» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
367 / 588
»»

vidko54 ::

Mato989 je izjavil:

vidko54 je izjavil:

urli je izjavil:

gojira je izjavil:

Mah cene ne bodo padle oz. če že bodo relativno malo. Znanka je ravno kupila za 280k 60m2 v Ljubljani - rabljeno stanovanje. Mi iščemo hišo in sem danes naletel na zanimiv oglas 500k, letnik 1990, 120m2.. prodano še preden sem agenta dobil na telefon. To je realno stanje iz terena.

Dejstvo je da je preveč denarja v obtoku in to se kaže pri cenah nepremičnin. Zaradi lastnih interesov po večji nepremičnin zelo dobro spremljam trg in res tisto kar je dobro gre isti dan. Teh oglasov ne boste našli ker so aktivni po nekaj ur in izginejo. Pa to govorimo še vedno o cenah 400k in več.


Moje izkušnje so podobne. Le da še na več primerih. Govora je o kakšnem mesecu ali še manj nazaj. 4 novi oglasi, vsa stanovanja šla v 1. tednu. Še kakšen dober mesec nazaj, šli 2 stanovanji praktično še prvi dan po objavi oglasa. Dejansko ko pride dobra ponudba, niti nimaš možnosti ogleda, če res nisi hiter. Kle pa teoreitiki brez prakse, ki mislijo, da bodo (itak v sanjah) kaj kupili, če bo cena padla. Tko iz ene 200.000EUR, da se bo prodalo za 65.000EUR, da bodo oni lahk kredo vzel. In to dejansko sanjajo. Folk, dnarja v obtoku je še vedno ogromno in ne sanjajte o nekih padcih cen nepremičnin. Na dobro ponudbo je v vrsti min. ampak res min. 5 kandidatov... šrot pa jasno ostaja ampak tega šrota ne bi nihče kupil, če bi imel dovolj denar ali bi bile obresti 0%. Dobre zadeve se pa prodajo takoj ali zelo hitro.

So pa moji primeri za nižje zneske. Ne 400.000EUR ipd.


Jaz ne sanjarim, jaz bom kupil ko malenkost padejo cene v Ljubljani. Pač 300k sem pripravljen dat jutri za novogradnjo v Ljubljani, vsekakor pa ne 400k za 70m2

Hja, zato pa čakam na manjšo korekcijo, ki se bo zgodila v letu ali dveh :D Rad bi, da imava s partnerko tudi dodatno sobo v kateri lahko v miru delaš ipd. To so želje, če bodo uresničene se javim čez eno leto :D

300k novogradnjo boš dobil, samo ne za 70m2, ampak verjetno 55m2 :P

velikBrokoli ::

A korekcija pa se bo zgodila 100%? Kaj boš naredil, če gredo cene še višje?

Kupi, ko potrebuješ in imaš dovolj sredstev. Zakaj bi špekuliral..

vidko54 ::

velikBrokoli je izjavil:

A korekcija pa se bo zgodila 100%? Kaj boš naredil, če gredo cene še višje?

Kupi, ko potrebuješ in imaš dovolj sredstev. Zakaj bi špekuliral..

Tako je, ali korekcija ali pa ostane na sedanjih cenah. Višje ne bo šlo v naslednjih dveh letih. Čakava pa zato, ker nimava 400k sredstev za stanovanje.

velikBrokoli ::

vidko54 je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

A korekcija pa se bo zgodila 100%? Kaj boš naredil, če gredo cene še višje?

Kupi, ko potrebuješ in imaš dovolj sredstev. Zakaj bi špekuliral..

Tako je, ali korekcija ali pa ostane na sedanjih cenah. Višje ne bo šlo v naslednjih dveh letih. Čakava pa zato, ker nimava 400k sredstev za stanovanje.


Famous last words :)) Daj poglej prvih nekaj strani v tej temi, ljudje so isto govorili, cene so šle pa gor.

kriptobog ::

velikBrokoli je izjavil:

vidko54 je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

A korekcija pa se bo zgodila 100%? Kaj boš naredil, če gredo cene še višje?

Kupi, ko potrebuješ in imaš dovolj sredstev. Zakaj bi špekuliral..

Tako je, ali korekcija ali pa ostane na sedanjih cenah. Višje ne bo šlo v naslednjih dveh letih. Čakava pa zato, ker nimava 400k sredstev za stanovanje.


Famous last words :)) Daj poglej prvih nekaj strani v tej temi, ljudje so isto govorili, cene so šle pa gor.


Jp. NAjboljsi nasvet je, da kupi ko rabis.

vidko54 ::

kriptobog je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

vidko54 je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

A korekcija pa se bo zgodila 100%? Kaj boš naredil, če gredo cene še višje?

Kupi, ko potrebuješ in imaš dovolj sredstev. Zakaj bi špekuliral..

Tako je, ali korekcija ali pa ostane na sedanjih cenah. Višje ne bo šlo v naslednjih dveh letih. Čakava pa zato, ker nimava 400k sredstev za stanovanje.


Famous last words :)) Daj poglej prvih nekaj strani v tej temi, ljudje so isto govorili, cene so šle pa gor.


Jp. NAjboljsi nasvet je, da kupi ko rabis.

Hm, če rabim sedaj? želel bi si, vendar meni in ženi ni problem počakati še dve leti, če to pomeni, da se človek ne rabi zakreditirati do onemoglosti.

velikBrokoli ::

Če. Lahko pa bodo cene višje in krediti dražji, pa boš na slabšem.

kriptobog ::

Jaz jih poznam kar nekaj, ki so 3 leta nazaj rekli da bodo pocakali da cene padejo. Dva sta kupila hiso pol leta nazaj. S cmokom v grlu, ker ce ne bi cakala, bi prisla veliko ceneje skozi.

Old Spice ::

Ful spodbudno okolje za nadaljno rast cen... https://si.bloombergadria.com/ekonomija...

Sicer pa je bilo gorivo dvigov zadnja leta predvsem nizka OM. Nekako dvomim, da bodo mi pa ravno tista zlata izjema, kjer bo folk vsemu navkup še vedno metal z lopato denar v cegle.

kriptobog ::

Old Spice je izjavil:

Ful spodbudno okolje za nadaljno rast cen... https://si.bloombergadria.com/ekonomija...

Sicer pa je bilo gorivo dvigov zadnja leta predvsem nizka OM. Nekako dvomim, da bodo mi pa ravno tista zlata izjema, kjer bo folk vsemu navkup še vedno metal z lopato denar v cegle.


Ves kaj je problem tu? Cene bodo ze padle, ce bo neka kriza. Ampak v krizi si ljudje veliko tezje privoscijo tako investicijo...

Old Spice ::

To že drži. Drži pa tudi, da so cene poganjale nizke OM. Praktično z vsakim letom so šle OM še malo dol, ljudje so lahko tako ponudili še malo več in cena je drsela gor. Seveda ne izključujem nadaljne rasti. Se mi zdi pa malo verjetna. Mislim, v tem primeru trdimo, da se bo rast nadaljevala navkljub temu, da motorja za rast ni več (ugodnih OM). Razen če bodo po novem zaradi inflacije šle plače letno vsem gor po 20%.

kriptobog ::

Bodo pa cene nizje pa visje obrestne mere in bos na koncu nekje na istem. Padlo bo pri tistih, ki bodo morali nujno prodati, ampak tega ne bo veliko. Kdor ne rabi prodati, ne bo spuscal cene.

Old Spice ::

Če bi to držalo, potem tudi cene po krizi 2008 ne bi padle. Bi pač vsi držali. Zakaj bi prodajal? Seveda en del resnice je tudi v tvoji razlagi. Kar tudi IMO pojasni zakasnitev padca. V prvem momentu seveda večina ne bo prodala. Ko mineva čas, pa bo marsikdo želel prodat, ker želi v večje/manjše stanovanje, kar nekaj je ločitev, nekdo želi v hišo in obratno.

Je pa v praksi za nekoga z relativno velikim pologom v gotovini dobrodošlo da cene padajo, tudi če OM gredo gor. V skupnem seštevku si vseeno v tem primeru v plusu.

Invictus ::

2008 niso padle samo cene, ampak tudi število transakcij.

Ergo, prodajal in prodal je tisti, ki je moral...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Old Spice ::

In kaj se pa zdaj dogaja?

Malidelničar ::

Možno, da smo bili zadnjega pol leta v višku balona in bo sedaj korekcija in se bo na grafu naredila takšna vidna 'špička'. Ampak vedno si lahko pameten samo za nazaj. Junija 2024 bo bistveno več jasno in takrat bodo vsi pametni :) :)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kriptobog ::

Old Spice je izjavil:

Če bi to držalo, potem tudi cene po krizi 2008 ne bi padle. Bi pač vsi držali. Zakaj bi prodajal? Seveda en del resnice je tudi v tvoji razlagi. Kar tudi IMO pojasni zakasnitev padca. V prvem momentu seveda večina ne bo prodala. Ko mineva čas, pa bo marsikdo želel prodat, ker želi v večje/manjše stanovanje, kar nekaj je ločitev, nekdo želi v hišo in obratno.

Je pa v praksi za nekoga z relativno velikim pologom v gotovini dobrodošlo da cene padajo, tudi če OM gredo gor. V skupnem seštevku si vseeno v tem primeru v plusu.


Prodajal je kdor je rabil prodati. Ker je bila kriza pa ni bilo animanja, zato so tisti ki so rabili prodati nizali cene, samo da prodajo.

amacar ::

Že skoraj -50% od prve cene :D


https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Invictus ::

Old Spice je izjavil:

In kaj se pa zdaj dogaja?

Enako, prodaja tisti, ki mora.

Sam taka stanovanja gredo hitro, in če nisi na preži, s pripravljenim denarjem za aro in kreditom, gredo.

Ne moreš izbirati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alien123 ::

urli je izjavil:

gojira je izjavil:

Mah cene ne bodo padle oz. če že bodo relativno malo. Znanka je ravno kupila za 280k 60m2 v Ljubljani - rabljeno stanovanje. Mi iščemo hišo in sem danes naletel na zanimiv oglas 500k, letnik 1990, 120m2.. prodano še preden sem agenta dobil na telefon. To je realno stanje iz terena.

Dejstvo je da je preveč denarja v obtoku in to se kaže pri cenah nepremičnin. Zaradi lastnih interesov po večji nepremičnin zelo dobro spremljam trg in res tisto kar je dobro gre isti dan. Teh oglasov ne boste našli ker so aktivni po nekaj ur in izginejo. Pa to govorimo še vedno o cenah 400k in več.


Moje izkušnje so podobne. Le da še na več primerih. Govora je o kakšnem mesecu ali še manj nazaj. 4 novi oglasi, vsa stanovanja šla v 1. tednu. Še kakšen dober mesec nazaj, šli 2 stanovanji praktično še prvi dan po objavi oglasa. Dejansko ko pride dobra ponudba, niti nimaš možnosti ogleda, če res nisi hiter. Kle pa teoreitiki brez prakse, ki mislijo, da bodo (itak v sanjah) kaj kupili, če bo cena padla. Tko iz ene 200.000EUR, da se bo prodalo za 65.000EUR, da bodo oni lahk kredo vzel. In to dejansko sanjajo. Folk, dnarja v obtoku je še vedno ogromno in ne sanjajte o nekih padcih cen nepremičnin. Na dobro ponudbo je v vrsti min. ampak res min. 5 kandidatov... šrot pa jasno ostaja ampak tega šrota ne bi nihče kupil, če bi imel dovolj denar ali bi bile obresti 0%. Dobre zadeve se pa prodajo takoj ali zelo hitro.

So pa moji primeri za nižje zneske. Ne 400.000EUR ipd.


Takim ljudem jaz pravim beta ljudje. Ko sem zaradi neke banalne stvari bil na bolniški slabe par mescov, sem pač tuhtal kako prit do vec denarja, ker mi je pač čas dopuščal. Pa to je bil tudi nekje čas nakupa nepremičnine. In nisem gledal na to kako je to stanovanje/hiša draga, ampak na tem kako jaz naj več zaslužim, da si kupim željeno in ne kar eno stanovanje. Na podlagi tiste bolniške imam več prihodkov. Prihodka od plače se nisem dotaknil že ene par let. Tako da folk se sploh ni pripravljen potrudit za sebe in mislijo, da jim mora vse bit dano v roke. In to ko slišim ljudi, da čakajo na padec mi vse pove njih.

zavajon ::

Aha, ti si torej na bolniški zaslužil toliko denarja, da si lahko kupil nepremičnino, ki si si jo zaželel, ne glede na ceno?
Zakaj pa potemtakem nisi dal odpovedi in ostal na bolniški kar za stalno?

Alien123 ::

zavajon je izjavil:

Aha, ti si torej na bolniški zaslužil toliko denarja, da si lahko kupil nepremičnino, ki si si jo zaželel, ne glede na ceno?
Zakaj pa potemtakem nisi dal odpovedi in ostal na bolniški kar za stalno?


Ker sem v službi, za katero sem delal na sebi, ne pa vi janezi ko imate službo, samo da pride denar.. pa magari je minimalna. Hotel sem povedat, da vsepovsod poslušam kako je vse drago, a da pa bi kdo stopil s cone udobja, to pa ne.

velikBrokoli ::

Alien123 je izjavil:

zavajon je izjavil:

Aha, ti si torej na bolniški zaslužil toliko denarja, da si lahko kupil nepremičnino, ki si si jo zaželel, ne glede na ceno?
Zakaj pa potemtakem nisi dal odpovedi in ostal na bolniški kar za stalno?


Ker sem v službi, za katero sem delal na sebi, ne pa vi janezi ko imate službo, samo da pride denar.. pa magari je minimalna. Hotel sem povedat, da vsepovsod poslušam kako je vse drago, a da pa bi kdo stopil s cone udobja, to pa ne.


A to delaš v javnem sektorju al privat?

zavajon ::

Alien123 je izjavil:

Ker sem v službi, za katero sem delal na sebi

Če ti slovnica ne šepa, se to bere kot da si za pridobitev službe hodil v fitnes ali na plastične operacije :D

Malidelničar ::

Alien123: Že vse lepo in prav, po tvojem pisanju sodeč si CHAD. Čestitke.

Pozabljaš pa, da je realnost težja za povprečnega mladega.
Še posebej ker so sfalili timing (beri poste na tej temi od Mato989, Socrates-a, johnnyyy-ja, itd.).
Delno lahko sledijo nasvetu in nekje z gigom dobijo ekstra cash - stojnik lažje kot diplomantka primerjalne književnosti s specializacijo v Lacanovski psihoanalizi.
Rešitev zato številni vidijo v angažmaju države in nepremičninskem davku.
Realno je pa najbolje da najdejo nekaj v vukojebini, nekaj starejšega, se sprijaznijo, da bo ob vselitvi nepopolno in počasi obnavljajo. To je to.
Ker govorimo o rangu 150.000 EUR. Kar diplomanska primerjalne književnosti s specializacijo v Lacanovski psihoanalizi težko spravi skupaj, tudi če je samo določen % pologa. In tudi če gre v to v dvoje s fantom, ki je podpovprečen Slo-Tech-ovec.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

zavajon ::

Ampak 150k zadostuje morda v vukojebini, potrebno obnove. Kam pa naj potem gre ta diplomantka primerjalne književnosti s svojim podpovprečnim slo-tech-ovcem?

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

Ampak 150k zadostuje morda v vukojebini, potrebno obnove. Kam pa naj potem gre ta diplomantka primerjalne književnosti s svojim podpovprečnim slo-tech-ovcem?


Kam pa bi morala bit?

za 150k dobiš v kar nekaj krajih solidno 2 sobno stanovanje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

Saj razumem mlade, da si želijo nepremičnine v svojem mestu, primer ljubljančani. Ampak roko na srce, žal težka. A pol pa živijo doma in se z družino skupaj jočejo kakšno je stanje v državi. Če greš študirat književnost si si pa itak sam zabil cvek v krsto. Najboljši so mi oni, ko se vozijo v ljubljano 100km v eno smer, zato ker so oni dokončali faks in bodo delali tam, ker je to ljubljana. A plača pa takšna, da nimajo niti za najemnino za garsonjero v okolici ljubljane. Bolj bi se splačalo it ceste pometat v avstrijo.

vidko54 ::

Alien123 je izjavil:

Saj razumem mlade, da si želijo nepremičnine v svojem mestu, primer ljubljančani. Ampak roko na srce, žal težka. A pol pa živijo doma in se z družino skupaj jočejo kakšno je stanje v državi. Če greš študirat književnost si si pa itak sam zabil cvek v krsto. Najboljši so mi oni, ko se vozijo v ljubljano 100km v eno smer, zato ker so oni dokončali faks in bodo delali tam, ker je to ljubljana. A plača pa takšna, da nimajo niti za najemnino za garsonjero v okolici ljubljane. Bolj bi se splačalo it ceste pometat v avstrijo.

Najlažje se je pritoževat čez mladino, kako prikladno :D Če se je tebi mogoče poklopilo, to še ne pomeni, da imajo vsi enako zmožnosti in MOŽNOSTI priti do tega. Malo čustvene inteligence prosim :)

velikBrokoli ::

Alien je bil na bolniški in cuzal davkoplačevalski denar, vmes je pa najbrž na črno delal :)) in pol taki pametujejo..

Alien123 ::

vidko54 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Saj razumem mlade, da si želijo nepremičnine v svojem mestu, primer ljubljančani. Ampak roko na srce, žal težka. A pol pa živijo doma in se z družino skupaj jočejo kakšno je stanje v državi. Če greš študirat književnost si si pa itak sam zabil cvek v krsto. Najboljši so mi oni, ko se vozijo v ljubljano 100km v eno smer, zato ker so oni dokončali faks in bodo delali tam, ker je to ljubljana. A plača pa takšna, da nimajo niti za najemnino za garsonjero v okolici ljubljane. Bolj bi se splačalo it ceste pometat v avstrijo.

Najlažje se je pritoževat čez mladino, kako prikladno :D Če se je tebi mogoče poklopilo, to še ne pomeni, da imajo vsi enako zmožnosti in MOŽNOSTI priti do tega. Malo čustvene inteligence prosim :)


Res je, pri meni še je blo manj možnosti, kot jo imajo tile zdaj ;)

velikBrokoli je izjavil:

Alien je bil na bolniški in cuzal davkoplačevalski denar, vmes je pa najbrž na črno delal :)) in pol taki pametujejo..


Kupit eno valuto, pa pol prodat v drugo je črno na delo? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

vidko54 ::

Alien123 je izjavil:

vidko54 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Saj razumem mlade, da si želijo nepremičnine v svojem mestu, primer ljubljančani. Ampak roko na srce, žal težka. A pol pa živijo doma in se z družino skupaj jočejo kakšno je stanje v državi. Če greš študirat književnost si si pa itak sam zabil cvek v krsto. Najboljši so mi oni, ko se vozijo v ljubljano 100km v eno smer, zato ker so oni dokončali faks in bodo delali tam, ker je to ljubljana. A plača pa takšna, da nimajo niti za najemnino za garsonjero v okolici ljubljane. Bolj bi se splačalo it ceste pometat v avstrijo.

Najlažje se je pritoževat čez mladino, kako prikladno :D Če se je tebi mogoče poklopilo, to še ne pomeni, da imajo vsi enako zmožnosti in MOŽNOSTI priti do tega. Malo čustvene inteligence prosim :)


Res je, pri meni še je blo manj možnosti, kot jo imajo tile zdaj ;)

velikBrokoli je izjavil:

Alien je bil na bolniški in cuzal davkoplačevalski denar, vmes je pa najbrž na črno delal :)) in pol taki pametujejo..


Kupit eno valuto, pa pol prodat v drugo je črno na delo? :))

VAU, ti pa si sposoben človek. Glede na to, da tule pojasnjuješ da si buržuazija, bi rekel, da si full of shit :) Sicer izjeme so in to je lepo, ampak ne vem če to velja v tvojem primeru :D

Alien123 ::

Nikoli neš vedo 8-)

vidko54 ::

Alien123 je izjavil:

Nikoli neš vedo 8-)

Hja, me niti ne zanima. Ti si privlekel svojo sposobnost na plan :D

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

zavajon je izjavil:

Ampak 150k zadostuje morda v vukojebini, potrebno obnove. Kam pa naj potem gre ta diplomantka primerjalne književnosti s svojim podpovprečnim slo-tech-ovcem?


Kam pa bi morala bit?

za 150k dobiš v kar nekaj krajih solidno 2 sobno stanovanje...

Malidelničar je rekel (po mojem pravilno), da ta diplomantka primerjalne književnosti s svojim podpovprečnim slo-tech-ovcem niti 150k ne spravi skupaj, zato je bilo moje vprašanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Alien123 ::

zavajon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

zavajon je izjavil:

Ampak 150k zadostuje morda v vukojebini, potrebno obnove. Kam pa naj potem gre ta diplomantka primerjalne književnosti s svojim podpovprečnim slo-tech-ovcem?


Kam pa bi morala bit?

za 150k dobiš v kar nekaj krajih solidno 2 sobno stanovanje...

Malidelničar je rekel (po mojem pravilno), da ta diplomantka primerjalne književnosti s svojim podpovprečnim slo-tech-ovcem niti 150k ne spravi skupaj, zato je bilo moje vprašanje


Verjetno je problem, ker diplomantka bi rada živela v ljubljani in nikjer drugje. Tudi, če je zmožna s svojim tipom 150k, bi lahko v drugih krajih komot dobila nepremičnino. Ampak babnce imajo rade na svojih instagram profilih v ozadju ljublano in ne ptujski most ;)

matobeli ::

Ptuj je očitno prava meka za ljudi ki delajo od doma ali v JS...

Pol pa študirate kaj hudiča je na ptujskem mostu tako tragičnega da ga nihče noče gledat.

Alien123 ::

matobeli je izjavil:

Ptuj je očitno prava meka za ljudi ki delajo od doma ali v JS...

Pol pa študirate kaj hudiča je na ptujskem mostu tako tragičnega da ga nihče noče gledat.


Ptuj se razvija, samo ceste ne :))

matobeli ::

Ko bo avtocesta boste pa končno lahko hodil v Ljubljano delat :))

Alien123 ::

Ko bo nehalo smrdet tam, bo mogoče se kdo vrnil :))

PrihajaNodi ::

Alien123 je izjavil:

zavajon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

zavajon je izjavil:

Ampak 150k zadostuje morda v vukojebini, potrebno obnove. Kam pa naj potem gre ta diplomantka primerjalne književnosti s svojim podpovprečnim slo-tech-ovcem?


Kam pa bi morala bit?

za 150k dobiš v kar nekaj krajih solidno 2 sobno stanovanje...

Malidelničar je rekel (po mojem pravilno), da ta diplomantka primerjalne književnosti s svojim podpovprečnim slo-tech-ovcem niti 150k ne spravi skupaj, zato je bilo moje vprašanje


Verjetno je problem, ker diplomantka bi rada živela v ljubljani in nikjer drugje. Tudi, če je zmožna s svojim tipom 150k, bi lahko v drugih krajih komot dobila nepremičnino. Ampak babnce imajo rade na svojih instagram profilih v ozadju ljublano in ne ptujski most ;)


Ona ki je diplomirala iz primerjalne knjizevnosti bo pac mogla tipa zamenjat, ne pa gledat al bo dal Mercator al pa Tus vec kesa dal. Resitev je simpl da bol ne bi mogla bit. Sploh starejsi, kaksni kmetje ki so sami imajo ze nepremicnine, pa se lahko k njim zabubi. Se obes na socialo in naredi kaksnega otroka in je zmaga na polni crti. Vsi bi pa sam jokal
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Malidelničar ::

PrihajaNodi: Sem poznal iz svojih študentskih dni številne družboslovne študentke: ne samo kmeta ne, ker kmetje: 1) so nerazgledani 2) smrdijo 3) niso lepi 4) živijo samo za kmetijo.
In to tudi, če jih je obletaval kakšen čisto ok mlad kolega iz kmetov. V moji družbi so kolegi iz kmetov meli ful težave in sam tega nisem nikoli razumel, ker v bistvu so imeli ful plusov, ki pa jih družboslovne progresivne diplomantke niso videle.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

PrihajaNodi ::

Sej niso samo zaradi tega taksne ker so ali studirajo druzboslovje. Poanta je da ne bi delale. Zdej ce bi bla pa na kmetiji bi pa mogla vsaj zgodaj vstat pa skuhat nekaj tipu. So pa raje neodvisne in emancipirane. To je ze druga zgodba. Nimam pojma kako in kam bo to vse peljalo na dolgi rok.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

velikBrokoli ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sej niso samo zaradi tega taksne ker so ali studirajo druzboslovje. Poanta je da ne bi delale. Zdej ce bi bla pa na kmetiji bi pa mogla vsaj zgodaj vstat pa skuhat nekaj tipu. So pa raje neodvisne in emancipirane. To je ze druga zgodba. Nimam pojma kako in kam bo to vse peljalo na dolgi rok.


Luzerji, kot si ti, boste samski in iskali prostituke v Romuniji, ostali bomo preživeli tudi v družbi neodvisnih in emancipiranih žensk :)) A eni ste prav poklicni sovražniki žensk al kaj, ne dobite za fukat?

matobeli ::

Sej mora bit težko, predstavljaj si da si pač materjal za bit bitch, pa hočeš bit gazda

Včasih te je kot moškega že država in cerkev dovolj ščitila da si imel nekaj instantnih vzvodov za bit gazda... ker je pač tako bilo prav

Danes pa... si pač bitch.

gojira ::

vidko54 je izjavil:

Jaz ne sanjarim, jaz bom kupil ko malenkost padejo cene v Ljubljani. Pač 300k sem pripravljen dat jutri za novogradnjo v Ljubljani, vsekakor pa ne 400k za 70m2


Uf na 300k za 70m2 se boš pa kar načakal in vprašanje če dočakal. To je toliko po koliko se prodajajo trenutno rabljena stanovanja. Jih je še veliko pred tabo ki bi dali 370k, pa 350k, pa 330k pa 310k itd - in to za rabljeno. Na žalost je taka realnost. Si tudi sam želim, da bi se dobilo za manj ampak res dvomim v neke hude padce. Ker iz 400k na 300k govorimo o 25% padcu. To pa mora res hudo usekati da pride do tega.

urli ::

gojira je izjavil:

vidko54 je izjavil:

Jaz ne sanjarim, jaz bom kupil ko malenkost padejo cene v Ljubljani. Pač 300k sem pripravljen dat jutri za novogradnjo v Ljubljani, vsekakor pa ne 400k za 70m2


Uf na 300k za 70m2 se boš pa kar načakal in vprašanje če dočakal. To je toliko po koliko se prodajajo trenutno rabljena stanovanja. Jih je še veliko pred tabo ki bi dali 370k, pa 350k, pa 330k pa 310k itd - in to za rabljeno. Na žalost je taka realnost. Si tudi sam želim, da bi se dobilo za manj ampak res dvomim v neke hude padce. Ker iz 400k na 300k govorimo o 25% padcu. To pa mora res hudo usekati da pride do tega.


Čez par let bo verjetno bolj čakal, da bi iz 500.000€ padlo nazaj na 400.000€ 😂

Senior Dev ::

Še kdo čaka da pade iz 400k na 500k? :)):)):))
In da padejo krediti iz 4% na 5%? :)):)):))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

urli ::

Senior Dev je izjavil:

Še kdo čaka da pade iz 400k na 500k? :)):)):))
In da padejo krediti iz 4% na 5%? :)):)):))


:))

Mato989 ::

Obstaja dejansko zgodovinski razlog zakaj ta zmeda in sicer originalno se je za 1-sobno štelo stanovanje z eno ekstra sobo, kuhinjo. Garsonjere pa so imele kuhinje in dnevne združene.

Sedaj pa so moderni časi in se to povsod združuje, ampak ker se je folk navadil da 2 sobno pomeni 1 spalnica je pač ostalo to poimenovanje, ki sedaj po novem ignorira združenost kuhinje/dnevne. Zato je tudi razlikovanje 1 sobnih in garsonjer pravzaprav obsolete, izraz 1 sobno bi se moral preprosto ukinit za manj zmede.


@Lonsarg ker sem iz druge teme vržen odgovarjam tukaj:


Bistvena razlika med 1 sobnim in garsonjero je v kvadraturi... Sicer imaš prav da izraz garsonjera načeloma pomeni stanovanje kjer je kuhinja in spalnica združena v 1 sobi... Ampak kaj potem? Če jaz v svojem 2. sobnem stanovanju porušim obe steni in združim spalnico, dnevno in kuhinjo a bo potem to 60m2 garsonjera?

Za mene je recimo stanovanje ki ima nad 35m2 bivalne površine načeloma 1 sobno, zato ker lahko pregradiš... samo ker je zdaj moderno imet dnevni prostor (dnevno sobo) in kuhinjo skupaj, tu izpade kot garsonjera.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
367 / 588
»»