» »

Cene stanovanj v LJ in drugod

Cene stanovanj v LJ in drugod

Temo vidijo: vsi
««
94 / 133
»»

perci ::

Smurf je izjavil:

So, ampak jih je bilo potrebno iskati z lupo (kaksnih 10-20%).

En blok gleda na Flajšmanovo, eden (manjši) je pa ob pokopališki.

Recimo, tale flet https://www.ljubljananepremicnine.si/og... gleda na notranji del...še kar odprto in stran od ceste.

Smurf ::

Ja sej meni je bilo ene 5 smiselnih stanovanj, ta je eden izmed teh, so pa hitro sla.

Se bolj optimalno je sicer imeti pogled na jug, ne na vzhod.

facepalm ::

To sem se vedno spraseval, kaksne so prednosti juzne lege, da je tako zazeljena?

poweroff ::

Ob slabi izolaciji ti je poleti vroce. Sicer pa vec sonca in vec toplote pozimi.
sudo poweroff

LeQuack ::

Quack !

perci ::

Smurf je izjavil:

Ja sej meni je bilo ene 5 smiselnih stanovanj, ta je eden izmed teh, so pa hitro sla.

Se bolj optimalno je sicer imeti pogled na jug, ne na vzhod.

To je res...res je tudi, da je stanovanje, ki bi imelo vse, kar si želiš (velikost, razporeditev, terasa, odsotnost prometnih cest, odprt razgled, usmerjenost, glede na sonce...) nemogoče najti.

facepalm je izjavil:

To sem se vedno spraseval, kaksne so prednosti juzne lege, da je tako zazeljena?

To je tako... Tisti, ki je usmerjen na sever, si želi jug, tisti, ki je usmerjen na jug, si želi sever :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Smurf ::

facepalm je izjavil:

To sem se vedno spraseval, kaksne so prednosti juzne lege, da je tako zazeljena?

Tle cisto zaradi mikrolokacija, ne zaradi same strani neba. Imas super odprt pogled na velik del Ljubljane (od Polja do LJ gradu).

Invictus ::

facepalm je izjavil:

To sem se vedno spraseval, kaksne so prednosti juzne lege, da je tako zazeljena?

To je šparanje, ker ti kao pozimi sonce ogreje stanovanje...

Sam če je crap razgled, ti to nič ne pomaga...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

recmajkemi ::

Že v časih Marije Terezije se niso delala okna oz. izredno manjša na severnih obličjih hiš. Sedaj prihajamo do drugega problema, ko je na južni strani prevroče poleti. S pametno inštalacijo se lahko poskrbi, da se žaluzije oz. rulete samodejno zapirajo preden sonce posije direktno v okna in seveda že skoraj obvezne klimatske/hladilne naprave za novozgrajena južno usmerjena stanovanja v Ljubljani. Sevanje pomladnega oz. jesenskega sonce že paše imeti na obrazu, poletne pripeke ne toliko.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

V resnici pri modernih gradnjah vrocina in ogrevanje ne bi smela biti problem. Bolj se gre za to koliko svetlobe ulovis v stanovanje.

Magic1 ::

Usmerjenost stanovanja je danes važne le glede na lokacijo. Torej kakšen imaš razgled in kako si odmaknjen od negativnih zadev v okolici. Mcdonalds, Mercator,višji blok,.., 4 pasovnica pač ni faj, da jih imaš pred/pod oknom.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

trancer01 ::

Skoraj povsem idealno je pa tako, kot imam jaz.>:D Na jug odprt pogled v daljavo skozi večje število oken, na zahod večinsko odprt pogled in terasa z razgledom na središče naselja, na sever odprt pogled skozi manjši okni proti gozdu, na vzhodu delno odprt pogled na travnik in gozd. Nobene prometne ceste v bližini, oba soseda v neposredni bližini pa takšna, da si boljših ne bi mogel želeti.

perci ::

Fajn. A prodajaš?

enemon ::

perci je izjavil:

Fajn. A prodajaš?


On pa res nekam dosti hvali svojo nepremičnino. Vse je top, ni da ni. Sem vesel zanj. :)

perci ::

Mimogrede, Smurf, veliko tistih flatov na Šmartinki sploh ni prišlo na trg, ker so bili že prej prodani, tudi ta konkreten.

Sej to je že običajno pri teh projektih, najboljše flate se najprej ponudi družinskim članom, kolegom, ljubicam, poslovnim partnerjem.

trancer01 ::

perci je izjavil:

Fajn. A prodajaš?


Ne.

LeQuack ::

Ampak zdaj se plača prodat. Tako da prodaj in boš potem ko bo kriza kupil 2 z nabranim denarjem.
Quack !

trancer01 ::

Zakaj bi prodajal nekaj, s čimer sem zadovoljen? Saj nisem kupil iz špekulativnih razlogov, ampak sem si reševal svoj stanovanjski problem. Slučajno sem pa imel res srečo z nakupom.

mat xxl ::

LeQuack je izjavil:

Ampak zdaj se plača prodat. Tako da prodaj in boš potem ko bo kriza kupil 2 z nabranim denarjem.


Pozabi, dolgo spremljam cene, rast cen, se še ni ustavila, tako, da ti kar čakaj, z današnjim denarjem za eno 60 m2 stanovanje boš čez ene 2 leti kupil, morda še 35 m2 enakovrednega stanovanja......

trancer01 ::

No, pretiravati pa res ni treba, mat xxl.

Smurf ::

perci je izjavil:

Mimogrede, Smurf, veliko tistih flatov na Šmartinki sploh ni prišlo na trg, ker so bili že prej prodani, tudi ta konkreten.

Sej to je že običajno pri teh projektih, najboljše flate se najprej ponudi družinskim članom, kolegom, ljubicam, poslovnim partnerjem.

Vem, sem imel tukaj moznost nakupa malce preden je prislo "na trg" pa so bili ze celo takrat vecinoma stanovanja ze zasedena.

mat xxl ::

trancer01 je izjavil:

No, pretiravati pa res ni treba, mat xxl.


Pretiravati ??? Poglej cene 2 leti nazaj recimo, te novogradnje nasproti Lj Tivolija, je znanka kupila po 2600 eur na meter, danes dve leti kasneje ne dobiš novogradnje na podobni lokaciji izpod 3800 eur , potem res pretiravam... ???

genesiss ::

Ja, tista stanovanja so bila top nakup, praktično podvojile so se cene čez noč.

mat xxl ::

Samo trancer01 pravi, da pretiravam, da bo v kratkem vse pol ceneje ???

genesiss ::

Jaz bi rekel do bo prej dvakrat dražje kot pol ceneje.

trancer01 ::

Kdo pravi, da bo v kratkem vse pol ceneje? Pokaži, kje sem to napisal. Ni pa nujno, da bo čez dve leti vse dvakrat dražje, lahko se namreč rast tudi upočasni ali celo (za nekaj časa) ustavi. Tudi padejo lahko cene, v preteklosti se je to že zgodilo.

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

Tiskanje denarja na obeh straneh atlantika, povečanje prihrankov prebivalstva, kriptomanija, obsedenost slovencenljev z lastno nepremičnino so slabi obeti za neke normalne cene nepremičnin recimo v Ljubljani.

Zdaj je sam vprašanje kolk bo šlo gor. Oziroma kje bo šlo najbolj gor.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

mat xxl ::

trancer01 je izjavil:

Kdo pravi, da bo v kratkem vse pol ceneje? Pokaži, kje sem to napisal. Ni pa nujno, da bo čez dve leti vse dvakrat dražje, lahko se namreč rast tudi upočasni ali celo (za nekaj časa) ustavi. Tudi padejo lahko cene, v preteklosti se je to že zgodilo.


Res je to nekdo drug napisal, samo ti si pa potrdil in rekel, da jaz pretiravam:


LeQuack:: danes, 17:26:56citiraj
#
Ampak zdaj se plača prodat. Tako da prodaj in boš potem ko bo kriza kupil 2 z nabranim denarjem.

trancer01 ::

Mat xxl, malce površno sklepaš. Sicer pa vsekakor pretiravaš, cene se nepremičninam v dveh letih skoraj gotovo ne bodo niti približno podvojile.

Magic1 ::

Možno je vse. Lahko se tudi podvoji. Lahko potem tudi pride nepremičninski davek, kakšen % na leto. Potem bo pa fešta.
Magic

Telbanc ::

Magic1 je izjavil:

Možno je vse. Lahko se tudi podvoji. Lahko potem tudi pride nepremičninski davek, kakšen % na leto. Potem bo pa fešta.


Tista politična opcija ki bi slovence opalila z enim konkretnim davkom na nepremičnine, pol lah tle zapre štarcuno. :D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

trancer01 ::

Nepremičninski davek že obstaja, imenuje se NUSZ in ponekod že ta ni ravno zelo nizek. Se zna zgoditi, da bo za koga celo nižji morebitni nepremičninski davek, ki bo temeljil na tržni vrednosti. Visoke stopnje nepremičninskega davka pa v Sloveniji ne bo v dogledni prihodnosti, ker bi to terjalo prilagoditev celotne davčne zakonodaje ali pa bi vlada, ki bi takšen davek uvedla, storila politični samomor.

Magic1 ::

Nek samomor bo tudi ob še višjih cenah nepremičnin. Enkrat bodo morale tudi cene oddajanja it na nivo primeren "vrednosti". Kako bo pa potem, ko bo največja luknja štartala pri jurju na mesec?
Magic

genesiss ::

Za idejo kaj se lahko zgodi takrat si lahko pogledaš z Zlatim globusom nagrajeni film Nomadland
https://www.imdb.com/title/tt9770150/re...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

LeQuack ::

Hočeš reči vsa stanovanja bodo prazna, ljudje pa bodo v kombijih živeli?
Quack !

PrihajaNodi ::

LeQuack je izjavil:

Hočeš reči vsa stanovanja bodo prazna, ljudje pa bodo v kombijih živeli?

Drzi. Ali pa pri starsih
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Kvinta ::

To je šparanje, ker ti kao pozimi sonce ogreje stanovanje...


Če živiš na drugem planetu bolj blizu sonca ja.
A.C.A.B

Smurf ::

A je resnicno potrebno vsake 3 strani zaceti otrocje debate s podvajanjem/razpolovitvijo cen. O tem je bilo ze vse napisano, nepremicnine niso kriptovalute.

Malidelničar ::

PrihajaNodi - torej napoveduješ apokalipso? :)

Realno vprašanje: ali se vseeno zna zgoditi, da bo prišlo do bolj jasne diferenciacije po tipu nepremičnin? Se pravi stanovanje vs. hiša, različni tipi stanovanj različni tipi hiš, večje razlike glede na lokacije?? Ker meni se zdi, da so npr. hiše povsem različnih starosti na drastično različnih kvalitetah lokacije vse čez palec ocenjene isto? In isto za stanovanja - podražila so se kar vsa čez palec, ne glede na to ali se prodaja prazno, ne glede na kvaliteto in starost notranje opreme.
Ja ok, Ljubljana je pač Ljubljana to razumem, ampak ni pa nobene osnove, da se vse primerja z Ljubljano :)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Sicer imam izkusnje predvsem iz Ljubljanje, ampak pomoje ta diferenciacija ze obstaja. Pri stanovanjih sem videl, da recimo mikrolokacija (zgolj to na katero stran je stanovanje obrnjeno) lahko spremeni ceno za tam 20%.

Da bi se pa to v prihodnosti kaj povecalo? Ne vem, ne vidim nekega razloga, da bi se drasticno spremenilo.

mat xxl ::

trancer01 je izjavil:

Mat xxl, malce površno sklepaš. Sicer pa vsekakor pretiravaš, cene se nepremičninam v dveh letih skoraj gotovo ne bodo niti približno podvojile.


To nisem trdil, vseeno sem ti pa dokazal, da v zadnjih 2 letih so šle realno gor za +33% nekatere tudi +50% .

Tako, da lahko rečemo, da je denar vsak dan manj vreden.....

Telbanc je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Možno je vse. Lahko se tudi podvoji. Lahko potem tudi pride nepremičninski davek, kakšen % na leto. Potem bo pa fešta.


Tista politična opcija ki bi slovence opalila z enim konkretnim davkom na nepremičnine, pol lah tle zapre štarcuno. :D


Narobe, si interpretiraš, potem bodo šle najemnine še bolj gor, tako bi bila prava interpretacija..... Žal !

Magic1 je izjavil:

Nek samomor bo tudi ob še višjih cenah nepremičnin. Enkrat bodo morale tudi cene oddajanja it na nivo primeren "vrednosti". Kako bo pa potem, ko bo največja luknja štartala pri jurju na mesec?


Se popolnoma strinjam, najemnine so posebej na top lokacijah, kjer so cene nepremičnin visoke, sila nizke, ker je povrnitev vložka včasih tudi 50 let +, med tem, ko zanimivo, v totem Mariboru, se to veliko bolj splača, saj so tam najemnine glede na vrednosti nepremičnin sila visoke in je obrat pogosto že v 20 + letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

LeQuack ::

Ja za večje najemnine je enostavna rešitev, samo plače povečajte.
Quack !

Magic1 ::

LeQuack je izjavil:

Ja za večje najemnine je enostavna rešitev, samo plače povečajte.

Eni bodo, drugi bodo pa odpuščasli. Javni sektor pa težko dviguje plače, ne da navijejo davke. Krog se hitro zaključi.
Magic

pffff ::

Dajmo si naliti malo cistega vina tule:

- Denar se dotiskuje, kaj to pomeni po vase? Po moje pomeni, da je denar vedno manj vreden, nepremicnine pa vedno vec. Dajte me presenetiti, kako si sami to predstavljate? Ze samo to preprosto dejstvo, bi moralo biti dovolj za neobstoj te teme, ampak seveda... se vedno nabijate.

- Cela Slovenija rine v Ljubljano, en pogled na obvoznico zjutraj, je dovolj, da vam bi moralo biti to jasno.

- Ljubljano Jankovic pedena za turiste, spet, pred korono je bil naravnost fantasticen trg oddajanja turistom, zdaj naj bi iz cudeznih razlogov zamrl? Mar res?

- Kup elitnih lokacij je bilo pokupljeno s strani investitorjev, ki so hoteli nekam "na varno" parkirati svoj denar. Se kredite so jemali v tem imenu in jih danes oddajajo pod trzno ceno, da poplacujejo kredit (tale del bi vam moral biti zanimiv, ce naletitega na pravega, boste imeli nizko najemnino, seveda ne v neskoncnost).

- Najvecji lastniki napremicnin so ravno ljudje, ki so temeljito povezani z gospodarstvom in politiko. In zdaj bojo pustili srati politiki v njihove investicije. Japajde.

- Tujci kupujejo Slovenske nepremicnine, ker so sicer tvegana investicija, ampak glede na njihovo situacijo niti ne tako zelo.

In zdaj na podlagi zgoraj napisanega (kar so dejstva, kar povejte, ce sem se kje zmotil), pricakujete, da bo cena stanovanj v Ljubljani padla. Da boste trg koregirali z enakimi metodami, kot ste kriptovalute, z jokcanjem na slo-techu? Se hecate?

Na kaksni osnovi? Ker bojo krediti izpareli? Ker nikogar vec ne bo vec zanimalo ziveti v """najlepsem mestu"""? Ker turistov ne bo vec? Ker bojo tisti, ki imajo veze in so ze tako ali tako prebogati iz naslova izkorisanja ljudi, naredili nekaj filantropskega? Ker bojo tujci nehali kupovati nepremicnine (ta vam je se najbolj realna, pri taki vladi se lahko to tudi zares zgodi)?

Dajte malo pamet v roke, no.

Ce bojo cene kam sle, bojo sle samo navzgor. Ce si zivljenja v Ljubljani ne morete privosciti, se preselite drugam, preden "drugje" postane Ljubljana. Sicer boste morali se dlje (trg ljubljanskih nepremicnin spremljam ze 30 let, tako, da nekaj malega pa vendarle o tem vem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

jernejl ::

pffff je izjavil:

- Denar se dotiskuje, kaj to pomeni po vase? Po moje pomeni, da je denar vedno manj vreden, nepremicnine pa vedno vec. Dajte me presenetiti, kako si sami to predstavljate? Ze samo to preprosto dejstvo

Če se tiska denar, postaja denar manj vreden, nepremičnine pa zaradi tega ne postajajo prav nič več vredne. Lahko stanejo več manjvrednega denarja, ampak to ne pomeni, da so več vredne.

Ce bojo cene kam sle, bojo sle samo navzgor.
Tako so nekateri razmišljali tudi 15 let nazaj. Potem se je zgodil padec cen:

Shegevara ::

A prihajajoče recesije vas nič ni strah?

Z gospodarstvom je tako kot z računalnikom. Nekaj časa pač traja, da se po zaustavitvi sistema nazaj boota v normalno stanje. A bo to 5 ali več ali manj, noben neve.

Na dolgi rok 5-10 let in več si upam trdit, da vrednost bo šla gor. Za tole vmesno obdobje, ki prihaja počasi pa ne vem kako bo s cenami. A bo inflacija in turizem držala vrednost nepremičnin ali jo bodo odpuščanja in brezposelnost manjšala... Only time will tell.

Lonsarg ::

Zgornji graf gleda indexe kjer se odšteva inflacija. Torej ta graf ne meri dejanskega višanja cen v €, ampak index glede na cene ostalih potrebščin, ki so pa tudi šle precej gor.

jernejl ::

Lonsarg je izjavil:

Zgornji graf gleda indexe kjer se odšteva inflacija.
Prosim vir za to trditev. Hvala.

Lonsarg ::

Hm no zgleda sem res rekel bedarijo (v glavi sem imel nek graf v eur očitno brez leta 2008 in je zato tam krivulja bila popolnoma druga). Očitno je index iz grafa zgoraj res baziran na dejanskih cenah. Se ujema še z ostalimi viri ki sem jih šel iskat.

No tale balon 2008 je bil res gromozanski, da je šele kako leto nazaj spet ujelo.

pffff ::

jernejl je izjavil:

pffff je izjavil:

- Denar se dotiskuje, kaj to pomeni po vase? Po moje pomeni, da je denar vedno manj vreden, nepremicnine pa vedno vec. Dajte me presenetiti, kako si sami to predstavljate? Ze samo to preprosto dejstvo

Če se tiska denar, postaja denar manj vreden, nepremičnine pa zaradi tega ne postajajo prav nič več vredne. Lahko stanejo več manjvrednega denarja, ampak to ne pomeni, da so več vredne.


Aha, sorry, pri nas se steje vrednost v denarju, verjamem pa, da imajo nekateri navado racunati vrednost v aresidih in bananah. Ampak bom pac ostal pri uveljavljeni valuti, 350 koz, 200kg banan, in 22 vrec aresidov je pac malo prevec kompleksna valuta, tako, da bom blagovno menjavo preskocil, oz. se strinjam z njo, ko bos na DURS prinesel izplacilo davka v blagovni protivrednosti in se ti ne bojo smejali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()
««
94 / 133
»»