» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
264 / 607
»»

Invictus ::

Saj pol bi pa jamral na kapitalisti, ne nad komunisti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Shegevara ::

Utk je izjavil:

Normalno, ker komunisti ne poznajo druge rešitve kot davke, komunistov je pa pri nas več kot na Kubi (tam je komunistična samo elita, raja, ki živi v komunizmu, dobro ve, da je ta neumnost, no, sej to ve tudi elita, ampak njim se dobro godi). Na levi in desni, da ne bo kdo mislil, da obsojam samo levico in Levico.


Kubi gre presenetljivo dobro napram sosednjim karibskim in srednjeameriškim državam, tako da problem v teh državah sigurno ni v komunizmu ali davkih, ampak mora bit en skupen učinek, ki te države omejuje. in si že prav omenil, ko si se navezal na elite. ja elite so v teh banana diktaturah in banana republikah izrazito premočne v primerjavi z rajo, ki živi v relativni bedi brez kakršnekoli družbene mobilnosti, ki bi bila karkoli več kot teoretično mogoča.

tako da sigurno je problem tu bolj v fevdalizmu in tudi pri nas se lahko to ravnovesje poruši, nismo imuni.

maticb492 ::



Lol, so spustli ceno pa pozabli starega zbrisat :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Alayne ::

maticb492 je izjavil:



Lol, so spustli ceno pa pozabli starega zbrisat :D


Realno je pa vredno 120k

jernejl ::

Utk je izjavil:

oni kot osnovno uporabljajo tržno vrednost, mi pa vrednost izračunamo po neki formuli, ki izvira - če se ne motim - še iz jugoslovanske zakonodaje

To je nepomembno, ker zmeraj bo neka formula, nihče ne bo plačeval 400 evrov vsako leto za uradno cenitev. Btw vrednost izračunana po tej formuli je za mojo hišo višja kot sem pa jaz plačal.
Tole je v resnici zelo pomembno ali celo ključno, če vrednost po tej formuli ne odraža nečesa, kar je podobno tržni vrednosti nepremičnine.

- v ZDA imajo višje davčne stopnje
Višje kot 1,5%?
V večini primerov ja. Recimo v Miamiju za $100k osnovo plačaš $2k davka. Olajšava je pa približno $50k za nepremičnino, v kateri živiš.
Efektivno pa - če na hitro vprašamo google - so nepremičnine v ZDA v povprečju obdavčene približno 1% glede na celotno vrednost nepremičnine.

Sicer pa pravilno ugotavljaš, da bi se za začetek dalo zadevo popraviti z razmeroma malo spremembami obstoječega zakona... kar bi lahko naredili že letos. Ampak nesposobna vlada se raje gre ukvarjat s spreminjanjem obdavčitve dela na slabše.

user4683 ::

Glede na hitro rastoci minus v zdravstveni blagajni, ki bo naslednje leto predvidoma ze dobrih 400 milijonov, dvomim da bodo sploh kdaj nizali obdavcitev dela. Nasa vlada ocitno misli, da ce v pokvarjen sistem vrzes vec denarja, bo ta cudezno zacel delovati bolje.

Mato989 ::

jernejl je izjavil:

Utk je izjavil:

oni kot osnovno uporabljajo tržno vrednost, mi pa vrednost izračunamo po neki formuli, ki izvira - če se ne motim - še iz jugoslovanske zakonodaje

To je nepomembno, ker zmeraj bo neka formula, nihče ne bo plačeval 400 evrov vsako leto za uradno cenitev. Btw vrednost izračunana po tej formuli je za mojo hišo višja kot sem pa jaz plačal.
Tole je v resnici zelo pomembno ali celo ključno, če vrednost po tej formuli ne odraža nečesa, kar je podobno tržni vrednosti nepremičnine.

- v ZDA imajo višje davčne stopnje
Višje kot 1,5%?
V večini primerov ja. Recimo v Miamiju za $100k osnovo plačaš $2k davka. Olajšava je pa približno $50k za nepremičnino, v kateri živiš.
Efektivno pa - če na hitro vprašamo google - so nepremičnine v ZDA v povprečju obdavčene približno 1% glede na celotno vrednost nepremičnine.

Sicer pa pravilno ugotavljaš, da bi se za začetek dalo zadevo popraviti z razmeroma malo spremembami obstoječega zakona... kar bi lahko naredili že letos. Ampak nesposobna vlada se raje gre ukvarjat s spreminjanjem obdavčitve dela na slabše.



Ja samo ti zdaj se povej koliko dobi na trr american pri 50k bruto place koliko pa slovenec....

Da odloca sam o tem kam bo sel njegov denar
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Tole je v resnici zelo pomembno ali celo ključno, če vrednost po tej formuli ne odraža nečesa, kar je podobno tržni vrednosti nepremičnine.

V resnici je nepomembno ali je podobno tržni vrednosti ali ne. Pomembno je samo da različne nepremičnine spravi na isti sistem. Ali za neko hišo rečemo, da je obdavčena po 200,000 € vrednosti, ali pa je ta hiša zbrala 200,000 magičnih fižolčkov v pravljičnem točkovanju, in je zato davek tolk, je čisto vseeno. Za vse, ki niso debili.

V večini primerov ja. Recimo v Miamiju za $100k osnovo plačaš $2k davka. Olajšava je pa približno $50k za nepremičnino, v kateri živiš.

No vidiš. Ker težko verjamem, da je kaj dost nepremičnin, ki niso iz kartona, vrednih manj kot 50k, je efektivno obdavčena vsaka nepremičnina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

velikBrokoli ::

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Ta oglas sem pred nekaj časa nazaj poslal, ko je bila prva cena postavljena na 420k. Več kot očitno precenjena, ampak baje bodo sedaj na 398k pa prodali, ko so krediti dražji :D

Magic1 ::

Sej bo kakšen kriptič skeširu. Samo mora kripto hitro prodat, ker to zdaj kar pada 5% dnevno.
Magic

matobeli ::

400k za mansardno stanovanje v predmestju Kranja... :))

Mrbit je pa lastnik mislil da ima nepremičnino pod šmarno, ne pod šmarjetno.

jernejl ::

Utk je izjavil:

Tole je v resnici zelo pomembno ali celo ključno, če vrednost po tej formuli ne odraža nečesa, kar je podobno tržni vrednosti nepremičnine.

V resnici je nepomembno ali je podobno tržni vrednosti ali ne. Pomembno je samo da različne nepremičnine spravi na isti sistem. Ali za neko hišo rečemo, da je obdavčena po 200,000 € vrednosti, ali pa je ta hiša zbrala 200,000 magičnih fižolčkov v pravljičnem točkovanju, in je zato davek tolk, je čisto vseeno. Za vse, ki niso debili.
Ravno nasprotno. Če se odločimo obdavčit neko premoženje, mora biti osnova tržna vrednost tega premoženja.
Da bi kot osnovo vzeli število 2cm dolgih magičnih fižolčkov, ki so potrebni, da z njimi pokrijemo razdaljo med sosednjima uličnima svetilkama v najbližji ulici, je neumnost. Še večja neumnost je, da potem država pobere davek v deležu od osnove, torej v magičnih fižolčkih namesto v evrih. Razen za debile, njim je vse to nepomembno.

No vidiš. Ker težko verjamem, da je kaj dost nepremičnin, ki niso iz kartona, vrednih manj kot 50k, je efektivno obdavčena vsaka nepremičnina.
Ja, najbrž jih je večina obdavčenih.
Ampak recimo poleg teh 50k obstajajo še dodatne olajšave, npr. starejši od 65 let z nizkimi dohodki dobijo še dodatnih 50k (ne na celotno vrednost davka, ampak na del). In v takem primeru bi davek za $100k nepremičnino znesel okrog $500 (primer za Miami; obdavčitev se razlikuje med zveznimi državami in med občinami znotraj zveznih držav).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

trancer01 ::

Ob tem pa v nekaterih državah v ZDA sploh ne plačujejo dohodnine in/ali prometnega davka.

Me prav zanima, za koliko bi se pri nas znižala dohodnina in prispevki na plače, če bi uvedli višji davek na premoženje. Sem prepričan, da bi bili popravki bolj kozmetične narave in daleč od 0 %.

Tukaj sem našel eno primerjavo.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Alayne ::

trancer01 je izjavil:

Ob tem pa v nekaterih državah v ZDA sploh ne plačujejo dohodnine in/ali prometnega davka.

Me prav zanima, za koliko bi se pri nas znižala dohodnina in prispevki na plače, če bi uvedli višji davek na premoženje. Sem prepričan, da bi bili popravki bolj kozmetične narave in daleč od 0 %.

Tukaj sem našel eno primerjavo.>:D


Super link, hvala!

Ja, samo tut v USA recimo nekateri sprava delajo v no income tax drzavi in placujejo samo federal tax. Potem pa se na stara leta/penzijo selijo na Florido, kjer mislim, da ni property davka oz je eden najnizjih…

john91 ::

Dvig minimalne plače za 160 evrov bruto, bo zmanjšal kreditno sposobnost za približno 120 evrov na mesec.

urli ::

john91 je izjavil:

Dvig minimalne plače za 160 evrov bruto, bo zmanjšal kreditno sposobnost za približno 120 evrov na mesec.


Super. Manj kreditno sposobnih, manj potencialnih kupcev, mogoce padec cen. Vsaj malo. >:D

Malidelničar ::

urli je izjavil:

john91 je izjavil:

Dvig minimalne plače za 160 evrov bruto, bo zmanjšal kreditno sposobnost za približno 120 evrov na mesec.


Super. Manj kreditno sposobnih, manj potencialnih kupcev, mogoce padec cen. Vsaj malo. >:D


To v bistvu drži. Po drugi strani pa bodo zagnali stanovanjsko kreditno jamstveno shemo, sem ravno zadnjič slišal, tako, da se to dvoje izključuje.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Gregor P ::

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BlackT ::

Malo spremljam okolico Ljubljane in mi je tale padla v oči:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Hiša se mi ne zdi v pretirano slabem stanju, vseeno bi bila verjetno potrebna temeljita obnova. Kakšno je kaj vaše mnenje, kako je z avtobusom do Lj v tistem koncu?

xxxul ::

Gregor P je izjavil:

https://n1info.si/novice/slovenija/za-v...:P

resno se sprašujem, zakaj imajo ta stanovanja v pogodbah sploh možnost oddaje v podnajem…

Oddaja stanovanja, ki je v lasti republiškega stanovanjskega sklada, v podnajem je možna le ob izdaji soglasja lastnika stanovanja in se izdaja za konkretne primere, so pojasnili v stanovanjskem skladu.


me zanima koliko teh stanovanj bi postalo hitro na voljo če bi stan. sklad malo zaostril politiko preverjanja stanovanj več kot 2x na leto, pa dejansko preverjal kdo živi noter in po hitrem postopku ven metal kršitelje >:D

x3ca ::

BlackT je izjavil:

Malo spremljam okolico Ljubljane in mi je tale padla v oči:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Hiša se mi ne zdi v pretirano slabem stanju, vseeno bi bila verjetno potrebna temeljita obnova. Kakšno je kaj vaše mnenje, kako je z avtobusom do Lj v tistem koncu?

V blizini imas avtobus ljubljana-kocevje, ki vozi cca 1x na uro, ob vikendih manj. Potem pa imas malo dlje, ampak se zmeraj dostopno pes (1-2km) mestno linijo 3b, ki vozi redno ob delovnikih, ob vikendih pa ne. Potem pa je dobra 2km se vlak ali 3g, ki pa vozi ful pogosto. Skratka super lokacija, hitro si v Ljubljani in ta cena je ful ugodna. Sploh ce bi bil pripravljen prodat del parcele (odvisno sicer od dimenzij, ce se da), bi lahko zelo poceni prisel skozi. Ali pa porusis in zgradis dve novi hisi.

Invictus ::

xxxul je izjavil:


me zanima koliko teh stanovanj bi postalo hitro na voljo če bi stan. sklad malo zaostril politiko preverjanja stanovanj več kot 2x na leto, pa dejansko preverjal kdo živi noter in po hitrem postopku ven metal kršitelje >:D

Stanovanjski sklad bi moral dosledno preverjati financno stanje najemnikov, in ko presezek cenzus v zadnjih 3 mesecih, moras v 3 mesecih ven.

BlackT je izjavil:

Malo spremljam okolico Ljubljane in mi je tale padla v oči:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Hiša se mi ne zdi v pretirano slabem stanju, vseeno bi bila verjetno potrebna temeljita obnova. Kakšno je kaj vaše mnenje, kako je z avtobusom do Lj v tistem koncu?

Ni slabo, fliknes noter se 100k, pa si na svojem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

BlackT ::

Vidim, da se sksoeaj čisto zraven tiste hiše prodaja prazna zazidljiva parcela manjše kvadrature:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Je bolj smiselno za to ceno vzet peazno parcelo in gradit, ali v obnovo stare hiše? Všeč mi je prostorna parcela, a me skrbijo visoki stroški obnove...

Geho ::

BlackT je izjavil:

Vidim, da se sksoeaj čisto zraven tiste hiše prodaja prazna zazidljiva parcela manjše kvadrature:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Je bolj smiselno za to ceno vzet peazno parcelo in gradit, ali v obnovo stare hiše? Všeč mi je prostorna parcela, a me skrbijo visoki stroški obnove...

Tuki ne boš nič gradil, ker imaš elektriko postavljeno direkt čez parcelo, če pa že, boš imel par let problemov, da boš to uredil in prestavil. Nima smisla za tako ceno, ki je napihnjena do amena. Pa ne pozabit, na tistem koncu nekje je tudi prepovedana gradnja zaradi arheoloških najdišč.

nekikr ::

Seveda lahko gradi, bo pa nekaj plačal, da Elektro to prestavi. Kakšen strošek je to se je pa treba pozanimati pri njih. Ni neka nepredstavljiva številka. Če imaš za obnovo imaš tudi za novogradnjo :)

Geho ::

nekikr je izjavil:

Seveda lahko gradi, bo pa nekaj plačal, da Elektro to prestavi. Kakšen strošek je to se je pa treba pozanimati pri njih. Ni neka nepredstavljiva številka. Če imaš za obnovo imaš tudi za novogradnjo :)

Najprej moraš dovoljenja porihtat... verjemi mi, da se zadeve meljejo. Že sama občina lahko to melje par let, potem morajo pa še dat naprej na elektro, da dajo svoj žegen in potem se išče izvajalca za to, potem se ti kak sosed pritoži, da on pa kablov ne bo imel bližje,... pa si spet na začetku... Nekaj časa je bil članek tu, kako je nekdo kupu parcelo, potem pa je imel same probleme zaradi vode in ostalih stvari. Jaz nebi dal nikol 200k za tako parcelo!

Invictus ::

200k das za parcelo na ravnini, kjer ni problemov z vodo, glino, plazovi bliznjega grica, itn...

Skratka, neproblematicna parcela, kjer ni treba delati nekaih jebenih skarp, zabijati pilotov, ali narediti huronski izkop zaradi naklona.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dude ::

BlackT je izjavil:

Vidim, da se sksoeaj čisto zraven tiste hiše prodaja prazna zazidljiva parcela manjše kvadrature:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Je bolj smiselno za to ceno vzet peazno parcelo in gradit, ali v obnovo stare hiše? Všeč mi je prostorna parcela, a me skrbijo visoki stroški obnove...



200k za 800m2? V kakšnih jazbinah pa je to?

x3ca ::

Na trgu je izredno malo parcel, ki so tako blizu Ljubljane, tako da so cene prakticno poljubne. Sploh ce je blizu tudi infrastruktura (sola, avtobus..)

velikBrokoli ::

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Vrhunska hisa, priporocam.

EDIT: so ze prodali, tole je bilo gor :))



Dejansko je bila vidna celotna osebna od nekoga, to je ta dodana vrednost agencij.

Zgodovina sprememb…

mr_chai ::

Utk je izjavil:

Normalno, ker komunisti ne poznajo druge rešitve kot davke, komunistov je pa pri nas več kot na Kubi (tam je komunistična samo elita, raja, ki živi v komunizmu, dobro ve, da je ta neumnost, no, sej to ve tudi elita, ampak njim se dobro godi). Na levi in desni, da ne bo kdo mislil, da obsojam samo levico in Levico.


Bingo! Toliko komunajzerjev per capita ne najdeš v nobeni drugi zahojeni državi. Sj zato smo pa imeli tak revanšizem po drugi vojni.

x3ca je izjavil:

Na trgu je izredno malo parcel, ki so tako blizu Ljubljane, tako da so cene prakticno poljubne. Sploh ce je blizu tudi infrastruktura (sola, avtobus..)


ja sam dj, pretty please, ni to vredno 200k, če imaš ne preveč daleč stran tole
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro... , ki je bila maja letos kupljena za 75k.


Eni pač sanjajo, ampak lej...sanjati je dovoljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

nekikr ::

Brezemisijske stavbe
Obvezne sončne celice in obvezen hranilnik v povezavi s tem ukrepom bo pomenilo, po domače povedano, da bo novogradnja za cca. 70-100k dražja. Oziroma še bolj enostavno povedano. Veliiiiiiko manj ljudi si bo to lahko privoščilo oz. bo to pomenilo dodatnih 10 let kredita. Slava Ukrajini! Slava ekofašizmu! Pa čeprav za ceno doživljenskega kredita!

tikitoki ::

spegli je izjavil:

Med korono so naprintal rekordno denarja in s tem pokradli naše prihranke. Pametni so pa najel kredit in kupili stanovanja. Tko je


HOces reci tisti, ki so lahko dobili velik kredit. Pac, tipicen tranfer bogastva od revnih k bogatim. Nic novega.

Mato989 ::

nekikr je izjavil:

Brezemisijske stavbe
Obvezne sončne celice in obvezen hranilnik v povezavi s tem ukrepom bo pomenilo, po domače povedano, da bo novogradnja za cca. 70-100k dražja. Oziroma še bolj enostavno povedano. Veliiiiiiko manj ljudi si bo to lahko privoščilo oz. bo to pomenilo dodatnih 10 let kredita. Slava Ukrajini! Slava ekofašizmu! Pa čeprav za ceno doživljenskega kredita!



Kriv pa je manjko davka na nepremičnine ne te gluposti, LOGIČNO!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

nekikr je izjavil:

Brezemisijske stavbe
Obvezne sončne celice in obvezen hranilnik v povezavi s tem ukrepom bo pomenilo, po domače povedano, da bo novogradnja za cca. 70-100k dražja. Oziroma še bolj enostavno povedano. Veliiiiiiko manj ljudi si bo to lahko privoščilo oz. bo to pomenilo dodatnih 10 let kredita. Slava Ukrajini! Slava ekofašizmu! Pa čeprav za ceno doživljenskega kredita!

Super...

Spet je Slovenija bolj papeska od papeza.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

nekikr je izjavil:

Brezemisijske stavbe
Obvezne sončne celice in obvezen hranilnik v povezavi s tem ukrepom bo pomenilo, po domače povedano, da bo novogradnja za cca. 70-100k dražja. Oziroma še bolj enostavno povedano. Veliiiiiiko manj ljudi si bo to lahko privoščilo oz. bo to pomenilo dodatnih 10 let kredita. Slava Ukrajini! Slava ekofašizmu! Pa čeprav za ceno doživljenskega kredita!


od kdaj so pa soncne celice s hranilmnikom 70-100k za obicno bajto? :))

Invictus ::

Toliko bodo cene, ki jih boido nabili siptarji.

Saj drugih gradbenikov ni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

kriptobog je izjavil:

nekikr je izjavil:

Brezemisijske stavbe
Obvezne sončne celice in obvezen hranilnik v povezavi s tem ukrepom bo pomenilo, po domače povedano, da bo novogradnja za cca. 70-100k dražja. Oziroma še bolj enostavno povedano. Veliiiiiiko manj ljudi si bo to lahko privoščilo oz. bo to pomenilo dodatnih 10 let kredita. Slava Ukrajini! Slava ekofašizmu! Pa čeprav za ceno doživljenskega kredita!


od kdaj so pa soncne celice s hranilmnikom 70-100k za obicno bajto? :))

Sončne celice so od 15-19k€ (odvisno a bi imel te nove, lepe, črne, ali tiste grde). Baterija je ranga 20-25k. Ostalo odpade na zahteve po brezemisijski hiši. Kje točno si se izgubil?

Sparkxl ::

Do tega ne bo prišlo, da nam to sforsitajo, brez skrbi. To bo padlo po max 3 letih bolečin, ki smo si jih povzročili sami. To je podobna glupost eko sekte kot konec bencinarjev in dizlov 2035.
Izvolili ste si liberalne ekofašiste. Zakaj zdaj jamrate? Ker vas bo udarilo po denarnici?
Treba je razumeti da so eko teroristi kot lubenica. Zunaj zeleno, znotraj rdeče.

Geho ::

Piše tudi, da bodo na voljo izdatna sredstva EU, kar pomeni da če bodo želeli forsirati ljudi v prenove, bodo morali tudi odpreti mošnjiček. Marsikdo pri nas nima denarja, da bo prenavljal bajto na brezemisijsko. Bolj pereče vprašanje je ali bo ta denar na voljo samo tisti, ki imajo urejene vse papirje ali se bo dali tudi za starejšo hišo brez gradbenega to dobit? Ker pri nas ima kolko ljudi urejeno GD in UD? 10%? Manj?

matobeli ::

Če nimaš gradbenega imaš črno gradnjo, če je to stara bajta se lahko zadevo legalizira relativno enostavno.
Če imaš nepremičnino starejšo od 1967 dobiš uporabno dovoljenje avtomatsko. Če imaš starejšo od 2005, podobno enostavno.
Če imaš mlajšo in nimaš uporabnega ga verjetno še vedno lahko pridobiš, zna pa bit da veljajo nezaslišani pogoji za nove gradnje.

Tako da::
-elektrika bo draga in bo SE smiselna
-tisti ki bo hotel dobit subvencije jih bo lahko brez večjih težav

za stare mame v ogromnih energetsko potratnih zgradbah bodo pač poskrbeli potomci, baje ni naloga države da starim mamam in socialcem omogočamo zastonj bivanje v prevelikih nepremičninah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Lonsarg ::

Novogradnja ni lih pod 300k dandanes, tak da 10k za soncno elektrarno ni nobenega bistvenega vpliva na koncno ceno. Da ne omenjamo itak moznost odbrocnega odplacevanja SE skozi poloznico ki ni nic drazja od navadne redne poloznice. Skratka to je non-issue.

Issue je da bo to sele 2030, to bi komot sprejeli ta trenutek za 2023 ze.

Kar se tice obnov obstojecih stavb pa to samo pomeni da bo poleg subvencije za fasado se ekstra subvencija za SE. Subvencija bo max toliko kot je DDV, podobno kot pri fasadah, torej zgolj mal manj davka pobere drzava v zameno za manj porabe energije v drzavi. Pobere pa vec davka ker lavfa biznis in biznis pomeni davek na place in davek na dobicek, cisti win.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

OneYellow ::

Jaz sem za tak zakon, ampak pod pogojem, da velja za vse stavbe, torej tudi obstoječe. Če pa nimaš za obnovit po teh standardih, pa prodaj, itak ni namenjeno revežem, da bi imel kar vsak hišo. Kaj šele, da bi jim subvencioniral kar koli. :))

kriptobog ::

OneYellow je izjavil:

Jaz sem za tak zakon, ampak pod pogojem, da velja za vse stavbe, torej tudi obstoječe. Če pa nimaš za obnovit po teh standardih, pa prodaj, itak ni namenjeno revežem, da bi imel kar vsak hišo. Kaj šele, da bi jim subvencioniral kar koli. :))


Saj ves kaj bi sledilo? Dvig najemnin, da se pokrije investicija :))

OneYellow ::

Logično, trg pove svoje. Boomer ne more vzdrževat več svoje haciende, proda poceni mladi družini, ki lahko obnovi, potem pa odda nazaj boomerju, jasno po višji najemnini, da se pokrije investicija. To bi bil tables turn. :))

sci3nc3 ::

Na osnovno vprašanje teme smo odgovorili, zanima pa me nekaj drugega.

Vsi vemo, da se osrednja Slovenija (Ljubljana z okolico) razvija hitreje kot katerakoli druga regija. Niti največja mesta teh regij niso primerljiva z Ljubljano - na šihtu imam ogromno Koprčanov in Novomeščanov, ki samo zaradi dela tedensko migrirajo v Ljubljano. Denar pa smo v državno blagajno prispevali vsi - Primorci, Gorenjci, Štajerci, Dolenjci itd. Sedaj ti ljudje migrirajo v Ljubljano, plačujejo Ljubljančanom drage najemnine in kupujejo nepremičnine po prenapihnjenih cenah - čeprav so tudi ti ljudje omogočili razvoj Ljubljane. Na drugi strani imamo Ljubljančane, ki jim na srečo ni treba nikamor migrirati (razen v sosednjo ulico), nekateri imajo po 2 nepremičnini in lepo služijo na račun ljudi, ki so prispevali k razvoju njihove Ljubljane.

Sedaj vas vprašam: Se vam to zdi pošteno? Če menite da ni, zakaj nikoli nismo šli na ulico in rekli "zahtevamo enakomeren razvoj vseh slovenskih regij"?

CiClon ::

Zato ker Jenull ne bo kolesaril za enakomeren razvoj vukojebin :)) Nika Kolač ima pa druge prioritete, ko reši referendume, verjetno kaki transiči pa to.

Ascendor ::

sci3nc3 je izjavil:

Na osnovno vprašanje teme smo odgovorili, zanima pa me nekaj drugega.

Vsi vemo, da se osrednja Slovenija (Ljubljana z okolico) razvija hitreje kot katerakoli druga regija. Niti največja mesta teh regij niso primerljiva z Ljubljano - na šihtu imam ogromno Koprčanov in Novomeščanov, ki samo zaradi dela tedensko migrirajo v Ljubljano. Denar pa smo v državno blagajno prispevali vsi - Primorci, Gorenjci, Štajerci, Dolenjci itd. Sedaj ti ljudje migrirajo v Ljubljano, plačujejo Ljubljančanom drage najemnine in kupujejo nepremičnine po prenapihnjenih cenah - čeprav so tudi ti ljudje omogočili razvoj Ljubljane. Na drugi strani imamo Ljubljančane, ki jim na srečo ni treba nikamor migrirati (razen v sosednjo ulico), nekateri imajo po 2 nepremičnini in lepo služijo na račun ljudi, ki so prispevali k razvoju njihove Ljubljane.

Sedaj vas vprašam: Se vam to zdi pošteno? Če menite da ni, zakaj nikoli nismo šli na ulico in rekli "zahtevamo enakomeren razvoj vseh slovenskih regij"?


Maš to podprto s kakršnimikoli podatki? Zdi se mi, da ne.

ginekk ::

sci3nc3 je izjavil:


Sedaj vas vprašam: Se vam to zdi pošteno? Če menite da ni, zakaj nikoli nismo šli na ulico in rekli "zahtevamo enakomeren razvoj vseh slovenskih regij"?


To bi korigirala obdavčitev vezana na tržno ceno.

Jazbinšek je tu zajebal recimo, ker za stanovanje na Jesenicah ali Murski Soboti si dal isto na m2 kot v Ljubljani.

matobeli ::

Tud če bi bila po jazbinšku dražja bi bila še vedno pocen. Edina opcija je visok davek na cegle in nizek na delo.
««
264 / 607
»»