» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
43 / 565
»»

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Sama nepremičnina že, ker se stara in kasneje lahko tudi propada. Zemljišče pa je druga zgodba, tisto se ne more starat in njegova cena je odvisna le od lokacije, zaželenosti, infrastrukture.

Sicer pa se strinjat, ne bi šel kot naložbo vlagat v nepremičnino, da si nakoplješ kup potencialnih problemov in nelikvidnosti. Nepremičnino sem kupil zato, da imam kje za živet.


Reči to tistim ki jih je zasul plaz, ali pa tistim ki se je v petrinjah nardila razpoka in udrlo, ali pa onih ki jih zalije lava pri vulkanu v Italiji ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Si pa privlekel obskurne primere zdaj...

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Si pa privlekel obskurne primere zdaj...


Hotel sem samo povedat da tudi Zemlja ni 100% fix...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:


Ja ampak če danes vemo, da bomo imeli čez 50 let predvidoma demografski prirastek tak in task, bi lahko že danes to planirali in nehali pozidavat enormne količine zemlje ter raje strnili naša mesta in povišali povprečno višino stavb v mestih...

Čez 50 let bo tu še vedno okoli 2 milijona ljudi. Čez 100 let kakih 100k manj kot danes. To so še zmeraj primerljive cifre. Zdaj pa samo pomisli, da bodo bloki in bajte iz 60-80. let prejšnjega stoletja takrat samo še za podret. Vi bi pa planiral samo še trgovine, parke pa polja. To ni nobeno planiranje.
Ljubljano bi blo treba konkretno še pozidat. V višino in do obroča avtoceste (vsaj) še v širino. Tam nimajo kmeti nič pametnega za počet.

v LJ recimo je enormna potrata da je na tržaški cesti tam naprej od železniške polno hiš... to nima kaj za počet tam, tam se morajo postavit vsaj 2 nadstropni bloki z več stanovanji... na tak način začnemo pridobivat več nepremičnin na ENAKO porabljene kvadrature zemlje in to je bistvo.


Brezveze kompliciraš.
A) zidaš na novih mestih in stara podreš, tam nastane narava
B) zidaš na starih mestih, obdržiš naravo drugje.

Če te prav razumem ti dejansko misliš , da je opcija B bolj ekološka, ampak ne. Preprosto to ni res.

Konec koncev je pa to brezvezna debata. Meni je vseeno kje se gradi, oziroma bi tudi preferiral tako kot ti opcijo B, ampak če gre tu prepočasi ali so problemi z izdajanjem dovoljenj in urejanjem prostorskega načrta, potem je treba poskrbeti tudi za opcijo A.

Zato sem proti izdajanju gradbenih dovoljenj za samostojne hiše....

Hkrati pa bi morala država začet gradit blokovska naselja tipa fužine in ponudit to državljanom ki živijo na lokacijah da morebiti zapustijo bajte (stare ženičke ipd...) in te hiše podret ter nazaj vzpostavit zelenje in naravo. To bi bila prava ekološka pot.

Iz hiš v stanovanja. Se strinjam. Ampak to ne velja samo za novogradnje ampak za že naseljene v hišah. V ekološkem smislu bo treba vsako hišo glede na njeno kvadraturo pošteno dodatno obdavčiti. Davek, ki bi s kvadraturo hiše eksponentno rastel. Na stanovanja bi bil ta nizek, na hiše pa visok. Toliko, če že razmišljamo o ekološkem vplivu lastništva HIŠ. Treba bo tudi že obstoječe lastnike pošteno in močno udariti po denarnici. Oni prav tako jemljejo naravo.

Več gradnje oz več zazidanega zagotovo ni pot k ekološko bolj smiselnemu planiranju


Mato, ti živiš v hiši v naravi in ne v mestu. Ne živiš v malem stanovanju, tako da ti se defacto NE MOREŠ IT EKOLOGA in drugim preprečevati delati enako kot ti. Izračunaj koliko kvadratov je celotna tvoja nepremičnina, koliko jih živi in primerjaj to z življenjem gospodinjstva na 50m2 nekje v centru lj.
Ne bit tak hipokrit.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Mato, ti živiš v hiši v naravi in ne v mestu. Ne živiš v malem stanovanju, tako da ti se defacto NE MOREŠ IT EKOLOGA in drugim preprečevati delati enako kot ti. Izračunaj koliko kvadratov je celotna tvoja nepremičnina, koliko jih živi in primerjaj to z življenjem gospodinjstva na 50m2 nekje v centru lj.
Ne bit tak hipokrit.


Jaz živim v 2 sobnem stanovanju v bloku z 29 stanovanji velikem 56m2 bivalne in še 6m2 kleti in balkona... toliko o tem, je pa res da je moj deda postavil vikend ki je zdaj moj, in ga bom kmalu dal naprodaj velikosti parcele 16 arov... pač se mi ne ljubi delat popoldan še na tistem bregu...

Bom raje poplačal cel kredit in vložil v etf ali kripto
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Shegevara je izjavil:

Iz hiš v stanovanja. Se strinjam. Ampak to ne velja samo za novogradnje ampak za že naseljene v hišah. V ekološkem smislu bo treba vsako hišo glede na njeno kvadraturo pošteno dodatno obdavčiti. Davek, ki bi s kvadraturo hiše eksponentno rastel. Na stanovanja bi bil ta nizek, na hiše pa visok. Toliko, če že razmišljamo o ekološkem vplivu lastništva HIŠ. Treba bo tudi že obstoječe lastnike pošteno in močno udariti po denarnici. Oni prav tako jemljejo naravo.
WTF ima tip nepremičnine veze z okoljevarstvom?? Pri tem da je skoraj 60% površine SLO pokrite z gozdom? In sploh, zakaj je škodljivo, če se malce več % povšršine uporabi za hiše? Madona, saj ne sekamo vsako leto 10% gozda, da postavimo nove hiše.

Okolju se škodi kvečjemu z neurejeno komunalo, porabo štroma v gospodinjstvu (to nima veze s tipom nepremičnine), izolacijo in tipom ogrevanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:

Mato, ti živiš v hiši v naravi in ne v mestu. Ne živiš v malem stanovanju, tako da ti se defacto NE MOREŠ IT EKOLOGA in drugim preprečevati delati enako kot ti. Izračunaj koliko kvadratov je celotna tvoja nepremičnina, koliko jih živi in primerjaj to z življenjem gospodinjstva na 50m2 nekje v centru lj.
Ne bit tak hipokrit.


Jaz živim v 2 sobnem stanovanju v bloku z 29 stanovanji velikem 56m2 bivalne in še 6m2 kleti in balkona... toliko o tem, je pa res da je moj deda postavil vikend ki je zdaj moj, in ga bom kmalu dal naprodaj velikosti parcele 16 arov... pač se mi ne ljubi delat popoldan še na tistem bregu...

Bom raje poplačal cel kredit in vložil v etf ali kripto


A veš da sem mislu, da si si hišo kupil, ker si se vedno tako hvalil po forumu in sem napačno domneval, da govoriš o hiši, ne samo stanovanju. Potem pa svojo prejšnjo oznako vzamem nazaj :)

energetik je izjavil:

WTF ima tip nepremičnine veze z okoljevarstvom?? Pri tem da je skoraj 60% površine SLO pokrite z gozdom? In sploh, zakaj je škodljivo, če se malce več % povšršine uporabi za hiše? Madona, saj ne sekamo vsako leto 10% gozda, da postavimo nove hiše.

Okolju se škodi kvečjemu z neurejeno komunalo, porabo štroma v gospodinjstvu (to nima veze s tipom nepremičnine), izolacijo in tipom ogrevanja.


Ima veze, ker se nekateri v tej temi bojijo, da se bo cela slovenija pozidala, če bi vsak živel v svoji hiši. In vsekakor je povprečna hiša bolj prostorsko in energetsko potratna od povprečnega stanovanja.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

Omejevanje zidave enostanovanjskih hiš ima smisel v kaki res nagužvani državi ala Singapur, Hong Kong, ...
Slovenija ima več kot dovolj neizkoriščene površine, ki ni neka prvovrstna kmetijska zemlja ali pa izjemno lepa narava.

Pa ne zagovarjam zidave vse povprek kjer se komu dvigne ali pa je najlaže. Samo za planirano in premišljeno zidavo rabiš par možganskih celic pa odpovedat se moraš podkupninam. To je tista prava jeba.

Sedaj je pač najlaže nek random travnik/njivo spremenit v zazidljivo in pobrat mastne podkupnine.
Kako planiranje infrastrukture in navezave na ostalo mesto neki. Pa stvari kot so vrtci, šole, ... pha kdo to nuca... Važn da so tapravi v žepe pospravili mastne podkupnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Iz hiš v stanovanja. Se strinjam. Ampak to ne velja samo za novogradnje ampak za že naseljene v hišah. V ekološkem smislu bo treba vsako hišo glede na njeno kvadraturo pošteno dodatno obdavčiti. Davek, ki bi s kvadraturo hiše eksponentno rastel. Na stanovanja bi bil ta nizek, na hiše pa visok. Toliko, če že razmišljamo o ekološkem vplivu lastništva HIŠ. Treba bo tudi že obstoječe lastnike pošteno in močno udariti po denarnici. Oni prav tako jemljejo naravo.
WTF ima tip nepremičnine veze z okoljevarstvom?? Pri tem da je skoraj 60% površine SLO pokrite z gozdom? In sploh, zakaj je škodljivo, če se malce več % povšršine uporabi za hiše? Madona, saj ne sekamo vsako leto 10% gozda, da postavimo nove hiše.

Okolju se škodi kvečjemu z neurejeno komunalo, porabo štroma v gospodinjstvu (to nima veze s tipom nepremičnine), izolacijo in tipom ogrevanja.


Tudi Singapor je nekoč bil 60% zelen... Ravno z tvojo logiko prideš prej ali slej do Hong Konga ali Singapurja skupaj z razmnoževanjem seveda...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

V Singapurju nisem bil, HK pa je pozidan s stolpnicami, samostojne hiše so na voljo za najbogatejših 0,1% prebivalcev. Ali še to ne. In HK ima dejansko zelo majhno površino pozidano, večina je še vedno zelenega. Sam kar je pozidano je p pozidano 100m visoko.
Cene stanovanj so pa nad oblaki, ker lokalna oblast načrtno zida po kapljicah.

Tam si Mato ne bi niti škatle ne bi mogu najet s svojo rvščino, kaj šele stanovanja.

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Omejevanje zidave enostanovanjskih hiš ima smisel v kaki res nagužvani državi ala Singapur, Hong Kong, ...
Slovenija ima več kot dovolj neizkoriščene površine, ki ni neka prvovrstna kmetijska zemlja ali pa izjemno lepa narava.

Pa ne zagovarjam zidave vse povprek kjer se komu dvigne ali pa je najlaže. Samo za planirano in premišljeno zidavo rabiš par možganskih celic pa odpovedat se moraš podkupninam. To je tista prava jeba.

Sedaj je pač najlaže nek random travnik/njivo spremenit v zazidljivo in pobrat mastne podkupnine.
Kako planiranje infrastrukture in navezave na ostalo mesto neki. Pa stvari kot so vrtci, šole, ... pha kdo to nuca... Važn da so tapravi v žepe pospravili mastne podkupnine.



Seveda, ampak težava je v tem, da z tako miselnostjo prej ali slej degradiramo VEDNO VEČ zemlje...

Dejansko bi morali v SLoveniji težit k DELNI kontrolirani cetralizaciji in sicer probat bi morali čimveč folka spravit iz podeželja (in tam zemljo spremenit v gozdove in travnike in sadovnjake, njive) v recimo temu kakih 15 mest po državi.

Na zahodu imamo lahko središča, Koper, Portorož, Izola, Piran, Nova Gorica, Kranjska Gora, v osrednji SLoveniji imamo Kranj, Bled, Bohinj, potem imamo Novo Mesto, Brežice, pa nato Domžale in Celje, Velenje, Maribor, Ptuj, Ormož, Murska Sobota, Ljutomer, Lenart...

In v teh krajih bi v vsakem kraju morali zgradit za 10% dodatnih prebivalcev BLOKOVSKEGA NASELJA... nato pa ponudit vsem da če dajo državi zemljo, da dobijo free stanovanje v najbližjem mestu v teh novogradnjah.

Vse te hiše porušit in predvsem na ravnici zgradit namakalne sisteme in sadovnjake, njive za samooskrbo in dat v poceni najem kmetom, pogoj da se skoz gori nekaj prideluje in da si samo zaščitijo pridelek pred točo ipd...

To bi bila recimo trajnostna ekološka strategija...

Hkrati bi zaradi višje koncentracije prebivalstva v teh mestih bilo tudi bolj privlačno za podjetniške uspehe, ker zdaj na Ptuju odpreš neko restavracijo pa zaradi razpršenosti propade, ali pa se folk vozačka okrog z avti in svinja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

profii ::

Večino teh problemov rešimo z energetsko sanacijo starih bajt. Dokler bakica živi na 300m2 in kuri na kurilca po sistemu - dokler sm jst živa bo tko, brezveze debatiramo o rušenju hiš in sajenju smrek.

Okapi ::

PrimoZ_ je izjavil:

V Singapurju nisem bil, HK pa je pozidan s stolpnicami, samostojne hiše so na voljo za najbogatejših 0,1% prebivalcev.

Hotel ti je povedati, da pred dvesto leti je bil Hongkong eno manjše mestece z majhnimi hišami in veliko narave. Še pred sto leti je bil majhno mesto nrez stolpnic in z dosti narave. Če pustiš graditi vsepovsod, brez omejitev, prideš do tega, kjer so danes.

PrimoZ_ ::

Okapi je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

V Singapurju nisem bil, HK pa je pozidan s stolpnicami, samostojne hiše so na voljo za najbogatejših 0,1% prebivalcev.

Hotel ti je povedati, da pred dvesto leti je bil Hongkong eno manjše mestece z majhnimi hišami in veliko narave. Še pred sto leti je bil majhno mesto nrez stolpnic in z dosti narave. Če pustiš graditi vsepovsod, brez omejitev, prideš do tega, kjer so danes.


Ampak HK ne pusti graditi kjerkoli. Dejansko imajo pozidan zelo mali del površine ;)


Iz tega



So celo naredili to

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Okapi je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

V Singapurju nisem bil, HK pa je pozidan s stolpnicami, samostojne hiše so na voljo za najbogatejših 0,1% prebivalcev.

Hotel ti je povedati, da pred dvesto leti je bil Hongkong eno manjše mestece z majhnimi hišami in veliko narave. Še pred sto leti je bil majhno mesto nrez stolpnic in z dosti narave. Če pustiš graditi vsepovsod, brez omejitev, prideš do tega, kjer so danes.


Ampak HK ne pusti graditi kjerkoli. Dejansko imajo pozidan zelo mali del površine ;)


Seveda, ker če ne bi, bi imeli pozidano VSE... kot bomo mi s tako glupo politiko kot jo imamo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Ti kar tako misli in nikakor si ne dovoli, da ti bi bila resnica (Slovenija se zarašča) v napoti. Ker ne vem kako bi ti to zdaj rešil. Bi rekel Škofji Loki, čujte, zdaj pa idite na Jesenice ali Kranj, ker Škofjo Loko bomo zdaj zravnali z zemljo in posadili tu lubenice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

energetik ::

Mato989 je izjavil:

Seveda, ker če ne bi, bi imeli pozidano VSE... kot bomo mi s tako glupo politiko kot jo imamo.
Ne ne bomo, ker št. prebivalcev pri nas nekako stagnira. Ko/če se bodo zadeve spremenile, bom morda mislil drugače. Zaenkrat pa ni nobene potrebe po seljenju v blokovska naselja. Gozda in kmetijskih površin imamo ogromno.
Zame in še mnogo ljudi pač življenje v blokovkem naselju ala Fužine pač ni življenje.

Sploh pa ni % kmetijskih površin mera za ekološkost, kmetijske površine so daleč od ekološkosti.
Drgač pa sodobne izolirane bajte so bolj varčne od povprečnega stanovanja. Koliko odplak in smeti proizvede družina, pa ni odvisno od tipa bivališča.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ti kar tako misli in nikakor si ne dovoli, da ti bi bila resnica (Slovenija se zarašča) v napoti. Ker ne vem kako bi ti to zdaj rešil. Bi rekel Škofji Loki, čujte, zdaj pa idite na Jesenice ali Kranj, ker Škofjo Loko bomo zdaj zravnali z zemljo in posadili tu lubenice.


Enostavno, samo na državnem nivoju je potrebno prevzet vajeti gradbene politike in jasno dat vedet, kako in kaj... zagnat projekte spalnih naselij zraven večjih mest in začet ponujat ta stanovanja v zameno za določene hiše z zemljo v odročnih krajih... Škofja loka morda ne bo šla, ampak Škofja Loka in Domžale bi se sčasoma spojile z LJ v eno veliko mesto... gre se bolj za zaselke in vse vasi ali občine z manj kot 10.000 ljudmi... pa Haloze, Gorička itd... tam naj bo narava, veliki sadovnjaki, gorice, ipd... enako v dravsko ptujskem polju ko se južno od ptuja gradi po ravnicah, ma kaki, med Ptujem in Ormožom bi morala bit max 1 vas, ne pa 10...

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Seveda, ker če ne bi, bi imeli pozidano VSE... kot bomo mi s tako glupo politiko kot jo imamo.
Ne ne bomo, ker št. prebivalcev pri nas nekako stagnira. Ko/če se bodo zadeve spremenile, bom morda mislil drugače. Zaenkrat pa ni nobene potrebe po seljenju v blokovska naselja. Gozda in kmetijskih površin imamo ogromno.
Zame in še mnogo ljudi pač življenje v blokovkem naselju ala Fužine pač ni življenje.

Sploh pa ni % kmetijskih površin mera za ekološkost, kmetijske površine so daleč od ekološkosti.
Drgač pa sodobne izolirane bajte so bolj varčne od povprečnega stanovanja. Koliko odplak in smeti proizvede družina, pa ni odvisno od tipa bivališča.


Je pa odvisno od kvadrature stavbe koliko okolja degradira betonska plošča...

Naš blok stoji kaj, na cca 400m2... not v višino živi 29 stanovanj z cca. 2-3 prebivalci po stanovanju... medtem ko ima 1 družina eno bajto na 600m2 parceli od katere je zasedenih od oka 150m2 bruto... +/- To pomeni da tam kjer pride 29+ družin pridejo če imaš bajte BREZ zelenice samo 3-4 družine max... in to je potrata...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrimoZ_ ::

Dej ne sanji...
Mesta z nekaj tisoč prebivalci in precejšnim številom blokov, kot je Škofja Loka, ki tam stoji že zadnje tisočletje, res ni noben problem, ki bi ga morali reševat z neko relokacijo.
Poleg tega če pozidaš ves plac od Škofje Loke, do Ljubljane lahko tam daš notr celo Slovenijo. Dvakrat.

Sem proti divji pozidavi vsepovprek ampak ne zdej iti pa v drugo skrajnost.
Vidiš samo črno - vse je pozidano do zadnjega metra, ali belo - vse strpamo v bloke.

Ni potrebe po takih ekstremih.
Kot rečeno imamo v Sloveniji ogromno površine, ki ni ne dobra kmetijska zemlja in ne neka čudovita narava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Dej ne sanji...
Mesta z nekaj tisoč prebivalci in precejšnim številom blokov, kot je Škofja Loka, ki tam stoji že zadnje tisočletje, res ni noben problem, ki bi ga morali reševat z neko relokacijo.
Poleg tega če pozidaš ves plac od Škofje Loke, do Ljubljane lahko tam daš notr celo Slovenijo. Dvakrat.


Ja valda, govorim o tem, da pač ne dovolimo več gradnjo bajte sredi ničesar ampak samo v strnjenih naseljih v smislu vrstnih HIŠ če že.... ne pa da sredi ničesar nekdo postavi bajto...

kot pravim 29 družin oz stanovalcev 29 stanovanj v bloku kjer sem jaz, porabi manj površine na tleh za to kot 29 družin v samostojnih hišah... in tu je glavna težava.

Gradit blokovska naselja, kvalitetna, ne previsoka, tam 4 ali 5 nadstropij z obveznim dvigalom... vsako leto začet v eni večjih MESTNI OBČINI in gremo, ponudit vsem ki majo bajte v vukojebinah da pridejo tja, če prepišejo državi tam pa podret in pustit naravi ali dat najem kmetom da povečajo zmogljivosti.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

Sej ideja o vspodbujajnju večje koncetracije prebivalstva v neke urbane centre ni napačna.
To je tudi velika optimizacija na področju infrastrukture in potem lažje ponudiš delujoč javni promet in kolesarske ceste, car sharing, itd...

Ne pa iti v skrajnosti.

Mato989 je izjavil:


Kot pravim 29 družin oz stanovalcev 29 stanovanj v bloku kjer sem jaz, porabi manj površine na tleh za to kot 29 družin v samostojnih hišah... in tu je glavna težava.


Sama površina je še najmanjši problem.
Slovenija ima več kot dovolj neizkoriščene površine, ki ni neka prvovrstna kmetijska zemlja ali pa izjemno lepa narava.

Pa ne zagovarjam zidave vse povprek kjer se komu dvigne ali pa je najlaže. Samo za planirano in premišljeno zidavo rabiš par možganskih celic pa odpovedat se moraš podkupninam. To je tista prava jeba.

Sedaj je pač najlaže nek random travnik/njivo spremenit v zazidljivo in pobrat mastne podkupnine.
Kako planiranje infrastrukture in navezave na ostalo mesto neki. Pa stvari kot so vrtci, šole, ... pha kdo to nuca... Važn da so tapravi v žepe pospravili mastne podkupnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Invictus ::

Problem pozidave v Sloveniji je predvsem v pomanjkanju urbanističnega načrta. In nekih dolgoročnih planov. Na državnem nivoju...

Na koncu odloča nek debil, brez ustrezne izobrazbe, zaposlen na občinskem urbanističnem uradu, ki je ponavadi županov sorodnik. Kaj se bo pozidalo, odloča par privatnikov ali težkih kmetov na vasi, ki so uspešno nategnili kako staro bakico, da jih je prodala njivo ali gozd. Ali pa imajo to sami v lasti, pa hočejo zaslužiti...

Neke državne usmeritve ni. Tam, južno od Postojne, je cel kup relativno lepih zemljišč, ravnih, z infrastrukturo. Komot bi lahko naredili neko novo naselje, ki bi imelo tehnološko usmerjeno poslovno cono. Nizka cena komunalno urejenih zemljišč, s poslovnimi stavbami in nekim naseljem preprostih hiš, bi tja definitivno privabila tako firme, kot tudi zaposlene... Ampak za kaj takega je potrebno biti razgledan, kar manjka v JS. In se precej vidi tudi tukaj... In to ni projekt za 1 leto, ampak za 10+...

Slovenija ima največji procent zemljišč v Evropi pogozdenih. Mislim, da se celo približuje 70%. Tako da ni problema v zelenem delu, ampak bolj v zahojenosti folka, ki iz svoje zemlje noče, ali ne zna izkoristiti maksimuma. Neobdelanih površin je cel kup, pač malo posledica povojnega talanja zemlje, zdaj pa nenormalne razdrobljenosti, kjer optimizirano kmetijstvo ni možno... Bog ne daj, da bi pa to zenmljo prodali, saj bo mogoče nekog ful vredna... Da ne govorim o velikem procentu kmetijskih zemljišč, ki se letno zarastejo z neuporabno lesno maso...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Dej ne sanji...
Mesta z nekaj tisoč prebivalci in precejšnim številom blokov, kot je Škofja Loka, ki tam stoji že zadnje tisočletje, res ni noben problem, ki bi ga morali reševat z neko relokacijo.
Poleg tega če pozidaš ves plac od Škofje Loke, do Ljubljane lahko tam daš notr celo Slovenijo. Dvakrat.


Ja valda, govorim o tem, da pač ne dovolimo več gradnjo bajte sredi ničesar ampak samo v strnjenih naseljih v smislu vrstnih HIŠ če že.... ne pa da sredi ničesar nekdo postavi bajto...

kot pravim 29 družin oz stanovalcev 29 stanovanj v bloku kjer sem jaz, porabi manj površine na tleh za to kot 29 družin v samostojnih hišah... in tu je glavna težava.

Gradit blokovska naselja, kvalitetna, ne previsoka, tam 4 ali 5 nadstropij z obveznim dvigalom... vsako leto začet v eni večjih MESTNI OBČINI in gremo, ponudit vsem ki majo bajte v vukojebinah da pridejo tja, če prepišejo državi tam pa podret in pustit naravi ali dat najem kmetom da povečajo zmogljivosti.
Ti si mi ratal nek komunist, zbasat folk z dekretom v delavska naselja pa to. ;((

Dej no, kaj je tistih par m2 več pozidane zemlje, nič. To nič ne vpliva na onesnaževanje okolja. Strinjam se, da je predrago napeljevat infrastrukturo v vsake rovte do 1 bajte, ampak nič ni narobe z novimi naselji samostojnih hiše na recimo 500-800m2 parcelah. Saj tudi parcele ne smeš cele pozidat. Tisti, ki hoče met bajto v vukojebini, pa naj jo pač ima in zgradi čistilno pa svoje zajetje.

Samael ::

Mato989 je izjavil:

Na zahodu imamo lahko središča, Koper, Portorož, Izola, Piran, Nova Gorica, Kranjska Gora, v osrednji SLoveniji imamo Kranj, Bled, Bohinj, potem imamo Novo Mesto, Brežice, pa nato Domžale in Celje, Velenje, Maribor, Ptuj, Ormož, Murska Sobota, Ljutomer, Lenart...

Kakšne pokaš :)
Tebi se pa prav vidi, da prihajaš nekje iz vzhodne necivilizacije in bi tam vsako vas naredil za "središče" :D
Neki Lenart ima kaj ... 3000 prebivalcev? Pa Ljutomer? Nekih 3000 Prebivalcev. Pa Ormož tam okoli 1800 prebivalcev. Še Murska Sobota ni prav velika napram nekaterim mestom, ki si jih izpustil.

Če vzamemo za primerjavo zgolj in samo Zasavje: Trbovlje 13742, Litija 6767, Zagorje 6020, Hrastnik 4872 ....

Po tvoji čudaški logiki bi bilo najbrž najbolje kar ukiniti večino Štajerske in Prekmurja in vse prebivalstvo lepo zbasati v vrstne hišice tam nekje okoli Maribora :D
Samael != Samuel

digitalcek ::

Lonsarg je izjavil:


Nepremicnina bi morala biti kot avto, kupis da imas, skozi cas pa zgublja vrednost (ker se pac stara).


Nepremičnina NI kot avto. Ne izgublja vrednost.

Primer: strogi center Ljubljane (Župančičeva, Cankarjeva, Štefanova, Beethovnova, Tomšičeva), vse okoli 120 let stare trinadstropne hiše.

Pri razmišljanju "izgublja vrednost" bi torej moral biti kvadrat po 1800 evrov.
pa je prej 4800 evrov, kot 1800.

Ker nekaterim pomeni ogromno, da se šopirijo po centru, da lahko rečejo, da stanujejo "nasproti ljubljanske operne hiše".
Na pa na Partizanski ulici nekje v Šiški...

Je treba tudi vedeti, da je pri teh, zelo velikoh stanovanjih, praviloma od 100 - 140 kv. metrov, če niso sveže obnovljena, strošek obnove še 1000-1200 evrov po kvadratu...

Za tista recimo tri stanovanja v strogem centru, ki se prodajajo vsako leto, je verjetno vsaj dvajset interesentov. In potem se tudi zgodi, da so taka stanovanja prodana v enem dnevu, ne glede na ceno...

In nekateri nepremičninarji dejansko govorijo: lokacija, lokacija in še enkrat lokacija...

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

Boli nas kurac za tista potresno nevarna in slabo dostopna stanovanja v centru.

Invictus ::

digitalcek je izjavil:


In nekateri nepremičninarji dejansko govorijo: lokacija, lokacija in še enkrat lokacija...

Saj drugega niti ni pomembno...

Razen lokacije, lahko spremeniš vse...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimoZ_ ::

Razen ko se okolica spremeni :) Potem ti tudi lokacija ne pomaga več.

Invictus ::

PrimoZ_ je izjavil:

Razen ko se okolica spremeni :) Potem ti tudi lokacija ne pomaga več.

Je morje odteklo? So gore porušili? Glavno mesto ni več glavno?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimoZ_ ::

Invictus je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Razen ko se okolica spremeni :) Potem ti tudi lokacija ne pomaga več.

Je morje odteklo? So gore porušili? Glavno mesto ni več glavno?

Ne delaj se še bolj neumnega kot si.
Dobro veš da je mišljena mikrolokacija.

Invictus ::

PrimoZ_ je izjavil:

Invictus je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Razen ko se okolica spremeni :) Potem ti tudi lokacija ne pomaga več.

Je morje odteklo? So gore porušili? Glavno mesto ni več glavno?

Ne delaj se še bolj neumnega kot si.
Dobro veš da je mišljena mikrolokacija.

Butastega se delaš sam.

Mikrolokacijo lahko vedno spremeniš, če ne drugače, da postaviš 5m visoko ograjo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimoZ_ ::

Veliko sreče in užitkov ob zidanju 5m ograje :)

jernejl ::

Če na sosednji parceli zraste kakšna nepriljubljena zadeva ali se tja priselijo prebivalci kake nepriljubljene etnične skupine, ti tudi 10m visoka ograja ne bo pomagala. Če boš tako nepremičnino želel prodati, bo zaradi take spremembe bistveno manj vredna. Seveda, če boš sploh našel kupca.

Mato989 ::

Samael je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Na zahodu imamo lahko središča, Koper, Portorož, Izola, Piran, Nova Gorica, Kranjska Gora, v osrednji SLoveniji imamo Kranj, Bled, Bohinj, potem imamo Novo Mesto, Brežice, pa nato Domžale in Celje, Velenje, Maribor, Ptuj, Ormož, Murska Sobota, Ljutomer, Lenart...

Kakšne pokaš :)
Tebi se pa prav vidi, da prihajaš nekje iz vzhodne necivilizacije in bi tam vsako vas naredil za "središče" :D
Neki Lenart ima kaj ... 3000 prebivalcev? Pa Ljutomer? Nekih 3000 Prebivalcev. Pa Ormož tam okoli 1800 prebivalcev. Še Murska Sobota ni prav velika napram nekaterim mestom, ki si jih izpustil.

Če vzamemo za primerjavo zgolj in samo Zasavje: Trbovlje 13742, Litija 6767, Zagorje 6020, Hrastnik 4872 ....

Po tvoji čudaški logiki bi bilo najbrž najbolje kar ukiniti večino Štajerske in Prekmurja in vse prebivalstvo lepo zbasati v vrstne hišice tam nekje okoli Maribora :D


Jaz ne gledam toliko na št. ljudi kot na to kako blizu je naslednje večje mesto... težko je folk z Goričkega spravit v Maribor, veliko lažje v Mursko Soboto... enako je z Ormožem in Ljutomerom... nekoga iz Litije je lažje spravit v LJ ker je ratzlika manjša kot Murska, Maribor...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

enemon ::

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Dej ne sanji...
Mesta z nekaj tisoč prebivalci in precejšnim številom blokov, kot je Škofja Loka, ki tam stoji že zadnje tisočletje, res ni noben problem, ki bi ga morali reševat z neko relokacijo.
Poleg tega če pozidaš ves plac od Škofje Loke, do Ljubljane lahko tam daš notr celo Slovenijo. Dvakrat.


Ja valda, govorim o tem, da pač ne dovolimo več gradnjo bajte sredi ničesar ampak samo v strnjenih naseljih v smislu vrstnih HIŠ če že.... ne pa da sredi ničesar nekdo postavi bajto...

kot pravim 29 družin oz stanovalcev 29 stanovanj v bloku kjer sem jaz, porabi manj površine na tleh za to kot 29 družin v samostojnih hišah... in tu je glavna težava.

Gradit blokovska naselja, kvalitetna, ne previsoka, tam 4 ali 5 nadstropij z obveznim dvigalom... vsako leto začet v eni večjih MESTNI OBČINI in gremo, ponudit vsem ki majo bajte v vukojebinah da pridejo tja, če prepišejo državi tam pa podret in pustit naravi ali dat najem kmetom da povečajo zmogljivosti.


Sredi ničesar je zelo malo bajt, pa še tam se sanira razpršena gradnja z novimi zazidljivimi parcelami, da se izkoristi infrastruktura. Ker so bajte sredi ničesar precej redke, pa dosegajo tudi konkretne cene, lahko na nepremicnine.net primerjaš cene bajt na samem in v strnjenih naseljih. Primer ista vas, podobni hiši in velikost zemljišča, bajta v naselju 10 k€, bajta na samem, 200 m od sosedov se je prodala za skoraj 60 k€.

z0mbie ::

matijadmin je izjavil:


V kraju, kjer živim, je letna za nepremičnine nekaj čez 10 % (povprečje zadnjih štirih let, in ker rast ni bila linearna, pa tudi pred štirimi leti je bila še pod 5 %, je verjetno v zadnjem času že proti 30 %).

Zelenjava je trenutno na 17 %. Železo je vmes poskočilo že čez 50 %, kar še ob nekaj izpolnjenih pogojih spominja na ... Ahm. Hiperinflacijo.

Bojim se, da imaš prav in bodo spomini na to, kar sledi, bridki.


In imas odgovor na vprasanje teme. Cisto preprosto, cena nepremicnin raste, ker ga bojo vsi tisti, ki je se nimajo nahebali. In tistim, ki je to jasno, bojo dali malo vec, tisti, ki bi jih radi pa izkoriscali in imajo kaj odvec denarja, jih pa kupujejo.

Problem solved.

No niti ne. Obdavcitev premozenja se mi zdi nujna in to cimprej. Ravno zato. In naj samo bezno omenim, da kdorkoli danes se nima nepremicnine in je proti obdavcitvi permozenja, je najmanj umsko bolan.
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

poweroff ::

Hja saj poznaš tisto... zdrav človek si želi tisoč reči, bolan pa samo eno - da Janša ostane na oblasti. :))
sudo poweroff

z0mbie ::

poweroff je izjavil:

Hja saj poznaš tisto... zdrav človek si želi tisoč reči, bolan pa samo eno - da Janša ostane na oblasti. :))


:)):)):)) Ne nisem poznal, ampak ja :))
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Valvoline ::

Kot zanimivost,na madzarskem na par km od slovenske meje se prodaja veliko his tudi pod 30k, nekatere u nulo zrihtane.

digitalcek ::

PrimoZ_ je izjavil:

Boli nas kurac za tista potresno nevarna in slabo dostopna stanovanja v centru.


Če bi mislili le na morebitni potres, se v Ljubljani v zadnjih 30-ih letih ne bi prodala niti ena starejša hiša, stanovanje. Oziroma bi bila cena kakih 300 evrov/kvadrat.

Tako pa se je v stari Ljubljani prodalo stanovanje, in to ne slabo, v hiši iz leta 1470. Ja, iz leta 1470.

Ker po tej zblojeni logiki nekaterih lahko v ceni upoštevamo tudi morebitno tretjo svetovno vojno.
Eni (Ljubljana-center hejterji) pa res ne veste, kakšne argumente proti centru Ljubljane bi še potegnili iz (dobesedno) riti.

Pustite že enkrat drugim živet, dihat in kupovat stanovanja (tudi) v centru Ljubljane!

Boli nas kurac za potresno varna stanovanja v neki vukojebini.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

1470 morda niti ni slabo, če je preživela prejšnji veliki potres, bo pa še tega.

Sicer za stara mesta tako stara stanovanja niso nič nenavadnega, na Ptuju imaš naprodaj 800 let stara stanovanja, stari center, 1m debele stene.

energetik ::

digitalcek je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Boli nas kurac za tista potresno nevarna in slabo dostopna stanovanja v centru.


Če bi mislili le na morebitni potres, se v Ljubljani v zadnjih 30-ih letih ne bi prodala niti ena starejša hiša, stanovanje. Oziroma bi bila cena kakih 300 evrov/kvadrat.

Tako pa se je v stari Ljubljani prodalo stanovanje, in to ne slabo, v hiši iz leta 1470. Ja, iz leta 1470.

Ker po tej zblojeni logiki nekaterih lahko v ceni upoštevamo tudi morebitno tretjo svetovno vojno.
Eni (Ljubljana-center hejterji) pa res ne veste, kakšne argumente proti centru Ljubljane bi še potegnili iz (dobesedno) riti.

Pustite že enkrat drugim živet, dihat in kupovat stanovanja (tudi) v centru Ljubljane!

Boli nas kurac za potresno varna stanovanja v neki vukojebini.
Folk pač ne razmišlja, čeprav je nevarnost močnega potresa v LJ povsem realna. Poleg tega stara meščanska stanovanja niso več kar so bila ob gradnji. Ob prenovah se kreativno odstranjujejo nosilne stene in zalivajo težki betonski estrihi, ki nikakor niso primerni za lesene nosilce. Ampak gre pač za šminko čez gnilobo in folk naseda. Pa še vseeno jim je, da imajo otežen dostop z avtom, da ni dvigal itd. Kar naj kupujejo, jaz take starine ne pogledam na manj kot 100m.

Likalnik ::

Da si sposodim temo (malo offtopic) mogoče kdo ve na kateri tuji spletni strani lahko oglašujem svojo nepremičnino za prodajo in da bi dosegel tudi tuje potencialne kupce.
Nepremičnine.net uglavnem zajema domače kupce...kako pridem do tujih? pozna kdo kakšno tako spletno stran?

Telbanc ::

Utk je izjavil:

Ti kar tako misli in nikakor si ne dovoli, da ti bi bila resnica (Slovenija se zarašča) v napoti. Ker ne vem kako bi ti to zdaj rešil. Bi rekel Škofji Loki, čujte, zdaj pa idite na Jesenice ali Kranj, ker Škofjo Loko bomo zdaj zravnali z zemljo in posadili tu lubenice.


V bistvu je Mato že na začetku lastnega "braimstorminga" o urejanju Slovenije udaru precej mimo. In bi sadil smreke. Tam kjer so zaj stare bajte.

To je kapitalna napaka, ki so jo naredli komunisti po vojni in sadili smreke. Ki jih zaj uničuje na velko lubadar.

Najhuje od vsega pa je, najhuje, grozljivo celo, da si ni upal pomisliti na kako drugo vrsto ki je 20X dražja po hlodu in to je recimo jesen.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

PrimoZ_ ::

digitalcek je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Boli nas kurac za tista potresno nevarna in slabo dostopna stanovanja v centru.



Ker po tej zblojeni logiki nekaterih lahko v ceni upoštevamo tudi morebitno tretjo svetovno vojno.
Eni (Ljubljana-center hejterji) pa res ne veste, kakšne argumente proti centru Ljubljane bi še potegnili iz (dobesedno) riti.

Pustite že enkrat drugim živet, dihat in kupovat stanovanja (tudi) v centru Ljubljane!


Mene nič ne moti če komu paše živeti starem mestnem jedru LJ ali kakega drugega mesta. Naveličal sem se samo tvojega poveličevanja teh starin, ko vsakih par strani prideš povedat kako so najbolša stvar po narezanem kruhu saj je cena že X tišoč € po kvadratu in še bo šla gor.
Ceno jim gor drži samo sentimentalna navezanost starih lastnikov, "prestiž" da si kupil stanovanje v centru in airbnb turizem.

Nič od tega ni zares povezano s dejansko kvaliteto bivanja.

poweroff ::

Bi se bilo pa treba nekaj jasno dogovoriti.

Če (ali ko) pride do večjega potresa, država NE SME vskočiti in pomagati obnavljati zasebnih hiš.

Oz. če že, naj ima v njih ustrezen lastniški delež. Plus lastniki imajo možnost nekega ugodnega nakupa, samo nepovratnega financiranja nepremičnin po potresu pač ne bi smelo biti.
sudo poweroff

PrimoZ_ ::

Kaj pa stari bloki in stolpnice ?

Če nimaš 200e/leto za potresno zavarovanje hiše, potem res bolje da prodaš in se preseliš v stanovanje. Pustimo sedaj zadeve zgrajene v zadnjem desetletju ali dveh, ki naj bi načeloma brez problema prestale pričakovane potresne sunke na našem območju.

poweroff ::

Čakaj malo. Kot lastnik imaš vso pravico, da s svojo lastnino razpolagaš sam. Seveda tudi odgovornost za svoja dejanja ali nedejanja nosiš sam.

Staro bajturino lahko prodaš, obnoviš, da bo potresno varna, ali zavaruješ. Lahko pa nič od tega, pač pa "igraš loterijo". Samo če si se zakalkuliral in se bajturina podre, boš strošek obnove nosil sam. Zakaj bi ti potem morala to kriti država?
sudo poweroff

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

Čakaj malo. Kot lastnik imaš vso pravico, da s svojo lastnino razpolagaš sam. Seveda tudi odgovornost za svoja dejanja ali nedejanja nosiš sam.

Staro bajturino lahko prodaš, obnoviš, da bo potresno varna, ali zavaruješ. Lahko pa nič od tega, pač pa "igraš loterijo". Samo če si se zakalkuliral in se bajturina podre, boš strošek obnove nosil sam. Zakaj bi ti potem morala to kriti država?


Se strinjam, ampak enako je potrebno naredit tudi pri kmetih in njihovih poljščinah ob toči itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

Sploh ne vem kaj je poanta tega zadnjega pisanja?
Verjetno ciljaš na to, da je država pomagala prebivalcem posočja?

Recimo, da je bila to pomoč iz humanitarnih razlogov, ker ljudje ostanejo brez strehe nad glavo. Pa za politike bi bil to karierni samomor, če bi rekli znajdite se sami, sami ste odgovorni če niste protipotresno sanirali zgradb.

Jaz sm samo vprašal če zagovarjaš ista merila za bloke in stolpnice. Če z enako močjo strese Ljubljano bo mnogo več ljudi brez strehe nad glavo, ki so prej živeli v lastniških stanovanjih v bloku/stolpnici.
Tam samo en stanovalec ne more doseči da se cela stolpnica protipotresno uredi.
Selitev pa tudi ni vedno opcija pri socialno šibkejših.
««
43 / 565
»»