» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
368 / 583
»»

aviator ::

Malidelničar je izjavil:

PrihajaNodi: Sem poznal iz svojih študentskih dni številne družboslovne študentke: ne samo kmeta ne, ker kmetje: 1) so nerazgledani 2) smrdijo 3) niso lepi 4) živijo samo za kmetijo.
In to tudi, če jih je obletaval kakšen čisto ok mlad kolega iz kmetov. V moji družbi so kolegi iz kmetov meli ful težave in sam tega nisem nikoli razumel, ker v bistvu so imeli ful plusov, ki pa jih družboslovne progresivne diplomantke niso videle.


Glavna tezava kmeticev ni delo ampak mamice.
Ce bi se mamica nasmehnila, ko bi fant kko pripeljal malo na senik podolckat, mu ne bi zmanjkalo deklet.

Ce pa naleti na eno slabo poseksano tasco, sitnega tasta takoj ko stop na dvorisce pa valda da ne bo nic s tega.

Isto odganjajo bodoce kandidatke blokovske mamasite z Svetlana Makarovic ocali.

Koder imajo tastari v glavi poslihtano, tam se tudi kaksna prizeni.

Prav mamice so najvecji cockblockerji, ne pa progresivni faks.

vidko54 ::

gojira je izjavil:

vidko54 je izjavil:

Jaz ne sanjarim, jaz bom kupil ko malenkost padejo cene v Ljubljani. Pač 300k sem pripravljen dat jutri za novogradnjo v Ljubljani, vsekakor pa ne 400k za 70m2


Uf na 300k za 70m2 se boš pa kar načakal in vprašanje če dočakal. To je toliko po koliko se prodajajo trenutno rabljena stanovanja. Jih je še veliko pred tabo ki bi dali 370k, pa 350k, pa 330k pa 310k itd - in to za rabljeno. Na žalost je taka realnost. Si tudi sam želim, da bi se dobilo za manj ampak res dvomim v neke hude padce. Ker iz 400k na 300k govorimo o 25% padcu. To pa mora res hudo usekati da pride do tega.


Bomo videli v roku leta ali dveh :) Ravno ta teden sem šel na sestanek novogradnje Vodmat. Cena 340k 60m2(uradna cena) sem prepričan, da se jo lahko zbije na 300k. Potem pa še oprema ene 30k. Saj pravim, dalo se bo, samo treba je biti potrpežljiv.

Old Spice ::

Vidko 60m2 je mišljeno neto? Al je to 15 m2 balkona in 5 m2 kleti in je neto 40 m2?

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

Če jaz v svojem 2. sobnem stanovanju porušim obe steni in združim spalnico, dnevno in kuhinjo a bo potem to 60m2 garsonjera?

Seveda bo garsonjera. Ampak imaš pravico do svoje terminologije.
Saj nisi edini, pri nas imajo svoja poimenovanja tudi nepremičninarji. 2-sobno stanovanje razumejo kot tako z dnevno sobo in eno spalnico, čeprav je povsod po svetu tako z dvema spalnicama.

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

@Lonsarg ker sem iz druge teme vržen odgovarjam tukaj:


Bistvena razlika med 1 sobnim in garsonjero je v kvadraturi... Sicer imaš prav da izraz garsonjera načeloma pomeni stanovanje kjer je kuhinja in spalnica združena v 1 sobi... Ampak kaj potem? Če jaz v svojem 2. sobnem stanovanju porušim obe steni in združim spalnico, dnevno in kuhinjo a bo potem to 60m2 garsonjera?

Za mene je recimo stanovanje ki ima nad 35m2 bivalne površine načeloma 1 sobno, zato ker lahko pregradiš... samo ker je zdaj moderno imet dnevni prostor (dnevno sobo) in kuhinjo skupaj, tu izpade kot garsonjera.

V bistvu ni čisto res. Koliko sobno je stanovanje je odvisno od števila sob in njihovih velikosti. Torej če imaš kuhinjo in spalnico v enem prostoru lahko imaš 150m² in bo še vedno garsonjera. Če pa imaš sobe ki so večje od 9m² (nisem 100% siguren o velikosti) se štejejo kot sobe, manjše od tega pa "pol sobe".

Utk ::

2-sobno stanovanje razumejo kot tako z dnevno sobo in eno spalnico, čeprav je povsod po svetu tako z dvema spalnicama.

Ne bluzi. 2 sobno stanovanje je dvosobno stanovanje:

What is a two room apartment?
Two-room apartment definition
The two-room apartment is a type of residential property that has two rooms and services: the sleeping area, with a bedroom, and a living room / kitchen.


Če pa piše 2 bedroom, je pa to nekaj drugega. Pri nas pač ne uporabljamo 2-spalnično stanovanje, ampak če ti hočeš, potem kar začni. Ne vem kdo ti brani.

matobeli ::

Pol imamo pa še razliko med enosobnim in dvosobnim.

Če daš v kuhinjo TV in en naslonjač je to že kuhinja z dnevno sobo in jo štejejo kot sobo, popolnoma enako kot če imaš kuhinjski blok v 40m2 prostoru

Pol maš pa tehnično gledano dvosobno na 35m2 in dvosobno na 60m2 :))

Ampak, šteje pa za enosobno stanovanje ki ima spalnico ločeno od drugih prostorov.

Torej, recimo da imamo malo 40m2 stanovanje, 10m je spalnice 6m2 je kopalnice, 24m2 je kuhinje z dnevno sobo.

Po naših nepremičninarjih je to dvosobno, ampak, če podremo zid med spalnico in skupnim prostorom pa to nastane garsonjera.

Ker pa poznamo tudi 1-sobno stanovanje, torej ni druge kot da je zgornje stanovanje 1-sobno in dnevna soba+kuhinja ne štejeta kot soba.

Utk ::

In kaj ima to veze? A kupiš stanovanje za 300 jurjev brez da ga pogledaš, samo na podlagi opisa agenta?
In če nekdo hoče imet garsonjero na 70 m2, zakaj ne? Če živi sam, mu morda to čisto ustreza. Drugi ima več otrok kot denarja in bi stlačil čim več sobic na čim manj m2. Isto veliko stanovanje je lahko garsonjera ali 3 sobno, fensi ali sociala. So what?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

OneYellow ::

Problem je, ker ti bo nepremičninar prodajal bučke, da tolk pač stane 3 sobno stanovanje, čeprav bo šlo v resnici za revščino od stanovanja z eno spalnico in enim kabinetom za otroško sobo, na primer. Ker logično, ne moreš prodajat eno- ali dvosobnega stanovanja za 400k. Lahko pa 3 sobno stanovanje.

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

Problem je, ker ti bo nepremičninar prodajal bučke, da tolk pač stane 3 sobno stanovanje, čeprav bo šlo v resnici za revščino od stanovanja z eno spalnico in enim kabinetom za otroško sobo, na primer. Ker logično, ne moreš prodajat eno- ali dvosobnega stanovanja za 400k. Lahko pa 3 sobno stanovanje.


Ni to tolko bistveno, če je dovolj kvadrature lahko zmeraj narediš dodatno sobo...

matobeli je izjavil:

Pol imamo pa še razliko med enosobnim in dvosobnim.

Če daš v kuhinjo TV in en naslonjač je to že kuhinja z dnevno sobo in jo štejejo kot sobo, popolnoma enako kot če imaš kuhinjski blok v 40m2 prostoru

Pol maš pa tehnično gledano dvosobno na 35m2 in dvosobno na 60m2 :))

Ampak, šteje pa za enosobno stanovanje ki ima spalnico ločeno od drugih prostorov.

Torej, recimo da imamo malo 40m2 stanovanje, 10m je spalnice 6m2 je kopalnice, 24m2 je kuhinje z dnevno sobo.

Po naših nepremičninarjih je to dvosobno, ampak, če podremo zid med spalnico in skupnim prostorom pa to nastane garsonjera.

Ker pa poznamo tudi 1-sobno stanovanje, torej ni druge kot da je zgornje stanovanje 1-sobno in dnevna soba+kuhinja ne štejeta kot soba.


Problem je ker imamo debilne omejitve.

Za sobo bi morala bit omejitev (da je 1 soba) tam okrog 12m2 (torej 4x3m to je solidna soba)... Če ima kuhinja + dnevna več kot 24m2 jih lahko komot okarakteriziramo kot 1 sobo+kuhinjo kjer je pač prekat porušen.

Torej stanovanje kjer imaš 1 sobo 12m2+ in kuhinjo + dnevno 24m2 in potem kopalnico in hodnik je komot okarakterizirano kot 2 sobno (IMO)

Seveda po trenutnih normativih okrog 9m2 al kolko že je, je pa to fail.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

OneYellow ::

Ne gre se za prostor sploh, gre se za prodajne fore.

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

Ne gre se za prostor sploh, gre se za prodajne fore.


Vbistvu se gre za prostor, ker kupuješ kvadrate ne pa sob... raje imam 100m2 brez 1 sobe kot pa 50m2 z 3 sobami... sobe lahko eventuelno narediš. če ni tloris popolna polomija
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

OneYellow je izjavil:

Problem je, ker ti bo nepremičninar prodajal bučke, da tolk pač stane 3 sobno stanovanje, čeprav bo šlo v resnici za revščino od stanovanja z eno spalnico in enim kabinetom za otroško sobo, na primer. Ker logično, ne moreš prodajat eno- ali dvosobnega stanovanja za 400k. Lahko pa 3 sobno stanovanje.

Pa si res tak bedak, da na ogledu stanovanje, če že ne prej iz opisa in m2, ne vidiš kaj je kaj? Pa kaj me briga kolk je sobno, če je na 60 m2...in cena se gleda na m2, ne na sobo.

Lonsarg ::

Sobnost stanovanj je cisto ok in za vecino kupcev pomembna. Zato ker vecina ne gre spreminjati sten in pac rabi doloceno stevilo spalnic/kabinetov.

1 sobna bi sicer lahko ukinili za manj zmede na teh portalih in jih preimenovali v garsonjere, to je pa tudi to.

Invictus ::

Edino kar je pomembno pri bodočem kupcu, je število spalnic. Ker to pomeni koliko zasebnih sob lahko imaš...

Vse ostalo je samo bullshit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Utk je izjavil:


Pa si res tak bedak, da na ogledu stanovanje


Sej vem da nisi najstrpnejši na teh koncih interneta, pa vseeno, v fazi iskanja po oglasnikih je kar pomembno da je stanovanje pravilno označeno, ker če iščeš stanovanje z dvema spalnicama dobiš notri v iskalne rezultate praktično vse, enosobna smo že ugotovili da večina smatra kot dvosobna, drugi pa mislijo da se gleda število spalnic...

Utk ::

Če iščeš eno, dvo, ali trosobno stanovanje, potem je pač najprej dobro vedet kaj to dejansko pomeni. Če potem filtriraš na to, dvomim da ti ostane 2000 stanovanj, ki jim ne bi mogel prebrat opisa in izločit tiste, ki v resnici niso to kar naj bi bla. Kdor tega ne zmore, je pač bedak, težko bi bil kaj drugega. Pa tu še niti do ogleda nismo prišli.
Ne vem zakaj bi iskal stanovanje z dvema spalnicama, če pa je jasno, da 80% tistih, ki v resnici imajo 2 spalnici, tega ni prav označilo, je pa označil marsikdo, ki tega nima. Pač iščeš 3-sobno, če rabiš 2 spalnici, je res tako težko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

OneYellow ::

Kar konkreten popust. Vprašanje sicer, če ne gre spet za trik, pa so že prej dve leti prodajal za 60k. :))

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

vidko54 ::

Old Spice je izjavil:

Vidko 60m2 je mišljeno neto? Al je to 15 m2 balkona in 5 m2 kleti in je neto 40 m2?

60m2 je mišljeno neto ja. Balkon in shramba nista všteta v to.

mitoess ::

Ima kdo infoza kolko se prodajajo stanovanja v škofljici (Lanovo) - dejanske cene? Višina sklenjenih poslov je malo all over the place ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitoess ()

matobeli ::

Utk je izjavil:

Pač iščeš 3-sobno, če rabiš 2 spalnici, je res tako težko?


Ni res, moraš iskat še dvosobno. Ker praviloma je stanovanje ki ima kuhinjo skupaj z dnevno sobo, kopalnico ter dvema sobama, dvosobno.

Z dvosobnimi je pa potem že tako da notri "spadajo" vse možne špajze, če res ni eksplicitno garsonjera.

Kar pomeni v realnosti da moraš pogledat vsa stanovanja v vseh izbranih območjih.

OneYellow ::

Kaj je pa potem 1,5 sobno? Spalnica, kuhinja/dnevna soba, ter hodnik kamor spraviš še pograd?

johnnyyy ::

matobeli je izjavil:

Ni res, moraš iskat še dvosobno. Ker praviloma je stanovanje ki ima kuhinjo skupaj z dnevno sobo, kopalnico ter dvema sobama, dvosobno.

Z dvosobnimi je pa potem že tako da notri "spadajo" vse možne špajze, če res ni eksplicitno garsonjera.

Kar pomeni v realnosti da moraš pogledat vsa stanovanja v vseh izbranih območjih.

To je res mukotrpno delo. Še sreča da so stanovanja izjemno draga ter da ni veliko ponudbe, da ni potrebno veliko scrollat po zaslonu. Tisti, ki si želi poceni stanovanja in ogromno pondbe mora biti precej neumen, saj kdo pa se hoče prebijati skozi 100 strani ponudbe?!

matobeli ::

Tist trenutek smo sicer govoril o klasifikaciji, ampak ja, ni panike, sej zato pa je forum, da se nabija.

LeQuack ::

Siol.net pravi da je treba nabavit nepremičnino, da se zaščiti pred inflacijo:
https://siol.net/posel-danes/novice/zav...

Članek se mi sicer zdi kot promocija za tisto agencijo, ki to prodaja vse.
Quack !

Senior Dev ::

Zdaj je skrajni čas za puf. Zdaj je tudi s povprečno plačo mogoče na banki dobiti zelo zelo lepo vsoto denarja in zaživeti sanjsko življenje. Banka Slovenije je malemu človeku odprla vrata v raj.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

matobeli ::

Od julija dalje...

mm&r ::

LeQuack je izjavil:

Siol.net pravi da je treba nabavit nepremičnino, da se zaščiti pred inflacijo:
https://siol.net/posel-danes/novice/zav...

Članek se mi sicer zdi kot promocija za tisto agencijo, ki to prodaja vse.


Za razliko od preteklih let se očitno nekaj dogaja na trgu, če so neprimičninske agecije začele klicarit okoli, pa pošiljat maile (sploh nisem vedel, da so me imeli na listi), pa reklame na FB, reklame v časopisih, ob cestah reklamni panoji,

To je verjetno dobro za trg, kaj menite?

LeQuack ::

Mariborski stanovanjski sklad je konec maja na dražbi prodajala šest stanovanj v zelo slabem stanju. Sedaj smo preverili, ali jim je uspelo prodati vsa stanovanja in koliko so zanje iztržili.
https://mariborinfo.com/novica/lokalno/...

Cca 1000 EUR/m2.

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

aviator ::

mm&r je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Siol.net pravi da je treba nabavit nepremičnino, da se zaščiti pred inflacijo:
https://siol.net/posel-danes/novice/zav...

Članek se mi sicer zdi kot promocija za tisto agencijo, ki to prodaja vse.


Za razliko od preteklih let se očitno nekaj dogaja na trgu, če so neprimičninske agecije začele klicarit okoli, pa pošiljat maile (sploh nisem vedel, da so me imeli na listi), pa reklame na FB, reklame v časopisih, ob cestah reklamni panoji,

To je verjetno dobro za trg, kaj menite?


Ne to je za veliko ljudi zelo slabo, ker moramo imeti rast cen.

Hocemo bailout.

LeQuack ::

Staro stanovanje v BS3 za 6k+ €/m2? Brez slik seveda, saj za tako ugodno ceno niso potrebne.
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...
Quack !

mr_chai ::

LeQuack je izjavil:

Staro stanovanje v BS3 za 6k+ €/m2? Brez slik seveda, saj za tako ugodno ceno niso potrebne.
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


saj piše da je cena max 350.000. Bodi vesel, da čez to ceno ne gredo. To pomeni, da bodo vsi kupci, ki bodo ponudili 400k v zelo depriviligiranem položaju in bodo prišli v poštev samo kupci, ki bodo dali nek lokalni max blizu te limite

perci ::

To so pač brezvezni oglasi, se ne bo nikoli prodalo.

Senior Dev ::

Še vedno je tako da se skoraj vse proda in skoraj vse se kupi s spresežnimi sredstvi - torej s privarčevanim denarjem. Kreditov se poslužuje zelo malo kupcev, morda se bo to spremenilo sedaj ko ciljajo bolj na povprečnega delavca in so temu primerno razrahljali pogoje kreditiranja. Zdaj se torej cilja na tiste z do 2000€ neto plače, da se komitajo za življenje in si privoščijo sanjsko domovanje. Delavski razred je dobil priložnost, da zaživi sanjsko življenje. S prvim julijem! Zahvalite se Banki Slovenije. :D
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

gojira ::

vidko54 je izjavil:

gojira je izjavil:

vidko54 je izjavil:

Jaz ne sanjarim, jaz bom kupil ko malenkost padejo cene v Ljubljani. Pač 300k sem pripravljen dat jutri za novogradnjo v Ljubljani, vsekakor pa ne 400k za 70m2


Uf na 300k za 70m2 se boš pa kar načakal in vprašanje če dočakal. To je toliko po koliko se prodajajo trenutno rabljena stanovanja. Jih je še veliko pred tabo ki bi dali 370k, pa 350k, pa 330k pa 310k itd - in to za rabljeno. Na žalost je taka realnost. Si tudi sam želim, da bi se dobilo za manj ampak res dvomim v neke hude padce. Ker iz 400k na 300k govorimo o 25% padcu. To pa mora res hudo usekati da pride do tega.


Bomo videli v roku leta ali dveh :) Ravno ta teden sem šel na sestanek novogradnje Vodmat. Cena 340k 60m2(uradna cena) sem prepričan, da se jo lahko zbije na 300k. Potem pa še oprema ene 30k. Saj pravim, dalo se bo, samo treba je biti potrpežljiv.


Biti prepričan pa do tega, da jo dejansko zbiješ je velika razlika. Nam ni nikoli uspelo zbit, pa smo kupovali tudi že pred boomom ko si dobil 63m2 za 275k.

Sj ne da ti nebi privoščil. Ti zelo, samo težko vrjamem, ker sem aktiven na trgu in nažalost ne gre tako.

PS: imam odplačano stanovanje v LJ tko da ne sanjarim ampak tudi kaj kupim :)

LeQuack ::

Po moje firma raje gre v stečaj kot da spušča cene.
Quack !

urli ::

Edina stanovanja katerim bi morala cena DRASTIČNO pasti so tista zgrajena pred 1965, ker so potresno izjemno nevarna. Cena bi morala nekoliko pasti tudi tistim zgrajenim pred 1981. Ostalim pa jasno ne in tudi ne bo.

Žal je pa folk še vedno zabit in pri nakupu letnica gradnje ne igra preveč pomembne vloge in potem kupujejo starudinje katerih klet in visoko pritličje nima vgrajene niti ene jebene armature ampak je le beton. To se bo ob potresu tko rušilo, da bo veselje.

Pa jasno zgoraj velja predvsem za potresno najbolj ogrožena območja (na 1. mestu je LJUBLJANA).

LeQuack ::

Saj zavaruješ stanovanje, in ti zavarovalnica z veseljem potem kupi novega če se poruši.
Quack !

urli ::

LeQuack je izjavil:

Saj zavaruješ stanovanje, in ti zavarovalnica z veseljem potem kupi novega če se poruši.


Zavarovanje takšnih stanovanj je dražje, če ti ga bo zavarovalnica sploh želela zavarovati. Seveda bo slednje še najmanjši problem, ko boš pokopan pod tonami betona, ko se bo precenjena starudinja podrla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

LeQuack ::

Quack !

LeQuack ::

In pa še:
"Hipotekarne kreditne aktivnosti nam sicer že doslej ni manjkalo, saj smo bili lani precej nad povprečjem evro območja.
Z višjimi obrestmi so zdaj novi časi."
https://www.linkedin.com/posts/arvio-si...

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Pat_MaGroin ::

Znanka na Lavrici prodaja 112 m2 4-soben flat, atrij, garaža .. blok letnik 2000.. startala 420k 3 mesece nazaj, zdaj je na 350k .. pa ni klicev.

12m min do Ljubljane z vlakom, postaja 1 min stran od bloka.

ZveeZ ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Znanka na Lavrici prodaja 112 m2 4-soben flat, atrij, garaža .. blok letnik 2000.. startala 420k 3 mesece nazaj, zdaj je na 350k .. pa ni klicev.

12m min do Ljubljane z vlakom, postaja 1 min stran od bloka.

Mogoce zato, ker je teh 350k oglasevanih kot 390k.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Pat_MaGroin ::

Imas oglas druge agencije za 350k.

Edit: to je drugo stanovanje, isto naselje.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Znanka na Lavrici prodaja 112 m2 4-soben flat, atrij, garaža .. blok letnik 2000.. startala 420k 3 mesece nazaj, zdaj je na 350k .. pa ni klicev.

12m min do Ljubljane z vlakom, postaja 1 min stran od bloka.


Lavrica ima ta problem, da je res blizu LJ, praktično dva kilometra od Rudnika, ampak je pa tista cesta vedno zabasana z avti. Seveda prednost pa je vlak postaja pred nosom, kar je fajn. Recimo tam se zdaj gradijo trije novi bloki, cene so tam ~4k EUR/m2. Jaz grem dostikrat s kolesom mimo in so kar hitro zgradili, manj kot v letu. Problem lokacije teh blokov je, da če hočeš priti v LJ moraš najprej en kilometer v drugo smer it, potem čez prehod čez progo, in šele nato levo proti LJ.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Pat_MaGroin ::

LeQuack je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Znanka na Lavrici prodaja 112 m2 4-soben flat, atrij, garaža .. blok letnik 2000.. startala 420k 3 mesece nazaj, zdaj je na 350k .. pa ni klicev.

12m min do Ljubljane z vlakom, postaja 1 min stran od bloka.


Lavrica ima ta problem, da je res blizu LJ, praktično dva kilometra od Rudnika, ampak je pa tista cesta vedno zabasana z avti. Seveda prednost pa je vlak postaja pred nosom, kar je fajn. Recimo tam se zdaj gradijo trije novi bloki, cene so tam ~4k EUR/m2. Jaz grem dostikrat s kolesom mimo in so kar hitro zgradili, manj kot v letu. Problem lokacije teh blokov je, da če hočeš priti v LJ moraš najprej en kilometer v drugo smer it, potem čez prehod čez progo, in šele nato levo proti LJ.


Tiste nove bloke sem videl.

10m stran od Železnice, na drugo stran pa koruzna polja in mrčes :). Tukaj rabis SUV in greš po makadamu proti rudniku :P.

Lavrica ima super naselje unih rdečih blokov pri šoli, ampak so baje stroški ubijalski (veliko zelenih površin).

Zgodovina sprememb…

aviator ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Znanka na Lavrici prodaja 112 m2 4-soben flat, atrij, garaža .. blok letnik 2000.. startala 420k 3 mesece nazaj, zdaj je na 350k .. pa ni klicev.

12m min do Ljubljane z vlakom, postaja 1 min stran od bloka.


Lavrica je lustna. Vrtec, sola tko lepo za mlade familije. Pravzaprav za moje pojme razen Barja res luksuz za zivet. Sicer pa sej mas komarnike.

Znanka se mi smili. Ampak, ko si enkrat velik so tudi vzponi in padci...Ne gre vedno vse samo gor.

Ampak ajde mi je jasno, da tam nimam kaj praskat, glede na zmoznosti ter zelje. Za blok pac nisem rojen.

Raje bi bajturo z delavnico, 30km ven za 120-150k.

m0LN4r ::

ZveeZ je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Znanka na Lavrici prodaja 112 m2 4-soben flat, atrij, garaža .. blok letnik 2000.. startala 420k 3 mesece nazaj, zdaj je na 350k .. pa ni klicev.

12m min do Ljubljane z vlakom, postaja 1 min stran od bloka.

Mogoce zato, ker je teh 350k oglasevanih kot 390k.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


Svetamarijamatibozja vsak zid je druge barve, vzorca ali tapete, kot da je glih blo v akciji, ko se je en zid barval, kopalnica tri razlicne ploscice. Jesus.
To, mora ceno spustit, da vse zrihtas v neko normalno stanje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Pat_MaGroin ::

Fora je, da folk sploh ne razume razlike v kredi lani in letos. In da so obroki namesto 850 zdaj 1300.

Ali namesto 500, 740.

Vse to traja, najdlje traja pa spoznanje, da imaš nižji networth kot si ga naračunal teoretično "če danes prodam".

Purge yourself of peak networth and you can move on :). Lastniki kriptovalut bodo to se kako razumeli :)).

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Fora je, da folk sploh ne razume razlike v kredi lani in letos. In da so obroki namesto 850 zdaj 1300.

Ali namesto 500, 740.

Vse to traja, najdlje traja pa spoznanje, da imaš nižji networth kot si ga naračunal teoretično "če danes prodam".

Purge yourself of peak networth and you can move on :). Lastniki kriptovalut bodo to se kako razumeli :)).


Ali pa so obroki namesto 136 pac 198 jebiga... Prezivis ce se ne presilis
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
368 / 583
»»