» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
34 / 587
»»

dronyx ::

Po moje bi morala Kitajska na njihov Renminbi napisati In God We Trust. Uradno sicer pri njih prepovedan, samo očitno na njihovi strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Ali pa če se ZDA razjezi in vrže par nukic na Kitajsko ker jih boli k za vse ker je MAT?

Saj ni nujno če izgubiš partijo šaha da razmečeš šahovnico. Lahko samo zamenjaš barvo figur in greš igrat še enkrat. Drugič bolje poznaš nasprotnika in lahko ne padeš na iste pasti. Ampak kdo sem jaz, da bom ZDA učil, kako se igra šah? problem vsega skupaj je pa ta, da smo mi navadni kmetje na šahovnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

Kitajska ni samozadostna, tudi če ima 1,4 milijardski trg, brez skrbi... če bi osamili tako ZDA kot Kitajsko, bi imela ZDA manj težav kot Kitajska nahranit svoje ljudi, dobit nafto, rudnine itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Kitajska ni samozadostna, tudi če ima 1,4 milijardski trg, brez skrbi... če bi osamili tako ZDA kot Kitajsko, bi imela ZDA manj težav kot Kitajska nahranit svoje ljudi, dobit nafto, rudnine itd...

ZDA ima trgovinski primanjkljaj 679 MRD USD. Kitajska ima trgovinski presežek v višini 430 MRD USD (2019). Kdo je v boljši poziciji po tvoje, če ga osamiš?

StarMafijec ::

dronyx je izjavil:

Ne more država obstati, če ima pri sebi same investicijske banke, spletni iskalnik in nekaj polj koruze. Ampak ta mat je omogočil klasični problem kapitalizma - NEBRZDAN POHLEP! ;)

Pozabili ste pa na bistveno: ta država tudi uporablja valuto, ki je hkrati svetovna valuta in ima nadzor nad njo. Ta svetovna valuta ima pa tudi kritje, to so pa letalonosilke in droni. Ostale države tega aduta nimajo.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

StarMafijec je izjavil:

Pozabili ste pa na bistveno: ta država tudi uporablja valuto, ki je hkrati svetovna valuta in ima nadzor nad njo. Ta svetovna valuta ima pa tudi kritje, to so pa letalonosilke in droni. Ostale države tega aduta nimajo.

Ko ti delajo tiskarski stroji denarja na polno, si nadzor nad valuto izgubil, ne glede na vse letalonosilke in drone. To je ena izmed osnovnih lekcij svetovno priznanje Jugoslovanske šole ekonomije. pa nenazdnje smo imeli tudi lep proof of concept. ;)

Invictus ::

Če ste gledali film

Volk z Wall Streeta

že na začetku filma pove kaj je bistvo finančne industrije. To je:

Izpuliti denar malemu človeku, služiti na provizijah in mu nikoli dati možnosti, da ta denar vzame ven in ga zapravi. Ampak ga prepričati v novo investicijo, kjer bo spet provizija.

A vi resno mislite, da se gredo neke hude zadeve, analize, itn... Ne, dostikrat so celo zakonsko obvezani, da denar, ki ga dobijo od strank, po določenem času plasirajo na trg, v tem primeru borzni trg. In takrat kupijo, kar je pač moderno tisti čas... Neke znanosti tukaj ni dokler vse raste, vsaka budala pač išče neke delncie,kriptovalute, itn, kam bi se vlagalo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Pač, če si bil v taki družbi, nisi mogel biti šminker ali hipi, ampak naše pankerstvo je bilo zelo površno. Rabljena vojaška jakna, par bedžev, kakšna knofla, kratka frizura, potem se je pa počasi končalo.;)

A se ni takim včasih reklo - pozerji? 8-)
sudo poweroff

dronyx ::

Invictus je izjavil:

Izpuliti denar malemu človeku, služiti na provizijah in mu nikoli dati možnosti, da ta denar vzame ven in ga zapravi. Ampak ga prepričati v novo investicijo, kjer bo spet provizija.

Če si top shit investicijski bančnik pri Goldman Sachsu pošlješ na Bloomberg, Businessinsider, Forbs FT in podobne novico, da predvidevaš rast 20% v naslednjem letu za naslednjih 5 delnic. Pred tem pa greš s kakšnimi 500 MIO te pokupit. Ko objavijo novico počakaš, da gre gor 5% in potem prodaš. Glej ga zajček, brez dela in z eno samo novico precej MIO zaslužka. Sam kot provizijo pobereš večino, nekaj drobtinic daš investitorjem, da mislijo, kako dobro upravljaš njihov denar. To je vse ena organizirana združba, ki se igra neko igrico, mali investitorji pa mislijo, da dobivajo. Kje pa! Točno tako kot si napisal. V igralnici daš da gost nekaj časa zmaguje, potem pa ko pride z dosti velikim vložkom pa samo - busted. Ha, ha...suckers! Zato je ideja, da naj gremo sedaj vsi "investirat" dejansko zelo pokvarjena! Ti proti njim nimaš veliko možnosti in ti bodo pobrali več, kot ti pobere centralna banka s svojo denarno politiko in z inflacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Okapi ::

poweroff je izjavil:

Okapi je izjavil:

Pač, če si bil v taki družbi, nisi mogel biti šminker ali hipi, ampak naše pankerstvo je bilo zelo površno. Rabljena vojaška jakna, par bedžev, kakšna knofla, kratka frizura, potem se je pa počasi končalo.;)

A se ni takim včasih reklo - pozerji? 8-)

Pozerji so bili pa tisti, ki niso bili pankerji po srcu, pri zunanjem videzu so pa pretiravali - z irokezami, pobarvanimi lasmi in podobno.

dronyx ::

Invictus je izjavil:

Neke znanosti tukaj ni dokler vse raste, vsaka budala pač išče neke delncie,kriptovalute, itn, kam bi se vlagalo...

Lep primer je sklad ARK Invest, ki je iz Cathie Wood naredil neko superzvezdnico investicijskega posla. Poanta je, da ona ima v skladu neke perspektivne delnice (tudi TSLA) in za upravljanje pobira visoke provizije, samo iste delnice so v številnih drugih pasivnih skladih, kjer so provizije zelo majhne. Seveda ko vse raste, ker Fed drži gas na pedalu do konca so donosi visoki. Ampak enako so donosi visoki tudi pri ostalih skladih, ki sploh niso aktivno upravljani. Tudi če bi šla opica vložit v indeks S&P 500 bi naredila v 10 letih 300%. Samo to še nič ne pomeni. Oziroma pomeni. Gre za izredne razmere in to ponavadi niso ko ekonomija cveti. :)

gruntfürmich ::

vsi se tako fokusirate na te nepremičnine da je že kar bolano. čisto pravi slovenčki, ki vsak želi svojo nepremičnino (vsaj eno!) in potem jamra kako je vse drago. je sploh tu kakšna druga možnost kot da pri takšnem navalu letijo cene gor?

dajmo se raje pogovarjat še o najemninah, pa morda ne samo v ljubljani, ker to prvič ni vsa slovenija čeprav je stanovanje v ljubljani mokre sanje vsakega slovenčka, poleg tega ko se bo folk odločil da mu lastna nepremičnina ni več prioriteta, bodo cene padle.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

Najemati stvar, ki jo potrebuješ celo življenje, je s finančnega vidika popolna bedarija.

Če kupiš nepremičnino, na tvoj račun zasluži samo tisti, ki jo je zgradil. Če jo najameš, na tvoj račun zasluži tisti, ki jo je zgradil, in tisti, ki jo je kupil in ti jo oddal v najem.

energetik ::

gruntfürmich je izjavil:

vsi se tako fokusirate na te nepremičnine da je že kar bolano. čisto pravi slovenčki, ki vsak želi svojo nepremičnino (vsaj eno!) in potem jamra kako je vse drago. je sploh tu kakšna druga možnost kot da pri takšnem navalu letijo cene gor?

dajmo se raje pogovarjat še o najemninah, pa morda ne samo v ljubljani, ker to prvič ni vsa slovenija čeprav je stanovanje v ljubljani mokre sanje vsakega slovenčka, poleg tega ko se bo folk odločil da mu lastna nepremičnina ni več prioriteta, bodo cene padle.
Saj ravno zaradi nenormalnih najemnin je lastna nepremičnina prioriteta. Ko smo že pri najemninah, večinoma se govori o stanovanjih. Koliko pa pride najemnina za neko npr. 120m2 hišo, kjer imaš lahko tudi kake prostorsko potratne hobije, vrtiček, roštilj? Verjetno pod 2k€ mesečno ne bo nič. Zdaj pa si še enkrat preračunaj, koliko kredita bi dobil za 2k€ mesečno. Jaz ne vem, meni se zdi neumno v teh časih ne nabavit nepremičnine in biti v najemu.

facepalm ::

gruntfürmich je izjavil:

vsi se tako fokusirate na te nepremičnine da je že kar bolano. čisto pravi slovenčki, ki vsak želi svojo nepremičnino (vsaj eno!) in potem jamra kako je vse drago. je sploh tu kakšna druga možnost kot da pri takšnem navalu letijo cene gor?

dajmo se raje pogovarjat še o najemninah, pa morda ne samo v ljubljani, ker to prvič ni vsa slovenija čeprav je stanovanje v ljubljani mokre sanje vsakega slovenčka, poleg tega ko se bo folk odločil da mu lastna nepremičnina ni več prioriteta, bodo cene padle.

Najemnine so se vecje zlo.
Gledam dvosobna stanovanja na obali (tudi zaledje). Pod 600€/m dobis plesnive luknje.

gruntfürmich ::

vidite kako razmišljate? sploh ne dojamete! v tujini ne razmišljajo tako.

na vsak način želite do lastne nepremičnine in do kredita.

kateri človek pa tega ne bi izkoristil, da bi nabijal cene nepremičnin?

sploh dojamete kako razmišljate in kakšne so posledice tega? mislim da ne, in da potem dronix & ostali vidijo svetovno zaroto v tem...

dajte se malo zamislit.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

energetik ::

Kaj naj si zamislimo? Ko smo nabavljali bajto/stanovanje, smo si izračunali kaj dobimo za X mesečnega obroka. In ko potem vidiš, da po 15 letih pri najemnini nimaš nič, pri kreditu pa lastno nepremičnino, ni treba ravno veliko razmišljati.
Seveda, če bi takrat svoj lastni vložek vložil v BTC in šel v najem, bi bil zdaj multimilijonar, ampak kdo bi sprejel tako hudo tveganje takrat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

sploh dojamete kako razmišljate in kakšne so posledice tega? mislim da ne, in da potem dronix & ostali vidijo svetovno zaroto v tem...

Oprosti, jaz ne vidim nikakršne svetovne zarote. Vidim pa posledice take monetarne politike. Pa to lahko vidi vsak, če si malo vzame časa in pobrska po internetu. Z povsem istimi vprašanji, kot se ukvarjate tu v zvezi z nepremičninami se ukvarjajo v Avstraliji, Kanada in drugje. Poceni denar pač očitno pomeni silovit pump cen nepremičnin. Je pa po moje korektno vprašanje, ali je to dobro, kdo dobi, kdo izgublja, kakšna so tveganja...

S tem v zvezi je veliko tragičnih zgodb. Številni so s krediti kupili hiše in stanovanja, pa so jim potem zaplenili, ker niso mogli več odplačevat. Če pride do krize bo število teh skokovito naraslo. To zame ni enaka zarota kot neki chemtrails ali kuščarji ter podobne traparije.

Pa upam da si iz mojega izvajanja razumel, da v nekaterih primerih ni nujno da gre za neko svetovno zaroto. V primeru valut so se vsi prisiljeni obnašati tako, kot to počne rezervna valuta. Tu zadaj verjamem ni nek skrit dogovor ali svetovna zarota. Gredo kot ovce za vodilnim ovčarjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

gruntfürmich ::

energetik je izjavil:

Kaj naj si zamislimo? Ko smo nabavljali bajto/stanovanje, smo si izračunali kaj dobimo za X mesečnega obroka. In ko potem vidiš, da po 15 letih pri najemnini nimaš nič, pri kreditu pa lastno nepremičnino, ni treba ravno veliko razmišljati.
Seveda, če bi takrat svoj lastni vložek vložil v BTC in šel v najem, bi bil zdaj multimilijonar, ampak kdo bi sprejel tako hudo tveganje takrat?

glej, nič ne rečem kaj se ti zdi smoterno in kaj ne, tudi sam že gledam za nepremičninami (in btw, sem bil v najemu 10 let in varčeval ter kupoval BTC), ampak jamrat da so nepremičnine drage ker jo VSAK želi pa je debilizem. potem pa samomori če slučajno pride do izgube službe ali zajeb s kreditom.
in točno to delate.
sami povzročate takšno divjanje cen nepremičnin obenem pa jamrate in iščete krivce po vsem svetu.

to ne gre tako.

dronyx je izjavil:

Oprosti, jaz ne vidim nikakršne svetovne zarote. Vidim pa posledice take monetarne politike. Pa to lahko vidi vsak, če si malo vzame časa in pobrska po internetu. Z povsem istimi vprašanji, kot se ukvarjate tu v zvezi z nepremičninami se ukvarjajo v Avstraliji, Kanada in drugje. Poceni denar pač očitno pomeni silovit pump cen nepremičnin. Je pa po moje korektno vprašanje, ali je to dobro, kdo dobi, kdo izgublja, kakšna so tveganja...

ne dronix, ti vidiš svetovno zaroto, ne pa obsedenost slovenčka z lastno nepremičnino s katero prednjačimo v svetu.

dronyx je izjavil:

S tem v zvezi je veliko tragičnih zgodb. Številni so s krediti kupili hiše in stanovanja, pa so jim potem zaplenili, ker niso mogli več odplačevat. Če pride do krize bo število teh skokovito naraslo. To zame ni enaka zarota kot neki chemtrails ali kuščarji ter podobne traparije.

seveda. glej, če bo folk visel na štrikih zaradi zavoženih financ bom pač jaz poceni prišel do bajte (če bo kvalitetno zgrajena), ker se nisem vključil v to igrico kreditov in napihovanja cen.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Tudi jaz se jasno nisem namensko vključil v igrico, bajto sem pač potreboval za svoje življenje. In odličen občutek je zdaj z odplačanim kreditom biti lastnik nečesa, kar ne bo pojedla ne inflacija ne kriza in uporabljaš vsak dan, vsako leto za svoje osnovne potrebe.

Se mi pa ne zdi etično, da bi šel zdaj dodatno nabavljat osnovne človekove potrebe za investicijo. Če že, kakšne garaže, ki niso osnovna človekova potreba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

gruntfürmich ::

nič ne dojameš.

slovenčki smo obremenjeni z lastnino nepremičnine, drugod ne. in s tem povzročamo divjo rast.

še lahko kako bolj nazorno dopovem?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

facepalm ::

gruntfürmich je izjavil:

vidite kako razmišljate? sploh ne dojamete! v tujini ne razmišljajo tako.

na vsak način želite do lastne nepremičnine in do kredita.

kateri človek pa tega ne bi izkoristil, da bi nabijal cene nepremičnin?

sploh dojamete kako razmišljate in kakšne so posledice tega? mislim da ne, in da potem dronix & ostali vidijo svetovno zaroto v tem...

dajte se malo zamislit.

Pa nam objasni!
Jaz bi z veseljem zivel v najemu, brez potrebe po vzdrzevanju nepremicnine, vendar si to tezko privoscim. Ce v okolici najamem stanovanje primerljivo z mojim, bi me najem prisel cca 800€/m. Jaz pa placujem 360€ kredita. Ce moje stanovanje prepolovim in polovico oddajam, se odplaca samo in mi se ostane denar za vzdrzevanje.

spam321 ::

gruntfürmich je izjavil:

nič ne dojameš.

slovenčki smo obremenjeni z lastnino nepremičnine, drugod ne. in s tem povzročamo divjo rast.

še lahko kako bolj nazorno dopovem?


Bolj z (dobrim) avtom, kar pa je res debilizem na kubik... stran vržen denar.

Drugače pa ni pomembno le POVPRAŠEVANJE, pomembna je tudi PONUDBA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

energetik ::

gruntfürmich je izjavil:

nič ne dojameš.

slovenčki smo obremenjeni z lastnino nepremičnine, drugod ne. in s tem povzročamo divjo rast.

še lahko kako bolj nazorno dopovem?
Pri takem najemniškem trgu ni čudno, da smo "obremenjeni". Koliko stane in ali je sploh možno najeti celo hišo s parcelo za dobo vsaj 20let?

Machete ::

spam321 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

nič ne dojameš.

slovenčki smo obremenjeni z lastnino nepremičnine, drugod ne. in s tem povzročamo divjo rast.

še lahko kako bolj nazorno dopovem?


Bolj z (dobrim) avtom, kar pa je res debilizem na kubik... stran vržen denar.

Drugače pa ni pomembno le POVPRAŠEVANJE, pomembna je tudi PONUDBA.


Debilizem je tvoj komentar, ki ne premore toliko širine, da bi dojel, da različnim ljudem različne stvari prinašajo srečo in veselje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:


dajmo se raje pogovarjat še o najemninah, pa morda ne samo v ljubljani, ker to prvič ni vsa slovenija čeprav je stanovanje v ljubljani mokre sanje vsakega slovenčka, poleg tega ko se bo folk odločil da mu lastna nepremičnina ni več prioriteta, bodo cene padle.

Glede na višino najemnin proti cenam nepremičnin, so trenutno najemnine nizke.

Bi se morale povečati tako za enih 30%, da bi pokril zakonsko 30 letno amortizacijo...

gruntfürmich je izjavil:

vidite kako razmišljate? sploh ne dojamete! v tujini ne razmišljajo tako.

na vsak način želite do lastne nepremičnine in do kredita.

kateri človek pa tega ne bi izkoristil, da bi nabijal cene nepremičnin?

sploh dojamete kako razmišljate in kakšne so posledice tega? mislim da ne, in da potem dronix & ostali vidijo svetovno zaroto v tem...

dajte se malo zamislit.

Kaj da ne ? Samo v tujini so nepremične že zdavnaj tako drage, da druge opcije kot najem sploh nimaš.

Poleg tega je tam zakonsko najemniški trg bolj urejen in je celo definirano kako nepremičnino lahko oddajaš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

gruntfürmich ::

facepalm je izjavil:

Jaz bi z veseljem zivel v najemu, brez potrebe po vzdrzevanju nepremicnine, vendar si to tezko privoscim. Ce v okolici najamem stanovanje primerljivo z mojim, bi me najem prisel cca 800EUR/m. Jaz pa placujem 360EUR kredita. Ce moje stanovanje prepolovim in polovico oddajam, se odplaca samo in mi se ostane denar za vzdrzevanje.

takšen izračun si malo naložil oz prikazal nepravilno.
pišeš kot da te kredit za stanovanje pride 350EUR, oddajal bi ga pa za 800EUR. zakaj potem nisi kupil 10 takšnih stanovanj?

Invictus je izjavil:

Poleg tega je tam zakonsko najemniški trg bolj urejen in je celo definirano kako nepremičnino lahko oddajaš.

jasno je tudi zakaj je v slovniji trg nepremičnin izkrivljen, ampak vseeno več kot je povpraševanja večje so cene.
že učinkovit javni promet bi zrušil nepremičninski balon v ljubljani... recimo
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

sass628 ::

Invictus je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


dajmo se raje pogovarjat še o najemninah, pa morda ne samo v ljubljani, ker to prvič ni vsa slovenija čeprav je stanovanje v ljubljani mokre sanje vsakega slovenčka, poleg tega ko se bo folk odločil da mu lastna nepremičnina ni več prioriteta, bodo cene padle.

Glede na višino najemnin proti cenam nepremičnin, so trenutno najemnine nizke.

Bi se morale povečati tako za enih 30%, da bi pokril zakonsko 30 letno amortizacijo...


odvisno kaj primerjamo,

kakor jaz vidim so najemniška stanovanja(večina) opremljena s stvarmi izpred 30 let oz. so stvari že za kosovni odvoz in se zadeva še vedno računa vsaj 450 + stroški če govorimo o 1-2 sobnem stanovanju. Če pa je stvar opremljena tako kot se spodobi (pa ne govorim o bajnem luksuzu) je pa cena najema takoj višja za tistih 30% o katerih govoriš.

Vlagal pa v tuje stanovanje sigurno ne boš pa tudi če bi vedel da boš tam živel 30 let. "Gazda" te lahko vedno ven rukne če se mu "sprdne" na tak ali drugačen način)

spam321 ::

Machete je izjavil:

spam321 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

nič ne dojameš.

slovenčki smo obremenjeni z lastnino nepremičnine, drugod ne. in s tem povzročamo divjo rast.

še lahko kako bolj nazorno dopovem?


Bolj z (dobrim) avtom, kar pa je res debilizem na kubik... stran vržen denar.

Drugače pa ni pomembno le POVPRAŠEVANJE, pomembna je tudi PONUDBA.


Debilizem je tvoj komentar, ki ne premore toliko širine, da bi dojel, da različnim ljudem različne stvari prinašajo srečo in veselje.


Ko mački stopiš na rep... haha :)) pejt rajš avto glancat kot pa da kle trosiš kozlarije

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:


jasno je tudi zakaj je v slovniji trg nepremičnin izkrivljen, ampak vseeno več kot je povpraševanja večje so cene.
že učinkovit javni promet bi zrušil nepremičninski balon v ljubljani... recimo

Dokler bodo potni stroški del plače ne. Če bi jih ukinili, mogoče...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

Dajmo pogledat kako je imela Nemčija rešeno to. Združenja najemodajalcev, državne omejitve pri oddajanju, itd. Pri nas bi rekli - čisti komunizem.

Posledično se je pa trg precej uredil.

gruntfürmich je izjavil:


že učinkovit javni promet bi zrušil nepremičninski balon v ljubljani... recimo

Ja, samo pred dvema letoma dni so predlagali širitev ljubljanske obvoznice, edina je temu nasprotovala Levica in predlagala, da se namesto tega vloži v javni promet.

Jih boš volil? >:D
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kitajska ni samozadostna, tudi če ima 1,4 milijardski trg, brez skrbi... če bi osamili tako ZDA kot Kitajsko, bi imela ZDA manj težav kot Kitajska nahranit svoje ljudi, dobit nafto, rudnine itd...

ZDA ima trgovinski primanjkljaj 679 MRD USD. Kitajska ima trgovinski presežek v višini 430 MRD USD (2019). Kdo je v boljši poziciji po tvoje, če ga osamiš?


Ja, in komu bodo Kitajci prodali ta presežek, Kitajci ne morjo nahranit svoje populacije brez uvoza, USA pa lahko, če želi, poglej gostoto poseljenosti...

gruntfürmich je izjavil:

vidite kako razmišljate? sploh ne dojamete! v tujini ne razmišljajo tako.

na vsak način želite do lastne nepremičnine in do kredita.

kateri človek pa tega ne bi izkoristil, da bi nabijal cene nepremičnin?

sploh dojamete kako razmišljate in kakšne so posledice tega? mislim da ne, in da potem dronix & ostali vidijo svetovno zaroto v tem...

dajte se malo zamislit.


Maš prav Grunt, zato pa ker drugače razmišljajo so sredi Londona najemnine zastojn, ker noben noče lastniške najemnine...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Ja, samo pred dvema letoma dni so predlagali širitev ljubljanske obvoznice, edina je temu nasprotovala Levica in predlagala, da se namesto tega vloži v javni promet.

Jih boš volil? >:D

smo se že velikokrat pogovarjali kaj je potrebno da ni pritisk na ljubljanske nepremičnine previsok, in javni promet je samo eden izmed teh zadev, nikakor pa edini, kot si levica to predstavlja. tudi 3 pas obvoznice je potreben. med drugimi rešitvami.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bbbbbb2015 ::

dronyx je izjavil:

Iz ECB so mi odgovorili: We will look into the matter raised and respond as appropriate.

Torej nepremičnine gor še 50% v naslednjih nekaj letih. Čez desetletje pa bomo lahko tako kot v Zimbabveju z evri zakurili v peči. :(

Zdaj grem pa na banko po kredit z fiksno obrestno mero in sicer največ, kolikor mi ga lahko dajo na najdaljše možno obdobje. All in. V Jugoslavijo so tudi profitirali najbolj tisti s krediti, ki jim jih je plačala inflacija.


Daj ne širi krive vere, ker pojma nimaš. To zdaj zgleda, kot da je bil sloj ljudi v Jugoslaviji, ki so ornk profitirali.

Če si hotel imeti tak kredit, kot ti praviš, si moral vezati devizna sredstva v banki, od ene tretjine do praviloma ene polovice vrednosti kredita.

Ta sredstva so bila vezana v banki do zaključka kredita. Po zaključku pa je večina bank konvertirala devize v mikimaus dinarje ali celo kasneje mikimaus bone.

Praktično nihče, kar jih poznam, ni dobil keš v devizah ven... Razen moje tašče. Ona pa je hodila dnevno dvigovat marke. Pa če 10 mark, pa 10 mark. So bili dnevi, da je čakala v vrsti in dobila 0 mark, ker poslovalnica tisti hip ni imela mark.

Mislim, da je tašča spravljala devize eno dve leti ven.

gruntfürmich ::

Invictus je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


jasno je tudi zakaj je v slovniji trg nepremičnin izkrivljen, ampak vseeno več kot je povpraševanja večje so cene.
že učinkovit javni promet bi zrušil nepremičninski balon v ljubljani... recimo

Dokler bodo potni stroški del plače ne. Če bi jih ukinili, mogoče...

potni stroški sploh nimajo veze.
folk bo še vedno potreboval toliko in toliko neto na računu na koncu meseca, da se mu bo izplačalo nekje delat in se do tja vozit. pa če je delna vsota tega neta manj obdavčena ali več.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

Invictus je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


jasno je tudi zakaj je v slovniji trg nepremičnin izkrivljen, ampak vseeno več kot je povpraševanja večje so cene.
že učinkovit javni promet bi zrušil nepremičninski balon v ljubljani... recimo

Dokler bodo potni stroški del plače ne. Če bi jih ukinili, mogoče...

potni stroški sploh nimajo veze.
folk bo še vedno potreboval toliko in toliko neto na računu na koncu meseca, da se mu bo izplačalo nekje delat in se do tja vozit. pa če je delna vsota tega neta manj obdavčena ali več.


Ja, ampak zdaj subvencioniramo vožnjo in basanje naših avtocest, pol bi pa moral delodajalec se odločit ali bo plačeval več delavca ki prihaja iz kraja kjer je cenejša nepremičnina ali pač ne... to bi naredilo malo reda, ker v LJ ne bi nihče hotel za cheap denar bi se povišala plača ali pa izselile službe okrog po CE, MB, KP
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Dajmo pogledat kako je imela Nemčija rešeno to. Združenja najemodajalcev, državne omejitve pri oddajanju, itd. Pri nas bi rekli - čisti komunizem.

Posledično se je pa trg precej uredil.

to je samo delni komunizem; namreč intervencija države. združevanje nikakor.

ampak to je logična posledica, če država omejuje pozidavo (kar je po moje tudi prav), ker v tem primeru je to neke vrste pomanjaknje konkurence.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

energetik je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

vsi se tako fokusirate na te nepremičnine da je že kar bolano. čisto pravi slovenčki, ki vsak želi svojo nepremičnino (vsaj eno!) in potem jamra kako je vse drago. je sploh tu kakšna druga možnost kot da pri takšnem navalu letijo cene gor?

dajmo se raje pogovarjat še o najemninah, pa morda ne samo v ljubljani, ker to prvič ni vsa slovenija čeprav je stanovanje v ljubljani mokre sanje vsakega slovenčka, poleg tega ko se bo folk odločil da mu lastna nepremičnina ni več prioriteta, bodo cene padle.
Saj ravno zaradi nenormalnih najemnin je lastna nepremičnina prioriteta.

Ne zaradi nenormalnih, prav enako velja za "normalne" najemnine.

Oddajanje je načeloma tržna dejavnost, lastnik hoče s tem zaslužiti. V 20-30 letih mora pokriti vrednost nepremičnine, sicer dela z izgubo. Ti pa moraš v svoji nepremičnini živeti kakšnih 60 let, se pravi z najemnino pokriješ nakup dveh nepremičnin. In na koncu nimaš nič. Lastnik plača eno nepremičnino, ki mu na koncu tudi ostane, da jo lahko zapusti potomcem, ali proda, ko mora v dom za starejše.

Neprofitne in socialne najemnine so nekaj drugega - če ti država časti pol tržne najemnine, potem se verjetno res bolj splača biti najemnik. Ampak to pomeni, da si pač družbeni zajedalec, ker živiš na račun davkoplačevalcev, ki sofinancirajo tvojo najemnino.

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

Ja, ampak zdaj subvencioniramo vožnjo in basanje naših avtocest, pol bi pa moral delodajalec se odločit ali bo plačeval več delavca ki prihaja iz kraja kjer je cenejša nepremičnina ali pač ne... to bi naredilo malo reda, ker v LJ ne bi nihče hotel za cheap denar bi se povišala plača ali pa izselile službe okrog po CE, MB, KP

mislim da ni ravno tako.
tudi če nimamo 100+1 dodatka, in imamo samo plačo 'normalno' obdavčeno, na koncu se še vedno delavec odloči če se mu splača hoditi na tisti šiht za takšno plačo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja, ampak zdaj subvencioniramo vožnjo in basanje naših avtocest, pol bi pa moral delodajalec se odločit ali bo plačeval več delavca ki prihaja iz kraja kjer je cenejša nepremičnina ali pač ne... to bi naredilo malo reda, ker v LJ ne bi nihče hotel za cheap denar bi se povišala plača ali pa izselile službe okrog po CE, MB, KP

mislim da ni ravno tako.
tudi če nimamo 100+1 dodatka, in imamo samo plačo 'normalno' obdavčeno, na koncu se še vedno delavec odloči če se mu splača hoditi na tisti šiht za takšno plačo.


Seveda, samo delodajalca pa država subvencionira pri davku na potne (in tudi malici)

Če imaš delavca preko ceste za 1.000EUR bruto in 0 potnih, je to ceneje kot če imaš delavca za 1.000EUR in 200EUR potnih, ampak če bi pa bila razlika še hujša in bi za 200EUR potnih moral delavcu dat 400EUR bruto bi pa raje privabil onega za 1.000EUR z 1.100EUR bruto če za 1.000EUR ne bi hotel delat =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

pffff ::

Mato989 je izjavil:

Komu bo pa pol prodajala Kitajska če ZDA propade?

Preostalemu svetu, ki si bo opomogel od ZDA.

Mato989 je izjavil:

Ali pa če se ZDA razjezi in vrže par nukic na Kitajsko ker jih boli k za vse ker je MAT?

Potem bojo kmalu v njihovih solah ucili kitajscino. Ali pa Ruscino. Ali pa ne bojo imeli vec sol. Ali streh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

slovenčki smo obremenjeni z lastnino nepremičnine, drugod ne. in s tem povzročamo divjo rast.

Sem že večkrat tule napisal. Mi imamo velik delež lastniških stanovanj zaradi dediščine komunizma in Jazbinškove rešitve tega problema. Tudi drugje si večina želi biti lastnik nečesa, kot celo življenje plačevati drugemu za najem. To ni nobena naša posebnost. Dejstvo pa je, da si v pravem kapitalizmu številni tega ne morejo privoščiti, ker se račun ne izide. Če greš na YT in poglej prispevke na temo housing bubble in vpiši poljubno državo (Australia, Canada, USA...) je zgodba zelo podobna. Vsi vidijo v poceni kreditih zgodovinsko priložnost in posledica je strma rast cen stanovanj in drugih nepremičnin, ki so iskana na trgu. Ponekod stojijo na cesti pred hišo in licitirajo kdo da več. Potem je pa tu še armada investitorjev, zasebnih in podjetji, ki denar menja za beton in opeke. Včasih smo menjali dinarje za marke, danes menjajo evre in dolarje za beton in opeke. To je trenutna realnost, neposredna posledica politike easy money centralnih bank. Lahko pa da jaz vidim zarote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

PrihajaNodi ::

dronyx je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

slovenčki smo obremenjeni z lastnino nepremičnine, drugod ne. in s tem povzročamo divjo rast.

Sem že večkrat tule napisal. Mi imamo velik delež lastniških stanovanj zaradi dediščine komunizma in Jazbinškove rešitve tega problema. Tudi drugje si večina želi biti lastnik nečesa, kot celo življenje plačevati drugemu za najem. To ni nobena naša posebnost. Dejstvo pa je, da si v pravem kapitalizmu številni tega ne morejo privoščiti, ker se račun ne izide. Če greš na YT in poglej prispevke na temo housing bubble in vpiši poljubno državo (Australia, Canada, USA...) je zgodba zelo podobna. Vsi vidijo v poceni kreditih zgodovinsko priložnost in posledica je strma rast cen stanovanj in drugih nepremičnin, ki so iskana na trgu. Ponekod stojijo na cesti pred hišo in licitirajo kdo da več. Potem je pa tu še armada investitorjev, zasebnih in podjetji, ki denar menja za beton in opeke. Včasih smo menjali dinarje za marke, danes menjajo evre in dolarje za beton in opeke. To je trenutna realnost, neposredna posledica politike easy money centralnih bank. Lahko pa da jaz vidim zarote.


Mislis da se lahko obrne? Kako? Da se preneha tiskat kes? Da bo dolar/eur propadel ne verjamem, sam taksna nora rast se bo enkrat ustavila.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

pffff je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Komu bo pa pol prodajala Kitajska če ZDA propade?

Preostalemu svetu, ki si bo opomogel od ZDA.

Mato989 je izjavil:

Ali pa če se ZDA razjezi in vrže par nukic na Kitajsko ker jih boli k za vse ker je MAT?

Potem bojo kmalu v njihovih solah ucili kitajscino. Ali pa Ruscino. Ali pa ne bojo imeli vec sol. Ali streh.


To je za njih manj hudo kot ranjen ego da ne bi bili več prvi... zapomnite si to!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pffff ::

Mato989 je izjavil:

pffff je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Komu bo pa pol prodajala Kitajska če ZDA propade?

Preostalemu svetu, ki si bo opomogel od ZDA.

Mato989 je izjavil:

Ali pa če se ZDA razjezi in vrže par nukic na Kitajsko ker jih boli k za vse ker je MAT?

Potem bojo kmalu v njihovih solah ucili kitajscino. Ali pa Ruscino. Ali pa ne bojo imeli vec sol. Ali streh.


To je za njih manj hudo kot ranjen ego da ne bi bili več prvi... zapomnite si to!

Mislim, da v takem primeru ne bo ostalo vec kaj dosti egov, da bi lahko bili ranjeni. Vsaj zivih ne...



dronyx je izjavil:

Dejstvo pa je, da si v pravem kapitalizmu številni tega ne morejo privoščiti, ker se račun ne izide.


Kar je odgovor na celotno temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

dronyx ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mislis da se lahko obrne? Kako? Da se preneha tiskat kes? Da bo dolar/eur propadel ne verjamem, sam taksna nora rast se bo enkrat ustavila.

Ko se jaz z ljudmi pogovarjam (znanci, sodelavci) je manija za stanovanji trenutno akutna. Kdor ima nekaj denarja gleda samo še stanovanja. Nimam pa pojma kakšno izhodno strategijo imajo pri tem tiskanju denarja. S takim tempom še nekaj časa in slepljenjem z nizko inflacijo (če bi upoštevali še cene nepremičnin je verjetno v evro območju inflacija okrog 3,5% in če bi bila res meja 2%, bi nehali tiskati denar že leta 2016) sledi lahko marsikaj. Lahko da nimam pojma o ekonomiji, ampak verjetno Jugoslavija in podobni se niso znašli v hiperinflaciji, ker bi nekdo zanalašč to hotel ali ker bi bilo to takrat blazno popularno. Očitno je nekje točka preloma, ko zadeva uide in ostane samo še pospeševanje tiskanja denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

energetik ::

Zakaj bi ravno zdaj navalili na stanovanja, ko so cene tako visoke? Sploh če jih kupujejo za reševanje stanovanjskega problema. Ali pa poznaš same investitorje.. :)

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Zakaj bi ravno zdaj navalili na stanovanja, ko so cene tako visoke? Sploh če jih kupujejo za reševanje stanovanjskega problema. Ali pa poznaš same investitorje.. :)


Zato ker če imaš danes recimo na TRR ali v delnicah 200k ojrov, te je lahko upravičeno strah da ti bodo devalvirali valuto v naslendjih 10 letih morda celo bolj kot bo balonček šel gor, ampak fleti pa četudi valuta propade bodo vredni več kot pok balona delnic ali pa devalvacija v hiperinflaciji!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

1. aprila se začnejo računati ležarine na gotovino na banki. Evo ti razloga...

Kjerkoli sem bil, je folk vedno hotel lastno nepremičnino. Ne najema... Samo v velikih mestih ne gre, ker je drago in ker se ne prodaja nič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

1. aprila se začnejo računati ležarine na gotovino na banki. Evo ti razloga...

Kjerkoli sem bil, je folk vedno hotel lastno nepremičnino. Ne najema... Samo v velikih mestih ne gre, ker je drago in ker se ne prodaja nič...


Kaj je res da tudi na depozite fizičnih pod 100k v SLO? Nekdo je nekaj govoril
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
34 / 587
»»