» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
38 / 565
»»

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

včasih se mi zdi, da si isti kot a.smith; tvoje napovedi je potrebno jemati kot obratne!:))

Mogoče šef FED to bere in potem zanalašč naredi ravno obratno, kot sem jaz napisal. Na to možnost nisi pomislil. ;)

Šala dneva, ki kroži po hodnikih FED-a: In 2050, dr. Onyx came to the chef of US central bank FED and told him: This is my crypto cold wallet storage. There are 1000 bitcoins in it. I would like to buy the USA. And FED chef said: We were already bought by China.

dronyx ::

Še malo v razmislek, preden greste kupit garsonjero v Ljubljani ali parcelo na barju:

The main goal of the world's central banks, who set monetary policy, is full employment. Not protecting the environment, not encouraging creativity, ethics and morals, not helping people to find meaning in life. The main goal is to create slaves of capital and at the same time accidentally destroying the planet, where we live. This is doomed to fail. Fail big time!

Nekoč se nam bodo smejali. Samo vprašanje komu in čemu. Upam da ne mojemu znanju angleščine. :))

enemon ::

dronyx je izjavil:

Še malo v razmislek, preden greste kupit garsonjero v Ljubljani ali parcelo na barju:

The main goal of the world's central banks, who set monetary policy, is full employment. Not protecting the environment, not encouraging creativity, ethics and morals, not helping people to find meaning in life. The main goal is to create slaves of capital and at the same time accidentally destroying the planet, where we live. This is doomed to fail. Fail big time!

Nekoč se nam bodo smejali. Samo vprašanje komu in čemu. Upam da ne mojemu znanju angleščine. :))


Drži kot pribito. Poleg tega, da smo sužnji kapitala, 8-urna zaposlitev odvrne ljudi od delanja pizdarij in razmišljanj, da bi pa lahko bilo kaj drugače. Če pa si drzneš na lastno pest izstopiti, pa nastopi država in te stisne z davki. Izbire tako druge kot te, da delaš, nimaš nobene.

dronyx ::

enemon je izjavil:

Izbire tako druge kot te, da delaš, nimaš nobene.

Nekdo je na Financah napisal, da je šel nekdo (torej nekdo drug, ne on) na Madagaskar, tam živi z mlajšo domačinko in lovi ribe. Problem je, ko jih bo veliko kopiralo to rešitev. Potem se potopi Madagaskar in zmanjka mlajših domačink.

enemon ::

dronyx je izjavil:

enemon je izjavil:

Izbire tako druge kot te, da delaš, nimaš nobene.

Nekdo je na Financah napisal, da je šel nekdo (torej nekdo drug, ne on) na Madagaskar, tam živi z mlajšo domačinko in lovi ribe. Problem je, ko jih bo veliko kopiralo to rešitev. Potem se potopi Madagaskar in zmanjka mlajših domačink.


Nekaj let delaš, vlagaš, kupiš nekaj v vukojebini. Ko imaš za pokritje osnovnih stroškov, se preseliš tja in delaš, kar ti paše in upaš, da trgi ne potonejo v času tvoje "penzije".

gruntfürmich ::

če znaš kmetovati lahko to čisto enostavno prakticiraš v sloveniji. se odklopiš od vseh zadev in imaš stroške skoraj nične. socialna je 400€ in imaš za luksuz. cot je na karitasu preveč.
samo želje in pričakovanja je potrebno znižat na čisti osnovni minimum.
imho.

želje imamo velike in to s pridom izkoriščajo 'kapitalisti'
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

enemon ::

gruntfürmich je izjavil:

če znaš kmetovati lahko to čisto enostavno prakticiraš v sloveniji. se odklopiš od vseh zadev in imaš stroške skoraj nične. socialna je 400EUR in imaš za luksuz. cot je na karitasu preveč.
samo želje in pričakovanja je potrebno znižat na čisti osnovni minimum.
imho.


Ja, samo pri socialni ti država skoz za vrat diha. Te ganja po razgovorih itd. Če pa imaš svojo "socialno" iz naložb, imaš pa mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

želje imamo velike in to s pridom izkoriščajo 'kapitalisti'

Ogromno že narediš če prepoveš da ti poštar prinaša tiste reklamne letake in če odklopiš televizijo. Saj med epidemijo jih je veliko ugotovilo, da za živet sploh ne potrebuješ toliko, kot mislimo. Jaz temu rečem Matrica (The Matrix). Ti se moraš izklopiti iz Matrice da opaziš, da obstaja tudi nek drug svet. Ampak gospodarji kapitala želijo, da smo priklopljeni...Dolgove je pač potrebno vračat in naslednje generacije bodo imele še bistveno večje dolgove za vračat, tako da bodo verjetno morali delati 12 ur na dan/ 7 dni v tednu. Ampak to je potem pa game over za ta planet zelo hitro. Nobena vesoljska znanost. Čista kmečka pamet. V bistvu morda mi gledamo že The End Game.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

poweroff ::

Invictus je izjavil:

Saj je bila, mislim da lani, afera v Celju, kjer fotr zasluži več kot 4000 EUR, živijo pa v socialnem stanovanju.

Ti ne razumeš tega.

On mogoče že zasluži toliko, ampak ima kredit za dve stanovanji, ki jih na črno oddaja, poleg tega kupuje kripto, tako da mu na koncu ostane manj kot je minimalna plača.

Se pravi je revež, za take pa je vendar tu država, da zanje poskrbi.
sudo poweroff

dronyx ::

Jaz se samo čudim koliko landlordov je postalo pri nas. Praktično vsak drugi ima še eno stanovanje, ki ga oddaja. To je postala prava obsesija. Sami najemodajalci, kamor pogledaš. Upam da Furs ima pregled na tem in da pobira ustrezne dajatve. Po občutku sodeč se jim jih veliko zmuzne pod njihovim zastarelim radarjem, ki večino časa sploh ni prižgan. To je vse za naterat delat. Da dajo mene za premiera frči perje. ;)

ubermensch ::

profii je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Invictus je izjavil:

mat xxl je izjavil:


Je pa velika rak rana Slovenije in povsem zgrešen pristop, so socialna in neprofitna najemniška stanovanja in zelo smešne cene za najem le teh, ki so nekje do 25 % tržnih cen.

Problem teh stanovanj je večplasten:

1. Ko si 1x noter, se ne poreverja več tvojih dohodkov.
2. Ta stanovanja se dedujejo. Po smrti starša lahko otroci ostanejo notri ne glede na svoje dohodke...


1. Ni res, stanje se preverja na vsakih nekaj let. Ob spremembi stanja se spreminja najemnina.
2. Je res, vendar pa se najemnina prilagaja dohodkom sproti na vsake par let.


1. Katera je navzgor omejena, ampak je ta cifra še vedno veliko pod tržno najemnino.
2. Katera je navzgor omejena, ampak je ta cifra še vedno veliko pod tržno najemnino.


Ni čisto res. Najdražja najemnina je 15 eur na m2, kar je zelo podobno (če ne celo isto) kot tržna cena. Prav tako te lahko iz stanovanja izselijo, če ne spadaš več pod pogoje.

David47 ::

Mogoče rahlo offtopic - vemo, da banke pri kreditih zahtevajo pogodbo za nedoločen čas, zadnje tri plačilne liste in izpisek prometa za obdobje treh mesecev. Kaj pa to pomeni v praksi? Recimo da po koncu faksa direkt dobiš pogodbo za nedoločen čas, po treh mesecih lahko že jemlješ kredit, ali bi želeli da si že dalj časa (beri, 6, 12, 24 mesecev) zaposlen, preden najemaš stanovanjski kredit?...

Mato989 ::

David47 je izjavil:

Mogoče rahlo offtopic - vemo, da banke pri kreditih zahtevajo pogodbo za nedoločen čas, zadnje tri plačilne liste in izpisek prometa za obdobje treh mesecev. Kaj pa to pomeni v praksi? Recimo da po koncu faksa direkt dobiš pogodbo za nedoločen čas, po treh mesecih lahko že jemlješ kredit, ali bi želeli da si že dalj časa (beri, 6, 12, 24 mesecev) zaposlen, preden najemaš stanovanjski kredit?...


Neumnost, daj se izobrazi prosim že od konca 2019 zahtevajo zadnjih 12 plačilk ker se računa povprečje CELEGA LETA!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: David47 ()

David47 ::

Mato989 je izjavil:

David47 je izjavil:

Mogoče rahlo offtopic - vemo, da banke pri kreditih zahtevajo pogodbo za nedoločen čas, zadnje tri plačilne liste in izpisek prometa za obdobje treh mesecev. Kaj pa to pomeni v praksi? Recimo da po koncu faksa direkt dobiš pogodbo za nedoločen čas, po treh mesecih lahko že jemlješ kredit, ali bi želeli da si že dalj časa (beri, 6, 12, 24 mesecev) zaposlen, preden najemaš stanovanjski kredit?...


Neumnost, daj se izobrazi prosim že od konca 2019 zahtevajo zadnjih 12 plačilk ker se računa povprečje CELEGA LETA!


Neumnost, daj se izobrazi o bontonu obnasanja na forumu, nobenemu niso pri srcu neotesani telicki. :D

Invictus ::

David47 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

David47 je izjavil:

Mogoče rahlo offtopic - vemo, da banke pri kreditih zahtevajo pogodbo za nedoločen čas, zadnje tri plačilne liste in izpisek prometa za obdobje treh mesecev. Kaj pa to pomeni v praksi? Recimo da po koncu faksa direkt dobiš pogodbo za nedoločen čas, po treh mesecih lahko že jemlješ kredit, ali bi želeli da si že dalj časa (beri, 6, 12, 24 mesecev) zaposlen, preden najemaš stanovanjski kredit?...


Neumnost, daj se izobrazi prosim že od konca 2019 zahtevajo zadnjih 12 plačilk ker se računa povprečje CELEGA LETA!


Neumnost, daj se izobrazi o bontonu obnasanja na forumu, nobenemu niso pri srcu neotesani telicki. :D

Še manj pa ne maramo debilov, ki niso sposobni prebrati pol strani na banki...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

David4747 ::

Invictus je izjavil:

David47 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

David47 je izjavil:

Mogoče rahlo offtopic - vemo, da banke pri kreditih zahtevajo pogodbo za nedoločen čas, zadnje tri plačilne liste in izpisek prometa za obdobje treh mesecev. Kaj pa to pomeni v praksi? Recimo da po koncu faksa direkt dobiš pogodbo za nedoločen čas, po treh mesecih lahko že jemlješ kredit, ali bi želeli da si že dalj časa (beri, 6, 12, 24 mesecev) zaposlen, preden najemaš stanovanjski kredit?...


Neumnost, daj se izobrazi prosim že od konca 2019 zahtevajo zadnjih 12 plačilk ker se računa povprečje CELEGA LETA!


Neumnost, daj se izobrazi o bontonu obnasanja na forumu, nobenemu niso pri srcu neotesani telicki. :D

Še manj pa ne maramo debilov, ki niso sposobni prebrati pol strani na banki...


A to leti na Mato989?

Ker na današnjem sestanku na banki je bilo govora le o treh plačilnih listih. In niti besede o tem, kar omenja tvoj kronani debil.

Sveža informacija, stara 8 ur.

feryz ::

Če izbereš banko, kjer jih zahtevajo 12, potem velja, da jih zahtevajo 12.
Na vasi imajo samo eno banko, z enim šalterjem in eno šjoro. Logično je, da boš torej upošteval ponudbo le te. Drugo namreč ne obstaja. Ali druge banke ne. Baje.

trenerkar ::

Smurf je izjavil:

Mato989 je izjavil:

dronyx ne sekiraj se, sposobni bomo šli naprej, nesposobni pa evolucijsko izločeni, zmeraj je bilo tako!

A ni tako, da imas povprecno placo, zivis v Sloveniji ter nimas potomcev?

Vprasam zato, ker me zanima zakaj se uvrscas v prvo skupino :)?

Mogoče popoldne dela za semensko banko :)

showsover ::

Inflacija zdaj: klik, upam, da ste kaj zahedgani/fiksno zakreditirani, pametno bi že bilo!

2,1 %
Inflacija - letna stopnja rasti cen

1,0 %
Inflacija - mesečna stopnja rasti cen

Invictus ::

Inflacija v Sloveniji in EURIBOR nimata veliko skupnega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

showsover ::

Reči sem želel, da upam, da imate čim manj prosto stoječega denarja, ker se ne izplača (mi mogoče delamo neke prisilne nakupe), pri nekih malo višjih zneskih, lahko že ta inflacija 'odnese' marsikako fancy dobrino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

gruntfürmich ::

pri takšnem 'printanju' denarja s strani ECB in nejemanju kreditov s strani porabnikov se ni ravno za bati glede inflacije (ki je mokre sanje ECB že desetletje) ampak deflacije, ker ni potrošnje.
razen seveda pri nepremičninah, kjer je folk vsekan.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

matijadmin ::

Dejstvo je, da rastejo cene tudi drugim dobrinam, razlage so, seveda, manj prikladne in na prvi pogled nelogične, je pa inflacija pri nepremičninah božjastna, kar ne nakazuje na nič dobrega. Bomo videli, kam to pelje, čeprav je vse že videno in niti najman želeno. Kolektivno smo totalno neodgovorni in nesposobni.
Vrnite nam techno!

Gregor P ::

Kar bi mu nujno rabili (poleg neprofitnih/socialnih stanovanj) - in o tem se fantazira že leta - je nek dober zadružni model stanovanj po vzoru Švice ipd.; da pač v stanovanjsko zadrugo vložiš nek kapital in imaš na voljo (1) študentsko sobo oz. skupno študentsko stanovanje v času študija, (2) manjše stanovanje, ko že delaš in živiš sam, (4) večje stanovanje, ko imaš partnerja in ustvariš družino in (5) na koncu primerno varno stanovanje, ko si upokojenec. Vmes pa lahko vedno izstopiš iz zadruge oz. preneseš morda tvoj delež na sorodnike, ali prodaš naprej. Če zadruga kot celota posluje dobro, morda lahko celo participiraš pri dobičku (recimo, da ima zadruga na koncu - po odplačilu vseh prvotnih večjih zagonskih kreditov - več stanovanj oz. zgradb in lahko proste kapacitete oddaja drugim na trgu).

Na začetku morda lahko priskoči na pomoč država s kakšnimi poroštvi oz. s kakšnimi objekti, ki jih ne potrebuje (ne rabi jih odpisati, le toliko lahko pomaga, da zadruge pridejo do cenejših hipotekarnih kreditov ipd. in potem izplačajo državi vložek nazaj skozi čas) ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

kow ::

gruntfürmich je izjavil:

pri takšnem 'printanju' denarja s strani ECB in nejemanju kreditov s strani porabnikov se ni ravno za bati glede inflacije (ki je mokre sanje ECB že desetletje) ampak deflacije, ker ni potrošnje.
razen seveda pri nepremičninah, kjer je folk vsekan.


Folk zacne v slo trositi potem, ko ima v lasti nepremicnino oz. odplaca kredit. Samo takrat so ze vsi 50 let stari.

clix ::

Sicer video ne govori o problematiki slovenije, ampak se da vseeno potegniti kar nekaj vzporednic:

recmajkemi ::

Obstaja v Sloveniji kako prikoličarsko naselje kot jih je najti drugod po Evropi?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

cvalsr ::

Navajam:

""Nekdo je na Financah napisal, da je šel nekdo (torej nekdo drug, ne on) na Madagaskar, tam živi z mlajšo domačinko in lovi ribe. Problem je, ko jih bo veliko kopiralo to rešitev. Potem se potopi Madagaskar in zmanjka mlajših domačink.""

Nene, naivnež, problem je že ob prvem zobobolu z granulomom ali pa ob vnetju slepiča, da česa hujšega ne omenjam. Takrat bo šel "nekdo" k vaškemu vraču, da ga bo pozdravil, kar mu bo plačal s tremi ribami? In ko bo obnemogel, bo za cesto crknil od lakote, domačinka pa bo šla s črncem, ki ima dvakrat večjega.
Ali pa bo pribežal nazaj v civilizacijo in zahteval, da ga zdravimo na naše stroške ter namestimo v dom upokojencev, čeprav on ni prispeval niti ficka v naš zdravstveni in pokojninski sistem? Če bi jaz odločal, bi takega genija poslal nazaj k vraču, zakaj bi mu kratil užitke z ribami in domačinko.

digitalcek ::

enemon je izjavil:

Če pa si drzneš na lastno pest izstopiti, pa nastopi država in te stisne z davki. Izbire tako druge kot te, da delaš, nimaš nobene.


No, Nara Petrovič, Jasna Tuta (že nekaj let na jadrnici) in še nekaj tisoč Slovencev, ki so tako ali drugače ŽE izstopili, se s tako izjave ne bi strinjali...

Invictus ::

enemon je izjavil:


Drži kot pribito. Poleg tega, da smo sužnji kapitala, 8-urna zaposlitev odvrne ljudi od delanja pizdarij in razmišljanj, da bi pa lahko bilo kaj drugače. Če pa si drzneš na lastno pest izstopiti, pa nastopi država in te stisne z davki. Izbire tako druge kot te, da delaš, nimaš nobene.

Poleg tega so se delovni urniki prilagodili na 9 - 17h.

To pomeni, da si načeloma fokusiran na službo od 7h, ko vstaneš, do cirka 19h, ko prideš domov, se malo naješ, itd...

Tako zmanjšaš količino popoldandskega fušanja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Malidelničar ::

Haha neverjetno debato imate zgoraj, odlično :) 'Dronyx' je car, fidi se da tip obvlada, upam, da bo enkrat slovenski financminister. Kapo dol.

Ja moj osebni pogled na te zadeve je podoben, ker smo verjetno po starosti in poziciji sorodni (??? v bistvu ne vem kakšen je rang starosti tu na slo-tech???). Tudi jaz sem vstopil na trg delovne sile v letu 2008/2009 in me je kriza zjebala. Vštej še slab zaposlitveni profil ter obdobje racionalizacije v podjetjih in smo tam tam. Že dejstvo, da sem prišel do službe v letu 2010 in jo po enem letu spremenil v službo za ndč je na meji nemogočega.

Mene osebno je v tem obdobju zjebalo dvoje (pa verjamem, da nisem edini med mladimi):
1) ker nisem imel predhodnih prihrankov mi padanje trga vse do let 2012-2014 ni nič pomagalo in nakupno nisem moral storiti nič
2) ker nisem imel finančnih izkušenj in nam nekako ni bilo razloženo, da je potrebno čim bolj šparat tudi nisem dovolj izkoristil tistih nekaj presežkov v tistem času (zahvaljujoč 'hotelu mama') in jih privarčeval (ali pa vlagal na LJSE ali v sklade npr.) tako da tudi sedaj mi posledično sredstev manjka

Mi ta krizna mladina smo se takrat res zavlekli v en nihilizem, ne vem, počutili smo se odrinjene od vseh. Politika se je ukvarjala s penziči, ki so jamrali po tv-ju. Tako da danes nekaj prihrankov imam, je pa moja osebna krivda da nisem v takšnem finančnem položaju, kot bi morda lahko bil.

Ogrevam se za opcijo nakupa ene zadeve v vukojebini, nekaj si ogledujemo bomo še videli kako in kaj.

Je pa res, da tista mladina, ki je bila pametna (nui jih tako malo) in je nekako vseeno pametno varčevala, vlagala, je iz obdobja 2008/2009-2020 dejansko lahko ven potegnila plus in prišla do nepremičnine. Poznam veliko takih, veliko jim je uspelo povsem samih. Tako, da zgodba je večplastna.

Bo pa za te generacije za nami verjetno res blazno težko, ne vem kako bodo postopali tisti, ki sedaj vstopajo na trg dela. Mi nismo imeli Bitcoina, v bistvu razumem ljudi, da se vržejo v 'gambling' z namenom priti do nečesa svojega .............
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

energetik ::

Jaz sem še ravno ujel predkrizno leto 2007 za dobit šiht, je pa res, da nisem mogel nič potegnit iz delniškega trga pred tem letom, ker pač ni bilo sredstev za vlagat.
Najbolj sem pa jezen nase in na takratno finančno nepismenost, da sem zamudil čas po padcu 2008 do leta 2014, ko sva nabavila bajto. Denar sem imel v depozitih namesto vsaj v delniških skladih. Sicer so bile takrat letne obresti tudi do 5%, ampak na delniškem trgu bi lahko 2009-2014 naredil skoraj x2. Sploh če bi oba takrat vlagala, bi bila zdajle v bistveno boljšem finančnem položaju... Kaj bi pa bilo, če bi takrat npr. 2010 vrgel 500EUR v BTC, pa raje ne razmišljam...

Tako da - finančna in tudi pravna nepismenost škodi. Ornk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

bambam20 ::

energetik je izjavil:

Kaj bi pa bilo, če bi takrat npr. 2010 vrgel 500EUR v BTC, pa raje ne razmišljam...

Tako da - finančna in tudi pravna nepismenost škodi. Ornk.


Ja. ker 2010 se je zagotovo vedelo, da bo 11 let kasneje bTC 36.000 USD.

energetik ::

Nima veze, če bi bil bolj finančno pismen, bi morda takrat začutil, da ima prihodnost, pa magari vložil le 100€ (ali pa magari vsak mesec po 1€), kar se mi takrat ne bi poznalo nič.
Sem bi takrat tako za luno, da sploh nisem vedel da BTC obstaja.

Utk ::

Če bi bil ti tako "pameten", bi jih bilo tudi kar nekaj mio po svetu enako "pametnih", in bi že takrat cena zrasla, danes pa vprašanje kje bi bil. Morda ga tudi ne bi bilo več.

bambam20 ::

energetik je izjavil:

Nima veze, če bi bil bolj finančno pismen, bi morda takrat začutil, da ima prihodnost, pa magari vložil le 100€ (ali pa magari vsak mesec po 1€), kar se mi takrat ne bi poznalo nič.
Sem bi takrat tako za luno, da sploh nisem vedel da BTC obstaja.


Zakaj pa nisi vložil v delnice tesle. kdo ti je branil. Tudi nisi vedel, da so avti na štrom prihodnost?

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

Haha neverjetno debato imate zgoraj, odlično :) 'Dronyx' je car, fidi se da tip obvlada, upam, da bo enkrat slovenski financminister. Kapo dol.

Ja moj osebni pogled na te zadeve je podoben, ker smo verjetno po starosti in poziciji sorodni (??? v bistvu ne vem kakšen je rang starosti tu na slo-tech???). Tudi jaz sem vstopil na trg delovne sile v letu 2008/2009 in me je kriza zjebala. Vštej še slab zaposlitveni profil ter obdobje racionalizacije v podjetjih in smo tam tam. Že dejstvo, da sem prišel do službe v letu 2010 in jo po enem letu spremenil v službo za ndč je na meji nemogočega.

Mene osebno je v tem obdobju zjebalo dvoje (pa verjamem, da nisem edini med mladimi):
1) ker nisem imel predhodnih prihrankov mi padanje trga vse do let 2012-2014 ni nič pomagalo in nakupno nisem moral storiti nič
2) ker nisem imel finančnih izkušenj in nam nekako ni bilo razloženo, da je potrebno čim bolj šparat tudi nisem dovolj izkoristil tistih nekaj presežkov v tistem času (zahvaljujoč 'hotelu mama') in jih privarčeval (ali pa vlagal na LJSE ali v sklade npr.) tako da tudi sedaj mi posledično sredstev manjka

Mi ta krizna mladina smo se takrat res zavlekli v en nihilizem, ne vem, počutili smo se odrinjene od vseh. Politika se je ukvarjala s penziči, ki so jamrali po tv-ju. Tako da danes nekaj prihrankov imam, je pa moja osebna krivda da nisem v takšnem finančnem položaju, kot bi morda lahko bil.

Ogrevam se za opcijo nakupa ene zadeve v vukojebini, nekaj si ogledujemo bomo še videli kako in kaj.

Je pa res, da tista mladina, ki je bila pametna (nui jih tako malo) in je nekako vseeno pametno varčevala, vlagala, je iz obdobja 2008/2009-2020 dejansko lahko ven potegnila plus in prišla do nepremičnine. Poznam veliko takih, veliko jim je uspelo povsem samih. Tako, da zgodba je večplastna.

Bo pa za te generacije za nami verjetno res blazno težko, ne vem kako bodo postopali tisti, ki sedaj vstopajo na trg dela. Mi nismo imeli Bitcoina, v bistvu razumem ljudi, da se vržejo v 'gambling' z namenom priti do nečesa svojega .............


Ja to je jasno, da najbolj smo/ste najebali tisti ki so prišli na trg dela tik po začetku krize med 2008-2012... Jaz recimo sem začel 2012. do 2016 sem delal na crap delovnih mestih, slaba plača, slabi pogoji nekaj od tega, pol je pa šlo na bolje... ker sem dosti pravih potez potegnil in nekaj sreče sem zdaj na kar dobri poziciji s skoraj povprečno SLO plačo in delom od doma 90% časa...

ampak za to je bilo potrebno 7 let!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bambam20 ::

Mato989 je izjavil:



Ja to je jasno, da najbolj smo/ste najebali tisti ki so prišli na trg dela tik po začetku krize med 2008-2012... Jaz recimo sem začel 2012. do 2016 sem delal na crap delovnih mestih, slaba plača, slabi pogoji nekaj od tega, pol je pa šlo na bolje... ker sem dosti pravih potez potegnil in nekaj sreče sem zdaj na kar dobri poziciji s skoraj povprečno SLO plačo in delom od doma 90% časa...

ampak za to je bilo potrebno 7 let!


Starši so ti posodili del denarja za stanovanje. Tako bi pa vsak. To se ne počne. Je potrebno po kredit na banko in v mladih letih na polno žurat in zagonit mesečno 200€ za pijače.

Malo v sarkazmu.

Mato989 ::

bambam20 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Ja to je jasno, da najbolj smo/ste najebali tisti ki so prišli na trg dela tik po začetku krize med 2008-2012... Jaz recimo sem začel 2012. do 2016 sem delal na crap delovnih mestih, slaba plača, slabi pogoji nekaj od tega, pol je pa šlo na bolje... ker sem dosti pravih potez potegnil in nekaj sreče sem zdaj na kar dobri poziciji s skoraj povprečno SLO plačo in delom od doma 90% časa...

ampak za to je bilo potrebno 7 let!


Starši so ti posodili del denarja za stanovanje. Tako bi pa vsak. To se ne počne. Je potrebno po kredit na banko in v mladih letih na polno žurat in zagonit mesečno 200€ za pijače.

Malo v sarkazmu.


Ne, starši so mi DALI denar ki bi ga drugače dobil ko bi umrli... razlika je samo da mi je takrat pri nakupu stanovanja prišel bistveno bolj prav kot takrat ko bodo umrli...

To zapenjanje na pomoč staršev nekaterih je legendarna, če bi umrli takrat in bi dobil vseh njihovih 50k na banki bi bilo ok, ker so mi pa dali 10k in so še živi je pa problem... Smešno res.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

bambam20 je izjavil:

energetik je izjavil:

Nima veze, če bi bil bolj finančno pismen, bi morda takrat začutil, da ima prihodnost, pa magari vložil le 100EUR (ali pa magari vsak mesec po 1EUR), kar se mi takrat ne bi poznalo nič.
Sem bi takrat tako za luno, da sploh nisem vedel da BTC obstaja.


Zakaj pa nisi vložil v delnice tesle. kdo ti je branil. Tudi nisi vedel, da so avti na štrom prihodnost?
Saj pravim, da sem bil za luno. Za sklade sem takrat mislil, da bo itak šlo vse na nulo za vedno, glede delnic pa da se z njimi ukvarjajo le neki brokerji in itak nimam dostopa.
Dobro da sem vsaj depozite sklepal (takrat 4-5% letno) in nisem imel samo na TRR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

vnetidebater ::

enemon je izjavil:

dronyx je izjavil:

enemon je izjavil:

Izbire tako druge kot te, da delaš, nimaš nobene.

Nekdo je na Financah napisal, da je šel nekdo (torej nekdo drug, ne on) na Madagaskar, tam živi z mlajšo domačinko in lovi ribe. Problem je, ko jih bo veliko kopiralo to rešitev. Potem se potopi Madagaskar in zmanjka mlajših domačink.


Nekaj let delaš, vlagaš, kupiš nekaj v vukojebini. Ko imaš za pokritje osnovnih stroškov, se preseliš tja in delaš, kar ti paše in upaš, da trgi ne potonejo v času tvoje "penzije".


pa saj to delajo britanci. Mnogo britancev v sloveniji kupi hišo in potem tu živijo na stara leta z britansko penzijo.....torej tu živijo kot bogataši.

bambam20 ::

Mato989 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Ja to je jasno, da najbolj smo/ste najebali tisti ki so prišli na trg dela tik po začetku krize med 2008-2012... Jaz recimo sem začel 2012. do 2016 sem delal na crap delovnih mestih, slaba plača, slabi pogoji nekaj od tega, pol je pa šlo na bolje... ker sem dosti pravih potez potegnil in nekaj sreče sem zdaj na kar dobri poziciji s skoraj povprečno SLO plačo in delom od doma 90% časa...

ampak za to je bilo potrebno 7 let!


Starši so ti posodili del denarja za stanovanje. Tako bi pa vsak. To se ne počne. Je potrebno po kredit na banko in v mladih letih na polno žurat in zagonit mesečno 200€ za pijače.

Malo v sarkazmu.


Ne, starši so mi DALI denar ki bi ga drugače dobil ko bi umrli... razlika je samo da mi je takrat pri nakupu stanovanja prišel bistveno bolj prav kot takrat ko bodo umrli...

To zapenjanje na pomoč staršev nekaterih je legendarna, če bi umrli takrat in bi dobil vseh njihovih 50k na banki bi bilo ok, ker so mi pa dali 10k in so še živi je pa problem... Smešno res.


Saj sem napisal, da je bilo zapisano v sarkazmu. Tudi mene fascinira večina na slo techu, da ne odobravajo , da starši pomagajo. Jaz pa mislim, da so dobri straši tisti, ki nekaj privarčujejo in posodijo otrokom. seveda jim ti vračajo, ampak posojilo je brez obresti.

energetik je izjavil:

bambam20 je izjavil:

energetik je izjavil:

Nima veze, če bi bil bolj finančno pismen, bi morda takrat začutil, da ima prihodnost, pa magari vložil le 100EUR (ali pa magari vsak mesec po 1EUR), kar se mi takrat ne bi poznalo nič.
Sem bi takrat tako za luno, da sploh nisem vedel da BTC obstaja.


Zakaj pa nisi vložil v delnice tesle. kdo ti je branil. Tudi nisi vedel, da so avti na štrom prihodnost?
Saj pravim, da sem bil za luno. Za sklade sem takrat mislil, da bo itak šlo vse na nulo za vedno, glede delnic pa da se z njimi ukvarjajo le neki brokerji in itak nimam dostopa.
Dobro da sem vsaj depozite sklepal (takrat 4-5% letno) in nisem imel samo na TRR...


Dobro, da si vsaj nekaj privarčeval. večina še to ni sposobna. Skladi so nategancija. Vedno so bili. AMpak ljudi premamijo visoki letni donosi, ki so nerealni.

Pustimo sedaj ob strani kripto.

Poglej si, koliko je cena zlata srasla od leta 2000.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

energetik ::

Ja, privarčeval sem velik delež vsake plače, nisem tak, da bi vse sproti zagonil, tisto kar je bilo nujno, ostalo meni vedno ostaja.

Kakšna nategancija s skladi? Ja, vzamejo si stroške upravljanja, še vedno pa si na dolgi rok N-krat na boljšem, kot če bi imel v depozitu. Seveda z dollar cost averaging.

Ja, zdaj si pa za zlato vzel obdobje, od najnižje točke v zadnji 40 letih... Jasno da je šla cena gor ulala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Kripto mesi ::

energetik je izjavil:

Nima veze, če bi bil bolj finančno pismen, bi morda takrat začutil, da ima prihodnost, pa magari vložil le 100€ (ali pa magari vsak mesec po 1€), kar se mi takrat ne bi poznalo nič.
Sem bi takrat tako za luno, da sploh nisem vedel da BTC obstaja.

Itak bi prodal za 200€ pa bil srečen, tako da ti ne bi pomagalo :))

energetik ::

Verjetno imaš prav. :))
Oziroma če bi bil pameten, bi pobral vsako leto ven nekaj %, ostalo pustil...

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Ja to je jasno, da najbolj smo/ste najebali tisti ki so prišli na trg dela tik po začetku krize med 2008-2012... Jaz recimo sem začel 2012. do 2016 sem delal na crap delovnih mestih, slaba plača, slabi pogoji nekaj od tega, pol je pa šlo na bolje... ker sem dosti pravih potez potegnil in nekaj sreče sem zdaj na kar dobri poziciji s skoraj povprečno SLO plačo in delom od doma 90% časa...

ampak za to je bilo potrebno 7 let!


Starši so ti posodili del denarja za stanovanje. Tako bi pa vsak. To se ne počne. Je potrebno po kredit na banko in v mladih letih na polno žurat in zagonit mesečno 200€ za pijače.

Malo v sarkazmu.


Ne, starši so mi DALI denar ki bi ga drugače dobil ko bi umrli... razlika je samo da mi je takrat pri nakupu stanovanja prišel bistveno bolj prav kot takrat ko bodo umrli...

To zapenjanje na pomoč staršev nekaterih je legendarna, če bi umrli takrat in bi dobil vseh njihovih 50k na banki bi bilo ok, ker so mi pa dali 10k in so še živi je pa problem... Smešno res.



Nene, smešno je ker si vedno tako prokleto pameten in ponosen, kako si kupil stanovanje. Če ti starši dajo je lahko srat :))
Glede na to kako se delaš pametnega bi po 7 letih moral imeti že dvokratnik povprečne plače no. :)) Glede na vso tvojo "pamet" pri financah in kriptu, bi moral biti pa že v penziji :))

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Ja to je jasno, da najbolj smo/ste najebali tisti ki so prišli na trg dela tik po začetku krize med 2008-2012... Jaz recimo sem začel 2012. do 2016 sem delal na crap delovnih mestih, slaba plača, slabi pogoji nekaj od tega, pol je pa šlo na bolje... ker sem dosti pravih potez potegnil in nekaj sreče sem zdaj na kar dobri poziciji s skoraj povprečno SLO plačo in delom od doma 90% časa...

ampak za to je bilo potrebno 7 let!


Starši so ti posodili del denarja za stanovanje. Tako bi pa vsak. To se ne počne. Je potrebno po kredit na banko in v mladih letih na polno žurat in zagonit mesečno 200€ za pijače.

Malo v sarkazmu.


Ne, starši so mi DALI denar ki bi ga drugače dobil ko bi umrli... razlika je samo da mi je takrat pri nakupu stanovanja prišel bistveno bolj prav kot takrat ko bodo umrli...

To zapenjanje na pomoč staršev nekaterih je legendarna, če bi umrli takrat in bi dobil vseh njihovih 50k na banki bi bilo ok, ker so mi pa dali 10k in so še živi je pa problem... Smešno res.



Nene, smešno je ker si vedno tako prokleto pameten in ponosen, kako si kupil stanovanje. Če ti starši dajo je lahko srat :))
Glede na to kako se delaš pametnega bi po 7 letih moral imeti že dvokratnik povprečne plače no. :)) Glede na vso tvojo "pamet" pri financah in kriptu, bi moral biti pa že v penziji :))


Tudi ti s svojo pametjo nisi v penziji pa pametuješ na kubik =) Še username si si dal samovšečen na bog ve kaj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Ja to je jasno, da najbolj smo/ste najebali tisti ki so prišli na trg dela tik po začetku krize med 2008-2012... Jaz recimo sem začel 2012. do 2016 sem delal na crap delovnih mestih, slaba plača, slabi pogoji nekaj od tega, pol je pa šlo na bolje... ker sem dosti pravih potez potegnil in nekaj sreče sem zdaj na kar dobri poziciji s skoraj povprečno SLO plačo in delom od doma 90% časa...

ampak za to je bilo potrebno 7 let!


Starši so ti posodili del denarja za stanovanje. Tako bi pa vsak. To se ne počne. Je potrebno po kredit na banko in v mladih letih na polno žurat in zagonit mesečno 200€ za pijače.

Malo v sarkazmu.


Ne, starši so mi DALI denar ki bi ga drugače dobil ko bi umrli... razlika je samo da mi je takrat pri nakupu stanovanja prišel bistveno bolj prav kot takrat ko bodo umrli...

To zapenjanje na pomoč staršev nekaterih je legendarna, če bi umrli takrat in bi dobil vseh njihovih 50k na banki bi bilo ok, ker so mi pa dali 10k in so še živi je pa problem... Smešno res.



Nene, smešno je ker si vedno tako prokleto pameten in ponosen, kako si kupil stanovanje. Če ti starši dajo je lahko srat :))
Glede na to kako se delaš pametnega bi po 7 letih moral imeti že dvokratnik povprečne plače no. :)) Glede na vso tvojo "pamet" pri financah in kriptu, bi moral biti pa že v penziji :))


Tudi ti s svojo pametjo nisi v penziji pa pametuješ na kubik =) Še username si si dal samovšečen na bog ve kaj


Sem pa sam svoj šef in trejdam iz kjerkoli. 2 urci na dan i gotovo. Sploh ne moreš primerjati s tvojo "povprečno" službo :))

Mato989 ::

Jap, jaz pa sem v penziji... oboje je toliko res ker noben ni podal nobenih dokazov, zdaj pa zaključujem s trollom.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Jap, jaz pa sem v penziji... oboje je toliko res ker noben ni podal nobenih dokazov, zdaj pa zaključujem s trollom.


Ne seri. Sem že 100x ponovil. Vsak, ki želi preveriti je dobrodošel ;)
Če nimaš za avtobusno karto pa staršem reci :))
««
38 / 565
»»