» »

Cene stanovanj v LJ in drugod

Cene stanovanj v LJ in drugod

Temo vidijo: vsi
««
98 / 133
»»

Invictus ::

Universe je izjavil:

tudi tole ni ravno za minimalca...
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Ena enota dvojčka za 330.000, v 3. gradbeni fazi. Za ta denar sem sam v LJ kupil bajto, res da za obnovit... Ampak samostojno, z 500m2 zemlje okoli.

Investicija v dokončanje bo pa tam, tam, kot da tale dvojček dokončaš. Ponavadi privatniki računajo za dokončanje na ključ 70k. Potem pa pride še pohištvo.

krho je izjavil:

@WhiteAngel. V tistole je treba vržt še najmanj 50 jurjev.. Pa prej več. Okna so stara tolk kt hiša.. Fasada tudi, streha tudi.. Da ne govorim potem o kopalnici in kuhinji.. to je reda 80k€.
Pa 240 je bruto površina.. Ne vem.. men se zdi glih za ene 80k€ predraga.

100k računaj, da je potrebno, malo manj če vse zbiješ sam...

Cena je res preterana. ZA škofjo loko. V Ljubljani bi se takoj prodalo, če le ni notranjost preveč čudno razporejena.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

thramos ::

jernejl je izjavil:

Ali kako gre to?

Prvič, marsikdo kakšno luknjo že ima; za novo, večjo luknjo torej ne rabiš začeti pri nič; lahko zbereš 50 ali 100 tisočakov, prodaš staro in greš na boljše ali v novogradnjo.
Drugič, nekaj dodatnih tisočakov na računu in boljša možnost dobiti višji kredit ob varni službi in nizki obrestni meri pa je za koga že lahko dovolj, da se iz "don't buy mode" prestavi v "buy mode". Če sta oba (partnerja) v takem položaju, še toliko bolj.
Seveda to ne pomeni, da si danes vsak Janez Novak iz JS z dodatki kupuje stanovanje. Nekateri pa prav gotovo.


Nekako tako ja. Ne da se sedaj z dodatki kupuje stanovanje, ampak da imajo dodatki dovolj veliko spodbudo, da se za nakup odloči dovolj ljudi.

V kontekstu z vsem ostalim dogajanjem zadnjega leta. Recimo tudi tem, da marsikdo ni mogel zagonit par jurjev za potovanja in podobno.

profii ::

thramos je izjavil:

jernejl je izjavil:

Ali kako gre to?

Prvič, marsikdo kakšno luknjo že ima; za novo, večjo luknjo torej ne rabiš začeti pri nič; lahko zbereš 50 ali 100 tisočakov, prodaš staro in greš na boljše ali v novogradnjo.
Drugič, nekaj dodatnih tisočakov na računu in boljša možnost dobiti višji kredit ob varni službi in nizki obrestni meri pa je za koga že lahko dovolj, da se iz "don't buy mode" prestavi v "buy mode". Če sta oba (partnerja) v takem položaju, še toliko bolj.
Seveda to ne pomeni, da si danes vsak Janez Novak iz JS z dodatki kupuje stanovanje. Nekateri pa prav gotovo.


Nekako tako ja. Ne da se sedaj z dodatki kupuje stanovanje, ampak da imajo dodatki dovolj veliko spodbudo, da se za nakup odloči dovolj ljudi.

V kontekstu z vsem ostalim dogajanjem zadnjega leta. Recimo tudi tem, da marsikdo ni mogel zagonit par jurjev za potovanja in podobno.


Jup, točno tako. Plus tega je ostalo še nekaj jurjev od tega ker ni bilo treba kupit novega avta (delo od doma).

aviator ::

Invictus je izjavil:

1) Sam ravno zaradi tiskanja je bilo obdobje rasti. Cenejši krediti in posledično investicije. Ali so se investicije obrnile, ne vemo. Če bo kriza, gre pa spet vse na slabe banke.
2) Problem zahodnega sveta ni inflacija, ampak deflacija. Inflacija spodbuja investicije, ker vrednost denarju pada.
3) Avtomatizacija bo rešila določeno industrijo. Veliko se pa dela še na roko, ker so stroji preprosto predragi. Kako boš obiral jabolka, ne da bi robot stal 500.000 EUR? Romuni so bistveno cenejši, tudi na dolgi rok...


Poceni ali ne, skupni znesek kredita je na koncu isti ali je obrestna mera visoka in kredit nizek ali pa nizka in ti ne moreš vzet toliko kredita, ker ga lahko nekdo se več in mu je to poceni.

Rasti sploh ni bilo, ker je realna inflacija in ne CPI, ki ga servirajo 5-7 odstotna. Rast je občutil zgolj sloj landlordov in svercerjev nepremičnin, pa ajde zares uspešni podjetniki. Sej ne da bi hotel nazaj socializem, ampak da pa gremo v smer, kjer praktično ves, da boš z ne slabimi dohodki plačeval brutalen najem ali kredit za staro luknjo, ker se novega ne sme graditi, pri vsem tem pa veš da, ko bodo boomerji enkrat šli proti zasluženem počitku, tebe čaka investicija, ki bo delala minus ne vem no. V roku 20 let se bo stegnilo precej ljudi zlate generacije, z lepimi nepremičninami. Ne vem če je z vidika investicije pametno, zjle kupovat nekaj, čemur bo po vseh zakonitostih cena padla. Bomo malo po trpeli pri tastarih/najemu ali freelancali na daljavo. Mladost se bo za bajte itak pobijala in prodajala, da bo sebi pomagala odplačati svoje pufe z dediščino, marsikatera bajta bo šla tudi za dom.
Res nočem po 2 gospodarskih krizah v svojem življenju, obstati v rokah se z vrečo dreka, ki se ji reče precenjena nepremičnina.

profii ::

Lajf gre mimo, ti pa čakaš padec neprimičninskega balona v mansadri pri starših. Great deal.

Telbanc ::

aviator je izjavil:

Invictus je izjavil:

1) Sam ravno zaradi tiskanja je bilo obdobje rasti. Cenejši krediti in posledično investicije. Ali so se investicije obrnile, ne vemo. Če bo kriza, gre pa spet vse na slabe banke.
2) Problem zahodnega sveta ni inflacija, ampak deflacija. Inflacija spodbuja investicije, ker vrednost denarju pada.
3) Avtomatizacija bo rešila določeno industrijo. Veliko se pa dela še na roko, ker so stroji preprosto predragi. Kako boš obiral jabolka, ne da bi robot stal 500.000 EUR? Romuni so bistveno cenejši, tudi na dolgi rok...


Poceni ali ne, skupni znesek kredita je na koncu isti ali je obrestna mera visoka in kredit nizek ali pa nizka in ti ne moreš vzet toliko kredita, ker ga lahko nekdo se več in mu je to poceni.

Rasti sploh ni bilo, ker je realna inflacija in ne CPI, ki ga servirajo 5-7 odstotna. Rast je občutil zgolj sloj landlordov in svercerjev nepremičnin, pa ajde zares uspešni podjetniki. Sej ne da bi hotel nazaj socializem, ampak da pa gremo v smer, kjer praktično ves, da boš z ne slabimi dohodki plačeval brutalen najem ali kredit za staro luknjo, ker se novega ne sme graditi, pri vsem tem pa veš da, ko bodo boomerji enkrat šli proti zasluženem počitku, tebe čaka investicija, ki bo delala minus ne vem no. V roku 20 let se bo stegnilo precej ljudi zlate generacije, z lepimi nepremičninami. Ne vem če je z vidika investicije pametno, zjle kupovat nekaj, čemur bo po vseh zakonitostih cena padla. Bomo malo po trpeli pri tastarih/najemu ali freelancali na daljavo. Mladost se bo za bajte itak pobijala in prodajala, da bo sebi pomagala odplačati svoje pufe z dediščino, marsikatera bajta bo šla tudi za dom.
Res nočem po 2 gospodarskih krizah v svojem življenju, obstati v rokah se z vrečo dreka, ki se ji reče precenjena nepremičnina.


Mi smo nabavlali l. 2017 in lih še ujeli znosne cene. Tist je bi res zadnji vlak, tista pomlad, u jeseni je bla že štala. No mi smo pač obstali v rokah z "vrečo dreka", za katero sedaj dobiš skor enkat več. :)):)):))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

urosz ::

kakršna koli debata vezana na precenjenost stanovanj mora biti postavljena v geografski kontekst, drugače je brezpredmetna.

Murska Sobota, 1.050€/m2
Kranj 3.000€/m2

Ne mi rečt da je MS večja vukojebina kakor MS, ker ni.

Smurf ::

Sem sel za foro kopati po starih postih, leta 2017 sm zacel z iskanjem nakupa stanovanja, potem sem se vmes premislil in se odlocil raje investirati denar:

https://slo-tech.com/forum/t694037/p583...

Ce potegnem crto za nazaj so v tem casu investicije narastle za okoli 50%, stanovanja pa so sla gor za okoli 20-30% tako, da je bila verjetno dobra odlocitev.

Bom pa verjetno kmalu vse vrgel v novo hiso :).

Invictus ::

profii je izjavil:

Lajf gre mimo, ti pa čakaš padec neprimičninskega balona v mansadri pri starših. Great deal.

Dobra :)).

Al pa čakaš, da gredo ta stari med ciprese, da boš RES zaživel... Pol si pa star prdec pri 50tijh, ki ni imel lajfa...

urosz je izjavil:

kakršna koli debata vezana na precenjenost stanovanj mora biti postavljena v geografski kontekst, drugače je brezpredmetna.

Murska Sobota, 1.050€/m2
Kranj 3.000€/m2

Ne mi rečt da je MS večja vukojebina kakor MS, ker ni.

MS je vukojebina... Po vseh standardih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Sparkxl ::

Mislim da je malo več ko 1k v ms, ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

profii ::

Invictus je izjavil:

profii je izjavil:

Lajf gre mimo, ti pa čakaš padec neprimičninskega balona v mansadri pri starših. Great deal.

Dobra :)).

Al pa čakaš, da gredo ta stari med ciprese, da boš RES zaživel... Pol si pa star prdec pri 50tijh, ki ni imel lajfa...



Pozabil si, da v tem primeru dobiš še 5 let vlačenja po sodiščih, ker sestra iz drugega konca Slovenije (ali pa celo tujine), nuuuuujno zahteva idealno polovico vsega.
Ampak ja, veliko je tega "čakanja". Bom dedoval, bom kupil ko bo ceneje, bom, bom, bom... Lajf pa gre.

Sparkxl ::

Po definiciji klasičnega prebivalca meglene kotline je vukojebina vse, kar je iza lj ringa, tako da je kranj tudi vukojebina, samo pač malo manj oddaljena od centra sveta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

Invictus ::

Sparkxl je izjavil:

Po definiciji klasičnega prebivalca meglene kotline je vukojebina vse, kar je iza lj ringa, tako da je kranj tudi vukojebina, samo pač malo manj oddaljena od centra sveta

Kranj je postal Šiptarland, brez neke perspektive. Greš čez dan po mestu, razen Albancev ne vidiš nikogar drugega...

Da ne govorim, da je industrija tam že zdavnaj pocrkala in se razni lokalni veljački borijo za na pol podrte ostanke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

A110 ::

Invictus je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Po definiciji klasičnega prebivalca meglene kotline je vukojebina vse, kar je iza lj ringa, tako da je kranj tudi vukojebina, samo pač malo manj oddaljena od centra sveta

Kranj je postal Šiptarland, brez neke perspektive. Greš čez dan po mestu, razen Albancev ne vidiš nikogar drugega...

Da ne govorim, da je industrija tam že zdavnaj pocrkala in se razni lokalni veljački borijo za na pol podrte ostanke...


Kaj pa je v LJ drugačnega kar se prebivalcev tiče? Polovica jih slovensko sploh ne zna. Le da govorijo srbohrvaško in ne albansko

Telbanc ::

Smurf je izjavil:

Sem sel za foro kopati po starih postih, leta 2017 sm zacel z iskanjem nakupa stanovanja, potem sem se vmes premislil in se odlocil raje investirati denar:

https://slo-tech.com/forum/t694037/p583...

Ce potegnem crto za nazaj so v tem casu investicije narastle za okoli 50%, stanovanja pa so sla gor za okoli 20-30% tako, da je bila verjetno dobra odlocitev.

Bom pa verjetno kmalu vse vrgel v novo hiso :).


Od situle so šli pajznli gor za 100%. Tko da 20-30 %...Situal je bla za 2000 meter, pol že naslednja runda na Brdih al nekej tazga se mi zdi, je bla tistih 30% ...ti sam ulagaj.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Sparkxl ::

To je realnost v vseh mestih pri nas. V mb na desnem bregu se množijo kot podgane. Levi breg je zaenkrat predrag za njih in ostaja čist.
EU je prinesla multi kulti s sabo in se bo pač potrebno sprijaznit s tem.

Invictus ::

Albanija ni v EU... Tudi Kosovo ne...

Cela Evropa priznava, da je zajebala pri migrantski politiki. Predvsem pri tem, da so gastarbajterji lahko gor pripeljali celo razširjeno družino. Ki je takoj postala socialni problem..
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FTad ::

Invictus je izjavil:

Albanija ni v EU... Tudi Kosovo ne...

Cela Evropa priznava, da je zajebala pri migrantski politiki. Predvsem pri tem, da so gastarbajterji lahko gor pripeljali celo razširjeno družino. Ki je takoj postala socialni problem..


Pa se bo glede tega kaj ukrenilo z novimi zakoni?

Smurf ::

Telbanc je izjavil:


Od situle so šli pajznli gor za 100%. Tko da 20-30 %...Situal je bla za 2000 meter, pol že naslednja runda na Brdih al nekej tazga se mi zdi, je bla tistih 30% ...ti sam ulagaj.

Situla je bila okoli 3k na m^2, sem jo gledal. Pa prodajala se je med 2014-2016.

Se dobro, da imamo javno dostopne podatke o povprecnih cenah nepremicnin, ravno za to, da ni treba sklepati iz anekdotnih primerov, ki se jih selektivno spomnemo ;).

urosz ::

Invictus je izjavil:

profii je izjavil:

Lajf gre mimo, ti pa čakaš padec neprimičninskega balona v mansadri pri starših. Great deal.

Dobra :)).

Al pa čakaš, da gredo ta stari med ciprese, da boš RES zaživel... Pol si pa star prdec pri 50tijh, ki ni imel lajfa...

urosz je izjavil:

kakršna koli debata vezana na precenjenost stanovanj mora biti postavljena v geografski kontekst, drugače je brezpredmetna.

Murska Sobota, 1.050€/m2
Kranj 3.000€/m2

Ne mi rečt da je MS večja vukojebina kakor MS, ker ni.

MS je vukojebina... Po vseh standardih...


Kakšni pa so standardi definicije vukojebine?
Namreč.. v mestu je več pošt, vse možne banke, vrtci, osnovne šole, srednje šole, par visokošolskih programov, vse možne trgovine, precej zelenih površin, potresno neogroženo območje, ugodna klima, bližina letališč (Graz 1h, LJ 1h40, ZG 1h30), mestni avtobus, car sharing, bike sharing itd. Aja, službe? Če mene vprašaš, so super.

Telbanc ::

Smurf je izjavil:

Telbanc je izjavil:


Od situle so šli pajznli gor za 100%. Tko da 20-30 %...Situal je bla za 2000 meter, pol že naslednja runda na Brdih al nekej tazga se mi zdi, je bla tistih 30% ...ti sam ulagaj.

Situla je bila okoli 3k na m^2, sem jo gledal. Pa prodajala se je med 2014-2016.

Se dobro, da imamo javno dostopne podatke o povprecnih cenah nepremicnin, ravno za to, da ni treba sklepati iz anekdotnih primerov, ki se jih selektivno spomnemo ;).


Anekdtoten je tvoj post v celoti.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Smurf ::

Telbanc je izjavil:

Smurf je izjavil:

Telbanc je izjavil:


Od situle so šli pajznli gor za 100%. Tko da 20-30 %...Situal je bla za 2000 meter, pol že naslednja runda na Brdih al nekej tazga se mi zdi, je bla tistih 30% ...ti sam ulagaj.

Situla je bila okoli 3k na m^2, sem jo gledal. Pa prodajala se je med 2014-2016.

Se dobro, da imamo javno dostopne podatke o povprecnih cenah nepremicnin, ravno za to, da ni treba sklepati iz anekdotnih primerov, ki se jih selektivno spomnemo ;).


Anekdtoten je tvoj post v celoti.

Podatke lahko preveris na stat.si.

Telbanc ::

Smurf je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Smurf je izjavil:

Telbanc je izjavil:


Od situle so šli pajznli gor za 100%. Tko da 20-30 %...Situal je bla za 2000 meter, pol že naslednja runda na Brdih al nekej tazga se mi zdi, je bla tistih 30% ...ti sam ulagaj.

Situla je bila okoli 3k na m^2, sem jo gledal. Pa prodajala se je med 2014-2016.

Se dobro, da imamo javno dostopne podatke o povprecnih cenah nepremicnin, ravno za to, da ni treba sklepati iz anekdotnih primerov, ki se jih selektivno spomnemo ;).


Anekdtoten je tvoj post v celoti.

Podatke lahko preveris na stat.si.


Cene novih stanovanj zdele od 4000-6000 evrov. Kvadratni meter. V Ljubljani. Ti sam čakaj in delej biznise.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Smurf ::

Telbanc je izjavil:


Cene novih stanovanj zdele od 4000-6000 evrov. Kvadratni meter. V Ljubljani.

Vzel si zgolj zgorni rang, dobi se jih tudi za nekoliko nad 3k, pod 6k€ pa so res redke. Sej pravim, zato se splaca pogledati celotno statistiko, ne pa hand pickat primere.

Telbanc je izjavil:

Ti sam čakaj in delej biznise.

Ocitno si spregledal, ampak sem zograj omenil, da sem sedaj v planiranju gradnje hise. No nekaj investicij, bom seveda se pustil, ker je trenutno kredit precej poceni.

enemon ::

Spremljam malo oglase in se mi zdi zanimivo, kako relativno hitro gredo zdaj nepremičnine po vukojebinah kot so Goričko in Haloze v primerjavi z obdobjem pred korono.

Kripto mesi ::

To že zadnjih par let pišeš v vse teme.

enemon ::

Kripto mesi je izjavil:

To že zadnjih par let pišeš v vse teme.


Ja, ker mi je zanimivo. Pa so bili Angleži, potem Rusi, zdaj celo nekaj Švicarji kupujejo. Na Goričkem je ena majhna vas, ki so jo skoraj v celoti pokupili Ljubljančani. V Halozah so pa Ljubljančani itak baje glavni.

trancer01 ::

Enemon, kaj še čakaš, postani glavni na vasi tudi ti!;((

poweroff ::

A110 je izjavil:

Kaj pa je v LJ drugačnega kar se prebivalcev tiče? Polovica jih slovensko sploh ne zna. Le da govorijo srbohrvaško in ne albansko

Se pravi tujci iz Balkana pridejo sem in takoj postanejo socialni problem, ampak hkrati pa pokupijo vsa draga stanovanja?

Spominja na tisto: itak nič ne delajo, ampak kradejo nam pa službe! :))
sudo poweroff

profii ::

poweroff je izjavil:

A110 je izjavil:

Kaj pa je v LJ drugačnega kar se prebivalcev tiče? Polovica jih slovensko sploh ne zna. Le da govorijo srbohrvaško in ne albansko

Se pravi tujci iz Balkana pridejo sem in takoj postanejo socialni problem, ampak hkrati pa pokupijo vsa draga stanovanja?

Spominja na tisto: itak nič ne delajo, ampak kradejo nam pa službe! :))


Ni tok simpl. Lahko nam pokradejo samo pocen stanovanja, tako da za nas ostanejo samo še draga.

Telbanc ::

Smurf je izjavil:

Telbanc je izjavil:


Cene novih stanovanj zdele od 4000-6000 evrov. Kvadratni meter. V Ljubljani.

Vzel si zgolj zgorni rang, dobi se jih tudi za nekoliko nad 3k, pod 6k€ pa so res redke. Sej pravim, zato se splaca pogledati celotno statistiko, ne pa hand pickat primere.

Telbanc je izjavil:

Ti sam čakaj in delej biznise.

Ocitno si spregledal, ampak sem zograj omenil, da sem sedaj v planiranju gradnje hise. No nekaj investicij, bom seveda se pustil, ker je trenutno kredit precej poceni.


Celotna statistika je tko, ko da daš skup zele pa svinjino. In dobiš segedin. En dobi zele en pa svinjino, pa smo vsi zadovoljni.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Sparkxl ::

enemon je izjavil:

Kripto mesi je izjavil:

To že zadnjih par let pišeš v vse teme.


Ja, ker mi je zanimivo. Pa so bili Angleži, potem Rusi, zdaj celo nekaj Švicarji kupujejo. Na Goričkem je ena majhna vas, ki so jo skoraj v celoti pokupili Ljubljančani. V Halozah so pa Ljubljančani itak baje glavni.


Ojoj se mi smilijo domačini. Ker ni ga hujšega, kot ko pride prepotenten žabar na vas in razkazuje svoj večvrednostni kompleks

3p ::

perci je izjavil:

5000 * 160.000 javnih uslužbencev pa je 800.000.000 evrov. 266666 m2 v Ljubljani, po trenutnih cenah.

Ne vem od kje vam te izmišljene številke. Večina uslužbencev je dobila 100-200 eur ali pa se to ne.


Eni tule res vidite nek mitski JS. Ob tem še mešate JS in JU. Pa vzamete top plače in mislite, da vsi služijo toliko. Ni čudno, da vsi računalničarji tako rinemo v JS, ne?

Plače v JS so v povprečju sicer za okoli 100€ neto višja od zasebnega sektorja, ampak to je še kar fino, če si v JS v npr. Murski Soboti, ker imaš tam isto plačo kot v Ljubljani in s tem že lahko kupiš nepremičnino. V Ljubljani ima tudi ZS višje plače od slovenskega povprečja, tako da JS gotovo ne vpliva posebej na cene nepremičnin. Posebej ker s to povprečno JS plačo že težko najdeš nepremičnino, ki si jo sposoben kupiti.

facepalm ::

Glavni vzrok tako visokih cen je zelo verjetno nezaupanje v fiat valute zaradi printanja denarja.
Posledicno je potrebno denar pospraviti "na varno". Premozni se pripravljajo na novo krizo in na potencialno inflacijo.

Smurf ::

Telbanc je izjavil:


Celotna statistika je tko, ko da daš skup zele pa svinjino. In dobiš segedin. En dobi zele en pa svinjino, pa smo vsi zadovoljni.

Hkrati pa te ne moti za kontrargument dati stanovanja v Situli, kar bi v tem tvojem "plasticnem" primeru predstavljal recimo poper in na podlagi tega sklepas o segedinu?

(sej vem, da si v resnici samo skopiral rek o statistiki, ki si ga prej prebral nekje o forumu, pa niti nisi razmisljal kaj pomeni).

Telbanc ::

Smurf je izjavil:

Telbanc je izjavil:


Celotna statistika je tko, ko da daš skup zele pa svinjino. In dobiš segedin. En dobi zele en pa svinjino, pa smo vsi zadovoljni.

Hkrati pa te ne moti za kontrargument dati stanovanja v Situli, kar bi v tem tvojem "plasticnem" primeru predstavljal recimo poper in na podlagi tega sklepas o segedinu?

(sej vem, da si v resnici samo skopiral rek o statistiki, ki si ga prej prebral nekje o forumu, pa niti nisi razmisljal kaj pomeni).


No vidiš, sploh ne veš, kaj sem mislil. In tako naj tudi ostane.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

perci ::

Kdo bi vedel, kaj si mislil. Govori razumljivo pa bo šlo.

poweroff ::

profii je izjavil:

Ni tok simpl. Lahko nam pokradejo samo pocen stanovanja, tako da za nas ostanejo samo še draga.

A res no? :))

Hkrati je pa ta tema polna primerov dobesedno lukenj z nenormalno visokimi cenami.

Skratka, po eni strani trdite, da so še največje luknje v Ljubljani totalno predrage, po drugi pa, da iz Kosova prihajajo revni Albanci, ki tukaj prejemajo socialno pomoč, ampak potem pa kar magično ti reveži kupijo občutno predraga stanovanja.

Mi lahko nekdo razloži kako točno gre to? >:D
sudo poweroff

profii ::

Poskusi dat na trg eno nepremičnino pa boš videl kako gre...
Polno primerov zgodb, ko so oddajali in so jih klical če gre lahko notri x delavcev... Pride ceneje na glavo kakor če gre notri par. Tako si lahko privoščijo tudi tisto kar si ti ne moreš.
Pri nakupu pravtako. Gazda kupi na keš, notri pa nabije pol sela...

avani ::

Prosim ne pozabiti na makro trende.

1. Ponudba:
- v zadnjih 10 letih se je zgradilo najmanj stanovanj/1000 prebivalcev v zadnjih 100 letih (ob tem da je 2000-2010 drugo najslabse obdobje).
- dogaja se nam centralizacija, kar dela nepremicnine neatraktivne
- seveda prazne in "prazne" nepremicnine

2. Povprasevanje:
- pravkar sta na trgu obe dve najvecji generaciji v zgodovini slo: boomerji so v 60ih in v svojih gospodinjstvih, nekateri razmisljajo o drugem domu po upokojitvi. prav tako milenjci, ki so se osamoosvojili in iscejo svoj prostor pod soncem.
- seveda tujci saj se je trg odprl.

Okapi ::

poweroff je izjavil:

profii je izjavil:

Ni tok simpl. Lahko nam pokradejo samo pocen stanovanja, tako da za nas ostanejo samo še draga.

A res no? :))

Hkrati je pa ta tema polna primerov dobesedno lukenj z nenormalno visokimi cenami.

Skratka, po eni strani trdite, da so še največje luknje v Ljubljani totalno predrage, po drugi pa, da iz Kosova prihajajo revni Albanci, ki tukaj prejemajo socialno pomoč, ampak potem pa kar magično ti reveži kupijo občutno predraga stanovanja.

Mi lahko nekdo razloži kako točno gre to? >:D

Nepremičnin ne kupujejo revni Albanci, ampak bogati Albanci, za katere ti revni delajo. Kupujejo jih kot investicijo, in v njih naselijo svoje delavce in njihove družine.

profii ::

Okapi je izjavil:

poweroff je izjavil:

profii je izjavil:

Ni tok simpl. Lahko nam pokradejo samo pocen stanovanja, tako da za nas ostanejo samo še draga.

A res no? :))

Hkrati je pa ta tema polna primerov dobesedno lukenj z nenormalno visokimi cenami.

Skratka, po eni strani trdite, da so še največje luknje v Ljubljani totalno predrage, po drugi pa, da iz Kosova prihajajo revni Albanci, ki tukaj prejemajo socialno pomoč, ampak potem pa kar magično ti reveži kupijo občutno predraga stanovanja.

Mi lahko nekdo razloži kako točno gre to? >:D

Nepremičnin ne kupujejo revni Albanci, ampak bogati Albanci, za katere ti revni delajo. Kupujejo jih kot investicijo, in v njih naselijo svoje delavce in njihove družine.


Sem napisal v naslednjem postu, citiram: "Gazda kupi na keš, notri pa nabije pol sela... "

poweroff ::

Aha, no potem pa vemo rešitev.

Skupinski nakup manjšega bloka, pa se 200, 300 ljudi notri stlači.

Ali se vam zdi to človeka nevredno življenje?
sudo poweroff

Telbanc ::

poweroff je izjavil:

Aha, no potem pa vemo rešitev.

Skupinski nakup manjšega bloka, pa se 200, 300 ljudi notri stlači.

Ali se vam zdi to človeka nevredno življenje?


Spet provociraš. Ko dobro veš, kje je caka.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

enemon ::

trancer01 je izjavil:

Enemon, kaj še čakaš, postani glavni na vasi tudi ti!;((


Malo se obotavljam... Ker po tem, ko si že ene tisočkrat napisal, kako je vse popolno pri tvoji hiši pa čak i šire, me je malo zamikal tvoj kraj. :D

poweroff ::

Po moje pa vi vidite kje je caka.

No, čakam na odgovore. 8-)
sudo poweroff

Shegevara ::

tako pogosto se na forumu zatava v kritiziranje politike ampak ena tema, kjer ima pa politika zares velik vpliv (stanovanjska politika in nepremičnine), tu pa ne.
Kitajci gradijo nova mesta, infrastrukturo in povrhu še služijo s tem, pri ns je pa že problem naredit enih 5 blokov okol Ljubljane.

Tu je problem. Premalo se gradi in premalo se politikom stiska vrat na tem področju. Potem pa ni čudno da je kar je.

BuDi79 ::

Shegevara je izjavil:

pri ns je pa že problem naredit enih 5 blokov okol Ljubljane.
Glavno da je okoli ljubljane... da potem lahko malomeščani vihajo nosove nad kmeti. ki se niso uspeli preselit v mesto in mislijo, da so s tem da grejo na predstavo Borisa Kobala v Špas teater postali nekaj več kot njihovi sošolci, ki še vedno poslušajo Modrijane.
Ker da bi kaj preselili ven iz Ljubljane pa ne bomo, to pa ne. Še malo pa se ne bo dalo več smejat vzhodnjakom, kjer so glavna mesta bleščeči raj, "nekaj kilometrov stran" pa samo starci in podrte hiše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

poweroff ::

Ja, ampak to smo že obdelali. Politika ščiti interesne skupine.

So pa tukaj vsi enaki, tako da se ne moremo deliti na leve in desne. OK, Levica je sicer edina, ki ima neke ideje o tem, da je treba ta problem reševati (ostali še to ne), ampak brez konkretnega action plana.

Bolj zanimivo mi je tole: https://necenzurirano.si/clanek/aktualn...

Toda po anketi, ki jo je februarja opravila Gospodarska zbornica Slovenije (GZS), bo moralo državno pomoč vračati kar 39 odstotkov podjetij, ki so zanjo zaprosila.


Prihaja koronski račun?
sudo poweroff

trancer01 ::

enemon je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Enemon, kaj še čakaš, postani glavni na vasi tudi ti!;((


Malo se obotavljam... Ker po tem, ko si že ene tisočkrat napisal, kako je vse popolno pri tvoji hiši pa čak i šire, me je malo zamikal tvoj kraj. :D


Moj kraj je dobro čuvana skrivnost.>:D
««
98 / 133
»»