» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
173 / 583
»»

trancer01 ::

Glede na finančno (ne)pismenost nekaterih primerkov tudi na tem forumu je to povsem jasno. Nekateri še niso slišali za "equity" in se jim najem hipotekarnega kredita zdi velikansko zlo in gromozansko tveganje. Očitno pa je za te ljudi dosmrtno plačevanje najemnine manjše zlo, saj so najemodajalci manj zlobni od hudobne banke in jih nikoli ne morejo vreči na cesto. Dejstvo, da zaradi vseh skozi leta vplačanih najemnin, ni najeta nepremičnina nit 1% njihova, jih pa ne moti.

Če nimaš izbire, itak lahko samo čakaš. Problem je le, če čakaš toliko časa, da vmes zamudiš tudi vse (dobre) priložnosti zaradi svojih principov, ko ničesar ne kupiš, ker se ti zdijo cene previsoke, čeprav bi kredit vseeno lahko najel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

ginekk ::

stratosD je izjavil:

Samo za intermezzo - in morda pogled iz drugega kota...ste se kdaj vprašali zakaj je v revnejših EU državah delež lastnisških stanovanj(nepremičnin) višji kot v razvitejših?
Ali je res kvaliteta bivanja boljša v lastniških stanovanjih? ..ali pa nas le nekdo sisa na dolgi rok za iluzijo neke kvazi lastnine?

https://cekin.si/nepremicnine/nepremicn...


Da, zato ker so ravno te revne države v fazi po II. sv vojni pa do začetka 90-ih imele socializem, kjer se je gradilo na veliko za delavce in familije, ter ne za "trg".

Jebeš kvaliteto bivanja, ko pa si odvisen od milosti tistih, ki hočejo imet svoj "pasivni" dohodek.

Najemodajalcem je res pomembno, da ima najemnik kvalitetno stanovanje. /s

Če pa slučajno dobimo regulirane najemnine z zaprtimi cenami za nedoločeno obdobje, bo pa stvar morda drugačna.

Utk ::

matobeli je izjavil:

Ne bluzi, v zadnjih par letih so kupovali tisti ki niso imeli izbire ali pa investitorji. Če si je kdo lahko privoščil malo počakat, čaka.

Ja, ker dokazano se v zgodovini zmeraj splača čakat na slabe časa za vzet veliko posojilo in kupit hišo...NOT.

matobeli ::

Nima niti zveze s slabimi časi, ampak s tem da je, poleg visokih cen, tudi sama ponudba res slaba.
Čaka se na primerno parcelo, stanovanje...

trancer01 ::

Kdor čaka, dočaka... nekaj.>:D

matobeli ::

Sej pravim, če lahko počakaš se počaka, drugač pa pač ne. Precenjene luknje lahko nabaviš kadarkoli, jih ne bo zmanjkalo.

Utk ::

Čakaš na kaj? Če vidiš stanovanje, oz. si ga videl v zadnjih petih letih, ki ti je bilo po vseh kriterijih všeč, samo se ti je zdelo drago (pa recimo, da bi si ga vseeno lahko privoščil), si se z ne-nakupom z zelo veliko verjetnostjo zajebal. To je dejstvo.
Poznam enga, ki kupuje že več kot 5 let. Na začeku je bilo itak vse predrago, zdaj joka za tremi hišami, ki jih ni kupil, in istočasno spet jamra kako je vse predrago. Imam občutek, da bo čez 5 let še zmeraj iste zgodbice govoril, samo hiše bojo druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

trancer01 ::

Se bojim, da ima Utk prav. Nekateri ste sami sebe prepričali, da je pravilno čakati v nedogled. Seveda pa obstaja tudi možnost, da ste nekateri tako izbirčni, da za vas res v zadnjih X letih še niso zgradili vam sprejemljive nepremičnine. Jaz moram priznati, da sem z nakupom imel srečo.

Utk ::

Največji problem pri čakanju je v tem, da se v petih letih v resnici ne spremeni spet kaj strašno veliko, ti si pa 5 let starejši, otroci se 5 let več gužvajo, itd. Potem pa čakaš še novih 5 let...Človek ni vsako leto mlajši, madona. Kaj ti pomaga, če boš pri 50ih pa prišel do nekega stanovanja, za katerga boš verjel, da ga nisi preplačal. Čeprav bo dražje od vseh ostalih 10, ki jih lahko že zdavnaj kupil.

maticb492 ::

Nobena nepremičnina ni perfektna, in veliko stvari vidiš šele kasneje... posebej kakšne stvari, ki jih ne moreš videt na ogledu.

Recimo to da so eni moji sosedi skregani glede kleti in so šanse, da bomo karkoli spodaj uredili zelo majhne. Takih zadev in detajlov, recimo kam sveti sonce ob 13:17 ne moreš vedet pred nakupom, pa te lahko začnejo zelo motit.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

trancer01 ::

Točno tako je! Idealnih nepremičnin in situacij ni ali pa ne trajajo večno. Predvsem pa se človek stara, nepremičnina se stara in z leti pride vse, pravijo. :'( Važno je živeti zdaj, ne čez 5, 10, 20 let.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Največji problem pri čakanju je v tem, da se v petih letih v resnici ne spremeni spet kaj strašno veliko, ti si pa 5 let starejši, otroci se 5 let več gužvajo, itd. Potem pa čakaš še novih 5 let...Človek ni vsako leto mlajši, madona. Kaj ti pomaga, če boš pri 50ih pa prišel do nekega stanovanja, za katerga boš verjel, da ga nisi preplačal. Čeprav bo dražje od vseh ostalih 10, ki jih lahko že zdavnaj kupil.


Točno to, tole čakanje je overall zelo slabo... večini se ne izide in so na koncu na slabšem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LeQuack ::

Bolje se je roditi bogat, da imaš bogastvo že od mladega.
Quack !

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Največji problem pri čakanju je v tem, da se v petih letih v resnici ne spremeni spet kaj strašno veliko, ti si pa 5 let starejši, otroci se 5 let več gužvajo, itd. Potem pa čakaš še novih 5 let...Človek ni vsako leto mlajši, madona. Kaj ti pomaga, če boš pri 50ih pa prišel do nekega stanovanja, za katerga boš verjel, da ga nisi preplačal. Čeprav bo dražje od vseh ostalih 10, ki jih lahko že zdavnaj kupil.


Točno to, tole čakanje je overall zelo slabo... večini se ne izide in so na koncu na slabšem.


pač nekateri kupijo prehitro ker so neučakani, drugi kupijo prepozno ker čakajo na "idealno reč" predolgo.

Je na vseh trgih tako, ne samo na nepremičninskem.

trancer01 je izjavil:

Glede na finančno (ne)pismenost nekaterih primerkov tudi na tem forumu je to povsem jasno. Nekateri še niso slišali za "equity" in se jim najem hipotekarnega kredita zdi velikansko zlo in gromozansko tveganje. Očitno pa je za te ljudi dosmrtno plačevanje najemnine manjše zlo


Delaš se inteligentnega pa ne zmoreš razumet da veliko ljudi enostavno nima dovolj prihrankov da bi lahko vzeli kredit in kupili nepremičnino. Za najem kredita rabiš vsaj 20% lastnih prihrankov, po nakupu nepremičnine ti mora ostati še dovolj denarja da nepremičnino opremiš in vsaj malenkost obnoviš, če je treba.
(seveda ignorirajmo dejstvo da marsikdo pač ne rabi novega iphona ampak bi tistih 1000 EUR lahko namenil v svoj stanovanjski sklad...to so psihične težave ki jih tule na forumu ne bomo rešili).

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Quack !

trancer01 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Največji problem pri čakanju je v tem, da se v petih letih v resnici ne spremeni spet kaj strašno veliko, ti si pa 5 let starejši, otroci se 5 let več gužvajo, itd. Potem pa čakaš še novih 5 let...Človek ni vsako leto mlajši, madona. Kaj ti pomaga, če boš pri 50ih pa prišel do nekega stanovanja, za katerga boš verjel, da ga nisi preplačal. Čeprav bo dražje od vseh ostalih 10, ki jih lahko že zdavnaj kupil.


Točno to, tole čakanje je overall zelo slabo... večini se ne izide in so na koncu na slabšem.


pač nekateri kupijo prehitro ker so neučakani, drugi kupijo prepozno ker čakajo na "idealno reč" predolgo.

Je na vseh trgih tako, ne samo na nepremičninskem.

trancer01 je izjavil:

Glede na finančno (ne)pismenost nekaterih primerkov tudi na tem forumu je to povsem jasno. Nekateri še niso slišali za "equity" in se jim najem hipotekarnega kredita zdi velikansko zlo in gromozansko tveganje. Očitno pa je za te ljudi dosmrtno plačevanje najemnine manjše zlo


Delaš se inteligentnega pa ne zmoreš razumet da veliko ljudi enostavno nima dovolj prihrankov da bi lahko vzeli kredit in kupili nepremičnino. Za najem kredita rabiš vsaj 20% lastnih prihrankov, po nakupu nepremičnine ti mora ostati še dovolj denarja da nepremičnino opremiš in vsaj malenkost obnoviš, če je treba.
(seveda ignorirajmo dejstvo da marsikdo pač ne rabi novega iphona ampak bi tistih 1000 EUR lahko namenil v svoj stanovanjski sklad...to so psihične težave ki jih tule na forumu ne bomo rešili).


Jaz se ne delam nič inteligentnega, ampak samo delim svoje izkušnje, ki jih imam, za razliko od nekaterih tu, precej. Ti pa tule opletaš s cinizmom in me poskušaš užaliti.:)) Jaz svojo nepremičnino že imam in to ni prva, ki sem jo kupil. Dobro vem, kakšni so pogoji za najem kredita, saj sem ga sam s slabo plačo in skromnimi prihranki najel sredi finančne krize leta 2013, ko so bili pogoji še bistveno slabši in banke s krediti niso bile tako radodarne kot danes.

Mato989 ::

Delaš se inteligentnega pa ne zmoreš razumet da veliko ljudi enostavno nima dovolj prihrankov da bi lahko vzeli kredit in kupili nepremičnino. Za najem kredita rabiš vsaj 20% lastnih prihrankov, po nakupu nepremičnine ti mora ostati še dovolj denarja da nepremičnino opremiš in vsaj malenkost obnoviš, če je treba.
(seveda ignorirajmo dejstvo da marsikdo pač ne rabi novega iphona ampak bi tistih 1000 EUR lahko namenil v svoj stanovanjski sklad...to so psihične težave ki jih tule na forumu ne bomo rešili).


Seveda, ampak težava je v tem, da vsi tisti ki jamrajo (ali pa skoraj vsi) nimajo prihranjeno niti 20k... torej če nimajo niti 20k prihranjeno jim ne bo pomagalo niti če jutri padejo nepremičnine za 20%, ker še vedno ne bodo imeli dovolj...

In v tem je osnovna težava, ne v višini cen nepremičnin, razen če kdo iluzorno pričakuje da bo padla cena oz. cene za 50%

Če nimaš danes prihranjeno najmanj 20-30k keša na TRR nimaš kaj za jamrat da so nepremičnine drage, ker tudi če bi bile 120k to kar je zdaj 300k če nekdo nima 0 EUR na TRR spet ne more vzet kredita...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

trancer01 je izjavil:


Jaz se ne delam nič inteligentnega


Torej ne zmerjaj ljudi z nepismenimi če potem daš primer ki nima niti osnovne podlage pri večini ljudi.

Kdor vsaj 30% prihrankov za nakup nepremičnine nima kaj delat na nepremicnine.net. 20% rabiš za najem kredita, nekaj za stroške odobritve in cenilca, ostalo pa za obisk Ikeje.

Zgodovina sprememb…

trancer01 ::

Niti ne rabiš nujno pri vseh bankah 20% lastnih sredstev za polog. Včasih je možno kombinirati tudi hipotekarni kredit s potrošniškim/gotovinskim, je pa seveda še vedno problem kreditna sposobnost. Na ta način je novo stanovanje leta 2011 kupil moj sodelavec. Stanovanje je stalo 150k EUR in z ženo nista imela za polog, zato sta najela dva kredita. Takrat se je to vse zdelo drago, danes pa bi rekli, da je bilo poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

eventyrer ::

trancer01 je izjavil:

Niti ne rabiš nujno pri vseh bankah 20% lastnih sredstev za polog. Včasih je možno kombinirati tudi hipotekarni kredit s potrošniškim/gotovinskim, je pa seveda še vedno problem kreditna sposobnost.


Še večji problem je se vseliti v prazno nepremičnino ki jo moraš potem opremiti.

Tvoja kombinacija drži večinoma pri ljudeh ki imajo dovolj prihrankov da jih potem uporabijo za opremljanje hiše in dovolj kreditne sposobnosti da si pomagajo s potrošniškim kreditom da si zvišajo hipotekarni kredit.
tvoja kombinacija _ne_ drži za povprečnega jamrača.

Mato989 je izjavil:

Delaš se inteligentnega pa ne zmoreš razumet da veliko ljudi enostavno nima dovolj prihrankov da bi lahko vzeli kredit in kupili nepremičnino. Za najem kredita rabiš vsaj 20% lastnih prihrankov, po nakupu nepremičnine ti mora ostati še dovolj denarja da nepremičnino opremiš in vsaj malenkost obnoviš, če je treba.
(seveda ignorirajmo dejstvo da marsikdo pač ne rabi novega iphona ampak bi tistih 1000 EUR lahko namenil v svoj stanovanjski sklad...to so psihične težave ki jih tule na forumu ne bomo rešili).


Seveda, ampak težava je v tem, da vsi tisti ki jamrajo (ali pa skoraj vsi) nimajo prihranjeno niti 20k... torej če nimajo niti 20k prihranjeno jim ne bo pomagalo niti če jutri padejo nepremičnine za 20%, ker še vedno ne bodo imeli dovolj...

In v tem je osnovna težava, ne v višini cen nepremičnin, razen če kdo iluzorno pričakuje da bo padla cena oz. cene za 50%

Če nimaš danes prihranjeno najmanj 20-30k keša na TRR nimaš kaj za jamrat da so nepremičnine drage, ker tudi če bi bile 120k to kar je zdaj 300k če nekdo nima 0 EUR na TRR spet ne more vzet kredita...


Točno to in pika ja.

Je pa dejstvo da ogromno ljudi varčuje in ne zmore sledit trenutnim trendom zviševanja cen nepremičnin. Hiše se dražijo hitreje kot so zmožni prihraniti v 1 letu.
To pa ... se lahko delate pametne kolikor hočete...je dejanski problem.

Zgodovina sprememb…

trancer01 ::

Veš kaj, opremljanje hiše ali stanovanja s pohištvom je pa, če nimaš denarja, res postranski problem! Za prvo silo lahko notri namečeš rabljeno pohištvo in ga počasi menjaš, ko se ti finančna situacija izboljšuje! Naša družina je ob vselitvi v drugo stanovanje 15 let živela s starim (neoptimalnim) pohištvom pa smo preživeli. Današnja mladina pa hoče vse takoj in to ne rabljeno, mora biti novo in zelo dobre kvalitete. Važne so stene in streha, (vedno zamenljivo) pohištvo pa bistveno manj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

eventyrer ::

Nimaš stika s situacijo. Nepremičnine si očitno kuipil v času stabilnih cen.

Danes povprečen človek ne more prihraniti v 12 mesecih več denarja kolikor se nepremičnine dražijo.

Kdor pred 3 leti ni imel dovolj denarja za nakup nepremičnine in je do danes ni kupil mu danes več EUR manjka do nakupa nepremičnine kot mu jih je manjkalo pred 3 leti.

Zgodovina sprememb…

trancer01 ::

Če bi bolj pozorno bral vse, kar sem napisal, bi vedel, da to, kar trdiš o meni, ni res.

Mato989 ::

trancer01 je izjavil:

Niti ne rabiš nujno pri vseh bankah 20% lastnih sredstev za polog. Včasih je možno kombinirati tudi hipotekarni kredit s potrošniškim/gotovinskim, je pa seveda še vedno problem kreditna sposobnost. Na ta način je novo stanovanje leta 2011 kupil moj sodelavec. Stanovanje je stalo 150k EUR in z ženo nista imela za polog, zato sta najela dva kredita. Takrat se je to vse zdelo drago, danes pa bi rekli, da je bilo poceni.



Nujno rabiš 20% ne zaradi bank ampak da demonstriraš da si res sposoben VARČEVAT in it v nek projekt kot je nakup nepremičnine... Jemat hipotekarni in še potrošniški kredit je SUICIDE, večina niti ni kreditno sposobna za take zneske, tisti ki pa so, pa bi morali tudi z lahkoto privarčevat 20-40k v nekem doglednem času.

Ti razloži kako štromar z 1.200 bruto in administratorka v računovodstvu z 1.300 bruto lahko z 0 prihranki kupit flet za 200k... ne gre, je treba nekaj privarčevat, in nimata kaj jamrat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

trancer01 je izjavil:

Če bi bolj pozorno bral vse, kar sem napisal, bi vedel, da to, kar trdiš o meni, ni res.


ne bom crawlal po forumuu in iskal tvojih postov.

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Nimaš stika s situacijo. Nepremičnine si očitno kuipil v času stabilnih cen.

Danes povprečen človek ne more prihraniti v 12 mesecih več denarja kolikor se nepremičnine dražijo.

Kdor pred 3 leti ni imel dovolj denarja za nakup nepremičnine in je do danes ni kupil mu danes več EUR manjka do nakupa nepremičnine kot mu jih je manjkalo pred 3 leti.


Ja, ampak treba je pogledat tako:

Če 1.1.2019 nisi imel na TRRju 0 EUR in si do danes varčeval in navarčeval 20k EUR potem imaš danes 100% več šans da kupiš vsaj NEKAJ NEKJE V SLO napram z 0 EUR na TRR, verjetno res ne enako veliko, ampak z 0 EUR ne gre NIČ kupit, z 20k pa lahko narediš kompromis in kupiš dlje ven, manjše itd...

Upam da se tukaj strinjava... torej v vsakem primeru je bolje varčevat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

trancer01 ::

Mato989, ne pametuj in ne glej na vse iz svojega egoističnega vidika. Niso vsi samski začeli varčevati pri 19 letih za nepremičnino kot ti. Konkretno, moj omenjeni sodelavec ima dva otroka in je živel v garsonjeri, iz katere jih je lastnik ven vrgel. V najem jim ni hotel dati nihče in prisiljen je bil kupiti. Kaj bi lahko naredil tak človek v tvojem primeru? Živel na cesti z otroki in šparal za polog, da bi dokazal, da zmore varčevati?;(

eventyrer ::

Seveda se strinjava. Dejstvo pa je da danes moraš gledati nepremičnine v neprimerljivo slabše razvitih krajih slovenije kot pred 3 leti.

Mato989 je izjavil:

da kupiš vsaj NEKAJ NEKJE V SLO


na Ptuju nihče noče živeti.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

trancer01 je izjavil:

Mato989, ne pametuj in ne glej na vse iz svojega egoističnega vidika. Niso vsi samski začeli varčevati pri 19 letih za nepremičnino kot ti. Konkretno, moj omenjeni sodelavec ima dva otroka in je živel v garsonjeri, iz katere jih je lastnik ven vrgel. V najem jim ni hotel dati nihče in prisiljen je bil kupiti. Kaj bi lahko naredil tak človek v tvojem primeru? Živel na cesti z otroki in šparal za polog, da bi dokazal, da zmore varčevati?;(


Egoističen je sodelavec ki je naštepal 2 otroka medtem ko je bil v garsonjeri, namesto da bi prvo poskrbel za nepremičninsko problem preden egoistično sproducira potomce zaradi katerih je v stiski =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Mato989, ne pametuj in ne glej na vse iz svojega egoističnega vidika. Niso vsi samski začeli varčevati pri 19 letih za nepremičnino kot ti. Konkretno, moj omenjeni sodelavec ima dva otroka in je živel v garsonjeri, iz katere jih je lastnik ven vrgel. V najem jim ni hotel dati nihče in prisiljen je bil kupiti. Kaj bi lahko naredil tak človek v tvojem primeru? Živel na cesti z otroki in šparal za polog, da bi dokazal, da zmore varčevati?;(


Egoističen je sodelavec ki je naštepal 2 otroka medtem ko je bil v garsonjeri, namesto da bi prvo poskrbel za nepremičninsko problem preden egoistično sproducira potomce zaradi katerih je v stiski =)


kaki bedak mora bit človek ki kaj takega napiše.

Ja ljudje bodo imeli otroke šele pri 40ih letih zato ker je nepremičninski trg napihnjen.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Seveda se strinjava. Dejstvo pa je da danes moraš gledati nepremičnine v neprimerljivo slabše razvitih krajih slovenije kot pred 3 leti.

Mato989 je izjavil:

da kupiš vsaj NEKAJ NEKJE V SLO


na Ptuju nihče noče živeti.


Zanimivo, hkrati pa se je enako stanovanje ki sem ga jaz kupil (identičen tloris) za 73k december 2019, pred 2 mesecema prodal za 120k na PTUJU kjer bojda nihče noče živeti =)

Saj če noče je ok, ampak če drugje ne more, potem pač naj izbira, ali bo nekje živel kjer LAHKO ampak ne želi, ali pa ne bo nikjer (pod mostom)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Saj pravim, debata na forumu je povsem bedasta zaradi egocentričnih primerkov ki ne morejo glave iz lastne riti potegnit.

Kurčev Ptuj.

:)

173 strani debate o Ptuju.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Mato989, ne pametuj in ne glej na vse iz svojega egoističnega vidika. Niso vsi samski začeli varčevati pri 19 letih za nepremičnino kot ti. Konkretno, moj omenjeni sodelavec ima dva otroka in je živel v garsonjeri, iz katere jih je lastnik ven vrgel. V najem jim ni hotel dati nihče in prisiljen je bil kupiti. Kaj bi lahko naredil tak človek v tvojem primeru? Živel na cesti z otroki in šparal za polog, da bi dokazal, da zmore varčevati?;(


Egoističen je sodelavec ki je naštepal 2 otroka medtem ko je bil v garsonjeri, namesto da bi prvo poskrbel za nepremičninsko problem preden egoistično sproducira potomce zaradi katerih je v stiski =)


kaki bedak mora bit človek ki kaj takega napiše.

Ja ljudje bodo imeli otroke šele pri 40ih letih zato ker je nepremičninski trg napihnjen.


Največji bedak je tisti ki se spravlja v stisko ker ne uredi osnov... imeti otroke ko si v garsonjeri je enako kot da bi prvo postavil pri bajti streho... tega normalen ne počne

A vas starši niso naučili nič o tem, prvo štalca pol pa kravca?

eventyrer je izjavil:

Saj pravim, debata na forumu je povsem bedasta zaradi egocentričnih primerkov ki ne morejo glave iz lastne riti potegnit.

Kurčev Ptuj.

:)

173 strani debate o Ptuju.


Ne debata je bedasta ker nekateri hočejo živet tam kjer si zaradi cen ne morejo privoščit, krivijo pa druge ki nočejo prodat ceneje, namesto sami sebe, ki niso sposobni pridelat dovolj za nakup tam kjer živijo...

Pa najsi bo kurčev Ptuj, Haloze, Goričko, LJ, Bosna ali Albanija...

Ampak to eni ne dojamete. Kot da bi jaz jamral da ne morem živet na Manhattnu in krivil milijonarje ki nočejo prodat nepremičnin za 50k ampak ohčejo zanje milijone... kaj bi mi rekel? Naj spokam drugam kajne!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

Kot da bi jaz jamral da ne morem živet na Manhattnu in krivil milijonarje ki nočejo prodat nepremičnin za 50k ampak ohčejo zanje milijone... kaj bi mi rekel? Naj spokam drugam kajne!


Seveda bi ti rekel da se preseli v revnejši del New Yorka ne pa na faking Ptuj.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kot da bi jaz jamral da ne morem živet na Manhattnu in krivil milijonarje ki nočejo prodat nepremičnin za 50k ampak ohčejo zanje milijone... kaj bi mi rekel? Naj spokam drugam kajne!


Seveda bi ti rekel da se preseli v revnejši del New Yorka ne pa na faking Ptuj.


In če tudi tam ne bi mogel kupit? kaj pa pol?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kot da bi jaz jamral da ne morem živet na Manhattnu in krivil milijonarje ki nočejo prodat nepremičnin za 50k ampak ohčejo zanje milijone... kaj bi mi rekel? Naj spokam drugam kajne!


Seveda bi ti rekel da se preseli v revnejši del New Yorka ne pa na faking Ptuj.


In če tudi tam ne bi mogel kupit? kaj pa pol?



Evo, zdaj si dojel problem.

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kot da bi jaz jamral da ne morem živet na Manhattnu in krivil milijonarje ki nočejo prodat nepremičnin za 50k ampak ohčejo zanje milijone... kaj bi mi rekel? Naj spokam drugam kajne!


Seveda bi ti rekel da se preseli v revnejši del New Yorka ne pa na faking Ptuj.


In če tudi tam ne bi mogel kupit? kaj pa pol?



Evo, zdaj si dojel problem.


Jaz sem ga ja, ni kriv NEW YORK in USA ampak jaz ker premalo zaslužim!!!!!

So ga dojeli drugi?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kot da bi jaz jamral da ne morem živet na Manhattnu in krivil milijonarje ki nočejo prodat nepremičnin za 50k ampak ohčejo zanje milijone... kaj bi mi rekel? Naj spokam drugam kajne!


Seveda bi ti rekel da se preseli v revnejši del New Yorka ne pa na faking Ptuj.


In če tudi tam ne bi mogel kupit? kaj pa pol?



Evo, zdaj si dojel problem.


Jaz sem ga ja, ni kriv NEW YORK in USA ampak jaz ker premalo zaslužim!!!!!

So ga dojeli drugi?


Streha nad glavo bi morala biti osnovna človeška pravica. Povprečna cena nepremičnin v nekem kraju bi morala biti taka da jo povprečen delavec v tistem mestu lahko kupi. Pika.
Mesto kjer so cene nepremičnin tako visoke da si jih zaposleni v tistem mestu ne morejo privoščiti bi po definiciji ne smelo obstajat.

Al zvišat plače v tistem mestu ali pa znižat cene nepremičnin. Eno ali drugo.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

eventyrer je izjavil:

kaki bedak mora bit človek ki kaj takega napiše.

Ja ljudje bodo imeli otroke šele pri 40ih letih zato ker je nepremičninski trg napihnjen.



Ne bedak, realen pogled, tudi če se ne strinja z situacijo, noče cel svet prisilit, da se spremeni zaradi njega, ampak se prilagodi svetu. In če to pomeni da nimaš otrok pred 40-im, jebiga, je pač tako.

Nikoli ne bom razumel ljudi, ki štepajo otroke v takih razmerah.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kot da bi jaz jamral da ne morem živet na Manhattnu in krivil milijonarje ki nočejo prodat nepremičnin za 50k ampak ohčejo zanje milijone... kaj bi mi rekel? Naj spokam drugam kajne!


Seveda bi ti rekel da se preseli v revnejši del New Yorka ne pa na faking Ptuj.


In če tudi tam ne bi mogel kupit? kaj pa pol?



Evo, zdaj si dojel problem.


Jaz sem ga ja, ni kriv NEW YORK in USA ampak jaz ker premalo zaslužim!!!!!

So ga dojeli drugi?

Streha nad glavo bi morala biti osnovna človeška pravica. Povprečna cena nepremičnin v nekem kraju bi morala biti taka da jo povprečen delavec v tistem mestu lahko kupi. Pika.



Ok, povprečna plača je 2.000 bruto... vsak ki ima 2.000 bruto in če sta to par 2x 2.000 bruto in imata prihranjeno 20% lahko zagotovo v 99% kupita nekaj v tisti mestni občini ali občini ali vsaj v rangu 30km zračne razdalje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:


Ok, povprečna plača je 2.000 bruto... vsak ki ima 2.000 bruto in če sta to par 2x 2.000 bruto in imata prihranjeno 20% lahko zagotovo v 99% kupita nekaj v tisti mestni občini ali občini ali vsaj v rangu 30km zračne razdalje.


Samski pa naj si dajo štrik za vrat al kaj po tvojem

TheBlueOne ::

maticb492 je izjavil:



Nikoli ne bom razumel ljudi, ki štepajo otroke v takih razmerah.


Vedno najdes kaksen razlog za paranojo. Zgodovinsko gledano so razmere se vedno odlicne.

Mato989 ::

Mesto kjer so cene nepremičnin tako visoke da si jih zaposleni v tistem mestu ne morejo privoščiti bi po definiciji ne smelo obstajat.

Al zvišat plače v tistem mestu ali pa znižat cene nepremičnin. Eno ali drugo.


In kako se to zgodi? Ne z dekretom in zakonom AMPAK tako da vsi ki si ne morejo privoščit nepremičnin ZAPUSTIJO MESTO... ko ne bodo v LJ več dobili čistilk, kelnarjev, in ostalega osebja z preslabo plačo za tisto mesto bodo morali plače dvignit ali propadli.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

Mesto kjer so cene nepremičnin tako visoke da si jih zaposleni v tistem mestu ne morejo privoščiti bi po definiciji ne smelo obstajat.

Al zvišat plače v tistem mestu ali pa znižat cene nepremičnin. Eno ali drugo.


In kako se to zgodi? Ne z dekretom in zakonom AMPAK tako da vsi ki si ne morejo privoščit nepremičnin ZAPUSTIJO MESTO... ko ne bodo v LJ več dobili čistilk, kelnarjev, in ostalega osebja z preslabo plačo za tisto mesto bodo morali plače dvignit ali propadli.


to bi povzročilo bistveno zvišanje cen nepremičnin.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ok, povprečna plača je 2.000 bruto... vsak ki ima 2.000 bruto in če sta to par 2x 2.000 bruto in imata prihranjeno 20% lahko zagotovo v 99% kupita nekaj v tisti mestni občini ali občini ali vsaj v rangu 30km zračne razdalje.


Samski pa naj si dajo štrik za vrat al kaj po tvojem


Zakaj bi moral samski kupovat nepremičnino? v večini primerov skozi zgodovino samske osebe NISO kupovale svojih nepremičnin, ker to ni bilo ekonomsko dosegljivo... to se želimo iti zadnjih 30 let... Pred 50 leti so pač samski živeli v mansardi od starcev v tujinah pa 99% v sobivanju z drugimi mladimi.

Si ti kaj gledal Friendse? To je način kako SAMSKI mladi živijo večinoma oz. naj bi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:


Zanimivo, hkrati pa se je enako stanovanje ki sem ga jaz kupil (identičen tloris) za 73k december 2019, pred 2 mesecema prodal za 120k na PTUJU kjer bojda nihče noče živeti =)

Saj če noče je ok, ampak če drugje ne more, potem pač naj izbira, ali bo nekje živel kjer LAHKO ampak ne želi, ali pa ne bo nikjer (pod mostom)


zato ker so tisti, ki si ne morejo privoščit živet drugje množično kupovali poceni nepremičnine na Ptuju in so na Ptuj prinesli svoje finance so cene nepremičnin na Ptuju zrasle.

omg, shock.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



In kako se to zgodi? Ne z dekretom in zakonom AMPAK tako da vsi ki si ne morejo privoščit nepremičnin ZAPUSTIJO MESTO... ko ne bodo v LJ več dobili čistilk, kelnarjev, in ostalega osebja z preslabo plačo za tisto mesto bodo morali plače dvignit ali propadli.


In naredijo kamp na obrobju, kjer cakajo cudez?

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:


Si ti kaj gledal Friendse? To je način kako SAMSKI mladi živijo večinoma oz. naj bi...


Ta bulšit od serije je eden od krivcev downfala zahodne civilizacije. Nevem če je še kak "kulturni proizvod" naredil toliko škode kot ta serija.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ok, povprečna plača je 2.000 bruto... vsak ki ima 2.000 bruto in če sta to par 2x 2.000 bruto in imata prihranjeno 20% lahko zagotovo v 99% kupita nekaj v tisti mestni občini ali občini ali vsaj v rangu 30km zračne razdalje.


Samski pa naj si dajo štrik za vrat al kaj po tvojem


Samski morajo konkurirat osnovni "celici" družbe - družini oz. paru 2 odraslih. In ne bodo NIKOLI konkurenčni, razen če imajo nadpovprečne plače. Ne danes, ne jutri, ne čez 10 let in ne pred 10 leti.

To da bi morali vsi pri 30ih bit samski, probat 10 različnih partnerjev, imet kariero, avto in svojo nepremičnino je nedosegljiv izkrivljen ideal naše družbe, ne razumem kdo je lahko tako naiven da temu verjame.

Se pa ne čudim, glede nato da naša generacija partnerje menja vsako leto za nov model.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

TheBlueOne ::

maticb492 je izjavil:



Samski morajo konkurirat osnovni "celici" družbe - družini oz. paru 2 odraslih. In ne bodo NIKOLI konkurenčni, razen če imajo nadpovprečne plače. Ne danes, ne jutri, ne čez 10 let in ne pred 10 leti.


Kar ne bi smel biti problem pri primerjalnih sposobnostih, ker si zelo fleksibilen v primerjavi z druzino.
««
173 / 583
»»