» »

Cene stanovanj v LJ in drugod

Cene stanovanj v LJ in drugod

Temo vidijo: vsi
««
10 / 133
»»

Smrekar1 ::

perci je izjavil:

Sej ne gledajo vsa stanovanja na obvoznici. Poleg tega promet z zastoji ni problematičen, ker je tih. Problem je nočni promet, ki ni tih.


Če hočeš priti domov v času zastojev zna biti kar problematičen. Enkrat sem porabil 30 minut, da sem se pricijazil od Tomačevega do Celovške ceste.

2dark ::

perci je izjavil:

Poleg tega promet z zastoji ni problematičen, ker je tih. Problem je nočni promet, ki ni tih.


Ravno ta del je zadnje obdobje hudimano kritičen kaotičen, saj so zastoji grozljivi v obe smeri.

Vedno slabše je v Ljubljani. Ravno prejšnji četrtek sem bil v Ljubljani. vsepovsod ogromni zastoji in kolone. Tako hudo ni bilo še nikoli kot je letos. Od tomačevega do črnuč smo se peljali 30-35 km/H. Obvoznica v zastojih. Ljubljana je cela zabasana čez teden.

Shields ::

centralizacija pač

2dark ::

Morda je še najbolj optimalno nekje okolica Rudnika .. recimo Jurčkova cesta ipd..

jype ::

Bo treba za motorni promet zapret obvoznico, pa ne bo več zastojev.

2dark ::

Shields je izjavil:

centralizacija pač


PRecej sem v Ljubljani, ampak nikoli ni bilo tako slabo, kot je letos. Ne spomnim se takšnih zastojev. ZDaj so že praktično vsakodnevni zastorji malo pred Domžalami smer Ljubljana. Tega tud ni blo.

jype je izjavil:

Bo treba za motorni promet zapret obvoznico, pa ne bo več zastojev.


Bilo bi odlično, če bi se center ljubljane zaprel dol za vse , ki ne bivajo v ljubljani. Takšni bi morali koristit ali taksi, najeti vozilo v ljubljani, uporabiti javni prevoz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

jype ::

2dark je izjavil:

PRecej sem v Ljubljani, ampak nikoli ni bilo tako slabo, kot je letos. Ne spomnim se takšnih zastojev. ZDaj so že praktično vsakodnevni zastorji malo pred Domžalami smer Ljubljana. Tega tud ni blo.
Pojdi s kolesom, pa ne bo zastoja. Od Krtine do Ljubljane se nimaš kaj pol ure obirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Smrekar1 ::

Shields je izjavil:

centralizacija pač


Slovenija je daleč, zelo daleč od centralizirane države. Industrijske objekte imamo praktično v vsaki vasi. Promet v Ljubljani je tak kot je zaradi:

HappyPills je izjavil:

Težko je čez ta mindset razumem. Kreditirajte se še naprej. Za 200EUR večjo plačo v LJ boste odplačali 200kEUR več kredita. :)


Po tem ko se odločijo za življenje v rovtah namreč ugotovijo, da krvavo potrebujejo tistih 200EUR. Posledica so trume dnevnih migrantov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Shields ::

Ali pa morda zato ker je stanovanj premalo in ljudje nimajo 200k za nekaj v Ljubljani in se potem vozijo

Smrekar1 ::

2dark je izjavil:

Morda je še najbolj optimalno nekje okolica Rudnika .. recimo Jurčkova cesta ipd..


Tla tam niso primerna za visoko gradnjo.

To je mišljeno kot plus območja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

2dark ::

jype je izjavil:

Pojdi s kolesom, pa ne bo zastoja. Od Krtine do Ljubljane se nimaš kaj pol ure obirat.


Iz MAribora se naj občasno s kolesom vozim v Ljubljano? :)

Ne, vlak ne pride v poštev, ker potrebuješ 3 ure v eno smer.

Smrekar1 je izjavil:

2dark je izjavil:

Morda je še najbolj optimalno nekje okolica Rudnika .. recimo Jurčkova cesta ipd..


Tla tam niso primerna za visoko gradnjo.

To je mišljeno kot plus območja.


Nisem imel v mislih visoke gradnje. Razmišljam, kot nekdo, ki ni ljubljančan in kjer bi živel, če bi se moral preselit v Ljubljano. Ta del mi je všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Smrekar1 ::

2dark je izjavil:


Nisem imel v mislih visoke gradnje. Razmišljam, kot nekdo, ki ni ljubljančan in kjer bi živel, če bi se moral preselit v Ljubljano. Ta del mi je všeč.


Saj pravim. Visokih blokov tam ne bo in del bo ostal relativno odprt. Minus je, da bo ponudba stanovanj nekoliko omejena.

Cene so temu primerne, glej mojo povezavo izpred nekaj tednov? mesecev?, pregrešno draga, zanič stanovanja točno tam kjer ti je všeč.

Invictus ::

Shields je izjavil:

Raje so vozim po uro na dan kot da imam toliko večji kredit ker je stanovanje v Lj.

Si pač poceni delovna sila, ki dobi več za prevoz kot plače.

Plačan prevoz na delo je treba ukiniti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Shields ::

Seveda, kaznovati ljudi namesto narediti da bo kaj bolje

zavajon ::

jype je izjavil:

Mene zanima, koliko let bo minilo, preden stanovalci Pece vložijo tožbo zoper DARS, ker jim obvoznica smrdi.

He, he, plačali so za stanovanja 7k/m, niso pa pogledali, da so ob železnici. Dvomim, da bodo s tožbo uspeli, kajti železnica je bila tam prej kot tisti blok. Razen če niso SŽ podpisale s kupci Situle kakšno pogodbo, da ne bo hrupa. Kar pa dvomim.

genesiss je izjavil:

Celovška dvojčka izgledata boljše, vsaj na prvi pogled, kot Peca. Peca ima srečo da sta gradnji časovno zamaknjeni.

 CD

CD


Bosta res zgoraj širša, ali so risarji le izpustili predavanje o perspektivi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Smurf ::

zavajon je izjavil:

jype je izjavil:

Mene zanima, koliko let bo minilo, preden stanovalci Pece vložijo tožbo zoper DARS, ker jim obvoznica smrdi.

He, he, plačali so za stanovanja 7k/m, niso pa pogledali, da so ob železnici. Dvomim, da bodo s tožbo uspeli, kajti železnica je bila tam prej kot tisti blok. Razen če niso SŽ podpisale s kupci Situle kakšno pogodbo, da ne bo hrupa. Kar pa dvomim.

"Cene za kvadratni meter neto uporabne površine brez pripadajočih teras, shramb in parkirnih mest z vštetim popustom so bile od 1.770 do 3.280 evrov."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

zavajon ::

2dark je izjavil:

Kdo si želi sobivat z 100 ljudmi v isiti zgrabi ne vem. jaz si zagotovo ne.

Jaz pa ja. A seveda ne na obrobju mesta ob obvoznici. Na podeželju mora biti drugačna "štimunga" ;)

PARTyZAN ::

zavajon je izjavil:

 CD

CD


Bosta res zgoraj širša, ali so risarji le izpustili predavanje o perspektivi?


Risarji so navdušenci tilt-shift fotografije.

genesiss ::

To zlato barvo pa so vzeli iz 111 West 57th Street:

 111

111

zavajon ::

Smurf je izjavil:

Cene za kvadratni meter neto uporabne površine brez pripadajočih teras, shramb in parkirnih mest z vštetim popustom so bile od 1.770 do 3.280 evrov."

O ceni 7k/m2 v situli se je govorilo takrat v začetku, res pa se osebno nisem poglabljal v to.
V tvoj citat pa resno dvomim, kajti to so nizke številke za normalne novogradnje v Ljubljani, kaj šele za taka super-duper luksuzna stanovanja, kot so jih oglaševali takrat. Pa mnogo let je bilo večina stanovanj neprodanih. V praznih stanovanjih so morali prižigati luči, da blok ponoči ni izgledal kot hiša duhov. Pri cenah, kot jih navajaš, do tega gotovo ne bi prišlo. Razen če niso pripadajoče shrambe, terase in parkirna mesta vrednotili po istih cenah in se je tega nabralo enaka površina kot neto, potem pa si že na 7k /m2. Ne izključujem pa, da je investitor prodajal po takih cenah v času nepremičninskega mrka po 2012, ki mu je "začela kuzla v rit skakati".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

jype ::

2dark je izjavil:

Iz MAribora se naj občasno s kolesom vozim v Ljubljano? :)
Ja, to bi bilo najbolje. Seveda lahko del poti opraviš tudi s kakšnim drugim prevoznim sredstvom, recimo s hitrim ICE sprinter vlakom. Če še ne vozi, pa malce več davkov plačaj, da država subvencionira gradnjo.

genesiss ::

Nekaj stanovanj v Situli se je prodajalo pod ceno, v bistvu izgleda kot da so bili oni trigger za oživitev nepremičninskega trga par let nazaj. Je pa seveda možno da je vse skupaj slučaj.

Spomnim se da je bilo eno izmed stanovanj na voljo za 115k, mislim da nekaj čez 40m2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

zavajon ::

Da ni bilo slučajno od teh 40m2 20m2 terase. Imaš tudi take primere.

genesiss ::

Mislim da v situlih ni taksnih stanovanj, vem pa da so v celovških dvorih ja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

FTad ::

A se da ta problem glasnosti v Situli resiti z vgradnjo boljsih oken?

2dark ::

FTad je izjavil:

A se da ta problem glasnosti v Situli resiti z vgradnjo boljsih oken?


A ni bolje, da se sploh ne vseliš tja pa je problem rešen.

FTad ::

2dark je izjavil:

FTad je izjavil:

A se da ta problem glasnosti v Situli resiti z vgradnjo boljsih oken?


A ni bolje, da se sploh ne vseliš tja pa je problem rešen.


Mislim za tiste, ki so ze tam vseljeni.

2dark ::

FTad je izjavil:

2dark je izjavil:

FTad je izjavil:

A se da ta problem glasnosti v Situli resiti z vgradnjo boljsih oken?


A ni bolje, da se sploh ne vseliš tja pa je problem rešen.


Mislim za tiste, ki so ze tam vseljeni.


So jim podturili najslabša možna okna? :)

Kaj je že tista visoka oranžna piramida v župačičevi. Petkrat boljša lokacija.

Smurf ::

genesiss je izjavil:

Nekaj stanovanj v Situli se je prodajalo pod ceno, v bistvu izgleda kot da so bili oni trigger za oživitev nepremičninskega trga par let nazaj. Je pa seveda možno da je vse skupaj slučaj.

Spomnim se da je bilo eno izmed stanovanj na voljo za 115k, mislim da nekaj čez 40m2.

3/4 stanovanj se je takrat v Situli prodalo z 15-30% popustom. Je bila o tem debata celo na tem forumu. Je potekala precej podobno kot danes. Vecina je jamrala kako so cene previsoke in si nobeden ne more privosciti. Jaz sem jo oznacil za dobro investicijo, in res je bila.

zavajon ::

FTad je izjavil:

A se da ta problem glasnosti v Situli resiti z vgradnjo boljsih oken?

Menda so takrat reklamirali, da so vgradili super-duper luksuzna okna. Kot tudi vse ostalo...

Smurf je izjavil:

Jaz sem jo oznacil za dobro investicijo, in res je bila.

J ebila res? Kolikšen donos si dosegel?
Ampak po taki slabi reklami bi gotovo ne prodal več po taki ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Smurf ::

Nisem takrat kupoval, ker si nisem se mogel privosciti celega stanovanja. Ce bi danes prodajal bi naredil tam skoraj 50% profita. Sem sel gledati webpage archive in se lahko malce poigrate:

http://web.archive.org/web/201508101652...
Primer 84m^2 ( http://web.archive.org/web/201507300916... ) + 18m^2 balkona se je prodajal za 258k. Danes bi tole lahko prodal za nekje 350-400k.

zavajon je izjavil:


Ampak po taki slabi reklami bi gotovo ne prodal več po taki ceni.

Slaba reklama je prenapihnjena. Od ljudi, ki jih poznam, ki zivijo tam jih je vecina zadovoljnih. Mislim, da se je eden pritozeval z zamakanjem. Tozba glede zeleznic je bolj kako se zasluziti kaksen dodaten evro (pa se ti, ki tozijo so sicer precej v manjsini).

edit: evo takole se danes prodaja takale nepremicnina:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Smurf ::

No je pa tudi res, da sem v tem obdobju z delnicami naredis vecji plus kot bi s to nepremicnino.

2dark ::

Smurf je izjavil:



edit: evo takole se danes prodaja takale nepremicnina:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


Prodaja. tole morš met resnično slab okus in nakraden denar, da greš kupit tole.

Smurf ::

2dark je izjavil:

Smurf je izjavil:



edit: evo takole se danes prodaja takale nepremicnina:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


Prodaja. tole morš met resnično slab okus in nakraden denar, da greš kupit tole.

Tole se bo prodalo za okoli 380k€, sigurno. Za 350k proda v roku tedna.

zavajon ::

Smurf je izjavil:

No je pa tudi res, da sem v tem obdobju z delnicami naredis vecji plus kot bi s to nepremicnino.

Bi ali si? Prej sem razumel, da si. Je razlika 8-)

2dark ::

Smurf je izjavil:


Tole se bo prodalo za okoli 380k€, sigurno. Za 350k proda v roku tedna.


Od kje si ti prepričan, da se bo tole prodalo za 380€. Ne verjamem.

Smurf ::

2dark je izjavil:

Smurf je izjavil:


Tole se bo prodalo za okoli 380k€, sigurno. Za 350k proda v roku tedna.


Od kje si ti prepričan, da se bo tole prodalo za 380€. Ne verjamem.

Na podlagi tega, da spremljam zelo podrobno trg v LJ za nepremicnine prav v tem velikostnem/cenovnem rangu.

gansta ::

A ima kdo dostop in izvozi v PDF?
https://www.finance.si/8952692/Stanovan...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

Jerry000 ::

Se s frendi pogovarjam, ki so v MB, tam 4-sobno, neopremljeno dobiš za 90k...daš še 20k in maš top stanovanje. V LJ in okolici en drek dobiš za to. Malo mi je žal da sem v LJ, bi moral službo menjat in it v MB živet, bi vsaj imel za ornk stanovanje. No, celje je tudi ok ampak trenutno ni nekih dobrih stanovanj (zame) za ta denar

Gambino ::

Jerry000 je izjavil:

Se s frendi pogovarjam, ki so v MB, tam 4-sobno, neopremljeno dobiš za 90k...daš še 20k in maš top stanovanje. V LJ in okolici en drek dobiš za to. Malo mi je žal da sem v LJ, bi moral službo menjat in it v MB živet, bi vsaj imel za ornk stanovanje. No, celje je tudi ok ampak trenutno ni nekih dobrih stanovanj (zame) za ta denar


Zame je lokacija daleč največji faktor pri nakupu nepremičnine. In Maribor je daleč od zanimivega!!!

HappyPills ::

Itak. Narava ptički in čim manj folka. To je TOP lokacija. Aja pa optika. :)

Mato989 ::

Gambino je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Se s frendi pogovarjam, ki so v MB, tam 4-sobno, neopremljeno dobiš za 90k...daš še 20k in maš top stanovanje. V LJ in okolici en drek dobiš za to. Malo mi je žal da sem v LJ, bi moral službo menjat in it v MB živet, bi vsaj imel za ornk stanovanje. No, celje je tudi ok ampak trenutno ni nekih dobrih stanovanj (zame) za ta denar


Zame je lokacija daleč največji faktor pri nakupu nepremičnine. In Maribor je daleč od zanimivega!!!


Maribor je ena najzanimiviješih lokacij zraven šentilja sploh če delaš preko meje...

Je pa res da če si zahodni slovenc kot bi se emu reklo pa ti je ena najmanj zanimivih
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Groove ::

Tale parcela je šla danes za 147.000€. 700m2, cca 10min do LJ. Za tem pride še komunalni prispevek nekje v rangu 10-12k€. :)

HappyPills ::

S hišo ga bo prišlo krepko prek 500k s tem da so tam sami klanci.

Groove ::

Bi rekel, da je na koncu pod 400k€.
Sicer ni nobenih klancev. Parcela je urejena - ravna, zgleda celo nasuta... Normalna montažna (Lumar) na ključ je že v rangu 160k€, rabiš še temeljno ploščo (10-15k€) in notranjo opremo (od dražjih stvari: kuhinja, dnevna soba)... Tukaj moraš imeti še dodatnih 50k€ vrh glave, če se že malo preseravaš. Se pravi nekje 370k€. Tudi za 350k€ prideš BP čez.

Shields ::

To pa je lokacija heh. Sicer relativno blizu Lj. ampak čista periferija. Za to bi imel že skoraj tisto v šk.loki

rokp ::

Če ti paše mir, izgleda OK.

Invictus ::

Groove je izjavil:

Tale parcela je šla danes za 147.000€. 700m2, cca 10min do LJ. Za tem pride še komunalni prispevek nekje v rangu 10-12k€. :)

Draga parcela za tisti konec. Če je samo parcela, pa brez gradbenega dovoljenja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

HappyPills ::

Za 160k dobiš pri Lumarju bolj hiško kot hišo. Tako za 4 člansko družino pride čez 200k. Seveda brez kleti itd. Takoj ko so še kakšne dodatne zadeve za uredti kšna škarpa ter morda garaža ter seveda treba je računat še vse prispevke ter priklope raznih vodovodov itd pa smo na slabih 500k.

Groove ::

Shields je izjavil:

To pa je lokacija heh. Sicer relativno blizu Lj. ampak čista periferija. Za to bi imel že skoraj tisto v šk.loki

Ja, ampak si vseeno v parih minutah v LJ. Do centra ne rabiš obvoznice.

Invictus je izjavil:

Groove je izjavil:

Tale parcela je šla danes za 147.000EUR. 700m2, cca 10min do LJ. Za tem pride še komunalni prispevek nekje v rangu 10-12kEUR. :)

Draga parcela za tisti konec. Če je samo parcela, pa brez gradbenega dovoljenja...


Tale je zelo blizu. Še par jurjev dražja, precej manjša.

Seveda je ta za 147k gola parcela - brez plačanega komunalnega, brez GD ...

HappyPills je izjavil:

Za 160k dobiš pri Lumarju bolj hiško kot hišo. Tako za 4 člansko družino pride čez 200k. Seveda brez kleti itd. Takoj ko so še kakšne dodatne zadeve za uredti kšna škarpa ter morda garaža ter seveda treba je računat še vse prispevke ter priklope raznih vodovodov itd pa smo na slabih 500k.

Ne vem, kje sicer živiš, ampak 150m2 hiša bi morala za 4-člansko družino povsem zadostovati. Kleti seveda ni. Je pa v to (160kEUR) vključena že toplotna črpalka, rekuperator ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Groove ()
««
10 / 133
»»