» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
134 / 576
»»

eventyrer ::

ADMIN; PROSIM NE BRIŠI SPOROČIL SAJ JE FORUM ZAŠTEKAL NA STRANI 133!!!!!!!!!!! Ni prikazoval sporočil.
ADMIN; PROSIM NE BRIŠI SPOROČIL SAJ JE FORUM ZAŠTEKAL NA STRANI 133!!!!!!!!!!! Ni prikazoval sporočil.
ADMIN; PROSIM NE BRIŠI SPOROČIL SAJ JE FORUM ZAŠTEKAL NA STRANI 133!!!!!!!!!!! Ni prikazoval sporočil.
ADMIN; PROSIM NE BRIŠI SPOROČIL SAJ JE FORUM ZAŠTEKAL NA STRANI 133!!!!!!!!!!! Ni prikazoval sporočil.
ADMIN; PROSIM NE BRIŠI SPOROČIL SAJ JE FORUM ZAŠTEKAL NA STRANI 133!!!!!!!!!!! Ni prikazoval sporočil.
ADMIN; PROSIM NE BRIŠI SPOROČIL SAJ JE FORUM ZAŠTEKAL NA STRANI 133!!!!!!!!!!! Ni prikazoval sporočil.

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

Da sedaj nadaljujemo temo...

Gregor P je izjavil:

Ne kot pravilo za ravnanje, ampak bolj za razmišljanje in seveda je treba vzeti na znanje, da mi živimo v drugem delu sveta z malo drugačnimi razmerami na trgu ...




Kak velik kup bikovega dreka.
Ljudje pojdite v najemn, da vas bom lahko strigel vsak mesec.

eventyrer ::

l0g1t3ch je izjavil:

Da sedaj nadaljujemo temo...

Gregor P je izjavil:

Ne kot pravilo za ravnanje, ampak bolj za razmišljanje in seveda je treba vzeti na znanje, da mi živimo v drugem delu sveta z malo drugačnimi razmerami na trgu ...




Kak velik kup bikovega dreka.
Ljudje pojdite v najemn, da vas bom lahko strigel vsak mesec.


Dejansko je to ta mentaliteta ja. Bogati so kupili nepremičnine in nimajo več stroška z njimi, zdaj pa ostale ljudi prepričujejo da je bolje plačevat najemnino bogatim in nikdar ne lastiti nepremičnine kot da kupiš nepremičnino ki je potem denar cele tvoje družine ki ji zapustiš to nepremičnino.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

Ne moreš primerjati Slovenija z UK/USA, kjer predvidevam da je ta YT video osnovan. Mi imamo nikakav davek na nepremičnine (oz. ga sploh ni, če živiš v nepremičnini, tista dajatev je pa ~100€ na leto za normalno stanovanje) in stroški vzdrževanja so veliko manjši zaradi cenejše delovne sile, mojstri delajo tudi veliko na črno, labour cost je 10-20€ na uro za mojstra, kar je relativno manj kot v tujini.

Sploh pa je tudi razmerje med kreditom in najemnino veliko bolj v prid nakupu nepremičnine pri nas. Nimamo credit score-a kot v USA recimo, vse kar šteje pri nas je zaposlitev in plača. Tudi obrestne mere imamo manjše kot recimo v USA, kjer bi se jim samo sline cedile po naših obrestnih merah.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

perci ::

l0g1t3ch je izjavil:

Evo, smo na strani 134.
Upam, da se tokrat admin vzdrži brisanja.

My bad, se posipam s pepelom. Hotel sem samo očistit balast - meni je delovalo normalno, ker vidim tudi izbrisana sporočila, vam pa seveda ne. Pardon, se enkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

l0g1t3ch ::

perci je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Evo, smo na strani 134.
Upam, da se tokrat admin vzdrži brisanja.

My bad, se posipam s pepelom. Hotel sem samo očistit balast - meni je delovalo normalno, ker vidim tudi izbrisana sporočila, vam pa seveda ne. Pardon, se enkrat.


Ni sile, samo da dela spet.

permit ::

komentarjev na prejšnji strani pa še vedno ni možno videti?

Malidelničar ::

Še en faktor, ki ga v debati niste upoštevali: mladi danes ne znajo (ne znamo) več delati z rokami (štemanje, polaganje ploščic, knaufa, vodovodarska dela, pleskanje, preprosta zidarska dela, ulivanje plate). V to smer je šla vzgoja in fopanje z študijem in to se danes vse drago plača. In ker je zaradi zadnjih inflatornih dogodkov tudi material drag se sedaj ne da prišparati. Tako da opcija, da bi kupil staro hišo za 50.000 EUR in jo z lastnimi rokami obnovil, ni več realna. To tudi močno omejuje boljši izkoristek starejšega stavbnega fonda, kar spet vpliva na cene.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Utk ::

Jaz tudi nisem znal, pa sem se naučil. Realno, ni ravno rocket science.

eventyrer ::

permit je izjavil:

komentarjev na prejšnji strani pa še vedno ni možno videti?


ne, nek bug je na forumu. lol.

Malidelničar je izjavil:

Še en faktor, ki ga v debati niste upoštevali: mladi danes ne znajo (ne znamo) več delati z rokami (štemanje, polaganje ploščic, knaufa, vodovodarska dela, pleskanje, preprosta zidarska dela, ulivanje plate). V to smer je šla vzgoja in fopanje z študijem in to se danes vse drago plača. In ker je zaradi zadnjih inflatornih dogodkov tudi material drag se sedaj ne da prišparati. Tako da opcija, da bi kupil staro hišo za 50.000 EUR in jo z lastnimi rokami obnovil, ni več realna. To tudi močno omejuje boljši izkoristek starejšega stavbnega fonda, kar spet vpliva na cene.


ja, to povsem drži.

Drži sicer tudi da niti nekoč niso znali teh reči delat..pač nekaj so po svoje spacali. So pa znali spacati več kot današnje generacije in so bili s tistim zadovoljni. Danes pa bi vsi radi novogradnje.

Malidelničar je izjavil:

Tako da opcija, da bi kupil staro hišo za 50.000 EUR in jo z lastnimi rokami obnovil, ni več realna.


ta opcija nikdar ni bila realna samo nekoč so se zadovoljili z drugačnim standardom. Če bi se danes zadovoljili z nedokončanimi fasadami, 30 let starimi omarami in zdrsanim tepihom bi se marsikaj dalo tako pa bi vsi radi novogradnje in nek kul hipsterski stil, pohištvo pa novo iz Ikeje.

Zgodovina sprememb…

Malidelničar ::

Utk je izjavil:

Jaz tudi nisem znal, pa sem se naučil. Realno, ni ravno rocket science.

Vsaka ti čast. Ne vem meni ne gre in ne gre. Sem tudi že izven let, ko bi se to lahko priučil. Pa mi je izjemno žal in to res res obžalujem v življenju.

Je pa to pri nepremičninah 'game changer' kot se temu reče. Poznam kolege, ki to znajo in to je čisto druga pesem, popolnoma nov svet možnosti se ti odpre. V bistvu z nepremičninsko problematiko sploh nimaš problema. Po mojem se o tem premalo razmišlja; mlajši od moje generacije pa imejo s tem verjetno še več problemov, ker še bolj nerealno gledajo na to. Ne vem pa kako je s tem v tujini, ali je to tudi faktor za cene (kolikor vem se Američani glede tega bolj znajdejo kot Evropejci).
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

Še en faktor, ki ga v debati niste upoštevali: mladi danes ne znajo (ne znamo) več delati z rokami (štemanje, polaganje ploščic, knaufa, vodovodarska dela, pleskanje, preprosta zidarska dela, ulivanje plate). V to smer je šla vzgoja in fopanje z študijem in to se danes vse drago plača. In ker je zaradi zadnjih inflatornih dogodkov tudi material drag se sedaj ne da prišparati. Tako da opcija, da bi kupil staro hišo za 50.000 EUR in jo z lastnimi rokami obnovil, ni več realna. To tudi močno omejuje boljši izkoristek starejšega stavbnega fonda, kar spet vpliva na cene.



Imaš prav hkrati pa nimaš... Prav imaš to da mladi prevečkrat s tem ne znajo delat... čeprav poznam ogromno moje generacije 3x letnikov ki znamo ogromno delat z rokami, nenazadnje šraufanje telefonov in računalnikov da neke motorične sposobnosti, prav tako smo kitali, barvali, polagali kable skratka večina teh osnovnih zadev je narejena..

Drugi del pa imaš narobe... problem je ker bi vsi radi tip top nepremičnino... in nič ne bi radi delali... tu je glavna težava... tudi starih zadev nočejo itd..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

jap, vsi bi radi nepremičnino v stanju najlepše novogradnje, vse kar ni približek temu je preslabo in vse je predrago.


Nekoč so pač vsi nekaj šraufali in "zidali" doma sami, vlekli elektriko......ma je bilo vse narejeno bolj na hojladri, elektrika ni bila niti približno varna, ogrevanje je bilo večinoma nagnusno narejeno (cevi grde da niti bog ni več znal pomagat)

Zgodovina sprememb…

6bt9hmDwY ::

Malidelničar je izjavil:

Še en faktor, ki ga v debati niste upoštevali: mladi danes ne znajo (ne znamo) več delati z rokami (štemanje, polaganje ploščic, knaufa, vodovodarska dela, pleskanje, preprosta zidarska dela, ulivanje plate). V to smer je šla vzgoja in fopanje z študijem in to se danes vse drago plača. In ker je zaradi zadnjih inflatornih dogodkov tudi material drag se sedaj ne da prišparati. Tako da opcija, da bi kupil staro hišo za 50.000 EUR in jo z lastnimi rokami obnovil, ni več realna. To tudi močno omejuje boljši izkoristek starejšega stavbnega fonda, kar spet vpliva na cene.

To je usmeritev slovenskega izobraževalnega sistema, mojster = bad, fikus v JS = good.

Se pa menda spet spreminja.

WhiteAngel ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Še en faktor, ki ga v debati niste upoštevali: mladi danes ne znajo (ne znamo) več delati z rokami (štemanje, polaganje ploščic, knaufa, vodovodarska dela, pleskanje, preprosta zidarska dela, ulivanje plate). V to smer je šla vzgoja in fopanje z študijem in to se danes vse drago plača. In ker je zaradi zadnjih inflatornih dogodkov tudi material drag se sedaj ne da prišparati. Tako da opcija, da bi kupil staro hišo za 50.000 EUR in jo z lastnimi rokami obnovil, ni več realna. To tudi močno omejuje boljši izkoristek starejšega stavbnega fonda, kar spet vpliva na cene.

To je usmeritev slovenskega izobraževalnega sistema, mojster = bad, fikus v JS = good.

Se pa menda spet spreminja.


Meh, to se menda spreminja že 20 let, dobrih slovenskih obrtnikov je pa vedno manj. Šiptarji so tudi zanič in jim je Slo samo odskočna deska. Še najboljši so kakšni Makedonci ali Bosanci, ki imajo svojo firmo že 20 let v Slo in so pognali korenine.

Gregor P ::

Po drugi strani je pa razlog zakaj npr. sam ne polagam elektrike doma (čeprav brez težav zrihtam internetne kable ipd.) - ker cenim svoje življenje :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Jnou ::

Elektrika je res delikatna stvar ampak različna gradbena dela pa tudi če zajebeš ni nobene nevarnosti. Foter je praktično sam obnovil celo hišo, če bi se sedaj jaz lotil takega projekta bi dal sigurno vsaj 100kEUR za to. Je tudi to velik razlog za propadajoče nepremičnine in posledično manjko le teh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jnou ()

Šimpanz ::

Ko je pri nas 30 let nazaj crknu pralni stroj, ga je fotr sam popravljal dva dni in uspel, sedaj pa se ponavadi ne izplača niti serviserja klicat ampak greš po novega v trgovino.

Utk ::

Tudi elektrika ni neka stvar, štemat, kable rezat in vlečt po ceveh zna vsak, to zame niti ni delo za električarja. Če boš vzel neko gradbeno firmo bo to tudi delal vsak, ki zna prijet klešče v roke. Električarja pokličeš, da ti zveže omarico in doze. Stikala in vtičnice montirat tudi ni neka znanost (če je do njih vse ok).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Lonsarg ::

Res je zalostno gledat brezposelne ali take ki so na minimalcu v sluzbah ki jim niso vsec. Hkrati pa pomanjkanje ljudi ki bi delali mojstrske zadeve.

Drgac pa tudi ce sam delas ne mores lih gore denarja prihtanit. Jaz sem sam zvezal elektriko, naredil prezracevalni sistem, pohistvo, pa se stene dve podrl, pa sem max 20k prisparal ko sem racunal. In to gledano na celo nepremicnino ne predstsvlja tako veliko da bi si zarad tega bostveno lazje privoscil nakup kot sicer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

buttcrack ::

imaš pa 20k "v žepu", ki jih sicer ne bi imel.

20k ne pade kar tako iz neba, vsaj meni oz. večini ne.

Utk ::

Lonsarg je izjavil:

Res je zalostno gledat brezposelne ali take ki so na minimalcu v sluzbah ki jim niso vsec. Hkrati pa pomanjkanje ljudi ki bi delali mojstrske zadeve.

Drgac pa tudi ce sam delas ne mores lih gore denarja prihtanit. Jaz sem sam zvezal elektriko, naredil prezracevalni sistem, pohistvo, pa se stene dve podrl, pa sem max 20k prisparal ko sem racunal. In to gledano na celo nepremicnino ne predstsvlja tako veliko da bi si zarad tega bostveno lazje privoscil nakup kot sicer.

Za 20 jurjev nekdo dela celo leto, pa še kaj čez. Ti najbrž nisi to delal pol leta, 8 ur na dan, itd.

Lonsarg ::

Ja ne itak da se mi je splacalo, tle ni dileme. Ni bil pa to nek faktor koliko drago stanovanje sem lahko kupil, ker je en v komentarjih omenil da ce delas veliko sam da bi zarad tega ful lazje prisel do nepremicnine.

Ampak to da se mi je splacalo je v bistvu zalostno. Ce bi trg bil konkurencen bi mojster ki to naredi za faktor 3 hitreje racunal dovolj malo, da se mi ne bi splacalo sam toliko delat. Recimo za en bogi izrez 15cm betonske stene ki sva ga z tastom v 5 urah naredla so hotli 1000EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

maticb492 ::

To si verjetno šel k neki večji firmi, ki ima ogromno overheada, meni je par stvari delal mojster, ki ima tarifo (brez računa) 100-150€ na dan za praktično cel dan dela.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

poweroff ::

eventyrer je izjavil:

ta opcija nikdar ni bila realna samo nekoč so se zadovoljili z drugačnim standardom. Če bi se danes zadovoljili z nedokončanimi fasadami, 30 let starimi omarami in zdrsanim tepihom bi se marsikaj dalo tako pa bi vsi radi novogradnje in nek kul hipsterski stil, pohištvo pa novo iz Ikeje.

Kvečjemu obratno je.

Jaz sem sam naredil kar nekaj stvari in je bil končni rezultat praviloma boljši kot pri nekih "majstrih". Je pa res, da je malo dlje trajalo.
sudo poweroff

Jnou ::

Lonsarg je izjavil:

Ja ne itak da se mi je splacalo, tle ni dileme. Ni bil pa to nek faktor koliko drago stanovanje sem lahko kupil, ker je en v komentarjih omenil da ce delas veliko sam da bi zarad tega ful lazje prisel do nepremicnine.


V tvojem primeru je bilo le nekoliko ceneje in razumem tvoj pogled. Pri kom drugemu pa dejansko lahko lažje prideš do nepremičnine. Znanec je kupil zelo staro domačijo in jo prenavlja sam z občasno pomočjo prijateljev/sorodnikov in bo na koncu imel hišo, ki si jo nikoli ne bi mogel privoščiti, če bi plačeval obrtnike. Je pa mojster za vse tako kot so bili naši očetje in dedki, ki so na zelo podoben način prišli do hiš. Naša generacija je glede tega veliko bolj lena in nesposobna. Ta znanec bi si sicer lahko privoščil le eno manjše stanovanje v nekem bloku, na ta način bo imel pa ogromno obnovljeno lepo domačijo. Je pa 5 let vsak dan po službi garal na tem gradbišču.

Sicer se mi pa zdi, da se bo na temu forumu 90% ljudi zgražalo zakaj je šel to obnavljat in ne podret in zgradit nove. Ni popolnoma nobenega spoštovanja do stavbne dediščine in zgodovine, nekateri še pri 30 let starih hišah pišejo, da je to podrtija, ki jo je nemogoče obnoviti.

Malidelničar ::

Jnou - če bi te ''preslabe'' nepremičnine z obnovo prišle na trg bi to nedvomno imelo pritisk na cene navzdol, saj določen delež ljudi ne bi več povpraševal po stanovanjih, kamor se steka največji val povpraševanj, ki dviguje cene. Pa še morda bi v regionalnem smislu videli mogoče kakšen padajoči trend, kar bi pomagalo kontrirati temu, da ljubljanska regija dvigne cene po vsej državi (tako kot rečejo, da plima dvigne vse ladje).
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Jnou je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ja ne itak da se mi je splacalo, tle ni dileme. Ni bil pa to nek faktor koliko drago stanovanje sem lahko kupil, ker je en v komentarjih omenil da ce delas veliko sam da bi zarad tega ful lazje prisel do nepremicnine.


V tvojem primeru je bilo le nekoliko ceneje in razumem tvoj pogled. Pri kom drugemu pa dejansko lahko lažje prideš do nepremičnine. Znanec je kupil zelo staro domačijo in jo prenavlja sam z občasno pomočjo prijateljev/sorodnikov in bo na koncu imel hišo, ki si jo nikoli ne bi mogel privoščiti, če bi plačeval obrtnike. Je pa mojster za vse tako kot so bili naši očetje in dedki, ki so na zelo podoben način prišli do hiš. Naša generacija je glede tega veliko bolj lena in nesposobna. Ta znanec bi si sicer lahko privoščil le eno manjše stanovanje v nekem bloku, na ta način bo imel pa ogromno obnovljeno lepo domačijo. Je pa 5 let vsak dan po službi garal na tem gradbišču.

Sicer se mi pa zdi, da se bo na temu forumu 90% ljudi zgražalo zakaj je šel to obnavljat in ne podret in zgradit nove. Ni popolnoma nobenega spoštovanja do stavbne dediščine in zgodovine, nekateri še pri 30 let starih hišah pišejo, da je to podrtija, ki jo je nemogoče obnoviti.


Težava te logike je enaka kot jo imajo VSI... ČAS TEČE =)

Zdaj si pa predstavljaj...

Starost ob diplomiranju 24 let

Ovira 1: Redna zaposlitev, če nimaš sreče pri tam cca 26-28 let

Ovira 2: prihranki (tu se zatakne večini) če imaš 1.000€ neto plače in živiš doma in ne daš centa starim lahko prihraniš tam okrog 9k letno

Ovira 3: 20-30% pologa pri nakupu, torej prihranit moraš realno NAJMANJ tam ene 25k da lahko razmišljaš o nakupu, starost ko to dosežeš če si dokaj priden (večina ni) je tam 3-5 let (pod pogojem da živiš pri mamici drugače računaj prej x2)

Ovira 4: No zdaj pa pridemo še do tega, da kupiš propadajočo zgradbo in jo še dodatnih 5 let ko mutec obnavljaš sam... in ko zakljkučiš morš it spet nekaj popravljat (ker je tolko časa minlo ali pa kaj ni blo ok urejeno)

24let
28let
36let
41let

Torej to je neka okvirna pot povprečneža potem... večina folka ni zmožna ovire 2 uspešno rešit ker nimajo disciplina finančne, tu pa govorimo pa bi nekdo po ŽNJ letni finančni disciplini moral še ŽNJ let svojega prostega časa vložit.

Sicer se strinjam s tabo ampak potrebno je vedet, da so ljudje razvajeni (zato se mi ne smilijo) jih pa razumem, ker tudi ko sem jaz stanovanje kupil sem v 1 letu vse uredil in zdaj naslednjih 5-10 let uredim samo to kar crkne ipd... pol pa spet renovacije 2 leti...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

Ovira 2: prihranki (tu se zatakne večini) če imaš 1.000€ neto plače in živiš doma in ne daš centa starim lahko prihraniš tam okrog 9k letno

Če s tako plačo prihraniš 9k letno, je bolje, da se greš ubit. Pa tudi če ne prihraniš toliko, že dejstvo, da pri teh letih živiš pri starih, je dovoljšen razlog za to potezo.

Jnou ::

Je res (no malo si pri letih pretiraval), ni to recept za vsakogar, zagotovo pa obstajajo tudi taki primeri, ki bi jih lahko bilo več ampak je naša generacija preveč razvajena glede tega. Mislim, da smo celo bolj pridni oz. ambicioznejši v službah, popoldan bi pa le uživali. To je seveda posploševanje, ki ne velja za vsakogar, v povprečju pa ja.

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ovira 2: prihranki (tu se zatakne večini) če imaš 1.000€ neto plače in živiš doma in ne daš centa starim lahko prihraniš tam okrog 9k letno

Če s tako plačo prihraniš 9k letno, je bolje, da se greš ubit. Pa tudi če ne prihraniš toliko, že dejstvo, da pri teh letih živiš pri starih, je dovoljšen razlog za to potezo.


Če imaš plačo 1.000€ neto je to 12.000€ na leto... če od tega prihraniš 9k si imo kar vredu... to je v 5 letih 45k...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

chucki ::

Pa na tabletah za depresijo si, ker si se coca cole ne privoscis
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

zavajon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ovira 2: prihranki (tu se zatakne večini) če imaš 1.000€ neto plače in živiš doma in ne daš centa starim lahko prihraniš tam okrog 9k letno

Če s tako plačo prihraniš 9k letno, je bolje, da se greš ubit. Pa tudi če ne prihraniš toliko, že dejstvo, da pri teh letih živiš pri starih, je dovoljšen razlog za to potezo.


Če imaš plačo 1.000€ neto je to 12.000€ na leto... če od tega prihraniš 9k si imo kar vredu... to je v 5 letih 45k...


Za to moraš ne živeti doma, ampak živeti v mama hotelu. Po tej matematiki imaš na voljo 250€ na mesec. Če nimaš ravno mama hotela, kjer so pokriti računi, večina hrana plačane, itd, potem je to težko.

chucki je izjavil:

Pa na tabletah za depresijo si, ker si se coca cole ne privoscis


Tudi tablet ne, ker če si tak škrtih nimaš niti dopolnilnega zavarovanja

Zgodovina sprememb…

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

Če imaš plačo 1.000€ neto je to 12.000€ na leto... če od tega prihraniš 9k si imo kar vredu... to je v 5 letih 45k...

Ja, lepo je življenje, če lahko za čike, pivo, babe in kokain porabiš 250€ na mesec :))

krho ::

Mi smo 3je in imamo slabih 8.000€ (brez najemnine) stroškov na leto. On bi pa pri 12.000€ prihranil 9.000€.. njegova logika je skregana z zdravo pametjo.

Pa brez stroškov avtomobila.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

FireSnack ::

Mato je mojster prihranka. Od 1000€ plače da na stran 900€. Nimaš kaj, eni si res vzamejo življenje z veliko žlico. YOLO, Mato.
Preprodajalec NFT umetnin

krempelj ::

FireSnack je izjavil:

Mato je mojster prihranka. Od 1000€ plače da na stran 900€. Nimaš kaj, eni si res vzamejo življenje z veliko žlico. YOLO, Mato.

1200 eurov je enkrat povedal, samo ne vem ali neto ali bruto.
Praskam...

Mato989 ::

krho je izjavil:

Mi smo 3je in imamo slabih 8.000€ (brez najemnine) stroškov na leto. On bi pa pri 12.000€ prihranil 9.000€.. njegova logika je skregana z zdravo pametjo.

Pa brez stroškov avtomobila.


Ko sem živel doma in nisem stašem nič rabil dajat sem od 950e plače na TRR prihranil cca. 550e/mesec... tako da možno je... pa sem takrat žuriral po vseh gostilnah, če ne bi bi bilo 750e prihranka na mesec... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

krho je izjavil:

Mi smo 3je in imamo slabih 8.000€ (brez najemnine) stroškov na leto. On bi pa pri 12.000€ prihranil 9.000€.. njegova logika je skregana z zdravo pametjo.

Pa brez stroškov avtomobila.


Ko sem živel doma in nisem stašem nič rabil dajat sem od 950e plače na TRR prihranil cca. 550e/mesec... tako da možno je...
Seveda je možno, če te nekdo drug financira. Če bi si našel kakega istospolno usmerjenega sugar daddyja, bi lahko prihranil še precej več. Ni pa ravno preveč smiselno s takimi predpostavkami delati nekih kalkulacij in ljudem dokazovati, da se na tak način da priti do stanovanja. Ali česarkoli drugega.

krho ::

Mato989 je izjavil:



Ko sem živel doma in nisem stašem nič rabil dajat sem od 950e plače na TRR prihranil cca. 550e/mesec... tako da možno je... pa sem takrat žuriral po vseh gostilnah, če ne bi bi bilo 750e prihranka na mesec... =)

Ko sem živel doma in začel hoditi v službo, sem doma plačeval 1/3 stroškov.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Mato989 ::

jernejl je izjavil:

Mato989 je izjavil:

krho je izjavil:

Mi smo 3je in imamo slabih 8.000€ (brez najemnine) stroškov na leto. On bi pa pri 12.000€ prihranil 9.000€.. njegova logika je skregana z zdravo pametjo.

Pa brez stroškov avtomobila.


Ko sem živel doma in nisem stašem nič rabil dajat sem od 950e plače na TRR prihranil cca. 550e/mesec... tako da možno je...
Seveda je možno, če te nekdo drug financira. Če bi si našel kakega istospolno usmerjenega sugar daddyja, bi lahko prihranil še precej več. Ni pa ravno preveč smiselno s takimi predpostavkami delati nekih kalkulacij in ljudem dokazovati, da se na tak način da priti do stanovanja. Ali česarkoli drugega.


Zakaj ne? Potrebno je pač predstavit več opcij in potem naj posameznik izbira pot na podlagi lastnih specifičnih lastnosti in družinskih zmožnosti da pride do željenega. Bistvo je, da sem jaz o varčevanju za nakup nepremičnine začel razmišljat pri 21tih, medtem ko večina bi oz. je takrat zagonila ves denar za žurke, potovanja, iphone itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Malidelničar ::

Aja pa še en faktor: gradnja ter obnova ''zelenih'' ''eko'' ''pasivnih'' nepremičnin oz. hiš (tu so mišljene primarno na enodružinske hiše) s sabo potegne bistveno večje stroške. Iz tega razloga so obnove starejših hiš tako zelo drage. Na dolgi rok je tudi vprašanje trendov na področju energetike, saj je vedno manj možnosti, da bi kupil starejšo hišo, jo izoliral bolj osnovno (torej ne na eko/passive level upgrade) ter se grel z drvmi. Drva po prepričanju številnih postajajo vedno večji faktor onesnaževanja, zato se lastnike nepremičnin obremenjuje z visokimi stroški toplotnih črpalk, peči na pelete, in kar je še takšnih zadev. Ekologija je torej lahko velik spodbujevalec stroškov gradnje in obnove in s tem tudi cen nepremičnin, predvsem hiš.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kriptobog ::

FireSnack je izjavil:

Mato je mojster prihranka. Od 1000€ plače da na stran 900€. Nimaš kaj, eni si res vzamejo življenje z veliko žlico. YOLO, Mato.


Najlazje je biti v mama hotelu, all inclusive paket in pametovati o varcevanju :))

Gregor P ::

Sicer mislim da ste že omenili, ampak tudi pri lastništvi avtomobilov nas čakajo zgleda spremembe ...

... osredotočimo se na ta trend, ki je med nami prisoten že kar nekaj časa. To je bil prvi izziv, s katerim sem se spoprijel, ko sem prišel v Slovenijo. Najboljši način je bila dostopnost financiranja. Danes je na trgu veliko novih vozil in vrednost denarja pa je vse manjša. Toda moramo sprejemati drugačen pogled na ceno lastništva. Tukaj imamo drugačen trg, če govorimo o maloprodaji. Tukaj imamo še vedno veliko ljudi, ki kupujejo avtomobile in pri tem vzamejo klasičen kredit. Takšen način prodaje v zahodnem svetu izginja. Vse več je lizinga, operativnega lizinga, ki spreminja pogled na lastništvo avtomobila. Res je, cena novega avtomobila se dviguje, toda dviguje se tudi vrednost 3, 4, 5, 6 ali 7 let starega avtomobila. Kar vidimo danes pri dvigu cen novih avtomobilov, vidimo tudi pri cenah rabljenih avtomobilov. Rešitev je spremenjen pogled na lastništvo avtomobila. To je enako kot pri podjetjih. Včasih so investirali v vozni park, zdaj jih vse bolj usmerjamo v to, da poslovni model zasnujejo okoli finančnega lizinga, kjer mi poskrbimo za odkup rabljenega avtomobila. To je najboljša rešitev.

Pri maloprodaji smo zato našli rešitev v fleksibilnem financiranju, kjer kupcu predstavimo nakup avtomobila s stalnim mesečnim odhodkom, podobno kot je to pri hiši, stanovanju oziroma pri čemerkoli, kar najamemo. Kupcem ponujamo tudi rešitev, da se to financiranje konča, ko oni to želijo. Po izteku določene dobe imajo na voljo tri rešitve: ali stranka sama odkupi avtomobil ali ga mi odkupimo in stranki ob izbiri podobnega avtomobila z enakimi mesečnimi plačili le zamenjamo ključe ali pa stranka sama proda avtomobil in odplača preostanek vrednosti. S tem želimo postopoma pripraviti trg na te spremembe. V Franciji je takšen način lastništva avtomobila že 80- do 90-odstoten.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj ne? Potrebno je pač predstavit več opcij

Zato, ker se bodo kmalu pojavili predlogi, naj ljudje - namesto da jokajo - začnejo trenirati boks in postanejo svetovni prvaki, pa si bodo lahko kupili spodobno nepremičnino.

Stellungnah ::

Če želiš, da ti agent nepremičnino rezervira za kakšen teden, ali je praksa, da plačaš nekaj 100 EUR varščine?

perci ::

Dej, postavi se v vlogo prodajalca. Mimo mu pride resen kupec, ki mu ponudi plačilo kupnine. Na drugi strani pa je nekdo, ki še ni prepričan, bi pa rad, da prodajalec vseeno zanj hrani nepremičnino.

Zato rezervacije nepremičnin ne delujejo, razen, če plačaš pravo aro (kar pa v praksi pomeni, da si že odločen).

Malidelničar ::

Zanimivo, da je situacija v Sloveniji zelo podobna situaciji v ZDA pred krizo leta 2008 ali pa morda do neke mere celo situaciji na Kitajskem (Evergrande):

How Did Michael Burry Predict the 2008 Housing Bubble? (The Big Short Explained):
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

CiClon ::

Huh, razen dejstva, da cene nepremičnin nenormalno rasejo, ni nobene dejanske podobnosti z vzroki za crash v ZDA 2008.

LeQuack ::

Malidelničar je izjavil:

Zanimivo, da je situacija v Sloveniji zelo podobna situaciji v ZDA pred krizo leta 2008 ali pa morda do neke mere celo situaciji na Kitajskem (Evergrande):

How Did Michael Burry Predict the 2008 Housing Bubble? (The Big Short Explained):


Nemogoče. Vsak nepremičninski agent ti bo rekel, da se cene zmerne in da je prostor za rast še veliko.
Quack !
««
134 / 576
»»