» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
111 / 589
»»

Malidelničar ::

Invictus je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Recimo Rakek, Cerknica, tudi Stari trg pri Ložu, itd.

To je vukojebina :)).


Ok, imaš point, s Starim trgom sem provociral :)) Stari trg JE, ampak Rakek in Cerknica nista.

Kaj pa recimo Celjski konec, proti severu hm. Polzela, Braslovče verjetno niso. Mozirje, verjetno še ne. Kaj pa Ljubno ob Savinji, je to vukojebina? Gornji Grad nedvomno potemtakem je. Ampak celo iz Ljubnega si v uri 10 v Mariboru (na Celje pa itak lahko avtomatsko gravitiraš).

Point je v tem, nekje je tudi meja, ko se moramo vprašati: ali je realno, da vsa Slovenija zasleduje "sanje" živeti v Kranju/Domžalah in se voziti na job v Trzin/Ljubljano? Ali pa druge sanje, živeti pod Šmarno goro in imeti kariero v Tehnološkem parku Ljubljana? Ker to je pač nerealno......
In po mojem mnenju (poleg ostalih zunanjih vzrokov, kot so rast cene materialov, rast obrniških storitev) ravno to napihuje cene po spisku 'all across the board'. V slovensko definiranih "vukojebinah" (ki to niso) pa seveda fensi Slovenci (ki so itak vsi ravnokar prišli iz kmetov - ne da je to kakorkoli narobe; npr. Francozi so ponosni na svoje kmečke korenine 'venir de la campagne francaise') ne bodo živeli, ker to pa ne, to je pa "odmaknjeno".

Zato mogoče pred časom zgražanje nad Halozami. Ok čeprav priznam, da sem čisto ene lokalne zadeve Haloz spregledal, ampak vseeno, ne gre samo za Haloze. Gre tudi za številne kraje, ki niso "vukojebine", ampak niso dovolj dobri, ker pol Slovenije hoče živeti v trikotniku Ljubljana - Šk. Loka - Domžale..... Potem ni čudno, da se cene (tudi) iz tega naslova gibljejo kot se.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Moj kolega recimo pravi da je vukojebina vse kar je več kot 20 min vožnje stran od Upravne Enote/FURSa/Zdravstvenega Doma
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

Moj kolega recimo pravi da je vukojebina vse kar je več kot 20 min vožnje stran od Upravne Enote/FURSa/Zdravstvenega Doma


Točno takšna je tudi moja logika. Vukojebina je vse kar zahteva 20 minut vožnje do zdravstvenega doma ali najbližje večje trgovine z osnovnimi živili in pa delavno opremo (kot je Merkur).
K vukojebini štejem tudi kraje od koder se moraš v službo peljati 30 minut ali več v eno smer, saj to pomeni da za ceno cenejše nepremičnine vsaj 1 uro vsak dan preživiš v avtu in moraš zaradi velikanske količine vožnje zapraviti ogromno denarja za nakup boljših vozil. Da ne govorim o tem koliko časa potem v avtu preživiš še za nakupe osnovnih živil in vožnjo otrok v šolo in na krožke in ostale aktivnosti (glasbena, knjižnica...).
(ja, torej je vukojebina zame tudi Ljubljana, če delaš v Kopru ali pa Ljubljana če se v službo znotraj Ljubljane voziš 1 uro v 1 smer).


Verjamem da se bo kdo pizdil čez moje mnenje ampak sem se predolgo vozil vsak dan zelo daleč v službo. Človek se tega naveliča.

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

Malidelničar je izjavil:

Stari trg JE, ampak Rakek in Cerknica nista.


Stari trg ni vukojebina, če si zaposlen blizu tega kraja ali pa celo v tem kraju in imaš vse kar rabiš za življenje znotraj ali blizu tega kraja.

Cerknica ni vukojebina če delaš blizu (recimo najdlje v Postojni ali Logatcu, ki sta oba približno 30 minut vožnje oddaljena). Če pa se voziš v službo v Ajdovščino ali Ljubljano....


Marsikdo je pripravljen zapraviti manj za nepremičnino misleš da se mu bo ljubilo do penzije vsak dan voziti po 1 uro v 1 smer v službo. Nekaterim to celo ustreza zato da so čim manj s svojimi domačimi, s svojo družino.
Nekaterim pa nam življenje blizu družine pomeni več kot vožnja z avtom. Vsak si po svoje uredi svoj dom.

Invictus je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Recimo Rakek, Cerknica, tudi Stari trg pri Ložu, itd.

To je vukojebina :)).


tvoje "meščansko" mišljenje je povsem zgrešeno saj nimaš ustrezno postavljenih življenjskih prioritet.

Malidelničar je izjavil:

Zdej ko berem imam občutek, da ljudi veliko geografskih predelov države pojmujejo za 'vukojebino' ampak le-ti sploh niso vukojebine ampak, recimo temu, necentralni del države. Recimo Rakek, Cerknica, tudi Stari trg pri Ložu, itd.


Ja tole povsem drži. Marsikdo na tem forumu živi pri starših v nekem večjem "mestu" in nima niti občutka kaj pomeni kupiti nepremičnino in zato besedico "vukojebina" tresejo po forumu kot da so s tem povedali kje se nahaja sveti gral.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Po teh merilih je vukojebina tričetrt Ljubljane. V pol ure ne prideš nikamur, če pa že prideš, čakaš tam nadaljne pol ure. Ali več. Recimo na UE in podobno.

zavajon ::

eventyrer je izjavil:

Stari trg ni vukojebina, če si zaposlen blizu tega kraja ali pa celo v tem kraju in imaš vse kar rabiš za življenje znotraj ali blizu tega kraja.

Ja, ampak moraš biti kar skromen glede življenjskih potrebščin. Odpadejo koncerti, gledališča, razstave, športni dogodki, ... No, cerkev in gostilno najbrž imaš.

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Moj kolega recimo pravi da je vukojebina vse kar je več kot 20 min vožnje stran od Upravne Enote/FURSa/Zdravstvenega Doma


Točno takšna je tudi moja logika. Vukojebina je vse kar zahteva 20 minut vožnje do zdravstvenega doma ali najbližje večje trgovine z osnovnimi živili in pa delavno opremo (kot je Merkur).
K vukojebini štejem tudi kraje od koder se moraš v službo peljati 30 minut ali več v eno smer, saj to pomeni da za ceno cenejše nepremičnine vsaj 1 uro vsak dan preživiš v avtu in moraš zaradi velikanske količine vožnje zapraviti ogromno denarja za nakup boljših vozil. Da ne govorim o tem koliko časa potem v avtu preživiš še za nakupe osnovnih živil in vožnjo otrok v šolo in na krožke in ostale aktivnosti (glasbena, knjižnica...).
(ja, torej je vukojebina zame tudi Ljubljana, če delaš v Kopru ali pa Ljubljana če se v službo znotraj Ljubljane voziš 1 uro v 1 smer).


Verjamem da se bo kdo pizdil čez moje mnenje ampak sem se predolgo vozil vsak dan zelo daleč v službo. Človek se tega naveliča.


Ja verjamem da ma kdo tak pogled... čeprav jaz trdim da ni Maribor kriv, da se ti voziš iz MBja v LJ na šiht kajne?

Jaz bi to imenoval drugače in ne vukojebina... vukojebina je tisto za moje pojme, ko se morš za vsako kurčevo zadevo ki jo rabiš vsest v avto in it po njo... v manjši meri pa če se moraš v avto vsest za vsak nakup v specifičnih trgovinah oz. do ZDja UE, FURSa ipd...

Malo je nerodno če rečeš da je LJ vukojebina zato ker si se ti odločil vzet šiht v Kopru ali MB... in obratno... nenazadnje lahko v LJ prodaš flet in kupiš v kopru.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:


In kaj je to tvoja stvar? Folk ima tudi lahko v garaži neregistriran avto vreden 50k, in ga ne vozi ker pač ne, in ohranja lastninsko pravico in vse, in ne boš potem ti hoterl davek na to uvest ker socialkarji ne morjo kupit rabljenih avtov ker so šle zdaj cene gor za 1k...


Ne razumeš. To ni ustrezna primerjava.
V tvoji primerjavi moraš avto za "50k€" spremeniti v avtomobile nižjega in srednjega razreda.

Takole:
"Bogataši imajo tudi lahko v garaži veliko neregistriranih avtov v vrednosti 10-15.000 €, in jih ne vozijo ker pač ne, in ohranja lastninsko pravico in vse, in ne boš potem ti hotel davek na to uvest ker socialkarji ne morjo kupit rabljenih avtov"

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:


In kaj je to tvoja stvar? Folk ima tudi lahko v garaži neregistriran avto vreden 50k, in ga ne vozi ker pač ne, in ohranja lastninsko pravico in vse, in ne boš potem ti hoterl davek na to uvest ker socialkarji ne morjo kupit rabljenih avtov ker so šle zdaj cene gor za 1k...


Ne razumeš. To ni ustrezna primerjava.
V tvoji primerjavi moraš avto za "50k€" spremeniti v avtomobile nižjega in srednjega razreda.

Takole:
"Bogataši imajo tudi lahko v garaži veliko neregistriranih avtov v vrednosti 10-15.000 €, in jih ne vozijo ker pač ne, in ohranja lastninsko pravico in vse, in ne boš potem ti hotel davek na to uvest ker socialkarji ne morjo kupit rabljenih avtov"


Niti ne... lahko ima bogataš avto nizkega razreda nekoč ki je danes zaradi ohranjenosti recimo vreden nekaj 10k... ampak ja, razumem kaj hočeš povedat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:


Niti ne... lahko ima bogataš avto nizkega razreda nekoč ki je danes zaradi ohranjenosti recimo vreden nekaj 10k... ampak ja, razumem kaj hočeš povedat.


Ne, ne razumeš. Bogataši pokupijo _vse_ avte nizkega cenovnega razreda, za socialkarje (kot jim ti praviš) jih ne ostane nič. Cene avtomobilov, ki so originalno namenjeni "socialkarjem" zato hudo narastejo ker je povpraševanje na trgu večje od ponudbe. Na koncu so cene "socialnih" avtomobilov višje kot so bile nekoč cene "premium" avotmobilov, če pogledamo koliko letnih plač je treba zapraviti za to čisto osnovno dobrino.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Niti ne... lahko ima bogataš avto nizkega razreda nekoč ki je danes zaradi ohranjenosti recimo vreden nekaj 10k... ampak ja, razumem kaj hočeš povedat.


Ne, ne razumeš. Bogataši pokupijo _vse_ avte nizkega cenovnega razreda, za socialkarje (kot jim ti praviš) jih ne ostane nič. Cene avtomobilov, ki so originalno namenjeni "socialkarjem" zato hudo narastejo ker je povpraševanje na trgu večje od ponudbe. Na koncu so cene "socialnih" avtomobilov višje kot so bile nekoč cene "premium" avotmobilov.


Ampak zadnji del je ZMERAJ tak... vedno bo danes neka cena neke "socialne" zadeve dosti višja kot pred ŽNJ leti cena premium podobne zadeve... Vprašanje je samo kako daleč nazaj moraš it v zgodovino... tako da to je self fulfilling prophecy...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Ne, treba je gledati koliko letnih plač je treba zapraviti za nakup nečesa. Če je nekoč veljalo da je cena nepremičnine 8 letnih plač, danes pa je 16 ali več, ti je jasno da je nekaj postalo hudo nedostopno.
S takšnim trendom bo nekoč ista nepremičnina vredna 20, 25, 30 letnih plač. Kdo bo to lahko kupil?

Mato989 je izjavil:

Ampak zadnji del je ZMERAJ tak... vedno bo danes neka cena neke "socialne" zadeve dosti višja kot pred ŽNJ leti cena premium podobne zadeve... Vprašanje je samo kako daleč nazaj moraš it v zgodovino... tako da to je self fulfilling prophecy...


Ne, ni. Vedno so bile nepremičnine normalno dostopne za tako ceno kot jo je nek obrtnik lahko plačal. Zdaj v času kreditov se je to hudo izrodilo.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Ne, treba je gledati koliko letnih plač je treba zapraviti za nakup nečesa. Če je nekoč veljalo da je cena nepremičnine 8 letnih plač, danes pa je 16 ali več, ti je jasno da je nekaj postalo hudo nedostopno.
S takšnim trendom bo nekoč ista nepremičnina vredna 20, 25, 30 letnih plač. Kdo bo to lahko kupil?



Seveda bo, zato ker je zemlja in površina OMEJENA... to je inevitable kar govoriš.

Edini način za kontra scenarij je, če se populacija letno zreducira za par % točk nekaj let zapored... naenkrat ne bo več povpraševanja in ponudba bo morala znižat cene če bodo hotli karkoli prodat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Ne, ni inevitable. Zemlje je ogromno na voljo, stare bloke s 4 nadstroji se komot lahko podre in tam postavi stolpnico.

Mato989 ::

Ne, ni. Vedno so bile nepremičnine normalno dostopne za tako ceno kot jo je nek obrtnik lahko plačal. Zdaj v času kreditov se je to hudo izrodilo.


No ja, poznam obrtnike ki z lahkoto plačujejo te cene... vodovodarji, dobri električarji, polagalci keramike, programerji, vsi OBRTNIKI; vsi pravijo da je danes lažje flet kupiot kot pred 10 leti...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

Ne, ni. Vedno so bile nepremičnine normalno dostopne za tako ceno kot jo je nek obrtnik lahko plačal. Zdaj v času kreditov se je to hudo izrodilo.


No ja, poznam obrtnike ki z lahkoto plačujejo te cene... vodovodarji, dobri električarji, polagalci keramike, programerji, vsi OBRTNIKI; vsi pravijo da je danes lažje flet kupiot kot pred 10 leti...


Ma ja, lažeš da bi zmagal v debati.

Lažje je morda ker dobiš kredit na lepe oči, ker imajo banke ogromno denarja na voljo trenutno.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Naredi si sam kopalnico s ploščicami za 5 evrov, pa bo tudi danes marsikaj "dostopno". Tisti, ki so 40 let nazaj vzeli firmo, da jim je vse naredila, so tudi porabili malo več kot 8 letnih povprečnih plač, brez skrbi.

eventyrer ::

Utk je izjavil:

Naredi si sam kopalnico s ploščicami za 5 evrov, pa bo tudi danes marsikaj "dostopno". Tisti, ki so 40 let nazaj vzeli firmo, da jim je vse naredila, so tudi porabili malo več kot 8 letnih povprečnih plač, brez skrbi.


Res je tudi da je bil standard takrat nekoliko drugačen, ni vsak rabil 65 inč televizorja, talnega gretja, klim in fancy tlakovcev.

Ampak dejstvo ostaja da si novo stanovanje lahko dobil za dostopno ceno, ne za 15 let slovenske povprečne plače.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne, ni. Vedno so bile nepremičnine normalno dostopne za tako ceno kot jo je nek obrtnik lahko plačal. Zdaj v času kreditov se je to hudo izrodilo.


No ja, poznam obrtnike ki z lahkoto plačujejo te cene... vodovodarji, dobri električarji, polagalci keramike, programerji, vsi OBRTNIKI; vsi pravijo da je danes lažje flet kupiot kot pred 10 leti...


Ma ja, lažeš da bi zmagal v debati.

Lažje je morda ker dobiš kredit na lepe oči, ker imajo banke ogromno denarja na voljo trenutno.


Briga mene za zmago... moj kolega je električar... SP, dela v Avstriji, pa po bajtah ki se gradijo ali obnavljajo v SLO elektriko... tip si je BREZ KREDITA postavil bajto zrihtal vse papirje itd... edino kar je res dobil, je bila parcela.... kot dediščino... ampak pazi BREZ KREDITA v 4 letih zgradil bajto...

Ima srednjo šolo btw, poklicna matura, nič posebnega, tip ni lih brihten overall

Pa da se ne bo kdo obregnil parcela je blizu Haloz, vredna bolj malo... vukojebina za vas, pa za njega tudi ki dela v Šentilju oz. malo ven... ampak hej, ne jamra inma bajto in 0 kredita pri 32
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:


Briga mene za zmago... moj kolega je električar... SP, dela v Avstriji,


aha torej z avstrijsko plačo kupuje hiše po sloveniji.


fajn, dobro si to povedal.

Zdaj pa povej kako naj nekdo iz juga države dobi avstrijsko plačo brez da bi se moral preseliti v Maribor.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Briga mene za zmago... moj kolega je električar... SP, dela v Avstriji,


aha torej z avstrijsko plačo kupuje hiše po sloveniji.


fajn, dobro si to povedal.


Ne on je OBRTNIK, ima kupce v Avstriji privatnike ki najemajo njegove usluge... kaj je prepovedano to slučajno? Ti si govoril o obrtnikih...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

aham, seveda.

bednega električarja kličejo v avstrijo da tam vleče kable po bajtah. Dej nehaj srat.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Briga mene za zmago... moj kolega je električar... SP, dela v Avstriji,


aha torej z avstrijsko plačo kupuje hiše po sloveniji.


fajn, dobro si to povedal.

Zdaj pa povej kako naj nekdo iz juga države dobi avstrijsko plačo brez da bi se moral preseliti v Maribor.


Tako kot Bosanci ki delajo v Avstriji in živijo še južneje od teh tvojih južnih ki jih omenjaš

eventyrer je izjavil:

aham, seveda.

bednega električarja kličejo v avstrijo da tam vleče kable po bajtah. Dej nekaj srat.


Ne v bajtah... podjetja ga najemajo... ampak ni redno zaposlen tam pri nobenem
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jernejl ::

NMH je izjavil:

Ah, gledat celotne države je čista neumnost. Gledaš posamezna mesta. Kupit stanovanje v Alabami, al pa v ultra dragem New Yorku je nekaj diametralno nasprotnega. Majhne dobro povezane Slovenije ne moreš primerjat s tem.

Primerjat Ljubljano z New Yorkom je neumnost. Če želimo videt stanje v državi, primerjamo državo z državo, saj večina državljanov itak živi izven mest.
Lahko pa primerjaš Ljubljano s kakšnim Tucsonom ali Lincolnom, ki sta podobno velika, pa boš videl, da je tam pol ceneje, plače pa dvakrat višje. V resnici se moraš izjemno potruditi, da v ZDA najdeš mesto, kjer je "Price to income ratio" slabši kot je v Ljubljani.
Skratka, povprečje celote države precej dobro povzame situacijo v mestih in izven njih.

nekikr je izjavil:

Ne samo, da so se cene napihnile, obenem tudi kupci zahtevajo bistveno več. Daš oboje skupaj in kar naenkrat je vse nenormalno drago.
Ne, država zahteva bistveno več. Kupci niti nimajo izbire, ker si bajte, kot so se gradile 10 (ali 50) let nazaj ne smejo več postaviti.

Mato989 je izjavil:

Neumnost, v tem času z oddajanjem v najem in prodajo po višji ceni toliko zaslužiš, da davek na dolgi rok gre proti 0%, vprašanje je zgolj, kako hitro se to zgodi.

Če oddajaš... če ne, pa je to siljenje v davek ali prodajo kar je neprimerno saj si lastnino pridobil na pošten način
Ne, če ne oddajaš je to tvoj problem oziroma tvoja odločitev. Očitno ti neoddajanje v najem prinaša še večjo korist kot oddajanje, ampak država bi bila vseeno toliko prizanesljiva, da bi te obdavčila zgolj glede na to, koliko bi lahko zaslužil z oddajanjem v najem.

Kje se to konča, bomo dali tudi davek na avte ki so neregistrirani v garaži
Že obstaja.

tudi z nepremičninskim davkom bodo taki prevalili stroške na
Tisti, ki imajo prazno, naj kar prevalijo stroške na...

Invictus ::

eventyrer je izjavil:


Zdaj pa povej kako naj nekdo iz juga države dobi avstrijsko plačo brez da bi se moral preseliti v Maribor.

Kakor hoče, ni to problem države in njenih državljanov, da mu to omogočimo.

eventyrer je izjavil:

aham, seveda.

bednega električarja kličejo v avstrijo da tam vleče kable po bajtah. Dej nehaj srat.

Seveda, še sam poznam nekaj obrtnikov, ki dobijo tam narediti bajto na ključ.

Fajn služijo.

Naredi kak izpit, pa še zgini delat, da si boš lahko kaj kupil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jernejl ::

Ah, tudi jaz poznam ljudi, ki imajo toliko denarja, da bi komot plačali 100.000 evrov nepremičninskih davkov na leto.
A vi pa ne morete? Jah, naredite kak izpit, vzemite kako knjigo v roke in zginite delat, da boste lahko plačevali davke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Mato989 ::

jernejl je izjavil:

Ah, tudi jaz poznam ljudi, ki imajo toliko denarja, da bi komot plačali 100.000 evrov nepremičninskih davkov na leto.
A vi pa ne morete? Jah, naredite kak izpit, vzemite kako knjigo v roke in zginite delat, da boste lahko plačevali davke.


Razlika je v tem, da ti hočeš jemat onim ki imajo, medtem ko so drugi veseli če ti maš, samo ne njim jemat za to...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Invictus je izjavil:


Kakor hoče, ni to problem države in njenih državljanov, da mu to omogočimo.


V normalnem svetu ne bi bil problem. Ker pa je ta problem, da eni majo, drugi pa ne, dejansko ustvarila država z talanjem parcel in jazbinškom je edina možnost da država to popravi.

A pol ko ne bo več korona kreditov bomo pa govoril zoomerjem, ja znajte se, nam je tud ratal!!111

Sam ne se pol kregat če nam bodo riti brisale bolgarke in v mesariji stregel romun.

Mato989 je izjavil:


Razlika je v tem, da ti hočeš jemat onim ki imajo, medtem ko so drugi veseli če ti maš, samo ne njim jemat za to...


Vem da ne rabiš met potomcev, ampak jih vseen rabimo. In oni ki imajo niso dobili ker bi bli zaposleni v avstriji in oddelal 2 šihta, ampak ker je država praktično šenkala.

In zakaj hudiča bi moji otroc plačevali boomerjem parcele, ker to da jih je država dala je bilo kreditiranje v naturalijah. Sam še vedno kredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

nekikr ::

Še vedno nakladaš o šenkanju stanovanj in 100k, ki jih je vsak dobil....pa si prepričan, da veš koliko je bilo takih?

aviator ::

Malidelničar je izjavil:

Zdej ko berem imam občutek, da ljudi veliko geografskih predelov države pojmujejo za 'vukojebino' ampak le-ti sploh niso vukojebine ampak, recimo temu, necentralni del države. Recimo Rakek, Cerknica, tudi Stari trg pri Ložu, itd.


Stari Trg pri Lozu je vukojebina.
Imas tocno eno spodobno podjetju, se tam njbrz dela polno juznih bratov zaradi blizine meje pa par lokalnih zapitkov in Mladina, ki nabira prakso in isce priloznost, da naposled odide v kak drugi kraj.
Oprosti, se babica od moje iz unih koncev, mi je rekla, da je tu bolj za penzioniste, da moremo mladi it tja koder se dobi kaj za delat, ne pa biti odvisni od 2 fabrik pa tega a je zlahtnica taglavna v soli ali vrtcu ali ne.
Je pa noro lustno za vikend pa kake feste.

Rakek in Cerknica sta nekako kraja kjer bi dejansko jaz iskal nepremicnino. No Rakek tudi ni poceni.
Ce ni total razsuto ni poceni, uzitne stvari trenutno niso na trgu, imas neke kmetije spet 15 min od glavne ceste, sej je 150 000 ampak bi vlozil se vsaj 100000, sluzbe so pa bolj boge. Razne bajte iz 1910 pa so vredne zgolj parcelo. Cele kmetije 5ha nihce ne bo kupil, za nekaj resenega je premalo, za dedice pa ima sentimentalno vrednost so zanimivi za obnovo ampak, ce bi jih podedoval ne pa da jemlje puf za rusevine.

Men je dejansko vsec tam po onih vaseh okoli Lasc in Grosupelj, in prej ali slej bom najbr tam nekje kaj nabavil.

Ne mores pa za bajto iz 1910 in 2ha gozda ter fliko travnika zahtevat 130 000. Zemlja je veedna majbe 20 000, bajta je res za silo silo vseljiva dokler ne sezidas nove,adaptiranje je jama brez dna samo drag a je ta parcela za 110 000.

Neki tazga za 60 000, mogoce.

Ni pa smisla v tem da starcki vegetirajo v 3 nadstropnih bajtah v srediscu drzave, mladina pa se trajba iz vukojebin na siht.

Drugace bom na stara leta sigurno sisnil na Dolenjsko ali Notranjsko. Ljubi mir, medoti, cebele in ni sosedov za spetir. Da sem jaz slovenski baby boomer, bi sigurno prodal svojo domnevno 350 000 eur vedno bajto v Domzalah sedaj in stisnil na Notranjsko.
Prakticno dobis staro hisko za zrihtat in ker imas cas Jo pocasi peglas, ostane pa ti vec kot dovolj za miren lajf.
Ne vem cemu take sanje po drago prodaji svoje bajturine in hisi na morju.
Za enih 5000 letno eur se da v penziji lepo potovati, ze ce imas dividende od krke.

Je pa res ce si cel lajf center of attention moras srati tudi v penziji.Valda ce si gradil nek image v soseski se ne mores odselit kdo bo postavljal "pravila", ko pridejo kaksni mladi priseljenci. No jst sem bolj un ata v gugalniku nekje na Notranjskem, kamor pridejo vnuki na pocitnice nabirat klope in zbijat lesene utice plest kosare in se ucit voznje z kolesom.
In se tudi sedaj v neki urejenih soseski niti ne vidim, tko da nisem tista pregovorno centralnih usmerjena Mladina, ki bi imela vse okoli riti.



No jst bom pocakal. Si pa zelim imeti nekoc dovolj remote dela, da bi mogoce res zivel nekhe delec, ama vsi ne moremo biti na remote, sej to veste. Sluzbe pa tudi nebi menjal, ker sem zadovoljen z moznostmi, dvomim da v onih koncih dobis kaj bistveno boljsega in sem dejansko ze gledal.

zavajon ::

jernejl je izjavil:

Primerjat Ljubljano z New Yorkom je neumnost.

Ah. škoda truda. Še tako lahko dokazuješ, da tu ni nobene primerjave, na naslednji strani bo gotovo post ... v New Yorku, Londonu, Tokiu...
Me prav zanima, če so bili ti, ki dajejo take primerjave, sploh kdaj v katerem od teh mest. Močno sumim da ne.

aviator je izjavil:

Ne mores pa za bajto iz 1910 in 2ha gozda ter fliko travnika zahtevat 130 000.

Lahko, če dobiš kupca, In kot kaže, kupci obstajajo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

krho ::

Malidelničar je izjavil:

Point je v tem, nekje je tudi meja, ko se moramo vprašati: ali je realno, da vsa Slovenija zasleduje "sanje" živeti v Kranju/Domžalah in se voziti na job v Trzin/Ljubljano? Ali pa druge sanje, živeti pod Šmarno goro in imeti kariero v Tehnološkem parku Ljubljana? Ker to je pač nerealno......

Ne, sam, če sem že iz Kranja in imava s partnerko oba službo v Ljubljani, pa en kup žlahte okoli se menda ne bom selil v Celje recimo Velenje, al pa kamorkoli 100km v drugo smer.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Mato989 ::

krho je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Point je v tem, nekje je tudi meja, ko se moramo vprašati: ali je realno, da vsa Slovenija zasleduje "sanje" živeti v Kranju/Domžalah in se voziti na job v Trzin/Ljubljano? Ali pa druge sanje, živeti pod Šmarno goro in imeti kariero v Tehnološkem parku Ljubljana? Ker to je pač nerealno......

Ne, sam, če sem že iz Kranja in imava s partnerko oba službo v Ljubljani, pa en kup žlahte okoli se menda ne bom selil v Celje recimo Velenje, al pa kamorkoli 100km v drugo smer.



In to je tvoja pravica, samo ne pol krivit države da tam ni nepremičnine ki bi jo ti rad kupil za poceni denar... Ti si zaradi nekih subjektivnih zahtev omejil možen izbor nepremičnin in ker vsega pač ni moč imeti si izbral bližini žlahte in zato pač si "kaznovan" z višjo ceno... tako pač to je...

Pa s tem ni nič narobe, pač ne mormo imet vsega... si imel izbiro in si rekel Raje plačam 100k več da sem 10 min od žlahte, ampak zdaj pa če še teh 100k več nočeš plačat si pa pač razvajenec, to pa država ni dolžna reševat.

Ne mores pa za bajto iz 1910 in 2ha gozda ter fliko travnika zahtevat 130 000. Zemlja je veedna majbe 20 000, bajta je res za silo silo vseljiva dokler ne sezidas nove,adaptiranje je jama brez dna samo drag a je ta parcela za 110 000.


Dajte nehat tako suvereno pametovat o vrednosti, vrednost v ekonomskem smislu je točno takšna kot jo je nekdo drug pripravljen plačat... nič več in nič manj...in če nekdo da za 2ha gozda in flik travnika pa podrtijo z leta 1910 160k, je vredno toliko, vsaj 1 kupcu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jernejl ::

Cene so izkrivljene, ker na trg aktivno posega država, ki brani lastnino lastnikov, vendar jim za to ne izda ustreznega računa.
Če se država v trg ne bi vmešavala in bi vsak moral sam poskrbeti za branjenje svoje lastnine, bi se marsikdo marsikateri fliki zemlje z veseljem odrekel brezplačno. Ker pa to zanje počne država in jim za to ne zaračunava praktično nič, je pa stanje takšno, kakršno je. Tudi jaz poznam par lastnikov večjih posesti. Zakaj ne prodajo? "Nič ne jé in nič ne pije, denarja pa trenutno ne rabim". Če bi zemlja jedla in pila, bi marsikdo ravnal precej bolj racionalno.

Če bi imel veze pri Janši in bi država sprejela zakon, da je od jutri naprej možno graditi samo na mojem gruntu in nikjer drugje, bi mojemu gruntu tudi močno zrasla cena. Ampak potem bi prišli razni Matoti in rekli, hja, v ekonomskem smislu je pač takšna cena za grunt, trg jo je postavil... če je tako, pol je že poštena :))

buttcrack ::

ti se pa ne boš nikoli ustavil ane? 111 strani že poganjaš tole tvoje lajno... eno in isto po vsaj 2× na stran.
Kako se ne naveličaš???

luli ::

Jernej: Davek na premoženje sploh ni davek. Če bi bil, Prekmurci in Ljubljančani ne bi plačevali enako za 1. 130m2 veliko stanovanje. Če se že imenuje davek na premoženje je potrebno žabare opalit, tako da bodo tebi podobni zapustili kotlino, ne da bi sanjali o stanovanju.

Mato989 ::

jernejl je izjavil:

Cene so izkrivljene, ker na trg aktivno posega država, ki brani lastnino lastnikov, vendar jim za to ne izda ustreznega računa.
Če se država v trg ne bi vmešavala in bi vsak moral sam poskrbeti za branjenje svoje lastnine, bi se marsikdo marsikateri fliki zemlje z veseljem odrekel brezplačno. Ker pa to zanje počne država in jim za to ne zaračunava praktično nič, je pa stanje takšno, kakršno je. Tudi jaz poznam par lastnikov večjih posesti. Zakaj ne prodajo? "Nič ne jé in nič ne pije, denarja pa trenutno ne rabim". Če bi zemlja jedla in pila, bi marsikdo ravnal precej bolj racionalno.

Če bi imel veze pri Janši in bi država sprejela zakon, da je od jutri naprej možno graditi samo na mojem gruntu in nikjer drugje, bi mojemu gruntu tudi močno zrasla cena. Ampak potem bi prišli razni Matoti in rekli, hja, v ekonomskem smislu je pač takšna cena za grunt, trg jo je postavil... če je tako, pol je že poštena :))


No prav, pol pa skenslajmo varovanje, samo ne pol jokat če bodo reveže streljali varnostniki ko bodo probali krast... bodo pa naredili en purge revežev pol boš pa spet jokal...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

krho je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Point je v tem, nekje je tudi meja, ko se moramo vprašati: ali je realno, da vsa Slovenija zasleduje "sanje" živeti v Kranju/Domžalah in se voziti na job v Trzin/Ljubljano? Ali pa druge sanje, živeti pod Šmarno goro in imeti kariero v Tehnološkem parku Ljubljana? Ker to je pač nerealno......

Ne, sam, če sem že iz Kranja in imava s partnerko oba službo v Ljubljani, pa en kup žlahte okoli se menda ne bom selil v Celje recimo Velenje, al pa kamorkoli 100km v drugo smer.


Zakaj ne? Če imata službi, ki jo lahko opravljata v CE/VE/MS za isto oz. podobno plačo in če so tam nepremičnine drastično cenejše se to ekonomsko splača.

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


No prav, pol pa skenslajmo varovanje, samo ne pol jokat če bodo reveže streljali varnostniki ko bodo probali krast... bodo pa naredili en purge revežev pol boš pa spet jokal...


V tujini imajo varovanja, drugač hitr pridejo squaterji.

Sicer si si pa lepo zamislil: par južnjakom dam krepela in eno pištolo v roke, pa bodo branili mojo vilo pred lowlife.

Ker vse ostalo se meri v tisočih € mesečno.

Lonsarg ::

Mato989 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Najemnine so trenutno pri samem vrhu od tega kar si ljudje lahko privoscijo. Tudi ce zmanjsas davek bo ta vrh isti. Tko pac je ce je neka dobrina omejena.
To so govorili tudi leta 2005, 2010, 2015 skratka vsako leto to govorijo ampak vsako leto je še kaj več...

Ne razumeš da folk rabi glavo nad streho in bo pač kupil slabši avto, manj pojedel itd... kot pa rekel da nebo šel v najem
Ja vsakič so to rekli in vsakič je to tudi res DRŽALO. Pač vrh se jasno spreminja, ampak v vsakem danem trenutku je pri tako zelo omejeni dobrini (kot so zadnje dve desetletji nepremičnine) vrh omejen s tem koliko si še lahko ljudje privoščijo (v smislu +-20%, seveda da vrh tudi malo zavalovi kratkoročno).

Niti slučajno ne drži za vse da "folk rabi streho nad glavo in bo drugje rezal", marsikdo IMA možnost ne iti v najem (starši ali pa delitev z cimri), kar oboje zmanjša število najemnikov. In obstajajo neke meje, ki ljudi pushnejo da to naredijo namesto najema. In te meje so vidne tudi kot meje na max ceno najema, ki je torej določena gleda na nek % plače najemodajalcev in čez to ne more. Tudi če davek povečaš ima nek kratkoročni vpliv, dolgoročno pa še vedno cincaš okoli istega vrha. Vse dokler ne rešiš nepremičninskega problema in poskrbiš da nepremičnine niso več omejena dobrina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

nekikr ::

No, evo, pa smo dočakali. Čeprav se bo pljuvalo, ker to niso naredili "naši", je to edini pravi korak k večji blaginji:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...

Manj davkov? Manj? Kako manj, zakaj ne več? A nismo šele pri 100% obdavčitvi res srečni in imamo vse kar nam srce poželi?

Brez skrbi, ne bo šlo čez. Predlog namreč vsebuje tudi naslednje:
Tisti, ki recimo zaslužijo več kot 11 tisočakov bruto, bi letno tako dobili od 2130 do skoraj 3500 neto več.

Kaj, da bi dobro plačani, ki jih že tako ne maramo, dobili več? Raje crknem od lakote!

Mato989 ::

nekikr je izjavil:

No, evo, pa smo dočakali. Čeprav se bo pljuvalo, ker to niso naredili "naši", je to edini pravi korak k večji blaginji:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...

Manj davkov? Manj? Kako manj, zakaj ne več? A nismo šele pri 100% obdavčitvi res srečni in imamo vse kar nam srce poželi?

Brez skrbi, ne bo šlo čez. Predlog namreč vsebuje tudi naslednje:
Tisti, ki recimo zaslužijo več kot 11 tisočakov bruto, bi letno tako dobili od 2130 do skoraj 3500 neto več.

Kaj, da bi dobro plačani, ki jih že tako ne maramo, dobili več? Raje crknem od lakote!


Tako je, to je prava pot, mogoče pa koga prepriča da samo 15% davek bi blo pa sprejemljivo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Prepriča v kaj, legalno oddajanje? Tisti ki ne oddajajo itak ne oddajajo, tistih par 10eur jim nič ne pomeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

eventyrer ::

Invictus je izjavil:

eventyrer je izjavil:


Zdaj pa povej kako naj nekdo iz juga države dobi avstrijsko plačo brez da bi se moral preseliti v Maribor.

Kakor hoče, ni to problem države in njenih državljanov, da mu to omogočimo.

eventyrer je izjavil:

aham, seveda.

bednega električarja kličejo v avstrijo da tam vleče kable po bajtah. Dej nehaj srat.

Seveda, še sam poznam nekaj obrtnikov, ki dobijo tam narediti bajto na ključ.

Fajn služijo.

Naredi kak izpit, pa še zgini delat, da si boš lahko kaj kupil.


Ne skrbi zame, trol. To da sem jaz lahko kupil hišo ne pomeni da nepremičninski trg v sloveniji ni v pizdi.

jernejl je izjavil:

Ah, tudi jaz poznam ljudi, ki imajo toliko denarja, da bi komot plačali 100.000 evrov nepremičninskih davkov na leto.
A vi pa ne morete? Jah, naredite kak izpit, vzemite kako knjigo v roke in zginite delat, da boste lahko plačevali davke.


again, ne bodite bedaki in ne drznite si povezati debaterstva z neko "realno situacijo".
To da se mi zdi nekaj hudo problematično nima nobene realne povezave s tem kje sva lahko z ženo kupila nepremičnino in kakšna ta nepremičnina je. Tudi nima nobene veze s tem kako uspešna sva niti čemu vse sva se mogoče morala odreči da sva lahko kupila kar sva. Ali pa nisva. Pokažite malce profesionalnosti v debati in si ne drznite ugibati nekih dejstev zgolj zato ker nekdo zagovarja neko tezo v debati.

Gre za _debato_ na forumu, torej debatirajmo.


Mato989 je izjavil:


eventyrer je izjavil:

aham, seveda.

bednega električarja kličejo v avstrijo da tam vleče kable po bajtah. Dej nekaj srat.


Ne v bajtah... podjetja ga najemajo... ampak ni redno zaposlen tam pri nobenem


no, lepo da mu je uspelo, iskrene čestitke.

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

jernejl je izjavil:

Ah, tudi jaz poznam ljudi, ki imajo toliko denarja, da bi komot plačali 100.000 evrov nepremičninskih davkov na leto..


težava je v tem da so ti ljudje najbrž ljudje o katerih tu pišemo in ne vedo kam z denarjem zato bodo.........kupili nepremičnino da bodo denar nekam vtaknili.

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

V Ljubljani so danes predali 500 (neprofitnih) stanovanj ranljivim družinam in posameznikom. Skupaj z občinskim skladom naj bi republiški samo v okviru istega, še ne zaključenega, projekta predal vsega skupaj skoraj 1900 stanovanj v Ljubljani. Zanj so že pridobili financiranje od Razvojne banke Sveta Evrope.

Drugo leto jih bodo predali še nekaj čez 200 v Mariboru.

Načrtujejo pa še 10 projektov v 7 regijah s skupno 900 stanovanji.
Vrnite nam techno!

mr_chai ::

eventyrer je izjavil:

aham, seveda.

bednega električarja kličejo v avstrijo da tam vleče kable po bajtah. Dej nehaj srat.


seveda, tako kot bedne albance kličejo v slovenijo, da tle mešajo malto

Invictus ::

matijadmin je izjavil:

V Ljubljani so danes predali 500 (neprofitnih) stanovanj ranljivim družinam in posameznikom.

Me zanima koliko od tega slovenskim družinam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

profii ::

Invictus je izjavil:

matijadmin je izjavil:

V Ljubljani so danes predali 500 (neprofitnih) stanovanj ranljivim družinam in posameznikom.

Me zanima koliko od tega slovenskim družinam...


https://www.jssmol.si/objave-in-razpisi...
To je zadnji objavljen seznam, star cca. eno leto. Je možno da so to dobitniki teh stanovanj?
Sicer pa, lahko prešeteješ slovenske priimke. :)

Likalnik ::

s tem bodo naredili še eno novo stanovanjsko območje aka Fužine, Planina, Mahala itd
««
111 / 589
»»