» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
174 / 564
»»

Utk ::

Streha nad glavo bi morala biti osnovna človeška pravica. Povprečna cena nepremičnin v nekem kraju bi morala biti taka da jo povprečen delavec v tistem mestu lahko kupi. Pika.
Mesto kjer so cene nepremičnin tako visoke da si jih zaposleni v tistem mestu ne morejo privoščiti bi po definiciji ne smelo obstajat.

Al zvišat plače v tistem mestu ali pa znižat cene nepremičnin. Eno ali drugo.

S tem se jaz stoprocentno strinjam. Ampak kakšna je rešitev za posameznika? Da čaka padec cen, rast plač ali da se preseli tam, kjer je to razmerje bolj normalno? V resnici imaš vpliv samo na zadnje, malo še na predzadnje, na prvo pa čisto nič. To, da nekatere v Ljubljani plačujejo 200 evrov več kot v neki pripizdini, in zato mislijo, da se splača v Ljubljani delat, drugje so pa povsod slabe plače, je pač problem teh ljudi, ki ga cela Slovenija ni dolžna reševat. Ga naj kar sami.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



In kako se to zgodi? Ne z dekretom in zakonom AMPAK tako da vsi ki si ne morejo privoščit nepremičnin ZAPUSTIJO MESTO... ko ne bodo v LJ več dobili čistilk, kelnarjev, in ostalega osebja z preslabo plačo za tisto mesto bodo morali plače dvignit ali propadli.


In naredijo kamp na obrobju, kjer cakajo cudez?


Imajo celo EU in Evropo na voljo. zakaj imamo sploh prost pretok delovne sile če ne ravno za fleksibilnost.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

trancer01 ::

Posameznik ima vpliv tudi na rast cen! Tako da cele dneve visi na spletnih forumih in družabnih omrežjih ter prepričuje folk, da se ne splača kupiti nepremičnin, ker bodo vsak čas cene padle.>:D

matobeli ::

Seveda je slovenija dolžna reševat stanovanjski problem, smo že 100x predebatiral da ne bi bilo nobenega stanovanjskega problema če se v stanovanjsko problematiko ne bi vtikala država s svojimi bedastimi zakoni.

V resnic samo želimo da se na državnem nivoju popravi kar se je zajebalo ali pa naj spusti vse iz rok.

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Zanimivo, hkrati pa se je enako stanovanje ki sem ga jaz kupil (identičen tloris) za 73k december 2019, pred 2 mesecema prodal za 120k na PTUJU kjer bojda nihče noče živeti =)

Saj če noče je ok, ampak če drugje ne more, potem pač naj izbira, ali bo nekje živel kjer LAHKO ampak ne želi, ali pa ne bo nikjer (pod mostom)


zato ker so tisti, ki si ne morejo privoščit živet drugje množično kupovali poceni nepremičnine na Ptuju in so na Ptuj prinesli svoje finance so cene nepremičnin na Ptuju zrasle.

omg, shock.


Tako in to je glih bistvo rešitve...

Imaš sledeče opcije:

1. Zaslužiš dovolj da kupiš tam kjer želiš
2. Greš tja kjer dobiš delo in živiš tam kjer si lahko z plačo od tega dela privoščiš
3. Greš tja kjer si lahko privoščiš bivanje in delo
4. jamraš da so krivi vsi razen tebe
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



In kako se to zgodi? Ne z dekretom in zakonom AMPAK tako da vsi ki si ne morejo privoščit nepremičnin ZAPUSTIJO MESTO... ko ne bodo v LJ več dobili čistilk, kelnarjev, in ostalega osebja z preslabo plačo za tisto mesto bodo morali plače dvignit ali propadli.


In naredijo kamp na obrobju, kjer cakajo cudez?


Imajo celo EU in Evropo na voljo. zakaj imamo sploh prost pretok delovne sile če ne ravno za fleksibilnost.


Ti predlagas da gredo vsi slabo placani iz nekega mesta v drugo mesto? Drugo mesto pa je samoumevno? Kakor tudi ni problem iti v tujino, ce imas sposobnosti biti recimo hisnik? To trolas ali dejansko ne vidis kako cudne brainfarte imas?

Mato989 je izjavil:



1. Zaslužiš dovolj da kupiš tam kjer želiš
2. Greš tja kjer dobiš delo in živiš tam kjer si lahko z plačo od tega dela privoščiš
3. Greš tja kjer si lahko privoščiš bivanje in delo
4. jamraš da so krivi vsi razen tebe


Ti pa si nekdo, ki nima za avto in nonstop jamra? Sledis svojim nasvetom?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Seveda je slovenija dolžna reševat stanovanjski problem, smo že 100x predebatiral da ne bi bilo nobenega stanovanjskega problema če se v stanovanjsko problematiko ne bi vtikala država s svojimi bedastimi zakoni.

V resnic samo želimo da se na državnem nivoju popravi kar se je zajebalo ali pa naj spusti vse iz rok.


Saj tudi pravnega problema ne bi bilo če se ne bi vanj vtikala država z zakoni ampak bi veljalo pravilo močnejšega in bolj nasilnega kajne? =)

Marsikaterih problemov ne bi bilo če država ne bi vtikala svoj nos z zakoni vse počez...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

trancer01 ::

Mislim, da je vsem jasno (OK, Matu989 najbrž ne, LOL), da so nepremičninski baloni in nasploh (pre)visoke cene običajnih stanovanjskih nepremičnin za družbo kot celoto škodljive! Zato je regulacija tega trga s strani države do neke mere seveda tudi upravičena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Mato989 ::

Ti predlagas da gredo vsi slabo placani iz nekega mesta v drugo mesto? Drugo mesto pa je samoumevno? Kakor tudi ni problem iti v tujino, ce imas sposobnosti biti recimo hisnik? To trolas ali dejansko ne vidis kako cudne brainfarte imas?


Jaz predlagam, da vsak REALNO oceni svoje sposobnosti in znanja in možnosti zaslužka...

Ko si glih dal primer hišnika... Če je nekdo danes star 29 let in je hišnik na osnovni šoli v LJ, bi pač jaz na njegovem mestu pomislil sledeče:

1. Mi lahko in mi bodo pripravljeni starši pomagat do nepremičnine v bližini delovnega mesta?
2. Ali lahko izboljšam svoja znanja da zaslužim več (prekvalifikacija v električarja, ipd...)
3. Ali lahko grem in dobim šiht hišnika v Murski Soboti ker bom tam prej prišel do nepremičnine plača bo pa 1:1???
4. Ali lahko grem v tujino delat nekaj let da prihranim za polog? (kolega je delal v tujini 4 leta, prihranil 25k)
5. Ali je smiselno da nadaljnje silim v LJ z plačo ki jo imam napram cenam, glede na lastne želje?

Poglejmo odkrito, kdo izmed posameznikom naredi realno samooceno na takih ali podobnih točkah? REDKOKDO... Najlažje je rečt da je kriva država in pohlepni normiranci ki mu oddajajo, in nočejo prodat 1k po kvadratu...


Seveda pa ostaja glavno vprašanje zakaj bi moral samski hišnik pri 29tih z 0EUR prihranjenega moral imet PRAVICO kupit stanovanje v LJ ali okolici po ceni ki jo on želi (pa še za tisto ni prihranil)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

trancer01 ::

Mato989, a si ti malce sociopata?>:D Na vse gledaš iz svojega vidika.;((

Že prvi točki na to namigujeta:


1. Mi lahko in mi bodo pripravljeni starši pomagat do nepremičnine v bližini delovnega mesta?
2. Ali lahko izboljšam svoja znanja da zaslužim več (prekvalifikacija v električarja, ipd...)


8-O

Utk ::

Ti predlagas da gredo vsi slabo placani iz nekega mesta v drugo mesto?

Ne rabijo it vsi. Dovolj bo neka kritična masa. In dovolj bi bilo že, če ne bi VSI silili v Ljubljano nekaj let.
Vsak posameznik mora pa reševat svojo situacijo. Neka trgovka v Sparu pač ne bo spremenila trga nepremičnin niti plač v Sparu. Lahko pa se odseli nekam, kjer imajo tudi Spar, isto plačo in cenejša stanovanja. Ali pa jamra. Ali pa se vozi 2 ure na šiht. Opcij je več.

Mato989 ::

trancer01 je izjavil:

Mato989, a si ti malce sociopata?>:D Na vse gledaš iz svojega vidika.;((

Že prvi točki na to namigujeta:


1. Mi lahko in mi bodo pripravljeni starši pomagat do nepremičnine v bližini delovnega mesta?
2. Ali lahko izboljšam svoja znanja da zaslužim več (prekvalifikacija v električarja, ipd...)


8-O


Kaj je v 2. točki sociopatskega je beyond me... Prva je pa samo normalna, vsak starš če lahko si želi pomagat otroku...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Jaz predlagam, da vsak REALNO oceni svoje sposobnosti in znanja in možnosti zaslužka...


Ce hoces pridigati drugim moras kot prvo biti zgodba o uspehu, kot druga pa mora biti uspeh ponovljiv in ne rezutat srece. Obcutek pa imam, da pogosto oporekas dosti bolj finacno uspesnim, kot si sam, ki ti samo razlagajo, da zadeve niso tako preproste kot so tvoje ideje.

Za kar manjka tebi pa krivis neke zunanje faktorje, kakor kako je obdavcena tvoja placa, za izboljsanje pa ne upostevas niti svojih nasvetov. Pri sebi na neko cudo razumes, da ni tako enostavno.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Jaz predlagam, da vsak REALNO oceni svoje sposobnosti in znanja in možnosti zaslužka...


Ce hoces pridigati drugim moras kot prvo biti zgodba o uspehu, kot druga pa mora biti uspeh ponovljiv in ne rezutat srece. Obcutek pa imam, da pogosto oporekas dosti bolj finacno uspesnim, kot si sam, ki ti samo razlagajo, da zadeve niso tako preproste kot so tvoje ideje.




Saj za nepremičnine sem zgodba o uspehu, pri 29tih sem kupil nepremičnino katero sem v 55% skeširal z pomočjo staršev 10k EUR... Imam mesečnega kredita 136EUR ter sem tako poskrbel da tudi ob dvigu OM ne bo moja anuiteta NIKDAR tako visoka da bi jamral kot Švicarji recimo... Ker se ZAVEDAM, da sem sam odgovoren za riziko v katerega sem šel s spremenljivo OM... Vidiš razliko? Ne bom krivil BANKE (tako kot CHF) ker mi ponuja spremenljivo OM ampak sam sebe, ker sem se tako odločil

Mimogrede, v 99% je rezultat poslediča "sreče" bodisi sreče kdaj si se rodil (da si lahko čez ŽNJ let na določenem mestu spoznal ljudi ali dobil opcijo nakupa nepremičnine v tem primeru) bodisi da te odločitve pripeljejo in nekaj vidš.

Za kar manjka tebi pa krivis neke zunanje faktorje, kakor kako je obdavcena tvoja placa, za izboljsanje pa ne upostevas niti svojih nasvetov. Pri sebi na neko cudo razumes, da ni tako enostavno.


Ne, jaz DEBATIRAM... jaz rešujem to pač z delom na črno. Jebiga, zdaj nam direktor daje 100 na roko namesto 100e bruto več na plačah... kdo je kriv? Država ja, ampak sem se pač prilagodil smo se vsedli dol in prišli do rešitve.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

trancer01 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Jaz predlagam, da vsak REALNO oceni svoje sposobnosti in znanja in možnosti zaslužka...


Ce hoces pridigati drugim moras kot prvo biti zgodba o uspehu, kot druga pa mora biti uspeh ponovljiv in ne rezutat srece. Obcutek pa imam, da pogosto oporekas dosti bolj finacno uspesnim, kot si sam, ki ti samo razlagajo, da zadeve niso tako preproste kot so tvoje ideje.

Za kar manjka tebi pa krivis neke zunanje faktorje, kakor kako je obdavcena tvoja placa, za izboljsanje pa ne upostevas niti svojih nasvetov. Pri sebi na neko cudo razumes, da ni tako enostavno.


Pa Mato je itak samovšečen asocialen egomanijak, no!:)) Njegove "nasvete" je vedno treba dobro prefiltrirati, ker v glavnem temeljijo na njegovi specifični situaciji, ki bi po njegovem seveda morala veljati za vse.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Mato989 ::

trancer01 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Jaz predlagam, da vsak REALNO oceni svoje sposobnosti in znanja in možnosti zaslužka...


Ce hoces pridigati drugim moras kot prvo biti zgodba o uspehu, kot druga pa mora biti uspeh ponovljiv in ne rezutat srece. Obcutek pa imam, da pogosto oporekas dosti bolj finacno uspesnim, kot si sam, ki ti samo razlagajo, da zadeve niso tako preproste kot so tvoje ideje.

Za kar manjka tebi pa krivis neke zunanje faktorje, kakor kako je obdavcena tvoja placa, za izboljsanje pa ne upostevas niti svojih nasvetov. Pri sebi na neko cudo razumes, da ni tako enostavno.


Pa Mato je asocialni manijak na egotripu, no!:)) Njegove "nasvete" je vedno treba dobro prefiltrirati, ker v glavnem temeljijo na njegovi specifični situacijo, ki bi po njegovem morala veljati za vse.:D




Ni problema, lahko pogledamo katerokoli situacijo:

DO danes mi v ŽNJ letih ni niti 1 ki pravi da je nemogoče kupit nepremičnino bil zmožen pokazat PRIMERA kjer v Sloveniji ne bi mogla partnerja kupit nepremičnine:

Pogoji da se o tem primeru začnemo pogovarjat so sledeči:

1. Partnerja (2) imata vsak vsaj mediano plače ali pa povprečno plačo (torej nad 1.650 EUR bruto oz. do 2.000 bruto)
2. Partnerja sta mlajša od 32 let
3. Partnerja imata prihranjeno najmanj 25% za polog (vsaj 35k)
4. Partnerja nimata otrok
5. Partnerja imata pogodbi za nedoločen čas

Za vsak tak primer sem 99% da v SLOVENIJI najdem za njiju nepremičnino katero lahko kupita v naslednjih X mesecih.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

@Mato, To pa mora biti kar poceni nepremicnina? Posebej ce to 10k€ naredi razliko. Poleg tega, da ce se prav spomnem potem nimas niti za avto in predlagas investicije v kripto, kar trenutno deluje bolj kot gambling te vsaj jaz ne bi vzel za guruja.

Mato989 je izjavil:



Ne, jaz DEBATIRAM... jaz rešujem to pač z delom na črno.


Tezko reces, da debatiras. Bolj deluje kakor otroski pomisleki, katere pa razumes, ker se zavedas da imajo premalo znanja. Ampak ce stima, da si nepremicnino kupil pri 29, potem si debelo cez 30 in bi se pricakovalo, da do neke mere razumes kompleksnost situacij, ne pa da ponujas v stilu "Ce sluzis premalo GRES drugam, in cakas da se ZAVEDAJO kako super si in te POVABIJO nazaj, kjer jim ZARACUNAS se vse za nazaj!!!!!".

Mato989 ::

@Mato, To pa mora biti kar poceni nepremicnina? Posebej ce to 10kEUR naredi razliko. Poleg tega, da ce se prav spomnem potem nimas niti za avto in predlagas investicije v kripto, kar trenutno deluje bolj kot gambling te vsaj jaz ne bi vzel za guruja.


Hja, takrat je stala 73k(dec 2019)... skeširal sem cca 37k, ostalo je kredit... avto imam, samo sem ga POSODIL drugim osebam, ker sam delam 99% od doma tistih 1x na mesec pa me sodelavec pobere... zakaj bi moral imet avto? Sem uredil lajf da ga ne rabim (vidiš ne jamram, ampak sem delal v smeri da sem do tega po 8 letih PRIŠEL!) Nikomur nobenih investicij ne predlagam, baš me briga kaj folk dela s svojim kešom =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Hja, takrat je stala 73k(dec 2019)... skeširal sem cca 37k, ostalo je kredit... avto imam, samo sem ga POSODIL drugim osebam, ker sam delam 99% od doma tistih 1x na mesec pa me sodelavec pobere... zakaj bi moral imet avto? Sem uredil lajf da ga ne rabim (vidiš ne jamram, ampak sem delal v smeri da sem do tega po 8 letih PRIŠEL!) Nikomur nobenih investicij ne predlagam, baš me briga kaj folk dela s svojim kešom =)


Ce si skupaj zbonkal pri 30 letih nepremicnino za 80kEUR, kjer so ti stari dali 10kEUR, 50% kredit, med tem pa si ne mores b.p. privoscit nekaj tako samoumevnega kot je avto, pac nisi zgodba o uspehu, bolj zgodba o nekom, ki je vse resurse potisnil v eno zadevo. Fascinantno je, da je tvoj nacin bolj pridiganje kot pa ucenje, med tem pa nespostljivo diskutiras z ljudmi, ki imajo pogosto hiso za nekaj 100kEUR, familijo, vec avtov, podjetja, morda vikend itn. in prodajas posplositve in neke nasvete katerih se niti sam ne drzis. Totalno pa ti gre na jetra tisti drobiz, ki ga cufa drzava. Kako?!

Zgodovina sprememb…

trancer01 ::

Ja, Mato malo spominja na zarukanega kmetavza, ki ima vedno prav.>:D

Jaz upam, da bodo nepremičnine vsaj nekoliko padle, da se sprosti ta krč, v katerega se počasi spravlja nepremičninski trg, in da bodo ljudje lažje prišli do svoje prve nepremičnine. Na dolgi rok pa je v kolikor toliko stabilnih razmerah na zaželenih lokacijah vedno pričakovati rast. Kapitalizem pač tako deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

matobeli ::

Mato ma baje tud vikend. Sam tolk, da se ne pozabi, da ima v resnici dve nepremičnini.

Pa gaming rig za jurja z visoko naročnino na internet.

K bi imel vsaj ajfon za jurja in visoko naročnino za fon bi še nekaj blo za pokazat...

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Hja, takrat je stala 73k(dec 2019)... skeširal sem cca 37k, ostalo je kredit... avto imam, samo sem ga POSODIL drugim osebam, ker sam delam 99% od doma tistih 1x na mesec pa me sodelavec pobere... zakaj bi moral imet avto? Sem uredil lajf da ga ne rabim (vidiš ne jamram, ampak sem delal v smeri da sem do tega po 8 letih PRIŠEL!) Nikomur nobenih investicij ne predlagam, baš me briga kaj folk dela s svojim kešom =)


Ce si skupaj zbonkal pri 30 letih nepremicnino za 80kEUR, kjer so ti stari dali 10kEUR, 50% kredit, med tem pa si ne mores b.p. privoscit nekaj tako samoumevnega kot je avto, pac nisi zgodba o uspehu, bolj zgodba o nekom, ki je vse resurse potisnil v eno zadevo. Fascinantno je, da je tvoj nacin bolj pridiganje kot pa ucenje, med tem pa nespostljivo diskutiras z ljudmi, ki imajo pogosto hiso za nekaj 100kEUR, familijo, vec avtov, podjetja, morda vikend itn. in prodajas posplositve in neke nasvete katerih se niti sam ne drzis. Totalno pa ti gre na jetra tisti drobiz, ki ga cufa drzava. Kako?!



Ti narobe gledaš... če jaz nisem zgodba o uspehu, potem je še 10x manj zgodba o uspehu tisti ki niti nepremičnine ne zmore kupit... razumeš? Ampak meni je vseeno tvoje moraliziranje, jaz pač razumem, da se je treba ODREKAT nečemu če želiš nekaj dolgoročno in meni je to z nepremičnino uspelo... kot si rekel podredil sem "vse" (marsikaj) temu da imam zdaj nepremičnino... zato pač nimam tolerance do ljudi kateri bi nekaj radi niso pa se pripravljeni žrtvovat za to da bi to DOBILI...

Od tu izhaja moje komentiranje, ti se lahko NE STRINJAŠ z mano da je odrekanje kot sem ga dal jaz smiselno ali ne ampak mi govorimo o tem kaj si bolj želiš, potem pač vlagaj v to in delaj max v tej smeri ne pa nekaj na pol.

Jaz sem zelo vesel da nekateri ne rabijo odrekat ničesar in kupijo nepremičnino za 500k... jim privoščim vsakemu... ne privoščim pa tistim ki naredijo skoraj nič ali nič in jamrajo da bi morali imet možnost enako kot jza in drugi ki smo se trudili in usmerjali lajf v smer da zdaj nekaj imamo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

trancer01 ::

Odrekanje, varčevanje, sprejemanje kompromisov in pripravljenost tvegati pa je za veliko kupcev, posebej pa za kupce prve nepremičnine brez finančnega zaledja njihovih staršev, žal nuja. Opažam, da predvsem mlajši ljudje ob nakupu prve nepremičnine niso pripravljeni sklepati kompromisov in sprejeti tveganja, ki je pri vsakem večjem nakupu del igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Pat_MaGroin ::

vikend mu se ni babica prepisala. pametna babica.

trancer01 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

vikend mu se ni babica prepisala. pametna babica.

:))

Še pametnejša bo babica, če mu ga prepiše, ko/če bo vlada kakšen masten nepremičninski davek uvedla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

vikend mu se ni babica prepisala. pametna babica.


Je že moj =) Prodam za 55k pa noben noče hiše z 14 arov gradbeno vse... razgled na ptujsko dravsko polje... jebiga, je treba jamrat da ni nepremičnin... k sreči ni sile z prodajo. Ko pa bo bom pa pri 32tih brez kredita in s kešom...

Pač razumem da trenutno še ni take sile da bi kdo kupil ali jaz prodal, ko pa bo pa bomo prišli s ceno skup, to je bistvo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

trancer01 ::

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

vikend mu se ni babica prepisala. pametna babica.


Je že moj =) Prodam za 55k pa noben noče hiše z 14 arov gradbeno vse... razgled na ptujsko dravsko polje... jebiga, je treba jamrat da ni nepremičnin... k sreči ni sile z prodajo. Ko pa bo bom pa pri 32tih brez kredita in s kešom...

Pač razumem da trenutno še ni take sile da bi kdo kupil ali jaz prodal, ko pa bo pa bomo prišli s ceno skup, to je bistvo

Katero nepremičnino boš naslednjo podedoval?>:D;)

Pat_MaGroin ::

ja, ce ni kupca za 55k, potem se kupci motijo, ni druge.

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

ja, ce ni kupca za 55k, potem se kupci motijo, ni druge.


Nope, sploh se ne... vidiš tu je razlika, jaz ne jamram da noben noče kupit tako kot eni da noben noče prodat za taki denar kot bi nekateri dali.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

trancer01 ::

@Mato: Raje kar imej ta vikend, ti bo še prav prišel čez par let, ko se boš naveličal bloka.;)

eventyrer ::

trancer01 je izjavil:

Posameznik ima vpliv tudi na rast cen! Tako da cele dneve visi na spletnih forumih in družabnih omrežjih ter prepričuje folk, da se ne splača kupiti nepremičnin, ker bodo vsak čas cene padle.>:D


ali pa da folk prepričuje da se morajo na kmetijo na Ptuj preselit, potem pa zaradi njega in njemu podobnih cene nepremičnin na Ptuju zrastejo. Tip bo zdaj prodal kmetijo na Ptuju in se, ko cene nepremičnin padejo, preselil v razvitejši del države. Ti garantiram.

Takile pametnjakoviči imajo vedno nekaj za bregom.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Posameznik ima vpliv tudi na rast cen! Tako da cele dneve visi na spletnih forumih in družabnih omrežjih ter prepričuje folk, da se ne splača kupiti nepremičnin, ker bodo vsak čas cene padle.>:D


ali pa da folk prepričuje da se morajo na kmetijo na Ptuj preselit, potem pa zaradi njega in njemu podobnih cene nepremičnin na Ptuju zrastejo. Tip bo zdaj prodal kmetijo na Ptuju in se, ko cene nepremičnin padejo, preselil v razvitejši del države. Ti garantiram.

Takile pametnjakoviči imajo vedno nekaj za bregom.


:))

To bo to ja... Če se bom kdaj preselil v razvitejši del, bo to razvitejši del EUja, ne pa v Sloveniji...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Torej na Češko?
:P

Čez 20 let pa še tisto prodaš...slej ko prej boš na Dunaju!

Zgodovina sprememb…

trancer01 ::

Meni je pa Ptuj prav simpatično mestece.:D Zame ima najlepše ohranjeno staro mestno jedro in nad njim enega najlepših gradov v Sloveniji.:P Zraven so še Terme Ptuj in veliko akumulacijsko jezero. Edini večji minus je uporaba pesticidov na Dravskem polju.;( Jaz sem se večjih mest naveličal in se mi že v Ljubljani več ne ljubi vsak dan gledati tiste gneče, kaj šele v kakšnem res velikem mestu.

Malidelničar ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Si ti kaj gledal Friendse? To je način kako SAMSKI mladi živijo večinoma oz. naj bi...


Ta bulšit od serije je eden od krivcev downfala zahodne civilizacije. Nevem če je še kak "kulturni proizvod" naredil toliko škode kot ta serija.


Ja Friendsi so nerealno prikazovali brezskrbno življenje na Manhattnu. Šele kasneje enkrat sem videl na Youtube-u eno oddajo na to temo, ko so se ljudje spraševali: Zakaj za vraga gledalci niso nikoli pomislili, da v ideji zgodbe, kako si prekarni/brezposelni študentaraj/mladi odrasli lahko privšči najem fleta na Upper East Sideu, nekaj konkretno FALI :)) Sex v mestu je bil en tak podoben fail serije glede predstavljanja #emancipiranih" žensk in "osvojbojenega" spolnega življenja in hook-up kulture.
Od serij je bila ena izmed boljših Seinfeld, res TOP, inteligentno narejena zadeva. George je v seriji celo moral iti nazaj k staršem, ker pač ob stalnem izgubljanju služb ni zmogel plačevati najema - logična posledica. Pa od likov v seriji Jerry/Kramer/Elaine/George se vsi ukvarjajo z konkretnimi življenjskimi problemi, padci in nezgodami, v bistvu niso ravno uspešni.
Opomba: V Friendsih ima realno mogoče konkreten finančen dohodek samo Chandler, ki je neke vrste IT-jevec, oz. "transponster" :) Še najbolj predstavlja Slo-Tech-ovce :)

Saj podobno kot pri Friendsih je tudi pri nas: študentsko-prekariatsko-brezposelni Joey,Chandler,Ross,Phoebe,Monica in Rachel za vsako ceno hočejo živeti na Manhattnu in špilat "urban life" skupaj z obveznimi kafiči (Central Perk), Pri nas pa študentsko-prekariatsko-družboslovno-izobrazbeno-presežno-nezaposljiva mladina za vsako ceno želi živeti v LJ, najprej poceni najem, nato kupiti poceni flat, špilati "urban life" na Metelkovi/Rogu in obiskovati obvezne kafiče (Cacao oz. vse v zračni črti do 500m od LJ gradu s fokusom na obrežlju Ljubljanice + Prešer'c). Razlika je, da da SLO mladini v prvem stage-u v skupnem najemu v LJ nekako še uspe (pri Friendsih je bilo že to nerealno). Nerealno pa to, da mladina SLO misli, da je dolžnost družbe, da jim omogoči življenje v LJ, celo lastniško, medtem ko je mladina v ZDA bolj upala, da se ji uresničijo sanje, dobijo visoko plačano službo na Wall Streetu in nekoč dobijo flet kot ga imata Rachel in Monica. In potem enm uspe enim ne. V SLO imamo pa po forumu teme, zakaj so cene v LJ takšne kot so.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Si ti kaj gledal Friendse? To je način kako SAMSKI mladi živijo večinoma oz. naj bi...


Ta bulšit od serije je eden od krivcev downfala zahodne civilizacije. Nevem če je še kak "kulturni proizvod" naredil toliko škode kot ta serija.


Ja Friendsi so nerealno prikazovali brezskrbno življenje na Manhattnu. Šele kasneje enkrat sem videl na Youtube-u eno oddajo na to temo, ko so se ljudje spraševali: Zakaj za vraga gledalci niso nikoli pomislili, da v ideji zgodbe, kako si prekarni/brezposelni študentaraj/mladi odrasli lahko privšči najem fleta na Upper East Sideu, nekaj konkretno FALI :)) Sex v mestu je bil en tak podoben fail serije glede predstavljanja #emancipiranih" žensk in "osvojbojenega" spolnega življenja in hook-up kulture.
Od serij je bila ena izmed boljših Seinfeld, res TOP, inteligentno narejena zadeva. George je v seriji celo moral iti nazaj k staršem, ker pač ob stalnem izgubljanju služb ni zmogel plačevati najema - logična posledica. Pa od likov v seriji Jerry/Kramer/Elaine/George se vsi ukvarjajo z konkretnimi življenjskimi problemi, padci in nezgodami, v bistvu niso ravno uspešni.
Opomba: V Friendsih ima realno mogoče konkreten finančen dohodek samo Chandler, ki je neke vrste IT-jevec, oz. "transponster" :) Še najbolj predstavlja Slo-Tech-ovce :)

Saj podobno kot pri Friendsih je tudi pri nas: študentsko-prekariatsko-brezposelni Joey,Chandler,Ross,Phoebe,Monica in Rachel za vsako ceno hočejo živeti na Manhattnu in špilat "urban life" skupaj z obveznimi kafiči (Central Perk), Pri nas pa študentsko-prekariatsko-družboslovno-izobrazbeno-presežno-nezaposljiva mladina za vsako ceno želi živeti v LJ, najprej poceni najem, nato kupiti poceni flat, špilati "urban life" na Metelkovi/Rogu in obiskovati obvezne kafiče (Cacao oz. vse v zračni črti do 500m od LJ gradu s fokusom na obrežlju Ljubljanice + Prešer'c). Razlika je, da da SLO mladini v prvem stage-u v skupnem najemu v LJ nekako še uspe (pri Friendsih je bilo že to nerealno). Nerealno pa to, da mladina SLO misli, da je dolžnost družbe, da jim omogoči življenje v LJ, celo lastniško, medtem ko je mladina v ZDA bolj upala, da se ji uresničijo sanje, dobijo visoko plačano službo na Wall Streetu in nekoč dobijo flet kot ga imata Rachel in Monica. In potem enm uspe enim ne. V SLO imamo pa po forumu teme, zakaj so cene v LJ takšne kot so.



Itak da so Friendsi nerealno prikazovali, ampak moj point ni bil tisti glede lokacije, mapak glede dejstva, da so SAMSKI ljudje tudi pri 3x letih živeli v NAJEMU v sobivanju z drugimi samskimi podobne generacije...

In to je bil moj neposredni odziv na dejstvo da bi si naj samski človek v SLO moral (MORAL!) privoščit v kraju kjer biva nepremičnino če ima vsaj povprečno plačo... Ne, samski človek naj pač živi v najemu v sobivanju z drugimi samskimi, in za to sem dal primer Friendse, seveda pa je lokacijsko to mimo v sami seriji.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

trancer01 ::

Samostojno samsko življenje v "velikem" mestu je bilo vedno na nek način luksuz, če nisi imel lastniške nepremičnine brez kredita.

Malidelničar ::

Še ena misel: Ali bi ob zaostreni finančni situaciji lahko pričakovali, da bi banke zahtevale večji delež pologa? Sedaj je min. 20%, včasih je bilo mogoče min. 10%, priporočljivo pa 30%. Lahko postane minimalni zahtevani polog med 35-40%?
In seveda vprašanje: Ali bi to pomenilo, da bi spet veliko ljudi s tem bilo izključenih iz trga (premalo prihrankov in preveč časa, da spraskajo skupaj za ustrezno višino pologa) ali pa bi takšne restriktivne bančne politike vodile k temu, da bi se sčasoma cene nepremičnin spustile bistveno nižje, kjer bi se oglaševane cene prilagodile nekim realnim pologom: Torej 50.000 pologa = 40%, cena = 125.000, kar je bližje kot 50.000 pologa = 20%, cena = 250.000
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

trancer01 ::

Višina lastne udeležbe je odvisna od posamezne banke. Za NLB vem, da je v času prejšnje krize precej dolgo zahtevala 40% lastne udeležbe, SKB pa 30%.

Alayne ::

Joj Mato...se mi zdi, da je 174 strani opisovanja tvoje situacije in kako si zmagal v življenju.

Jaz sicer nimam lastne nepremičnine pa se mi zdi, da živiš prav revno. Vsak ima svoje prioritete ane? Nekateri na Ptuju, brez otrok in avta, drugi pa drugje.

1. Nekateri nocemo prositi starsev za pomoc. Pravzaprav sem na to ponosna in sem hvalezna, da so mi v zivljenju nudili veliko. Zdaj jim pred upokojitvijo zelim, da si tudi sami kaj privoscijo in da ne stejejo kovancev do zadnjih dni. Kupijo vikend hisko sebi naprimer.
2. Nekateri smo dlje studirali, ker nas poklic to zahteva (ja, brez ponavljanj letnikov in absolventov). Sama sem npr koncno izobrazbo pridobila tik pred 30im (Dr.). Je bilo to financno pametno? Zagotovo ne. Delam pa nekaj, kar sem si vedno zelela. V sluzbi in doma posledicno nisem zafrustrirana in sem zadovoljna. Ja, med poletjem in kadarkoli dodatno sem lahko sem delala in ergo imam prihranke.
3. Nimamo vsi pogodb za nedolocen cas, tudi ce imamo visje place.
4. Imam prihranjenih vec kot 35k pri 30ih, ampak zal imam zahteve, pri katerih pri stanovanju zaenkrat ne odstopam - mogoce se zahteve spremenijo. Ena od teh je, da stanovanje ni na Ptuju. Ne, tudi v LJ ne.
5. Nekateri smo se odlocili za otroke pred stanovanjem. Odlocitev je bila narejena skupaj s partnerjem, ki je starejsi. Pac nisma zelela pri 50ih menjavat plenice. Spet lastna odlocitev, ampak ni vse tako crno-belo. Upam, da Vi in Vase partnerke nikoli ne obcutite trpljenja, ko se za otroke odlocajo kasneje in potem "ne gre". Lahko tudi "ne gre" prej, ampak imas vec opcij preden si prestar. Gre za 1/5 parov.

Drugace pa ja. Malo se nasparama in bo polog za vsaj trosobno stanovanje, ki ga bova potem rihtala. Upam, da se naju kaka banka usmili na najine prekarne oblike pogodb. Prihodki so dovolj veliki, a verjetno bo potreben kak porok.

Mato989 ::

Joj Mato...se mi zdi, da je 174 strani opisovanja tvoje situacije in kako si zmagal v življenju.


To se ti zdi zato, ker ljudje ki tu sodelujejo skoz hočejo it na osebni nivo in vlečejo neke moje informacije ki sem jih delil, namesto da bi ostali v debati in dali neke realne primere od drugod... Kot vidiš se mi tu zmeraj pogovarjamo o mojem primeru (kjer me zaničujejo) hkrati pa se pogovarjamo o nekem NAMIŠLJENEM paru ki si v LJ ne more privoščit stanovanja 80m2 ker ima prenizke prihodke... Noben pa ne da realnega primera iz real life.

Zdaj pa na tvoje:

1. Nekateri nocemo prositi starsev za pomoc. Pravzaprav sem na to ponosna in sem hvalezna, da so mi v zivljenju nudili veliko. Zdaj jim pred upokojitvijo zelim, da si tudi sami kaj privoscijo in da ne stejejo kovancev do zadnjih dni. Kupijo vikend hisko sebi naprimer.


Odlično, tvoja pravica... ti jo kdo odreka?

2. Nekateri smo dlje studirali, ker nas poklic to zahteva (ja, brez ponavljanj letnikov in absolventov). Sama sem npr koncno izobrazbo pridobila tik pred 30im (Dr.). Je bilo to financno pametno? Zagotovo ne. Delam pa nekaj, kar sem si vedno zelela. V sluzbi in doma posledicno nisem zafrustrirana in sem zadovoljna. Ja, med poletjem in kadarkoli dodatno sem lahko sem delala in ergo imam prihranke.


Ok, torej si DOKTOR po izobrazbi, če si vložila v izobrazbo tako veliko časa (skoraj do 30 leta) pomeni da bi se moralo to poznat pri plači... če se ne, si nekje nekaj zajebala... Veš, zdaj ti bom rekel nekaj kar ti starši in okolica ni... to da delaš nekaj kar veseli je SUPER, sem zelo vesel zate, ampak primarno je tvoja odgovornost za prihodnost, da se izobraziš in delaš to kar je najbolj smiselno v smislu p/p oziroma v smislu porabe časa in zaslužek... Če si ti študirala do skoraj 30tega leta in pridobila naziv DOKTOR nekega področja in zdaj nimaš vsaj konkretno nadpovprečne plače in pogodbe za NDČ, potem si nekje na poti zajebala z odločitvijo (gledano z vidika nakupa nepremičnine) Super je če tebe to veseli, samo veselje ne kupi nepremičnine, še manj pa smo tisti ki smo se izobrazili za nekaj koristnega dolžni tebi poskrbet poceni nepremičnino ki je ne moreš kupit. (recimo)

3. Nimamo vsi pogodb za nedolocen cas, tudi ce imamo visje place.


Ok, ampak kako je zdaj za to kriv davkoplačevalec v državi ki bi moral tebi karkoli sofinancirat z dodatnimi davki na prazne nepremičnine? Ali pa prisilno poceni prodat?

Če nimaš podobe za NDČ potem je itak nakup nepremičnine brezvezna pobožna želja, to je jasno vsem, še oni jokacom tipa jernej.

4. Imam prihranjenih vec kot 35k pri 30ih, ampak zal imam zahteve, pri katerih pri stanovanju zaenkrat ne odstopam - mogoce se zahteve spremenijo. Ena od teh je, da stanovanje ni na Ptuju. Ne, tudi v LJ ne.


Odlično, torej si na dobri poti, ampak pri svojih zahtevah boš morala prvo dobit pogodbo za NDČ, nato pa boš morala odločit ali boš imela dovolj keša da ZADOSTIŠ ZADEVAM, ali boš pač zahteve prilagodila... jaz ti privoščim da jim zadostiš, samo ne želim pa da se tvoje zahteve izpolnijo na račun obdavčevanja drugih razumeš?

5. Nekateri smo se odlocili za otroke pred stanovanjem. Odlocitev je bila narejena skupaj s partnerjem, ki je starejsi. Pac nisma zelela pri 50ih menjavat plenice. Spet lastna odlocitev, ampak ni vse tako crno-belo. Upam, da Vi in Vase partnerke nikoli ne obcutite trpljenja, ko se za otroke odlocajo kasneje in potem "ne gre". Lahko tudi "ne gre" prej, ampak imas vec opcij preden si prestar. Gre za 1/5 parov.


Legitimna odločitev, ampak krivit državo in druge ljudi da zaradi LASTNE odločitve ne moreš do stanovanja po svojih zahtevah je pač milo rečeno dokaj perverzno in nefer se ti ne zdi?

Drugace pa ja. Malo se nasparama in bo polog za vsaj trosobno stanovanje, ki ga bova potem rihtala. Upam, da se naju kaka banka usmili na najine prekarne oblike pogodb. Prihodki so dovolj veliki, a verjetno bo potreben kak porok.


Tako je in to je bistvo kar govorim, potrebno je poskrbet da prideš do tistega kar želiš, tako kot sem jaz(tudi s pomočjo sorodstva oz. prednikov če želijo in lahko in če želiš), se odrekat nekje da prideš prej (ali ne in prideš kasneje) ampak krivit druge sodržavljane da ti nočejo prodat nepremičnine za /2 ceno ker bi ti rad tam pa tam živel ampak imaš pogodbo za določen čas ali pa 0 EUR prihrankov, je pač milo rečeno nepošteno do drugih ki so ali smo se odrekali in delali za dosego naših ciljev.

Gre se za mentaliteto "Nekaj želim, naredil bom vse kar lahko da do tegap ridem" proti mentaliteti "Jaz nekaj hočem in mi morajo drugi zrihtat po max takšni ceni ker jaz se nočem odrekat več kot to in to"

Ta druga mentaliteta je mentaliteta razvajencev in borit se za take je borba za lenuhe ki bi vse imeli in zelo malo dali od sebe da bi to dosegli.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

nuclear ::

Moja teorija je enostavna. Elita si zeli srednjo klaso in revne enostavno potisniti iz mest v podezelja. Trenutni sistem je dizajniran, da srednja klasa zivi od place do place, vecni podnajemniki in vecnji suznji sistema. Od 1971 leta je sistem dizajniran, da je v sistemu mnogo mnogo vec denarja kot se ga nameni za produktivnost delavcev, tako da je inflacija enormno visja, kot pa average delavec prejme place. Cene gor, place pa dol v povprecju na pretok kesa. Torej nastane situacija, da je vse v povprecju drazje kot pa je kupna moc povprecnega delavca. Visje klasificirani delavci kot so programerji, inzenirji itd lahko prisparajo, ampak vseeno nepremcnino je skoraj nemogoce kupiti brez kredita.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


Legitimna odločitev, ampak krivit državo in druge ljudi da zaradi LASTNE odločitve ne moreš do stanovanja po svojih zahtevah je pač milo rečeno dokaj perverzno in nefer se ti ne zdi?


Državi je v interesu da ostane v sloveniji. Ker drugače bom jaz krivil državo da ne zna zadržat treh jebenih dohtarjev v sloveniji in naslednjič volil tistega ki bo obljubljal da se bo tej problematiki bistveno bolj posvetil in, če bo potem tisti izvoljen, in začel "plenit" nepremičnine, ne bom niti trznil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Legitimna odločitev, ampak krivit državo in druge ljudi da zaradi LASTNE odločitve ne moreš do stanovanja po svojih zahtevah je pač milo rečeno dokaj perverzno in nefer se ti ne zdi?


Državi je v interesu da ostane v sloveniji. Ker drugače bom jaz krivil državo da ne zna zadržat treh jebenih dohtarjev v sloveniji in naslednjič volil tistega ki bo obljubljal da se bo tej problematiki bistveno bolj posvetil in, če bo potem tisti izvoljen, in začel "plenit" nepremičnine, ne bom niti trznil.


Ja, ampak to naj izpelje tako da jo z plačo DELODAJALEC(kdo pravi da je zaposlena v državnem podjetju ali zavodu) premami da ostane, ne tako da pobira drugim denar od lastnine in jih sili da njej prodajo ceneje....

Ali še bolje, če ji je država plačala šolanje in hoče odit naj poravna z zamudnimi obrestmi vso šolanje in denar ki smo ga davkoplačevalci vložili v njo... dejansko je dobila od družbe gratis šolanje zdaj bi pa morala ji družba še dat po tvoje poceni stanovanje... fuck off, naj vrne šolanje in gre kamorkoli želi, to bi morala vlada uredit, ne pa da delimo denar folku ki odhaja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

matobeli ::

Mato989 je izjavil:

...premami da ostane, ne tako da pobira drugim denar od lastnine in jih sili da njej prodajo ceneje....


V resnic mi je vseeno, zrihta naj.

Alayne ::

Sej drzava me je komaj kaj zadrzala. Delam v AT in sem cezmejni migrant. Delno tudi zato problemi s kreditom (placa prihaja na AT racun). Edino kar mi je SLO nudila je bila zastonj izobrazba in Zoisova stipendija.

Tako da teoreticno me placuje drzava AT, SLO pa mi pobere razliko davkov. V kolikor Golob se bolj zatesni davcno politiko pac preselim familijo gor. Ni kaj za razmisljat. V Avstriji na banko prineses zadnje tri placilne liste in je to to. Moja sodelavka (na isti poziciji/placi kot jaz) je tako dobila cca 300 000 eur kredita. Isto projektno delo za dolocen cas. Zal pa AT ne zeli dat hipotekarnega kredita za SLo nepremicnino.

Trenutno vztrajam v drzavi, ker mi je iz neznanih razlogov (ne financnih) pri srcu. Pa sem zivela AT, DE in USA. Se vedno sem rada v SLo.


Nima veze. Ne jamram. Kot pravim, bom prisparala. Je pa kljucen problem kot je nekdo omenil, da je v SLO rast cen nepremicnin izjemna. Recimo lani sem prihranila vec kot 15k. Primerljiv flet v Mb, ki sva si ga ogledovala je skocil iz 90k na 130k. To je kljucen problem. Resitve pa ne vidim. Ali cakam na pok mehurcka al pa pac recem jebiga in dam neko noro ceno za stanovanje, da se resim najemnine.

Mato989 ::

Tako da teoreticno me placuje drzava AT, SLO pa mi pobere razliko davkov. V kolikor Golob se bolj zatesni davcno politiko pac preselim familijo gor. Ni kaj za razmisljat. V Avstriji na banko prineses zadnje tri placilne liste in je to to. Moja sodelavka (na isti poziciji/placi kot jaz) je tako dobila cca 300 000 eur kredita. Isto projektno delo za dolocen cas. Zal pa AT ne zeli dat hipotekarnega kredita za SLo nepremicnino.


Edino kar mi je SLO nudila je bila zastonj izobrazba in Zoisova stipendija.


In tu je v osnovi napaka naše države... tebi smo mi kot družba plačali izobraževanje in štipendijo, in če odideš bi morala država od tebe terjat vse to z obrestmi vred nazaj... ampak to je druga debata in je tu off topic.

Nima veze. Ne jamram. Kot pravim, bom prisparala. Je pa kljucen problem kot je nekdo omenil, da je v SLO rast cen nepremicnin izjemna. Recimo lani sem prihranila vec kot 15k.


No saj to je pravilen pristop... prvi del zagotovo glede ključnega problema, pa samo o tem, rast cen nepremičnin je odvisna od tega kakšne imaš zahteve... Če si ti prihranila 15k lani in tvoja partner 15k potem si dejansko prihranila vso razliko rasti, hkrati pa se ti procent za polog viša... Če pa nista potem pa imaš morda previsoke želje in zahteve glede na prihranke (vem sliši se bizarno ampak to določa trg)

Resitve pa ne vidim. Ali cakam na pok mehurcka al pa pac recem jebiga in dam neko noro ceno za stanovanje, da se resim najemnine.


Ali pa spremeniš zahteve po lokaciji in ostalem kar jih imaš... tu je ključ do uspeha če vprašaš mene. Če pač ne moreš kupit stanovanja v MBju ker vstavi poljuben razlog, spremeniš zahtevo lokacije ali nepremičnine... Ko sem jaz kupoval nepremičnin je bila novogradnja v MB 47m2 67k in sem rekel fuck it, in vzel na Ptuju 73k za 61m2... sem se pač prilagodil, nisem jamral da mi naj družba zrihta novogradnjo v MB za 61m2 za 73k...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Preseli se v Avstrijo. Ta cez 30 let bo se vedno normalna drzava in bogata, za SLO pa nisem tako prepričan.

Utk ::

Ta cez 30 let bo se vedno normalna drzava in bogata,

Bogata najbrž bo bolj, normalna pa niti danes ni.

Pat_MaGroin ::

Sure, mi iz Slovenije lahko sploh to rečemo :))).
««
174 / 564
»»