu, saj dohodnino dobi obcina, kjer ima stalno bivalisce.

Nobeden pa ne sili teh ljudi, da delajo v Ljubljani. Niti da tam najamejo stanovanje ali kupijo kaj. Nisem se slisal, da bi imel Zoki tajno policijo, ki hodi po Kopru, mariboru, Novem mestu, in grozi ljudem naj pridejo delat v Ljubljano. V Ljubljano se gre, ker je tam normalen, najmanj zahojen folk... Tako kot v vseh drzavah po Evropi. Vedno je razlika med veliimi mesti in provinco...

Ti provincialci naj se raje vprasajo, kaj delajo njihovi lokalni serifi z njihovim denarjem, da je lokalna scena tako nerazvita...

Meni se zdi neposteno, da mora Ljubljana financirati cel kup infrastrukture, da se provincialci lahko furajo tja v sluzbo s svojimi smrdljivimi, nevzdrzevanimi, dostikrat brez-DPF filtrov, dizli in smradijo ljubljanski zrak, zraven pa jih to cisto nic ne stane, oz. so za to se placani. Dohodnina bi morala ostati obcini, kjer je zasluzena...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mato989 ::

Neumnost, dohodnina naj ostane delavcu... on pa jo naj porabi tam kjer je najboljša ponudba... Dohodnina lahko ostane občini ko bo Zakotna vasica na goričkem imela enako javno infrastrukturo kot LJ, prej pa ne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Bi rad videl kako hitro bi imela zakotna vasica na goriškem nov vodovod če bi lahko delavci zapravljali dohodnino tam kje je najboljša ponudba.

Kar sicer ni nič narobe (izumiranje zakotnih vasic), zakotne vasice so bistveno dražje za državo kot pa flet v stolpnici in pol mi ne mormo met novga igrišča ker je zakotna vasica rabila miljon za nov vodovod.

Invictus ::

O tem je govoril Simic, da se naj ukine dohodnina in malo poveca DDV. Vsi bi lazje ziveli, in bogati bi se vec prispevali v proracun.

Kolikor je meni znano, od dohodnine proracun dobi damo 700 milijonov, ostalo prinesejo podjetja in DDV. DDV je celo najvecji "dobavitelj" denarja v proracun...

Davek na premozenje, definitivno. Sam po slovensko se bo naredilo malo morje izjem, pa bodo vsi to koristili...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

user4683 ::

Dohodnine se pobere cca 2.8 milijard, ddvja pa 4.2 milijarde.

Glede na nebrzdano in rekordno javno porabo samo prekladanje iz enega kupcka na drugega verjetno ne bo dovolj. Na koncu bodo dvignili dohodnino, ddv in se davek na premozenje ;((

Invictus ::

Ja, to bo najbrz rezultat vsega sranja...

Odpuscanja iz JS pac ne bo...

Na sreco je tukaj globalizacija...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mithrandir ::

Invictus je izjavil:

Ja, to bo najbrz rezultat vsega sranja...

Odpuscanja iz JS pac ne bo...

Na sreco je tukaj globalizacija...


Jaz pa sem razumel, da ti navijaš za Ruske, ker se borijo proti globalni eliti... V tej temi pa se veseliš globalizacije?

Si mar rahlo zmeden, bi rabil kaj pomoči ?

sci3nc3 ::

Ascendor je izjavil:

sci3nc3 je izjavil:

Na osnovno vprašanje teme smo odgovorili, zanima pa me nekaj drugega.

Vsi vemo, da se osrednja Slovenija (Ljubljana z okolico) razvija hitreje kot katerakoli druga regija. Niti največja mesta teh regij niso primerljiva z Ljubljano - na šihtu imam ogromno Koprčanov in Novomeščanov, ki samo zaradi dela tedensko migrirajo v Ljubljano. Denar pa smo v državno blagajno prispevali vsi - Primorci, Gorenjci, Štajerci, Dolenjci itd. Sedaj ti ljudje migrirajo v Ljubljano, plačujejo Ljubljančanom drage najemnine in kupujejo nepremičnine po prenapihnjenih cenah - čeprav so tudi ti ljudje omogočili razvoj Ljubljane. Na drugi strani imamo Ljubljančane, ki jim na srečo ni treba nikamor migrirati (razen v sosednjo ulico), nekateri imajo po 2 nepremičnini in lepo služijo na račun ljudi, ki so prispevali k razvoju njihove Ljubljane.

Sedaj vas vprašam: Se vam to zdi pošteno? Če menite da ni, zakaj nikoli nismo šli na ulico in rekli "zahtevamo enakomeren razvoj vseh slovenskih regij"?


Maš to podprto s kakršnimikoli podatki? Zdi se mi, da ne.


Katere podatke pa rabiš? Država pobira davke ter določa kdaj, kje in kaj se bo gradilo/ustanavljalo.

Invictus ::

Mithrandir je izjavil:


Jaz pa sem razumel, da ti navijaš za Ruske, ker se borijo proti globalni eliti... V tej temi pa se veseliš globalizacije?

Si mar rahlo zmeden, bi rabil kaj pomoči ?

Ti ne razumes za kaj se borijo, se manj pa moje mnenje...

Zmeden si kvecjemu ti >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mithrandir ::

Invictus je izjavil:

Mithrandir je izjavil:


Jaz pa sem razumel, da ti navijaš za Ruske, ker se borijo proti globalni eliti... V tej temi pa se veseliš globalizacije?

Si mar rahlo zmeden, bi rabil kaj pomoči ?

Ti ne razumes za kaj se borijo, se manj pa moje mnenje...

Zmeden si kvecjemu ti >:D.


Povsem razumem da si stari prdec, ki sanja kako bo živel od oddajanja nepremičnin in sedaj domnevno na veliko služiš preko sp.

Invictus ::

Mithrandir je izjavil:


Povsem razumem da si stari prdec, ki sanja kako bo živel od oddajanja nepremičnin in sedaj domnevno na veliko služiš preko sp.

Imas slab spomin, od tega zivim, in mesecno izdam racun za vsaj 7k-8k. Nekako shajam, kot Pahor...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

l0g1t3ch ::

Invictus je izjavil:

Mithrandir je izjavil:


Povsem razumem da si stari prdec, ki sanja kako bo živel od oddajanja nepremičnin in sedaj domnevno na veliko služiš preko sp.

Imas slab spomin, od tega zivim, in mesecno izdam racun za vsaj 7k-8k. Nekako shajam, kot Pahor...


Če te ne bi poznali, bi ti mogoče še verjeli.

Invictus ::

Tukaj me pozna samo par ljudi, v zivo seveda. Vedo koliko zasluzim, in vem koliko oni zasluzijo. Ostali loleki me ne brigate...

Ste pa lep material za jebanje v glavo in trolanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

l0g1t3ch ::

Invictus je izjavil:

Tukaj me pozna samo par ljudi, v zivo seveda. Vedo koliko zasluzim, in vem koliko oni zasluzijo. Ostali loleki me ne brigate...

Ste pa lep material za jebanje v glavo in trolanje...


To ti misleš ;)

MadMen ::

matobeli je izjavil:

Tud če bi bila po jazbinšku dražja bi bila še vedno pocen. Edina opcija je visok davek na cegle in nizek na delo.

V Kaliforniji imajo sicer davk ocenjen na nakupno ceno, ampak vseeno, misliš da je kaj pomagalo k nizkim tržnim cenam nepremičnin?

matobeli ::

Dejmo ne primerjat Ljubljane z 250k prebivalci in nekega pravega mesta. V Ljubljani (znotraj ringa) je še polno praznega prostora, polno praznih nepremičnin in polno ljudi ki ne bi bili zmožni plačati 1% letnega davka, ker si nepremičnine niso kupili po istih vatlih ali pa so jo podedovali.

Pa če bi bilo samo v Ljubljani tako bi še rekel da bi celo šlo skoz, ker kao prestolnica... Tko si pa mald par na mediana plači lahko privošči stanovanje šele nekje na Ptuju, ker tudi za Celje ne gre.

Pomagala bo pa samo dobra državna strategija z več različnimi ukrepi.

Invictus ::

matobeli je izjavil:

Dejmo ne primerjat Ljubljane z 250k prebivalci in nekega pravega mesta. V Ljubljani (znotraj ringa) je še polno praznega prostora, polno praznih nepremičnin in polno ljudi ki ne bi bili zmožni plačati 1% letnega davka, ker si nepremičnine niso kupili po istih vatlih ali pa so jo podedovali.

V Ljubljani znotraj ringa ni vec placa, ce noces betonske dzungle. zasiceno. Razen, ce se kako podere (blok ali hiso).

Se tezje bodo davek placevali penzionisti v 400m2 bajturinah na periferiji. Zato se to ne uvede.

Drugace pa je jazbinskov zakon resil marsikaterega trenutnega penzionista, da je zdaj na svojem in ne placuje najemnine. Drugace bi sele videli bedo slovenskih penzij...

Stanovanje je dovolj za vse, veliko je praznih, tako po Ljubljani kot drugje.

Naj drzava resi placilno disciplino, pa bo hitro zadeva resena...

jre pa res, da bi snezinkice imele najemnino 100 EUR, pa se opremljeno po zadnji italijanski reviji. Pac ne gre...

Zraven pa samo jokcanje, drzava naj zrihta...

Spizdite ze delat in imejte jajca za puf...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

zavajon ::

Invictus je izjavil:

Mithrandir je izjavil:


Povsem razumem da si stari prdec, ki sanja kako bo živel od oddajanja nepremičnin in sedaj domnevno na veliko služiš preko sp.

Imas slab spomin, od tega zivim, in mesecno izdam racun za vsaj 7k-8k. Nekako shajam, kot Pahor...

Če smem vprašati, glede na to, koliko zaslužiš, koliko si plačal slo-techu za to lepo ikono, ki krasi tvoje ime?

Invictus ::

To je ikona za inteligentne, jo imamo vsi, ki imamo nekaj soli v glavi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Pol bi jo imel vsi, dejstvo je namreč da smo vsi najbolj pametni.

Bi rekel da ima povezavo z napačnim dojemanjem sveta, za dober kredit rabiš namreč visoko plačo in ne velikih jajc. Vsaj tako pravi vodja poslovalnice.

Razen v specifičnem biznisu.

black ice ::

Invictus je izjavil:

Mithrandir je izjavil:


Povsem razumem da si stari prdec, ki sanja kako bo živel od oddajanja nepremičnin in sedaj domnevno na veliko služiš preko sp.

Imas slab spomin, od tega zivim, in mesecno izdam racun za vsaj 7k-8k. Nekako shajam, kot Pahor...

8k mesecno leta 2022 ni ravno neko bogastvo.

user4683 ::

redtech ::

Najvišji procent je pri najvišjem znesku, določeni so si z razlogom postavili tak sistem obdavčitve. Takoj ukinit. :)

black ice ::

user4683 je izjavil:

Ni malo, ni pa niti top 20%.

Vcasih top zasluzkar STja, danes med manjsimi ribami. :/

PS: ne limat linkov s tracking idji.

FireSnack ::

black ice je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mithrandir je izjavil:


Povsem razumem da si stari prdec, ki sanja kako bo živel od oddajanja nepremičnin in sedaj domnevno na veliko služiš preko sp.

Imas slab spomin, od tega zivim, in mesecno izdam racun za vsaj 7k-8k. Nekako shajam, kot Pahor...

8k mesecno leta 2022 ni ravno neko bogastvo.

8k je res bolj švoh. Jaz nesem mesečno 12k od najemnin za mojih 45 stanovanj. Da se preživeti nekako, se pa ne šopirim po forumih s tem. Sem bolj skromen. Cheers!
Preprodajalec NFT umetnin

Tiger ::

user4683 je izjavil:

Dohodnine se pobere cca 2.8 milijard, ddvja pa 4.2 milijarde.


Bolj točno in aktualno je na portalu Proracun.gov.si

jernejl ::

Invictus je izjavil:

V Ljubljani znotraj ringa ni vec placa, ce noces betonske dzungle. zasiceno. Razen, ce se kako podere (blok ali hiso).

Ne drži, Ljubljana je ena najredkeje poseljenih evropskih prestolnic. Zelo veliko evropskih mest ima bistveno večjo gostoto prebivalstva.
List of European Union cities proper by population density

Drugace pa je jazbinskov zakon resil marsikaterega trenutnega penzionista, da je zdaj na svojem in ne placuje najemnine.
Ja, marsikaterega današnjega "mladega" pa je rešil vseh tegob lastništva nepremičnine, ker so slednje precej koncentrirane pri upokojencih oziroma tistih, ki so jih od njih podedovali. Pa pri tistih, ki so v tistem času imeli sredstva, da so poceni nepremičnine odkupovali in jih kopičili.
Največ je pa omenjeni gospod seveda napravil za ljubljančane, ker so tam vrednosti nepremičnin pač najvišje.

jre pa res, da bi snezinkice imele najemnino 100 EUR, pa se opremljeno po zadnji italijanski reviji. Pac ne gre...
Snežinkice bi rade še naprej imele nepremičnino in zanjo ne plačevale davkov na premoženje. Rade bi, da jim delavci še naprej financirajo obstoj njihove lastnine.

Spizdite ze delat in imejte jajca za puf...
To sporočilo bi država morala poslati predvsem tistim, ki imajo nakopičene nepremičnine, od njih pobirajo dohodke, sami pa se cele dneve praskajo po jajcih. Zato bi moralo biti delo manj obdavčeno, premoženje pa bolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

jernejl ::

Invictus je izjavil:

Ti, ki se vozijo na delo v Ljubljano, ne pispevajo nic k ljubljanskemu proracunu, ampak k koprskemu ali novomeskemu, saj dohodnino dobi obcina, kjer ima stalno bivalisce.
Ne drži. Tisti, ki se selijo v ljubljano, zapravljajo tam. Cene storitev so višje, lastniki nepremičnin bolje zaslužijo in podobno.

V Ljubljano se gre, ker je tam normalen, najmanj zahojen folk...
Seveda, ljudje se ne vozijo in selijo v ljubljano zaradi dela, ampak zaradi tega, ker je tam kul folk. Tokrat nagrada za idiotizem dneva vsekakor pripada tebi.

Meni se zdi neposteno, da mora Ljubljana financirati cel kup infrastrukture, da se provincialci lahko furajo tja v sluzbo s svojimi smrdljivimi
Brez skrbi, tudi provincialcem se zdi nepošteno, da jim ljubljančani smradijo in jih zastrupljajo, ko se peljejo čez njihovo občino na morje. In da jih zastrupljajo tovornjaki, ki mestnim srajcam k riti vsak dan pripeljejo svežo solato in kolagen v prahu.
Niti predstavljati si ne moreš, kako fino urejeno infrastrukturo bi si okoliške občine financirale same, če bi le zaračunavale takso za prehod vsega, kar gre v ljubljano in ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Invictus ::

jernejl je izjavil:


Ne drži, Ljubljana je ena najredkeje poseljenih evropskih prestolnic. Zelo veliko evropskih mest ima bistveno večjo gostoto prebivalstva.

In zakaj bi imeli bolj poseljeno, ce ni treba. Saj nocete ziveti v Ljubljani.

jernejl je izjavil:


Največ je pa omenjeni gospod seveda napravil za ljubljančane, ker so tam vrednosti nepremičnin pač najvišje.

Saj so bila stanovanja izven Ljubljane poo jazbinsku cenejsa, kaj bluzis. So jih pac lahko ceneje odkupili.

jernejl je izjavil:

Rade bi, da jim delavci še naprej financirajo obstoj njihove lastnine.

Meni nihce ni ne financira. Lahko mi pa kaj nakazes, recimo za elektriko...

jernejl je izjavil:

To sporočilo bi država morala poslati predvsem tistim, ki imajo nakopičene nepremičnine, od njih pobirajo dohodke, sami pa se cele dneve praskajo po jajcih. Zato bi moralo biti delo manj obdavčeno, premoženje pa bolj.

Saj to ze non stop tukaj trobimo, pa ti se ni potegnilo... Seveda, ce bo premozenje v Sloveniji predrago, bodo tisti z denrjem kupovali tam, kjer bo cenejse. Pac ne investiras potem v Slovenijo, ampak tam, kjer se ti bolj splaca...

jernejl je izjavil:

Ne drži. Tisti, ki se selijo v ljubljano, zapravljajo tam. Cene storitev so višje, lastniki nepremičnin bolje zaslužijo in podobno.

Noben ni folka silil, da kupi kaj v Ljubljani. Lahko vse nakupi v lokalni primorski, stajerski, dolenjski, gorenjski trgovini. Poleg tega gre DDV direktno v drzavni proracun in ne v obcinski.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

jernejl je izjavil:

Brez skrbi, tudi provincialcem se zdi nepošteno, da jim ljubljančani smradijo in jih zastrupljajo, ko se peljejo čez njihovo občino na morje. In da jih zastrupljajo tovornjaki, ki mestnim srajcam k riti vsak dan pripeljejo svežo solato in kolagen v prahu.
Niti predstavljati si ne moreš, kako fino urejeno infrastrukturo bi si okoliške občine financirale same, če bi le zaračunavale takso za prehod vsega, kar gre v ljubljano in ven.

Saj lahko zaprejo svoje fucking zahojene obcine, kdo jim bo pa potem prinasal denar. Dedek Mraz?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Ne drži, Ljubljana je ena najredkeje poseljenih evropskih prestolnic. Zelo veliko evropskih mest ima bistveno večjo gostoto prebivalstva.


Seveda, saj ima verjetno tudi NAJNIŽJO povprečno višino stavb v mestu... ne moreš ti primerjat Berlina ali Hong Konga z stolpnicami nekaj 10 nadstropij z Ljubljano, valda je tam več ljudi na m2 ker so stavbe višje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

user4683 ::

Kar vse dela Ljubljano precej neekonomično z vidika porabe časa (da prideš od točke A do B) in energije (transport, ogrevanje manjših stavb/hiš vs nekoliko večjih večstanovanjskih stavb etc).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

OneYellow ::

Ja samo potem se morajo Ljubljančani odločit ali bi radi živeli v glavnem mestu ali na vasi. Ne moreš bit v prestolnici in pričakovat enostanovanjske hiške z vrtom.

Invictus ::

Seveda lahko, samo pac stane...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OneYellow ::

Ne gre se za ceno, ampak za to kaj naj bi neko veliko glavno mesto predstavljalo. V centru Tokia pač ne boš v bajti z vrtom sadil solate. Ljubljančani bi pa radi živeli kot na vasi, ampak s trolo do vrat.

user4683 ::

Ljubljana je eno veliko predmestje z zametki mesta na razlicnih koncih.

Invictus ::

OneYellow je izjavil:

Ne gre se za ceno, ampak za to kaj naj bi neko veliko glavno mesto predstavljalo. V centru Tokia pač ne boš v bajti z vrtom sadil solate. Ljubljančani bi pa radi živeli kot na vasi, ampak s trolo do vrat.

Vedno gre za ceno. Ce bi lastniku samostojne bajte v centru postavili nenormalno ceno za odkup, bi top prodal, pa naj tam zidajo stolpnice.

Sam gradbeniki so skrti, zato bajte ostajajo. In nekateri imajo v centru LJ vrt...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

Ne gre se za ceno, ampak za to kaj naj bi neko veliko glavno mesto predstavljalo. V centru Tokia pač ne boš v bajti z vrtom sadil solate. Ljubljančani bi pa radi živeli kot na vasi, ampak s trolo do vrat.


Saj lahko pridejo gradbeniki in ponudijo onemu ki si lasti bajto sredi LJ absurdno ceno ki jo bo sprejel in tam postavijo blok ali stolpnico če OPPN to dovoli

Da se, samo stane...

Če pa apeliraš na neke komunistične dekrete in prisilne izselitve ali spet dodatne davke za nizke gradnje v LJ pa je moj odgovor samo "Klasika komunistov"
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Davki so klasika komunistov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

OneYellow ::

Prostorski akti marsikaj dovolijo. Potem se pa delajo razne iniciative Rožna dolina, ker postavijo not en mini blok, solatkarjem okol pa ne paše to, ker se mesto razvija v smer gostejše poselitve. Sicer pa dvomim, da je težava gradbincu plačati primerno ceno v Ljubljani za zemljišče. Se dogaja, sicer se ne bi v tem trenutku gradilo kar nekaj blokov.

Invictus ::

Ja, se dogaja.

Dunaj je celo zacel samostojne in dvostanvoanjske bajte odkupovati in zidati 4-stanovanjske.

Se pravi, se da. Samo nekdo mora pac placat >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OneYellow ::

Mora ja, trg pove koliko je vredno, govoriš sedaj kot da bi ti gradbinec ponudil 200k za zemljo lol. Zemljišča, kjer zrastejo večstanovanjske stavbe gredo za take cene, da bi težko kdo rekel ne. Saj nekateri Ljubljančani to že delajo. Ampak tisti zagrizeni se potem pritožujejo. :))

Invictus ::

Ce meni zdaj ponudijo milijon za bajto, takoj spokam...

Sam ni moja bajta v centru... Je pod Smarno >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

Prostorski akti marsikaj dovolijo. Potem se pa delajo razne iniciative Rožna dolina, ker postavijo not en mini blok, solatkarjem okol pa ne paše to, ker se mesto razvija v smer gostejše poselitve. Sicer pa dvomim, da je težava gradbincu plačati primerno ceno v Ljubljani za zemljišče. Se dogaja, sicer se ne bi v tem trenutku gradilo kar nekaj blokov.



Ja očitno mu ni, ker če mu ne bi bilo bi zagotovo lahko pokupli vsa zemljišča...

Ne verjamem da je kaj dosti ljudi ki za prave številke ne bi prodali svojih nepremičnin... >:D Sam tudi če bi jutri nekdo prišel k meni z ponudbo 300k za moje stanovanje bi ga takoj prodal... (teoretiziram) enako velja za nepremičnino v LJ... če prideš do nekoga ki ima bajto v LJ in mu ponudiš 2 milijončka skor upam stavit da 99% proda =) Samo so gradbinci škrti pol pa pač ne dobijo parcel.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sci3nc3 ::

Invictus je izjavil:


Nobeden pa ne sili teh ljudi, da delajo v Ljubljani. Niti da tam najamejo stanovanje ali kupijo kaj. Nisem se slisal, da bi imel Zoki tajno policijo, ki hodi po Kopru, mariboru, Novem mestu, in grozi ljudem naj pridejo delat v Ljubljano. V Ljubljano se gre, ker je tam normalen, najmanj zahojen folk... Tako kot v vseh drzavah po Evropi. Vedno je razlika med veliimi mesti in provinco...


Te ljudje so prisiljeni delati v Ljubljani. Saj vemo, da če si univ. dipl. inženir/magister in živiš v mestu s 4000 prebivalci, dela za svojo izobrazbo tam ne boš dobil. Tudi če sprejmeš manj plačano pozicijo (če sploh imaš to možnost), je težko, da boš v takšnem mestu zaposljiv. Na drugi strani imaš Ljubljano, kamor se na delo vozi 130.000 ljudi. Se pravi, Ljubljana ima več delovnih mest, kakor pa je Ljubljančanov. Tam so fakultete, tam so državne inštitucije, tam je folk - zaradi toliko boljše razvitosti (v primerjavi z ostalimi regijami) vsi rinejo v Ljubljano.

In povprečen inženir se bo par let vozil na delo v Ljubljano. Ko bo pogruntal, da drugje zanj ni službe in ko se bo vsakodnevne vožnje naveličal, se bo odločil preseliti v Ljubljano. Ker bo potreboval stanovanje, bo dodatno pripomogel k povpraševanju in če imaš 100 takšnih ljudi, bo zaradi velikega povpraševanja cena kvadratnega metra narasla.

Nekje na računalniku imam shranjeno simulacijo delovnih migracij in prikaz posledic, ki jih te migracije prinesejo. Bom ob priliki poiskal in prilepil na forum, ker bo tako marsikdo razumel problem. In če razumeš problem, lahko poiščeš tudi rešitev. Edina prava rešitev pa je (vsaj delna) decentralizacija, s čimer bi se zagotovila enaka kakovost v vseh regijah. Ker če se danes 130.000 ljudi vozi na delo v Ljubljano, to pomeni, da ta trenutek nimamo enake kakovosti življenja v ostalih regijah. Še dodaten indikator, da gre nekaj narobe pa vidim vsak petek popoldne, ko pot iz središča Ljubljane do obvoznice traja enako dolgo kakor od Ljubljane do npr. Celja. To zame ni normalno. Kakorkoli omejevati promet osebnih vozil pa ni rešitev, ampak prelaganje na jutri. Zakaj? Ker bomo potem imeli namesto gneče osebnih vozil, gnečo v javnem potniškem prometu in spet bomo vsi nesrečni, nestrpni itd. Kot sem rekel, edina prava rešitev je, da se poskrbi za zmanjšanje delovnih migracij - potem se bo zmanjšalo tudi povpraševanje po nepremičninah.

Mato989 ::

sci3nc3 je izjavil:

Invictus je izjavil:


Nobeden pa ne sili teh ljudi, da delajo v Ljubljani. Niti da tam najamejo stanovanje ali kupijo kaj. Nisem se slisal, da bi imel Zoki tajno policijo, ki hodi po Kopru, mariboru, Novem mestu, in grozi ljudem naj pridejo delat v Ljubljano. V Ljubljano se gre, ker je tam normalen, najmanj zahojen folk... Tako kot v vseh drzavah po Evropi. Vedno je razlika med veliimi mesti in provinco...


Te ljudje so prisiljeni delati v Ljubljani. Saj vemo, da če si univ. dipl. inženir/magister in živiš v mestu s 4000 prebivalci, dela za svojo izobrazbo tam ne boš dobil. Tudi če sprejmeš manj plačano pozicijo (če sploh imaš to možnost), je težko, da boš v takšnem mestu zaposljiv. Na drugi strani imaš Ljubljano, kamor se na delo vozi 130.000 ljudi. Se pravi, Ljubljana ima več delovnih mest, kakor pa je Ljubljančanov. Tam so fakultete, tam so državne inštitucije, tam je folk - zaradi toliko boljše razvitosti (v primerjavi z ostalimi regijami) vsi rinejo v Ljubljano.

In povprečen inženir se bo par let vozil na delo v Ljubljano. Ko bo pogruntal, da drugje zanj ni službe in ko se bo vsakodnevne vožnje naveličal, se bo odločil preseliti v Ljubljano. Ker bo potreboval stanovanje, bo dodatno pripomogel k povpraševanju in če imaš 100 takšnih ljudi, bo zaradi velikega povpraševanja cena kvadratnega metra narasla.

Nekje na računalniku imam shranjeno simulacijo delovnih migracij in prikaz posledic, ki jih te migracije prinesejo. Bom ob priliki poiskal in prilepil na forum, ker bo tako marsikdo razumel problem. In če razumeš problem, lahko poiščeš tudi rešitev. Edina prava rešitev pa je (vsaj delna) decentralizacija, s čimer bi se zagotovila enaka kakovost v vseh regijah. Ker če se danes 130.000 ljudi vozi na delo v Ljubljano, to pomeni, da ta trenutek nimamo enake kakovosti življenja v ostalih regijah. Še dodaten indikator, da gre nekaj narobe pa vidim vsak petek popoldne, ko pot iz središča Ljubljane do obvoznice traja enako dolgo kakor od Ljubljane do npr. Celja. To zame ni normalno. Kakorkoli omejevati promet osebnih vozil pa ni rešitev, ampak prelaganje na jutri. Zakaj? Ker bomo potem imeli namesto gneče osebnih vozil, gnečo v javnem potniškem prometu in spet bomo vsi nesrečni, nestrpni itd. Kot sem rekel, edina prava rešitev je, da se poskrbi za zmanjšanje delovnih migracij - potem se bo zmanjšalo tudi povpraševanje po nepremičninah.


Nihče ni PRISILJEN delat v LJ... tudi "prisiljen" ne kar si seveda ti imel v mislih... Problem je da je večina ljudi preneumnih da bi izračunali čas ki ga porabijo in ga ovrednotili kot NADURNO DELO, hkrati pa je večina ljudi prelenih da bi se ko vidijo da šihta za to ne morejo dobit bližje prekvalificiralo... Od tu izhajajo težave.

V USA mam primere kolegov ki so šli iz ene države na vzhodu v neko državo na zahodu da bi tam delali kot taksisti, prej so pa pač delali kot gozdarji... to njim ni nič takega, v Sloveniji se pa pač držimo neke neumnosti ko doštudiraš pol pa hočeš točno to delat, pred študijem pa nisi porabil 1 uro da bi raziskal ali si sploh s tem zaposljiv kjerkoli izven LJ =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Zanimivo da so vsi tvoji kolegi ali v AT ali v USA...

OneYellow ::

Saj noben ne pravi, da si se napačno kvalificiral. Samo vsa delovna mesta za to so koncentrirana na določenem kraju. Izobrazit en kup inženirjev z vseh področij, zdravnikov, pravnikov itd., potem pa jih poslat taksi furat je pa tut metanje denarja stran. Nič ne boš rešil s tem, samo tistih par rojenih Ljubljančanov si bo lahko izpogajalo višjo plačo, ker so se slučajno rodili tam. Inženirje bomo pa še vedno rabli.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Zanimivo da so vsi tvoji kolegi ali v AT ali v USA...


Posledica gaming dni ko smo igrali World of Warcraft s celim Svetom in imamo stike redno še zdaj =)

Saj tiste v SLO tudi imam, ampak saj ni to bistveno

OneYellow je izjavil:

Saj noben ne pravi, da si se napačno kvalificiral. Samo vsa delovna mesta za to so koncentrirana na določenem kraju. Izobrazit en kup inženirjev z vseh področij, zdravnikov, pravnikov itd., potem pa jih poslat taksi furat je pa tut metanje denarja stran. Nič ne boš rešil s tem, samo tistih par rojenih Ljubljančanov si bo lahko izpogajalo višjo plačo, ker so se slučajno rodili tam. Inženirje bomo pa še vedno rabli.


Seveda, ampak tu sta 2 neumnosti ki se jo gremo:

1. Folk gre nekaj študirat brez da pomisli posledice

2. Folk trmari in hoče to delat četudi se vozi... če se ne bi, bi pač delodajalci dali delovna mesta bližje ali ne dobili kadra =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

matobeli ::

Dej ne nabijej, za en inštitut rabiš dobit ljudi z cele slovenije, če nardiš inštitut na Ptuju se bodo pa tja vozil, ker nihče ne bo živel v razfukaniih naseljih med domorodci.

V jugi se je to nardilo tako da so dali zastonj zemljo okol ustanove za bajte raziskovalnega in vodilnega kadra in zgradil bloke za nižje kvalificiran kader, pol pa navozil tja ljudi iz cele juge.
««
265 / 599
»»