» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
179 / 556
»»

qwertyy ::

Ajde dajte en pameten predlog za mojo prihodnost. Sredi dvajsetih, na mesec dam lahko na stran cca 700€, partnerka cca 300€. Stanovanjska problematika je za silo rešena, imava pa seveda željo po tem, da se enkrat dokopljeva do svojega stanovanja, kasneje še rajši hiše. Čez cca 10 let starši nameravajo iz hiše v manjše stanovanje ter otrokom razdeliti izkupiček od prodaje hiše, kar bi pomenilo, da bi dobila cca 70k€ (seveda odvisno od takratnih cen). Na voljo imam tudi odlično parcelo, na kateri je nekako moja največja želja imeti hišo, vsaj kasneje v življenju, vendar so šanse, da postane zazidljiva zelo zelo majhne.

Zdaj pa zadnje tedne razmišljam v katero smer naj se sploh z vsem skupaj usmerim..
- šparam par let kolikor le mogoče in se potem odločim
- probam čim prej našparat za neko mini garsonjero
- živim doma in čakam na tisti izkupiček od prodaje hiše, šparam kolikor mogoče in potem iz prve v gradnjo hiše/nakup večjega stanovanja (takrat bom sicer že proti 40...)
- grem čim prej v akcijo za gradbeno na parceli in upam da mi rata

Zdaj glede na to, da je čez par let v planu kakšen otrok, bi vseeno prej rad svojo štalco. Tako da mogoče vseeno najboljša opcija čim prej našparat za polog in nato v nek mini flat..

Kaj bi torej storili na mojem mestu?

chucki ::

Sparajta pa otroka cimprej, ker je vsako leto tezje. Hiso pa cez par let sezidas....Do takrat pa ostani doma,ce imas svoje nadstropje v hisi.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Utk ::

Odvisno kje živiš. Počakat moraš par let, da si nekaj našparaš za polog, potem pa pač kupiš kar dobiš. Čez 5-8-10 let, prodaš in kupiš kaj boljšega.

LeQuack ::

Lahko pa počakaš da stanovanjski trg propade, kar ni daleč stran. Lahko pa tudi kupiš na višku cen seveda. Najslabše je da se zakreditiraš za 25 let, potem pa ti cena stanovanja pade za pol čez n let, ti pa še vedno odplačuješ kredit za prvotno vrednost.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

chucki ::

Kupit stanovanje na silo pa potem zidat hiso je res norost
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

kriptobog ::

Kolika imaš že našparano? Ali boš šele začel? Če imaš plan gradnjo hiše, vsekakor ne kupovati stanovanja zdaj. Sem bil v podobni situaciji pri tvojih letih. Mi je uspelo v 5 letih našparati dovolj za polog, papirje, ploščo, opremo. Samo gas.

johnnyyy ::

Utk je izjavil:

Ja johnnyyy, nihče ne more izkoristit vseh priložnosti, ampak če v nekem času vidiš, da je neka priložnost, si si pa samo sam kriv, da je ne izkoristiš. Raja ne postavlja sistema, lahko samo izkoristi 2% tega sistema, ki so ga postavili tisti, ki ga bojo izkoristili 20x bolj. Skoraj vsak čas ponuja neko priložnost, samo vprašanje, če je vidiš pravi čas, pa seveda če jo izkoristiš.

kriptobog je izjavil:

Zakaj bi karkoli očital očetu? To je debilno. Oče je naredil kar je pač naredil, ti imaš pa svoje življenje in lahko narediš drugače. očitaš lahko samo sebi.
Nikjer nisem pisal, da je potrebno izkoristiti vse priložnosti, ampak bolj v tem, da se priložnosti vedno pojavljajo. Ali pa je neka priložnost dobra ali ne, pa vedno pokaže čas. In trenutno imamo inflacijo, banke pa višajo OM. Torej sem v situaciji, kot oče 40 let nazaj ... bo inflacija pojedla kredit če ga vzamem? Ali pa je to napaka ki jo bom obžaloval? Je bolje da prihranke potrošim, ali je bolje da počakam? In tako hitro najdeš neko skupno točko negotovosti. Zato mu nimam kar koli očitat, saj je bil sam na isti situacijo kot sem jaz, zato je zadnji odstavek sarkastičen - da moramo krivdo prenašati iz roda v rod. Tako kot on ni vedel, kaj je najbolje narediti - tako tudi sam ne vem.

poweroff je izjavil:

Ja, načeloma se strinjam s tabo. Tudi sedanje generacije imajo priložnosti. Vprašanje je samo, koliko so jim dostopne. Rekel bi, da so v povprečju bile te priložnosti v preteklosti dostopne bistveno širšemu krogu ljudi kot danes.
Če sem pošten, sam to precej težko ocenim. Pač življenje ti nanese, da se prej kot slej začneš družiti z majhnim spektrom ljudi in izven teh osebnih poznanstev ne spoznaš veliko ljudi, pri katerih bi imel vpogled na celotno njihovo življenje in življenje njihovih staršev. Tako tudi gledam vse skupaj, saj v osnovi prihajam iz podeželja in pri nas ni bila navada da ima nekdo več nepremičnin. Ena nepremičnina in noter 3 generacije, ena ima lastništvo ostali pa v vrsti čakajo kdaj bodo kaj dobili :). Tudi kar se dobrega življenja v Jugi tiče, ga sam veliko nisem okusil - saj še do sedaj nisem bil nikoli s starši na dopustu. Pa nisem edini in poznam ogromno ljudi iz generacije in okolici, ki niso bili. Ko sem prišel v LJ je bil zame to nov svet, še posebej ko sem spoznal nekatere Ljubljančane iz nekega srednega sloja. Tako so te stvari po mojem precej vezane na okolje kjer živiš in kroge ljudi s katerimi se družiš. Izven tega okvirja je zelo težko reči kakšne probleme imajo drugi saj si večinoma niti ne moreš predstavljati v kakšnem razkošju ali bedi nekateri iz obeh robov družbe živijo. In tako je težko reči kateri time frame je bil boljši za življenje oz. da si prišel do nepremičnine.

poweroff je izjavil:

Je pa problem, kar si izpostavil. To, da se starejši do smrti oklepajo premoženja. Kot da bodo kaj s seboj nesli.
Kako se starejši oklepajo nepremičnin je odvisno od posameznika. Od kolega starša sta se iz Lj na starost umaknila na podeželje in sta otrokoma zapustila hišo v LJ. Od kolegice starša sta prodala hišo in se odselila bližje hčerki, da bodo lahko več skupaj. Sosed iz rodne grude je bil mlad prevzemnik kmetije pri 25 letih. Sem bil pred leti najemnik, pa je stanovanje lastnik prodal, ker njegov sin rabil večje stanovanje. Od kolegice starša sta se odselila na obalo, hišo v LJ pa sta pustila sinu in njegovi ženi. Starši bivše kolegice imajo v okolici LJ hišo in par stanovanj v LJ, a ona je seveda brez vsega - no živi v starševskem stanovanju, starši ji dajo tudi najemnino iz drugega stanovanja, sama pa poizkuša še prek sociale potegniti čim več od države. Potem poznam par primerov, ko imajo starši stanovanja pa so not njihovi polnoletni otroci z družinami, saj se bojijo, da bi lahko vrednost nepremičnine vplivalo na višino otroških dodatkov in ceno vrtca. Pa razne "samohranilke", kjer se ne ve kdo je oče otroka (čeprav skupaj živijo), zato da od države poberejo več in da premoženje moža ni vidno. Kolega bo npr z ženo gradil hišo na parceli, ki sta jima dala tast&tašča.

In podobno je pri otrocih če/ko jih imaš. 100 družin 100 zgodb. Z bivšim sodelavcem sva imela otroke v istih vrtcih, pa ga nisem nikoli videl, da bi jih pripeljal tja, pa tudi njegovo ženo ne. Tašča se je angažirala in je vsak dan prevozila 25km da je prišla do otrok, do stanovanja prevzela naložila v avto in odpeljala v vrtec in prav tako je velikokrat šla po njih. Ko je kolegica zbolela je 1 letnega otroka lepo dala mami, za en teden BP. Pri drugi kolegici je bila vsak dan mama na obisku, da je prinesla stvari in skuhala kosilo.

Da starši dajo (del) premoženja na otroke ali pa da se precej angažirajo niso tako redki primeri. A ta statistika ti bolj malo pomaga če imaš skupaj s partnerjem zategnjene starše. Po navadi gredo te stvari kar z roko v roki - dobri odnosi, ljubezen, spoštovanje, denar, lepo vzgojeni otroci, skrb za mlajše in starejše itd. tako da če te doleti, tisti kup dreka kamor hodi hudič srat, lahko imaš podpovprečen lajf in nikoli v življenju ne boš uspel (čeprav kot mlad lahko kažeš precej talentov), saj ti preprosto zmanjka časa.

poweroff je izjavil:

OK, mogoče tvoj primer ni ravno tipičen, ker gre za hišo, ampak ko govorimo o prevzemu kmetije ali družinskega podjetja, je pa ta konzervativnost kar problem. Zato pa pravim - starejši seveda imajo pravico do takega razmišljanja, to sploh ni vprašanje. Nimajo pa mladi dolžnosti, da to prenašajo.
Ta problem konservativnosti in zakompleksanosti ni nov in se lepo vidi v Vorančevi povesti Samorastniki. Zato, da bi imeli Karničniki ugled so pregnali vse potomce in v bedi in neugledu propadli.

Invictus ::

kriptobog je izjavil:

matobeli je izjavil:

Efektivna velikost je pa kot 1.5soben flet :))


Pa niti uporabni ni kaj prevec, dokler ne fuknes vse ven in obnovis.

Daš 30 jurjev pa obnoviš.

Za 100k si na svojem.

Če nimaš 3 levih rok, si pa lahko še drva nasekaš v lastni gmajni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Invictus je izjavil:

kriptobog je izjavil:

matobeli je izjavil:

Efektivna velikost je pa kot 1.5soben flet :))


Pa niti uporabni ni kaj prevec, dokler ne fuknes vse ven in obnovis.

Daš 30 jurjev pa obnoviš.

Za 100k si na svojem.

Če nimaš 3 levih rok, si pa lahko še drva nasekaš v lastni gmajni...


Za 30k obnoviš lih kopalnico in novo pohišvo komplet. Če želiš obnovit vse bo pa 30k premalo.

Invictus ::

poweroff je izjavil:


Hja, ali pa bodo tudi firme odšle drugam. No, saj v ITju se to že dogaja. Odhajajo v Beograd in drugam... zakaj bi se zafrkaval z eno malo zaprto državo, kjer tujcev ne sprejemajo in komplicirajo na vsakem koraku?

Normalno inteligenten ITjevec že zdavnaj ne dela več v Sloveniji, ampak dela za tujce preko normiranca.

Zato si lahko v Sloveniji privošči kar hoče...

kriptobog je izjavil:

Invictus je izjavil:

kriptobog je izjavil:

matobeli je izjavil:

Efektivna velikost je pa kot 1.5soben flet :))


Pa niti uporabni ni kaj prevec, dokler ne fuknes vse ven in obnovis.

Daš 30 jurjev pa obnoviš.

Za 100k si na svojem.

Če nimaš 3 levih rok, si pa lahko še drva nasekaš v lastni gmajni...


Za 30k obnoviš lih kopalnico in novo pohišvo komplet. Če želiš obnovit vse bo pa 30k premalo.

Za kriptoibogataša mogoče 30k ni dosti, drugače pa ni panike. Sam kaj moraš narediti sam >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kriptobog ::

Invictus je izjavil:

poweroff je izjavil:


Hja, ali pa bodo tudi firme odšle drugam. No, saj v ITju se to že dogaja. Odhajajo v Beograd in drugam... zakaj bi se zafrkaval z eno malo zaprto državo, kjer tujcev ne sprejemajo in komplicirajo na vsakem koraku?

Normalno inteligenten ITjevec že zdavnaj ne dela več v Sloveniji, ampak dela za tujce preko normiranca.

Zato si lahko v Sloveniji privošči kar hoče...

kriptobog je izjavil:

Invictus je izjavil:

kriptobog je izjavil:

matobeli je izjavil:

Efektivna velikost je pa kot 1.5soben flet :))


Pa niti uporabni ni kaj prevec, dokler ne fuknes vse ven in obnovis.

Daš 30 jurjev pa obnoviš.

Za 100k si na svojem.

Če nimaš 3 levih rok, si pa lahko še drva nasekaš v lastni gmajni...


Za 30k obnoviš lih kopalnico in novo pohišvo komplet. Če želiš obnovit vse bo pa 30k premalo.

Za kriptoibogataša mogoče 30k ni dosti, drugače pa ni panike. Sam kaj moraš narediti sam >:D.


Ni panike za hitro obnovo, da vsaj izgleda normalno. Če želiš popolno obnovo je pa pač premalo.

aviator ::

Okapi je izjavil:

poweroff je izjavil:


Ker to večinoma za seboj potegne to, da starejši mladim ne pustijo kakšnih večjih sprememb in se s tem bremza napredek. No, starejši na to celo ne gledajo kot na napredek, saj mladi menda niso sposobni ničesar in "samo žurajo" (in to gledanje starejših je dejansko del problema).

OK, mogoče tvoj primer ni ravno tipičen, ker gre za hišo, ampak ko govorimo o prevzemu kmetije ali družinskega podjetja, je pa ta konzervativnost kar problem. Zato pa pravim - starejši seveda imajo pravico do takega razmišljanja, to sploh ni vprašanje. Nimajo pa mladi dolžnosti, da to prenašajo.

Mogoče je pa problem bolj v neprilagodljivosti mladih? Ki mislijo, da so najbolj pametni na svetu in bi moralo biti vse tako, kot si oni zamislijo.

Po mojem mladi s svojimi "inovativnimi idejami" v povprečju zafurajo več kmetij in družinskih podjetij kot stari s svojim konzervativnim pristopom. Samo da se o teh primerih nič ne sliši, samo o tistih redkih, ki jim je uspelo.


Jst vidim bolj primere dobre prakse, mulci se znajo zmenit, posojajo si in delajo strojne usluge. Vidim pa v zlahti 3 primere, ko se je nekoga ali prisililo, da je ostal doma ali pa mora delat po komandi starih, zlahte ali starih zamer. Zalostno je gledati dokotorja kemije, ki mu po glavi serjeta 2 penzionista, in ne sme zamenjati niti okna na prizidku, jebe se z kosnjo vseh bregov, ko pa bi lahko pasel. In se z tako brihtno glavo kot jo je imel v osnovni soli spravil v kako drugo dopolnilne dejavnost.

So taki primeri, ko 2 generaciji meceta gnar za neke stroje, ker se je tezko pogovarjat z sosedom, ce posodijo in namesto, da bi celo imeli kaj od tega, tolcejo cisto izgubo. Ker je stari ata skregan z nasim, ti ne posodim niti grabelj.

Eni se obesijo, vedno je potem seveda kriva tamlada, samo Mama in ata pa ne. Sej ns he bil tok priden. Samo drli smo se nanj kot na zival.

Tam, kjer zares mulo prevzame tam nekje okoli 30, tam zadeve ce je vse prav zazivijo. Tudi dekle se za srecnega fantica, ki ima kaj pokazat najde.
Kaj pomeni zame ziveti z kmetijo? Da ustvaris delovno mesto na njej. Ne zgolj, da vegetiras do matilde in si jamras kok je lustn blo ucas.

Eno je pa prevzet pri 50, ko si za slovenske razmere mlad, a neporocen zapiti stric.

Poznam mulca, 18 let, ostal brez oceta, gospodari 100 na uro. Gospodari, ne samo gara tja v 3 dni. Da pri 18 nate pade cel grunt in speljes, malo jih je.
Nima najvecjega traktorja. Ima pa drag, dobro vzdrzevan prikljucek. In ze foter je znanje gospodarjenja znal prenesti na sina od 5 let naprej.
Najvecji traktor pa ima javnosektorski upokojenec dedic, z 5ha klasika xd. Prodal pac zemljo na pravem mestu, ki jo oce ni hotel zaradi custveno navezanosti, danes pa se gre cvetje v jeseni. Avtodom. Subvencije bojda nesejo 100 na uro xd.

Sam bi ostal doma, ce bi imel svoj glas in kak vpliv na celotno zadevo. Da pa cakam, da bom pri 65 prevzel, nerentabilno zastavljeno kmetijo nima smisla. Vmes ovenes in postanes zagrenjen, pa enostavno prestar za kaj prodornega.

Prvo bi tisto malo travnikov zamenjal za gozd in se ukvarjal zgolj z lesom. Tudi edina bran za od katere je pri nas doma dejansko nekaj bilo. To mi ze od malega lezi in me sprosca. Ce je ljubezen do necesa, potem ni problem garat na daljsi rok.
Subvencije me ne zanimajo, ker obstajajo z razlogom in ta je da te naredi odvisnega od sistema, hkrati pa prepreci nujno povezovanje med kmeti, ki ga je zal premalo.

Ni hudic, da nebi nekaj nagruntal. Hlode in drva vedno lahko prodas, ce si nekaj boljsega ne spomnis. Ta fora, da imas vsega po malo in cel cas nekaj drkas in tekmujes v isti kategorji z ostalimi polkmeckimi bumbarji te med uspesne ne bo pripeljala.

Bolje, da tvojo zemljo v roke dobi nek mlad kmet z vizijo, ki bo res vsaj poskrbel za samooskrbo.

Tko se je raje 80k zmetalo v stroje za 5 glav govedi. Pa se da mulcat ceste, pluzit, za gradbenike kaj naredit kak prevoz samo ne traktor mora bit spucan in pod streho, dela pa 75h letno. Enostavno mi je dojadilo gledat to razmetavanje dnara ter casa in prazno oholo baharijo,brez enega pametnega cilja ter se it neko vojno stari mladi ter "tekmo z sosedi" kdo je prej/bolje pokosil, pa da bodo 85+ srecni.

Malidelničar ::

Evo mogoče je to znanilec sprememb na področju kreditiranja:

BKS je kot prva odpravila fiksno obrestno mero za stanovanjska posojila, kaj pravijo v drugih bankah?
https://www.finance.si/9001790/BKS-je-k...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

permit ::

Ima kdo izkušnje s hišo iz siporexa? Je to klasična Ytong hiša z enakimi prednostmi in slabostmi?

matobeli ::

Ytong nej bi bil nekaj boljši porobeton kot pa tisti old school Siporex.

Drugač pa ja, oba sta porobetona.

Utk ::

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/najve...

Evo vam vaše poceni nemške nepremičnine. Če bi najemodajalec v Sloveniji to naredil, bi ga na križ (tv tednik) pribili. In teh ljudi nihče ne bo vprašal, če bi imeli 19 stopinj za 20 evrov več na mesec. Pa še niti zime ni.

matobeli ::

Pri nas je že tako, vključno s toplo sanitarno vodo.

Na križu pa še vedno en in isti model.

IgorCardanof ::

Hvala bogu. 100% podpiram. Pa naj tisti, ki mislijo da rabis pozimi kurit na 26 stopinj zmrznejo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Malidelničar ::

No, a bo padlo? Vsaj izven LJ?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

velikBrokoli ::

Počasi itak pada, tudi statistično gledano se manj nepremičnin prodaja. Cene so pa še vedno previsoke, ampak opažam trend nižanja cen, vsaj na Gorenjskem.

IgorCardanof ::

Cene grejo zaenkrat se gor. Vsaj glede na nepremicnine.net
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

velikBrokoli ::

Moje orodje pravi drugače (le nekaj oglasov od danes in včeraj):







Spremljam dnevno in je trend na Gorenjskem, da se počasi nižajo cene. Drugje v Sloveniji ne spremljam :) seveda se nekatere nepremičnine tudi na Gorenjskem dražijo, a je to bolj izjema, kot pravilo.

Zelo očitno je postalo, da se veliko manj nepremičnin proda.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

To kar se vleče dlje časa na nep.net je itak ponavadi precenjeno ali zanič. Ostalo, kar je vredno cene in nakupa gre praktično takoj.

Jaz vem za par stanovanj tu v MB, ki so se par let vlekle po nep.net
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

IgorCardanof ::

velikBrokoli je izjavil:

Moje orodje pravi drugače (le nekaj oglasov od danes in včeraj):







Spremljam dnevno in je trend na Gorenjskem, da se počasi nižajo cene. Drugje v Sloveniji ne spremljam :) seveda se nekatere nepremičnine tudi na Gorenjskem dražijo, a je to bolj izjema, kot pravilo.

Zelo očitno je postalo, da se veliko manj nepremičnin proda.


Itak vidis znizanja in vse. Ampak ce samo naredimo boxplot glede na cene na kvadrat 1 mesec nazaj in danes, je slo povsod nekaj malega gor.

Je pa zanimivo spremljat paperhands, ki redno nizajo svojo ponudbo. S takimi pa potem lahko pride do panike, ko dojamejo, da nelikvidne stvari ni tako enostavno prodat.

velikBrokoli ::

IgorCardanof je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Moje orodje pravi drugače (le nekaj oglasov od danes in včeraj):

Spremljam dnevno in je trend na Gorenjskem, da se počasi nižajo cene. Drugje v Sloveniji ne spremljam :) seveda se nekatere nepremičnine tudi na Gorenjskem dražijo, a je to bolj izjema, kot pravilo.

Zelo očitno je postalo, da se veliko manj nepremičnin proda.


Itak vidis znizanja in vse. Ampak ce samo naredimo boxplot glede na cene na kvadrat 1 mesec nazaj in danes, je slo povsod nekaj malega gor.

Je pa zanimivo spremljat paperhands, ki redno nizajo svojo ponudbo. S takimi pa potem lahko pride do panike, ko dojamejo, da nelikvidne stvari ni tako enostavno prodat.


Mja, sej cene so itak previsoke, ker ljudje objavljano luknje od nepremičnin, ki jih nihče niti ne bo kupil. Statistično se cene višajo, ampak se je v primerjavi s prejšnjim trimesečjem prodalo manj nepremičnin (sem zasledil v enem članku).

Jaz mislim, da bodo cene rahlo padle v naslednjem letu, ampak še vedno ne dovolj.

kriptobog ::

velikBrokoli je izjavil:

Počasi itak pada, tudi statistično gledano se manj nepremičnin prodaja. Cene so pa še vedno previsoke, ampak opažam trend nižanja cen, vsaj na Gorenjskem.


Pri nas je se ena parcela frej. Je padla cena iz 300 na 260e po metru :)) 3 mesece nazaj sta bili pa dve prodani po 320e/m2 :O

OneYellow ::

Kateri konec Slovenije? Predvidevam samo, da ni Ljubljana, ker je prepoceni. :)

kriptobog ::

OneYellow je izjavil:

Kateri konec Slovenije? Predvidevam samo, da ni Ljubljana, ker je prepoceni. :)


Gorenjska.

velikBrokoli ::

Pa kaj ljudje res kupujejo parcele po 250k? :D fak

Pat_MaGroin ::

Tudi jpegi skale so sle za 1 mio v dobrih casih :).

Zgodovina sprememb…

mr_chai ::

permit je izjavil:

Ima kdo izkušnje s hišo iz siporexa? Je to klasična Ytong hiša z enakimi prednostmi in slabostmi?


Poanta take gradnje je samo, če zidaš sam. Ker ti ponudijo projektno dokumentacijo in material v ceni, pa en dan učenja kako se zlaga tiste bloke. Pa ta učenje mislm, da zdej celo posebej računajo. Je pa malo lažji način gradnje, zato, ker je takoslojno lepilo. Podaljšana malta je samo pod prvo vrsto, pa pol se zalivajo še armaturne kletke na vogalih z malto. Ostalo je pa vse tankoslojno lepilo. Baje da ni tok težko to pol sam zidat, če nimaš res dve levi roki. Da pa kupiš ytong zidake, da ti pol drugi zidajo, pa ni računice, ker je navadn cegu dosti ceneje.

velikBrokoli je izjavil:

Pa kaj ljudje res kupujejo parcele po 250k? :D fak


en na brdu (vrhovci) prodaja 455m2 po nekih 480k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

velikBrokoli ::

mr_chai je izjavil:

permit je izjavil:

Ima kdo izkušnje s hišo iz siporexa? Je to klasična Ytong hiša z enakimi prednostmi in slabostmi?


Poanta take gradnje je samo, če zidaš sam. Ker ti ponudijo projektno dokumentacijo in material v ceni, pa en dan učenja kako se zlaga tiste bloke. Pa ta učenje mislm, da zdej celo posebej računajo. Je pa malo lažji način gradnje, zato, ker je takoslojno lepilo. Podaljšana malta je samo pod prvo vrsto, pa pol se zalivajo še armaturne kletke na vogalih z malto. Ostalo je pa vse tankoslojno lepilo. Baje da ni tok težko to pol sam zidat, če nimaš res dve levi roki. Da pa kupiš ytong zidake, da ti pol drugi zidajo, pa ni računice, ker je navadn cegu dosti ceneje.

velikBrokoli je izjavil:

Pa kaj ljudje res kupujejo parcele po 250k? :D fak


en na brdu (vrhovci) prodaja 455m2 po nekih 480k.


Prodajaš lahko po kakršnikoli ceni želiš, mene bolj zanima, če kdo dejansko to kupi :D Mi je pa neznasko zabavno, ko se prodajajo parcele, ki so jih nekateri pred mnogo leti dobili skoraj zastonj ali pa celo zastonj (povojni dobičkarji).

OneYellow ::

Cena, ki jo kriptobog omenja, je kar realna zadnje čase na Gorenjskem, sicer bolj kakšen Bled in top lokacije kje Radovljici in morda Kranju. V okolici je pa potem že ceneje, dobiš že za 200 EUR/m2. :)

matobeli ::

Sam morš pol sam pospravit gmajno, pa še zmer si v breg ;)

kriptobog ::

velikBrokoli je izjavil:

Pa kaj ljudje res kupujejo parcele po 250k? :D fak



Sosed je imel tri parcele skupaj. Vse prodane v enem tednu... Ta, ki je se ostala v ulici se pa prodaja zdaj kak mesec.

a_borlak ::

Problem je, ko se enkrat začne trend navzdol, postane vse skupaj ena velika snežna kepa, sploh sedaj, ko je jasno, da rinemo v recesijo. Da ne bo pomote, za nakup super, hodl čas :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: a_borlak ()

Gregor P ::

Kdaj točno pa bomo v recesiji, ker občutek je skoraj tak, kot da smo že tam.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mato989 ::

a_borlak je izjavil:

Problem je, ko se enkrat začne trend navzdol, postane vse skupaj ena velika snežna kepa, sploh sedaj, ko je jasno, da rinemo v recesijo. Da ne bo pomote, za nakup super, hodl čas :).


Vsi ki mislijo ali mislite da se bodo stanovanja pocenila 50% in podobne nebuloze pozabite...

Realnost je taka da četudi bodo šla v recesiji ki je tukaj stanovanja dol 15% vsi titi ki jamrajo da ne morjo kupit, še vedno ali spet ne bodo mogli kupit.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Obrok glede na konec lanskega leta ali začetek leta je šel gor za 10%. Tako da morajo cene dol za 10%, da se skompenzira samo dražje posojilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Obrok glede na konec lanskega leta ali začetek leta je šel gor za 10%. Tako da morajo cene dol za 10%, da se skompenzira samo dražje posojilo.


In tudi če bodo šle, vsi ki jamrajo ali pa 99% še vedno ne bo moglak upit fleta... ker itak nimajo 20-30% v kešu prišparanega ker niso dejansko sposobni varčevat ker vse zagonijo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Furbo ::

velikBrokoli je izjavil:

Prodajaš lahko po kakršnikoli ceni želiš, mene bolj zanima, če kdo dejansko to kupi :D Mi je pa neznasko zabavno, ko se prodajajo parcele, ki so jih nekateri pred mnogo leti dobili skoraj zastonj ali pa celo zastonj (povojni dobičkarji).

Če tebi nekdo podari bankovec za 500€, ga boš prodal za 100€ naprej?
Ne morem verjeti, kakšne oslarije klatite nekateri.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

perci ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Obrok glede na konec lanskega leta ali začetek leta je šel gor za 10%. Tako da morajo cene dol za 10%, da se skompenzira samo dražje posojilo.


In tudi če bodo šle, vsi ki jamrajo ali pa 99% še vedno ne bo moglak upit fleta... ker itak nimajo 20-30% v kešu prišparanega ker niso dejansko sposobni varčevat ker vse zagonijo.

Ne vem, kje si to pobral.

Dosti je ljudi, ki so šparali, našparali solidne vsote, tudi po 100k, sedaj jih je pa ta rast postavila v situacijo, kot da sploh ne bi nič šparali.

Mato989 ::

perci je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Obrok glede na konec lanskega leta ali začetek leta je šel gor za 10%. Tako da morajo cene dol za 10%, da se skompenzira samo dražje posojilo.


In tudi če bodo šle, vsi ki jamrajo ali pa 99% še vedno ne bo moglak upit fleta... ker itak nimajo 20-30% v kešu prišparanega ker niso dejansko sposobni varčevat ker vse zagonijo.

Ne vem, kje si to pobral.

Dosti je ljudi, ki so šparali, našparali solidne vsote, tudi po 100k, sedaj jih je pa ta rast postavila v situacijo, kot da sploh ne bi nič šparali.


Če so imeli 100k prihranjeno pred letom 2020 in niso kupili nepremičnine potem so pač špekulantje katerim je prav da se je zgodilo kar se je zgodilo... Če imaš 100k na računu in čakaš X let da nekaj kupiš hkrati pa trdiš da "nujno" potrebuješ ker boš not živel, pol si pač čuden...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

S 100 jurji pač lahko kupiš nekaj za 300-350 jurjev. Kaj dobiš za to danes je pa drug problem. Za hišo blizu Ljubljane je najbrž še zmeraj premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

S 100 jurji pač lahko kupiš nekaj za 300-350 jurjev. Kaj dobiš za to danes je pa drug problem. Za hišo blizu Ljubljane je najbrž še zmeraj premalo.


Potem pač nehaš čakat in upat na hišo blizu LJ in vzameš hišo drugje ali nekaj drugega primernega tvojim prihrankom blizu LJ... (in kreditni sposobnosti)

Če imaš danes 100k na TRRju in sta 2, kateri ima vsak tam povprečno plačo +/- 10% in ne zmoreš najt nekaj za sebe nekje v SLOVENIJI oz. v radiusu 60km zračne razdalje od šihta potem nekaj delaš narobe... no, ali pa imaš preslabo plačo glede na to kje delaš in hočeš kupovat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Malidelničar ::

Mato989: Mislim, da smo v tej temi veliko govorili, da veliko folka (predvsem mladega) ogromno špekulira glede cen nepremičnin. In se zato zafrknejo in posledično izpadejo iz trga.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Utk ::

Veliko smo tudi govorili o tem, da če kupuješ zase, je špekuliranje izguba časa in denarja, ker nisi vsak dan mlajši. Če najdeš nekaj kar ti je všeč in si lahko privoščiš, je to to. Če ne, smanji ribu.

Invictus ::

Malidelničar je izjavil:

Mato989: Mislim, da smo v tej temi veliko govorili, da veliko folka (predvsem mladega) ogromno špekulira glede cen nepremičnin. In se zato zafrknejo in posledično izpadejo iz trga.

Takih zajebov sam poznam kar nekaj...

Par let nazaj denar za stanovanje v Ljubljani, kao vse predgrado, danes kupujejo stanovanja v Litiji, Hrastniku, in podobnih rovtah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mr_chai ::

Mato989 je izjavil:

perci je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Obrok glede na konec lanskega leta ali začetek leta je šel gor za 10%. Tako da morajo cene dol za 10%, da se skompenzira samo dražje posojilo.


In tudi če bodo šle, vsi ki jamrajo ali pa 99% še vedno ne bo moglak upit fleta... ker itak nimajo 20-30% v kešu prišparanega ker niso dejansko sposobni varčevat ker vse zagonijo.

Ne vem, kje si to pobral.

Dosti je ljudi, ki so šparali, našparali solidne vsote, tudi po 100k, sedaj jih je pa ta rast postavila v situacijo, kot da sploh ne bi nič šparali.


Če so imeli 100k prihranjeno pred letom 2020 in niso kupili nepremičnine potem so pač špekulantje katerim je prav da se je zgodilo kar se je zgodilo... Če imaš 100k na računu in čakaš X let da nekaj kupiš hkrati pa trdiš da "nujno" potrebuješ ker boš not živel, pol si pač čuden...


Grem stavit, da si ti Mato take vrste oseba, da če bi ti imel 100k na računu 2 letni nazaj za nakup nepremičnine in čakal na nakup, ter bil pri tem neuspešen. Bi sedaj na veliko jokal kakšna krivica se ti je zgodila.
Tako pa zdej nekej tle lajaš o stvareh, ki se te niti ne tičejo. Veliko ljudi je totalno popušilo zdele po 20k in več, ker so čakali, da GURS posodobi sistem.

Mato989 ::

mr_chai je izjavil:

Mato989 je izjavil:

perci je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Obrok glede na konec lanskega leta ali začetek leta je šel gor za 10%. Tako da morajo cene dol za 10%, da se skompenzira samo dražje posojilo.


In tudi če bodo šle, vsi ki jamrajo ali pa 99% še vedno ne bo moglak upit fleta... ker itak nimajo 20-30% v kešu prišparanega ker niso dejansko sposobni varčevat ker vse zagonijo.

Ne vem, kje si to pobral.

Dosti je ljudi, ki so šparali, našparali solidne vsote, tudi po 100k, sedaj jih je pa ta rast postavila v situacijo, kot da sploh ne bi nič šparali.


Če so imeli 100k prihranjeno pred letom 2020 in niso kupili nepremičnine potem so pač špekulantje katerim je prav da se je zgodilo kar se je zgodilo... Če imaš 100k na računu in čakaš X let da nekaj kupiš hkrati pa trdiš da "nujno" potrebuješ ker boš not živel, pol si pač čuden...


Grem stavit, da si ti Mato take vrste oseba, da če bi ti imel 100k na računu 2 letni nazaj za nakup nepremičnine in čakal na nakup, ter bil pri tem neuspešen. Bi sedaj na veliko jokal kakšna krivica se ti je zgodila.
Tako pa zdej nekej tle lajaš o stvareh, ki se te niti ne tičejo. Veliko ljudi je totalno popušilo zdele po 20k in več, ker so čakali, da GURS posodobi sistem.


Ironično sem jaz ravno v 2019 kupil nepremičnino, konec 2018 sem se odločil da potrebujem nepremičnino in sem začel pomalem gledat po spletu, v poletju 2019 sem šel na par ogledov in shendlal ceno in nato decembra 2019 sklenil kredit in kupil.... četudi mi je bila draga glede na lokacijo sem zaključil to kar je smiselno, če bom čakal 3-15 let da bo MORDA ceneje bom izgubil lajf... in sem kupil, ker nisi vsako leto mlajši.

Sem hotel kupit novogradnjo v MB, sem ocenil da ni smiselno pa še predrago bi blo glede na m2 in sem sklenil da bom preživel 25km južneje in kupil tam za enak denar skoraj 40% večjo kvadraturo... jebiga,
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()
««
179 / 556
»»