» »

pregrevanje prenosnika

pregrevanje prenosnika

polozweii ::

Potem ko sem zamenjal temperaturno pasto in je bil rezultat še slabši mi je prenosnik zaradi pregrevanja 2 leti stal v omari.
Pred dnevi sem nabavil thermal-pad in tudi ni pomagalo zato sem še enkrat neuspešno uporabil samo pasto.
PC se ugasne po 10 minutah. Krivec je sigurno ventilator ker se ne prižge dovolj pogosto- če se prižge dela pri najnižjih obratih. Rekel bi da slabo deluje temperaturno stikalo ki vklopi/izklopi ventilator. Se vidi iz slike kje se stikalo nahaja?

Na prvi fotki sem oštevilčil elemente ki jih je potrebno hladiti.
1-CPU
2-čipset
3-Nvidia
4- ne vem čemu služita plastična čipa. Kot edina med pofotkanimi nimata kovinske ampak črno plastično površino. Iz tega linka bi rekel da gre za nekakšen RAM https://www.aliexpress.com/item/QIMONDA...

Uporabil sem nekaj več bele paste zato sem heat-pipe pritisnil dol da je šla odvečna pasta ven.

 1

1


 2

2


 3

3


 4

4

  • spremenilo: polozweii ()

care20 ::

te paste je 10x prevec...se po vezju je namazana...lahko da ti je skurlo kaj

Han ::

Preveri, da ni heatpipe kje počen. Uporabi boljšo pasto v minimalni količini (kroglica na sredo procesorja).

ace99 ::

Jao jao, daj to nekomu naredit, ki ve za kaj se gre.
Ce pa ze moras...Previdno obrisi vso to pasto stran. kupi kako boljso in je nanesi samo za kako rizevo zrno, ne pa za lesnik ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik je obsedel hudič (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
506908 (4854) GTX970
»

Hlajenje_modifikacija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142158 (1370) Napajalc
»

zamenjava ventilatorjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
241769 (1255) radmannsdorf
»

Čudne temperature - quad core

Oddelek: Pomoč in nasveti
261241 (945) Razy

Več podobnih tem